Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grafit iza katedrale

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Gore ti piše da to nema nikakve veze jedno s drugim. Mal si se sjebao.
Taj grafit smo pravili od 12 popodne do 17 navečer. Bijeli dan u ovoj vremenskoj zoni inače. Policija je došla i nije bilo prigovaranja. U drugom smislu imali smo dozvolu. Vjeruj mi gaap ja bi drage volje da se prekine s bezveznim šaranjem po gradu. Kad bi se znalo tko je ono napisao u Pejaćevićevoj bio bi sakciran usmeno ako treba i šamar da zapamti. DVD-u je upućena isprika grupe.

A čuj, sve da ste ga radili od 13 navečer do 19 ujutro.... nema veze jer se sve četiri stvari dotiču tebe i tvog svjetonazora, u ovom slučaju domoljubno-religioznog šamaranja nekog iskompleksiranog dječarca.

Reci mi... jel u svom domoljubnom zanosu ideš na kirilicu u Tvrdju? Wink


Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku. Konstruirate rasprave na pogrešno shvaćenim idejama ljudi koji su to crtali i smislili. Sve vam se svodi ustvari na napadanje navijačkog svijeta. Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: › Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.


hehe
ili recimo da je akademski slikar napravio veliki falus od mramora i na njega zalijepio sličice nogometaša NK Osijek
nemojmo se zajebavat s kohortašima jerbo bi mogli po pičci dobit, oni imaju iskustva s tim!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: › Da je to nacrtao akademski kipar svima bi bilo prekrasno.


hehe
ili recimo da je akademski slikar napravio veliki falus od mramora i na njega zalijepio sličice nogometaša NK Osijek
nemojmo se zajebavat s kohortašima jerbo bi mogli po pičci dobit, oni imaju iskustva s tim!


Odakle si to izvukao sad? Ti smatraš da svaka riječ upućena od nekog navijača malo ekstremnijeg je uvreda? Eee primitivizma. U životu nisam nikog prvi udario.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoks je napisao/la: ›
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

Imao sam i ja 18 godina i bio naivan ko sobarica, ali ovako definitivno nisam Smile

Za ideale ginu budale, kaže pjesma... točnije, za tuđe idealne ginu oni koje odlikaši potapšu po ramenu govoreći "ma ti naš ponos, bravo mali".... a ti sav sretan s puškom u ruci trčiš, blatnjav do grla, u minsko polje. Sahrane te s navišim počastima, plotuni udaraju u srce, odlikaši održe srcedrapateljni govor kako si bio hrabar i kako si se borio za pravu stvar.... i čim sjednu u limunzinu s tamnim staklima, obrišu suze, maše se mobitela i nastave razgovor o preuzimanju još jedne tvornice, još jednog restorana i još jednog nogometnog kluba.

A iz preostale hrpe naivčina tako je jednostavno naći nove koji će nakon tapšanja po ramenu uzdignuta čela protrčati kroz novo minsko polje.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:26 
Naslov:  Re: Grafit iza katedrale
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nije bilo tih "budala koji trče s puškom u minsko polje" danas bi ovdje pisali na ćirilici.

predlažem da se prestanete tu s njima objašnjavat, jer tak možete unedogled, neki ljudi jednostavno ne shvaćaju neke stvari ili imaju drukčiji pogled na to. ovdje očigledno neki misle da su popili svu pamet svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Zoks je napisao/la: ›
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

Imao sam i ja 18 godina i bio naivan ko sobarica, ali ovako definitivno nisam Smile

Za ideale ginu budale, kaže pjesma... točnije, za tuđe idealne ginu oni koje odlikaši potapšu po ramenu govoreći "ma ti naš ponos, bravo mali".... a ti sav sretan s puškom u ruci trčiš, blatnjav do grla, u minsko polje. Sahrane te s navišim počastima, plotuni udaraju u srce, odlikaši održe srcedrapateljni govor kako si bio hrabar i kako si se borio za pravu stvar.... i čim sjednu u limunzinu s tamnim staklima, obrišu suze, maše se mobitela i nastave razgovor o preuzimanju još jedne tvornice, još jednog restorana i još jednog nogometnog kluba.

A iz preostale hrpe naivčina tako je jednostavno naći nove koji će nakon tapšanja po ramenu uzdignuta čela protrčati kroz novo minsko polje.


Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: ›
Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku.
prekrasno.

Vidiš da jesam glup... i lupam napamet.

Objasni mi onda... furaš se na turbo-katolika, i glumiš sveca u prvom redu nedjeljom prije ručka, a onda klikneš na prekidač iza uha kada treba urlati političke parole. Prije nego što uđeš na stadion, opet klikneš iza uha i dereš grlo podržavajući voljeni klub. Čim zamakneš iza WIlsonove, opet krišom klikneš iza uha, sjedneš u birtiju, psuješ majku svima koji nisu Hrvati i katolici, a onda odeš na ćirilicu, dižeš ruke i s razdraganom masom, pobornicima multikulturalnosti, pjevaš "Što je jablan među borićima, moj je dečko među mladićima"....

Ili...?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Ja ne razumijem jesi ti glup il nešt? Mislim ozbiljno jel imaš nekakvih problema ovako, nije da provociram. Napisao sam odavno da naša religija i politička stajališta nemaju veze s onim što mi radimo na tribini i oko nje. ULTRA NON POLITICA! Ovaj grafit je ponavljam napravljen iz ljubavi prema Osijeku.
prekrasno.

Vidiš da jesam glup... i lupam napamet.

Objasni mi onda... furaš se na turbo-katolika, i glumiš sveca u prvom redu nedjeljom prije ručka, a onda klikneš na prekidač iza uha kada treba urlati političke parole. Prije nego što uđeš na stadion, opet klikneš iza uha i dereš grlo podržavajući voljeni klub. Čim zamakneš iza WIlsonove, opet krišom klikneš iza uha, sjedneš u birtiju, psuješ majku svima koji nisu Hrvati i katolici, a onda odeš na ćirilicu, dižeš ruke i s razdraganom masom, pobornicima multikulturalnosti, pjevaš "Što je jablan među borićima, moj je dečko među mladićima"....

Ili...?


Ili sam ja inače ateist i imam svoja uvjerenja. Ili sam anarhist ustvari i borim se za takve ideale. Ili volim Osijek i nogomet i zato na stadionu podržavam iz sveg glasa. Ili ne smatram nekog manje vrjednim od sebe dok on to sam ne dokaže svojim glupostima. Ili odem van napijem se i slušam i pjevam ska ili pank pjesme.I nemam prekidač iza uha.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: ›
Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

Uzmi nekog starijeg i obrazovanijeg i pitaj ga da ti objasni pojam metafore.

Onda ga također pitaj zašto se kunio u starog iz Kumrovca, partiju, bratstvo i jedinstvo, pjevao o neskretanju s puta i plakao kad je dotični starac preminuo, a nije bio ponosni katolik ili idealna Hrvatina....

Vremenom ćeš shvatiti da nisi nimalo bolji Hrvat ako to vičeš na ulici ili bolji vjernik ako zakačiš krunicu na retrovizor od onih koji to ne čine. A ne čine jer imaju svoj ponos i svoje vlastite ideale, a ne one koje ti Oni nameću da bi ih trebao imati da budeš Častan Hrvat i Katolik (ČHiK, (c) Denis Lalić)

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Bo je napisao/la: ›
Šta ide se negdje u rat? Nisam znao... S kim smo zaratili opet? Pa daj čovječe ja kao osoba imam svoje ideale i ponos a ne ono što mi drugi govore.

Uzmi nekog starijeg i obrazovanijeg i pitaj ga da ti objasni pojam metafore.

Onda ga također pitaj zašto se kunio u starog iz Kumrovca, partiju, bratstvo i jedinstvo, pjevao o neskretanju s puta i plakao kad je dotični starac preminuo, a nije bio ponosni katolik ili idealna Hrvatina....

Vremenom ćeš shvatiti da nisi nimalo bolji Hrvat ako to vičeš na ulici ili bolji vjernik ako zakačiš krunicu na retrovizor od onih koji to ne čine. A ne čine jer imaju svoj ponos i svoje vlastite ideale, a ne one koje ti Oni nameću da bi ih trebao imati da budeš Častan Hrvat i Katolik (ČHiK, (c) Denis Lalić)


Ti pitaj nekog za pojam sarkazma. I ne zanima mene stara partija i sve ostalo. Ne smatram se nesto boljim od drugih pogotovo ne na osnovi nacionalnosti.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ili šutiš kad nemaš što pametno za reći... ili nam ispričaš kako se to voli svoj grad urlanjem na stadionu dok dvadeset preplaćenih polupismenih mladića naganja loptu... ili zašto je potrebno dočekivati navijače drugih klubova na kolodvoru...ili, možda, da nam pojasniš značenje pjesme "Kohortaš stari ulicama luta, purgera traži cijeli dan i noć,
i kad ga nađe razbit će mu pičku,
u Osijek više nikad neće doć!" koju sam pronašao na http://www.kohorta.net/pjesme.asp ... molim te uvjeri me da kohorta nije skupina primitivaca, doista bih volio da nije tako!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: ›
Ili sam ja inače ateist i imam svoja uvjerenja. Ili sam anarhist ustvari i borim se za takve ideale. Ili volim Osijek i nogomet i zato na stadionu podržavam iz sveg glasa. Ili ne smatram nekog manje vrjednim od sebe dok on to sam ne dokaže svojim glupostima. Ili odem van napijem se i slušam i pjevam ska ili pank pjesme.I nemam prekidač iza uha.

Ovo za prekidač ćeš me morati još malo uvjeravati...

A za ovo ostalo.... nadam se da si bio iskren. Onda možemo zajedno derati grlo kad igra Osijek, zajedno držati fige Seligmanu i mladim karatašicama, zajedno slušati punk, piti pivo i zajedno sjediti u rovu ako se kojim slučajem neka smrdljiva i krezuba banda usudi dirati nešto što je naše. Nažalost, krv nećemo dati zajedno jer moja baš i nije nešto što bi neki umirući bolesnik poželio u zadanom trenutku.

Ali obećaj mi da se nećemo tzv. domoljubno izdrkavati na nedužnom zidu glumatajući umjetnost i domoljublje.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
...ili šutiš kad nemaš što pametno za reći... ili nam ispričaš kako se to voli svoj grad urlanjem na stadionu dok dvadeset preplaćenih polupismenih mladića naganja loptu... ili zašto je potrebno dočekivati navijače drugih klubova na kolodvoru...ili, možda, da nam pojasniš značenje pjesme "Kohortaš stari ulicama luta, purgera traži cijeli dan i noć,
i kad ga nađe razbit će mu pičku,
u Osijek više nikad neće doć!" koju sam pronašao na http://www.kohorta.net/pjesme.asp ... molim te uvjeri me da kohorta nije skupina primitivaca, doista bih volio da nije tako!


Idi po internetu i čitaj o navijačkim scenama i vidjet ćeš da se mnogo puta svodi na prepucavanje s drugim navijačima i vrjeđanjem. Ne znam zašto je tako ali nije na nikome da se to mjenja. Tuče su stvar osobnog zadovoljstva. Neki to jednostavno vole raditi. Deranje na stadionu se odnosi na voljenje nogometa. A ljubav prema svom gradu je nepotrebno dokazivati.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joooj volim ove rasprave i sve al ne da mi se sad više. Kasnije ću.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa to ti i pričam, vrijeđanje drugih, prijetnje i tuča koje je "stvar osobnog zadovoljstva" kako tvrdiš dokazi su primitivizma pojedinaca

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: