Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grafit iza katedrale

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: › U Udruzi se radi na "izobrazbi mlađih" vezano za uništavanje zidova, najviše putem foruma

pa evo jedan citat s foruma kohorte: Čitam neke komentare na OSIJEK ONLINE glede grafita kod katedrale i pitam se s kakvim retardirani umobolnicima živim i dišem zrak u ovom našem GRADU. Povrača mi se više od njihove naprednosti,anacionalnosti,ateizma,antihrvatstva,anti-lokalpatriotizma i umjesto da ti seratori zaplješću na trudu,vremenu pa i novcu koji je uložen i prije svega ljubavi prema gradu,vjeri i domovini ONI UVIJEK imaju nešto protiv. Ti i takvi likovi kao da su doživljeli "drugu dimenziju" kao da su čista energija koja je izašla iz vlastitog tijela tj. ONI su uvijek iznad sa svojim razmišljanjima, mudrijaši i obični SERATORI.
KOHORTA-VIŠNJEVAC

ako sam ja bio na pravom forumu, a jesam, od edukacije nisam pronašao apsolutno ništa. a ako sam ja kontra grada u kojem živim 30 godina i kojeg volim zato što kritiziram primitivce koji svoj primitivizm pokazuju izdrkavanjima po zidovima dat ću se jebat u guzicu! svaka čast dečkima koji DOISTA jesu pravi navijači (bez obzira o kojem se klubu radi). Radi se o tome da kohorta osim priče na koju će tribinu koji transparent staviti apsolutno ništa ne radi na edukaciji klinaca kojima je furka otić napit se piva, urlat na utakmici i poslije nać nkog za ispizdit! Krv ste dali, ako se ne varam dva puta, svaka čast, samo tako nastavite i cimnite klince da vam se pridruže. i na kraju krajeva, mislim d pare koje dajete za autolakove možete skupljat godinu dana i kupit poklone za božić klincima u klasju koji će sutra postati navijači NK Osijek.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kakve veze taj post ima s "edukacijom klinaca".Prvi post dovoljno govori: "Udruga pokreće akciju "Uljepšajmo Osijek" kojom će se organizirano i u dogovoru s Gradom pročelja na viđenijim gradskim lokacijama ukrašavati simbolima naše navijačke skupine i voljenog nam kluba.
Jedan od ciljeva ove akcije je daljnje spriječavanje devastiranja gradskih pročelja neukusnim šaranjem sprejevima." Inače na tom forumu ima topic "grafiti" gdje se kritizira uništavanje gradskih fasada. Nisi odgovorio što si ti učinio za ovaj grad. Što se tiče love za autolakove, čega si se ti odrekao ove godine da bi dao taj novac u humanitarne svrhe?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila su 4 organizirana davanja krvi, prije nije bilo moguće jer nije bilo prostorija pa smo išli u bolnicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › "Uljepšajmo Osijek"


Bolje je s pametnim budalasati, nego s budalama pametovati.

Jebiga dečki, niste shvatili. Grafiti su u nedemokratskim društvima imali svrhu pobune, poruke protiv ovoga ili onoga.

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Onda netko kaže da mu se ne sviđa, pa mu onda ovaj drugi poručuje da se odseli.

Lijepo je da ste se sjetili uljepšati grad, ali hvala lijepa, niste trebali. Eno vam kožara i onaj ružni stadion, njega možete bojiti... neće vam nitko ništa reći.

Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

Nek' vam je prvi krčmar ovoga grada i dopustio, ali ničija nije do zore gorila.

Samo za zapisnik: Đapić je na izborima dobio cca 5000 glasova. I sam zna da na istu foru ne može opet postati gradonačelnik, pa se kandidirao za vijeće gradske četvrti.

Kohorta je u neko ranije vrijeme, kad nisu imali ni toliko love ni toliko vodstva, bila stvarno navijačka skupina.
Sad se počela baviti otvorenim političkim agitiranjem pod krinkom pseudoaktivizma.

Meni bi ipak bilo draže da je Kohorta bila poštena i samostalna, da se nije uvlačila u šupke HADEZA, HADEESESBEA... i slično. Nekad je Kohorta skandirala protiv loše politike na gostovanjima nekadašnje Croatije... A danas rišete grafite za glupe ljude koji valjda ne znaju da žive u Hrvatkoj, da je ono pored katolička crkva i da potpisani autori pripadaju miljeu nogometnih navijača, redovitih posjetitelja kladionice, birtije i narodnjaka.

Mene su učili da svoje uvjerenja nosim u sebi. Pa ako vjerujem u taj križ, onda idem na misu, dajem milostinju, postim prve petke... Ne može križ crtati netko tko je do jučer crtao kukaste križeve, ustaško znakovlje i slično. Ma koliko to zatucanom desničaru neshvatljivo bilo.

Znam jednog klinca... navija za Osijek. Kad je imao 9 g. pitao me da ga odvedem na utakmicu. Počela utakmica Osijek-Rijeka, a s druge strane veliki transparent s tri različite glave: četnik, musliman i ne sjećam se koja je treća rasa ili nacija... I onda piše: United colours of Rijeka...

Ni jedan među tim majstorima vjernika ne može niti odglumiti na pet minuta, ne znam koji kurac tu pričate o križevima, naciji i stvarima o kojima nemate pojma?

Nogomet je jednostavna stvar, jednostavan biznis, a kod nas i jednostavan kriminal. Držite se jednostavnih stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne vjerujem. Našao se pametovati jedan očito jaaako neupućeni čovjek. Smijem se ovom svemu. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › nego kad smo kod toga kako kohorta uređuje zidove lijepo su uredili ona dva nova u pejačevićevoj po principu džaba ste krečili


to nije djelo Kohorte.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): › "Uljepšajmo Osijek"


Bolje je s pametnim budalasati, nego s budalama pametovati.

Jebiga dečki, niste shvatili. Grafiti su u nedemokratskim društvima imali svrhu pobune, poruke protiv ovoga ili onoga.

Danas su grafiti postali diktat. Vi nama tim grafitom šaljete poruku da trebamo voljeti NK Osijek jednako kao neki od simbola koji se nalaze tamo. Ne moramo.

Onda netko kaže da mu se ne sviđa, pa mu onda ovaj drugi poručuje da se odseli.

Lijepo je da ste se sjetili uljepšati grad, ali hvala lijepa, niste trebali. Eno vam kožara i onaj ružni stadion, njega možete bojiti... neće vam nitko ništa reći.

Gradsko je središte rezervirano za kulturnije i uzvišenije motive i sadržaje, suptilnije poruke i promišljenije poteze.

Nek' vam je prvi krčmar ovoga grada i dopustio, ali ničija nije do zore gorila.

Samo za zapisnik: Đapić je na izborima dobio cca 5000 glasova. I sam zna da na istu foru ne može opet postati gradonačelnik, pa se kandidirao za vijeće gradske četvrti.

Kohorta je u neko ranije vrijeme, kad nisu imali ni toliko love ni toliko vodstva, bila stvarno navijačka skupina.
Sad se počela baviti otvorenim političkim agitiranjem pod krinkom pseudoaktivizma.

Meni bi ipak bilo draže da je Kohorta bila poštena i samostalna, da se nije uvlačila u šupke HADEZA, HADEESESBEA... i slično. Nekad je Kohorta skandirala protiv loše politike na gostovanjima nekadašnje Croatije... A danas rišete grafite za glupe ljude koji valjda ne znaju da žive u Hrvatkoj, da je ono pored katolička crkva i da potpisani autori pripadaju miljeu nogometnih navijača, redovitih posjetitelja kladionice, birtije i narodnjaka.

Mene su učili da svoje uvjerenja nosim u sebi. Pa ako vjerujem u taj križ, onda idem na misu, dajem milostinju, postim prve petke... Ne može križ crtati netko tko je do jučer crtao kukaste križeve, ustaško znakovlje i slično. Ma koliko to zatucanom desničaru neshvatljivo bilo.

Znam jednog klinca... navija za Osijek. Kad je imao 9 g. pitao me da ga odvedem na utakmicu. Počela utakmica Osijek-Rijeka, a s druge strane veliki transparent s tri različite glave: četnik, musliman i ne sjećam se koja je treća rasa ili nacija... I onda piše: United colours of Rijeka...

Ni jedan među tim majstorima vjernika ne može niti odglumiti na pet minuta, ne znam koji kurac tu pričate o križevima, naciji i stvarima o kojima nemate pojma?

Nogomet je jednostavna stvar, jednostavan biznis, a kod nas i jednostavan kriminal. Držite se jednostavnih stvari.


majstore ti si doslovno ošo za brčko Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima šta kažu građani grada splita na njihovo stanje u gradu s grafitima i slično. inače u splitu gotovo nema kvarta,ulice,ceste na kojem nema simbola hajduka,splita i Hrvatske.
di je vaš ponos,di su vaši ideali?

_________________
Nk Osijek Ultras
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la: ›

P.S Najjači grafiti u Osijeku su mi "Đaba ti krečenje" na V.B.K. i onaj kod ljepotice "Riba", eh kad bi takvih bilo više Laughing


'Riba' je zakon, inače taj grafit je radio akademski kipar...


pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoks je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
'Riba' je zakon, inače taj grafit je radio akademski kipar...


pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.


Zoks je napisao/la: ›
majstore ti si doslovno ošo za brčko Laughing Laughing Laughing


Zoks je napisao/la: ›
baš me zanima šta kažu građani grada splita na njihovo stanje u gradu s grafitima i slično. inače u splitu gotovo nema kvarta,ulice,ceste na kojem nema simbola hajduka,splita i Hrvatske.
di je vaš ponos,di su vaši ideali?


Čekaj, ovoj gore si rekao da je plitka žena jer joj se sviđa neki drugi grafit, a ne tvoj i pričaš o idealima?

Stari moj, u Brčkom se rodiš i druge dvije bebe kraj tebe su različite nacionalnosti i vjeroispovjesti, pa naučiš s njima živjeti i poštovati drugoga. A ti u Osijeku (koji mi tu predstavljate kao nešto čime bih se trebao ponositi) gusliš kao da su ti jučer u štali bez poda upalili baklju od kozjeg loja i ukopčali DSL.

A ako sam u krivu, dokaži nam suprotno. Vas trojica napišite ovdje sastav od 20 rečenica o Osijeku bez ijedne greške i ja ću povjerovati da tvoje mišljenje vrijedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2006. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E jebga 8 pa nije ovo zadaćnica Laughing
I mislio sam da te grafite crtaju ajdukovci,jer pravi kohortaš ne bi nikada skrnavio svoj grad sa škarabotinama. Još kad mi je Osijek počeo uspoređivati sa onom selendrom na moru odmah sam se nasekiro.
Mungos pls nađi onaj video clip iz Balkanskog,koji ide
Okrečite Beograd, Okrečte Beograd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Ma ti si ZLOĆ! Smile

... po cijelom tijelu Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: ›
Gore ti piše da to nema nikakve veze jedno s drugim. Mal si se sjebao.
Taj grafit smo pravili od 12 popodne do 17 navečer. Bijeli dan u ovoj vremenskoj zoni inače. Policija je došla i nije bilo prigovaranja. U drugom smislu imali smo dozvolu. Vjeruj mi gaap ja bi drage volje da se prekine s bezveznim šaranjem po gradu. Kad bi se znalo tko je ono napisao u Pejaćevićevoj bio bi sakciran usmeno ako treba i šamar da zapamti. DVD-u je upućena isprika grupe.

A čuj, sve da ste ga radili od 13 navečer do 19 ujutro.... nema veze jer se sve četiri stvari dotiču tebe i tvog svjetonazora, u ovom slučaju domoljubno-religioznog šamaranja nekog iskompleksiranog dječarca.

Reci mi... jel u svom domoljubnom zanosu ideš na kirilicu u Tvrdju? Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bo je napisao/la: ›
Ja ne vjerujem. Našao se pametovati jedan očito jaaako neupućeni čovjek. Smijem se ovom svemu. osijek031.com smile

Nek ti netko malo stariji i mudriji prevedo ono što ti je gosn Osam napisao.... vjeruj, ni nezreli limun ti ne bi bolje skinuo osmjeh sa usana.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoks je napisao/la: ›
pa da,zato i je zakon. bravo plitka ženo.

Ajd da potrošim malo svog dragocjenog vremena na edukaciju loših učenika... pazi Zorane, kad netko želi biti umjetnik i promovirati svoju lokalnu kulturu, onda skupi bend i snimi album koji se vrti po lokalnim radijskim postajama. Onda nakon nekog vremena skuži kako od lokalpatriotskih cinguljiganja nema kruha i da njegova umjetnost ne ode dalje od Papuka ili rijeke Čikole. E jebiga druže, pomisli on, hajdemo malo zaigrati na temu domoljublja, "vjere", ksenofobije i rasizma (što izvrsno pali kod emocionalno nezrelih i iskompleksiranih ljudi) i eto love...

I to je to, univerzalni recept kako netalentirani umjetnik može postati cijenjeni igrač na estradi, a njegova (ne)djela predmet divljenja promotorima površnosti.

Nadam se da uočavaš sličnost... i da si počeo vrtiti kliker u glavi.... jesi li?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: