Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Grafit iza katedrale

#1:  Grafit iza katedrale Autor: DonQuijote Post Postano: 28.11.2006. 9:42

ne znam jeste li primjetili da je nekidan osvanuo novi grafit, iza katedrale, na zidu između škole i župnog dvora. ovaj se puta ne radi o vandalizmu, nego o sasvim lijepom i uklopljenom djelu, a u potpisu je kohorta.

eto, fotografi bi mogli malo prošetati do tamo, ufotkati ga, pa staviti negdje ovdje...

#2:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 28.11.2006. 12:33

odlično,pošto mi je to u susjedstvu nisam mogao da ne primjetim ...

#3:   Autor: Rajnus Post Postano: 28.11.2006. 21:28

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › odlično,pošto mi je to u susjedstvu nisam mogao da ne primjetim ...


url]

#4:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 8:57

DonQuijote je napisao/la: ›
ne znam jeste li primjetili da je nekidan osvanuo novi grafit, iza katedrale, na zidu između škole i župnog dvora. ovaj se puta ne radi o vandalizmu, nego o sasvim lijepom i uklopljenom djelu, a u potpisu je kohorta.

Bah.... patetično slinavljenje. Mada, oprostit ćemo autoru jer je vjerojatno vrlo mlad i nije formiran kao samostalna osoba pa mu je za vlastitu promociju potrebno da pripada nekome ili nečemu.

Inače... ne, nije vandalizam šarati po zidovima... di bi to bilo... makaršta.... Wink

#5:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 9:50

Ti kao zrela osoba dozvoljavas si pausalno ocjenjivanje
autora? Nit znas zasto to rade, nit sto misle o tome, nit zasto su pripadnici odredjene subkulture.

Predrasude, predrasude...

#6:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 11:51

Rajnus je napisao/la: ›
Ti kao zrela osoba dozvoljavas si pausalno ocjenjivanje
autora? Nit znas zasto to rade, nit sto misle o tome, nit zasto su pripadnici odredjene subkulture.
Predrasude, predrasude...

Evo, prosvijetli me.... zanima me a) zašto, b) tko ih je poslao i c) tko će platiti ponovo farbanje?

Mada... sasvim je moguće da formirana i zrela osoba nema drugog posla pa se bavi šaranjem autolakom po fasadama, ne?

#7:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 11:53

Rajnus je napisao/la: ›
Predrasude, predrasude...

Eh da... kad smo već kod predrasuda - zašto misliš da svi imaju turbo-ultra-elcedej monitor od 1600x1200 piksela rezolucije?

#8:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.11.2006. 12:13

ad 1. živim 300-tinjak metara dalje i svakodnevno prolazim tim dijelom; ta svijetloplava boja je baš podigla i osvježila taj prostor.

ad 2. nije neka žvrljotina nasprejana da bi se netko potpisao, da bi samo napisali napisali nešto na čisti zid ili neka politička parola, vrišteće promoviranje nekoga ili nečega.

ad. 3. tko god i iz kojeg god razloga je to napravio, dao si je truda.

ad 4. mislim da to što je napisano ne vrijeđa nikoga i nema razloga da se taj grafit uklanja.

stalno se gleda tko šta napravi, pa se pljuje po samom djelu, bez obzira kakvo je, samo zato što ga je napravio ili dao napraviti netko tko nam se ne sviđa.

pljuje se po hdz-u što su dijelili one pare po ulici i što su odlučili pokloniti ove ulaznice za kino. što se mene tiče, da mi daju 200 kuna (ili koliko već) na ulici, uzeo bih, a možda odem i u kino. mada ne volim hdz i nemam namjeru glasati za njih. neka i drugi rade tako nešto, građani će imati malo više koristi od kampanja nego kad nas zatrpaju promidžbenim plakatima preko cijelih zgrada!

#9:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 13:00

Baš seljački grafit.

Inače volim grafite, al ovaj ima umjetničku vrijednost ko gobleni moje babe!

#10:   Autor: centurion Post Postano: 29.11.2006. 14:05

ovako je taj zid izgledao prije ovog grafita:


#11:   Autor: toni Post Postano: 29.11.2006. 14:23

vidim, ti jos veci elcede imas Smile)

#12:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 14:59

zlusch je napisao/la: ›

Evo, prosvijetli me.... zanima me a) zašto, b) tko ih je poslao i c) tko će platiti ponovo farbanje?

Mada... sasvim je moguće da formirana i zrela osoba nema drugog posla pa se bavi šaranjem autolakom po fasadama, ne?


a) zato sto je AFAIK dogovoreno sa gradom da ce sve takve ruzne zidove objiti urbanom grafitima
b) samoinicijativno
c)tko je rekao da ce se to prefarbavati?

#13:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 15:01

zlusch je napisao/la: ›
Eh da... kad smo već kod predrasuda - zašto misliš da svi imaju turbo-ultra-elcedej monitor od 1600x1200 piksela rezolucije?


Ja ne mislim. Majmun misli covjek razmislja. U cemu je problem?

#14:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 15:04

http://www.kohorta.net/cgi-bin/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2528

#15:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 15:41

Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!

#16:  Re: Grafit iza katedrale Autor: Jeff Murdock Post Postano: 29.11.2006. 15:47

Meni se sviđa grafit.
I inicijativa općenito.
Puno je ljepše od bezveze išaranih zidova.

#17:   Autor: cohors Post Postano: 29.11.2006. 16:03

očigledno ovdje nekima smeta grb nk osijeka, križ i šahovnica... ak vam smeta odselite se jer će u budućnosti ovakvih i sličnih grafita biti po cijelom gradu!

#18:   Autor: debeli Post Postano: 29.11.2006. 16:10

Hehe a koliko bi koštalo da se nariše grbek od dinama za nas Đakovčane, ili ako se napitura i grbonjić od Ajduka za nas Baranjce jel se dobije neki popust ili po pichki Question Laughing

#19:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 16:24

i need space je napisao/la: ›
Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!



nemoj me uzrujavat. ovo se zove FORUM. oprečna mišljenja su poželjna.

meni je taj grafit i estetski i sadržajno neukusan. samo još fali jedno licitarsko srce! Brrr...

#20:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 16:32

Ako znaš nekoga tko lijepo crta i ima vremena i volje pomoći pošalji ga u Kohortu (vega). Do onda će se raditi kako se zna i umije ma koliko to nekima smetalo....

#21:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 16:40

Znam puno dobrih slikara, ali čisto sumnjam da bi se iko od njih htio kompromitirat crtajući grbove i pleter po narudžbi nogometnih navijača.

#22:   Autor: anakonda Post Postano: 29.11.2006. 16:41

...ideja je odlična, ja bih sve sive i ružne zidove prebojala grafitima...a o temi grafita i umjetničkom izražaju ne bih...ukusi su različiti...

#23:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 16:45

Svatko ima svoje vidjenje grada. No kad bi se svatko potrudio barem upola kao ti decki grad bi nam bio puno ljepsi, cisci i uredniji. Nekim ljudima nikada udovoljit.

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.

Svidjao se taj grafit nekome ili ne, cijela akcija je hvale vrijedna. U normalnom svijetu ulicni grafiti su postali urbana umjetnost. U NY su cijeli jedan vlak u suradnji sa gradom obojali grafitima.

#24:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 16:47

Vau ti tvoji slikari su neke veličine jel... i ispod časti im je napraviti nešto za svoj grad! Bljuje mi se od takvih kao ti!

#25:   Autor: cohors Post Postano: 29.11.2006. 17:14

Poppy je napisao/la: ›
meni je taj grafit i estetski i sadržajno neukusan. samo još fali jedno licitarsko srce! Brrr...


tebi bi bilo vjerojatno bolje da je tamo neki grafit od nekog writera i na kojem piše "HEWERXYZ1399" nekim fontom koji nitko osim autora ne može pročitati. ovo je ipak malo drukčiji grafit i nema veze s tom writerskom scenom jer i dečki koji su ga crtali nisu u tom filmu, nego u drugom.

#26:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 17:29

Rajnus je napisao/la: ›

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.




Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine. Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:

Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...

Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!




Ah, Poppy, opet ništa od kikaca... osijek031.com smile

#27:   Autor: 8 Post Postano: 29.11.2006. 17:37

i need space je napisao/la (Pogledaj post): › Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!


Grafit je lijep, ali mu možda nije mjesto u najuužem središtu grada koje se prema nedavnim izmjenama nastoji proširiti.

Svaka čast momcima za grafit i konstruktivnu inicijativu, ali po meni imate previše nepovezanog sadržaja... Osijek i Hrvatska - bili i ostali sekularni, dakle križ je privatna stvar... Ako sam u krivu, reci mi gdje si vidio križ na grafitu?

#28:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 18:28

Grupa B.) osobno sam apsolvent ETF, a i masa glavnih ljudi u Kohorti su visoko obrazovani, neki sa vlastitim biznisom,...! Klošara ima svugdje tako da djeljenje na A i B nema smisla!
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta, a i katedrala je 20 metara dalje tako da smatram da mjesto na kojem se on nalazi nije moglo biti bolje!

#29:   Autor: cohors Post Postano: 29.11.2006. 18:59

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rajnus je napisao/la: ›

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.




Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine. Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:

Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...

Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!


Shocked de drž se kuhače, kani se nogometa i navijača! Laughing Laughing

navijači ne navijaju za nogometaše, nego za nogometni klub.

#30:   Autor: debeli Post Postano: 29.11.2006. 19:03

Haha naročito je sada oko 40 % malih kohortaša kojima ruke otpadaju mašući zastavama kako bi stariji kohortaši mogli reći kako je taj mali dobar i kako će od njega biti pravi visoko- obrazovani kohortaš. A naš najviše orazovaniji kohortaš je Drago, jer ni sam ne zna koje je sve škole završio.
Od 12% vosoko obrazovanih u HR 90% njih sigurno simpatizira Osijek.
Ja se ograđujem od Spaceneedera jer sam ja kohortaš koji se gnuša VŠS-a

#31:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 19:06

Poppy je napisao/la: ›
Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine.


Kao da bi on tebe pitao... Isto kao sto sam i ja svoje starce pitao. Sto se mene tice ja svog sina nikad na balet ne bi slao, no ako to bude njegova izricita zelja ja cu ga podrzati. Sto ti sebi umisljas da odredjujes sto je ok, a sto nije?

Poppy je napisao/la: ›
Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:


Sto onda pametujes ako ti nije jasan!?
Ni meni nije jasna naiva pa ne pisem da je to glupost.

Poppy je napisao/la: ›
Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...


Popularni? ahahahahaha....
U formi? ahahahahahahah...
Iskljucivo sa ljepoticama? LOLOLOLOLOL
Para? e ne mogu se vise smijati...
Ja osobno imam par poznanika koji su u srednjoj isli na folklor. Ja tu ne vidim nista lose, no cure nisu sigurno hodale zato sto su plesali sokacko koji, jos manje su zbog toga bili lijepi. Naime ljepota ne ovisi o tome...A pare? Bome niti jedan se nije obogatio. Jedina prednost jesto sto putuju svijeto besplatno...

[quote="Poppy"]
Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

Npr ja... 5g bez prestanka idem 3-4 puta dnevno u teretanu. Pri to me ne mislim drkarenje vec ozbiljno vjezbanje za vecinu likova. Inace sam luzer sa uskoro diplomom dipl.ing procesnog racunarstva (jel uopce znas sto je to?) Jebem samo babe za djabe, a novci? Ne bih o svojoj imovini, ali sa svojih 27g imam sasvim dosta.

Inace ekipa sa kojom sam bio u Njemackoj na SPu:
ing el teh., 2x dipl ing turizma, mr.sc.oec, 2x stomatolog, dipl ing poljoprovrede. Od mladjjih je bilo dosta studosa. Nisam ih sve popamtio. Naravno nisu svi imali faks, ali barem 50% je imalo visoku strucnu spremu.

Poppy je napisao/la: ›
I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!
Ah, Poppy, opet ništa od kikaca... osijek031.com smile


Zeno u kojim ti filmovima zivis? Toliko predrasuda i gluposti u jednom postu od jedne osobe dugo nisam citao.

#32:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 19:15

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Haha naročito je sada oko 40 % malih kohortaša kojima ruke otpadaju mašući zastavama kako bi stariji kohortaši mogli reći kako je taj mali dobar i kako će od njega biti pravi visoko- obrazovani kohortaš. A naš najviše orazovaniji kohortaš je Drago, jer ni sam ne zna koje je sve škole završio.
Od 12% vosoko obrazovanih u HR 90% njih sigurno simpatizira Osijek.
Ja se ograđujem od Spaceneedera jer sam ja kohortaš koji se gnuša VŠS-a


Ja sam rekao za vodeće ljude u Kohorti da su visoko obrazovani! Drago je naša maskota ali i legenda! Smile
Inače ostatak posta ti je u krajnju ruku nejasan!

#33:   Autor: kromosom Post Postano: 29.11.2006. 19:16


(klik na sliku da se pokaže veća)

#34:   Autor: toni Post Postano: 29.11.2006. 19:30

i need space je napisao/la: ›
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta, a i katedrala je 20 metara dalje tako da smatram da mjesto na kojem se on nalazi nije moglo biti bolje!


ma dapače križ.. i katolički nauk.. koji propovjeda i u sebi nosi svaki kohortaš kada u grupi nahrupi udjelit po pički jedinki ili manjoj grupici drugačije počešljanih mladića koji isto tako navija za svoj neki drugi klub. ili nekog slučajnog prolaznika uz pitanje "lega, za kog navijaš?" -- odgovor na pitanje nebitan, bitno je prepričavanje "uu al smo ih/ga razbili"

ma de molim te...

ps. obožavam nominalne katolike.

#35:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 19:39

Ajoj, što me napade... Ajd sad po redu...


Rajnus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine.


Kao da bi on tebe pitao... Isto kao sto sam i ja svoje starce pitao. Sto se mene tice ja svog sina nikad na balet ne bi slao, no ako to bude njegova izricita zelja ja cu ga podrzati. Sto ti sebi umisljas da odredjujes sto je ok, a sto nije?



Ajmo još jednom; 'RADIJE BI... '



Rajnus je napisao/la: ›

Poppy je napisao/la: ›
Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:


Sto onda pametujes ako ti nije jasan!?
Ni meni nije jasna naiva pa ne pisem da je to glupost.


Nisam ni rekla da je glupost. Iako to mislim.

Rajnus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...


Popularni? ahahahahaha....
U formi? ahahahahahahah...
Iskljucivo sa ljepoticama? LOLOLOLOLOL
Para? e ne mogu se vise smijati...
Ja osobno imam par poznanika koji su u srednjoj isli na folklor. Ja tu ne vidim nista lose, no cure nisu sigurno hodale zato sto su plesali sokacko koji, jos manje su zbog toga bili lijepi. Naime ljepota ne ovisi o tome...A pare? Bome niti jedan se nije obogatio. Jedina prednost jesto sto putuju svijeto besplatno...


Grupa A su nogometaši

Rajnus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

Npr ja... 5g bez prestanka idem 3-4 puta dnevno u teretanu. Pri to me ne mislim drkarenje vec ozbiljno vjezbanje za vecinu likova. Inace sam luzer sa uskoro diplomom dipl.ing procesnog racunarstva (jel uopce znas sto je to?) Jebem samo babe za djabe, a novci? Ne bih o svojoj imovini, ali sa svojih 27g imam sasvim dosta.


Baš mi drago šo si zadovoljan (ovo nije bilo zajedljivo).
Ako ideš u xxl možda se i sretnemo!
I ja sam dipl. ing. Smile

Rajnus je napisao/la: ›
Inace ekipa sa kojom sam bio u Njemackoj na SPu:
ing el teh., 2x dipl ing turizma, mr.sc.oec, 2x stomatolog, dipl ing poljoprovrede. Od mladjjih je bilo dosta studosa. Nisam ih sve popamtio. Naravno nisu svi imali faks, ali barem 50% je imalo visoku strucnu spremu.


Čuj, ipak su drugo ta velika prvenstva. Nije ovdje o tome riječ.

Rajnus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!



Zeno u kojim ti filmovima zivis? Toliko predrasuda i gluposti u jednom postu od jedne osobe dugo nisam citao.



Znači, ništa od kikaca?! osijek031.com smile

#36:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 19:40

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
i need space je napisao/la: ›
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta, a i katedrala je 20 metara dalje tako da smatram da mjesto na kojem se on nalazi nije moglo biti bolje!


ma dapače križ.. i katolički nauk.. koji propovjeda i u sebi nosi svaki kohortaš kada u grupi nahrupi udjelit po pički jedinki ili manjoj grupici drugačije počešljanih mladića koji isto tako navija za svoj neki drugi klub. ili nekog slučajnog prolaznika uz pitanje "lega, za kog navijaš?" -- odgovor na pitanje nebitan, bitno je prepričavanje "uu al smo ih/ga razbili"

ma de molim te...

ps. obožavam nominalne katolike.


Nije stvar u tome tko prakticira svoju vjeru, a tko ne nego da li je križu tamo mjesto ili ne....

#37:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 19:42

toni je napisao/la: ›

ma dapače križ.. i katolički nauk.. koji propovjeda i u sebi nosi svaki kohortaš kada u grupi nahrupi udjelit po pički jedinki ili manjoj grupici drugačije počešljanih mladića koji isto tako navija za svoj neki drugi klub.


Npr. šahovski klub! Smile

#38:   Autor: toni Post Postano: 29.11.2006. 19:43

i need space je napisao/la: ›


Nije stvar u tome tko prakticira svoju vjeru a tko ne nego da li je križu tamo mjesto ili ne....


kažem, križu je mjesto u ruci, iznad glave prvom koji trči u napad na drugu navijačku skupinu.

#39:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 19:43

Poppy - zato se i nasmijao kad si rekla da su lijepi, bogati,u formi....

#40:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 19:48

i need space je napisao/la: ›
Poppy - zato se i nasmijao kad si rekla da su lijepi, bogati,u formi....


Nisam rekla da su lijepi, već da su zgodni. inače, ja ne trzam na nogometaše.

Šta nisu u formi?!

Šta nisu bogati?!

A... onda sve naše manekenke žive u velikoj zabludi... Smile

#41:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 19:50

toni je napisao/la: ›
i need space je napisao/la: ›


Nije stvar u tome tko prakticira svoju vjeru a tko ne nego da li je križu tamo mjesto ili ne....


kažem, križu je mjesto u ruci, iznad glave prvom koji trči u napad na drugu navijačku skupinu.



Hihihi...

#42:   Autor: canyon Post Postano: 29.11.2006. 19:54

Grafit je odličan, svaka čast na inicijativi da se urede takvi zidovi kojih ima još po Osijeku. Ali mene bode u oči nešto drugo. U zadnje vrijeme na tek obojanim pročeljima niču razne škrabotine i isto tako je kohorta u potpisu, npr ona tek sagrađena i svježe obojana zgrada u pejačevićevoj, ili ono u Tvrđi, pa i nova pročelja u vukovarkoj, to je prava sramota. Pogotovo ono u Tvrđi. U kohorti sigurno znaju ko su ti idoti i ako imalo vole ovaj grad, a znam da vole, će ih barem upozoriti a nadam se i kaznit nekako.

#43:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 19:58

canyon je napisao/la: ›
Ali mene bode u oči nešto drugo. U zadnje vrijeme na tek obojanim pročeljima niču razne škrabotine i isto tako je kohorta u potpisu, npr ona tek sagrađena i svježe obojana zgrada u pejačevićevoj, ili ono u Tvrđi, pa i nova pročelja u vukovarkoj, to je prava sramota. Pogotovo ono u Tvrđi. U kohorti sigurno znaju ko su ti idoti i ako imalo vole ovaj grad, a znam da vole, će ih barem upozoriti a nadam se i kaznit nekako.


Bravo

#44:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 29.11.2006. 20:00

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
i need space je napisao/la: ›
Poppy - zato se i nasmijao kad si rekla da su lijepi, bogati,u formi....


Nisam rekla da su lijepi, već da su zgodni. inače, ja ne trzam na nogometaše.

Šta nisu u formi?!

Šta nisu bogati?!

A... onda sve naše manekenke žive u velikoj zabludi... Smile

Posječna plaća nogometaša u HR je otprilike jednaka plaćama u državnom sektoru.
Više zarađuju jedino Dinamove i Hajdukove zvijezde.

Očito nisu samo manekenke u zabludi... Rolling Eyes


Zadnja promjena: Jeff Murdock; 29.11.2006. 20:02; ukupno mijenjano 1 put.

#45:   Autor: kromosom Post Postano: 29.11.2006. 20:00

canyon je napisao/la (Pogledaj post): › Grafit je odličan, svaka čast na inicijativi da se urede takvi zidovi kojih ima još po Osijeku. Ali mene bode u oči nešto drugo. U zadnje vrijeme na tek obojanim pročeljima niču razne škrabotine i isto tako je kohorta u potpisu, npr ona tek sagrađena i svježe obojana zgrada u pejačevićevoj, ili ono u Tvrđi, pa i nova pročelja u vukovarkoj, to je prava sramota. Pogotovo ono u Tvrđi. U kohorti sigurno znaju ko su ti idoti i ako imalo vole ovaj grad, a znam da vole, će ih barem upozoriti a nadam se i kaznit nekako.

koliko god se trudili da bude ljepšiš i boljih grafita (kao što je ovaj) uvijek će se neć 'pametni' pojedinci koji se dokazuju pisanjem imena navijačke skupine da bi istakli sebe u prvom planu, toga je uvijek bilo i nažalost će bit, ali nadam se sve manje..

#46:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 20:45

Inače pokrenuli smo akciju "Uljepšajmo Osijek" baš zbog toga da se stane na kraj debilnom šaranju po fasadama! Za neke se zna tko su i "upozoreni" su da to ne ćine inače...

#47:   Autor: 42 Post Postano: 29.11.2006. 21:12

i need space je napisao/la: › Inače pokrenuli smo akciju "Uljepšajmo Osijek" baš zbog toga da se stane na kraj debilnom šaranju po fasadama!


Ovo je samo po sebi pohvalno i svaka čast za inicijativu osijek031.com smile

i need space je napisao/la: › Za neke se zna tko su i "upozoreni" su da to ne ćine inače...

Hm... nadam se nešto slično ovome osijek031.com smile


A ne npr. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#48:   Autor: 8 Post Postano: 29.11.2006. 21:15

i need space je napisao/la (Pogledaj post): ›
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta


To nikome ne smeta, ali pitanje je gdje je čemu mjesto.

100, a ne 90% Hrvata se razmnožava znamo kako, pa to svejedno ne čine javno.

Želim ti smao reći da je vjera privatna stvar jer kad postane državna, onda je to moda, trend i sve drugo osim vjere.

Budući da se smatraš obrazovanim, shvatit ćeš.

#49:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 21:17

To su većinom balavci neodgojeni i za početak je dovoljna usmena opomena!

#50:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 21:23

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
i need space je napisao/la (Pogledaj post): ›
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta


To nikome ne smeta, ali pitanje je gdje je čemu mjesto.

100, a ne 90% Hrvata se razmnožava znamo kako, pa to svejedno ne čine javno.

Želim ti smao reći da je vjera privatna stvar jer kad postane državna, onda je to moda, trend i sve drugo osim vjere.

Budući da se smatraš obrazovanim, shvatit ćeš.

Ali zašto misliš da je to moda i trend, a ne osobno uvjerenje onoga tko je crtao?

#51:   Autor: 8 Post Postano: 29.11.2006. 21:44

i need space je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali zašto misliš da je to moda i trend, a ne osobno uvjerenje onoga tko je crtao?


Zato što je na javnoj površini. To ti je kao da kažeš da je Jumbo-plakat osobno, intimno vjerovanje. Wink

No eto, ako ti misliš da nam fali križeva, a ne nečeg drugog, neću se prepirati. Rolling Eyes

#52:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 22:08

Kao što rekoh SVI koji imaju ideju mogu se javiti! Recimo na [email protected] pa ćemo napraviti i to!

#53:   Autor: cacan Post Postano: 29.11.2006. 22:37





znam, kasnim... Sad

#54:   Autor: daniel-202 Post Postano: 29.11.2006. 22:59

joj kad u naš grad dođe neka skupina poput ultrasa, vjerujem da će oni išarat taj grafit.

#55:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.11.2006. 23:13

cohors je napisao/la: › očigledno ovdje nekima smeta grb nk osijeka, križ i šahovnica... ak vam smeta odselite se jer će u budućnosti ovakvih i sličnih grafita biti po cijelom gradu!


To kao neka prijetnja?!

Ako je netko vec radio grafit s kojim ce se poistovjetiti gradjani ovoga grada, onda je jednostavno mogao izbaciti kriz.

Cini mi se da je Kohorta, u nedostatku ovosvjetovnih modela, svoju identifikaciju pocela traziti (IMHO, sasvim suvisno) u tradiocionalnim "vrijednostima" - nacija i religija. Kad se to spoji s politickom manipulacijom, dobije se jedna navijacka skupina koja se poprilicno udaljila od svoje prvotne ideje - navijanja za nogometni klub.

Steta... Sad

Sto se tice lokacije - mislim da bi tamo vise odgovaralo nekakvo sunce, brdo, livada, par osnovnih boja i konture koje bi oslikala djeca iz obliznje kole.

Ovakvi, nacionalno-religiozni murali me malo previse podsjecaju na Belfast sa slika i filmova od prije 15 godina... mislim da je tako nesto u jednom Osijeku, koncem 2006., sasvim suvisno...

#56:   Autor: 8 Post Postano: 30.11.2006. 0:32

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sto se tice lokacije - mislim da bi tamo vise odgovaralo nekakvo sunce, brdo, livada, par osnovnih boja i konture koje bi oslikala djeca iz obliznje kole.


To bi se zvalo genijalno... Osim toga, provjerom uzorka na križu... To vam dečki uopće nije hrvatski pleter. Pa eto, samo za dizajnere - pleter iz uzorka pripada tradiciji istočne crkve.

Nogometnim žargonom - to je autogol.

#57:   Autor: Poppy Post Postano: 30.11.2006. 0:37

8 je napisao/la: ›

To bi se zvalo genijalno... Osim toga, provjerom uzorka na križu... To vam dečki uopće nije hrvatski pleter. Pa eto, samo za dizajnere - pleter iz uzorka pripada tradiciji istočne crkve.

Nogometnim žargonom - to je autogol.



Juuupiii

#58:   Autor: tomo Post Postano: 30.11.2006. 0:51

Eto kad vam toliko smeta i zgražate se sutra ujutro pravac trgovina po kreč i bojice djeci i nacrtajte livadu i sunce pa europski osječani biti sretni i zadovoljni ...

#59:   Autor: Rajnus Post Postano: 30.11.2006. 8:49

Hocete li nastaviti kenjkati ili ce te i vi nesto napraviti za ovaj grad? Cisto me zanima spadate li u skupinu koja po defaultu samo serucka, a nikada nista ne poduzima.

#60:  Re: Grafit iza katedrale Autor: cohors Post Postano: 30.11.2006. 9:48

Ako misliš da Glavaš manipulira Kohortom jako jako se varaš! Ne vjeruj novinama! To što je par puta viknuto njegovo ime na stadionu ne znači da netko manipulirana nama ( uostalom vikalo se svim generalima ).

Nisam siguran što želiš reći s križem? Da se građani Osijeka nisu vjernici pa taj križ nekome smeta! I usporedba s Belfastom u kojem je 50:50 katolici - protestanti ti nije na mjestu. Tamo su se zbog vjere klali a križ je mnogima za vrijema našeg rata bio nada u život ali se u njegovo ime nije klalo ako se ne varam.
Žalosno je što je Hrvate sramota biti domoljub... Pogledaj malo glupe Amere... Zastavu za Dan državnosti kod nas izvjesi svaki 500-ti stanovnik jer je to sramota i nije IN!
Sramite se...
Što se mene tiće EOD jer mi ovo postaje stresno!

by Malta

#61:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 11:51

Rajnus je napisao/la: ›
a) zato sto je AFAIK dogovoreno sa gradom da ce sve takve ruzne zidove objiti urbanom grafitima
b) samoinicijativno
c)tko je rekao da ce se to prefarbavati?

Urbanim grafitima? AFAIK, urbaniji su oni grafiti na Šećerani. Ovo mi liči na kompleksaške grafite ljudi koji se ne osjećaju dovoljno Osječanima, kršćanima ili Hrvatima pa moraju nekako kanalizirati svoje komplekse. Jebiga, ima nas svakakvih....

Opet, bolje i ideološka pubertetska ispucavanja, nego onako odvratno pošarani zidovi...

#62:   Autor: Poppy Post Postano: 30.11.2006. 11:53

zlusch je napisao/la: ›

Opet, bolje i ideološka pubertetska ispucavanja, nego onako odvratno pošarani zidovi...



ne bi ja rekla...

#63:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 11:53

Rajnus je napisao/la: ›
Ja ne mislim. Majmun misli covjek razmislja. U cemu je problem?

Igi, poštedi me patetike..... a problem je u rezoluciji fotografije koja na manjim monitorima izlomi tablicu.

#64:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 11:59

cohors je napisao/la: ›
navijači ne navijaju za nogometaše, nego za nogometni klub.

... a potajno sanjaju da karaju komade dotičnih fudbalera, da nose zlatne lance iste ili barem približne debljine, da ih na ćirilici svi prepoznaju i plaćaju cugu, da voze skupa švapska kola... hmm, jesam li nešto izostavio? Wink

#65:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 12:03

ko se pali na babe????' sram vas bilo da nema baba ne bi ni nas bilo, ja jako volim svoju babu Very Happy, je gadna ali mi uvijek daje pare Very Happy Very Happy Very Happy

#66:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 12:18

Rajnus je napisao/la: ›
Hocete li nastaviti kenjkati ili ce te i vi nesto napraviti za ovaj grad? Cisto me zanima spadate li u skupinu koja po defaultu samo serucka, a nikada nista ne poduzima.

Napraviti nešto za grad je iscrtati jedan gradski zid? Ja bih više volio da se autori angažiraju i počnu plaćati gradski prirez kao i svi mi "loši Osječani"... a ne se baviti ideologijom.

Lako je biti Osječanin (doseliš se u Osijek), katolik (krstiš se u tridesetoj) ili Hrvat (napišeš to u prvom formularu u rubrici "nacionalnost"). Sve su to deklarativne stvari koje moralno uzdižu emocionalno nezrele osobe.

U praksi je stvar malo zajebanija... tvoji roditelji trebaju biti rođeni ovdje, krstiti se kao mala beba za vrijeme Crvendaća i slaviti Božić i Uskrs te se javno izjašnjavati Hrvatom među silnim Jugoslavenima. Da su dječarci *onda* nažvrljali taj grafit, onda bi se reklo da imaju muda kao nilski konj. Ovako.... glumatati Osječanina, vjernika i Hrvatinu usred hrvatskog grada i pokraj župne crkve i nije neka mudrolija... ne?

#67:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 12:22

Poppy je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Opet, bolje i ideološka pubertetska ispucavanja, nego onako odvratno pošarani zidovi...

ne bi ja rekla...

Poštujem kad netko ima vlastiti stav.... no, na stranu ideološki uzleti - ljepše je vidjeti uredan iscrtani zid nego onako zapušteni, zasrani i ofucani komad nabacanih cigala.... nije li?

#68:   Autor: cohors Post Postano: 30.11.2006. 15:15

Zapitajte se malo kako možete pljuvat po grafitu na kojem je nacrtan grb nk osijeka, križ i šahovnica!! Šta tu ima nekom smetat???

#69:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 17:23

cohors je napisao/la: ›
Zapitajte se malo kako možete pljuvat po grafitu na kojem je nacrtan grb nk osijeka, križ i šahovnica!! Šta tu ima nekom smetat???


Slažem se s tobom, samo mi smeta lokacija, odma iza katedrale?!?!?! Mogli su negdje drugdje, ali znam kakav je taj zid prije izgledao pa se neću puno buniti.

#70:   Autor: 8 Post Postano: 30.11.2006. 17:45

zlusch je napisao/la: ›
Ovako.... glumatati Osječanina, vjernika i Hrvatinu usred hrvatskog grada i pokraj župne crkve i nije neka mudrolija... ne?


Tako je. Nacrtajte grafit na školi ili pošti u Borovu Selu. ;-)

Zluš piše ono što većina o ovomu i misli.

#71:   Autor: 8 Post Postano: 30.11.2006. 17:53

cohors je napisao/la: ›
Zapitajte se malo kako možete pljuvat po grafitu na kojem je nacrtan grb nk osijeka, križ i šahovnica!! Šta tu ima nekom smetat???


Gle, dovoljno je protrčati preamublu Ustava i prvih par Članaka temeljnog dokumenta države u koju se tako grčevito kuneš i vidjet ćeš da tu ima mnogo, mnogo nelogičnih stvari.

Niti su svi Hrvati katolici, niti su svi ovdje Hrvati, niti su svi navijači NK Osijeka, niti svi imaju smisla za uživanje u grafitima, niti je onaj zid za takav grafit.

Tamo negdje, Članci 39. ili 40. definiraju ovo što ti govorim. Država je razdvojena od crkve.

Rekao si da si obrazovan, ali sve više nekako sumnjam u tvoje opće, građansko znanje. Zapamti, kad Crkva postane službena, državna... ona imaš NDH ili Slobinu Srbiju... Ako hoćeš svježiji primjer, evo ti islamskih džamahirija koliko hoćeš.

Ne moram se ovdje pravdati tko sam i što sam, ali moram reći da me vrijeđa kad se svetinje prostituiraju.
Škoro koji je u Osijeku od 1989. proveo možda mjesec dana u komadu tebi i Kohorti može kreirati "istinu" o nekim stvarima, ali meni ne. Moja je staza definirana davno prije i neovisno o takvim fićfirićima i šarlatanima.

#72:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 19:33

8 je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Ovako.... glumatati Osječanina, vjernika i Hrvatinu usred hrvatskog grada i pokraj župne crkve i nije neka mudrolija... ne?

Tako je. Nacrtajte grafit na školi ili pošti u Borovu Selu. ;-)

Ili, recimo, Subotici....

#73:   Autor: zlusch Post Postano: 30.11.2006. 19:35

8 je napisao/la: ›
Zluš piše ono što većina o ovomu i misli.

Majko mila... prvo "lush" pa onda "Zluš"... aaaaaa!!!
Što je sljedeće? Shocked

#74:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 21:32

zlusch je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
Zluš piše ono što većina o ovomu i misli.

Majko mila... prvo "lush" pa onda "Zluš"... aaaaaa!!!
Što je sljedeće? Shocked


Zlusch, čini se da si izabro nick koji se teško piše. ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH

#75:   Autor: CatCloe Post Postano: 30.11.2006. 21:56

inače nemam apsolutno ništa protiv grafita, navijača ili nogometa, ali ovo je zbilja ružno Very Happy Very Happy totalni kič... jebiga, ukusi su različiti.

#76:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 22:02

CatCloe je napisao/la: ›
inače nemam apsolutno ništa protiv grafita, navijača ili nogometa, ali ovo je zbilja ružno Very Happy Very Happy totalni kič... jebiga, ukusi su različiti.


POTPISUJEM

#77:   Autor: Poppy Post Postano: 30.11.2006. 22:04

daniel-202 je napisao/la: ›
ko se pali na babe????' sram vas bilo da nema baba ne bi ni nas bilo, ja jako volim svoju babu Very Happy, je gadna ali mi uvijek daje pare Very Happy Very Happy Very Happy



Ha, ha, sad mi je jasno zašto se zaključava kad dolaziš! Smile

#78:   Autor: Poppy Post Postano: 30.11.2006. 22:06

zlusch je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Opet, bolje i ideološka pubertetska ispucavanja, nego onako odvratno pošarani zidovi...

ne bi ja rekla...

Poštujem kad netko ima vlastiti stav.... no, na stranu ideološki uzleti - ljepše je vidjeti uredan iscrtani zid nego onako zapušteni, zasrani i ofucani komad nabacanih cigala.... nije li?


ne. meni je ovaj grafit jako ružan. i prije je zid bio ružan, al skroz neprimjetan.

#79:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 22:10

Poppy je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
ko se pali na babe????' sram vas bilo da nema baba ne bi ni nas bilo, ja jako volim svoju babu Very Happy, je gadna ali mi uvijek daje pare Very Happy Very Happy Very Happy



Ha, ha, sad mi je jasno zašto se zaključava kad dolaziš! Smile


Pa poppy, pa jel ti misliš.........da bi ja........svoju rođenu.......babu.......uf nesmijem ni pomislit na to Very Happy

#80:   Autor: Poppy Post Postano: 30.11.2006. 22:13

daniel-202 je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
ko se pali na babe????' sram vas bilo da nema baba ne bi ni nas bilo, ja jako volim svoju babu Very Happy, je gadna ali mi uvijek daje pare Very Happy Very Happy Very Happy



Ha, ha, sad mi je jasno zašto se zaključava kad dolaziš! Smile


Pa poppy, pa jel ti misliš.........da bi ja........svoju rođenu.......babu.......uf nesmijem ni pomislit na to Very Happy



O Bože... Htjela sam reć da sigurno žicaš pare uvijek...

Brrrr, koji nesporazum. Smile

#81:   Autor: daniel-202 Post Postano: 30.11.2006. 22:55

Poppy je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
ko se pali na babe????' sram vas bilo da nema baba ne bi ni nas bilo, ja jako volim svoju babu Very Happy, je gadna ali mi uvijek daje pare Very Happy Very Happy Very Happy



Ha, ha, sad mi je jasno zašto se zaključava kad dolaziš! Smile


Pa poppy, pa jel ti misliš.........da bi ja........svoju rođenu.......babu.......uf nesmijem ni pomislit na to Very Happy



O Bože... Htjela sam reć da sigurno žicaš pare uvijek...

Brrrr, koji nesporazum. Smile


o hvala bogu, već sam pomislio da si htjela reći da me baba ne voli Very Happy

#82:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 0:35

Ovoliko ogorčenosti nisam dugo vidio... Ljudi da razjasnimo neke stvari. Neko je izjavio da navijači sanjaju da budu poput igrača?!? Eto odma se vidi primitivizam kod ljudi koji ne vide glavni smisao nogometa: Zabava! I sad ja kao osoba koja je prisustvovala izradi čak i pomagala mogu vam reći da ste otpuno promašili smisao. Taj grafit nema nikakve veze sa aktivnostima poput razbijanja glava ili nereda i takvih stvari. S time nažalost u svemu obilježavaju navijače i po tome sve se smatra huliganima. Grafit je napravljen iz ljubavi prema Osijeku i prema Hrvatskoj državi. Križ sa pleterom je stavljen zbog blizine crkve, i zato što je to religija većine Hrvata. I neko je izjavio da se religija i politika ne smiju mješati. Pa to se dogodlo vec u 8 stoljeću dragi čovječe. Ja nisam neki veliki vjernik ali shvaćam poantu. Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...

#83:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 0:42

Bo je napisao/la: ›
Ovoliko ogorčenosti nisam dugo vidio... Ljudi da razjasnimo neke stvari. Neko je izjavio da navijači sanjaju da budu poput igrača?!? Eto odma se vidi primitivizam kod ljudi koji ne vide glavni smisao nogometa: Zabava! I sad ja kao osoba koja je prisustvovala izradi čak i pomagala mogu vam reći da ste otpuno promašili smisao. Taj grafit nema nikakve veze sa aktivnostima poput razbijanja glava ili nereda i takvih stvari. S time nažalost u svemu obilježavaju navijače i po tome sve se smatra huliganima. Grafit je napravljen iz ljubavi prema Osijeku i prema Hrvatskoj državi. Križ sa pleterom je stavljen zbog blizine crkve, i zato što je to religija većine Hrvata. I neko je izjavio da se religija i politika ne smiju mješati. Pa to se dogodlo vec u 8 stoljeću dragi čovječe. Ja nisam neki veliki vjernik ali shvaćam poantu. Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...



Gledaj, ja cijenim trud. Ne kažem da je tu netko imao loše namjere. Ali nisam zadovoljna rezultatom. Ne sviđa mi se ni malo. Šta sad da vam kažem?! Ja bi bila najsretnija da ste ga jednostavno prebojali u bijelo.

#84:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 0:45

Poppy je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ovoliko ogorčenosti nisam dugo vidio... Ljudi da razjasnimo neke stvari. Neko je izjavio da navijači sanjaju da budu poput igrača?!? Eto odma se vidi primitivizam kod ljudi koji ne vide glavni smisao nogometa: Zabava! I sad ja kao osoba koja je prisustvovala izradi čak i pomagala mogu vam reći da ste otpuno promašili smisao. Taj grafit nema nikakve veze sa aktivnostima poput razbijanja glava ili nereda i takvih stvari. S time nažalost u svemu obilježavaju navijače i po tome sve se smatra huliganima. Grafit je napravljen iz ljubavi prema Osijeku i prema Hrvatskoj državi. Križ sa pleterom je stavljen zbog blizine crkve, i zato što je to religija većine Hrvata. I neko je izjavio da se religija i politika ne smiju mješati. Pa to se dogodlo vec u 8 stoljeću dragi čovječe. Ja nisam neki veliki vjernik ali shvaćam poantu. Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...



Gledaj, ja cijenim trud. Ne kažem da je tu netko imao loše namjere. Ali nisam zadovoljna rezultatom. Ne sviđa mi se ni malo. Šta sad da vam kažem?! Ja bi bila najsretnija da ste ga jednostavno prebojali u bijelo.


I ša sad? Ne može se imat sve jbg. To je tvoje mišljenje al nisam točno tebe prozvao niti ću prozivati. Bilo je pljuvanja po radu.

#85:  Re: Grafit iza katedrale Autor: Zoks Post Postano: 01.12.2006. 1:01

u osnovi svega nas iskreno zaboli kurac za vaša mišljenja.
mi ćemo i dalje raditi ono što smatramo moralno i dostojno grada Osijeka,a vi se bavite skepsom. hvala vam Osječani.

jedan od autora grafita.

#86:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 1:34

Zoks je napisao/la: ›
u osnovi svega nas iskreno zaboli kurac za vaša mišljenja.



al ipak se masovno učlanjujete na forum samo da nam to objasnite...

#87:   Autor: 8 Post Postano: 01.12.2006. 1:52

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la: ›
Tako je. Nacrtajte grafit na školi ili pošti u Borovu Selu. ;-)

Ili, recimo, Subotici....


Najluđe je što bi u Subotici imao drukčiju funkciju, a možda bi takvi motivi u nekom drukčijem i ukusnijem izdanju i mogli proći na zgradi nekog kulturno-umjetničkog društva, zajednice Hrvata ili tako nešto.

Panju gore koji je spojio državu i religiju u 8. stoljeću, dok još države nije bilo nemam što reći.

Netko uči knezove Mutimire i Zdeslave da bi mu onda oni što šaraju iza škole objašnjavali teoriju prava i države.
Tako je to u bajkovitoj Hrvatskoj. Mrav marljivo radi, cvrčak ciju godinu pjeva, svira i banči... a kad dođe gladna zima, onda cvrčak uzme toljagu, umlati mrava i uzme njegovu zimnicu.

#88:   Autor: debeli Post Postano: 01.12.2006. 8:06

Ah pa svi zapeli oko jednog zida, pa bit grafita je da izaziva polemiku.
Djeco šarajte, za_ebite primjedbe ovih prdonja, odeš doma i starcima zvekneš grb NK Osijeka na fasadu i tako je monotona.
P.S Najjači grafiti u Osijeku su mi "Đaba ti krečenje" na V.B.K. i onaj kod ljepotice "Riba", eh kad bi takvih bilo više Laughing

#89:   Autor: 42 Post Postano: 01.12.2006. 8:23

Poppy je napisao/la: ›
Zoks je napisao/la: ›
u osnovi svega nas iskreno zaboli kurac za vaša mišljenja.


al ipak se masovno učlanjujete na forum samo da nam to objasnite...


osijek031.com smile

He... evo kikiriki za izvlačenje prvog osmijeha na lice u ovom mjesecu...

#90:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 8:30

debeli je napisao/la: ›

P.S Najjači grafiti u Osijeku su mi "Đaba ti krečenje" na V.B.K. i onaj kod ljepotice "Riba", eh kad bi takvih bilo više Laughing


'Riba' je zakon, inače taj grafit je radio akademski kipar...

#91:  Re: Grafit iza katedrale Autor: sheila Post Postano: 01.12.2006. 9:19

Poppy je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ovoliko ogorčenosti nisam dugo vidio... Ljudi da razjasnimo neke stvari. Neko je izjavio da navijači sanjaju da budu poput igrača?!? Eto odma se vidi primitivizam kod ljudi koji ne vide glavni smisao nogometa: Zabava! I sad ja kao osoba koja je prisustvovala izradi čak i pomagala mogu vam reći da ste otpuno promašili smisao. Taj grafit nema nikakve veze sa aktivnostima poput razbijanja glava ili nereda i takvih stvari. S time nažalost u svemu obilježavaju navijače i po tome sve se smatra huliganima. Grafit je napravljen iz ljubavi prema Osijeku i prema Hrvatskoj državi. Križ sa pleterom je stavljen zbog blizine crkve, i zato što je to religija većine Hrvata. I neko je izjavio da se religija i politika ne smiju mješati. Pa to se dogodlo vec u 8 stoljeću dragi čovječe. Ja nisam neki veliki vjernik ali shvaćam poantu. Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...



Gledaj, ja cijenim trud. Ne kažem da je tu netko imao loše namjere. Ali nisam zadovoljna rezultatom. Ne sviđa mi se ni malo. Šta sad da vam kažem?! Ja bi bila najsretnija da ste ga jednostavno prebojali u bijelo.


eto ja se slažem...ni meni nije lijep...čak mi je možda malo i narušio izgled tog zida,razumijem da je trud i ne kažem ništa za to mmm ali nažalost po meni se to nikako ne uklapa tamo...

Bo je napisao/la: ›
Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...


mmmm nemoj onda ni ti naše komentare nazivati glupima...mi poštujemo vaš rad,ali nekima se jednostavno ne sviđa...i šta sad...napravili ste ga a mi ga imamo pravo komentirati,da mi je lijep ja bi rekla da je lijep...uostalom komentiramo na forumu,niko nije uključio izravno vas koji ste ga napravili...tako da... osijek031.com smile osijek031.com smile

#92:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 9:33

Poppy je napisao/la: ›
Zoks je napisao/la: ›
u osnovi svega nas iskreno zaboli kurac za vaša mišljenja.



al ipak se masovno učlanjujete na forum samo da nam to objasnite...


Ja sam se učlanio točno zato, da vam objasnim zbog čega smo nacrtali baš TO. Kako je kolega Zoks rekao mi ćemo se i dalje baviti uljepšavanjem ovog grada na razne načine.(Ne baš ovim riječima ali otprilike)Smile
sheila je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ovoliko ogorčenosti nisam dugo vidio... Ljudi da razjasnimo neke stvari. Neko je izjavio da navijači sanjaju da budu poput igrača?!? Eto odma se vidi primitivizam kod ljudi koji ne vide glavni smisao nogometa: Zabava! I sad ja kao osoba koja je prisustvovala izradi čak i pomagala mogu vam reći da ste otpuno promašili smisao. Taj grafit nema nikakve veze sa aktivnostima poput razbijanja glava ili nereda i takvih stvari. S time nažalost u svemu obilježavaju navijače i po tome sve se smatra huliganima. Grafit je napravljen iz ljubavi prema Osijeku i prema Hrvatskoj državi. Križ sa pleterom je stavljen zbog blizine crkve, i zato što je to religija većine Hrvata. I neko je izjavio da se religija i politika ne smiju mješati. Pa to se dogodlo vec u 8 stoljeću dragi čovječe. Ja nisam neki veliki vjernik ali shvaćam poantu. Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...



Gledaj, ja cijenim trud. Ne kažem da je tu netko imao loše namjere. Ali nisam zadovoljna rezultatom. Ne sviđa mi se ni malo. Šta sad da vam kažem?! Ja bi bila najsretnija da ste ga jednostavno prebojali u bijelo.


eto ja se slažem...ni meni nije lijep...čak mi je možda malo i narušio izgled tog zida,razumijem da je trud i ne kažem ništa za to mmm ali nažalost po meni se to nikako ne uklapa tamo...

Bo je napisao/la: ›
Ja sam stvarno razočaran ovakvim glupavim komentarima iako sam to pomalo i očekivao. Poštujem tuđa mišljenja al poštujte i vi tuđi rad. Ne želim se uopće previše živcirati zbog toga, ali da toliko možete srat po nečijem trudu...


mmmm nemoj onda ni ti naše komentare nazivati glupima...mi poštujemo vaš rad,ali nekima se jednostavno ne sviđa...i šta sad...napravili ste ga a mi ga imamo pravo komentirati,da mi je lijep ja bi rekla da je lijep...uostalom komentiramo na forumu,niko nije uključio izravno vas koji ste ga napravili...tako da... osijek031.com smile osijek031.com smile


Glupavi komentari se odnose na one kad je neko rekao "da smo mi jako ispunjeni religijom i da držimo križ u ruci kada napadamo druge dečke drugačije počešljane zato što navijaju za drugi klub..."(ugl u tom smislu). Preglupa izjava ako se mene pita. Ša su onda križari za njega? Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se, dok su te tuće u okvirima šaka i nogu po mome. Nože, plaica, čekić, sjekira i take gluposti su za primitivne idiote koji pripadaju grčkoj sceni.

#93:   Autor: 42 Post Postano: 01.12.2006. 9:55

Bo je napisao/la: › Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se, dok su te tuće u okvirima šaka i nogu po mome. Nože, plaica, čekić, sjekira i take gluposti su za primitivne idiote koji pripadaju grčkoj sceni.


Vidiš, neki imaju mišljenje da su i ove "obične" tuče u "okvirima šaka i nogu" kako ih ti nazivaš - upravo gluposti za primitivne idiote...

Ništa ljepše nego nekome iščašiti koljeno ili polomiti sve prste na ruci... osijek031.com smile

#94:  Re: Grafit iza katedrale Autor: Prdonja Post Postano: 01.12.2006. 9:56

Dečki samo naprijed! Very Happy Udarite grafite po cijelom gradu. Izgleda da nam je to potrebno da ljudi u Osijeku malo ožive. Primjer na ovoj temi kako su se neki uzjebali zbog grafita. Znači, vi radite i humanitarno. Udahnjujete život mrtvim puhalima ovoga grada! Samo naprijed! Laughing

#95:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 10:03

42 je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: › Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se, dok su te tuće u okvirima šaka i nogu po mome. Nože, plaica, čekić, sjekira i take gluposti su za primitivne idiote koji pripadaju grčkoj sceni.


Vidiš, neki imaju mišljenje da su i ove "obične" tuče u "okvirima šaka i nogu" kako ih ti nazivaš - upravo gluposti za primitivne idiote...

Ništa ljepše nego nekome iščašiti koljeno ili polomiti sve prste na ruci... osijek031.com smile


Nemam ja nikakve veze s mišljenjem nekih. Možda nešto što ti radiš je po mom mišljenu primitivno. O ukusima se ne raspravlja. Ti se kloni onog što ti se ne sviđa.

#96:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 10:12

Bo je napisao/la: ›

Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se


Tu si u pravu; religioznost zaista nema nikakve veze s nasiljem.

#97:   Autor: 42 Post Postano: 01.12.2006. 10:30

Bo je napisao/la: › O ukusima se ne raspravlja.


Svašta se trpa u kategoriju "ukusa" - pa tako sad i ozljeđivanje drugih...

O takvim ukusima stvarno ne treba raspravljati, slažem se... Rolling Eyes

#98:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 10:34

Izvlačiš iz konteksta i pretjeruješ. Učlani se u mirovne snage i aj cao!

#99:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 10:37

Nego ljudi zanima me šta mislite o grafitu na trafici pred tvrđom? Vijenac i k u sredini? To je dosta dugo tu i također smo mi okrećili tu cjelu išaranu stanicu i uljepšali grafitom.

#100:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 10:40

okreĆite valjkom za kreĆ cijeli grad!

#101:   Autor: 42 Post Postano: 01.12.2006. 10:49

Bo je napisao/la: › Izvlačiš iz konteksta i pretjeruješ. Učlani se u mirovne snage i aj cao!

Ok, pošaljem razglednicu... Smile

Evo i jedan prijedlog... podvožnjak na Trpimirovoj biste mogli dosta dobro iskoristiti za slične grafite... mislim na cijelu dužinu s obje strane ceste - na putu je za stadion i imalo bi smisla...

#102:   Autor: DonQuijote Post Postano: 01.12.2006. 10:50

ma, samo sredite te ionako oronule i išarane zidove, kad već nitko drugi neće, a samo znaju prigovarati! svaka čast na trudu i inicijativi!

#103:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 10:54

Ima lokacija za uljepšati dosta, ali nemamo mi baš vremena sve to sredit iako bi rado da sto prije obavimo! Al polako i bice...

#104:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 10:57

počnite od odvratnih zidova na jebenom stadionu!

#105:  Re: Grafit iza katedrale Autor: sheila Post Postano: 01.12.2006. 11:10

de okrečite malo jezičnu osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#106:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 11:14

Dajte odma i adrese da vam i fasadu okrećimo. Pa jebo vas nismo mi profesionalni moleri da krećimo ne znam ti ja šta. Vidimo neki ružni zid umočimo četku ili mačka u farbu pređemo par puta i složimo nešta lijepo i nacrtaju oni koji imaju smisla za to. Jednostavno je

#107:  Re: Grafit iza katedrale Autor: sheila Post Postano: 01.12.2006. 11:14

dee molimmm vas i pomogućnosti nacrtajte neku jezičinu veliku Wink Embarassed

#108:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 11:27

može i jezičinu i nogometaše osijeka koji se svaki vikend naguze da ih razguze dva tri nula...

#109:   Autor: zlusch Post Postano: 01.12.2006. 11:39

daniel-202 je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Majko mila... prvo "lush" pa onda "Zluš"... aaaaaa!!!
Što je sljedeće? Shocked

Zlusch, čini se da si izabro nick koji se teško piše. ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH

To mikiii.... evo, vidiš da uopće nije teško, skoro kao IVO I ANA u prvom osnovne Wink

#110:   Autor: zlusch Post Postano: 01.12.2006. 11:41

Poppy je napisao/la: ›
Ja bi bila najsretnija da ste ga jednostavno prebojali u bijelo.

Bijelo-plavo?

#111:   Autor: zlusch Post Postano: 01.12.2006. 11:47

Zoks je napisao/la: ›
u osnovi svega nas iskreno zaboli kurac za vaša mišljenja. mi ćemo i dalje raditi ono što smatramo moralno i dostojno grada Osijeka,a vi se bavite skepsom. hvala vam Osječani.
jedan od autora grafita.

Eto... u ovih par redi si sažeo cijelu bit - boljenje spolovila za pravo na mišljenje i teatralno glumatanje morala & dostojanstva. Say no more...

#112:   Autor: zlusch Post Postano: 01.12.2006. 11:56

Bo je napisao/la: ›
Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se, dok su te tuće u okvirima šaka i nogu po mome.

Pazi ovo - religija, politika, pivo i tuča - i sve u istoj rečenici. Ajmo sad malo kombinirati:
- religiozni političar
- religiozni pijanac
- religiozni tabadžija
- pijani političar
- pijani tabadžija
- političar tabadžija

Pogledaj kako krasno ide jedno uz drugo. Sve pršti od morala i dostojanstva....

#113:   Autor: zlusch Post Postano: 01.12.2006. 11:59

Bo je napisao/la: ›
Ima lokacija za uljepšati dosta, ali nemamo mi baš vremena sve to sredit iako bi rado da sto prije obavimo! Al polako i bice...

Je li bre... a tko daje pare za te umjetničke uzlete? Idete raditi preko Stuca, kopate kanale, berete metlice... pa onda zarađenom lovom kupujete autolakove?

#114:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 12:01

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ima lokacija za uljepšati dosta, ali nemamo mi baš vremena sve to sredit iako bi rado da sto prije obavimo! Al polako i bice...

Je li bre... a tko daje pare za te umjetničke uzlete? Idete raditi preko Stuca, kopate kanale, berete metlice... pa onda zarađenom lovom kupujete autolakove?



E da, i mene to zanima. Ajd molim vas recite nam odakle ta lova. Dao grad il ste sami skupili?

#115:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 13:35

Kad bi se bar toliko graje dizalo oko nekih drugih stvari u gradu koliko oko ovog grafita...

#116:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 13:50

zlusch je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Majko mila... prvo "lush" pa onda "Zluš"... aaaaaa!!!
Što je sljedeće? Shocked

Zlusch, čini se da si izabro nick koji se teško piše. ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH ZLUSCH

To mikiii.... evo, vidiš da uopće nije teško, skoro kao IVO I ANA u prvom osnovne Wink



Ma ti si ZLOĆ! Smile

#117:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 13:51

lufus je napisao/la: ›
Kad bi se bar toliko graje dizalo oko nekih drugih stvari u gradu koliko oko ovog grafita...


Npr?

#118:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 14:10

Gotovo svi sportski objekti u gradu su napravljeni prekratki ili preniski za bilo kakvo ozbiljnije natjecanje nitko nije odgovarao...Plaćamo parking za parkirališta na kojima možeš vaterpolo igrat...Usred grada su napravili rupetinu zbog koje se urušavaju okolne zgrade...Zbog nečije gluposti porušen je cijeli drvorer u Vinkovačkoj, a zbog još jedne greške u projektu možda strada i drugi...Svaki dan hrpa ljudi kopa po kontejnerima u potrazi za plastičnim bocama kako bi uhvatili koju kunu, ali mi imamo za klupe od 6000 eurića i trg prepun nedostataka, ali koji je koštao više od 60 milijuna kuna...Jel treba dalje nabrajat?I onda se ljudi pjene oko 20-ak kvadrata grafita na zidu koji je prije bio ruglo...

#119:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 01.12.2006. 14:20

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zlusch je napisao/la: ›
Ovako.... glumatati Osječanina, vjernika i Hrvatinu usred hrvatskog grada i pokraj župne crkve i nije neka mudrolija... ne?


Tako je. Nacrtajte grafit na školi ili pošti u Borovu Selu. ;-)

Zluš piše ono što većina o ovomu i misli.

I onda bi se opet javili dežurni dušebrižnici i rekli da je to provokacija uperena protiv naše najdraže manjine. Da ako netko želi crtati grb NK Osijeka i Hrvatske, neka to čini u Osijeku, itd.
Gadi mi se više sve to! Mad

Grafit je dobar i na pravom mjestu.
Ja sam Dinamovac, ali mi ne pada na pamet crtati Dinamov grb po gradu jer tu ne pripada.

#120:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 01.12.2006. 14:23

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ma, samo sredite te ionako oronule i išarane zidove, kad već nitko drugi neće, a samo znaju prigovarati! svaka čast na trudu i inicijativi!
Potpisujem!

#121:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 14:43

lufus je napisao/la: ›
Gotovo svi sportski objekti u gradu su napravljeni prekratki ili preniski za bilo kakvo ozbiljnije natjecanje nitko nije odgovarao...Plaćamo parking za parkirališta na kojima možeš vaterpolo igrat...Usred grada su napravili rupetinu zbog koje se urušavaju okolne zgrade...Zbog nečije gluposti porušen je cijeli drvorer u Vinkovačkoj, a zbog još jedne greške u projektu možda strada i drugi...Svaki dan hrpa ljudi kopa po kontejnerima u potrazi za plastičnim bocama kako bi uhvatili koju kunu, ali mi imamo za klupe od 6000 eurića i trg prepun nedostataka, ali koji je koštao više od 60 milijuna kuna...Jel treba dalje nabrajat?I onda se ljudi pjene oko 20-ak kvadrata grafita na zidu koji je prije bio ruglo...


Ok, ok... al ne možemo sve odjednom. Počeli smo skromno, od zida! Wink

#122:   Autor: 42 Post Postano: 01.12.2006. 15:08

Poppy je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Kad bi se bar toliko graje dizalo oko nekih drugih stvari u gradu koliko oko ovog grafita...


Npr?

Nedostatku kvalitetnog šeširdžije u gradu? Wink

#123:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 15:10

42 je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Kad bi se bar toliko graje dizalo oko nekih drugih stvari u gradu koliko oko ovog grafita...


Npr?

Nedostatku kvalitetnog šeširdžije u gradu? Wink



Neš vjerovat, baš smo to stara i ja jučer primjetile!!!

#124:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 15:16

nego kad smo kod toga kako kohorta uređuje zidove lijepo su uredili ona dva nova u pejačevićevoj po principu džaba ste krečili

#125:   Autor: debeli Post Postano: 01.12.2006. 15:21

A pa i oni moraju negdje vježbat rajtanje, nemoj odmah optuživati.

#126:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 15:25

Poppy je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Gotovo svi sportski objekti u gradu su napravljeni prekratki ili preniski za bilo kakvo ozbiljnije natjecanje nitko nije odgovarao...Plaćamo parking za parkirališta na kojima možeš vaterpolo igrat...Usred grada su napravili rupetinu zbog koje se urušavaju okolne zgrade...Zbog nečije gluposti porušen je cijeli drvorer u Vinkovačkoj, a zbog još jedne greške u projektu možda strada i drugi...Svaki dan hrpa ljudi kopa po kontejnerima u potrazi za plastičnim bocama kako bi uhvatili koju kunu, ali mi imamo za klupe od 6000 eurića i trg prepun nedostataka, ali koji je koštao više od 60 milijuna kuna...Jel treba dalje nabrajat?I onda se ljudi pjene oko 20-ak kvadrata grafita na zidu koji je prije bio ruglo...


Ok, ok... al ne možemo sve odjednom. Počeli smo skromno, od zida! Wink

Sve odjednom? Stvari koje sam naveo su starijeg datuma pa baš i nije bilo nekih prosvjeda, a na ovaj grafit su se ljudi odmah obrušili kao da je gorući problem grada.

#127:   Autor: Poppy Post Postano: 01.12.2006. 15:31

lufus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Gotovo svi sportski objekti u gradu su napravljeni prekratki ili preniski za bilo kakvo ozbiljnije natjecanje nitko nije odgovarao...Plaćamo parking za parkirališta na kojima možeš vaterpolo igrat...Usred grada su napravili rupetinu zbog koje se urušavaju okolne zgrade...Zbog nečije gluposti porušen je cijeli drvorer u Vinkovačkoj, a zbog još jedne greške u projektu možda strada i drugi...Svaki dan hrpa ljudi kopa po kontejnerima u potrazi za plastičnim bocama kako bi uhvatili koju kunu, ali mi imamo za klupe od 6000 eurića i trg prepun nedostataka, ali koji je koštao više od 60 milijuna kuna...Jel treba dalje nabrajat?I onda se ljudi pjene oko 20-ak kvadrata grafita na zidu koji je prije bio ruglo...


Ok, ok... al ne možemo sve odjednom. Počeli smo skromno, od zida! Wink

Sve odjednom? Stvari koje sam naveo su starijeg datuma pa baš i nije bilo nekih prosvjeda, a na ovaj grafit su se ljudi odmah obrušili kao da je gorući problem grada.


Ovaj forum ti je pun iznenađenja! Smile


Zadnja promjena: Poppy; 03.12.2006. 15:37; ukupno mijenjano 1 put.

#128:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 16:58

ja još uvijek očekujemo odgovor kohorte: zašto ne educirate svoje članove, simpatizere, whatever da ne mrljaju seljačke grafite na novoobnovljenim pročeljima?

Također me zanima što kohorta čini po pitanju mladih koji briju na nogomet i navijanje u smislu (opet) edukacije o nenasilju, toleranciji, uvažavanju drugih navijačkih skupina, prisojnom podržavanju "svog" nogometnog kluba, dostojnoj prezentaciji osječkog nogometa u hrvatskoj i europi.

Neloše bi bilo čuti i što kohorta čini za Osijek osim "osvježavanja" pročelja bez dozvole pod okriljem mraka!

#129:  Re: Grafit iza katedrale Autor: sheila Post Postano: 01.12.2006. 18:16

osijek031.com smile osijek031.com smile gaap evo ti kikosh...zaslužio si

#130:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 18:36

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Naša religija i naša politička stajališta nemaju nikakve veze s tim što mi volimo popiti koje pivo i potuć se, dok su te tuće u okvirima šaka i nogu po mome.

Pazi ovo - religija, politika, pivo i tuča - i sve u istoj rečenici. Ajmo sad malo kombinirati:
- religiozni političar
- religiozni pijanac
- religiozni tabadžija
- pijani političar
- pijani tabadžija
- političar tabadžija

Pogledaj kako krasno ide jedno uz drugo. Sve pršti od morala i dostojanstva....


Gore ti piše da to nema nikakve veze jedno s drugim. Mal si se sjebao.

Taj grafit smo pravili od 12 popodne do 17 navečer. Bijeli dan u ovoj vremenskoj zoni inače. Policija je došla i nije bilo prigovaranja. U drugom smislu imali smo dozvolu. Vjeruj mi gaap ja bi drage volje da se prekine s bezveznim šaranjem po gradu. Kad bi se znalo tko je ono napisao u Pejaćevićevoj bio bi sakciran usmeno ako treba i šamar da zapamti. DVD-u je upućena isprika grupe.

#131:   Autor: Rajnus Post Postano: 01.12.2006. 19:12

gaap je napisao/la: ›
počnite od odvratnih zidova na jebenom stadionu!


Okreci ih ti ako ti to jebeno smeta!

#132:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 01.12.2006. 19:17

Aj lajk ju. Ju bi maj frend? Aj lajk seks vit vimen. Veri najs!

#133:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 19:18

jebeno mi se ne da, a i jebeno loše crtam, mogu samo napisat "jebo vas nogomet" al onda ću ispast isti ko i kohortaši koji se na svaki kurac potpisuju!

#134:   Autor: tomo Post Postano: 01.12.2006. 19:22

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › jebeno mi se ne da, a i jebeno loše crtam, mogu samo napisat "jebo vas nogomet" al onda ću ispast isti ko i kohortaši koji se na svaki kurac potpisuju!

Jebeno si isti kao i velika večina osječana a to je da se nikome jebeno ne da svoju debelu guzicu pomaknit i nešto napravit!

#135:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 19:29

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › ja još uvijek očekujemo odgovor kohorte: zašto ne educirate svoje članove, simpatizere, whatever da ne mrljaju seljačke grafite na novoobnovljenim pročeljima?

Također me zanima što kohorta čini po pitanju mladih koji briju na nogomet i navijanje u smislu (opet) edukacije o nenasilju, toleranciji, uvažavanju drugih navijačkih skupina, prisojnom podržavanju "svog" nogometnog kluba, dostojnoj prezentaciji osječkog nogometa u hrvatskoj i europi.

Neloše bi bilo čuti i što kohorta čini za Osijek osim "osvježavanja" pročelja bez dozvole pod okriljem mraka!

Kako bi to Kohorta trebala prezentirat osječki nogomet?! Iz tvog posta ispada da su sve škrabotine na zidovima vezane za Kohortu. U Udruzi se radi na "izobrazbi mlađih" vezano za uništavanje zidova, najviše putem foruma, a iako Udruga nije imala veze s uništavanjem fasade zgrade, u otvorenom pismu upućena je isprika. Osim isprike svrha pisma je i bila utjecanje na mlađe da shvate da takve stvari samo štete Kohorti. Unatoč svemu, apsolutna kontrola je nemoguća i uvijek će bit bisera koji će radit slične stvari, ali se nadam da će ih se svesti na najmanju moguću mjeru. Ne znam tko si ti da bi ti se članovi Kohorte morali pravdat što čine za Osijek, ali evo: svaka tri mjeseca u prostorijama Udruge organizira se dobrovoljno davanje krvi. Što ti činiš za ovaj grad?

#136:   Autor: gaap Post Postano: 01.12.2006. 19:46

lufus je napisao/la: › U Udruzi se radi na "izobrazbi mlađih" vezano za uništavanje zidova, najviše putem foruma

pa evo jedan citat s foruma kohorte: Čitam neke komentare na OSIJEK ONLINE glede grafita kod katedrale i pitam se s kakvim retardirani umobolnicima živim i dišem zrak u ovom našem GRADU. Povrača mi se više od njihove naprednosti,anacionalnosti,ateizma,antihrvatstva,anti-lokalpatriotizma i umjesto da ti seratori zaplješću na trudu,vremenu pa i novcu koji je uložen i prije svega ljubavi prema gradu,vjeri i domovini ONI UVIJEK imaju nešto protiv. Ti i takvi likovi kao da su doživljeli "drugu dimenziju" kao da su čista energija koja je izašla iz vlastitog tijela tj. ONI su uvijek iznad sa svojim razmišljanjima, mudrijaši i obični SERATORI.
KOHORTA-VIŠNJEVAC

ako sam ja bio na pravom forumu, a jesam, od edukacije nisam pronašao apsolutno ništa. a ako sam ja kontra grada u kojem živim 30 godina i kojeg volim zato što kritiziram primitivce koji svoj primitivizm pokazuju izdrkavanjima po zidovima dat ću se jebat u guzicu! svaka čast dečkima koji DOISTA jesu pravi navijači (bez obzira o kojem se klubu radi). Radi se o tome da kohorta osim priče na koju će tribinu koji transparent staviti apsolutno ništa ne radi na edukaciji klinaca kojima je furka otić napit se piva, urlat na utakmici i poslije nać nkog za ispizdit! Krv ste dali, ako se ne varam dva puta, svaka čast, samo tako nastavite i cimnite klince da vam se pridruže. i na kraju krajeva, mislim d pare koje dajete za autolakove možete skupljat godinu dana i kupit poklone za božić klincima u klasju koji će sutra postati navijači NK Osijek.

#137:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 20:05

Ne znam kakve veze taj post ima s "edukacijom klinaca".Prvi post dovoljno govori: "Udruga pokreće akciju "Uljepšajmo Osijek" kojom će se organizirano i u dogovoru s Gradom pročelja na viđenijim gradskim lokacijama ukrašavati simbolima naše navijačke skupine i voljenog nam kluba.
Jedan od ciljeva ove akcije je daljnje spriječavanje devastiranja gradskih pročelja neukusnim šaranjem sprejevima." Inače na tom forumu ima topic "grafiti" gdje se kritizira uništavanje gradskih fasada. Nisi odgovorio što si ti učinio za ovaj grad. Što se tiče love za autolakove, čega si se ti odrekao ove godine da bi dao taj novac u humanitarne svrhe?

#138:   Autor: lufus Post Postano: 01.12.2006. 20:08

Bila su 4 organizirana davanja krvi, prije nije bilo moguće jer nije bilo prostorija pa smo išli u bolnicu.

#139:   Autor: 8 Post Postano: 01.12.2006. 22:32

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › "Uljepšajmo Osijek"


Bolje je s pametnim budalasati, nego s budalama pametovati.

Jebiga dečki, niste shvatili. Grafiti su u nedemokratskim društvima imali svrhu pobune, poruke protiv ovoga ili onoga.

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Onda netko kaže da mu se ne sviđa, pa mu onda ovaj drugi poručuje da se odseli.

Lijepo je da ste se sjetili uljepšati grad, ali hvala lijepa, niste trebali. Eno vam kožara i onaj ružni stadion, njega možete bojiti... neće vam nitko ništa reći.

Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

Nek' vam je prvi krčmar ovoga grada i dopustio, ali ničija nije do zore gorila.

Samo za zapisnik: Đapić je na izborima dobio cca 5000 glasova. I sam zna da na istu foru ne može opet postati gradonačelnik, pa se kandidirao za vijeće gradske četvrti.

Kohorta je u neko ranije vrijeme, kad nisu imali ni toliko love ni toliko vodstva, bila stvarno navijačka skupina.
Sad se počela baviti otvorenim političkim agitiranjem pod krinkom pseudoaktivizma.

Meni bi ipak bilo draže da je Kohorta bila poštena i samostalna, da se nije uvlačila u šupke HADEZA, HADEESESBEA... i slično. Nekad je Kohorta skandirala protiv loše politike na gostovanjima nekadašnje Croatije... A danas rišete grafite za glupe ljude koji valjda ne znaju da žive u Hrvatkoj, da je ono pored katolička crkva i da potpisani autori pripadaju miljeu nogometnih navijača, redovitih posjetitelja kladionice, birtije i narodnjaka.

Mene su učili da svoje uvjerenja nosim u sebi. Pa ako vjerujem u taj križ, onda idem na misu, dajem milostinju, postim prve petke... Ne može križ crtati netko tko je do jučer crtao kukaste križeve, ustaško znakovlje i slično. Ma koliko to zatucanom desničaru neshvatljivo bilo.

Znam jednog klinca... navija za Osijek. Kad je imao 9 g. pitao me da ga odvedem na utakmicu. Počela utakmica Osijek-Rijeka, a s druge strane veliki transparent s tri različite glave: četnik, musliman i ne sjećam se koja je treća rasa ili nacija... I onda piše: United colours of Rijeka...

Ni jedan među tim majstorima vjernika ne može niti odglumiti na pet minuta, ne znam koji kurac tu pričate o križevima, naciji i stvarima o kojima nemate pojma?

Nogomet je jednostavna stvar, jednostavan biznis, a kod nas i jednostavan kriminal. Držite se jednostavnih stvari.

#140:   Autor: Bo Post Postano: 01.12.2006. 23:10

Ja ne vjerujem. Našao se pametovati jedan očito jaaako neupućeni čovjek. Smijem se ovom svemu. osijek031.com smile

#141:   Autor: Zoks Post Postano: 01.12.2006. 23:14

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › nego kad smo kod toga kako kohorta uređuje zidove lijepo su uredili ona dva nova u pejačevićevoj po principu džaba ste krečili


to nije djelo Kohorte.

#142:   Autor: Zoks Post Postano: 01.12.2006. 23:19

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): › "Uljepšajmo Osijek"


Bolje je s pametnim budalasati, nego s budalama pametovati.

Jebiga dečki, niste shvatili. Grafiti su u nedemokratskim društvima imali svrhu pobune, poruke protiv ovoga ili onoga.

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Onda netko kaže da mu se ne sviđa, pa mu onda ovaj drugi poručuje da se odseli.

Lijepo je da ste se sjetili uljepšati grad, ali hvala lijepa, niste trebali. Eno vam kožara i onaj ružni stadion, njega možete bojiti... neće vam nitko ništa reći.

Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

Nek' vam je prvi krčmar ovoga grada i dopustio, ali ničija nije do zore gorila.

Samo za zapisnik: Đapić je na izborima dobio cca 5000 glasova. I sam zna da na istu foru ne može opet postati gradonačelnik, pa se kandidirao za vijeće gradske četvrti.

Kohorta je u neko ranije vrijeme, kad nisu imali ni toliko love ni toliko vodstva, bila stvarno navijačka skupina.
Sad se počela baviti otvorenim političkim agitiranjem pod krinkom pseudoaktivizma.

Meni bi ipak bilo draže da je Kohorta bila poštena i samostalna, da se nije uvlačila u šupke HADEZA, HADEESESBEA... i slično. Nekad je Kohorta skandirala protiv loše politike na gostovanjima nekadašnje Croatije... A danas rišete grafite za glupe ljude koji valjda ne znaju da žive u Hrvatkoj, da je ono pored katolička crkva i da potpisani autori pripadaju miljeu nogometnih navijača, redovitih posjetitelja kladionice, birtije i narodnjaka.

Mene su učili da svoje uvjerenja nosim u sebi. Pa ako vjerujem u taj križ, onda idem na misu, dajem milostinju, postim prve petke... Ne može križ crtati netko tko je do jučer crtao kukaste križeve, ustaško znakovlje i slično. Ma koliko to zatucanom desničaru neshvatljivo bilo.

Znam jednog klinca... navija za Osijek. Kad je imao 9 g. pitao me da ga odvedem na utakmicu. Počela utakmica Osijek-Rijeka, a s druge strane veliki transparent s tri različite glave: četnik, musliman i ne sjećam se koja je treća rasa ili nacija... I onda piše: United colours of Rijeka...

Ni jedan među tim majstorima vjernika ne može niti odglumiti na pet minuta, ne znam koji kurac tu pričate o križevima, naciji i stvarima o kojima nemate pojma?

Nogomet je jednostavna stvar, jednostavan biznis, a kod nas i jednostavan kriminal. Držite se jednostavnih stvari.


majstore ti si doslovno ošo za brčko Laughing Laughing Laughing

#143:   Autor: Zoks Post Postano: 01.12.2006. 23:22

baš me zanima šta kažu građani grada splita na njihovo stanje u gradu s grafitima i slično. inače u splitu gotovo nema kvarta,ulice,ceste na kojem nema simbola hajduka,splita i Hrvatske.
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

#144:   Autor: Zoks Post Postano: 01.12.2006. 23:29

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›

P.S Najjači grafiti u Osijeku su mi "Đaba ti krečenje" na V.B.K. i onaj kod ljepotice "Riba", eh kad bi takvih bilo više Laughing


'Riba' je zakon, inače taj grafit je radio akademski kipar...


pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.

#145:   Autor: 8 Post Postano: 02.12.2006. 0:25

Zoks je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
'Riba' je zakon, inače taj grafit je radio akademski kipar...


pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.


Zoks je napisao/la: ›
majstore ti si doslovno ošo za brčko Laughing Laughing Laughing


Zoks je napisao/la: ›
baš me zanima šta kažu građani grada splita na njihovo stanje u gradu s grafitima i slično. inače u splitu gotovo nema kvarta,ulice,ceste na kojem nema simbola hajduka,splita i Hrvatske.
di je vaš ponos,di su vaši ideali?


Čekaj, ovoj gore si rekao da je plitka žena jer joj se sviđa neki drugi grafit, a ne tvoj i pričaš o idealima?

Stari moj, u Brčkom se rodiš i druge dvije bebe kraj tebe su različite nacionalnosti i vjeroispovjesti, pa naučiš s njima živjeti i poštovati drugoga. A ti u Osijeku (koji mi tu predstavljate kao nešto čime bih se trebao ponositi) gusliš kao da su ti jučer u štali bez poda upalili baklju od kozjeg loja i ukopčali DSL.

A ako sam u krivu, dokaži nam suprotno. Vas trojica napišite ovdje sastav od 20 rečenica o Osijeku bez ijedne greške i ja ću povjerovati da tvoje mišljenje vrijedi.

#146:   Autor: debeli Post Postano: 02.12.2006. 2:19

E jebga 8 pa nije ovo zadaćnica Laughing
I mislio sam da te grafite crtaju ajdukovci,jer pravi kohortaš ne bi nikada skrnavio svoj grad sa škarabotinama. Još kad mi je Osijek počeo uspoređivati sa onom selendrom na moru odmah sam se nasekiro.
Mungos pls nađi onaj video clip iz Balkanskog,koji ide
Okrečite Beograd, Okrečte Beograd

#147:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 10:35

Poppy je napisao/la: ›
Ma ti si ZLOĆ! Smile

... po cijelom tijelu Wink

#148:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 10:45

Bo je napisao/la: ›
Gore ti piše da to nema nikakve veze jedno s drugim. Mal si se sjebao.
Taj grafit smo pravili od 12 popodne do 17 navečer. Bijeli dan u ovoj vremenskoj zoni inače. Policija je došla i nije bilo prigovaranja. U drugom smislu imali smo dozvolu. Vjeruj mi gaap ja bi drage volje da se prekine s bezveznim šaranjem po gradu. Kad bi se znalo tko je ono napisao u Pejaćevićevoj bio bi sakciran usmeno ako treba i šamar da zapamti. DVD-u je upućena isprika grupe.

A čuj, sve da ste ga radili od 13 navečer do 19 ujutro.... nema veze jer se sve četiri stvari dotiču tebe i tvog svjetonazora, u ovom slučaju domoljubno-religioznog šamaranja nekog iskompleksiranog dječarca.

Reci mi... jel u svom domoljubnom zanosu ideš na kirilicu u Tvrdju? Wink

#149:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 10:54

Bo je napisao/la: ›
Ja ne vjerujem. Našao se pametovati jedan očito jaaako neupućeni čovjek. Smijem se ovom svemu. osijek031.com smile

Nek ti netko malo stariji i mudriji prevedo ono što ti je gosn Osam napisao.... vjeruj, ni nezreli limun ti ne bi bolje skinuo osmjeh sa usana.

#150:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:06

Zoks je napisao/la: ›
pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.

Ajd da potrošim malo svog dragocjenog vremena na edukaciju loših učenika... pazi Zorane, kad netko želi biti umjetnik i promovirati svoju lokalnu kulturu, onda skupi bend i snimi album koji se vrti po lokalnim radijskim postajama. Onda nakon nekog vremena skuži kako od lokalpatriotskih cinguljiganja nema kruha i da njegova umjetnost ne ode dalje od Papuka ili rijeke Čikole. E jebiga druže, pomisli on, hajdemo malo zaigrati na temu domoljublja, "vjere", ksenofobije i rasizma (što izvrsno pali kod emocionalno nezrelih i iskompleksiranih ljudi) i eto love...

I to je to, univerzalni recept kako netalentirani umjetnik može postati cijenjeni igrač na estradi, a njegova (ne)djela predmet divljenja promotorima površnosti.

Nadam se da uočavaš sličnost... i da si počeo vrtiti kliker u glavi.... jesi li?

#151:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:09

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Gore ti piše da to nema nikakve veze jedno s drugim. Mal si se sjebao.
Taj grafit smo pravili od 12 popodne do 17 navečer. Bijeli dan u ovoj vremenskoj zoni inače. Policija je došla i nije bilo prigovaranja. U drugom smislu imali smo dozvolu. Vjeruj mi gaap ja bi drage volje da se prekine s bezveznim šaranjem po gradu. Kad bi se znalo tko je ono napisao u Pejaćevićevoj bio bi sakciran usmeno ako treba i šamar da zapamti. DVD-u je upućena isprika grupe.

A čuj, sve da ste ga radili od 13 navečer do 19 ujutro.... nema veze jer se sve četiri stvari dotiču tebe i tvog svjetonazora, u ovom slučaju domoljubno-religioznog šamaranja nekog iskompleksiranog dječarca.

Reci mi... jel u svom domoljubnom zanosu ideš na kirilicu u Tvrdju? Wink


Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku. Konstruirate rasprave na pogrešno shvaćenim idejama ljudi koji su to crtali i smislili. Sve vam se svodi ustvari na napadanje navijačkog svijeta. Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.

#152:   Autor: gaap Post Postano: 02.12.2006. 11:17

Bo je napisao/la: › Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.


hehe
ili recimo da je akademski slikar napravio veliki falus od mramora i na njega zalijepio sličice nogometaša NK Osijek
nemojmo se zajebavat s kohortašima jerbo bi mogli po pičci dobit, oni imaju iskustva s tim!

#153:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:20

gaap je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: › Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.


hehe
ili recimo da je akademski slikar napravio veliki falus od mramora i na njega zalijepio sličice nogometaša NK Osijek
nemojmo se zajebavat s kohortašima jerbo bi mogli po pičci dobit, oni imaju iskustva s tim!


Odakle si to izvukao sad? Ti smatraš da svaka riječ upućena od nekog navijača malo ekstremnijeg je uvreda? Eee primitivizma. U životu nisam nikog prvi udario.

#154:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:21

Zoks je napisao/la: ›
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

Imao sam i ja 18 godina i bio naivan ko sobarica, ali ovako definitivno nisam Smile

Za ideale ginu budale, kaže pjesma... točnije, za tuđe idealne ginu oni koje odlikaši potapšu po ramenu govoreći "ma ti naš ponos, bravo mali".... a ti sav sretan s puškom u ruci trčiš, blatnjav do grla, u minsko polje. Sahrane te s navišim počastima, plotuni udaraju u srce, odlikaši održe srcedrapateljni govor kako si bio hrabar i kako si se borio za pravu stvar.... i čim sjednu u limunzinu s tamnim staklima, obrišu suze, maše se mobitela i nastave razgovor o preuzimanju još jedne tvornice, još jednog restorana i još jednog nogometnog kluba.

A iz preostale hrpe naivčina tako je jednostavno naći nove koji će nakon tapšanja po ramenu uzdignuta čela protrčati kroz novo minsko polje.

#155:  Re: Grafit iza katedrale Autor: cohors Post Postano: 02.12.2006. 11:26

da nije bilo tih "budala koji trče s puškom u minsko polje" danas bi ovdje pisali na ćirilici.

predlažem da se prestanete tu s njima objašnjavat, jer tak možete unedogled, neki ljudi jednostavno ne shvaćaju neke stvari ili imaju drukčiji pogled na to. ovdje očigledno neki misle da su popili svu pamet svijeta.

#156:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:27

zlusch je napisao/la: ›
Zoks je napisao/la: ›
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

Imao sam i ja 18 godina i bio naivan ko sobarica, ali ovako definitivno nisam Smile

Za ideale ginu budale, kaže pjesma... točnije, za tuđe idealne ginu oni koje odlikaši potapšu po ramenu govoreći "ma ti naš ponos, bravo mali".... a ti sav sretan s puškom u ruci trčiš, blatnjav do grla, u minsko polje. Sahrane te s navišim počastima, plotuni udaraju u srce, odlikaši održe srcedrapateljni govor kako si bio hrabar i kako si se borio za pravu stvar.... i čim sjednu u limunzinu s tamnim staklima, obrišu suze, maše se mobitela i nastave razgovor o preuzimanju još jedne tvornice, još jednog restorana i još jednog nogometnog kluba.

A iz preostale hrpe naivčina tako je jednostavno naći nove koji će nakon tapšanja po ramenu uzdignuta čela protrčati kroz novo minsko polje.


Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

#157:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:28

Bo je napisao/la: ›
Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku.
prekrasno.

Vidiš da jesam glup... i lupam napamet.

Objasni mi onda... furaš se na turbo-katolika, i glumiš sveca u prvom redu nedjeljom prije ručka, a onda klikneš na prekidač iza uha kada treba urlati političke parole. Prije nego što uđeš na stadion, opet klikneš iza uha i dereš grlo podržavajući voljeni klub. Čim zamakneš iza WIlsonove, opet krišom klikneš iza uha, sjedneš u birtiju, psuješ majku svima koji nisu Hrvati i katolici, a onda odeš na ćirilicu, dižeš ruke i s razdraganom masom, pobornicima multikulturalnosti, pjevaš "Što je jablan među borićima, moj je dečko među mladićima"....

Ili...?

#158:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:32

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku.
prekrasno.

Vidiš da jesam glup... i lupam napamet.

Objasni mi onda... furaš se na turbo-katolika, i glumiš sveca u prvom redu nedjeljom prije ručka, a onda klikneš na prekidač iza uha kada treba urlati političke parole. Prije nego što uđeš na stadion, opet klikneš iza uha i dereš grlo podržavajući voljeni klub. Čim zamakneš iza WIlsonove, opet krišom klikneš iza uha, sjedneš u birtiju, psuješ majku svima koji nisu Hrvati i katolici, a onda odeš na ćirilicu, dižeš ruke i s razdraganom masom, pobornicima multikulturalnosti, pjevaš "Što je jablan među borićima, moj je dečko među mladićima"....

Ili...?


Ili sam ja inače ateist i imam svoja uvjerenja. Ili sam anarhist ustvari i borim se za takve ideale. Ili volim Osijek i nogomet i zato na stadionu podržavam iz sveg glasa. Ili ne smatram nekog manje vrjednim od sebe dok on to sam ne dokaže svojim glupostima. Ili odem van napijem se i slušam i pjevam ska ili pank pjesme.I nemam prekidač iza uha.

#159:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:37

Bo je napisao/la: ›
Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

Uzmi nekog starijeg i obrazovanijeg i pitaj ga da ti objasni pojam metafore.

Onda ga također pitaj zašto se kunio u starog iz Kumrovca, partiju, bratstvo i jedinstvo, pjevao o neskretanju s puta i plakao kad je dotični starac preminuo, a nije bio ponosni katolik ili idealna Hrvatina....

Vremenom ćeš shvatiti da nisi nimalo bolji Hrvat ako to vičeš na ulici ili bolji vjernik ako zakačiš krunicu na retrovizor od onih koji to ne čine. A ne čine jer imaju svoj ponos i svoje vlastite ideale, a ne one koje ti Oni nameću da bi ih trebao imati da budeš Častan Hrvat i Katolik (ČHiK, (c) Denis Lalić)

#160:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:41

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

Uzmi nekog starijeg i obrazovanijeg i pitaj ga da ti objasni pojam metafore.

Onda ga također pitaj zašto se kunio u starog iz Kumrovca, partiju, bratstvo i jedinstvo, pjevao o neskretanju s puta i plakao kad je dotični starac preminuo, a nije bio ponosni katolik ili idealna Hrvatina....

Vremenom ćeš shvatiti da nisi nimalo bolji Hrvat ako to vičeš na ulici ili bolji vjernik ako zakačiš krunicu na retrovizor od onih koji to ne čine. A ne čine jer imaju svoj ponos i svoje vlastite ideale, a ne one koje ti Oni nameću da bi ih trebao imati da budeš Častan Hrvat i Katolik (ČHiK, (c) Denis Lalić)


Ti pitaj nekog za pojam sarkazma. I ne zanima mene stara partija i sve ostalo. Ne smatram se nesto boljim od drugih pogotovo ne na osnovi nacionalnosti.

#161:   Autor: gaap Post Postano: 02.12.2006. 11:42

...ili šutiš kad nemaš što pametno za reći... ili nam ispričaš kako se to voli svoj grad urlanjem na stadionu dok dvadeset preplaćenih polupismenih mladića naganja loptu... ili zašto je potrebno dočekivati navijače drugih klubova na kolodvoru...ili, možda, da nam pojasniš značenje pjesme "Kohortaš stari ulicama luta, purgera traži cijeli dan i noć,
i kad ga nađe razbit će mu pičku,
u Osijek više nikad neće doć!" koju sam pronašao na http://www.kohorta.net/pjesme.asp ... molim te uvjeri me da kohorta nije skupina primitivaca, doista bih volio da nije tako!

#162:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:45

Bo je napisao/la: ›
Ili sam ja inače ateist i imam svoja uvjerenja. Ili sam anarhist ustvari i borim se za takve ideale. Ili volim Osijek i nogomet i zato na stadionu podržavam iz sveg glasa. Ili ne smatram nekog manje vrjednim od sebe dok on to sam ne dokaže svojim glupostima. Ili odem van napijem se i slušam i pjevam ska ili pank pjesme.I nemam prekidač iza uha.

Ovo za prekidač ćeš me morati još malo uvjeravati...

A za ovo ostalo.... nadam se da si bio iskren. Onda možemo zajedno derati grlo kad igra Osijek, zajedno držati fige Seligmanu i mladim karatašicama, zajedno slušati punk, piti pivo i zajedno sjediti u rovu ako se kojim slučajem neka smrdljiva i krezuba banda usudi dirati nešto što je naše. Nažalost, krv nećemo dati zajedno jer moja baš i nije nešto što bi neki umirući bolesnik poželio u zadanom trenutku.

Ali obećaj mi da se nećemo tzv. domoljubno izdrkavati na nedužnom zidu glumatajući umjetnost i domoljublje.

#163:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:47

gaap je napisao/la: ›
...ili šutiš kad nemaš što pametno za reći... ili nam ispričaš kako se to voli svoj grad urlanjem na stadionu dok dvadeset preplaćenih polupismenih mladića naganja loptu... ili zašto je potrebno dočekivati navijače drugih klubova na kolodvoru...ili, možda, da nam pojasniš značenje pjesme "Kohortaš stari ulicama luta, purgera traži cijeli dan i noć,
i kad ga nađe razbit će mu pičku,
u Osijek više nikad neće doć!" koju sam pronašao na http://www.kohorta.net/pjesme.asp ... molim te uvjeri me da kohorta nije skupina primitivaca, doista bih volio da nije tako!


Idi po internetu i čitaj o navijačkim scenama i vidjet ćeš da se mnogo puta svodi na prepucavanje s drugim navijačima i vrjeđanjem. Ne znam zašto je tako ali nije na nikome da se to mjenja. Tuče su stvar osobnog zadovoljstva. Neki to jednostavno vole raditi. Deranje na stadionu se odnosi na voljenje nogometa. A ljubav prema svom gradu je nepotrebno dokazivati.

#164:   Autor: Bo Post Postano: 02.12.2006. 11:49

Joooj volim ove rasprave i sve al ne da mi se sad više. Kasnije ću.

#165:   Autor: gaap Post Postano: 02.12.2006. 11:54

pa to ti i pričam, vrijeđanje drugih, prijetnje i tuča koje je "stvar osobnog zadovoljstva" kako tvrdiš dokazi su primitivizma pojedinaca

#166:   Autor: zlusch Post Postano: 02.12.2006. 11:55

cohors je napisao/la: ›
da nije bilo tih "budala koji trče s puškom u minsko polje" danas bi ovdje pisali na ćirilici.

Kriva postavka, dječačiću... potpuno kriva.

Zapitaj se kako je moguće da jedni idu u rat, ginu, ostaju bez ruku i nogu, prijatelja, obitelji... ubijaju sami sebe, a drugi vozi aute čije je godišnje kasko osiguranje veće nego nečija godišnja invalidnina i vrše "pretvorbu" tvoje i moje imovine.

Zapitaj se i kako je moguće da je nekadašnja "žitnica" koja je hranila pola ex-Jugoslavije od 22 milijuna stanovnika danas najzaostalija hrvatska regija.

Onda ćeš shvatiti tko je budaletina koja trči kroz minsko polje, a tko majstor u rukavicama koji je na takvim budaletinama pokupio pare. Naravno, i dalje papagajski trubiti o ponosu i idealima....

#167:   Autor: lufus Post Postano: 02.12.2006. 12:54

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Nitko tebe ne tjera da voliš NK Osijek, po gradu ima svakavih grafita i sigurno me nijedan od njih neće natjerati da nešto volim.
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

To su vjerojatno oni motivi i sadržaji koji su prije toga bili na zidu?
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Potpisani autori pripadaju miljeu nogometnih navijača, redovitih posjetitelja kladionice, birtije i narodnjaka.

Izgleda da u Osijeku ima nekoliko tisuća navijača jer kako inače objasniti toliki broj birtija s cajkama.
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ni jedan među tim majstorima vjernika ne može niti odglumiti na pet minuta, ne znam koji kurac tu pričate o križevima, naciji i stvarima o kojima nemate pojma?

Sreća da si ti doktorirao na tim temama pa ćeš mi ti držat prodike o tome.
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nogomet je jednostavna stvar, jednostavan biznis, a kod nas i jednostavan kriminal.

To nitko ni ne poriče.
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Držite se jednostavnih stvari.

Hvala na savjetu, ali zadrži ga za sebe jer dovoljno govori o tebi što dijeliš bahate savjete ljudima o kojima ništa ne znaš.

#168:   Autor: lufus Post Postano: 02.12.2006. 13:17

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ako sam u krivu, dokaži nam suprotno..

Vama, koju ti to titulu imaš?

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Vas trojica napišite ovdje sastav od 20 rečenica o Osijeku bez ijedne greške i ja ću povjerovati da tvoje mišljenje vrijedi.

Bravo, uvažit ćeš nečije mišljenje zbog pravopisno ispravnog sastava od 20 rečenica.

#169:   Autor: 8 Post Postano: 02.12.2006. 13:37

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Nitko tebe ne tjera da voliš NK Osijek, po gradu ima svakavih grafita i sigurno me nijedan od njih neće natjerati da nešto volim.


Pa zašto onda šaljete uopće ikakve poruke?
U osnovnoj djeca pišu "Marija volim te" ili "Dinko čmaru" zato što nešto poručuju, a vi ekstatično onanirate o naciji, vjeri i voljenom gradu bez jasne poruke?


lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

To su vjerojatno oni motivi i sadržaji koji su prije toga bili na zidu?


Gore ti je napisano da je odmah iza škola, a u to more betona i pred školu bez zelenila ide livada, sunce, nebo, šuma, ptica i potok... Sve ono što gradski mališani nemaju. Sve ono za što su ratovali Junaci Pavlove ulice. Najbolji dokaz da ti i takvi čobani bez vrata nemate pojma o čemu mi ovdje pričamo je prolaz kraj vrtića u Jaegerovoj ulici. Sve ono sivilo, blato, polupan nogostup i zgradu oštećenu detonacijom svaki bi prolaznik umah zaboravio ugledavši onaj ukrašeni zidić kraj vrtića koji je tako neumoljivo podizao poglede!

Dobrobit nacije je dobrobit njezina podmlatka, a ne njezinih stadionskih hukača koji su, ma gle čuda, novim priklanjanjem drugoj političkoj opciji postali samoproglašena moralna vertikala i čuvar narodne svijesti.

Netko se gore smijao, ali meni je ovo jebački smiješno. Toga nema ni kod Pythona.

Tko zna, možda vam jednog dana Jakovčić bude politički mentor. Uvijek možete nadmašiti ovo.


lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bravo, uvažit ćeš nečije mišljenje zbog pravopisno ispravnog sastava od 20 rečenica.


Nije presudno. Ima nepismenih ljudi koji argumentacijom pariraju daleko obrazovanijim sugovornicima, ali brate ima i pismenih koji ne znaju točno o čemu se radi, što je predmet razgovora pa se sporadično uključe i lupaju k'o maksim po diviziji.

Stvarno ne znam kamo bih tebe svrstao.

#170:   Autor: lufus Post Postano: 02.12.2006. 15:01

Prvo šaljemo poruke pa onda ne šaljemo jasne poruke. Malo si se pogubio. Tko to mi?
Prije nego nastaviš s neargumentiranim vrijeđanjem pročitaj moje postove, nema ih puno, i reci mi u kojem onaniram na vjeru, naciju i voljeni grad. S ovim "čobani bez vrata" pokazuješ da si na razini onih protiv kojih ovdje gorljivo pišeš. Što se tiče zida, stoji već godinama kao ruglo i zašto nisi pokrenuo inicijativu da na njemu bude cvijeće, livade...Lako je biti online dušebrižnik.
Uporno me etiketiraš, a nemaš pojma o meni. Ne pripadam nijednoj političkoj opciji, a najmanje "samoproglašenoj moralnoj vertikali i čuvarima narodne svijesti".

#171:   Autor: lufus Post Postano: 02.12.2006. 15:03

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nije presudno. Ima nepismenih ljudi koji argumentacijom pariraju daleko obrazovanijim sugovornicima, ali brate ima i pismenih koji ne znaju točno o čemu se radi, što je predmet razgovora pa se sporadično uključe i lupaju k'o maksim po diviziji.

Stvarno ne znam kamo bih tebe svrstao.

Nisi doslijedan, u prethodnom postu si naveo nešto što je potpuno suprotno ovom.

#172:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 02.12.2006. 19:08

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zlusch je napisao/la: ›
Ovako.... glumatati Osječanina, vjernika i Hrvatinu usred hrvatskog grada i pokraj župne crkve i nije neka mudrolija... ne?


Tako je. Nacrtajte grafit na školi ili pošti u Borovu Selu. ;-)

Zluš piše ono što većina o ovomu i misli.

I onda bi se opet javili dežurni dušebrižnici i rekli da je to provokacija uperena protiv naše najdraže manjine. Da ako netko želi crtati grb NK Osijeka i Hrvatske, neka to čini u Osijeku, itd.
Gadi mi se više sve to! Mad

Grafit je dobar i na pravom mjestu.
Ja sam Dinamovac, ali mi ne pada na pamet crtati Dinamov grb po gradu jer tu ne pripada.

#173:   Autor: 8 Post Postano: 02.12.2006. 22:29

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Grafit je dobar i na pravom mjestu.
Ja sam Dinamovac, ali mi ne pada na pamet crtati Dinamov grb po gradu jer tu ne pripada.


Dinamo i Hajduk su (nekad bili) institucije naroda, a danas su kurac. NK Osijek, Proleter ili kako već - je oduvijek bio marginalac... oruđe pomoću kojeg je osječka avangarda ispoljavala svoje tlapnje da se priključi društvu velikih (Dinamo, Osijek).

Btw, ništa ja nisam rekao za grb, a na kraju krajeva, imaš ga, pa i u Borovu Selu. Nego eto, brkaš premise.

Što više nogometa, samo nam loptu dajte i dok šutamo kruglju ni struja nam ne treba.

Btw... misliš da ja pišem jer mi se sviđa duh i atmosfera u gradu?

#174:   Autor: DonQuijote Post Postano: 03.12.2006. 0:51

u početku sam mislio da je argument, parafraziram, "zato što je seljački" nedostojan ikakvog odgovora ili komentara, jer zapravo nije nikakav argument. sad kad ste šakom i kapom počeli iznositi svoje zaključke i mišljenja, požalim što nije ostalo na onom.

vi ste uglavnom pismeni, ali totalno u kurcu! vjerojatno se smatrate i akademskim građanima. odakle vam pravo i obraz govoriti nekome s tolikim uvjerenjem što je dobro, a što ne, tvrditi da je njegov ili njihov način života pogrešan, a vaš ili nečiji nije, klanjati se jednome, a prezirati drugo?

ako želite da se poštuje vaše, poštujte tuđe! to je sva filozofija! male glave to i dalje neće shvatiti, znam to. vjerojatno je sve ovo uzalud, ali ipak...

i, da, ja sam navijač nk osijeka. i kohortaš, sada više nego ikada, kad toliko napadate i ne cijenite način života i neke vrijednosti i ljubavi koje nemate! razni ljudi imaju razne motive za navijanje i podržavanje, a vi ste, gospodo, kreteni ako generalizirate (naravno, prema najgorim primjerima vrste) i osuđujete nešto što ne razumijete, a što vas ne ugrožava!

više razumijevanja, više međusobnog poštivanja, više dobrih misli, i napravit ćete velik korak prema svijetu u kojem će biti bitno vaše mišljenje!

#175:  Re: Grafit iza katedrale Autor: steam Post Postano: 03.12.2006. 4:58

Kyle: Well how come Kenny's family eats frozen waffles for dinner and has rats on the floor, while we have a big house and lots of food?

Gerald: Well because Kenny's family doesn't have as much money as we do.

Kyle: But why? If they're hungry and poor, why don't we just give them half of our food?

Gerald: Ha hah ha ha ha! Boy have you got a lot to learn. Sit down son. You see Kyle, we humans work as a society. In order for a society to thrive we need gods and clods.

Kyle: Gods and clods?

Gerald: Yes, you see I spent a lot of time going to law school, and I was able to go because I have a slightly higher intellect than others. But I still need people to pump my gas, and make my french fries, and fix my laundry machine when it breaks down.

Kyle: Ooh I see. Gods and clods.

Gerald: That's right, so Kenny's family is happy just the way they are. And we're all a functioning part of America.

#176:   Autor: Poppy Post Postano: 03.12.2006. 13:35

DonQuijote je napisao/la: ›


vi ste uglavnom pismeni, ali totalno u kurcu! vjerojatno se smatrate i akademskim građanima. odakle vam pravo i obraz govoriti nekome s tolikim uvjerenjem što je dobro, a što ne, tvrditi da je njegov ili njihov način života pogrešan, a vaš ili nečiji nije, klanjati se jednome, a prezirati drugo?


Ja jesam akademska građanka, ali ne smatram se intelektualkom, ako si na to ciljao. Takvih je vrlo malo i uglavnom ne troše svoja jutra prepucavajući se po forumima.

Osobno vas zaista ne prezirem, makar šta! Vjerujem ni ostali. Imamo različita mišljenja o nekim svarima, to je sve.

Meni je samo smiješno što vi ovdje svoju navijačku skupinu predstavljate gotovo kao moralnu vertikalu grada.
Budimo realni, većini ljudi je prva asocijacija na navijače nasilje i vandalizam.
Jedan ofarbani zid koji nam pokušavate prodat kao uljepšavnje grada, a zapravo je samo vaša reklama, teško će promijeniti to mišljenje.

Kažeš da se mi klanjamo jednom, a preziremo drugo?! Zbilja mi je smiješno čut takvu kritiku od navijača. Mi (mada ne znam tko smo to mi, valjda oni koji ne razmišljaju kao vi), sve vrijeme napadamo baš tu vašu isključivost. Vaše neprijateljstvo prema navijačima klubova iz drugih država i drugih gradova. I nažalost, a to je vrlo važno, ne samo prema navijačima.


DonQuijote je napisao/la: ›
ako želite da se poštuje vaše, poštujte tuđe! to je sva filozofija! male glave to i dalje neće shvatiti, znam to. vjerojatno je sve ovo uzalud, ali ipak...


Kad se nađu dvije navijačke skupine, sve pršti od poštovanja, ljukoruba i naklona... kao što rekoh, mislim da si malo previše dajete na važnosti.


DonQuijote je napisao/la: ›
i, da, ja sam navijač nk osijeka. i kohortaš, sada više nego ikada, kad toliko napadate i ne cijenite način života i neke vrijednosti i ljubavi koje nemate! razni ljudi imaju razne motive za navijanje i podržavanje, a vi ste, gospodo, kreteni ako generalizirate (naravno, prema najgorim primjerima vrste) i osuđujete nešto što ne razumijete, a što vas ne ugrožava!


Govorim o skupini generalno, ali ne mislim da ste svi isti. Čak i ne govorim konkretno o kohorti, već o navijačima inače.

DonQuijote je napisao/la: ›
više razumijevanja, više međusobnog poštivanja, više dobrih misli, i napravit ćete velik korak prema svijetu u kojem će biti bitno vaše mišljenje!


Mislim da ovom rečenicom počinje jedno posve novo razdoblje u povijesti navijačkih skupina!
Ja potpisujem!

Eto, ipak smo se uspjeli dogovorit! Smile


Zadnja promjena: Poppy; 03.12.2006. 14:10; ukupno mijenjano 1 put.

#177:   Autor: i need space Post Postano: 03.12.2006. 13:42

Ovo nije navijački forum i svi koji želite raspravljati o navijačima odite na neki navijački forum/stranicu i prvo se informirajte o navijačkoj sceni pa nećete zaključivati prema napisima u jutarnjem, glasu i sličnim senzacionalističkim tiskovinama!
Znači www.kohorta.net od sada!

#178:   Autor: Poppy Post Postano: 03.12.2006. 13:56

i need space je napisao/la: ›
Ovo nije navijački forum i svi koji želite raspravljati o navijačima odite na neki navijački forum/stranicu i prvo se informirajte o navijačkoj sceni pa nećete zaključivati prema napisima u jutarnjem, glasu i sličnim senzacionalističkim tiskovinama!
Znači www.kohorta.net od sada!



ne vidim zašto se na osječkom forumu ne bi raspravljalo o osječkim navijačima.

#179:   Autor: i need space Post Postano: 03.12.2006. 14:03

Zato što vi koji raspravljate o nama ne znate ništa ili vrlo malo o toj temi pa ispadamo primitivci, klošari i pijanci a mi to nismo!

#180:   Autor: lufus Post Postano: 03.12.2006. 15:37

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›

Govorim o skupini generalno, ali ne mislim da ste svi isti. Čak i ne govorim konkretno o kohorti, već o navijačima inače.

Čvarak za ovo Very Happy

#181:   Autor: lufus Post Postano: 03.12.2006. 15:39

i need space je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo nije navijački forum i svi koji želite raspravljati o navijačima odite na neki navijački forum/stranicu i prvo se informirajte o navijačkoj sceni pa nećete zaključivati prema napisima u jutarnjem, glasu i sličnim senzacionalističkim tiskovinama!
Znači www.kohorta.net od sada!

Stvar je pojedinca hoće li se informirati o nečemu prije nego što o tome izrazi svoje mišljenje. Kohorta je dio "osječke scene" i ne vidim zašto se o njoj ne bi raspravljalo ovdje.

#182:   Autor: Poppy Post Postano: 03.12.2006. 19:15

lufus je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›

Govorim o skupini generalno, ali ne mislim da ste svi isti. Čak i ne govorim konkretno o kohorti, već o navijačima inače.

Čvarak za ovo Very Happy



čvarak, čvarak!! Juuupiii

#183:   Autor: daniel-202 Post Postano: 03.12.2006. 21:30

www.kohorta.net

#184:   Autor: daniel-202 Post Postano: 03.12.2006. 21:31

evo baš jedem čvarke

#185:   Autor: Rajnus Post Postano: 03.12.2006. 21:55

gaap je napisao/la: ›
jebeno mi se ne da, a i jebeno loše crtam, mogu samo napisat "jebo vas nogomet" al onda ću ispast isti ko i kohortaši koji se na svaki kurac potpisuju!


Sa tim jebenim psovanjem si ti nesto bolji? Da bi nesto sudio moras to i shvatiti. Netko nesto voli u zivoto. Ti sa posprdnim stavom prema nogometu upravo ispadas takvim kakve sprdas.

#186:   Autor: Rajnus Post Postano: 03.12.2006. 22:04

gaap je napisao/la: ›
molim te uvjeri me da kohorta nije skupina primitivaca, doista bih volio da nije tako!


Nista veca ili manja nego ova ovdje. Reci meni u lice da sam primitivac. Nikada se nisam potukao na utakmici niti usao u bilo kakav sukob radi navijanja. Pjesma ko pjesma...nitko to ne misli i radi doslovno. Ja mogu pjecati sto hocu... Zapravo time sto poopcavas cijelu jednu subkulturu govori o temi, a ne o njima.

#187:   Autor: Rajnus Post Postano: 03.12.2006. 22:08

DonQuijote je napisao/la: ›
vi ste uglavnom pismeni, ali totalno u kurcu! vjerojatno se smatrate i akademskim građanima. odakle vam pravo i obraz govoriti nekome s tolikim uvjerenjem što je dobro


Bah...sto se opterecujes. Drkenjisu po navijacima kao primitivcima, a zapravo nitko od njih nikada nije prevario svog partnera, nitko od njih ne laze, nitko nije nikada nista ukrao, potukao se, ogovarao, tko zna sto sve ne...
Oni su lijepi sexy i pametni...

#188:   Autor: toni Post Postano: 03.12.2006. 22:55

Rajnus je napisao/la: ›

Oni su lijepi sexy i pametni...


Wow !! Kak znas ? Se poznamo, il ? Smile)

#189:  Re: Grafit iza katedrale Autor: Leon Post Postano: 04.12.2006. 0:29

Džaba ste krečili...


#190:  Re: Grafit iza katedrale Autor: Shorty Post Postano: 06.12.2006. 13:20

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Džaba ste krečili...



Vidio sam ovu škrabotinu i dosta razmišljao o njoj... Može se protumačiti i kao provokacija Kohorti.
Ako nije,objasnite mi ispolitiziranost Kohorte imajući na umu da je istim lakom na Drinskoj napisano "Glavaš,vrijeme je da pregrizeš neki kurac"

Mislim da su obje škrabotine djelo nekohortaša,da ne kažem anti-Kohortaša...

#191:   Autor: LucijaX Post Postano: 06.12.2006. 13:30

a očito Shorty neki građani ne ljube toliko Glavaša, kao Kohorta i HDSSB.

#192:   Autor: daniel-202 Post Postano: 06.12.2006. 13:48

LucijaX je napisao/la: ›
a očito Shorty neki građani ne ljube toliko Glavaša, kao Kohorta i HDSSB.


Opa, nova forumašica, DOBRO DOŠLA, Very Happy

#193:   Autor: LucijaX Post Postano: 06.12.2006. 15:34

daniel-202 je napisao/la: ›
Opa, nova forumašica, DOBRO DOŠLA, Very Happy


falus, falus.

#194:   Autor: toni Post Postano: 06.12.2006. 15:59

mislis nova-stara?

#195:   Autor: LucijaX Post Postano: 06.12.2006. 17:42

toni je napisao/la (Pogledaj post): › mislis nova-stara?


?

#196:   Autor: toni Post Postano: 06.12.2006. 17:54

LucijaX je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › mislis nova-stara?


?


a rekoh ti da ja sve znam Smile

#197:  Re: Grafit iza katedrale Autor: kromosom Post Postano: 06.12.2006. 21:18

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Džaba ste krečili...



uvijek se nađe budala i zbog nje pada u vodu sav trud koji većina drugih ulažu za uljepšenje grada i neke druge akcije, neznam kako vi ne shvaćate to..

#198:   Autor: daniel-202 Post Postano: 06.12.2006. 22:51

kromosom je napisao/la: ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Džaba ste krečili...



uvijek se nađe budala i zbog nje pada u vodu sav trud koji većina drugih ulažu za uljepšenje grada i neke druge akcije, neznam kako vi ne shvaćate to..


Ma shvacamo mi to ali ima ljudi koji ti ne shvacaju i koji neće nikad shvatit, bitno je da su oni napisali Kohorta Remetinac

#199:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 06.12.2006. 23:40

Shorty je napisao/la: › Vidio sam ovu škrabotinu i dosta razmišljao o njoj... Može se protumačiti i kao provokacija Kohorti.
Ako nije,objasnite mi ispolitiziranost Kohorte imajući na umu da je istim lakom na Drinskoj napisano "Glavaš,vrijeme je da pregrizeš neki kurac"
Mislim da su obje škrabotine djelo nekohortaša,da ne kažem anti-Kohortaša...


Nije nelogicno objasnjenje... jedino sto opet nekoj babi Mari, koja se ne kuzi ni u krivi kurac, to nece tako zvucati i izgledati...

Nije da Kohorta ovdje i moze nesto uciniti... o ovom postupku bi trebali razmisliti oni koji su ovo naskrabali...

Nego, vidjeh da je poceo rat grafitima po onim jumbo-plakatima... zna li netko kako ide odsteta vlasniku tog jumbo plakata?

#200:   Autor: pumbaa Post Postano: 07.12.2006. 9:13

ja sam bila oduševljena grafitom kod katedrale! nek dođu malo u višnjevac srediti zidove!

#201:   Autor: Rajnus Post Postano: 07.12.2006. 9:17

LucijaX je napisao/la: ›
a očito Shorty neki građani ne ljube toliko Glavaša, kao Kohorta i HDSSB.


Ocito da muskarci imaju vise mozga od zena!? Cemu generaliziranje? Ja uopce ne podrzavam Glavasa niti pod razno. Tesko je za ocekivati da ce bilo koja skupina ljudim imati isto misljenje i stav o necemu. Tako je i sa Kohortom.

#202:   Autor: Prdonja Post Postano: 07.12.2006. 10:17

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
LucijaX je napisao/la: ›
a očito Shorty neki građani ne ljube toliko Glavaša, kao Kohorta i HDSSB.


Ocito da muskarci imaju vise mozga od zena!? Cemu generaliziranje? Ja uopce ne podrzavam Glavasa niti pod razno. Tesko je za ocekivati da ce bilo koja skupina ljudim imati isto misljenje i stav o necemu. Tako je i sa Kohortom.


Slažem se!
----------------
Ajmo sad izvlačiti svaki zid gdje je netko našvrljao "Kohorta" pa optužiti Kohortu za uništavanje grada! Twisted Evil

#203:   Autor: Jura_NaliWarcow Post Postano: 07.12.2006. 13:50

Ne mogu vjerovati koliko licemjera na ovom forumu. Smetaju vam gradska i nacionalna obiljezja u Osijeku. SRAMOTA! zluch ako je ovo "saranje po zidu i vandalizam" probaj ti to "nasarati". Znas li ti uopce sto je vandalizam? Vandalizam naime oznacava rusenje i unistenje kulturnih vrednota. Nitko me ne moze uvjeriti da je izgled prijasnjeg zida kulturna vrednota. Nauci nesto prije nego sto ides omalovazavati tudji rad. za poppy je grafit sadrzajno neukusan. Sahovnica, grb NK Osijek i kriz su ti neukusni? ti ocigledno nemas nimalo ljubavi i postovanja prema gradu i domovini. Sto bi po tebi bilo primjereno, prosvijetli nas molim te? Grb c.zvezde, 4 s i dvije pticurine? E nece! Decki svaka vam cast na grafitu, nastavite i dalje tako.
..i dok tvoje ime zivi, mi te volimo, mi te volimo...

#204:   Autor: toni Post Postano: 07.12.2006. 13:55

KOHORTA OSIJEK !!! AlealeeeeeAleeeealeee !!!

Kako ide ona stvar... žica, pšenica, drava.. posijat, razvuć.. nešto, nešto... ?? ajd ak ima nek mi neko shibne me.. di god oce.. moze i na PM Wink

thnx.

#205:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.12.2006. 14:37

Rajnus je napisao/la: › Ja uopce ne podrzavam Glavasa niti pod razno. Tesko je za ocekivati da ce bilo koja skupina ljudim imati isto misljenje i stav o necemu. Tako je i sa Kohortom.


A tko onda s istoka pjeva i skandira Glavasevo ime? Ubaceni petokolonasi?!

@Jura, kako bi ti reagirao na to da netko na zidu pored naslika ogromnu nagu zenu?! Ako volis zensko tijelo, bio bi licemjerna pizda kad bi rekao da je naga zena neukus. Ili?!

#206:   Autor: Rajnus Post Postano: 07.12.2006. 15:14

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
A tko onda s istoka pjeva i skandira Glavasevo ime? Ubaceni petokolonasi?!


Skupina od 50ak uglavnom teenagera. Naravno da ga podrzava vise ljudi koji i ne navijaju. No na stadionu bude par tisuca ljudi i ne skandiraju mu svi. Sto se tice Kohorte uvijek ce biti razlicitih misljenja, no moj je stav da se Kohorta nema sto izjasnjavati po pitanju politickih tema bilo Glavasa bilo neceg drugog. Nebitno je bila vecina za ili protiv. Mnogi su uz Glavasa stali ne zbog njega vec protiv Zagreba. Cinjenica je da je on jedini uspio dignuti glas za Slavoniju ne ulazeci sada zasto i kakve je on prije imao stavove. Ako je Kohorta uz Glavasa onda je i cijeli Osijek uz Glavasa. Analogija je ista...
Vjerovali ili ne citajuci po netu ljudi uistinu tako i misle. Umjesto da nismo takvi, mi jos jedni u druge upiremo prstom, a zapravo smo u istim govnima.

#207:   Autor: Jura_Nwarcow Post Postano: 07.12.2006. 16:38

@Jura, kako bi ti reagirao na to da netko na zidu pored naslika ogromnu nagu zenu?! Ako volis zensko tijelo, bio bi licemjerna pizda kad bi rekao da je naga zena neukus. Ili?![/quote]

Shocked kakva ti je to usporedba molim te? To su obiljezja s kojima se moramo ponositi i bilo bi bolje da ih nacrtaju pokraj SVAKE osnovne skole da djeca i na taj nacin nauce postovati svoj grad i domovinu, te da cesce izgovaraju rijeci: Ljubav, svetinja, domovina. kako bih reagirao? u svakom slucaju mislim da bi takav grafit nagrdio sliku ovoga sada. Nekako mi je ukusnije da pokraj crkve stoji grb Osijeka, kriz i sahovnica nego nasprejana silueta gole zene. Sto ti mislis? ako sam zbog toga licemjerna pizda, neka sam!

#208:   Autor: 8 Post Postano: 07.12.2006. 23:53

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da ga podrzava vise ljudi koji i ne navijaju. No na stadionu bude par tisuca ljudi i ne skandiraju mu svi.

Mnogi su uz Glavasa stali ne zbog njega vec protiv Zagreba. Cinjenica je da je on jedini uspio dignuti glas za Slavoniju ne ulazeci sada zasto i kakve je on prije imao stavove. Ako je Kohorta uz Glavasa onda je i cijeli Osijek uz Glavasa. Analogija je ista...


Tebi očito neke stvari ne idu. Idi brate, uzmi utege, bjelančevine, balote... ili čim se već pumpate i nitko ti neće govoriti da si glupi bilder dok bildaš.

Antagonizam Zagreba i Osijeka je oduvjek jednosmjeran i motiviran interesima lokalnih političara, koji ga i kreiraju. Problemi o kojima guslaju nadriregionalisti su administrativno-tehničke prirode i rješivi su. Ne znam kako Glavaš regionalom šititi mene, ako ja tražim posao, a investitori izbjegavaju ovaj grad jer njime drmaju jedan kauboj i jedan krčmar.

Glavašu ne skandiraju svi? Pa da. Tako i ja dođem na utakmicu, istok viče: "Za dom!", a zapad "Spremni!".
Tako ispada da ne skandiraju svi "Za dom! Spremni!", nego eto, samo neki.

Rajnus, vjerojatno će Leon ovo eliminirati iz komunikacijskog kanala, kao što već tradicionalno čini, ali odavna ne vidjeh tako elokoventnoig i samouvjernog glupana i naivčinu.


Zadnja promjena: 8; 08.12.2006. 0:19; ukupno mijenjano 1 put.

#209:   Autor: Poppy Post Postano: 07.12.2006. 23:57

Joj, a sad kad Rajnus ovo pročita... Nikad kraja... Jooooj

#210:  Re: Grafit iza katedrale Autor: --- Post Postano: 08.12.2006. 0:04

okladio bih se da je 8-ica pripadnik HDZ-ove mladeži.

#211:  Re: Grafit iza katedrale Autor: 8 Post Postano: 08.12.2006. 0:20

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › okladio bih se da je 8-ica pripadnik HDZ-ove mladeži.


I popušio bi. ;-)

#212:  Re: Grafit iza katedrale Autor: --- Post Postano: 08.12.2006. 0:28

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › okladio bih se da je 8-ica pripadnik HDZ-ove mladeži.


I popušio bi. ;-)


možda još nisi potpisao pristupnicu..ali taj si, tj. takav.

#213:  Re: Grafit iza katedrale Autor: 8 Post Postano: 08.12.2006. 0:39

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
možda još nisi potpisao pristupnicu..ali taj si, tj. takav.


Kakav sam to ja? 'Ajde i ti s mirom, Rajnusa pod ruku pa Glavašu pjevat podknicu.

#214:  Re: Grafit iza katedrale Autor: --- Post Postano: 08.12.2006. 0:45

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
možda još nisi potpisao pristupnicu..ali taj si, tj. takav.


Kakav sam to ja? 'Ajde i ti s mirom, Rajnusa pod ruku pa Glavašu pjevat podknicu.


neću. ako mu ja zapjevam...mogao bi se ne probudit...

#215:   Autor: gaap Post Postano: 08.12.2006. 1:12

gazda777 je napisao/la: ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
možda još nisi potpisao pristupnicu..ali taj si, tj. takav.


Kakav sam to ja? 'Ajde i ti s mirom, Rajnusa pod ruku pa Glavašu pjevat podknicu.


neću. ako mu ja zapjevam...mogao bi se ne probudit...


neloše...

#216:   Autor: cohors Post Postano: 08.12.2006. 13:11

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da ga podrzava vise ljudi koji i ne navijaju. No na stadionu bude par tisuca ljudi i ne skandiraju mu svi.

Mnogi su uz Glavasa stali ne zbog njega vec protiv Zagreba. Cinjenica je da je on jedini uspio dignuti glas za Slavoniju ne ulazeci sada zasto i kakve je on prije imao stavove. Ako je Kohorta uz Glavasa onda je i cijeli Osijek uz Glavasa. Analogija je ista...


Tebi očito neke stvari ne idu. Idi brate, uzmi utege, bjelančevine, balote... ili čim se već pumpate i nitko ti neće govoriti da si glupi bilder dok bildaš.

Antagonizam Zagreba i Osijeka je oduvjek jednosmjeran i motiviran interesima lokalnih političara, koji ga i kreiraju. Problemi o kojima guslaju nadriregionalisti su administrativno-tehničke prirode i rješivi su. Ne znam kako Glavaš regionalom šititi mene, ako ja tražim posao, a investitori izbjegavaju ovaj grad jer njime drmaju jedan kauboj i jedan krčmar.

Glavašu ne skandiraju svi? Pa da. Tako i ja dođem na utakmicu, istok viče: "Za dom!", a zapad "Spremni!".
Tako ispada da ne skandiraju svi "Za dom! Spremni!", nego eto, samo neki.

Rajnus, vjerojatno će Leon ovo eliminirati iz komunikacijskog kanala, kao što već tradicionalno čini, ali odavna ne vidjeh tako elokoventnoig i samouvjernog glupana i naivčinu.


Lega ti si ošo za Brčko! Laughing Laughing

#217:   Autor: 8 Post Postano: 08.12.2006. 15:11

cohors je napisao/la (Pogledaj post): ›
Lega ti si ošo za Brčko! Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing

Ma znam, lega, kui'š lega, lega moj... Laughing Laughing Laughing

Jel' tebi stara Kuala Lumpur kad si bio mali? Glavaš samo to jede.

#218:   Autor: Rajnus Post Postano: 08.12.2006. 19:49

8 je napisao/la: ›
Tebi očito neke stvari ne idu. Idi brate, uzmi utege, bjelančevine, balote... ili čim se već pumpate i nitko ti neće govoriti da si glupi bilder dok bildaš.


Znas sto pickice atrofirana...sishi kitu...
Za razliku od tebe ja bih ti to sada rekao u facu...

8 je napisao/la: ›
Antagonizam Zagreba i Osijeka je oduvjek jednosmjeran i motiviran interesima lokalnih političara, koji ga i kreiraju. Problemi o kojima guslaju nadriregionalisti su administrativno-tehničke prirode i rješivi su. Ne znam kako Glavaš regionalom šititi mene, ako ja tražim posao, a investitori izbjegavaju ovaj grad jer njime drmaju jedan kauboj i jedan krčmar.


Tko je igdje napisao da Glavas stici bilo ciji interes osim svog. Malo razumljivog citanja ti ne bi skodilo.

8 je napisao/la: ›
Glavašu ne skandiraju svi? Pa da. Tako i ja dođem na utakmicu, istok viče: "Za dom!", a zapad "Spremni!".
Tako ispada da ne skandiraju svi "Za dom! Spremni!", nego eto, samo neki.


To se skandiralo i u Zagrebu. Kakve to veze ima sa Glavesem? Jesi ti cuclo neko gnjilo voce?

8 je napisao/la: ›
Rajnus, vjerojatno će Leon ovo eliminirati iz komunikacijskog kanala, kao što već tradicionalno čini, ali odavna ne vidjeh tako elokoventnoig i samouvjernog glupana i naivčinu.


Mama ti je rodila infatilnog drkadjiju. Uopce se necu upustati u bilo kakvu diskusiju o politici sa tobom koji je politiku vidio samo preko dnevnika.

#219:   Autor: 8 Post Postano: 08.12.2006. 22:32

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znas sto pickice atrofirana...sishi kitu...
Za razliku od tebe ja bih ti to sada rekao u facu...


Ah, pa valjda ne bih mogao mariti manje za objede kromanjonca kojemu je od kljukanja sintetičkim bjelančevima atrofirao mozak. I ja bih ti, Rajnus, to kazao u facu. Da sam znao da je ovo "I DARE YOU", došao bih i na druženje večeras. I to dojahavši na plemenitu grlu, s megafonom u ruci, tako da me jasno čuješ, i to dok sam još na prilazima gradu.
osijek031.com smile

Važno da si ponoviš sljedeće: mene ne vrijeđa ni tvoja uvreda, a ni njezine komponente parcijalno.

Kao što ranije rekoh, napišem ti pismenu, romaneskno sročenu pogrdu, ako hoćeš i u zrcalnom rukopisu.osijek031.com smile
Pa dok bildaš pred ogledalom, osijek031.com smile metneš ju lijepo na štafelaj iza sebe i onda si mantraš:
"Ja nisam kreten...ja nisam kreten...ja nisam kreten...mama reci im da ja nisam kreten..."


Zadnja promjena: 8; 09.12.2006. 11:55; ukupno mijenjano 4 put/a.

#220:   Autor: BlackxXxDevil Post Postano: 09.12.2006. 9:47

lol ljudi vi niste normalni! hahahahahah bas sam se lijepo nasmijao!

#221:   Autor: DonQuijote Post Postano: 09.12.2006. 16:33

Very Happy

#222:   Autor: 42 Post Postano: 09.12.2006. 18:37

I nakon svega se ne pojave u Voodoo-u...

Šteta... Smile

#223:   Autor: Rajnus Post Postano: 09.12.2006. 20:23

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ah, pa valjda ne bih mogao mariti manje za objede kromanjonca kojemu je od kljukanja sintetičkim bjelančevima atrofirao mozak.


Kad vec pokusavas biti duhovit onda se bar potrudi da se ne proseres sa necim kao sto je sinteticka bjelancevina. Metode izoliranja bjelancevina iz sirutke nadilaze tvoje kognitivne sposobnosti da bi ti objasnjvao ili dao link da si malo procitas.

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ja bih ti, Rajnus, to kazao u facu. Da sam znao da je ovo "I DARE YOU", došao bih i na druženje večeras. I to dojahavši na plemenitu grlu, s megafonom u ruci, tako da me jasno čuješ, i to dok sam još na prilazima gradu.
:horse


Nisi dosao niti u srijedu nit ces se uopce pojaviti. Jedino sto znas jest da seruckas infantilni humor, a taj megafon bi ti zavrsio izmedju gluteusa pa bi prduckao da te svi cuju.

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Važno da si ponoviš sljedeće: mene ne vrijeđa ni tvoja uvreda, a ni njezine komponente parcijalno.


Nije dovoljno uzeti rijecnik stranih rijeci i sporadicno ih korisiti. Trebao bi im znati i znacenje prije nego ih koristis. Ovako si samo nedoprcani smartass

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kao što ranije rekoh, napišem ti pismenu, romaneskno sročenu pogrdu, ako hoćeš i u zrcalnom rukopisu.:artist:
Pa dok bildaš pred ogledalom, :flex: metneš ju lijepo na štafelaj iza sebe i onda si mantraš:
"Ja nisam kreten...ja nisam kreten...ja nisam kreten...mama reci im da ja nisam kreten..."


Jel ti se umorila ruka natezajuci kozicu na ovaj post?
Stvarno nemam namerju se vise prepucavati sa tobom. Sam dovoljno pokazujes o sebi. Ne trebaju ti jos i pogrdna imena. Nijedan post ti nema smislenu recenicu vec samo baljezgarenje.
Ako je tebi ovo mjesto da si ispucas frustracije nek ti bude... U RL sa takvim nacinom rezoniranja odavno bi ti vec netko skakao po plucnom krilu...
EOD

#224:   Autor: 8 Post Postano: 10.12.2006. 16:45

Rajnus je napisao/la: › U RL sa takvim nacinom rezoniranja odavno bi ti vec netko skakao po plucnom krilu...
EOD


I to je to, znači?
Dugo nisam sreo trokutastog čobanina koji misli da je sirova snaga jedino sredstvo nametanja i ispravljanja stavova. Veselim se što ću te upoznati.

#225:   Autor: Isis Post Postano: 10.12.2006. 19:08

nemam niš protiv lijepog grafita, ali kad sam pročitao natpis na ovome, zvuči mi ko neka tonsonova/škorina pjesma od kojih mi se iskreno bljuje...
da nema onih natpisa, bilo bi super..

#226:   Autor: DonQuijote Post Postano: 10.12.2006. 19:12

Isis je napisao/la: ›
nemam niš protiv lijepog grafita, ali kad sam pročitao natpis na ovome, zvuči mi ko neka tonsonova/škorina pjesma od kojih mi se iskreno bljuje...
da nema onih natpisa, bilo bi super..

s ovim se moram složiti.
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Grafit iza katedrale


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::