Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Seks, libido, pohota » Nevjera Twisted Evil
Poll :: Jeste li ikad prevarili partnera/ricu?

Da
46%
 46%  [ 46 ]
Ne i nikad ne bih
53%
 53%  [ 52 ]
Ukupno glasova : 98



#1: Beark ! Nevjera Twisted Evil Autor: Ženska_glava Post Postano: 13.08.2006. 13:42

Što mislite o nevjeri u vezi, braku,...?

#2:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: --- Post Postano: 13.08.2006. 15:29

žene su, po defaultu, nevjernice.
eto, sasvim dovoljno razmišljanja o toj temi... Very Happy

#3:   Autor: toni Post Postano: 13.08.2006. 16:15

Zavisi iz koje perspektive gledas:)

#4:   Autor: --- Post Postano: 13.08.2006. 17:13

svejedno je.

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 13.08.2006. 19:10

"Ima više nevernih muževa nego nego nevernih žena. To znači da na jednu nevernu ženu pada nekoliko nevernih muževa."
"Niko ne veruje lepim ženama, suviše su lepe da bi bile verne. Takav je slučaj i sa pametnim muškarcima."
sve to izreklo jedno muško poznatije kao Dušan Radović

#6:   Autor: puki Post Postano: 13.08.2006. 19:14

Prezirem "nevjernike".

#7:   Autor: DanicaV Post Postano: 13.08.2006. 19:20

puki je napisao/la: ›
Prezirem "nevjernike".


nemoj davati takve isključive izjave.
ljudi vole koristiti famozno NIKADA, a onda se zateknu baš u toj poziciji.
ovo je savjet Wink

p.s.
zašto su nevjernici pod navodnicima? da li to znači da praviš razaliku između nevjere i nevjere?

#8:   Autor: puki Post Postano: 13.08.2006. 19:32

ma ne, nego da ne bi bilo da sam vjerski fanatik Smile
ono, "prezirem nevjernike" ...hm...lose zvuci Smile

Ne, sori, to je jedna od rijetkih situacija za koje mogu reći isključivo NIKADA. Nevjera mi je, onak, krajnji izraz nepoštovanja prema prevarenoj osobi. A ako osobu koju bih nevjerom prevario ne poštujem, kakav je smisao da sam s njom?
Tako da - mogu reći NIKADA.

#9:   Autor: DanicaV Post Postano: 13.08.2006. 19:38

@puki, nisam ni mislila na vjerski fanatizam.....
stav ti je ok, ali život je pred tobom i nadam se da ćeš uspjeti i ostati vjeran svojem stavu.

imaj u vidu da su neki ljudi nevjerni iz čistog interesa, napredovanja i sl.
s druge strane, s godinama osjećaji prema osobi s kojom jesi mogu izblijediti ili nestati, može te uhvatiti kriza srednjih godina....... svašta se može dogoditi.

#10:   Autor: puki Post Postano: 13.08.2006. 19:42

Ma znam....ali ono - odgovaram kako sada mislim. Nemoj mi nabijati iskustvo na nos Smile
Ne, stvarno, najviše mrzim one "mlad si, naučit ćeš" spike. Znam da sam mlad. Znam da ću naučiti još štošta.
Ali oko ovoga sumnjam. Vučem stav od vrtića, tako da se ne planiram baš mijenjat Smile (ne, ozbiljno)

#11:   Autor: DanicaV Post Postano: 14.08.2006. 8:01

@puki,
ni ja još od vrtića ne volim da mi sole pamet,
ali svejedno se i dalje izvjestan broj ljudi trudi.
to ti je tako.

#12:   Autor: fatcat Post Postano: 14.08.2006. 10:11

puki je napisao/la: ›
... Vučem stav od vrtića, tako da se ne planiram baš mijenjat Smile (ne, ozbiljno)
Cujemo da se ekipa u vrticu buni, neki matori im "nabija iskustvo na nos"...

#13:   Autor: Alana Bates Post Postano: 14.08.2006. 10:15

fatcat je napisao/la: ›
puki je napisao/la: ›
... Vučem stav od vrtića, tako da se ne planiram baš mijenjat Smile (ne, ozbiljno)
Cujemo da se ekipa u vrticu buni, neki matori im "nabija iskustvo na nos"...


Samo se ti šprdaj s mladima, a tko će ti mijenjat pelene kad budeš matori prdonja?

#14:   Autor: fatcat Post Postano: 14.08.2006. 10:22

Alana Bates je napisao/la: ›
Samo se ti šprdaj s mladima, a tko će ti mijenjat pelene kad budeš matori prdonja?
Pa jesam vec matori a kako moja stara kaze, za verbalno sranje pelene nisu potrebne. Eto ja isto priznam...

#15:   Autor: mali_ivica Post Postano: 14.08.2006. 10:37

Kontam da oni iz doma zdraljva ruše sistem carnetu kad krene pauza!!!
Nevezano na temu nadam se da ne smeta?!

#16:   Autor: --- Post Postano: 15.08.2006. 2:00

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Prezirem "nevjernike".

poštujem "nevjernice"...to im je u prirodi... Very Happy

#17: Note  Autor: who gives a fuck Post Postano: 15.08.2006. 23:55

puki je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne, sori, to je jedna od rijetkih situacija za koje mogu reći isključivo NIKADA. Nevjera mi je, onak, krajnji izraz nepoštovanja prema prevarenoj osobi. A ako osobu koju bih nevjerom prevario ne poštujem, kakav je smisao da sam s njom?
Tako da - mogu reći NIKADA.

e,nemas pojma koliko se slazem s tobom,potpuno isto razmisljenje imam i toga se drzim!!! evo vec 11mj imam curu i nije mi ni na kraj pameti da nesta napravim sto bi ugrozilo nasu vezu!
mislim da, ako ne volis osobu s kojom si i ako ju mozes bez problema prevarit,ne bi trebao zaje... ni nju a ni sebe
uglavno, osijek031.com smile puki!! tako treba i drzi se toga

#18:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 8:57

Then again - shit happens...

#19:   Autor: Circa Post Postano: 16.08.2006. 9:40

who gives a fuck je napisao/la: › e,nemas pojma koliko se slazem s tobom,potpuno isto razmisljenje imam i toga se drzim!!! evo vec 11mj imam curu i nije mi ni na kraj pameti da nesta napravim sto bi ugrozilo nasu vezu!
mislim da, ako ne volis osobu s kojom si i ako ju mozes bez problema prevarit,ne bi trebao zaje... ni nju a ni sebe
uglavno, osijek031.com smile puki!! tako treba i drzi se toga

U jebote, vec 11 mjeseci...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

#20:   Autor: puki Post Postano: 16.08.2006. 9:52

tonya je napisao/la: ›
Then again - shit happens...


De molim te - kako ti to moze biti isprika?
Onak, shite happens, da, slučajno sam sjeo na tastaturu i doveo do brisanja fajla koji mi se nalazi u 12om podfolderu i zatim formatirao onaj drugi disk i preimenovao sve četiri particije?
dedobroje, ej..

Sraje se događa je pomodna isprika slabih. U biti - ne slabih, nego...Ne znam. Ne trebaš biti slab da bi varao, trebaš samo biti jadan.

#21:   Autor: puki Post Postano: 16.08.2006. 9:54

Circa je napisao/la: ›
U jebote, vec 11 mjeseci...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


A daj, circa, pusti čovjeka nek uživa Smile Smile Smile

#22:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 11:09

puki je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Then again - shit happens...


De molim te - kako ti to moze biti isprika?
Onak, shite happens, da, slučajno sam sjeo na tastaturu i doveo do brisanja fajla koji mi se nalazi u 12om podfolderu i zatim formatirao onaj drugi disk i preimenovao sve četiri particije?
dedobroje, ej..

Sraje se događa je pomodna isprika slabih. U biti - ne slabih, nego...Ne znam. Ne trebaš biti slab da bi varao, trebaš samo biti jadan.

Nisam rekla da je to isprika, nego da se sve moze dogoditi. Ti mozda imas srece sto si nasao druzicu svog zivota, pa ju neces prevariti. Oni koji nisu, varaju. A to je samo znak da veza nije dobra. Neces varati onoga koga uistinu i dubinski volis. Pa bio ti s tom osobom mjesec dana, 11 mjeseci ili 11 godina.
Ako osobu ne volis, onda ces ju varati. Nema druge isprike.

#23:   Autor: Marigold Post Postano: 16.08.2006. 11:15

Po meni, ako osobu već ne voliš, onda ćeš joj spucat nogu, pa poslije biti s kim god hoćeš...

#24:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 11:18

Ma, da, to je moguce??
Salim se, ja govorim o osobama koje varaju pa se kaju. Kao, povrijedio sam osobu koju najvise volim i bla bla fla la... Da volis tu osobu, ne bi ju varao, na to mislim.

#25:   Autor: Marigold Post Postano: 16.08.2006. 11:23

s ovim se slažem...ne znam zašto se ovi koji varaju uvijek izvlače s tim:ali ja tebe volim ;time više varaju sami sebe nego drugog- i ne znam ko će uopće popušit tu foru...

#26:   Autor: puki Post Postano: 16.08.2006. 11:24

E, tu se slazemo. Jebiga, kao što sam već i rekao - slaba isprika.
"joj, nisam znao šta radim", "joj, ne znam šta mi je došlo", "joj, neću nikad više", ...de, ono, dobro je.

Mislim, ono - što se uopće ima za reći o nevjeri a da joj ide u korist?
Load of bullshit...

#27:   Autor: Marigold Post Postano: 16.08.2006. 11:32

E sad, za sve u vezi pitanje: u kojem trenutku za vas počinje nevjera? Sex s drugom osobom je definitivno varanje, "samo" poljubac također, a ostalo..?

#28:   Autor: puki Post Postano: 16.08.2006. 12:18

Dobro pitanje. Ne znam odgovor.

#29:   Autor: Alana Bates Post Postano: 16.08.2006. 12:22

Marigold je napisao/la: ›
E sad, za sve u vezi pitanje: u kojem trenutku za vas počinje nevjera? Sex s drugom osobom je definitivno varanje, "samo" poljubac također, a ostalo..?


Moja frendica ima teoriju da je samo sex varanje, tako da svaki put kad je išla na moe i zabrijala s nekim tipom - nije prevarila svog dečka... Kako god. Ovisi o situaciji: prijevara općenito je svaka situacija u kojoj drugu osobu navodiš na zabludu ili je puštaš da ostane u zabludi - u konkretnoj, ljubavnoj situaciji, to znači da svog odabranika uvjeravaš ili ostavljaš u uvjerenju da ti je on jedini na svijetu i da samo njega voliš ili imaš osjećaje samo za njega. Ako ni to nije istina, već se tada radi o prijevari. Hoće li to biti potvrđeno jednim poljupcem ili 6-mjesečnom aferom, meni je sasvim svejedno. Ali ne mogu to nekako izgeneralizirati, ovisi o situaciji. Za veze za koje nije sigurno postoji li ljubav ili bar međusobna naklonost (na početku), možda je bolje da se taj odnos svede na prijateljski ili fuck-buddy odnos.

#30:   Autor: Circa Post Postano: 16.08.2006. 12:46

Eto ja bi ponudio definiciju prevare u vezi...
Dakle, ako te druga strana pita "Kako je bilo na moru?" i ti znas da postoje neke stvatri koje si napravio/la i to svijesno presutis jer znas da ce raljutit/raztuzit drugu stranu TO JE PREVARA. Dakle sve napravljeno sto ne smijes ili ne zelis reci drugoj strani jer ce izazvati gnjev, razocaranje, tugu, svadju i prekid veze...
Jos jednom cu ponoviti i kako ja nikoga ne osudjujem, u biti se divim ljudima kojima je seks ko dobar dan i koji imaju otovrene veze i uistinu ih to ne jebe u mozak...
Ja tako ne bi mogao...
Opet, nekima je nesto prevara, nekima je riba fuj, nekima je ljubicasta omiljena boja. Ono sto zelim reci je da nekomu stvari mogu funkcionirati na nacin na koji meni ili nekom drugom ne mogu... Bitno je da se dvoje ljudi medjusobno slaze i ako je njima super S&M, ako preko oglasnika traze "treceg za gledanje" to je njihova stvar...


Zadnja promjena: Circa; 16.08.2006. 12:50; ukupno mijenjano 1 put.

#31:   Autor: puki Post Postano: 16.08.2006. 12:48

E, tako nešto...E, da, kad se već dotičemo teme - postoji li uopće nevjera kod hoch parova koji su totalno kul i alternativni pa briju na orgijanja?

#32:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 16.08.2006. 13:49

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
U jebote, vec 11 mjeseci...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
gledaj moje veze do sada su bile po 2 mj max 6 jer sam priznajem izbirljiv sto se toga tice i ako nevolim curu s kojom sam necu ni biti s njom,a sad sam si nasao predobru curu i eto 11mj smo zajedno a nadam se da cemo biti jos puno!! tako da cirka ne zajebavaj Cool

#33:   Autor: Circa Post Postano: 16.08.2006. 13:51

Uh... Sto smo osjetljivi...
A zasto se ne bi zajebavao?
Jesi uvredljiv ili sta?
BTW
iskreno ti zelim svu srecu svijeta.
ajd uzivaj

#34:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 16.08.2006. 13:58

ma salim se!!
mislim da je orgijanje za malo zaostale ljude Tup, tup

#35:   Autor: DanicaV Post Postano: 16.08.2006. 14:47

društvo drago, nekoga možete prevariti fizički i/ili emocionalno........ pokazalo se da ženski rod puno teže podnosi emocionalnu nevjeru partnera.

#36:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 14:51

DanicaV je napisao/la: ›
društvo drago, nekoga možete prevariti fizički i/ili emocionalno........ pokazalo se da ženski rod puno teže podnosi emocionalnu nevjeru partnera.

Ali, može biti i obrnuto!!!!

#37:   Autor: DanicaV Post Postano: 16.08.2006. 14:58

naravno, pravilo potvrđuje izuzetak.
pripadnici muškog roda u slučaju nevjere postupaju dobrim dijelom kao da je riječ o "vlasništvu", pa ne vole da se dira nešto njihovo, a sad što je u glavi nevjernice........
opet, moram naglasiti, uvijek postoje izuzeci.

u našem je društvu gotovo normalno da se muškarci koji su u "sretnoj" vezi 'ladno okreću za pripadnicama ženskog spola, a obrnuto baš i ne...

#38:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 16:53

Poznavajuci ljude oko sebe koji su u vezama... Mogu reci da je to samo mit.
Cesce se dogadjalo da zenske varaju.
Osim toga, jos jedna zanimljiva stvar. Vecina mojih frendica osjecaju se kao da ih veza gusi. Decko je taj koji planira buducnost, brak ili bar zajednicki zivot, a cure to pokusavaju barem odgoditi.
Stvari su se pomalo obrnule u zadnje vrijeme.

#39:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 16:56

Naravno, ne opravdavam ni jedno ni drugo! Rolling Eyes

#40:   Autor: wendy Post Postano: 16.08.2006. 17:13

Ovdje se slažem s pukijem u potpunosti! Stvarno nema šanse da bih prevarila dečka, bez obzira štima li sve među nama ili je klimavo. Zapravo, meni se to vjerojatno ne može dogoditi jer sam takva da, čim osjetim da "to više nije to" istog trenutka i bez razmišljanja prekidam takvu vezu. A s druge strane, kada sam s nekim u sedmom nebu, drugi mi uopće ne može pasti na pamet.

Isto tako, prevara je jedina stvar koju nikada ne bih mogla oprostiti. Prije bih oprostila pljusku, recimo. Da me se sad ne shvati krivo, ne kažem da bih preko toga prešla tek tako ili nešto, samo sam navela primjer usporedbe radi. Prevara je za mene krajnje nepoštivanje osobe s kojom si u vezi.

Bez obzira bila ona fizička ili emocionalna ili kakva već sve može biti. Možda sam idealist i možda sam emocionalno nezrela ili naivna... svakako su me nazivali zbog tog razmišljanja. Ali, jednostavno, uvijek ću vjerovati da te druge osobe neće seksualno privlačiti sve dok si zaljubljen u svog dečka/djevojku ili ga/ju voliš.

Ne osuđujem one koji razmišljaju ili rade drugačije. Ali, već polako gubim nadu da ću pronaći osobu koja razmišlja kao ja Sad

Vezano uz to, Puki, svaka čast Bravo osijek031.com smile Ovi što govore da si još balav ili štoveć i da nemaš iskustva... Samo ti ostani "balav" Wink Na sreću svoje djevojke, a i nas ostalih kojima daješ nadu da vas ima još. Very Happy Rijetko se danas čuje takvo razmišljanje od osoba naših godina.

#41:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 17:24

Ja ne bih oprostila prijevaru, ali pljusku jos manje.

#42:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 18:06

Nikad ne bih prevarila, oprostila prevaru, pomislils prevariti... i sad recite da nisam poštena Wink !

#43:   Autor: toni Post Postano: 16.08.2006. 18:21

Pa djevojke... sto se tako iskljucive.. pa ljudi smo... dogovorit cemo se.. Wink

#44:   Autor: DanicaV Post Postano: 16.08.2006. 21:16

toni je napisao/la: ›
Pa djevojke... sto se tako iskljucive.. pa ljudi smo... dogovorit cemo se.. Wink


sviđa mi se ovo "ljiudi smo, dogovorit ćemo se".
poštapalica jednog mog prijatelja.

ono NIKAD mi je uvijek nekako ........ ne možeš znati kakva ti život iskušenja nosi i kako ćeš odreagirati. u konačnici, ono što ispadne fuj, nakon dvadesetak godina, s vremenske distance, može biti ono pravo.

#45:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 21:19

DanicaV je napisao/la: ›
toni je napisao/la: ›
Pa djevojke... sto se tako iskljucive.. pa ljudi smo... dogovorit cemo se.. Wink


sviđa mi se ovo "ljiudi smo, dogovorit ćemo se".
poštapalica jednog mog prijatelja.

ono NIKAD mi je uvijek nekako ........ ne možeš znati kakva ti život iskušenja nosi i kako ćeš odreagirati. u konačnici, ono što ispadne fuj, nakon dvadesetak godina, s vremenske distance, može biti ono pravo.

Istina, istina... evo povlačim ono nikad1 Wink

#46:   Autor: toni Post Postano: 16.08.2006. 21:35

now we'r talking ! Smile))

#47:   Autor: DonQuijote Post Postano: 16.08.2006. 21:39

NIkad ne reci nikad... osim kad govoriš "nikad ne reci nikad"... Smile

Po mom mišljenju, iskrenost i vjernost su dvije temeljne ideje na kojima treba počivati svaka zdrava veza. To treba očekivati od partnera, ali i pružati. Da me cura prevari, s vremenom bih joj možda i mogao oprostiti, ali nikad ne bih mogao, a niti želio, prijeći preko toga, bez obzira na sve ostale okolnosti.

#48:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 21:46

Tko bogatu curu vara, taj ima para.
jer da je vara a da ih nema, onda je budala Wink
(pogotovo ako ga ona uhvati)

#49:   Autor: toni Post Postano: 16.08.2006. 21:49

Zenska glavo, sto to zboris !? Smile)))))))))))))))))))

#50:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 21:53

ma ne znam ni sama... bezveze izmišljam tu neke rime i pokušavam biti smiješan Very Happy

#51:   Autor: toni Post Postano: 16.08.2006. 21:58

Ja sam cuo jednu mudru nedavno.. o vodjenju cura na more...da je to kao da ides u kino, a poneses tv sa sobom Smile

#52:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 16.08.2006. 22:04

Jao užas!
Ali, čuj... nekome je tako, drugome nije!

#53:   Autor: tonya Post Postano: 16.08.2006. 22:41

DanicaV je napisao/la: ›
ono NIKAD mi je uvijek nekako ........ ne možeš znati kakva ti život iskušenja nosi i kako ćeš odreagirati. u konačnici, ono što ispadne fuj, nakon dvadesetak godina, s vremenske distance, može biti ono pravo.

To ja pokusavam reci. Ne mozes znati kako ces razmisljati za nekoliko godina i u kakve ces se sve situacije dovesti.

#54:   Autor: puki Post Postano: 17.08.2006. 0:06

Ali ipak možeš znati neke stvari koje nikada nećeš napraviti.
Msilim ono - šta, ne možeš reći da za par godina nećeš hladnokrvno ubiti nekoga? Da nećeš silovati nekoga? ...da nećeš prevariti nekoga?

Uz dužno poštovanje, that's a load of BS.

Oko par stvari imam izražen stav. Jedna od tih stvari je i prevara. Kao što znam da neću do kraja života (evo, prisežem, cross my heart and hope to die) nekoga hladnokrvno ubiti niti nekome zapaliti kuću ili nekog bliskog rođaka u ljutnji, tako, isto, znam da ju nikada neću prevariti. I to je to. Ograđivati se sa "nikad ne reci nikad" i ostalim otrcanim one-linerima mi je malo jadno. ZNAM da neke stvari neću napraviti, jednostavno zato jer sam puno pure jeo da postanem osoba koja danas jesam, osoba koja je izgrađena na određenim moralnim načelima. I osoba koju ne planiram izgubiti. Da, svjestan sam da moram odrasti u međuvremenu, no, ako je odrastanje ono što mi ovih dana govorite, dakle - izdavanje vlastitih ideala, komformiziranje, "mijenjanje stavova"(i slične p.m.) koje dovodi do stvaranja moralne nakaze(ako već ne loše šale) od sebe i totalni gubitak vjere u sebe, uz dužno poštovanje - zabijte si odrastanje tam gdje sunce dugo nije sjalo, ja ostajem dijete.
I'll say it again - prezirem "nevjernike".
A ova preseravanja(opet, uz dužno poštovanje) tipa ovo sa morem su stvarno infantilna.

#55:   Autor: toni Post Postano: 17.08.2006. 0:12

Bas si lijepo to opisao...

Ne daj se, ma sta govore.

#56:   Autor: Marigold Post Postano: 17.08.2006. 0:27

U pravoj vezi ni ne može doći do varanja...
Ne volim kad mi netko govori tipa: kako znaš da ćete ostati skupa, da se neće nešto dogoditi što će dovesti do prekida,itd..A ja znam da ćemo bit skupa dok oboje ne pomremo, pa i onda...
U vezi je najvažnija iskrenost i komunikacija, ako to štima sve ostalo je lako i vaša budućnost je "predvidljiva".

#57:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 17.08.2006. 1:41

slezem se u potpunost s pukijem i sa marigold!!! smatram da ako prevaris nekoga nisi ga dostojan i to pokazuje krajnje nepostovanje prema toj osobi!!!!

Zadnja promjena: who gives a fuck; 17.08.2006. 8:47; ukupno mijenjano 1 put.

#58:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.08.2006. 8:38

tonya je napisao/la: ›
Ja ne bih oprostila prijevaru, ali pljusku jos manje.


Ovo se slažem. To je prilika da ti pljuskač zadnji put vidi leđa (u odlasku).
Slažem se s circom da je svaka laž prijevara (nešto takvo sam i napisala u jednom od prethodnih postova).
Nije to samo da nevjera pokazuje nepoštovanje i nedostojnost, već i to da ako se ima potreba varati, nešto ozbiljno ne štima s vezom - prijevara je simptom da nema dovoljno ljubavi ili da nekom od partnera nešto nedostaje. Tada to treba rješavati, a ne hvatati se najlakših rješenja... Svaka budala može otrčati za suknjom ili hlačama, ali ne može svatko ići i suočiti se s onim što mu ne štima: svaka međuljudska veza zahtijeva bar minimum odgovornosti prema drugima. Inače, partner bi bio samo lutka, samo sredstvo kojim zadovoljavaš svoje potrebe, ne i svrha (tvog postojanja ili tvog zadovoljstva).

#59:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 9:05

Bila neka emisija da je napravljen gel koji bi trebale koristiti žene koje su u braku kao zaštitu protiv AIDS-a kada im partneri nisu pretjerano vjerni.
Nisam mogla vjerovati svojim ušima kada sam to čula. Ispostavilo se da žene trabaju koristiti gel da bi se zaštitile, a muškarci neka slobodno švrljaju...... jer se nevjera podrazumijeva.

#60:   Autor: ilija Post Postano: 17.08.2006. 9:16

Alana Bates je napisao/la: ›
Inače, partner bi bio samo lutka, samo sredstvo kojim zadovoljavaš svoje potrebe, ne i svrha (tvog postojanja ili tvog zadovoljstva).


Slazem se sa svime sto si rekla osim ove zadnje rečenice od koje sam se pomalo najezio, kako to mislis da ti je partner/ica svrha postojanja {fog horn: POSESIVEEEE}.
Fromm bi rekao da takva veza gdje su partneri okrenuti jedno prema drugom a ne skupa prema "naprijed" je samo medjusobno nadopunjavanje vlastitih nedostataka onime sto partner/ica u svojim osobinama tj. karakternim crtama posjeduje. Da skratim - osudjeno na propast ili u boljem (gorem?) slučaju - nekakva kvaziveza kojoj fale bitni dijelovi iskrene i prave, potpune veze.

#61:   Autor: ilija Post Postano: 17.08.2006. 9:23

DanicaV je napisao/la: ›
Bila neka emisija da je napravljen gel koji bi trebale koristiti žene koje su u braku kao zaštitu protiv AIDS-a kada im partneri nisu pretjerano vjerni.
Nisam mogla vjerovati svojim ušima kada sam to čula. Ispostavilo se da žene trabaju koristiti gel da bi se zaštitile, a muškarci neka slobodno švrljaju...... jer se nevjera podrazumijeva.


Hm, mozda da to pogledas s aspekta zarade? Ne vidim gdje se tu nevjera podrazumijeva? Prije ce bit da se u ovom slucaju nepovjerenje (korisnika gela)podrazumijeva. I glupost takodje, jer sumnjam da gel moze zaustaviti virus HIV-a s obzirom da ce se vjerovatno dio gela skinuti prilikom snosaja. Ustvari posto 10-12% zarazenih ima virus i u slini onda bi bilo potrebno i malo gela trpnuti u usta i promuckati. U tom slucaju se nadam da bar ima okus jagode ili tako nesto. Nevjera se podrazumijeva u slucaju kad npr. muskarac kupi CD za zvukovima kolodvora, zračne luke, kafica, poslovnog sastanka itd., koji onda pušta zeni preko telefona da je uvjeri da je tamo gdje u biti nije Smile Vidis li sad razliku?

#62:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 10:47

aha...... Wink

gledala i slušala emisiju i kako je formulirana ta rečenica da gel trebaju koristiti udane žene čiji supruzi imaju više partnerica.
činjenica je da je sve u lovi, a osobito što to sve pripremaju za afričke zemlje, pa je ispalo da su zaraženi jer su promiskuitetni. a ja nekako ne vjerujem da oni to jesu u odnosu na ostatak svijeta.

#63:   Autor: ilija Post Postano: 17.08.2006. 11:05

DanicaV je napisao/la: ›
aha...... Wink

gledala i slušala emisiju i kako je formulirana ta rečenica da gel trebaju koristiti udane žene čiji supruzi imaju više partnerica.
činjenica je da je sve u lovi, a osobito što to sve pripremaju za afričke zemlje, pa je ispalo da su zaraženi jer su promiskuitetni. a ja nekako ne vjerujem da oni to jesu u odnosu na ostatak svijeta.


Šta sad? U emisiji su znači govorili o tom gelu koji se najviše šalje u Afriku? Šta ne vjeruješ da su promiskuitetniji od ostatka svijeta? Koliko znam tamo je jedno od zaostalih mišljenja još uvijek dobrano ukorijenjeno - da se muškarac moze izliječiti od spb tako da spava s djevicom. Što samo govori o njihovom ograničenom znanju o bolestima što opet vjerovatno utječe na stupanj zarazenosti stanovništva ....

#64:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 11:10

Čula sam o tome i čak da ih njihovi svećenici, da ne kažem vračevi još puntaju da to rade.
Ali postotak zaraženosti u Africi je malo previsok, ne mogu baš pojmiti da ništa drugo ne rade, nego se samo seksaju.....
Malo sam skeptična kad se određene bolesti javljaju naglašeno samo u određenim dijelovima svijeta. Kao da netko eksperimentira.
A gel nije džabe, što će reći da bi te iste afričke zemlje još morale dići koji kredit da osiguraju dovoljne količine.......

#65:   Autor: Marigold Post Postano: 17.08.2006. 12:57

Najgori mi je pokušaj objašnjenja nevjere: ljudi ionako nisu monogamna bića, nije prirodno da imaju jednog ili jednu partnericu...

#66:   Autor: ilija Post Postano: 17.08.2006. 15:54

http://en.wikipedia.org/wiki/Value_of_Monogamy

....citat:

Many authors criticize lifelong sexual monogamy as unnatural and unrealistic. They contend that humans have never been a sexually monogamous species, and that cultural expectations of sexual monogamy place enormous burdens on individuals to fulfill all the sexual needs of their partners. These expectations are quite unrealistic given how much variety exists in people's sexual desires and sex drives. In addition, sexual desires and sex drives can change over time due to circumstances (e.g., periods of high stress or poor health) and due to normal aging (e.g., changes in hormonal levels). Loving partners can find themselves mismatched in terms of their current sexual desires or sex drives. The failure to live up to unrealistic expectations of lifelong sexual monogamy causes people needless suffering.

#67:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.08.2006. 19:13

ilija je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Inače, partner bi bio samo lutka, samo sredstvo kojim zadovoljavaš svoje potrebe, ne i svrha (tvog postojanja ili tvog zadovoljstva).


Slazem se sa svime sto si rekla osim ove zadnje rečenice od koje sam se pomalo najezio, kako to mislis da ti je partner/ica svrha postojanja {fog horn: POSESIVEEEE}.
Fromm bi rekao da takva veza gdje su partneri okrenuti jedno prema drugom a ne skupa prema "naprijed" je samo medjusobno nadopunjavanje vlastitih nedostataka onime sto partner/ica u svojim osobinama tj. karakternim crtama posjeduje. Da skratim - osudjeno na propast ili u boljem (gorem?) slučaju - nekakva kvaziveza kojoj fale bitni dijelovi iskrene i prave, potpune veze.


Ovo je inačica Kantove misli prevedena na veze: ljude treba doživljavati i tretirati kao svrhu, a ne kao sredstvo. Kao sredstvo, oni su dakle samo tu da bi ti ostvario neki svoj interes, ostvario svoju potrebu, ne poštujući njih kao jedinstven skup osobina (ili, ne poštujući ih time uopće).
Ne, nisam mislila u posesivnom smislu, nisam posesivna. S Frommom se slažem - puki i ja bismo (recimo!) trebali tvoriti uniju koja nešto postiže, koja negdje ide zajedno, a ne neko gestalt biće kojem je svrha postojanja održavanja gestalta na životu.

#68:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.08.2006. 19:16

ilija je napisao/la: ›
http://en.wikipedia.org/wiki/Value_of_Monogamy

....citat:

Many authors criticize lifelong sexual monogamy as unnatural and unrealistic. They contend that humans have never been a sexually monogamous species, and that cultural expectations of sexual monogamy place enormous burdens on individuals to fulfill all the sexual needs of their partners. These expectations are quite unrealistic given how much variety exists in people's sexual desires and sex drives. In addition, sexual desires and sex drives can change over time due to circumstances (e.g., periods of high stress or poor health) and due to normal aging (e.g., changes in hormonal levels). Loving partners can find themselves mismatched in terms of their current sexual desires or sex drives. The failure to live up to unrealistic expectations of lifelong sexual monogamy causes people needless suffering.


Pih! Naravno da nitko ne bi trebao živjeti onako kako mu više ne odgovara, ali i ovo je "pravilo" (da ljudi nisu monogamna bića) podložno iznimkama. Neke od njih vrlo dobro funkcioniraju.

#69:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 19:24

bar 90% brakova (znači ozvaničenih veza) koje znam /a ako mi nešto dobro ide, jeste promatranje/, jesu nešto kao ekonomske interesne zajednice koje kao takve u našim krajevima opstaju - bez obzira na nevjeru /osobito s muške strane/, iz čisto materijalnih interesa, mišljenja okoline te djece koja ionako sve vide i osjećaju da nešto ne valja. to što se međusobno baš ne podnose, nema veze. tek u starosti, kad ih više nitko ne treba, najednom se nešto vole i slave nekakve pirove.
da, zanimljivo da su najveće proslave braka imali upravo oni koji su bukvalno bili pred razvodom ili da se pobiju.

to da li je netko monogaman ili ne, čini mi se, vrlo je individualno. dok su svi sretni i zadovoljni, koliko je to moguće, kad su međuljudski odnosi u pitanju, neka radi tko što hoće.....
kombinacija ima napretek(još kad uzmemo u obzir sposlove) i nema ništa što već nije viđeno kroz civilizacije prije nas.

#70:   Autor: terrorWrist Post Postano: 17.08.2006. 20:13

e nije lijepo nikoga varati....stavite se sami na poziciju prevarene osobe----->kako bi se osječali
???

#71:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 20:32

prevareno.
to ti je život.

#72:   Autor: ilija Post Postano: 17.08.2006. 21:13

Alana Bates je napisao/la: ›
Pih! Naravno da nitko ne bi trebao živjeti onako kako mu više ne odgovara, ali i ovo je "pravilo" (da ljudi nisu monogamna bića) podložno iznimkama. Neke od njih vrlo dobro funkcioniraju.


Pa ne pise nigdje da je pravilo, ja se slazem s DanicomV da je kod svakog individualca drukčije...

#73:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 17.08.2006. 21:37

Life is a bitch...
...pogotovo kad te ljubav tvog života vara...

#74:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 23:27

je, ali ljubavi tvog života sve se prašta.......ma koliko boljelo........
i ostaje ljubav tvog života.....
makar bio posljednji sroljo, u tvojim očima je ljubav tvog života.

#75:   Autor: --- Post Postano: 18.08.2006. 0:39

ajme, kakva patetika...

#76:   Autor: ilija Post Postano: 18.08.2006. 7:15

DanicaV je napisao/la: ›
je, ali ljubavi tvog života sve se prašta.......ma koliko boljelo........
i ostaje ljubav tvog života.....
makar bio posljednji sroljo, u tvojim očima je ljubav tvog života.


E tu onda polako nestaje poštovanje a to za sobom obično povlači i druge stvari ...

#77:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.08.2006. 7:45

u pravu si, ali ostaje neka vražja uspomena

#78:   Autor: toni Post Postano: 18.08.2006. 10:26

gazda777 je napisao/la: ›
ajme, kakva patetika...


Bljuje mi se Smile

#79:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 18.08.2006. 11:54

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › je, ali ljubavi tvog života sve se prašta.......ma koliko boljelo........
i ostaje ljubav tvog života.....
makar bio posljednji sroljo, u tvojim očima je ljubav tvog života.
a kako ces ti znati da je to BAS TA!!???? znate kako kazu: "bit ce jos cura".
ja neznam da li bi mogao oprostiti da me prevari,onak ne bih vise imao povjerenja u nju i cemu onda to!!

#80:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.08.2006. 12:05

who gives a fuck je napisao/la: ›
a kako ces ti znati da je to BAS TA!!???? znate kako kazu: "bit ce jos cura".
ja neznam da li bi mogao oprostiti da me prevari,onak ne bih vise imao povjerenja u nju i cemu onda to!!


ako si nekada slušao Balaševića:

Jedan život, miran, tih.
Nekad bacim kartu il' napišem stih.
Stvari teku, ja se držim izvan njih.

I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevažne naspram nje...


ili znaš ili ne znaš....... čim se pitaš da li je prava, znači da nije.

#81:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.08.2006. 12:39

DanicaV je napisao/la: ›
who gives a fuck je napisao/la: ›
a kako ces ti znati da je to BAS TA!!???? znate kako kazu: "bit ce jos cura".
ja neznam da li bi mogao oprostiti da me prevari,onak ne bih vise imao povjerenja u nju i cemu onda to!!


ako si nekada slušao Balaševića:

Jedan život, miran, tih.
Nekad bacim kartu il' napišem stih.
Stvari teku, ja se držim izvan njih.

I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevažne naspram nje...


ili znaš ili ne znaš....... čim se pitaš da li je prava, znači da nije.


A da se vratimo na topic - ljubav svog života se ne vara. Nema se potrebe za tim... Vidiš samo tu osobu, i misliš samo na tu osobu, govoriš o toj osobi... Pa sad bljujte od patetike. Tko ne zna ponekad biti patetičan, nepopravljivi je cinik - što je strašna poza. Strašna.

#82:   Autor: fatcat Post Postano: 18.08.2006. 18:46

Alana Bates je napisao/la: ›
A da se vratimo na topic - ljubav svog života se ne vara. Nema se potrebe za tim... Vidiš samo tu osobu, i misliš samo na tu osobu, govoriš o toj osobi...
Nekad je stvar u tome sto "shit happens"... Dogodi se bez namjere i misljenja na posljedice. Ljudska narav je takva, nismo savrseni...

#83:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.08.2006. 20:58

fatcat je napisao/la: ›
Nekad je stvar u tome sto "shit happens"... Dogodi se bez namjere i misljenja na posljedice. Ljudska narav je takva, nismo savrseni...


baš tako, a i razvijamo se kao osobe, nekada prevaziđeš osobu ili ona tebe i ideš dalje.......

#84:   Autor: Alana Bates Post Postano: 19.08.2006. 8:54

fatcat je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
A da se vratimo na topic - ljubav svog života se ne vara. Nema se potrebe za tim... Vidiš samo tu osobu, i misliš samo na tu osobu, govoriš o toj osobi...
Nekad je stvar u tome sto "shit happens"... Dogodi se bez namjere i misljenja na posljedice. Ljudska narav je takva, nismo savrseni...


Tri puta sam imala kvrcavicu s autom. Niti jednom nije "shit happens" faktor bio kriv: uvijek sam bila ja. Možda je ovo jednostrano govorenje, ali doista mi se nikad u životu nije dogodilo ništa za što nisam ja bila kriva (odnosno "kriva"). Stoga baš i ne vjerujem u "shit happens"...
I ako možda jest, ja to nisam doživjela kao da sam ja žrtva prokletih okolnosti, nego kao lekciju (u tom dijelu se slažem s tobom) iz koje sam nešto novo pokupila.

#85:   Autor: terrorWrist Post Postano: 19.08.2006. 11:09

DanicaV je napisao/la: ›
je, ali ljubavi tvog života sve se prašta.......ma koliko boljelo........
i ostaje ljubav tvog života.....
makar bio posljednji sroljo, u tvojim očima je ljubav tvog života.
znaci ti bi prevarila LJUBAV SVOG ŽIVOTA???? lol pa onda ti i nije ljubav tvog života kad imas potrebu biti s nekim drugim??!?!

#86:   Autor: terrorWrist Post Postano: 19.08.2006. 11:10

ps. u posljednjem postu je suvišno ti ili tvog....sorkač

#87:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 19.08.2006. 12:25

terrorWrist je napisao/la: › ps. u posljednjem postu je suvišno ti ili tvog....sorkač
imas jednu malu opciju gore u desnom kutu "edit" pa to kliknes i ispravis sto si pogresno napisao.
inace ako ta izvjesna osoba je ljubav tvog zivota onda ne bi nitko trebao imati potrebu za nekim drugim

#88:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.08.2006. 12:51

terrorWrist je napisao/la: ›
znaci ti bi prevarila LJUBAV SVOG ŽIVOTA???? lol pa onda ti i nije ljubav tvog života kad imas potrebu biti s nekim drugim??!?!


nisam tako mislila. ima opcija da te ljubav tvog života ostavila.......
ako je netko ljubav tvog života, ne znači i suprotno da si ti toj osobi ljubav života.

ljudi imaju potrebu biti s nekim, uglavnom, ali treba jako puno vremena da se to desi. malo je komplicirano.

#89:   Autor: fatcat Post Postano: 20.08.2006. 5:54

Alana Bates je napisao/la: ›
Tri puta sam imala kvrcavicu s autom. Niti jednom nije "shit happens" faktor bio kriv: uvijek sam bila ja. Možda je ovo jednostrano govorenje, ali doista mi se nikad u životu nije dogodilo ništa za što nisam ja bila kriva (odnosno "kriva"). Stoga baš i ne vjerujem u "shit happens"...
Buba... ako si imala kvrcavicu sa autom tri puta preporucavam ti autobus. Sigurnije je za tebe (i mnogo ostalih po izgledu).

#90:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.08.2006. 10:08

fatcat je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Tri puta sam imala kvrcavicu s autom. Niti jednom nije "shit happens" faktor bio kriv: uvijek sam bila ja. Možda je ovo jednostrano govorenje, ali doista mi se nikad u životu nije dogodilo ništa za što nisam ja bila kriva (odnosno "kriva"). Stoga baš i ne vjerujem u "shit happens"...
Buba... ako si imala kvrcavicu sa autom tri puta preporucavam ti autobus. Sigurnije je za tebe (i mnogo ostalih po izgledu).


Smile Kad kažem da me samo puki zove buba... to znači da nitko drugi ne smije Wink
A glede ovog - oćem se sad opravdavat? Aaaaaaaaaa, bilo je to bez materijalne štete gotovo, i sva tri puta u roku od godine dana otkad sam položilaaaaaa, i sad već vozim tri godine (gotovo) besprijeeeeekoooooornooooooo... I tak.
Oprosti, i baš sam nedavno dobila kompliment da dobro vozim, tj. da "vozi kao da nije žensko" Smile Aha - ha, a šta ćete sad, Mr. Fatcat?

#91:   Autor: fatcat Post Postano: 20.08.2006. 18:24

Alana Bates je napisao/la: ›
Oprosti, i baš sam nedavno dobila kompliment da dobro vozim, tj. da "vozi kao da nije žensko" Smile Aha - ha, a šta ćete sad, Mr. Fatcat?
Nije pristojno podvlaciti ocite mane, a "vozi kao da je zensko" komentu nije potrebno dodavati objasnjenja. Cizmatrans 4 U...

#92:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.08.2006. 23:38

Da, tata Wink

#93:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: :::Bruno::: Post Postano: 31.08.2006. 11:38

ja osobno nisam takva osoba koja bi varala curu... pogotovo ako ju volim... a kad bi imao potrebu za nekom drugom curom onda bi jednostavno prvo prekinuo postojeću vezu i tek onda išao dalje... nevidim smisla biti s curom i onda biti s drugim curama njoj iza leđa... ako već želiš biti s drugim curama nemoj biti u vezi... tako si slobodan i možeš brijati svaku put kad ti se pruži prilika... a prevaru nebi NIKADA mogao oprostiti... u ovom topicu se najviše slažem s Pukijem jer imamo isto mišljenje...

#94:   Autor: alexia Post Postano: 31.08.2006. 23:10

ne bih nikad prevarila dečka jer je to po meni licemjerno i sebično i ne postoji nijedna situacija koja može opravdat varanje. voljela, ne voljela dečka, neću ga prevarit jer to nitko nije zaslužio...

#95:   Autor: Anita_os Post Postano: 01.09.2006. 6:56

Mislim da samu prevaru, osim osobnosti osobe, stvara navika.. kao i sve ostalo. Onaj tko jednom prevari, dva puta..kasnije ce imati potpuno drukcije gledanje na to nego prije prevare.
A navike su samo znak slabosti..pa onda bolje ni ne isprobavati.. Pa eto..iz tog razloga, ne bih ni prevarila, a niti oprostila..bez obzira na tu neku navodnu "ljubav života" kojoj se kao, ups..omaklo..
Wink

#96:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.09.2006. 10:21

Ok, ok... svi smo mi divni i krasni i ne bi prevarili...

Evo pitanje za sve one koji ne bi prevarili i koji bi prvo prekinuli sa sadasnjim partnerom i tek onda bili s nekim drugim...

Moze li se prevarom smatrati i situacija u kojoj ste prvo pronasli novog/potencijalnog partnera s kojim, doduse, niste opcili (dakle, nema cina seksualne prevare), a onda zbog te osobe ostavili postojeceg partnera?!

Poprilicno je cesta situacija gdje preko noci netko zamijeni (cak i dugogodisnje) partnere, nakon prekida s bivsim partnerom neko vrijeme glumi da nije u vezi s novim (to je ono vrijeme "prikrivanja")...

Moze li se takva situacija nazvati prevarom?!

#97:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 11:02

Leteci mungos je napisao/la: ›
Moze li se takva situacija nazvati prevarom?!


ne može, jer je to samo pošteno. nismo roboti i većinu osjećaja nikako ne možemo kontrolirati. po meni je samo fer ako nađemo potencijalnog i ostavimo sadašnjeg prije nego s potencijalnim ostvarimo nekakav kontakt...

#98:   Autor: Marigold Post Postano: 01.09.2006. 11:20

Za mene to je isto prevara... ne bi bila da barem obavijestimo partnera tipa- mislim da je vrijeme da počnemo tražiti potencijalne partnere..Smile
Zašto ljude zavlačiti, ono s tobom sam dok ne naiđe neko bolji...

#99:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 11:32

draga marigold, ja se divim tvojoj spremi i kontroli. ali - stavi se u situaciju:
izađeš van ili sl. i pričaš s nekim tipom (ali ne ostvarite nikakav fiz. kontakt) i skontaš: jbt, pa ovaj je savršen, ono, nikad u svom životu nisi upoznala takvog tipa... i vi stvarno kliknete i ti jedino na što misliš tu večer je taj novi tip. i prespavaš tri noći i nakon te tri noći ga ne možeš izbit iz glave... sad mi reci: jel to prevara? i hoćeš li ostati sa svojim dečkom?

#100:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:01

Leteci mungos je napisao/la: ›
Moze li se takva situacija nazvati prevarom?!

A možeš sve nazvat prevarom, nema to veze, nego...Mislim da to nije.
Jel prevara u odnosu na ono, upoznas nekoga pa ga posevis, ali neces prekinuti vezu? E, to je prevara.
Ali opet - jadno mi je to. Lišen sam sposobnosti iskazivanja bilo kakve "rizicne" fascinacije nekom osobom dok sam u vezi, tako da ne kontam bas kak se to dogadja...

#101:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:06

alexia je napisao/la: ›
...


Hm - ok, ako je lik tako fascinantan da u par sati jedne večeri zauvijek ostavi "trag na tvojoj duši", ja ću mu dat guze...
De molim te.

Onak, kako se to može dogoditi? Ajde. Objasni mi.
To je sve jeftino izvlačenje. Pričao sam sa svakakvim osobama "kad izađem van", stvarno u svakakim stanjima (pijan,napušen, nedaj bože, katkada čak i trijezan) i kak mi nikad nije ni palo na pamet tako nešto?
Sori - jeftino izvlačenje. Jedina mogućnost da se tako nešto dogodi je da ti nešto ne valja u vezi koju imaš. A onda bih preporućio - trč kući popravit vezu, a ne iskakat iz veze u vezu kad postane imalo teško.
Opet, zašto bi netko slušao moje preporuke?

#102:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 12:08

e pa o tome se i radi u onoj "shit happens" i onoj "nikad ne reci nikad"... kod mene je sve moguće... moguće je da ja s jednim đurkom tu s foruma imam cyber sex svaki dan u 2 i da pričam da nikad ne bi prevarila dečka... je li to prevara? nekima je, nekima nije... sve je relativno... recimo - ja sad pričam i svom dečku i svima drugima kako ga nikad ne bi prevarila. i stvarno - u ovom trenutku - ne bih. imala sam priliku i nisam. jer je po meni to izuzetno licemjerno. ali nikad nisam rekla nikad ga NEĆU prevariti. to nitko ne zna. ne bih i neću...ajme... koje suprotnosti... kužite? Wink

#103:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 12:10

puki srećice, pa zašto, ooo zašto si ti tako isključiv...

#104:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 12:14

puki je napisao/la: ›
alexia je napisao/la: ›
...


Hm - ok, ako je lik tako fascinantan da u par sati jedne večeri zauvijek ostavi "trag na tvojoj duši", ja ću mu dat guze...
De molim te.


nitko nije spominjao - dat ću mu guze niti išta slično... čak štoviše, fizički je kontakt u potpunosti isključen u toj situaciji...

#105:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:16

Zato jer to mogu biti.
Onak, da sam sposoban tako nešto napraviti, I wouldn't be worth a good goddamn... I zato sam ponosan što mi je bar pišo jedna od samo par stvari koje imam pod kontrolom u životu.
Nemojte se vi obazirati na mene, ono, radite što želite, samo - raditi isprike unaprijed? Come on...
Sad si praktički rekla - neću prevariti dečka dok ne dođem u priliku.

A šta je ovo sa cybersexom?

#106:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:17

alexia je napisao/la: ›
nitko nije spominjao - dat ću mu guze niti išta slično... čak štoviše, fizički je kontakt u potpunosti isključen u toj situaciji...


Pa kako si ga opisala, sve je vodilo u smjeru da će netko nekome dati.

#107:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 12:27

puki - ništa zlonamjerno - al malo si previše uptight i previše isključiv... ne mogu ti ništa dokazat i iole te razuvjerit, pa bolje da ja odustanem jer ovako postoji veća šansa da možda jednog dana progledaš iz sasvim druge perspektive. ako ja nastavim, ti ćeš se samo više prihvatit svog uvjerenja, pa će ti se dogodit - karikiram - da ćeš vidjet na svoje oči svoju curu kako te vara, a nećeš htjet povjerovat... i opet - ništa zlonamjerno...

#108:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 12:36

alexia je napisao/la: ›
svoju curu kako te vara..


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Nekako čisto sumnjam, zlato, ali neka - pitaj nju koliko je nemoguća situacija...

Sori ,ali ne. Kontaš - o tome pričam cijelo vrijeme. Eto, jebiga, sad ću početi srat.

Svi se izvlačite na "shit happens" - ako je kul izrekica, nije isprika, ljudi. A stvarno je lame isprika. Sranje se ne događa. Vi ga pravite. Kužiš, sad mi sereš kako sam uptight i sve. Nisam, nego jednostavno jako dobro znam kako ja funkcioniram. A u mom riječniku ne postoji riječprevara(ako ćemo se već razbacivati wannabecool izrekicama).
Čini mi se da si me pogrešno razumjela - ne negiram ja postojanje prevare, samo se serem, uz dužno poštovanje, na bilo kakav rešpekt prema osobi koja - vara.
Ma ne da mi se...
Uostalom - kakav sam ti ja autoritet da me se mora preobratit?


Zadnja promjena: puki; 01.09.2006. 14:19; ukupno mijenjano 1 put.

#109:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 12:40

osijek031.com smile osijek031.com smile

#110:   Autor: Marigold Post Postano: 01.09.2006. 13:07

alexia je napisao/la: ›
draga marigold, ja se divim tvojoj spremi i kontroli. ali - stavi se u situaciju:
izađeš van ili sl. i pričaš s nekim tipom (ali ne ostvarite nikakav fiz. kontakt) i skontaš: jbt, pa ovaj je savršen, ono, nikad u svom životu nisi upoznala takvog tipa... i vi stvarno kliknete i ti jedino na što misliš tu večer je taj novi tip. i prespavaš tri noći i nakon te tri noći ga ne možeš izbit iz glave... sad mi reci: jel to

prevara? i hoćeš li ostati sa svojim dečkom?


Taj tip i je moj dečko..Smile

#111:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 13:10

onda dobro Smile

#112:   Autor: who gives a fuck Post Postano: 01.09.2006. 13:58

puki je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čini mi se da si me pogrešno razumjela - ne negiram ja postojanje prevare, samo se serem, uz dužno poštovanje, na bilo kakav rešpekt prema osobi koja - vara.
Ma ne da mi se...
Uostalom - kakav sam ti ja autoritet da me s e mora preobratit? Smatram da su ljudi koji varaju šupci i govna i dotovo.
ovdje se slazem sa tvojim razmisljanjem!! ja isto mislim o ljudima koji varaju!!! kaka je to onda glupa veza ako uopce dodje do prevare!???

#113:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 14:18

Čujte, ne želim se svađati - ovo su sve moji stavovi, tako da, nemojte to ozbiljno shvatiti. Povlačim se iz rasprave jer ne želim nikoga uvrijediti...

#114:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 01.09.2006. 14:54

hvala bogu da se i puki jednom povlači... nadam se ovaj put na duže vrijeme... dok ne otvori oči... i ne sagleda svijet iz druge perspektive...

#115:   Autor: puki Post Postano: 01.09.2006. 15:47

Ne zanima me druga perspektiva - ja sam ja, tako da svijet mogu gledati samo iz svoje perspektive. Sve ostalo je fejkanje...(no ti o tome već znaš pun kua, tak da ti nemam baš puno što o tome govoriti)

#116:   Autor: alexia Post Postano: 01.09.2006. 16:23

dakle, ako gledaš svijet samo iz svoje perspektive, onda za tebe ne vrijedi ona "uvijek može gore"? ergo, tebi je uvijek najgore? i tuđe probleme shvaćaš gledanjem iz svoje perspektive? jer ako je tako, nije dobro...

#117:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: Anita_os Post Postano: 01.09.2006. 16:55

Leteci mungos je napisao/la: ›
Moze li se prevarom smatrati i situacija u kojoj ste prvo pronasli novog/potencijalnog partnera s kojim, doduse, niste opcili (dakle, nema cina seksualne prevare), a onda zbog te osobe ostavili postojeceg partnera?!

Poprilicno je cesta situacija gdje preko noci netko zamijeni (cak i dugogodisnje) partnere, nakon prekida s bivsim partnerom neko vrijeme glumi da nije u vezi s novim (to je ono vrijeme "prikrivanja")...

Moze li se takva situacija nazvati prevarom?!


Definitivno se takva situacija ne moze nazvati prevarom.. ne vidim zasto bi!? Jer, tu se slazem s alexiom, to je samo postenje i znak da u toj postojecoj veci nesto ne valja (bar s jedne strane, a cesto je tako) i eventualni razlog prekida... Ipak, krecemo se svaki dan među ljudima, velike su sanse da sretnemo nekoga tko nam bolje odgovara, kako kod poznanika, prijatelja, tako i mogućeg partnera.

#118:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.09.2006. 17:32

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ok, ok... svi smo mi divni i krasni i ne bi prevarili...

Evo pitanje za sve one koji ne bi prevarili i koji bi prvo prekinuli sa sadasnjim partnerom i tek onda bili s nekim drugim...

Moze li se prevarom smatrati i situacija u kojoj ste prvo pronasli novog/potencijalnog partnera s kojim, doduse, niste opcili (dakle, nema cina seksualne prevare), a onda zbog te osobe ostavili postojeceg partnera?!

Poprilicno je cesta situacija gdje preko noci netko zamijeni (cak i dugogodisnje) partnere, nakon prekida s bivsim partnerom neko vrijeme glumi da nije u vezi s novim (to je ono vrijeme "prikrivanja")...

Moze li se takva situacija nazvati prevarom?!


Ovisi. Uvijek sam vjerovala da kod prekida zbog druge osobe i nije bilo osobito puno ljubavi između prethodnih partnera.
Pazi, ne tvrdim da mi se ne može netko svidjeti, pa i u protekle dvije godine koliko sam s pukijem su mi se svidjeli drugi ljudi, i muške i ženske osobe, koje su potakle moje simpatije, no radilo se samo o platonskim simpatijama i nikakve inicijative s moje strane nikad ne bi ni bilo u nekakvom romantičnom smjeru jer sad govorim samo o prijateljskom "sviđanju".
Ipak, puki i ja smo danas i razgovarali o ovome: dolazim do zaključka da sam s osobom koju volim svojom autonomnom odlukom, i kao takva, kod mene postoji i odluka da se prema toj osobi odnosim s poštovanjem i pošteno.
Da ti ipak odgovorim na pitanje: nije najpoštenija stvar na svijetu prema prethodnom partneru da ti se svidi netko drugi, no tu ionako nema ljubavi, zar ne? I kad je već došlo do toga da ti se svidi netko drugi, najpoštenije moguće (pazi, ne apsolutno pošteno, nego onoliko koliko je najviše moguće pošteno) je da o tome obavijestiš prethodnog partnera.

#119:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 01.09.2006. 23:33

puki je napisao/la: ›
Ne zanima me druga perspektiva - ja sam ja, tako da svijet mogu gledati samo iz svoje perspektive. Sve ostalo je fejkanje...(no ti o tome već znaš pun kua, tak da ti nemam baš puno što o tome govoriti)

To sam znači da si jako, JAKO, JAKO primitivan. And that is some serious shit... Rolling Eyes

#120:   Autor: puki Post Postano: 02.09.2006. 0:02

Ženska_glava je napisao/la: ›
And that is some serious shit...


osijek031.com smile

#121:   Autor: wendy Post Postano: 03.09.2006. 17:27

Nije mi jasno zašto ste se zakačili za pukija jer se bori za svoj stav... ?? Jel tako teško povjerovati da čovjek voli svoju curu i da zna da ju neće prevariti?!

Čini mi se da se vi pokušavate opravdati sami sebi zbog toga što varate i/ili smatrate da je to ok. Ok je braniti svoj stav, ali argumentirano, a ne napadanjem neistomišljenika, da ne budu krivo interpretirane moje riječ

Ja potpuno shvaćam ono za što se on ovdje pokušava izboriti jer sam i sama takva. Jel tako teško povjerovati da postoje osobe koje znaju kontrolirati svoje nagone? Zapravo, da ne možemo kontrolirati svoje ponašanje, po čemu bismo se razlikovali od životinja?

Imala sam nekoliko veza, priznajem da nemam puno iskustva. I u tih nekoliko veza stvari jednostavno nisu štimale, problem je uglavnom bio s moje strane. I NIKADA, ali NIKADA mi nije palo na pamet prevariti te osobe. Kada bih shvatila da se oko nekih stvari nema smisla truditi, prekidala sam te veze.

Ne mogu zamisliti ništa gore od toga da sam s nekim drugim, negdje, dok osoba s kojom sam u vezi priča svojim frendovima kako mi vjeruje, na primjer. A to često baš tako i bude kad netko nekoga vara.

Sada sam u vezi s osobom u koju sam ludo zaljubljena, prvi put u životu. Sad mi je prevara još manje zamisliva.

Ne znam, treba jednostavno prihvatiti da nas ima koji razmišljamo ovako i onako. Samo što mi, koji ne varamo, uglavnom manje povrijedimo osobu s kojom smo u vezi, kako god okreneš Wink

#122:   Autor: alexia Post Postano: 03.09.2006. 18:34

nitko nije rekao da ce puki, ti, ili bilo tko drugi prevariti svoju curu... nije u redu od njega sto ne ostavlja tu mogucnost otvorenu... kod njega izgleda ne pali ona "sve je moguce", kuzis? svi mozemo reci da NIKAD necemo ovo ili ono, ali kako mozes znati da neces... samo je u tome stvar, a puki je totalno promasio sto je pjesnik htio reci

#123:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 03.09.2006. 22:08

Never say never...

#124:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.09.2006. 22:26

alexia je napisao/la: ›
nitko nije rekao da ce puki, ti, ili bilo tko drugi prevariti svoju curu... nije u redu od njega sto ne ostavlja tu mogucnost otvorenu... kod njega izgleda ne pali ona "sve je moguce", kuzis? svi mozemo reci da NIKAD necemo ovo ili ono, ali kako mozes znati da neces... samo je u tome stvar, a puki je totalno promasio sto je pjesnik htio reci


Nije promašio, vjerujem, samo je prilično strog prema sebi (ne očekujući to i od drugih), jer si ne ostavlja otvorena vrata da se predomisli ili promijeni mišljenje. Njemu se, ako smijem govoriti u njegovo ime, "never say never" u slučaju prijevare čini kao jeftino izvlačenje onih koji nisu sigurni u svoju samokontrolu. S tim se možemo slagati ili ne slagati, ali temelja za mijenjanje njegovog ili wendynog mišljenja u ovom slučaju vjerujem da nema...

#125:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 11:24

tonya je napisao/la: ›
puki je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Then again - shit happens...


Nisam rekla da je to isprika, nego da se sve moze dogoditi. Ti mozda imas srece sto si nasao druzicu svog zivota, pa ju neces prevariti. Oni koji nisu, varaju. A to je samo znak da veza nije dobra. Neces varati onoga koga uistinu i dubinski volis. Pa bio ti s tom osobom mjesec dana, 11 mjeseci ili 11 godina.
Ako osobu ne volis, onda ces ju varati. Nema druge isprike.


Ja se slažem s ovim.. Tek kad nekoga iskreno i stvarno voliš, nećeš ga prevariti.. do tada je sve to samo zabava.. pa i varanje može biti zabavno.. (i nemojte me sada razapeti.. Smile)

#126:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 13:29

a mozes li nekog voljeti i varati ga ? npr, nakon 11 godina veze dojde do zasicena.. zaljubis se u nekog drugoga.. a da u isto vrijeme volis onoga s kim si vec 11 godina ?

ajmo zene, da vas cujem! Smile

#127:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 13:32

Uh, na žalost i to je moguće i događa se često.. ne mora čak biti niti 11 godina... Ali pitanje nije možeš li nego kako to onda izgleda? I jednako je teško svima u takvim trokutima.. blah..

#128:   Autor: anakonda Post Postano: 04.09.2006. 13:35

toni je napisao/la: ›
a mozes li nekog voljeti i varati ga ? npr, nakon 11 godina veze dojde do zasicena.. zaljubis se u nekog drugoga.. a da u isto vrijeme volis onoga s kim si vec 11 godina ?

ajmo zene, da vas cujem! Smile


...da, u braku sam dosta dugo i definitvno je došlo do nekog laganog zasićenja...ali ne mogu reći da ne volim muža...nema sad tu one neke zaljubljenosti, ali nije ni samo navika...prevarila sam ga, ali ne jer ga ne volim...i sad se javlja ona poznata grižnja savjesti: kako ga voliš kad ga varaš...ne mogu objasniti, osim da sam htjela promjenu i to sam izabrala onu najgore vrste....individualno ti je to...samo ovisi kako se čovjek poslije može nositi s tim...

#129:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 13:40

ali jesi se zaljubila u toga 2nd ? znaci.-. voljeti prvog i biti zaljubljen u 2nd. koliko mozes biti zaljubljen a da ne volis. ako kuzis sta hocu pitati...

ps. znam da je individualno.. ali malo zenske persepktive ocu cuti.. Smile

#130:   Autor: anakonda Post Postano: 04.09.2006. 13:46

...na svu sreću, nisam se zaljubila Smile...ali vjerujem da možeš nekog voljeti i u isto vrijeme biti zaljubljen u 2nd, u pitanju su dva različita osjećaja...a zaljubljenost ionako brzo prolazi, samo je pitanje kako ćeš nakon te početne euforije razgraničiti osjećaje...odnosno, hoće li se prava ljubav pokazati kao takvom ili će te zaljubljenost u 2nd odvući prema novoj ljubavi...

#131:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 13:56

hmm.. skuzis sada da sam izostavio jednu rijec u gornjem postu...dakle:

koliko DUGO mozes biti zaljubljen a da ne volis?

ps. nije za mene, pitam za prijatelja Smile))))))))

#132:   Autor: anakonda Post Postano: 04.09.2006. 13:57

...reci prijatelju da je i to individualno...Smile...negdje pročitah podatak da zaljebljenost traje oko 6 mjeseci...nakon toga ili voliš ili ne voliš Smile...

#133:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 13:59

hmm.. taman je, kako kaze, na toj granici Wink

#134:   Autor: anakonda Post Postano: 04.09.2006. 14:04

...pa, reci mu da razmisli dobro...nije loshe izabrati novi put kad vidiš na na starom ne ide...Smile...

#135:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 14:06

nisi shvatila... nije on taj koji bira staro/novo.

Smile

#136:   Autor: anakonda Post Postano: 04.09.2006. 14:10

...ok, možda nije on koji bira staro/novo...ali ako je suočen s izborom druge strane, i tada ima samo dvije strane i to iste te kao i da sam bira...ono o čemu treba razmisliti je da li osjećaj ljubavi živi na staroj slavi iz dana zaljubljenosti...ono što je mene povuklo u prevaru je baš bio taj ispit - koliko volim...

#137:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 14:15

Uff, odustajem. perem ruke od svega. uzas. bjez sto me noge nose Smile

#138:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 14:19

E jesi se brzo predao...
A samo ti je jedno žensko reklo svoje mišljenje.. Wink

#139:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 14:24

ok. slusam ?

#140:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 14:30

Uh, ja nisam u braku.. al mislim da sam u istoj poziciji kao tvoj prijatelj ili šta već.. al ako očekuješ od mene da ti kažem šta i kako, neće ići jer ne znam ni ja sama.. tu sam, volim i čekam.. pa šta bude.. Al znam da su oni dugo zajedno, da voli nju ali da voli i mene... i znam da nikome nije lako.. i da svi negdje varamo i lažemo.. zbog ljubavi.. blah.. Sad

#141:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 14:40

eto. zajedno ste skupa. vjerovatno bi ste se jako dobro razumijeli, vjerovatno bi ste se i zaljubili medjusobno da se upoznate. i tako rjesili problem na opce veselje.

ps. ne moram ni napominjat kako je meni osobno sve to jako gnjusno i nemogu vjerovat da postoje ljudi koji tako sto mogu raditi i mogu vam samo reci: SRAM VAS BILO! .)

#142:   Autor: Bilke Post Postano: 04.09.2006. 14:43

anakonda je napisao/la: › ono što je mene povuklo u prevaru je baš bio taj ispit - koliko volim...


Ma daj, molim te. Sigurno je to bilo s nekim kog on zna... Jesam li u pravu? Smile

#143:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 14:50

Loona je napisao/la: › Tek kad nekoga iskreno i stvarno voliš, nećeš ga prevariti.. do tada je sve to samo zabava.. pa i varanje može biti zabavno.. (i nemojte me sada razapeti.. Smile)
Kad to dolazi?!

Razmisljam si... ako je to tako, onda je dobro zabavljati se do trenutka dok ne odlucis da ti je dosta zabave i sve super. I, sto onda?! Ti odlucis i naletis na drugu stranu koja to jos nije odlucila... I onda si popushio... ;-)

A opet... svi bismo voljeli naici na nekoga kome cemo i tko ce nam biti dovoljan za ostatak zivota.

Pitanje je - kako znati da oboje dovoljno ozbiljno i jednako shvacate situaciju? Kako to prepoznati?!

Btw. Loona, recimo da taj tip odluci prestati varati svoju curu, prekine s njom i bude s tobom. Ti sva sretna, a on?! Hmmm... da su mu ti sada bolja od njegove ribe, onda bi ju ostavio... dakle, sigurno si na second position... Dakle, tko ti garantira da danas-sutra, kad ju ostavi i zavrsi u vezi s tobom, neka druga riba nece biti u pole position? ;-)

Ne razmisljas o tome na nacin "ako je svoju curu varao sa mnom, tko mi garantira da sutra nece mene varati s nekom drugom?!" ? ;-)

#144:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 14:52

anakonda je napisao/la: › ...reci prijatelju da je i to individualno...Smile...negdje pročitah podatak da zaljebljenost traje oko 6 mjeseci...nakon toga ili voliš ili ne voliš Smile...


Mislim da je 6 mjeseci waaay too much... to traje 2-3 mjeseca... nakon toga ili pocinjes, ili ne pocinjes osjecati kao da te nesto davi, pritisce, uzurpira slobodu zivljenja...

#145:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 14:54

wendy je napisao/la: › Sada sam u vezi s osobom u koju sam ludo zaljubljena, prvi put u životu. Sad mi je prevara još manje zamisliva.


Ovo je super... i slazem se s tobom... ako mi je jedna riba dovoljna - nemam potrebu postavljati nove mreze... ;-)

Iako, realno gledano, jedna riba je premalo... idealno bi bilo zivjeti s njih 2-3 pod istim krovom... i jos ako se ne mrze - super... ;-)

#146:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 14:57

Ovo je RE: Letećem:
Ej, ali ja se najviše trudim ne razmišljati o tome.. a pogotovo tko je na pole positionu (osim ako Kimi ne treba osvajati neke bodove)..

Ne razmišljam na taj način, jer tko zna, ako se to dogodi (da on nju ostavi) možda on i ja za 2, 3, 6 mjeseci ili godinu dana ustanovimo da nismo jedno za drugo i da nam ne ide.. ili se ja zaljubim u nekog trećeg (to bi trenutno bila najbolja opcija, al jebi ga..) ili ćemo možda živjeti sretno do kraja života..
Jednostavno ne mogu više misliti o tome.. kao što rekoh, tu sam pa šta bude..


Zadnja promjena: Loona; 04.09.2006. 15:00; ukupno mijenjano 1 put.

#147:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 14:59

Ajde mungose nazad u rupu Smile nemas ti pojma sta je ljubav.. kako je sljepa,gluha,lijepa... ko jos o tome razmislja kada misli da je nasla/o onoga pravoga, jedinoga, jedinu... koju/ga trazi cijeli zivot pa i duze !?

oni koji racionalno razmisljaju. a ti nisu zaljubljeni. Smile


ps. uh, pravi sam da vam drzim lekcije o ljubavi. o boze... Smile

#148:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:02

toni je napisao/la: ›
Ajde mungose nazad u rupu Smile nemas ti pojma sta je ljubav.. kako je sljepa,gluha,lijepa... ko jos o tome razmislja kada misli da je nasla/o onoga pravoga, jedinoga, jedinu... koju/ga trazi cijeli zivot pa i duze !?

oni koji racionalno razmisljaju. a ti nisu zaljubljeni. Smile


Slažem se.. Ljubav je stvarno i slijepa i gluha i glupa i sve skupa.. i to opet potvrđuje moju teoriju da svi lažemo i varamo zbog ljubavi..

#149:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.09.2006. 15:04

Loona je napisao/la: › Jednostavno ne mogu više misliti o tome.. kao što rekoh, tu sam pa šta bude..
Kontam te... i ok, tvoj stav i tvoja odluka...

Razmisli jedino koliko zivota (mnoz.) imas... jebiga, dobar dio ovoga bi mogla cekati da on nju ostavi ili nesto slicno... ;-)

Meni se cini da ti s njim brijes iz razloga koji bi mogao biti pogubniji za tebe... druga stvar da to radis samo iz uzitka... ;-)

toni je napisao/la: › Ajde mungose nazad u rupu Smile nemas ti pojma sta je ljubav.. kako je sljepa,gluha,lijepa... ko jos o tome razmislja kada misli da je nasla/o onoga pravoga, jedinoga, jedinu... koju/ga trazi cijeli zivot pa i duze !?


Ok, to je super kad ONA tako gleda na stvar... u tom slucaju imas vise manevarskog prostora ;-)

Svinjo muska! ;-)

#150:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:07

Leteci mungos je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: › Jednostavno ne mogu više misliti o tome.. kao što rekoh, tu sam pa šta bude..
Kontam te... i ok, tvoj stav i tvoja odluka...

Razmisli jedino koliko zivota (mnoz.) imas... jebiga, dobar dio ovoga bi mogla cekati da on nju ostavi ili nesto slicno... ;-)

Meni se cini da ti s njim brijes iz razloga koji bi mogao biti pogubniji za tebe... druga stvar da to radis samo iz uzitka... ;-)


eh, kad ne bira mozak nego srce.. Dogodilo se i još uvijek mi nije žao.. Wink

#151:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 15:11

Leteci mungos je napisao/la: ›
[Ok, to je super kad ONA tako gleda na stvar... u tom slucaju imas vise manevarskog prostora ;-)


A cuj.. dogodi se da i ON ponekad tako vidi (doduse rijetko).. eto, pogledaj mog prijatelja Wink

ma.. govorim ja tako njemu da je ona njemu toliko interesantna jer ju ne moze imati... ali ne.. on uporno tupi jedno te isto..

#152:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:14

A možda se on stvarno zaljubio... Ili misliš da je to nemoguće?

#153:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 15:19

cini mi se da je. inace nije takav. gotovo da ga ne prepoznajem. brinem se za njega.

#154:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.09.2006. 15:22

Leteci mungos je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: › Tek kad nekoga iskreno i stvarno voliš, nećeš ga prevariti.. do tada je sve to samo zabava.. pa i varanje može biti zabavno.. (i nemojte me sada razapeti.. Smile)


Ne razmisljas o tome na nacin "ako je svoju curu varao sa mnom, tko mi garantira da sutra nece mene varati s nekom drugom?!" ? ;-)


Actually, do ovakvog nekakvog zaključka smo i ja i puki došli kad smo raspravljali o tome. I ima mi smisla - ne znam bih li mogla biti u vezi s osobom koju sam "otela" nekoj drugoj osobi - jer onda nisam sigurna ni ima li ta osoba kvalitetu oslonca i pouzdanosti koju tražim, i u krajnjoj liniji, voli li me uopće ili čeka da naiđe netko bolji tko će ga oboriti s nogu. Ali opet, i to je, Mungos, teško generalizirati, ima i veza zasnovanih na krivim temeljima koje su se raspale "zbog" druge osobe i nastavile postojati s tom drugom osobom kao konačno pravom osobom. Mislim da sve druge violine to potajno žele - da ih se voli više nego što se voli prvu... Međutim, nastojeći ne osuđivati nikog, mislim da se teško mogu pomiriti sa statusom druge violine. Ne mogu li imati ono što želim, radije ću ostati sama. Settling for less mi se jednostavno ne isplati. A savršena osoba prestaje biti savršena samim time što- već ima curu Smile

#155:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:28

Eh, lako biti pametan kad se to ne događa tebi..
Bez uvrede, ali nitko ne zna kako bi reagirao dok mu se nešto tako ne desi.. Svi mi mislimo i imamo stavove koji se tako lako i brzo mijenjaju....

#156:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 15:30

Alana Bates je napisao/la: ›

Actually, do ovakvog nekakvog zaključka smo i ja i puki došli kad smo raspravljali o tome. I ima mi smisla - ne znam bih li mogla biti u vezi s osobom koju sam "otela" nekoj drugoj osobi - jer onda nisam sigurna ni ima li ta osoba kvalitetu oslonca i pouzdanosti koju tražim, i u krajnjoj liniji, voli li me uopće


Ko je govorio o otimanju ? Osim mene, naravno, kada sam svog prijatelja uvjeravao da je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno i da se treba boriti jer ce mu kasnijhe biti zao blabla...

ali ne.. on uporno, bas iz tih razloga pušća "da stvari idu svojim tokom" (kako on voli reci:) bez pritisaka, ucjena, otimanja, ultimatuma..

ma fuj. gadi mi se i on i ona i oni... i sam sebi se gadim... al dosadno na poslu, pa da malo cakulamo Smile

#157:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:33

Aj mi daj broj od tog tvog prijatelja.. pa možemo ruku pod ruku negdje se napiti rakije i sprdati te naše (ne)suđene.. Wink

#158:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.09.2006. 15:35

Loona je napisao/la: ›
Eh, lako biti pametan kad se to ne događa tebi..
Bez uvrede, ali nitko ne zna kako bi reagirao dok mu se nešto tako ne desi.. Svi mi mislimo i imamo stavove koji se tako lako i brzo mijenjaju....


A ja vjerojatno nisam imala ni ljubavnih problema ni odluka ni posljedica... "Događa" i "desi se" su kategorija više sile. Što si ti ODLUČILA glede toga?

#159:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 15:37

još mu samo ti falis Smile)))))))) al eto, preporucit cu te.. ako nista drugo, bar zbog rakije...Smile

#160:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:38

To sam već rekla.. Odlučila sam ostati.. Tu sam, volim pa šta bude...

#161:   Autor: Loona Post Postano: 04.09.2006. 15:38

toni je napisao/la: ›
još mu samo ti falis Smile)))))))) al eto, preporucit cu te.. ako nista drugo, bar zbog rakije...Smile


Rakija rules!!! Smile

#162:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.09.2006. 15:55

Loona je napisao/la: ›
To sam već rekla.. Odlučila sam ostati.. Tu sam, volim pa šta bude...


A ja sam rekla da bih ja odlučila drugačije. Nismo u svađi, i jedna i druga radimo sa svojim životima što god želimo, tako da... Sretno, kako god ispalo, nadam se da ćeš krajnjim rezultatom biti zadovoljna.

#163:   Autor: toni Post Postano: 04.09.2006. 16:06

a cuj, ako nista drugo.. rakija ce uvjek biti tu... u dobru i zlu Wink

#164:   Autor: just a girl Post Postano: 04.09.2006. 17:36

kako kazu-u ljubavi i rat je cve dopusteno...Smile

ali opet treba imat neke granice,jer je nekad bolje prekinut nego slusat kako te on/ona vara a tebi laze u lice...

#165:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 04.09.2006. 18:37

toni je napisao/la: ›
a mozes li nekog voljeti i varati ga ? npr, nakon 11 godina veze dojde do zasicena.. zaljubis se u nekog drugoga.. a da u isto vrijeme volis onoga s kim si vec 11 godina ?

ajmo zene, da vas cujem! Smile

kako da ne!

#166:   Autor: anakonda Post Postano: 05.09.2006. 9:38

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
ps. ne moram ni napominjat kako je meni osobno sve to jako gnjusno i nemogu vjerovat da postoje ljudi koji tako sto mogu raditi i mogu vam samo reci: SRAM VAS BILO! .)


...u stvari, da - sram me bilo...ali kad su u pitanju emocije bilo kakve vrste, tu nema pravila, srama, itd...
Bilke je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: › ono što je mene povuklo u prevaru je baš bio taj ispit - koliko volim...


Ma daj, molim te. Sigurno je to bilo s nekim kog on zna... Jesam li u pravu? Smile


...ne, Bilke, nisi u pravu...prevarila sam ga sa gotovo pa potpunim strancem, čak i meni...i nisam prošla ispit, ne volim dovoljno, očito...

#167:   Autor: toni Post Postano: 05.09.2006. 9:43

anakonda je napisao/la: ›

...u stvari, da - sram me bilo...ali kad su u pitanju emocije bilo kakve vrste, tu nema pravila, srama, itd...


Hmm.. pogotovo ako ih nisi dugo osjecala, mislila da si ih gotovo zaboravila.. pa te iznenade.. ne snadjes se...

#168:   Autor: anakonda Post Postano: 05.09.2006. 9:48

...e, baš tako...kad te opere zasićenje, svaka emocija ima još i veću dimenziju, bar u mojoj glavi...ali, najgore je kad ti je krivo zbog prevare, a u isto vrijeme i nije...osijek031.com smile

#169:   Autor: jooooooj Post Postano: 05.09.2006. 13:03

ne znam koliko si u braku, piše da si 31 god, ne znam je li stvarno tako, ali recimo ako ti je već u 31. doslo do zasičenja i imala si potrebu za promjenom, kako ti onda zamišljaš svoj brak za recimo 10.god?
I da ne bude zabune, ja te ne osuđujem i ništa sl. ali ako ti je stvarno 30-ak godina i njemu isto možda je bolje završiti s time sada dok ste mladi...
To je moje mišljenje, ne znam...

#170:   Autor: Marigold Post Postano: 05.09.2006. 13:04

I jesi rekla mužu za to? Jel bolje priznat ili šutit da ga ne povrijediš?

#171:   Autor: anakonda Post Postano: 05.09.2006. 13:13

...@joooj, apsolutno si u pravu, jer se ne vidim u braku za 10 godina, sudeći po sadašnjem stanju...dapache, više se uopće ne vidim u nekoj vezi, sada bih najviše od svega voljela biti sama...nadam se da je to samo faza (kriza srednjih godina,recimo Smile...ali kad čovjek konačno progleda u nekim stvarima, teško mu se vratiti na staro...mužu nisam rekla, ne vjerujem ni da ću mu reći...jer ipak ga volim, samo sam zasićena...samo, na svu sreću - prevara koju sam napravila bila je kratkoročna i nema budućnosti, ali mi je otvorila oči za neke stvari...

#172:   Autor: Bilke Post Postano: 05.09.2006. 13:21

Hm, ili mu reci ti i završi s tim ili mu nemoj reći, a onda niti pisati o tome pogotovo ne na forumima.

Osijek je mal grad. Sazna se sve i svatko sakog zna preko 1-2 osobe. Ako netko hoće, vrlo će lako saznati i tvoj identitet izvan ovog avatara i nicknamea. Ovaj forum čita i jako puno neregistriranih korisnika Smile

Ako muž to sazna, moglo bi biti gadno. Ne znam ni tebe ni njega, pa je ovo samo savjet ili razmišljanje naglas...

#173:   Autor: Marigold Post Postano: 05.09.2006. 13:26

Ok ak mu nećeš reći za prevaru ali da li ste uopće pričali o tom zasićenju?..možda bi razgovorom uspjeli nešto riješiti.. mislim da si mu trebala odmah reći kako se osjećaš možda onda ni ne bi došlo do prevare..

#174:   Autor: anakonda Post Postano: 05.09.2006. 13:28

...hvala ti, B. na dobronamjernom savjetu, u pravu si...samo u Osijeku nisam godinama, niti ću se tako brzo vratiti...osim u slučaju ako netko ovo pročita i javne mužu...Smile...a priča će završiti vjerojatno sama od sebe, tko zna - možda podsvjesno i stavljam sve ovo na sva zvona radi toga...

Zadnja promjena: anakonda; 05.09.2006. 13:31; ukupno mijenjano 1 put.

#175:   Autor: anakonda Post Postano: 05.09.2006. 13:31

...što se zasićenja tiče, ono dolazi polako i samo te odjednom ošine spoznaja da to nije to...i nismo razgovarali o tome, mada i ja vidim da i njemu se javlja sličan osjećaj...samo, problem je ljubav - ona se nije ugasila, koliko god ja varala ili on...čudna je stvar, ta ljubav...a što se razgovora tiče, radije puštam da vrijeme pokaže svoje, iako je to zahebavanje i njega i sebe...nemam pojma, u stvari...osijek031.com smile

#176:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 05.09.2006. 21:24

Reći ću samo: LOVE SUCKS...

#177:   Autor: fatcat Post Postano: 06.09.2006. 13:40

Ženska_glava je napisao/la: ›
Reći ću samo: LOVE SUCKS...
Love "SUCKS" if YOU are bad at it...

#178:   Autor: toni Post Postano: 06.09.2006. 13:46

I am. Sad

#179:   Autor: anakonda Post Postano: 06.09.2006. 13:47

...zašto imaš takvo mišljenje?

#180:   Autor: toni Post Postano: 06.09.2006. 13:54

ne pitaj me sada... nije mi rakija blizu... teska tema...

#181:   Autor: anakonda Post Postano: 06.09.2006. 13:55

...onda drugom prilikom Smile

#182:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 06.09.2006. 20:13

toni je napisao/la: ›
ne pitaj me sada... nije mi rakija blizu... teska tema...

ajd, nabavi ju, pa reci... izjadaj se malo, bit će ti lakše!

#183:   Autor: zloco_os Post Postano: 14.09.2006. 22:01

sucks...kad se tebi desava...e sad...nekad zna pokrenuti dosta toga...mozda ako pomislis na nevjeru i dovedes se u situaciju da osjetis zelju za nekim drugim...mozda shvatis da nije nesto u redu sa sadasnjom vezom ? al ljigavo u svakom slucaju..

#184:   Autor: chiara Post Postano: 05.10.2006. 12:28

zloco_os je napisao/la: ›
al ljigavo u svakom slucaju..

ljigavo za koga? hmmm.... nesto mi to poznato...

nego... glede teme... dok sam bila mlada i naivna mislila sam, a joj , ja.... NIKADA.... onda kada se to meni desilo, pocela sam drugacije razmisljati... ljubav je ljubav s jedne strane, a s druge strane postoji i potreba.... tako da nikada ne znas sto ce te snaci.... a onda je na tebi, hoces li pravilno iliti ajmo reci moralno odluciti...

#185:   Autor: Loona Post Postano: 05.10.2006. 13:04

Nema ništa moralno u nevjeri, a svi smo mi ljudi i svi griješimo.. samo netko ne shvati da je možda pogriješio ili je možda bio u pravu zbog nekih drugih razloga... no sve je to individualno...

#186:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 06.10.2006. 7:17

Loona je napisao/la: ›
Nema ništa moralno u nevjeri, a svi smo mi ljudi i svi griješimo.. samo netko ne shvati da je možda pogriješio ili je možda bio u pravu zbog nekih drugih razloga... no sve je to individualno...


Ovime zaključujem da ti opravdavaš nemoral. Čak štoviše, ti si nemoralno malo čeljade, jel? Deserve a little spanking, eh?

#187:   Autor: Loona Post Postano: 06.10.2006. 8:35

osijek031.com smile

#188:   Autor: zloco_os Post Postano: 09.10.2006. 12:31

chiara je napisao/la: ›
zloco_os je napisao/la: ›
al ljigavo u svakom slucaju..

ljigavo za koga? hmmm.... nesto mi to poznato...

nego... glede teme... dok sam bila mlada i naivna mislila sam, a joj , ja.... NIKADA.... onda kada se to meni desilo, pocela sam drugacije razmisljati... ljubav je ljubav s jedne strane, a s druge strane postoji i potreba.... tako da nikada ne znas sto ce te snaci.... a onda je na tebi, hoces li pravilno iliti ajmo reci moralno odluciti...


vidim da si iz CH...ne znam kako bi ti moglo biti poznato...mozda iz tvog iskustva bit ce...ljigavo da...u svakom slucaju nevjera je nesto sto te tjera da razmislis da li su osjecaji prema partneru zaista takvi kakvima ih prikazujes...ako nisu, "in vino veritas"... il slicno...dakle,uzmes tri litre vina,napijete se i onda si lijepo priznate sve sto ne stima..zajedno se izbljujete i svak svojim putem...

P.S. crocafe.......................chiara...

#189:   Autor: Subo Post Postano: 11.10.2006. 17:48

Bolje ostaviti nego prevariti

#190:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 11.10.2006. 18:19

istina

#191:   Autor: chiara Post Postano: 11.10.2006. 21:53

zloco_os je napisao/la: ›
ako nisu, "in vino veritas"... il slicno...dakle,uzmes tri litre vina,napijete se i onda si lijepo priznate sve sto ne stima..zajedno se izbljujete i svak svojim putem...

P.S. crocafe.......................chiara...


i jel' kod tebe upalilo....LEGA Shocked ? to me bas zanima

#192:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 12.10.2006. 9:17

nemam šta reći da ne osudim tu osobu ... jer to je nešto najgore i najodvratnije što se može dogoditi 100ga te osobe smatram slabićima i izopćio bih iz društva kao i homoseksualce

#193:   Autor: toni Post Postano: 12.10.2006. 10:01

_Jimmy_ je napisao/la: ›
nemam šta reći da ne osudim tu osobu ... jer to je nešto najgore i najodvratnije što se može dogoditi 100ga te osobe smatram slabićima i izopćio bih iz društva kao i homoseksualce


blablabla...

#194:   Autor: anakonda Post Postano: 12.10.2006. 15:33

_Jimmy_ je napisao/la: ›
nemam šta reći da ne osudim tu osobu ... jer to je nešto najgore i najodvratnije što se može dogoditi 100ga te osobe smatram slabićima i izopćio bih iz društva kao i homoseksualce


...fino...vjerujem da bi društvo tada bilo puuuuno bolje...osijek031.com smile

#195:   Autor: chiara Post Postano: 13.10.2006. 19:13

_Jimmy_ je napisao/la: ›
nemam šta reći da ne osudim tu osobu ... jer to je nešto najgore i najodvratnije što se može dogoditi 100ga te osobe smatram slabićima i izopćio bih iz društva kao i homoseksualce


ma nemoj mi reci da si ti vjeran.... Shocked

#196:   Autor: --- Post Postano: 13.10.2006. 19:58

žene su nevjernice.

#197:   Autor: Elena_Os Post Postano: 29.10.2008. 8:42

Nevjera.. što mislite, da li je to urođena osobina ili način ponašanja u društvu !?

#198:   Autor: stoka_unleashed Post Postano: 29.10.2008. 16:43

chiara je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la: ›
nemam šta reći da ne osudim tu osobu ... jer to je nešto najgore i najodvratnije što se može dogoditi 100ga te osobe smatram slabićima i izopćio bih iz društva kao i homoseksualce


ma nemoj mi reci da si ti vjeran.... Shocked


pa ako i je ,njegov ˝problem˝

#199:   Autor: hagzi Post Postano: 01.11.2008. 13:09

Nevjera je samo pokazatelj koliko poštujete odn. ne poštujete osobu s kojom ste u vezi. Imajte muda pa raskinite vezu ako mislite šarati okolo.

#200:   Autor: bondgirl Post Postano: 01.11.2008. 20:02

hagzi je napisao/la (Pogledaj post): › Nevjera je samo pokazatelj koliko poštujete odn. ne poštujete osobu s kojom ste u vezi. Imajte muda pa raskinite vezu ako mislite šarati okolo.


Slažem se potpuno. Mislim da nevjera čak i nema toliko veze s ljubavi prema toj osobi, više je stvar nepoštivanja osobe s kojom ste u vezi. Iako mi je suludo opet i pomisliti da je moguće voljeti partnera, a varati ga. Baš me zanima kako ljudi ljudi koji varaju svoje partnere mogu istima pogledati u oči?! Npr. danas si s curom i ona ti nešto priča, a sinoć si bio s drugom i to bez imalo grižnje savjesti, posve svjesno...Takvi ljudi ili imaju obraz kao đon ili uopće nemaju savjesti.....vjerujem da bi ih zapekla s vremena na vrijeme da ju imaju,a da rade tako nešto.......

#201:   Autor: Loona Post Postano: 04.11.2008. 17:47

Elena_Os je napisao/la: ›
Nevjera.. što mislite, da li je to urođena osobina ili način ponašanja u društvu !?

Da je sve idealno nevjera ne bi ni postojala.. nitko ne bi imao potrebu varati partnera pa ni sama riječ nevjera ne bi postojala..

#202:   Autor: cibor Post Postano: 08.03.2009. 23:19

čini mi se da ste još mlade

#203:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: 1step2far Post Postano: 09.03.2009. 9:14

Najlakše je osuđivati. Ni sama ne znam zašto se taj pojam tako sviđa ljudima, što je tako nabrijano u nevjeri da ljudi počinju varati bez ikakvog razloga tek toliko da malo razbiju svakodnevicu?

#204:   Autor: Delfin Post Postano: 09.03.2009. 11:24

cibor je napisao/la: ›
čini mi se da ste još mlade


Smile

#205:   Autor: six Post Postano: 13.03.2009. 20:40

1step2far je napisao/la: ›
Najlakše je osuđivati. Ni sama ne znam zašto se taj pojam tako sviđa ljudima, što je tako nabrijano u nevjeri da ljudi počinju varati bez ikakvog razloga tek toliko da malo razbiju svakodnevicu?
stvar je u nepoštivanju osobe s kojom si u vezi a ne u razbijanju svakodnevnice ima i boljih načina za to,meni se to upravo dogodilo da me žena vara i još sam u braku a dokle......

#206:   Autor: Janis Post Postano: 13.03.2009. 20:48

Gledam neke, naoko sretne parove i onda cujem kako on nju/ona njega vara, sara sa strane i pravi budalom... pa se i sama zamislim... postoji li iskljuciva monogamija? Ono, da nadjes nekoga, nekakvu srodnu dusu, budete skupa... u vezi/braku, nebitno... do kraja zivota, bez varanja. Je li tako nesto uopce moguce ili je to samo utopija?
Sretna sam i zadovoljna sa svojim dragim, pa nemam potrebe za varanjem. Osjecam da je i s njegove strane tako... ali onda si opet kontam, mozda i ovi gore navedeni isto tako misle (ona, "prevarena polovica"). Ne pati me to inace, ali kad dodje takva tema, ne mogu, a da se ne zapitam....

#207:   Autor: little_bee Post Postano: 13.03.2009. 21:14

da, to je najgore, što se prevare događaju svugdje oko nas i svi šutimo... što je zapravo i ok, jel TKO SMO MI da se uplicemo u veze poznanika...

#208:   Autor: exHOP3on Post Postano: 13.03.2009. 21:49

Meni je ženska priznala da me prevarila iz razloga što je sumnjala u moju vjernost Wink
zajebala se Very Happy
I baš zato što znam kak je gadno bit prevaren da mi nekog bližeg legu prevari ženka ja bi mu vjerojatno to reko... Na sreću još nisam imao tu priliku...

#209:   Autor: Frost Post Postano: 14.03.2009. 3:11

Janis je napisao/la: ›
Gledam neke, naoko sretne parove i onda cujem kako on nju/ona njega vara, sara sa strane i pravi budalom... pa se i sama zamislim... postoji li iskljuciva monogamija? Ono, da nadjes nekoga, nekakvu srodnu dusu, budete skupa... u vezi/braku, nebitno... do kraja zivota, bez varanja. Je li tako nesto uopce moguce ili je to samo utopija?

Naravno da je moguće.

#210:   Autor: Janis Post Postano: 14.03.2009. 10:34

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Janis je napisao/la: ›
Gledam neke, naoko sretne parove i onda cujem kako on nju/ona njega vara, sara sa strane i pravi budalom... pa se i sama zamislim... postoji li iskljuciva monogamija? Ono, da nadjes nekoga, nekakvu srodnu dusu, budete skupa... u vezi/braku, nebitno... do kraja zivota, bez varanja. Je li tako nesto uopce moguce ili je to samo utopija?

Naravno da je moguće.


Mislim i ja da je moguce...(isto kao sto je i moguce da cu u buducnosti promijeniti misljenje, nedajboze, puj, puj, puj, tri puta kvrc o drvo!)
Ali ne vjerujem da bi nevjeru mogla oprostiti, kolikogod da ga volim. Poznavajuci sebe, cak i da to pokusam, vjerojatno bi mu to predbacivala u svakoj vecoj svadji, a to onda nije to...

#211:   Autor: Mother Earth Post Postano: 14.03.2009. 13:45

SLažem se da je moguće. AL je nažaLost rijetko. Ljudi su danas tak pokvareni i nemaju savjesti niti poštovanja prema ikome, da mi je muka od toga.
Kao prvo, s njim sam, poštujem ga kao osobu i ne bi mu mogLa to napraviti. Kao drugo, voLim ga i super nam je i nemam potrebu za time. Kao treće, pojeLa bi me grižnja savjesti da tako šta napravim. I to je to, jednostavno.
To (meni) nije normaLno, prekini pa onda bari okoLo kog žeLiš.

#212:   Autor: Frost Post Postano: 14.03.2009. 14:15

Janis je napisao/la: › Poznavajuci sebe, cak i da to pokusam, vjerojatno bi mu to predbacivala u svakoj vecoj svadji, a to onda nije to...

Nemoj se opterećivati time, to sve žene rade Very Happy

#213:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: 1step2far Post Postano: 14.03.2009. 18:09

Nevjera saks!!!

#214:   Autor: Janis Post Postano: 14.03.2009. 18:41

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemoj se opterećivati time, to sve žene rade Very Happy


Sto, "oprastaju" nevjeru, a onda predbacuju? Wink

#215:   Autor: Frost Post Postano: 14.03.2009. 20:55

Janis je napisao/la: › Sto, "oprastaju" nevjeru, a onda predbacuju? Wink

Žene su najgora zlopamtila Wink

#216:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 14.03.2009. 20:57

sve žene varaju

#217:   Autor: Elena_Os Post Postano: 14.03.2009. 21:01

Jao, od ovakvih generaliziranja boli glava... osijek031.com smile

#218:   Autor: pop-ap-teta Post Postano: 13.05.2009. 17:08

sto ne znas - ne boli Smile))))))))))))

#219:   Autor: @darigogi@ Post Postano: 20.05.2009. 21:38

nevjera uf ,neznam ali gade mi se ljudi koji varaju.kao imaju super brak ili vezu a skaču sa jedne/og na drugu kao pčelica maja sa cvijeta na cvijet.nikada ne mogu da shvatim ljude koji varaju,pa vjerujete imam životnog iskustva .kune se ženi ili mužu,volim te ,žive dvolično.na vani fasada sve divno ,sve prekrasno a samo čekaju priliku da se drugoj ili drugom uvuču u krevet.neznam kako mogu ženi ili mužu ili djevojci-dečku gledati u oči znajući da su recimo sinoć bili u krevetu sa drugim.

ako nekoga iskreno voliš ,nemaš potrebu za varanjem.ako ti je osoba dosadila ,ostavi je pa onda radi šta hočeš.

najviše mi je žao mladih cura.hoda sa dečkom ,prevari je ,ona sazna ,on je moli ,suzice pušta volim te i bla bla,neću nikada više.one nasjednu i nastave vezu.ne shvaćaju da ako te je već kao djevojku prevario,ako nema sada poštovanja do tebe šta će da bude kroz par godina ,kada budeš okupirana sa djecom ,,,tada će imati još i izgovor ako napravi prevaru ...nisi mi se dovoljno posvetila itd....

ja sam mišljenja ko jednom prevari opet će ...to je isto kao alkoholičar koji se liječi pa kaže neće nikada više ali mali postotak ih je kojima se nije zalomilo

#220: Beark ! Re: Nevjera Twisted Evil Autor: pop-ap-teta Post Postano: 22.05.2009. 7:16

Ženska_glava je napisao/la (Pogledaj post): › Što mislite o nevjeri u vezi, braku,...?


ne mislim nista specijalno, pogotovo sto se ova tema razvlaci na svim mogucim forumima gdje god da se pojavis. u 21 st. mislim da sam pojam nevjere nije kao sto je bio prije 10 - 20 god, a tragikomedije koje se oko ove teme slazu, ravne su mi onim mailovima spasimo vode, delfine, afriku, zelenilo itd Wink Rolling Eyes Laughing

nevjera - svatko ju dozivljava na svoj nacin, radi ili ne, prolazi kroz nju. nema tu pametovanja.

#221: Beark ! Re: Nevjera Twisted Evil Autor: MacaPapucharica Post Postano: 22.05.2009. 7:34

pop-ap-teta je napisao/la (Pogledaj post): ›

nevjera - svatko ju dozivljava na svoj nacin, radi ili ne, prolazi kroz nju. nema tu pametovanja.


uvelike se slažem s ovim.
a opet, budući da ju svatko doživljava na svoj način - eto zašto toliko pametovanja Wink

uglavnom, ne zagovaram ju i ne govorim da je ok, ali sve više razumijem njezinu pojavu....bilo bi jednostavno kada bi stvari bile crne i/ili bijele.ali nisu...

#222:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 22.05.2009. 7:53

pop-ap-teta je napisao/la: ›
Ženska_glava je napisao/la (Pogledaj post): › Što mislite o nevjeri u vezi, braku,...?


tragikomedije koje se oko ove teme slazu, ravne su mi onim mailovima spasimo vode, delfine, afriku, zelenilo itd Wink Rolling Eyes Laughing



hehehe

#223:   Autor: pop-ap-teta Post Postano: 22.05.2009. 21:23

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): ›
pop-ap-teta je napisao/la: ›
Ženska_glava je napisao/la (Pogledaj post): › Što mislite o nevjeri u vezi, braku,...?


tragikomedije koje se oko ove teme slazu, ravne su mi onim mailovima spasimo vode, delfine, afriku, zelenilo itd Wink Rolling Eyes Laughing



hehehe


tvoj avatar izgleda kao da je vidjeo susjedu u nevjernoj akciji hahahhaahaha. nasmijah se bas bas

#224:   Autor: sedmi_patuljak Post Postano: 12.06.2009. 11:16

nevjera je jako raširena pojava koju ja ne prakticiram, jer ne želim varati djevojku koju volim, a ne želim biti s djevojkom koju ne volim. Jednostavno i praktično Smile

#225:   Autor: Mother Earth Post Postano: 13.06.2009. 11:56

Tako je care, eo kikirikija! Very Happy

#226:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: 1step2far Post Postano: 14.06.2009. 11:52

Bilo bi manje nevjera da se ljudi posvete jedno drugome više. Nego se tijekom dana potroše na poslu, aktivnostima i svemu i onda nemaju volje jedno za drugo. Meni je uvijek više bila potrebna pažnja i ljubav nego išta drugo. No, ponekad mi nedostaje ta spontana nježnost i pažnja. Razlog više što ja pucam od količine istog, no, sputavam se da ne budem dosadna.

#227:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 12:41

NE

Čude me malo rezultati ankete.

#228:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 12:51

Trippy je napisao/la: › Čude me malo rezultati ankete.

Zašto?

#229:   Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 12:57

Velik % preljubnika Razz

#230:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 13:00

Velik % muških Wink

#231:   Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 13:05

Ne mora bit, iako vjerovatno da.

#232:   Autor: six Post Postano: 17.06.2009. 14:49

Frost je napisao/la: ›
Velik % muških Wink
sumnjam,sumnjam

#233:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: rale Post Postano: 17.06.2009. 14:59

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo bi manje nevjera da se ljudi posvete jedno drugome više. Nego se tijekom dana potroše na poslu, aktivnostima i svemu i onda nemaju volje jedno za drugo. Meni je uvijek više bila potrebna pažnja i ljubav nego išta drugo. No, ponekad mi nedostaje ta spontana nježnost i pažnja. Razlog više što ja pucam od količine istog, no, sputavam se da ne budem dosadna.


A imaju se volje i energije otici posvetiti nekome sa strane? Very Happy

#234:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 17:05

Nevjeru potencira želja za nečim novim, za promjenom rutine, da bi osoba vidjela i dokazala sama sebi da još uvijek može i zna zavoditi, potraga za nečim novim, potraga za onim što u trenutnoj vezi nema, ili čisto zadovoljavanje ega.

Ne znam što još.

#235:   Autor: Moira Post Postano: 17.06.2009. 17:16

Neka mi netko definira nevjeru.
Podrazumijeva li ona isključivo sex? Je li ljubljenje nevjera? A drpanje? A dopisivanje?
Kako se tu povlače granice?

#236:   Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 18:21

Svatko može protumačiti na svoj način, sex, drpanje i ljubljenje svakako spada. A ostalo, kako tko.

#237:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 21:15

Moira je napisao/la: ›
Neka mi netko definira nevjeru.
Podrazumijeva li ona isključivo sex? Je li ljubljenje nevjera? A drpanje? A dopisivanje?
Kako se tu povlače granice?

Granica varira od osobe do osobe.

Meni je nevjera, recimo, kad se izda povjerenje, a sad, kako tko to shvati...

#238:   Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 21:34

Ali sex, ljubljenje, drpanje, pretpostavljam spada pod izdaju ? (kao i ostale stvari koje nam dolaze iz usta, tj. tračanje i slično)

#239:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 22:02

Trippy je napisao/la: › Ali sex, ljubljenje, drpanje, pretpostavljam spada pod izdaju ?

Pa gle, ak se ona drpa, ljubi i ševi s njim - pa wtf Very Happy to je kraj, odavdje više nema povratka i druge šanse ma da je ne znam tko

Kako vjerovat nekom tko ti radi takvo nešto iza leđa?

#240:   Autor: Trippy Post Postano: 17.06.2009. 22:24

Pa o tome i pričam, možda si me krivo razumio.

#241:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 22:45

Trippy je napisao/la: ›
Pa o tome i pričam, možda si me krivo razumio.

Ma nije možda nego sigurno Very Happy

Majku mu, moram počet čitat postove, pa onda odgovarat na njih, ne obrnuto Very Happy

#242:  Re: Nevjera Twisted Evil Autor: 1step2far Post Postano: 17.06.2009. 22:50

Ljudi su kukavice da izraze svoje mišljenje. I da prekidaju veze i brakove jer to nije dobro, red itd... zbog tko zna kojih razloga. Pa su nesretni... I varaju. I čine druge nesretnima.

#243:   Autor: exHOP3on Post Postano: 17.06.2009. 23:06

Frost je napisao/la: ›
Kako vjerovat nekom tko ti radi takvo nešto iza leđa?

šta ak to radi pred tobom Very Happy

ma jebo nevjeru, nema tu logike...

#244:   Autor: Frost Post Postano: 17.06.2009. 23:33

exHOP3on je napisao/la: › šta ak to radi pred tobom Very Happy

Doživio sam i to, i dan danas nosim podsjetnike na koži.

#245:   Autor: six Post Postano: 24.06.2009. 7:37

Frost je napisao/la: ›
exHOP3on je napisao/la: › šta ak to radi pred tobom Very Happy

Doživio sam i to, i dan danas nosim podsjetnike na koži.
i ja ali ne na koži nego u duši,i to mi se nekako čini puno teže,iako smo još skupa ali teško je to pred djetetom sakriti i živjeti kao da se ništa nije dogodilo
Osijek031.com » Seks, libido, pohota » Nevjera Twisted Evil


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::