Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Muško - ženska prijateljstva
Poll :: Postoji li muško - žensko prijateljstvo? (dolje definicija, da ne lutamo...)

da
68%
 68%  [ 66 ]
ne
31%
 31%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 96



#1:  Muško - ženska prijateljstva Autor: puki Post Postano: 30.06.2006. 17:46

Dakle, cijenjeni publikume - nakon što sam prozvan neiskusnim offtopičarčićem, moram Vas upitati - postoji li to?
Onak, imamo osobu A jednog spola i osobu B drugog spola - može li se dogoditi da se te dvije osobe intenzivno druže, a da jedna od njih ne želi po*ebati ovu drugu?
Tvrdim da mogu, dok mi sveznajući i überiskusni netko tvrdi da ne mogu...(hehe, ovdje ne oftopičarim).


dakle, da ne cjepidlačimo: mogu li dvije osobe suprotnoga spola biti prijatelji po svim točkama optužnice (pri tome ne mislim na "frend" prijatelje, nego na osobe koje su tu za vas kad ih trebate...a biti"tu" je stvarno velika stvar...bez aluzija, molim:), a da jedna od njih ne zeli zavrsiti u krevetu i vezi sa onom drugom?

#2:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.06.2006. 18:22

Evo, i ja odglasala. Već sam rekla da, i zna se i zašto, osoba koja je sposobna imati prijatelja, sposobna je imati prijatelja oba spola. Inače, niti ona prijateljstva koja ima - nisu prava.

#3:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.06.2006. 20:17

i ja odglasala da postoje.......
mislim da imam nekoliko zaista dobrih prijatelja muškog spola...... čak više nego prijateljica.
možda sam ja netipično žensko.....
ali mi se fino družimo i baš me briga.

#4:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.06.2006. 20:18

@Puki,

svaka čast što si otvorio topic........

#5:   Autor: Marigold Post Postano: 30.06.2006. 20:21

Ja nemam muških prijatelja, možda bratići i dečkov brat ali ne znam jel se to ubraja u muške prijatelje ako su ti u rodu ili u budućem rodu..

#6:   Autor: --- Post Postano: 30.06.2006. 20:37

siguran sam da je točan odgovor NE.
iako većina očito misli drugačije.

#7:   Autor: paperje Post Postano: 02.07.2006. 20:20

naravno da postoji prijateljstvo između osoba različitog spola! starješine, slobodno me nazovite balavom i podsjetite me na činjenicu da će život još koješta donijeti.
ne znam, eto u situaciji sam da svoje prijatelje često dulje vrijeme ne vidim pa baš osjetim da mi nedostaju. kad se vidimo nakon kojih 2-3 tjedna, normalno mi je da ću prijatelja zagrliti, da će mi uzvratiti istom mjerom i da pri tom neće pomisliti "joj, mala, šta bi ti sad radio". družim se s odličnim ljudima i u mom je društvu najnormalnije da sjednem frendu u krilo ako nema mjesta u birtiji, a da moj dečko gledajući to ne pozeleni od ljubomore. ne bih mogla drukčije, za mene je to kako treba biti i drukčije za mene ne može.
različito se ponašaš prema poznanicima i prijateljima, gotovo isto prema dečku / djevojci i prijateljima, ali s dečkom / djevojkom ipak radiš neke stvari koje ne radiš s prijateljima.

#8:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 20:37

Ja ne vjerujem baš previše u m-ž prijateljstva...poznanstva da, al ovo i ne baš
Al zar nije u neku ruku prirodno ak imaš zgodnog m prijatelja da pomisliš nešto ne baš prijateljski ili možeš imat m prijatelja sam ak je ružan..
Kak bi ti dečko reagirao da ti prijatelj izgleda ko Brad Pitt i da mu sjediš u krilu, pričaš s njim, smiješ se, provodite dosta vremena zajedno...- svaki normalan dečko ne bi to baš dugo trpio..realno gledano- ili kak bi ti reagirala da je suprotno

#9:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.07.2006. 20:43

ipak vjerujem u m/ž prijateljstva. ako osoba s kojom si u vezi ne može prihvatiti da odeš na kavu ili u kino s prijateljem... onda ima problema u samoj vezi. a i naš mentalitet je malo...

#10:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 20:48

Vjerujem da ima m-ž prijateljstava ali ja možda nisam osoba za to...dečko mi je ujedno i strašan prijatelj kojem mogu sve reći i sve povjeriti...zapravo on je jedina osoba na svijetu koja zna baš sve o meni...neke stvari koje sam rekla njemu ne znaju ni moje najbolje legice...
A i okružena sam cijeli život s muškarcima-braća, bratići tako da mi ne trebaju još i m prijatelji...uvijek mi je falilo ženskih osoba u životu al zato sad imam 3 najprijateljice tak da mi je super

#11:   Autor: paperje Post Postano: 02.07.2006. 20:53

DanicaV je napisao/la: ›
ako osoba s kojom si u vezi ne može prihvatiti da odeš na kavu ili u kino s prijateljem... onda ima problema u samoj vezi.

nemaš pojma koliko se slažem s tobom...

#12:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.07.2006. 20:55

Imam najboljeg prijatelja već godinama, od srednje škole, i on zna puno stvari o meni, jer je kroz većinu prolazio sa mnom. Ali to ne znači da mi moj dečko nije bolji prijatelj i od tog najboljeg prijatelja, pa se, Marigold, u tom moram složit s tobom.
Ali nekako ne vjerujem da bih sad naskakala na najboljeg prijatelja da liči na Brad Pitta, to mi je nekako preplitko. Najbolji prijatelj i ja smo uvijek imali neke granice u ponašanju (ne znam, možda sam ja konzerva ili nešto!), pa se nikad nije dogodilo da sam mu baš u društvu sjedila u krilu... Ipak, on je bio taj koji me držao da se ne zaletim u kanal kad sam bila pijana (ili je to bilo ono kad me pustio da ode pijan pišat u kanal, a ja sam se morala uhvatiti za čempres da ne padnem? hm...)

#13:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 20:56

A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...

#14:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.07.2006. 20:58

Marigold je napisao/la: ›
A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...


Čuj, jedno je po meni "izlazak s osobom suprotnog spola" (tipa neki lik kojeg si pokupila ispred zgrade), a drugo je "izlazak s prijateljem" (kojeg znaš godinama i koji je institucija u tvom društvenom životu...) Mislim da bi i dečko trebao praviti tu distinkciju i tolerirati izlaske s prijateljem (ili se pridružiti...)

#15:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.07.2006. 20:58

Marigold je napisao/la: ›
A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...


osoba s kojom si u vezi ne mora voljeti gledati iste filmove, slušati istu glazbu... nađeš si društvo prema zanimaciji, potrebi da vidiš nekoga s vremena na vrijeme.
na kraju svi imaju i život prije veze a to znači i poznanstva i prijateljstva kojih se ne mora odreći zbog veze.

#16:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 21:01

Al ja bih umrla da odem negdje van, na koncert ili u kino bez mog dečka..bilo bi mi dosadno i ne bih se baš ni zabavila

#17:   Autor: paperje Post Postano: 02.07.2006. 21:05

ma ok, svatko ima svoj život i živi ga kako mu odgovara. kod mene je stvar u tome što mi imamo svoju ekipu koja nije velika, ali smo svi stvarno jako povezani i bliski pa u biti ja ni ne izlazim baš sama s nekim legom. a ikad se dogodi da odem s nekim frendom nekud bez dečka, njemu to nije bed isto kako što je i meni sasvim normalna stvar da nisam jedina djevojka s kojom ode na kavu. joj kako obožavam to povjerenje! naravno, ni ono se nije svorilo ni od kud...

#18:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.07.2006. 21:06

Marigold je napisao/la: ›
Al ja bih umrla da odem negdje van, na koncert ili u kino bez mog dečka..bilo bi mi dosadno i ne bih se baš ni zabavila


i možeš zamisliti tako cijeli život?
kao da ostatak svijeta ne postoji?
ti si osoba i bez njega. malo razdvojenosti ne može škoditi. naprotiv.

#19:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.07.2006. 21:07

paperje je napisao/la: ›
ma ok, svatko ima svoj život i živi ga kako mu odgovara. kod mene je stvar u tome što mi imamo svoju ekipu koja nije velika, ali smo svi stvarno jako povezani i bliski pa u biti ja ni ne izlazim baš sama s nekim legom. a ikad se dogodi da odem s nekim frendom nekud bez dečka, njemu to nije bed isto kako što je i meni sasvim normalna stvar da nisam jedina djevojka s kojom ode na kavu. joj kako obožavam to povjerenje! naravno, ni ono se nije svorilo ni od kud...


Nadam se da nisi pomislila da te kritiziram, ma ne, nikako. A što se povjerenja tiče - potpuno se slažem, to se prikuplja vremenom, ne može se očekivati da će od prve minute veze ono biti tu zapakirano u crvenu mašnicu...

#20:   Autor: paperje Post Postano: 02.07.2006. 21:10

ma ne, ne nisam kontala da me kritiziraš. naprotiv, mislim da se oko ove teme ne možemo više slagati

#21:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 21:11

DanicaV je napisao/la: ›


i možeš zamisliti tako cijeli život?
kao da ostatak svijeta ne postoji?
ti si osoba i bez njega. malo razdvojenosti ne može škoditi. naprotiv.


Tako i zamišljam svoj budući život..a trenutno znamo biti malo i previše razdvojeni-što mi samo prouzrokuje bol...
a bez njega sam ništa, jedva vrijedna spomena ljuštura od čovjeka..da mu se nešto dogodi na mjestu bi umrla..

#22:   Autor: paperje Post Postano: 02.07.2006. 21:14

Marigold je napisao/la: ›
a bez njega sam ništa, jedva vrijedna spomena ljuštura od čovjeka..

ne mogu reći da bih bila polaskana da mi dečko kaže da je bez mene nula, jebote pa šta sam mu napravila, bio je normalan dok ga se ja nisam dohvatila?

#23:   Autor: Marigold Post Postano: 02.07.2006. 21:24

I govorim o tom razdoblju prije njega ili ne daj bože poslije njega...možda to i nije istina što govorim u očima njega i drugih mi ljudi ali ja sam se prije njega osjećala tako usamljenom i praznom da ti to ne mogu ni objasniti..ne mislim na onu usamljenost,nemam tipa a baš bi se ljubila već na puno dublju-onu koju sam osjećala i kad sam bila s nekim i kad nisam... Šta da ti kažem-vrlo sam osjećajna osoba koja ostavlja na druge dojam ledene kraljice( možda zato što ni jedan tip nije mogao prodrijeti do mene, niti sam se ja trudila da im olakšam)

#24:   Autor: exHOP3on Post Postano: 02.07.2006. 23:29

...M/Ž prijateljstvo je moguće i to na velikoj razini... ja to iz iskustva... ja i bivša od mog najboljeg lege imamo odličan odnos (prijateljski), ona sad ima novog dečka a i ja u vezi al se ipak često sretnemo i pričamo jako otvoreno o svemu i zahebavamo i često se dogodi da netko pita jesmo li u vezi al to je zabluda onih koji misle da M/Ž P nije moguće...
sve je moguće samo ako se čovjek trudi i ima samopouzdanja...

#25:   Autor: Bilke Post Postano: 02.07.2006. 23:57

Ma prasnio bi je, priznaj Very Happy

#26:   Autor: Gemi Post Postano: 03.07.2006. 0:16

exHOP3on je napisao/la: ›
sve je moguće samo ako se čovjek trudi i ima samopouzdanja...


Da, da da....lijepa teorija.
Svi se mi samopouzdano trudimo, pa neke stvari trpamo pod tepih, foliramo da ih ne kontamo, sami sebi kazemo kako nema sanse...ali ako ima truncica privlacnosti... ne dao nam Bog prilike...ccc

#27:   Autor: yellowica Post Postano: 03.07.2006. 8:40

da! postoje! posebno ako su daleko od očiju... moj najbolji prijatelj je trenutno u zagrebu... otkada je otišao.... sve je nekako bolje Smile češće se čujemo, duže razgovaramo, mogu mu se jadati a da se ne stidim... i tak...

#28:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 9:15

i ja sam imao vezu koju sam smatrao prijateljskom.
dok nismo jedne večeri zaspali naslonjeni jedno na drugo...slijedio je sex.
prijateljstvo ošlo kvragu...

#29:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 9:16

i danas mi je žao što sam popustio nagonu...

#30:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.07.2006. 9:19

gazda777 je napisao/la: ›
i danas mi je žao što sam popustio nagonu...


znaš kako se na filmu fino dogovore da to nisu trebali uraditi, kao pravit će se da ništa nije bilo......

#31:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 9:21

ne znam se ja pravit.
bilo mi je teško gledat joj u oči.
bolje ovako.

#32:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.07.2006. 9:26

gazda777 je napisao/la: ›
ne znam se ja pravit.
bilo mi je teško gledat joj u oči.
bolje ovako.


dobro što se ne znaš praviti, ali nisi samo ti sudjelovao u tome, "krivi" se fifti-fifti......

#33:   Autor: puki Post Postano: 03.07.2006. 10:05

pa eto, gazda..mozes tvrditi da takva prijateljstva ne postoje ako ces sebe uzimati za glavni i jedini uzorak.
ok, znam da to i inace radis, pa nije bed...

ali ono - ako nisi u stanju imati prijateljicu, jesi li siguran da je to nemoguc pothvat za bilo koga? mozes mi sada nastaviti pisati kako sam zelen i kako cu nauciti - ali stvar je - necu. ja sam deriste.
i sada, dakle - tvrdite da sa bilo koje strane mora postojati neka kolicina privlacnosti? ono, kao, fizicke ili neke privlacnosti koja znaci da bi se dvije strane mogle spetljati?
ali, teoretski je moguce da ta privlacnost postoji sa samo jedne strane, a sa druge potpuno ne...zar ne? i osobi je, nemos vjerovat, samo ugodno biti sa tom drugom osobom, bez nekih skrivenih motiva...
i sad - zast bi bilo tako nemoguce da se sa obje strane dogadja taj izostanak TAKVE privlacnosti?

#34:   Autor: eldiablo Post Postano: 03.07.2006. 11:58

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › siguran sam da je točan odgovor NE.
iako većina očito misli drugačije.


TAKO JE!

#35:   Autor: yellowica Post Postano: 03.07.2006. 12:29

ja ne mislim... ja znam... moguće je iako neki zabrijavaju da bar s jedne strane postoji tjelesna privlačnost...

#36:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 19:25

puki je napisao/la (Pogledaj post): › pa eto, gazda..mozes tvrditi da takva prijateljstva ne postoje ako ces sebe uzimati za glavni i jedini uzorak.
ok, znam da to i inace radis, pa nije bed...

i sad - zast bi bilo tako nemoguce da se sa obje strane dogadja taj izostanak TAKVE privlacnosti?


jer mi je neshvatljivo da budem s ženskom osobom koja mi nije privlačna.
pitanje je samo da li ću ja tu privlačnost priznati, ili ne.
ako je ne priznajem, onda sam lažov. lažem i sebe i nju.
a kako laž smatram najgorim oblikom licemjerja... Mad

dakle, ako ikada budem (opet) imao ženskog prijatelja...onda sam postao impotentan Very Happy

#37:   Autor: paperje Post Postano: 03.07.2006. 19:37

gazda777 je napisao/la: ›
jer mi je neshvatljivo da budem s ženskom osobom koja mi nije privlačna.

budući da me još uvijek niti jedan od mojih prijatelja nije pokušao poševit, iz svega ću izvesti zaključak da sam ružna i glupa u p.m.
moguće, moguće! osijek031.com smile

#38:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 19:43

ili si lijepa kao slika, pa te lažu...i nadaju se da ćeš popustiti...

#39:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.07.2006. 20:26

@paperje,

budući da imam više prijatelja nego prijateljica..... zaključujem da bi mi nickname trebao biti Gabor........

#40:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 21:10

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @paperje,

budući da imam više prijatelja nego prijateljica..... zaključujem da bi mi nickname trebao biti Gabor........


meni svi kažu da su mi prijatelji...tom logikom mi ni Quasimodo nije ravan... Very Happy

#41:   Autor: paperje Post Postano: 03.07.2006. 21:38

gazda777 je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @paperje,

budući da imam više prijatelja nego prijateljica..... zaključujem da bi mi nickname trebao biti Gabor........


meni svi kažu da su mi prijatelji...tom logikom mi ni Quasimodo nije ravan... Very Happy

@DanicaV,
ajd fino da nisam jedina jadnica koja beskrajno vjeruje nekolicini mužjaka koji provode svoje vrijeme sa mnom samo kako bi mi se uvukli u hlače Smile
1, 2, 3, 4 - izgubljeni - ima nas još

@Gazda777,
vidiš, kod mene prijateljstvo zahtijeva uzajamnost. dakle, ne postoji "oni kažu da su mi prijatelji", nego i ja moram dati odobrenje tom prijateljstvu

#42:   Autor: paperje Post Postano: 03.07.2006. 21:41

gazda777 je napisao/la: ›
ili si lijepa kao slika, pa te lažu...i nadaju se da ćeš popustiti...

u tom slučaju, momci, čestitke na vašem strpljenju

#43:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 21:44

paperje je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
ili si lijepa kao slika, pa te lažu...i nadaju se da ćeš popustiti...

u tom slučaju, momci, čestitke na vašem strpljenju


Razz

#44:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 21:45

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
ne znam se ja pravit.
bilo mi je teško gledat joj u oči.
bolje ovako.


dobro što se ne znaš praviti, ali nisi samo ti sudjelovao u tome, "krivi" se fifti-fifti......


briga me.

mojih 50% krivnje vrijedi više.

#45:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.07.2006. 22:09

gazda777 je napisao/la: ›
briga me.

mojih 50% krivnje vrijedi više.


aha, muški vrijede više......

#46:   Autor: --- Post Postano: 03.07.2006. 22:33

ne. preuzimam krivnju za navedeni slučaj. isključivo moja greška.
trebao sam predvidjeti takav razvoj situacije.

#47:   Autor: eldiablo Post Postano: 04.07.2006. 10:21

Pa da sve cure kao zele biti prijateljice a sve zapravo samo hoce sex.
Dozivio xxx puta. Kao ono u stilu - brine se, suosjeca, zagrli me.... pa onda sve to lijepo zavrsi...zna se...

#48:   Autor: --- Post Postano: 04.07.2006. 12:05

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › Pa da sve cure kao zele biti prijateljice a sve zapravo samo hoce sex.
Dozivio xxx puta. Kao ono u stilu - brine se, suosjeca, zagrli me.... pa onda sve to lijepo zavrsi...zna se...


tako tipičan ženski postupak... Very Happy

#49:   Autor: paperje Post Postano: 04.07.2006. 12:36

gazda777 je napisao/la: ›
eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › Pa da sve cure kao zele biti prijateljice a sve zapravo samo hoce sex.
Dozivio xxx puta. Kao ono u stilu - brine se, suosjeca, zagrli me.... pa onda sve to lijepo zavrsi...zna se...


tako tipičan ženski postupak... Very Happy

bem ti, pa ja ni žensko onda nisam! pa koji je meni???

#50:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.07.2006. 12:43

paperje je napisao/la: ›
bem ti, pa ja ni žensko onda nisam! pa koji je meni???


što se frkiraš, zezaju nas......... Razz
jedino što ja prijatelje baš nemam običaj grliti pa shvate da su samo prijatelji.

#51:   Autor: paperje Post Postano: 04.07.2006. 12:48

pa znam, i ja se zezam. sad sam bila u wcu pa pouzdano znam da sam ženka Smile nije frka! nek svatko fura neki svoj film i sve dok ne smeta drugima, sve je ok

#52:   Autor: exHOP3on Post Postano: 06.07.2006. 23:22

Bilke je napisao/la: ›
Ma prasnio bi je, priznaj Very Happy

pričali smo o tome (ne direktno) i zaključili da bolje ne jer bi zajebali dotadašnji odnos, ali ipak budućnost ne znam i ne želim znati...
a što se samopouzdanja tiče... najbolji je način razgovor i razgovor dok se ne stekne određeno povjerenje a zatim ovisi o razgovoru... uglavnom važno je prikrivati strah od šutke jer on uvijek postoji na način koji vas može opustiti a ne odmah srljati...

#53:   Autor: Alana Bates Post Postano: 07.07.2006. 8:16

Pretpostavljam da postoje razni odnosi bliskosti: čuli ste za izraz transfer of emotions u odnosima između psihijatra i pacijenta - pacijent zbog doktorove brige pomisli da mu je stalo i malo više, pa prenosi osjećaje zbog kojih je došao ne terapiju na tog liječnika.
Isto tako, osoba s kojom ste dobri, kojoj možete sve povjeriti, vaša prijateljica/prijatelj mogu uzrokovati iste emocije kod vas: mogao/la bih biti s njim/njom, on/ona me razumije...
Samo, treba razlikovati različite načine bliskosti, i treba znati kako je to biti zaljubljen da bi se ustanovilo jesi li to stvarno. Mislim da nije u svakom slučaju tako, ali poznati su slučajevi, ako nigdje drugdje, a ono u filmovima, gdje su najbolji prijatelji shvatili da im je "ljubav cijelo vrijeme bila pred nosom"... Ma i opet dolazimo do one da se ne smije generalizirati, inače ćemo početi osuđivati...

#54:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 10:37

A zato sam neko vrijeme bila uvjerena da sam zaljubljena u najbolju prijateljicu...Smile

#55:   Autor: yellowica Post Postano: 07.07.2006. 10:40

pa tu nema ništa loše... sve je to za ljude...

#56:   Autor: --- Post Postano: 07.07.2006. 11:20

yellowica je napisao/la (Pogledaj post): › pa tu nema ništa loše... sve je to za ljude...


za žene nije? Very Happy

#57:   Autor: yellowica Post Postano: 07.07.2006. 11:24

haha... tko kaže da sam ja žena??? ja sam još dijete!

#58:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: :::Bruno::: Post Postano: 07.07.2006. 11:31

nebi baš rekao da si djete Wink

#59:   Autor: yellowica Post Postano: 07.07.2006. 11:35

a ti to znaš?

#60:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: :::Bruno::: Post Postano: 07.07.2006. 11:37

pa da..... ti si djevojka Smile

#61:   Autor: yellowica Post Postano: 07.07.2006. 11:40

Postoji li prijateljstvo bez fizičke privlačnosti... imate li prijatelja koji vam je fizički odbojan, ali je jednostavno "dobar u duši"

:::yElloW::: vjeruje u muško-ženska prijateljstva... ali na malo višoj razini...

ajd nećemo više offtopičariti!!!

#62:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 11:48

mislim da ta fizička odbojnost prestaje kad malo bolje nekog upoznaš i kad shvatiš da ti se sviđa kao osoba...a još više ak je riječ baš o prijateljstvu
Vjerujem u ono da ti i najljepša osoba može postat ružna i obrnuto..

#63:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 12:01

Ne mora mi netko biti odbojan da me jednostavno ne privlaci. Imam prijateljica prema kojima sam u potpunosti indiferentan sto se tice relacije odbojna-privlacna...
Opet to ne znaci da za neku prijateljicu necu reci "jebote kako dobro izgleda" ili "alaj si se udebljala, koji ti je kurac?", ali to ne znaci da zelim biti s njom, povalit ju ili sto sve ne.
Mislim da je sasvim normalno imati prijateljice koje dobro izgledaju i da su ti zaista samo prijateljice...

#64:   Autor: anakonda Post Postano: 07.07.2006. 12:02

...baš imam jednog takvog legu...nikad mi se fizički nije sviđao, no međutim ja njemu jesam...ali nakon što smo na početku tog našeg poznavanja te neke stvari istjerali na čistac, najbolji smo lege već 12 godina...stoga mislim da su rijetka muško-ženska prijateljstva u kojoj niti jedna strana ne osjeća nešto više od prijateljstva...pa što god to bilo...

#65:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 12:12

Ako su rijetka to znači da ih treba cijenit i njegovat. Eto ja imam sreće da imam više pravih prijateljica, neke zgodnije neke manje zgodne, nije da ja to ne primjećujem, ali mi nije nikakav faktor u stvaranju prijateljstva.

#66:   Autor: DanicaV Post Postano: 07.07.2006. 12:19

Circa je napisao/la: ›
Ako su rijetka to znači da ih treba cijenit i njegovat. Eto ja imam sreće da imam više pravih prijateljica, neke zgodnije neke manje zgodne, nije da ja to ne primjećujem, ali mi nije nikakav faktor u stvaranju prijateljstva.


upravo tako, svaka čast.......
zapravo, kod ljudi koji su mi prijatelji ljepotu uglavnom ni ne primjećujem, prihvaćam ih kakvi ili kakve jesu......

#67:   Autor: eldiablo Post Postano: 07.07.2006. 12:23

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la: ›
Ako su rijetka to znači da ih treba cijenit i njegovat. Eto ja imam sreće da imam više pravih prijateljica, neke zgodnije neke manje zgodne, nije da ja to ne primjećujem, ali mi nije nikakav faktor u stvaranju prijateljstva.


upravo tako, svaka čast.......
zapravo, kod ljudi koji su mi prijatelji ljepotu uglavnom ni ne primjećujem, prihvaćam ih kakvi ili kakve jesu......


sjedi, Laughing pet! Laughing

#68:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: roca Post Postano: 07.07.2006. 12:38

ne, ne i još jednom decidirano ne! Uvijek netko ima "skrivene" interese.

#69:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 12:46

roca je napisao/la: ›
ne, ne i još jednom decidirano ne! Uvijek netko ima "skrivene" interese.

Strašno si ograničenih pogleda...
Kontam da je u tvom slućaju to tako, ali ne mora biti i ostalima...
Pusti nas da uživamo u prijateljstvu bez "skrivenih interesa"

#70:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 12:49

Circa je napisao/la: ›

Strašno si ograničenih pogleda...
Kontam da je u tvom slućaju to tako, ali ne mora biti i ostalima...
Pusti nas da uživamo u prijateljstvu bez "skrivenih interesa"


Uzivaj dok traje, a mozda se pretvori nesto prekrasno ! Wink

#71:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 12:54

I nije se baš dobro ak si muško previše okruživat ženskim prijateljicama...to je malo previše gay i šalje određene signale drugim ž osobama za koje možda jesi zainteresiran...Smile

#72:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:02

Jedino musko-zensko prijateljstvo koje prizanjem je ono.. tako lijepo prikazano u onoj funny reklamici pod imenom "ladysitter" .. ma sigurno ste to gledali... kad stanovita tvrtka iznajmljuje "gay" likove da zabavljaju zenu dok rasni muž pije vopi u striptiz baru, gleda tekmu...

ali najbolje je kad nakon sexa, lik se odma dize iz kreveta, a u krevet uskace "ladysitter" da se mazi nakon "posla" Smile)))))))))))

jedna od boljih smjesnih reklamica sto sam gledao...

naravno da "tvrtka" dostavlja "ladysittere" na kucni prag, iste dovoze kombijima, uredno obucene u ludjacke kosulje Smile)))))))

#73:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:04

Marigold je napisao/la: ›
I nije se baš dobro ak si muško previše okruživat ženskim prijateljicama...to je malo previše gay i šalje određene signale drugim ž osobama za koje možda jesi zainteresiran...Smile

Tako je!
Moraš imat puno mužjaka oko sebe za pravu macho spiku kako ne bi postao pederko!
Izuzetna ideja...
BRAVO!

#74:   Autor: DanicaV Post Postano: 07.07.2006. 13:07

Circa je napisao/la: ›
Tako je!
Moraš imat puno mužjaka oko sebe za pravu macho spiku kako ne bi postao pederko!
Izuzetna ideja...
BRAVO!


kako ono pjevaju Idoli?

...retko te viđam sa devojkama, a viđam te svaki dan......
glasine se brzo šire......a kad....tu je kraj.

#75:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 13:07

Ovo što sam rekla je istina...možda tako ne bi trebalo biti ali jest...to tako izgleda- nisam ti ja kriva za to...

#76:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:11

DanicaV je napisao/la: ›

kako ono pjevaju Idoli?

...retko te viđam sa devojkama, a viđam te svaki dan......
glasine se brzo šire......a kad....tu je kraj.


umetnuti izmedju:)
..oko tebe su decaci... fini su al ipak znaaaj...

Idoli su zakon:)

#77:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:11

Jebote, sada sam tek skontao neke stvari!
Ja imam prijateljica koje ne želim jebat!!!
Aaaaaaaa, skandalozno!!!
Strašno, pa ja sam peder!!!
aaaa

#78:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:12

Circa je napisao/la: ›
Jebote, sada sam tek skontao neke stvari!
Ja imam prijateljica koje ne želim jebat!!!


Mozda bi one tebe ?

#79:   Autor: DanicaV Post Postano: 07.07.2006. 13:14

toni je napisao/la: ›
Idoli su zakon:)


jes!!!!!!!!!
to mi ide na mobitelu kad zvrči.

#80:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 13:15

Malo si krivo shvatio...nije tu riječ jel ih želiš jebat ili ne...ili jesi li peder ili ne...
Ali kad vidiš tipa na ulici kak se šeta sa 4,5 prijateljica...to je možda malo odbojno za druge cure koje želiš privući..( ok vjerojatno ti to ne radiš i to nije kod tebe slučaj- govorim općenito)

#81:   Autor: puki Post Postano: 07.07.2006. 13:18

ja to uglavnom radim. i odgovara mi da je odbojno za cure.

#82:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:19

I ja isto. Ne idem nigdji bez svog harema Smile)

#83:   Autor: DanicaV Post Postano: 07.07.2006. 13:21

puki je napisao/la: ›
ja to uglavnom radim. i odgovara mi da je odbojno za cure.


super, a ja uvijek idem s dečkima........ Razz

#84:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:22

A možda se te druge cure pitaju: "Kaki je ovo dasa kad tolke žene oko njega plaze? Joj da je meni jedan taki..."

#85:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:24

DanicaV je napisao/la: ›

super, a ja uvijek idem s dečkima........ Razz


Zajedno smo skupa.

#86:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 13:25

Circa je napisao/la: ›
A možda se te druge cure pitaju: "Kaki je ovo dasa kad tolke žene oko njega plaze? Joj da je meni jedan taki..."

Da, baš..Smile
Vjeruj ni jedna cura ne želi tipa oko kojeg tolke cure plaze..

#87:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:26

Circa je napisao/la: ›
A možda se te druge cure pitaju: "Kaki je ovo dasa kad tolke žene oko njega plaze? Joj da je meni jedan taki..."


To i misle i u tome i je problem. Jer, znajuci da je curkama samopouzdanje na zavidnoj razini.. odma odustaju, jerbo misle kako nemaju sanse kod takvog dase Smile

kol'ko mi se to puta dogodilo Smile))))))))))))))

#88:   Autor: deer_hunter Post Postano: 07.07.2006. 13:31

gazda777 je napisao/la: ›
siguran sam da je točan odgovor NE.
iako većina očito misli drugačije.


ne znam, ja sam prilično sigurna da me seksualno ne privlače svi muškarci s kojima se družim.
samo njih 2-3 osijek031.com smile Zvižd

#89:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:35

Marigold je napisao/la: ›

Vjeruj ni jedna cura ne želi tipa oko kojeg tolke cure plaze..


Opce je poznato da cure ne zele momkea za kojim tolke cure plaze. One hoce nekog samozatajnog debeljka koji se druzi sa decacima pije pivo i hoda u poderano-prljavoj potkosulji Smile

#90:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:37

toni je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: ›

Vjeruj ni jedna cura ne želi tipa oko kojeg tolke cure plaze..


Opce je poznato da cure ne zele momkea za kojim tolke cure plaze. One hoce nekog samozatajnog debeljka koji se druzi sa decacima pije pivo i hoda u poderano-prljavoj potkosulji Smile


Aaaa
odlicno
Laughing

#91:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:37

deer_hunter je napisao/la: ›

ne znam, ja sam prilično sigurna da me seksualno ne privlače svi muškarci s kojima se družim.
samo njih 2-3 osijek031.com smile Zvižd


Dok ti privlacis one ostale. seksualno.

Wink

#92:   Autor: roca Post Postano: 07.07.2006. 13:40

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
roca je napisao/la: ›
ne, ne i još jednom decidirano ne! Uvijek netko ima "skrivene" interese.

Strašno si ograničenih pogleda...
Kontam da je u tvom slućaju to tako, ali ne mora biti i ostalima...
Pusti nas da uživamo u prijateljstvu bez "skrivenih interesa"


ma uživaj ti koliko ti volja...ne bi ja tebe nikad dirala...samo iznosim svoje mišljenje Smile

#93:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:45

Tko je uopće govorio o našem međusobnom diranju?
A kada si već to načela pitat ću te nešto.
Ne bi me dirala zato što imam prijateljice ili postoji neki drugi razlog?

#94:   Autor: DanicaV Post Postano: 07.07.2006. 13:47

Vruća tema, puno zainteresiranih, još nekih 30.tak stupnjeva u plusu........ tko zna što će se izroditi iz ovog dopisivanja......
Možda pukne i neko prijateljstvo....... Razz

#95:   Autor: roca Post Postano: 07.07.2006. 13:52

Circa je napisao/la: ›
[Pusti nas da uživamo u prijateljstvu bez "skrivenih interesa"

naglasak na "pusti nas"

#96:   Autor: toni Post Postano: 07.07.2006. 13:53

DanicaV je napisao/la: ›
Vruća tema, puno zainteresiranih, još nekih 30.tak stupnjeva u plusu........ tko zna što će se izroditi iz ovog dopisivanja......
Možda pukne i neko prijateljstvo....... Razz


Samo da ne bude musko-zensko... jerbo, znamo u sto ce se to izroditi Smile

#97:   Autor: Circa Post Postano: 07.07.2006. 13:56

DanicaV je napisao/la: ›
Vruća tema, puno zainteresiranih, još nekih 30.tak stupnjeva u plusu........ tko zna što će se izroditi iz ovog dopisivanja......
Možda pukne i neko prijateljstvo....... Razz

Samo istospolno prijateljstvo je moguce!!! Razlog je jasan, ako imas prijatelje/ice drugog spola ocito je da si gej ili ih zelis jebat, shevit, gledat gole, spolno opcit i sta ja znam ne...

#98:   Autor: Marigold Post Postano: 07.07.2006. 14:07

Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...

#99:   Autor: --- Post Postano: 07.07.2006. 14:45

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
siguran sam da je točan odgovor NE.
iako većina očito misli drugačije.


ne znam, ja sam prilično sigurna da me seksualno ne privlače svi muškarci s kojima se družim.
samo njih 2-3 osijek031.com smile Zvižd


to je samo dokaz da se ne možeš osloniti na sigurnost ženske populacije... Very Happy

#100:   Autor: paperje Post Postano: 07.07.2006. 15:12

Marigold je napisao/la: ›
Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...

da da, jasno je da je u tom slučaju problem nikako nije bio u tvom bivšem, već u njegovom ženskom društvu...
dobronamjeran savjet: drugi put pomno biraj dečka koji će više biti tvoj dečko nego njezin "prijatelj" Smile

#101:   Autor: puki Post Postano: 07.07.2006. 15:27

o boze...

sta, zar svi imate toliko problema sa samokontrolom?

#102:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.07.2006. 23:17

nije važno kolko ti je stupnjeva u glavi kad si blizu suprotnospolnog prijatelja, važno je da ne pokušaš zaskočit ako stvarno želiš biti prijatelj s tom osobom... ipak se još nismo razvili do telepatije pa onda kao da je važno što je u glavi... i ako postoje neke sumnje pokušaš indirektan pristup pa onda nešto i zaključiš...

#103:   Autor: Alana Bates Post Postano: 08.07.2006. 18:36

Malo ste se zažarili od raspravljanja: konstatacija koju iz svega toga izvlačim - neki vjeruju da postoji muško-žensko prijateljstvo, a neki ne vjeruju da ono postoji. Međutim, svi sudimo samo na temelju svojih iskustava i razmišljanja, i ničija iskustva nisu ista, pa ne možemo ni isto razmišljati o temi. Ja još uvijek stojim na poziciji da muško-žensko prijateljstvo može postojati i postoji, bez skrivenih interesa.

#104:   Autor: --- Post Postano: 08.07.2006. 19:15

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Malo ste se zažarili od raspravljanja: konstatacija koju iz svega toga izvlačim - neki vjeruju da postoji muško-žensko prijateljstvo, a neki ne vjeruju da ono postoji. Međutim, svi sudimo samo na temelju svojih iskustava i razmišljanja, i ničija iskustva nisu ista, pa ne možemo ni isto razmišljati o temi. Ja još uvijek stojim na poziciji da muško-žensko prijateljstvo može postojati i postoji, bez skrivenih interesa.


ja stojim pri tvrdnji da ste (svi) vi neiskusni. Very Happy

#105:   Autor: puki Post Postano: 08.07.2006. 19:34

a ti si,kao,iskusan?

#106:   Autor: steam Post Postano: 08.07.2006. 19:41

puki je napisao/la (Pogledaj post): › a ti si,kao,iskusan?


Usporedi svoj i njegov kikiriki, pa reci da nije. Wink

#107:   Autor: --- Post Postano: 08.07.2006. 19:42

puki je napisao/la (Pogledaj post): › a ti si,kao,iskusan?


nisam ponosan na to, ali po tom pitanju...jesam.

#108:   Autor: puki Post Postano: 08.07.2006. 23:03

hm...scio mi nihil scire i slicne fore se ne uvazavaju? ajde...

#109:   Autor: puki Post Postano: 08.07.2006. 23:06

steam je napisao/la: ›
Usporedi svoj i njegov kikiriki, pa reci da nije. Wink


hm...hvala, ali sasvim sam zadovoljan sa svojim kikirikijem(a i jedina cije se misljenje racuna Smile ),tako da nema potrebe za usporedjivanjem.

btw - mislim da je povecavanje "kikirikija" upotrebom rijeci "kava", osim vrlo inovativno, i varanje, tak da...

#110:   Autor: Gemi Post Postano: 09.07.2006. 9:54

Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.

#111:   Autor: yellowica Post Postano: 09.07.2006. 10:24

i ja bi dodala jedan komentar... imam puno više muških prijatelja... i niti jedan nije peder i niti jedan me ne želi povaliti, a ne izgledam tako loše... (nemojte me shvatit pogrešno, nisam umišljena, samo realna)

#112:   Autor: Marigold Post Postano: 09.07.2006. 10:30

Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.

Da, bez toga veze ne uspijevaju..

#113:   Autor: Gemi Post Postano: 09.07.2006. 10:32

Prijatelj nije svaki onaj s kojim se pozdraviš ili ste par puta čavrljali na kavi.
Po meni je to ipak nešto više. Kod prijatelja ideš doma, nazoveš kad ti se događa bilo što, prijatelj ti nedostaje ako se ne javi 24 sata, prijatelju si pri ruci, a i on tebi... Od toga do emocija je žilet. A ženi od emocija do seksa pola žileta. ;-)

Možda ja ne kontam što vi podrazumijevate pod prijateljstvo?

#114:   Autor: yellowica Post Postano: 09.07.2006. 10:37

ja podrazumjevam prijateljstvom upravo ovo što si ti napisala...

i ne mislim da je ženi od emocija do sexa pola žileta..
ili sam ja još dijete... bit će da je to

#115:   Autor: DanicaV Post Postano: 09.07.2006. 11:10

Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


točno tako.

#116:   Autor: Alana Bates Post Postano: 09.07.2006. 15:21

Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


S ovim prvim se slažem. S onim drugim ne nužno... Što ako je žena već u vezi?

#117:   Autor: puki Post Postano: 09.07.2006. 15:27

ne kontam...koja zena?

#118:   Autor: --- Post Postano: 09.07.2006. 15:30

yellowica je napisao/la (Pogledaj post): › i ja bi dodala jedan komentar... imam puno više muških prijatelja... i niti jedan nije peder i niti jedan me ne želi povaliti, a ne izgledam tako loše... (nemojte me shvatit pogrešno, nisam umišljena, samo realna)


ma. lažu te... Very Happy

#119:   Autor: Gemi Post Postano: 09.07.2006. 17:02

Alana Bates je napisao/la: ›
Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


S ovim prvim se slažem. S onim drugim ne nužno... Što ako je žena već u vezi?


Onda je neko u klincu. A mozda i oboje.

#120:   Autor: DanicaV Post Postano: 09.07.2006. 17:29

Alana Bates je napisao/la: ›
Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


S ovim prvim se slažem. S onim drugim ne nužno... Što ako je žena već u vezi?


@Alana, ima i kombinacija da je muškarac već u vezi, ili da su oboje već u vezi. Onda ti opet vrijedi Gemin odgovor.

#121:   Autor: exHOP3on Post Postano: 10.07.2006. 23:43

nice

#122:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Leteci mungos Post Postano: 11.07.2006. 0:41

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, cijenjeni publikume - nakon što sam prozvan neiskusnim offtopičarčićem, moram Vas upitati - postoji li to?


Koliko spoznah, najiskrenije prijateljstvo je ono u kojem su obje strane iskrene u svojim stavovima, pomoci i trazenju pomoci od prijatelja.

Svako prijateljstvo, bilo MM ili MZ, u kojem jedna od strana fejka ponasanje radi nekih drugih interesa - nije iskreno prijateljstvo.

Dakle, iskrenost jedne osobe prema drugoj je temelj i M-Z prijateljstva. Ako su obje osobe dovoljno na zemlji i svaka ponaosob shvaca da izmedju njih dvoje nikada nicega nece biti - onda to stima. Jednako tako, ako se i uzvise u sladostrasna nebesa putenih uzitaka jedno s drugim - i dalje mogu ostati prijatelji koji temeljito i kvalitetno uzivaju dijeleci strast s njima dragom i bliskom osobom.

Zapravo, M-Z prijateljstvo u kojem su osobe nacisto da nikad ne bi mogli biti u vezi (zbog npr. nepremostivih razlika u karakterima i sl.), moze odlicno funkcionirati uz dijeljenje trenutaka njeznosti i uzitaka. Sve do onog trenutka dok jedna od strana ne zabrije na nesto vise...

#123:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 11.07.2006. 0:47

Marigold je napisao/la: › Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...

#124:   Autor: Marigold Post Postano: 11.07.2006. 2:09

Leteci mungos je napisao/la: ›


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...


Nažalost to je u današnje vrijeme i više nego istina..
Nikad nisam osuđivala sve muškarce ili branila sve žene...
kakvih ima primjeraka žena takvih istih ima i muškaraca..

#125:   Autor: Alana Bates Post Postano: 11.07.2006. 10:00

Gemi je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


S ovim prvim se slažem. S onim drugim ne nužno... Što ako je žena već u vezi?


Onda je neko u klincu. A mozda i oboje.


O zaboga, prekinuli me u pol posta, pa sam ga poslala ovako okrnjenog, pa je došlo do različitih shvaćanja. Pardon. Evo, sad ću ja.
Ne slažem se da je uvijek od emocija do seksa pola žileta kod žene. Ako je žena već u vezi, te je svoj pitjich (po svetom Mungosu:) ) već "poklonila" nekom ( ovo shvatite uvjetno, sa shvaćanjem da sam izrazito monogamna...), tada s prijateljem može stvoriti razinu bliskosti koja ne uključuje pipkanje... To sam mislila.
Kako sam shvatila, Circa i ja stojimo na prilično sličnoj poziciji o tome, jer, kako shvaćam, i on je u dugogodišnjoj vezi, te zajedno sa svojom djevojkom ima niz zajedničkih prijateljica, kao što i ja imam niz zajedničkih prijatelja sa svojim dečkom. prevariti dečka s njegovim prijateljem mi je najgora vrsta izdaje kakvu bez obzira na sve strašno osuđujem.

#126:   Autor: Alana Bates Post Postano: 11.07.2006. 10:04

Leteci mungos je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: › Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...


Pa valjda. Svaka žena mora shvatiti da se njene kvalitete ne mjere brojem muškaraca koji su ju povalili. To je prilično dječje razmišljanje koje treba prerasti, inače će joj svaku vezu pratiti "dječje bolesti"...

#127:   Autor: --- Post Postano: 11.07.2006. 20:58

[quote="Marigold";p="24907
Nažalost to je u današnje vrijeme i više nego istina..
Nikad nisam osuđivala sve muškarce ili branila sve žene...
kakvih ima primjeraka žena takvih istih ima i muškaraca..[/quote]

Istina. ima svakavih ljudi...a s ženama je još gore... Very Happy

#128:   Autor: DanicaV Post Postano: 11.07.2006. 21:09

@Gazda,

žene su također ljudska vrsta, ljudi........

#129:   Autor: paperje Post Postano: 13.07.2006. 12:30

da se vratimo na topic! @fatcat: hvala!
M-Ž prijateljstvo postoji! eto moj prijatelj koji je pri kraju faksa, dobio je svoj prvi posao. naravno, čovjek sretan ko nova godina, ali još je netko bio više nego presretan kad je čuo vijest - ja! za mene je to prijateljstvo: radovati se ko da sam jack pot na lotu pokupila jer je netko do koga mi je stalo sretan...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one... Smile

#130:   Autor: Alana Bates Post Postano: 13.07.2006. 13:19

eldiablo je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @Gazda,

žene su također ljudska vrsta, ljudi........


samo po kaznenom pravu Twisted Evil Twisted Evil


Po Ustavu RH, svatko tko tvrdi drugačije, krši Ustav, a poduzme li radnje sukladne svojoj tvrdnji, odgovoran je za diskriminaciju i seksizam, jasno, što je laički naziv za kršenje ljudskih prava, i ne samo da je odgovoran hrvatskim sudovima, već i Međunarodnog sudu za ljudska prava.

#131:   Autor: yellowica Post Postano: 13.07.2006. 13:19

kršiš zakon!!!!!!!

#132:   Autor: Alana Bates Post Postano: 13.07.2006. 13:24

paperje je napisao/la: ›
da se vratimo na topic! @fatcat: hvala!
M-Ž prijateljstvo postoji! eto moj prijatelj koji je pri kraju faksa, dobio je svoj prvi posao. naravno, čovjek sretan ko nova godina, ali još je netko bio više nego presretan kad je čuo vijest - ja! za mene je to prijateljstvo: radovati se ko da sam jack pot na lotu pokupila jer je netko do koga mi je stalo sretan...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one... Smile


Sad mi je pala na pamet jedna tako savršena ideja: ne možete tvrditi da nema muško-ženskih prijateljstava - ako je brat muško, a njegova sestra žensko i oni su prijatelji, onda u svakoj obitelji postoji muško-žensko prijateljstvo... Na brata/sestru nikad ni ne pomisliš na "taj" način, jasno, a ako se prijateljski slažete, to je prijateljstvo koje nikad neće doći u rizik "prerasti u nešto drugo", i blablabla...
Ili biste vi ipak relaciju braća-sestre stavljali u koš "rodbinski odnosi"?

#133:   Autor: Circa Post Postano: 13.07.2006. 13:27

Po meni je brat-sestra obiteljski odnos koji moze, ali i ne mora biti prijateljski. No, prije svega je obiteljski, a tek onda (eventualno) prijateljski...

#134:   Autor: marianne Post Postano: 18.07.2006. 1:28

to da ce se pravit ka da se nis nije dogodilo..nemoguce...ja se pravila al druga strana ne..a za m/ž prijateljstva neznam jel postoje...iam jednog super frenda i mogu s njim pricat o svemu i svacemu,totalno se razumijem itakoto tak da u tom slucaju glasujem za da,a opet imam iam jednog s kojim obozavam pricat i ond et zavrsili zajedno tak da nema vise prijateljstva.....m/ž prijateljstva postoje kak se ljudi postave

#135:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.07.2006. 8:01

marianne je napisao/la: ›
m/ž prijateljstva postoje kak se ljudi postave


lijepo rečeno i istinito. postoje prijateljstva-prijateljstva i prijateljstva s emocionalnim nabojem i u određenom trenutku moraš odlučiti...

#136:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.07.2006. 10:17

Kao što mislim da je izašlo iz Geminih usta: najbolje je kad ti je voljena osoba i najbolji prijatelj. Onda sve lakše funkcionira. Smile

#137:   Autor: tonya Post Postano: 18.07.2006. 10:48

Vjerujete li u prijateljstvo proizašlo iz ljubvi?

#138:   Autor: yellowica Post Postano: 18.07.2006. 11:00

da! U to vjerujem više od svega... jedan dečko s kojim sam prije mutila, postao mi je jedan od najboljih prijatelja...

#139:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.07.2006. 15:48

tonya je napisao/la: ›
Vjerujete li u prijateljstvo proizašlo iz ljubvi?


Nije čest slučaj, moram priznati, osobito ako se radilo o emocijama. Dečko i ja smo raspravljali o tome i zaključili da ne bismo mogli ostati "samo" prijatelji nakon prekida...

#140:   Autor: Gemi Post Postano: 18.07.2006. 16:25

Alana Bates je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Vjerujete li u prijateljstvo proizašlo iz ljubvi?


Nije čest slučaj, moram priznati, osobito ako se radilo o emocijama. Dečko i ja smo raspravljali o tome i zaključili da ne bismo mogli ostati "samo" prijatelji nakon prekida...


Nakon prekida netko će se ili duriti ili patiti.
U svakom slučaju ili će tu ostati emocija ili se to ipak ne zove prijateljstvo.

Btw. da se razumijemo - popiti kavu nakon prekida, porazgovarati na tel. ili čestitati rođendan i Novu godinu, ne smatram prijateljstvom.

#141:   Autor: marianne Post Postano: 18.07.2006. 17:41

prijateljstvo poslije prekida ne postoji...ne vjerujem u to...to ne moze bit pravo prijateljstvo....

#142:   Autor: fatcat Post Postano: 18.07.2006. 18:03

marianne je napisao/la: ›
prijateljstvo poslije prekida ne postoji...ne vjerujem u to...to ne moze bit pravo prijateljstvo....
Sto je "pravo" prijateljstvo? Definiciju molim...

#143:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.07.2006. 19:08

fatcat je napisao/la: ›
marianne je napisao/la: ›
prijateljstvo poslije prekida ne postoji...ne vjerujem u to...to ne moze bit pravo prijateljstvo....
Sto je "pravo" prijateljstvo? Definiciju molim...


Također mislim da to treba prvo definirat.

Druga stvar: što s ljudima koji su razvedeni i imaju zajedničko dijete nad kojim imaju zajedničku skrb? Takvi ljudi moraju ostati u relativno dobrim odnosima - to također, pretpostavljam, nije prijateljstvo. Ili se može razviti u takvo nakon nekoliko desetaka godina?

#144:   Autor: tonya Post Postano: 19.07.2006. 9:35

Ma najbolja je kombinacija prijatelj plus... Ono prijateljstvo plus povlastice minus ljubomora i ostala sranja... Samo što ni to ne može vječno trajati!

#145:   Autor: wendy Post Postano: 20.07.2006. 4:05

Ma tko može tvrditi da muško-žensko prijateljstvo ne postoji?

Od malena sam imala više muških prijatelja nego ženskih... i priznajem da je u dosta slučajeva bilo razočaravajuće... ali nekoliko primjera me zauvijek uvjerilo da je m-ž prijateljstvo ne samo moguće, nego u pojedinim slučajevima, čak i puno čvršće od ž-ž.

Moj najbolji frend, recimo, je prezgodan. I kada bih gledala realno, ima sve ono što bih ja tražila od dečka. Ali, jednostavno mi nikada nije bio seksualno privlačan iz razloga što smo od početka razvili poseban odnos. A sto posto sam sigurna kako bi, da mu se pojavim pred očima potpuno gola, rekao Daj, jesi luda? Mi smo prijatelji, ne mogu ja to. I nije to moja naivnost. Imam brdo "frendova" koji mi nikada nisu ništa priznali, ali znam da bi "skočili" i na najmanji mig. Ali s Njim je drukčije.

Ma obožavam ga!! Nema boljeg osjećaja od toga kada se probudiš ujutro pored dečka kojeg ti voliš... ali bez ikakve seksualne privlačnosti, ljubomore, glupih svađa... Jednostavno znaš da je uz tebe... i da mu ništa nije palo na pamet dok leži pored tebe... I još uz to ima na sebi tvoju pidžamu u plavoj boji, dok ti u isto vrijeme imaš jednaku takvu u ružičastoj... sa cvjetićem na prsima... ma obožavam ga!!

Dobro sad, malo sam se zanijela... Ne kažem da je pravo muško-žensko prijateljstvo često... Ali je moguće!

Ako ćemo tako, nikakvo prijateljstvo ispred kojega bismo stavili epitet "PRAVO" nije često.


Zadnja promjena: wendy; 31.03.2007. 15:10; ukupno mijenjano 1 put.

#146:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.07.2006. 8:34

wendy je napisao/la: ›
Ako ćemo tako, nikakvo prijateljstvo ispred kojaga bismo stavili epitet "PRAVO" nije često.


Evo, i s ovim se moram složiti: kroz cijeli život uspijemo imati možda 5-6 pravih prijatelja, ostali su poznanici, ili su prijatelji samo u jednoj životnoj fazi: u pelenama, ili na faksu, ili susjeda s kojom pijemo kavu dok smo na godišnjem...

#147:   Autor: deer_hunter Post Postano: 20.07.2006. 12:58

tonya je napisao/la: ›
Ma najbolja je kombinacija prijatelj plus... Ono prijateljstvo plus povlastice minus ljubomora i ostala sranja... Samo što ni to ne može vječno trajati!


kolko traje, nek traje... osijek031.com smile

#148:   Autor: --- Post Postano: 13.08.2006. 15:36

prijateljstvo je, po definiciji, trajan pojam...

#149:   Autor: DanicaV Post Postano: 13.08.2006. 19:42

gazda777 je napisao/la: ›
prijateljstvo je, po definiciji, trajan pojam...


ali ljudi su pokvarljiva roba.........

#150:   Autor: --- Post Postano: 13.08.2006. 20:16

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
prijateljstvo je, po definiciji, trajan pojam...


ali ljudi su pokvarljiva roba.........

eh, a tek žene... Very Happy Very Happy

#151:   Autor: DanicaV Post Postano: 13.08.2006. 21:56

koji folirant.......... Razz

#152:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 13.08.2006. 22:14

Ne vjerujem u muško-ženska prijateljstva. Uvijek se kod jednog i/ili drugog pojavi neka želja da između njih bude nešto više... jednostavno - da postoje muško-ž. prijateljstva, ne bi opstao ljudski rod (if you know what I mean). Čula sam za 'SAMO PRIJATELJE', ali to 'NIJE ISTINA'...

#153:   Autor: Circa Post Postano: 13.08.2006. 22:38

Ej Zeska glavo, zenska glavo....
Ne mozes ni pricati o necemu o cemu, evidentno je, nemas pojama...

#154:   Autor: goose Post Postano: 13.08.2006. 22:39

mlada je
naučit će s vremenom Very Happy

#155:   Autor: Circa Post Postano: 13.08.2006. 22:43

No, I do NOT know what you mean!
Ako si mislila da u slucaju postojanja musko-zenskih prijateljstva nitko ne bi htio seks sa osobom suprotnog spola mogu reci jedino SVAKA CAST!!!

#156:   Autor: puki Post Postano: 14.08.2006. 1:29

goose je napisao/la: ›
mlada je
naučit će s vremenom Very Happy


Za par godina kada postane punoljetna, kontam...


Enivejz, zanimljivo kako se određeni postotak pučanstva tako žustro ograđuje činjenice da actually postoje... hehehehehe

Opet, ako se smijem pozvat na neke komentare koje sam dobio - kroz par godina kako sam u većoj interakciji sa okolinom (ne računam srednju, ono, na faksu ipak malo proširiš krug poznanika) konstantno mi netko tupi kako nemam pojma, kako ću odrasti pa znati nešto o životu. De, ono, koji ku*ac?
For starters - m-ž prijateljstva postoje, ako tvrdite da ne postoje, ili ste zagorjela tinejđerka koja je popila svu pamet svijeta i povodi se za masom zato jer je to hoch, ili ste jebeno razočarani u život. I sada bih zamolio - godspodo, ako ste toliko razočarani svime, i, eto, ZNATE da ne postoji stvar poput muško - ženskoga prijateljstva, ...jebiga. Ne propovjedajte meni.
Tada ne želim odrasti. Dovoljno sam odrastao da mi je dobro, a, ono, neću praviti greške zbog kojih ste Vi očigledno toliko isfrustrirani.


...da vas jebalo više "iskustvo".


Dakle - ako ja održavam nekolicinu prijateljstava u kojima mi ni ne pada na pamet ostvariti ikakvu dozu intime veću od prijateljstva sa nekom gospodičnom, niti njoj sa mnom, koji ste vi jebeni autoriteti da mi tvrdite kako to ne postoji i šta si ja znam?
(ako ćemo čist fizički)Gospodo, ja poznajem svog pišu. Ja znam što moj pišo želi, i trudim se, uz suglasnost određene osobe ( Smile ) da to moj pišo i dobije. Ne privlači me ni jedna druga solucija osim konkretno jedne, i na tome stoji situacija, tako da ne postoji potreba za držanjem na uzdi, jer mali ne ide nigdje drugdje osim tamo gdje mu je i mjesto.
Također, vjerujem da tamo negdje postoji i neka osoba ženskoga spola koja se nalazi u istoj situaciji i može se upustiti u prijateljsku vezu bez ikakve...hm...recimo, "kemije".
Po jednostavnom izračunu vjerojatnosti, vjerojatno sam prijatelj barem sa jednom takvom osobom.

I there you go. If you know what I mean (I'm pretty convinced that I'm, unlike some other characters here, quite understandable....)thank you and goodnight...


Vjerujem da nisam previše zabrazdio u offtopic.

#157:   Autor: fatcat Post Postano: 14.08.2006. 3:31

Kikiriki 4 U...

#158:   Autor: DanicaV Post Postano: 14.08.2006. 7:42

Puki, toliko se ne slažeš sa Ženskom glavom da će se na kraju iz svega izroditi jedno lijepo prijateljstvo....... Razz
Pravi si matematičar.

#159:   Autor: Alana Bates Post Postano: 14.08.2006. 10:12

puki je napisao/la: ›
Enivejz, zanimljivo kako se određeni postotak pučanstva tako žustro ograđuje činjenice da actually postoje... hehehehehe

Opet, ako se smijem pozvat na neke komentare koje sam dobio - kroz par godina kako sam u većoj interakciji sa okolinom (ne računam srednju, ono, na faksu ipak malo proširiš krug poznanika) konstantno mi netko tupi kako nemam pojma, kako ću odrasti pa znati nešto o životu. De, ono, koji ku*ac?
For starters - m-ž prijateljstva postoje, ako tvrdite da ne postoje, ili ste zagorjela tinejđerka koja je popila svu pamet svijeta i povodi se za masom zato jer je to hoch, ili ste jebeno razočarani u život. I sada bih zamolio - godspodo, ako ste toliko razočarani svime, i, eto, ZNATE da ne postoji stvar poput muško - ženskoga prijateljstva, ...jebiga. Ne propovjedajte meni.
Tada ne želim odrasti. Dovoljno sam odrastao da mi je dobro, a, ono, neću praviti greške zbog kojih ste Vi očigledno toliko isfrustrirani.


...da vas jebalo više "iskustvo".


Dakle - ako ja održavam nekolicinu prijateljstava u kojima mi ni ne pada na pamet ostvariti ikakvu dozu intime veću od prijateljstva sa nekom gospodičnom, niti njoj sa mnom, koji ste vi jebeni autoriteti da mi tvrdite kako to ne postoji i šta si ja znam?
(ako ćemo čist fizički)Gospodo, ja poznajem svog pišu. Ja znam što moj pišo želi, i trudim se, uz suglasnost određene osobe ( Smile ) da to moj pišo i dobije. Ne privlači me ni jedna druga solucija osim konkretno jedne, i na tome stoji situacija, tako da ne postoji potreba za držanjem na uzdi, jer mali ne ide nigdje drugdje osim tamo gdje mu je i mjesto.
Također, vjerujem da tamo negdje postoji i neka osoba ženskoga spola koja se nalazi u istoj situaciji i može se upustiti u prijateljsku vezu bez ikakve...hm...recimo, "kemije".
Po jednostavnom izračunu vjerojatnosti, vjerojatno sam prijatelj barem sa jednom takvom osobom.

I there you go. If you know what I mean (I'm pretty convinced that I'm, unlike some other characters here, quite understandable....)thank you and goodnight...


Vjerujem da nisam previše zabrazdio u offtopic.


Ovaj cijeli post mi je tako zakon da ga kvotam et čist bezveze. Sad ti vraćam sav onaj kikiriki, može? Wink

#160:   Autor: puki Post Postano: 14.08.2006. 11:23

Ajd hvala, buba :*

@Danica - teško, stvarno teško. Ne, ovaj post nije upućen samo njoj, mao sam čitao topik i dopizdilo mi. A i ljeto je pa patim od nesanice pa sam se spremao za još jednu dugu i dosadnu noć(pošto mi je pregorio kompjuktor u mojoj sobi, ne mogu ništa raditi tijekom noći, pa mi bude dosadno, a ovaj je kod buraza, no dosta o tome ...). Iako sam prije imao drugačije navike, sada jednostavno odjebem ufurane ljude, tako da mi je život puno lakši... Zato - čisto sumnjam.

@fatcat - Thanks, mate...

#161:   Autor: wendy Post Postano: 14.08.2006. 16:06

Ne znam koliko ću s ovim otići u offtopic i hoću li uopće... ako da, ispričavam se unaprijed Wink ali eto... čitala sam svoj post na ovu temu prije koju minutu i sad se osjećam odvratno, još gore nego prije... jer mislim da sam se zaljubila u prijatelja o kojemu sam u tome postu pisala. NIKAD u životu se ne bih tome nadala, ali jednostavno se dogodilo. Proveli smo vikend zajedno na motorijadi... kao što smo dosad proveli vikend zajedno stotinama puta... ali ovaj put je s moje strane bilo drukčije...

Ne prestajem vjerovati u m-ž prijateljstva niti bilo što slično... i ovaj moj slučaj ne podržava teoriju onih koji ne vjeruju u mogućnost m-ž prijateljstava... ipak, nas dvoje smo doista bili SAMO prijatelji godinama i nikada prije nisam ništa takvo pomislila... ali nekako se dogodilo i osjećam se jadno i glupo jer prvi put u životu ne znam što napraviti.

Previše mi je stalo do njega i ne znam kako bih bez njega u životu... ali ovi potpuno novi osjećaji me ubijaju. Priznala sam to dvjema frendicama... i nisam mogla vjerovati kad su rekle da ih to ni malo ne iznenađuje i kako bi se cijelo društvo moglo kladiti da ćemo nas dvoje kad-tad završiti zajedno.

Ali, kako sad dalje?! On je prvenstveno moj prijatelj, osoba kojoj ne mogu lagati. I ne želim. Ali, iz tog razloga mi je još teže priznati što osjećam. Ne bojim se odbijanja u ovom slučaju. Bojim se da bi se naš odnos mogao promijeniti. Prvi put shvaćam onu, meni inače tako otrcanu, frazu: "Bojim se da ne upropastimo prijateljstvo". Dosad mi se dizala kosa na glavi kada bih to čula...ali sada osjećam baš taj strah.

Imala sam jebeni osjećaj da je on tijekom ovog vikenda mislio isto što i ja... ali je osjećao isti strah. Uz to je imao još jedan razlog da ništa ne kaže: bila sam pijana te noći...kružile su priče kako smo nas dvoje zajedno, a ja sam njemu rekla : "Fuj, kao da pričaju da sam u vezi s bratom." Sad ne mogu vjerovat da sam tako nešto rekla...

I tako, drhtala sam dok smo ležali zagrljeni... dijelom zbog toga što je šator bio mokar od kiše, dijelom zbog svega što sam osjećala... Wink i osjećala sam ljubomoru kad sam ga vidjela s drugom curom, a dosad sam mu ih "namještala". I malo smo se posvađali prvi put jer je nešto obećao, a nije napravio zbog cure s kojom je završio...

Želim napomenuti da nije stvar u nikakvom seksu ili tako nešto, jer se ovdje uglavnom povlačilo to pitanje. Osjećam nešto što dosad nikad nisam osjećala. I šta bi u mojoj situaciji napravili svi ovi ljudi s ISKUSTVOM ili oni bez njega? Embarassed

#162:   Autor: --- Post Postano: 14.08.2006. 16:32

samo si potvrdila moje riječi da m-ž prijateljstva ne postoje.

#163:   Autor: Alana Bates Post Postano: 14.08.2006. 17:01

Ma nije ništa potvrdila: čuj, ako smijem savjetovati u ovom slučaju, prvo razmisli. Odvaži pro&contra i onda vidi što ćeš dalje. Ako misliš da ne bi mogla dalje održavati prijateljstvo, onda mu priznaj: ako postoji interes s njegove strane, to je dobro. Ako ne postoji, onda navjerojatnije nećete moći biti ni prijatelji (kažem, najvjerojatnije: zbog nelagode, ali može u tvom slučaju biti i drugačije).
Ako odlučiš da želiš zadržati samo prijateljstvo, onda ćeš se morati dobro potruditi izbrisati te ne-prijateljske osjećaje...
Samo prvo dobro razmisli što ti je značajnije. Ali zapamti da garancije ne postoje i da se odnosi teško vraćaju na staro...

#164:   Autor: fatcat Post Postano: 14.08.2006. 19:04

Dobri prijatelji nemaju tajne izmedju sebe. Ako je bas takav, on vec zna...
Imas izbor. Idi tamo gdje te srce vuce, ili provedi zivot misleci sto je moglo, i kako je moglo biti.

#165:   Autor: DanicaV Post Postano: 14.08.2006. 21:36

fatcat je napisao/la: ›
Dobri prijatelji nemaju tajne izmedju sebe. Ako je bas takav, on vec zna...


upravo tako, pravom prijatelju ne moraš ni reći..... osjeća i zna. ako misli da će te suvišnim pitanjima povrijediti, ostavit će ih za kasnije ili nikada. prijatelj neće postavljati pitanja kada ne treba, neće te silovati "prijateljstvom".

#166:   Autor: wendy Post Postano: 15.08.2006. 2:03

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatcat je napisao/la: ›
Dobri prijatelji nemaju tajne izmedju sebe. Ako je bas takav, on vec zna...


upravo tako, pravom prijatelju ne moraš ni reći..... osjeća i zna. ako misli da će te suvišnim pitanjima povrijediti, ostavit će ih za kasnije ili nikada. prijatelj neće postavljati pitanja kada ne treba, neće te silovati "prijateljstvom".



sorry, ljudi, i ja obožavam bajke i često želim zamišljati da živim u njima. Ali izjava da "pravi prijatelj već zna"... koliko je to realno uopće pomisliti. Ne znam, ako vi imate sposobnost čitati misli... svaka čast. No, većina ljudi nema. To se dogodilo, kako sam rekla, ovaj vikend. Odnosno, moji su se osjećaji promijenili. A ja mu to nisam pokazala. Nakon onoga što sam mu rekla ranije, ne znam kako bi mogao znati.

Lako je to sve napisati, ali stvarnost je nešto sasvim drugo Wink

Alana, razmišljam jednako kao i ti... ali kako postupiti... ne nam hoću biti sposobna tako lako odlučiti Sad

#167:   Autor: fatcat Post Postano: 15.08.2006. 3:49

Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...

#168:   Autor: DanicaV Post Postano: 15.08.2006. 12:47

fatcat je napisao/la: ›
Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...


super si se "odrazio".
"prijatelji" koji se naljute jer im nisi nešto rekao u povjrenju nisu prijatelji.
govor očiju, tijela (vidiš po tome kako se netko drži je li dobro, nervozno, radosno....), mimika.... govori više od riječi.

#169:   Autor: wendy Post Postano: 15.08.2006. 15:07

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatcat je napisao/la: ›
Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...


super si se "odrazio".
"prijatelji" koji se naljute jer im nisi nešto rekao u povjrenju nisu prijatelji.
govor očiju, tijela (vidiš po tome kako se netko drži je li dobro, nervozno, radosno....), mimika.... govori više od riječi.


Izgleda nikad niste bili u sličnoj situaciji... Ne radi se o tome bi li se netko naljutio ili ne bi... Ovdje je u pitanju kako nekome tko ti je godinama poput brata reći da osjećaš nešto više. Ako netko misli da je to sve lako... svaka čast. Meni nije ni najmanje lako, ali svatko je drukčiji. Ne znam kako bi mogao "znati" kad sam jedva ja sama sebi to priznala. I po čemu bi mogao zaključiti kad mu ničim to nisam pokazala. Tu postoji velika opasnost... Ne bi se on naljutio, možda uostalom misli baš kao i ja... ali ako ne misli... šta, vi mislite da će naš odnos ostati isti. Evo, samo jedan banalan primjer, moći će se bez nelagode meni izjadati kad ga povrijedi ili zbuni ili očara neka cura, kao što je radio dosad?

Ali dobro, vidim da si baš ne možete percipirati moju situaciju, pa bolje da se vratimo na razgovore od prije, a ostavimo moju priču sa strane. Samo sam htjela podijeliti iskustvo s forumašima, kad se već o toj temi raspravlja.

Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

#170:   Autor: fatcat Post Postano: 15.08.2006. 16:07

wendy je napisao/la: › Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

Nisam cuo za Balasevica niti ga se sjecam, prihvaticu to kao kompliment.
Promisliti dobro je jedno, analizirati te misli dok nisu izgube sve znacenje je drugo. Mogucnost da se stvari pogorsaju? Kao da se ste postali najednom stranci, zasto tako negativan stav?
FWIW, ista situacija prije mnogo godina... mnogo godina. Bajka jos traje, kako za mene tako i za moju suprugu.

#171:   Autor: Alana Bates Post Postano: 15.08.2006. 16:30

fatcat je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: › Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

Nisam cuo za Balasevica niti ga se sjecam, prihvaticu to kao kompliment.
Promisliti dobro je jedno, analizirati te misli dok nisu izgube sve znacenje je drugo. Mogucnost da se stvari pogorsaju? Kao da se ste postali najednom stranci, zasto tako negativan stav?
FWIW, ista situacija prije mnogo godina... mnogo godina. Bajka jos traje, kako za mene tako i za moju suprugu.


Smile Drago mi je zbog tebe, fatcat. Međutim, neki ljudi odbijaju riskirati (sjećam se sebe u balavim godinama, i zaključujem da nikad nisam bila takva - uvijek sam voljela preuzimati rizike.) Tako da znam što bih ja napravila u wendynoj situaciji, ali ne mogu to njoj nametnuti kao muss...

#172:   Autor: fatcat Post Postano: 15.08.2006. 18:16

Alana Bates je napisao/la: ›
Smile Drago mi je zbog tebe, fatcat. Međutim, neki ljudi odbijaju riskirati (sjećam se sebe u balavim godinama, i zaključujem da nikad nisam bila takva - uvijek sam voljela preuzimati rizike.) Tako da znam što bih ja napravila u wendynoj situaciji, ali ne mogu to njoj nametnuti kao muss...
Ne namecemo nista, niti je to bila namjera. Pitanje je bilo "I šta bi u mojoj situaciji napravili svi ovi ljudi s ISKUSTVOM ili oni bez njega?".
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?

#173:   Autor: Pirgo Post Postano: 15.08.2006. 19:25

Pročitao sam topic i glasao za "NE" opciju.

svira:
Roni Size - Friends

^_^

#174:   Autor: Alana Bates Post Postano: 15.08.2006. 20:31

fatcat je napisao/la: ›
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?


Možda je i to točno. Hm.

#175:   Autor: puki Post Postano: 15.08.2006. 21:37

fatcat je napisao/la: ›
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?


Hm..Ja se slazem. Opet - ja sam nerijetko u krivu...

Ne znam. Ovo je situacija u kojoj se ne mogu dati pravi savjeti.

#176:   Autor: wendy Post Postano: 16.08.2006. 1:24

Smile

Kad bih pokupila sad ponešto od svakog od vas... dobila bih rješenje, čini se Wink

Ma, ne razmišljam ja uopće više o tome reći ili ne... pitanje je kako i šta reći. dobila sam finih savjeta od jedne frendice. Slušajte jedan: napij ga u subotu i onda skoči na njega i poljubi ga. Shocked - takva je otprilike bila moja faca nakon njene izjave, pa je na konto toga dodala : Pa, dobro, nisam rekla da mu odmah moraš jezik uvalit. Confused

Tako da ja neću više razmišljati niti tražiti savjete. Reći ću mu baš tako kako je. Sad kad mi se sve malo posložilo u glavi... ako njegov odgovor i ne bude onakav kakvog bih voljela Smile stvari se ne mogu baš toliko drastično promijeniti. Jedno vrijeme možda, ali kad se to sve slegne... već ga mogu zamisliti kako me nakon nekog vremena zadirkuje : Aaa, znaš onda kad si se palila na mene.. Laughing A, s druge strane... fatcat, možda se i ja jednog dana uspijem pohvaliti tako lijepim iskustvom poput tvoga Wink

Pa, eto, hvala vam na trudu. Odlučila sam mu reći i to što prije Cool

Rezultate ću vam već javiti Wink

#177:   Autor: fatcat Post Postano: 16.08.2006. 7:00

wendy je napisao/la: › Rezultate ću vam već javiti Wink
Ako prihvatis savjet prijateljice i skocis na njega (uvalila jezik ili ne), moze slobodno i koja fotka uz rezultate. Wink

#178:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.08.2006. 8:32

wendy je napisao/la: › Slušajte jedan: napij ga u subotu i onda skoči na njega i poljubi ga. Shocked - takva je otprilike bila moja faca nakon njene izjave, pa je na konto toga dodala : Pa, dobro, nisam rekla da mu odmah moraš jezik uvalit. Confused

Plijen se lovi na cistini... Ako mu to usljakas, a on je u pola posla s nekom drugom ribom, onda mozes biti sigurna da neces dobiti ono cemu se nadas, odnosno da to neces dobiti intenzitetom kojim zelis. Ako s njim zelis pravu ljubav, onda mu moras dozirati emocije i signale. Pod "signale" mislim na ono sto bi on shvatio kao "signale", a ne ono sto vi ribe smatrate signalima, tipa "pogledala sam ga u guzvi od sto tisuca ljudi i pogledi su nam se susreli" (ako si plavusa, ovo nije slucajno, naime, muzjak u takvoj guzvi na brzinu promatra potencijalnu lovinu, a plavuse se zbog zuckaste boje kose (fizika, blabla, valna duljina zutog svjetla) isticu) ili npr. "prosao je pored mene i ocesao me kukovima" ili "prdnula sam, a on se slatko nasmijao"... ;-) Sto zelim reci?! Zelim reci da zene uglavnom imaju drugacije kalibrirane radare i odasiljace signala od muskaraca, ali to je jedna sasvim druga prica. ;-)

Doduse, ako to nesto kuha medju vama oboma, onda bi moglo biti drugacije, ali ti velis da ne znas sto on misli. Probaj prvo to spoznati.


Citat: › Sad kad mi se sve malo posložilo u glavi... ako njegov odgovor i ne bude onakav kakvog bih voljela Smile
Ja sam siguran da bi on u odredjenom vremenu prihvatio tvoju poruku na nacin na koji bi ti to zeljela. Sada jos ostaje pitanje hoces li pogoditi taj time window. ;-)

Citat: › već ga mogu zamisliti kako me nakon nekog vremena zadirkuje : Aaa, znaš onda kad si se palila na mene.. Laughing
On te zadirkuje, a ti i dalje potajno patis... ;-) Bas super... ;-)

Citat: › Pa, eto, hvala vam na trudu. Odlučila sam mu reći i to što prije Cool Rezultate ću vam već javiti Wink


Mogu ti jedino pozeljeti: "rodilo ti votje!" i "omastila muf" ;-)

#179:   Autor: wendy Post Postano: 16.08.2006. 13:20

Hehe, fatcat, i da se odlučim na taj pothvat, ne želim ni zamisliti njegovu facu na takvoj fotki Laughing

Ma, ljudi, šta bih ja bez vas Wink A, dobro, djelomično se šalim, ali eto, ipak ste mi svi pomogli da sa različitih stajališta sagledam situaciju...hvala na tome osijek031.com smile večeras se nalazim s njim... pa ćemo vidjeti Wink

#180:   Autor: wendy Post Postano: 16.08.2006. 13:25

Mungos, hvala na iscrpnoj analizi osijek031.com smile Bravo

Zanimljiva je ta teorija o ženskoj percepciji "signala" - poprilično glupo, ali poprilično istinito Wink

A, to što me češće primjete u rulji nema veze s mojom neodoljivom karizmom nego bojom kose koju mi je priroda dala? Wink Laughing

I za kraj, hvala na željama... rodilo, dao Bog! Wink

#181:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.08.2006. 8:50

A daj, šta je bilo, kak je prošlo? (ja sam sad nervozna... Smile )

#182:   Autor: wendy Post Postano: 17.08.2006. 15:54

Smile Alana, evo izvještaja:

Našli smo se sinoć i tako bez veze pričali... U razgovoru je rekao da ne može zamisliti vezu s nekim trenutno, da to sad nije za njega, da mu se "ne da nikog vodat za ruku". To me malo pokolebalo, ali nisam htjela odustati. Malo smo popili... na trenutak smo ostali sami i htjela sam taj trenutak i iskoristiti Wink

A tu sad dolazimo na ono što su fatcat i danica spominjali - kad znaš šta misli onaj drugi.

Još ne vjerujem, nisam mislila da će proći ovako Embarassed


Zadnja promjena: wendy; 31.03.2007. 15:15; ukupno mijenjano 1 put.

#183:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 17.08.2006. 16:04

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Smile Alana, evo izvještaja:

Našli smo se sinoć i tako bez veze pričali... U razgovoru je rekao da ne može zamisliti vezu s nekim trenutno, da to sad nije za njega, da mu se "ne da nikog vodat za ruku". To me malo pokolebalo, ali nisam htjela odustati. Malo smo popili... na trenutak smo ostali sami i htjela sam taj trenutak i iskoristiti Wink Nisam htjela duljiti ili objašnjavati, samo sam mu rekla: "Znaš šta, ti si se meni počeo jako sviđati... buni se ako hoćeš, ali ja bih se baš sad ljubila s tobom." Djetinjasto? Znam Laughing Malo se iznenadio, ali nismo imali vremena pričati previše... pa smo se ljubili. I stvarno sinoć nismo više o tome pričali, jer ostali su se vratili i tako to... svi su se, naravno, iznenadili kad su vidjeli kako se stvar brzo riješila. Wink

I ujutro sam primila poruku : "Mala, jesi ti mislila ono što si sinoć rekla? Jer ja jesam."

A nije rekao puno, tj. ništa više osim: "Pa ja se s tobom oduvijek želim ljubiti." uz njegov slatki osmjeh Embarassed - vratio mi je jednako djetinjasto.

A tu sad dolazimo na ono što su fatcat i danica spominjali - kad znaš šta misli onaj drugi. Jesmo se zezali, ali znamo oboje šta smo s tim mislili reći.

Još ne vjerujem, nisam mislila da će proći ovako Embarassed

Čestitam! Wink

#184:   Autor: fatcat Post Postano: 17.08.2006. 17:26

Nema nista ljepse nego prica sa dobrim krajem pocetkom... Wink

#185:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 19:03

fatcat je napisao/la: ›
Nema nista ljepse nego prica sa dobrim krajem pocetkom... Wink


e jesi neozbiljan....... Wink

@Wendy, držim ti palčeve, fige, što god treba........

Razz

#186:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.08.2006. 19:08

Jeeeeeeeeeij, ja sam jako sretna zbog tebe Very Happy

#187:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.08.2006. 19:10

Ajme, mi svi sudjelovali u priči, pa se uživili........ Wink

#188:   Autor: wendy Post Postano: 18.08.2006. 0:15

Very Happy Hvala svima što ste sretni zbog mene... A ipak, da nije vas, možda se ne bih odvažila na to tako brzo Wink

#189:   Autor: sharkey Post Postano: 13.09.2006. 15:11

Moguće je. Moj najbolji prijatelj je devojka. Smile

#190:   Autor: Loona Post Postano: 14.09.2006. 14:45

sharkey je napisao/la: ›
Moguće je. Moj najbolji prijatelj je devojka. Smile


i moja najbolja frendica je frajer.. Smile

#191:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 14.09.2006. 15:21

sharkey je napisao/la: › Moguće je. Moj najbolji prijatelj je devojka. Smile


Da, koju bi vrlo radio maznio, samo da ona hoce, tctc... ;-)

Loona je napisao/la: › i moja najbolja frendica je frajer.. Smile


Zna li on da ti tako mislis o njemu?! Smile

#192:   Autor: Loona Post Postano: 14.09.2006. 15:37

Ma kako ne bi znao.. Wink
kad nemaš ni brata ni sestru ni rodbinu i ful malo prijateljica (jerbo su žene uglavnom ljubomorne i zavidne), poput mene, onda ti je najbolji prijatelj sve: i brat i frendica i lega i sve drugo što očekuješ od najboljeg prijatelja.. samo je u mom slučaju to muško..

#193:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 14.09.2006. 15:53

Loona je napisao/la: › ...onda ti je najbolji prijatelj sve: i brat i frendica i lega i sve drugo što očekuješ od najboljeg prijatelja..

i sex?

Citat: › samo je u mom slučaju to muško..

Sve 5 ako oboje vase prijateljstvo kontate na jednak nacin...

#194:   Autor: zloco_os Post Postano: 14.09.2006. 19:39

NE...moj odgovor...prijateljstvo izmedju muske i zenske strane moze biti jedino braco-seka...ovo ostalo...sorry...cure,il vas decki lazu i pustaju da vjerujete u prijateljstvo ili nesto planiraju...a vi to ne kontate...ili su zaljubljeni u vasu najbolju prijateljicu pa se krpaju svama da ju vide...pa se nadjite u tome...ili traze put do vaseg srca...a sram im vam reci jer se boje da ne odete...i pomalo znaju da nisu vas tip i laganini vam se uvlace pod kozu...."ma on je tak divan i super...uvijek je tu za mene...pravi PRIJATELJ"...samo gej deckic ima prijateljicu i nece reagirati ako se prednjim presvlacite...ja ? Sorry moj libido jos ima funkciju...i lijepa zena je uvijek lijepa zena...osim ak je krvno srodstvo...i onda je lijepa,ali na prijateljski nacin...PRAVI prijateljski nacin...

#195:   Autor: wendy Post Postano: 14.09.2006. 22:27

pa šta je tebi, zloco? Laughing ajde, ovo što si napisao može biti točno u pojedinim slučajevima. ali tvrditi da samo gej decki imaju frendice?! po tome je onda vecina mojih prijatelja gej. Ajd, OK, moj najbolji prijatelj i ja smo završili zajedno... Embarassed Ali, godinama je bilo toliko situacija u kojima je moglo nešto biti, a nikada ni jedno od nas nije nista pokusalo. Baj d vej, imamo mi zajedničku frendicu koja je super osoba, ali što se izgleda tiče... ne želim biti bezobrazna, ali znaš na šta mislim. I jako često je s njom kao i mnogi drugi dečki iz društva, a zbilja im se nikada ne bi sviđala.

Jedna moja frendica živi s frendom koji nije gej i nikada između njih ništa nije bilo, iako su zli jezici svašta pričali... a to se događa baš zbog tih predrasuda.

Moja stara i tatin vjenčani kum su jako, jako dobri prijatelji. A on ju sigurno ne bi "okrenuo".

Nemoj generalizirat Smile

#196:   Autor: toni Post Postano: 15.09.2006. 9:25

wendy je napisao/la: ›
Moja stara i tatin vjenčani kum su jako, jako dobri prijatelji. A on ju sigurno ne bi "okrenuo".



To ti mislis Smile

#197:   Autor: zloco_os Post Postano: 15.09.2006. 13:06

Generalizirao ili ne...ovo za gej deckica se odnosi na to da samo ON iliti njegov LIBIDO nece reagirati na zensko tijelo...znas ono,sirove strasti i to....ipak si i ti zavrsila sa tvojim "prijateljem koji nije gej"...tata ako i pozeli biti sa kumom...ne vjerujem da ce ti doci i reci...ili ako i bude snjom isto tako...ma sve je to generaliziranje...al u 99% slucajeva...nemre opstat takvo prijateljstvo...osim ako se ne nadju stvarno dvije genijalne osobe..."koje smiju bacit kamen prve..." a cist sumnjam da jos ima takvih...i to za tvoje prijatelje...ma kako si ti sigurna u to?Da si citaju price za laku noc samo?Cist sumnjam...kamasutru prije u svakom slucaju...pa nek ja imam zli jezik...al eto,to je tako i nece biti nikad drugacije...

#198:   Autor: jooooooj Post Postano: 15.09.2006. 13:19

takvo prijateljstvo je nemoguće a da barem s jedne strane ne postoji i najmanja fizička privlačnost a da li će te osobe biti zajedno u nekom trenutku je stvar samokontrole a i odabira, što ti je prioritet, želiš li tu osobu kao prijatelja/icu ili nešto više(gdje u tom slučaju, po mome mišljenju, dolazi do kraja prijateljstva a budučnost ostaje neizvjesna...)

#199:   Autor: toni Post Postano: 15.09.2006. 13:23

laddertheory.com

"
Sally: We are just going to be friends, OK?
Harry: Great, friends. It's the best thing...You realize, of course, that we can never be friends.
Sally: Why not?
Harry: What I'm saying is - and this is not a come-on in any way, shape, or form - is that men and women can't be friends, because the sex part always gets in the way.
Sally: That's not true. I have a number of men friends and there is no sex involved.
Harry: No, you don't.
Sally: Yes, I do.
Harry: No, you don't.
Sally: Yes, I do.
Harry: You only think you do.
Sally: You're saying I'm having sex with these men without my knowledge?
Harry: No, what I'm saying is they all want to have sex with you.
Sally: They do not.
Harry: Do too.
Sally: They do not.
Harry: Do too.
Sally: How do you know?
Harry: Because no man can be friends with a woman that he finds attractive. He always wants to have sex with her.
Sally: So you're saying that a man can be friends with a woman he finds unattractive.
Harry: No, you pretty much want to nail them, too.
Sally: What if they don't want to have sex with you?
Harry: Doesn't matter, because the sex thing is already out there, so the friendship is ultimately doomed, and that is the end of the story.
"

uvjek postoje iznimke, ali je u globalu tako.

#200:   Autor: zloco_os Post Postano: 15.09.2006. 13:31

eto...potpis na zadnja dva posta...prilicno jasno receno...

#201:   Autor: puki Post Postano: 16.09.2006. 16:49

Pa joooooj, bar sam mislio da ces, kao kolega matematicar, izbjeci uporabu "nemoguce" (a onda se meni prigovara da sam iskljuciv) - dakle. Jel tko od vas teskih obozavatelja teze da ne postoje ima frendicu/frenda kojeg ne zeli odvuci u krevet? Vjerojatno ima. I onak, kako je moguce da ne zeli? Jednostavno, ne zeli..I onda, koliko je teska situacija da se to osjeca i u drugom smjeru? Tj, da ta ista frendica jednostavno isto ne zeli?

Ono, ok, kontam da se samo zajebavate i da actually to ne mislite, ali ono, jebote...
Naravno, sad ce netko uletiti kako sve frendice zapravo zeli poseviti(takve slucajeve zalim).

joooooj, jesi siguran da tvrdnja vrijedi za svaki x e Ž?

#202:   Autor: zloco_os Post Postano: 16.09.2006. 19:35

Al si ga sad u***ro...ne vjerujem da pitagorin poucak ima veze sa ovim sto pisemo...jednostavno receno;zakoni prirode i bioloske potrebe su ipak ispred nekog kodeksa ponasanja u datom trenutku...ne vjerujem da bi rekao(sad vise ne govorim samo u svoje ime) ne najboljoj legici(ako je icemu privlacna a vjerojatno ima sve pozitivne strane jer ti je NAJBOLJA) da ti se sleti u zagrljaj...u krajnjoj liniji i da ju odbijes...ostao bi papak koji ju nije htio...a ne znam da li si svjestan sto znaci kad odbijes zensku osobu...ili osjecaj koji imas kad budes odbijen...

#203:   Autor: puki Post Postano: 17.09.2006. 10:48

zloco_os je napisao/la: ›
Al si ga sad u***ro...


Baš i nisam. Više si ti - ako ti je stav stvarno "ostao bi papak koji ju nije htio", lega, žalim te...
Kakvi zakoni prirode i bioloske potrebe? De ne razbacuj se velikim rijecima. Dakle, zakon prirode je da muskarac zeli poseviti sve sto naidje suprotnog spola, a da zena zeli rasiriti noge pred svakim muskarcem koji joj pridje? A oba roda su toliko napaljena da se jednostavno ne mogu kontrolirat i sve?
De cut the crap.
btw...
zloco_os je napisao/la: ›
ne vjerujem da pitagorin poucak ima veze sa ovim sto pisemo...
gdje d fak ja spominjem pitagorin poučak?! De, onak...aaaaa...Jebote, priznaj, ti si neki klon od ženske glave, definitivno.

Ne stoje ti izjave.

#204:   Autor: Marigold Post Postano: 17.09.2006. 11:18

@puki
Zanima me jel ti i alana imate zajedničke prijatelje i prijateljice što je sasvim druga priča ili ti imaš neku samo svoju prijateljicu s kojom alana nije u kontaktu?

#205:   Autor: puki Post Postano: 17.09.2006. 11:26

Hm - imam (koliko,alana?) 4,5 zajedničkih prijateljica sa alanom, a još nekih 10ak sa kojima ona baš i ne komunicira. Ne brini, znam o čemu pričam.

#206:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Alana Bates Post Postano: 17.09.2006. 11:29

Smijem ja odgovoriti? Imamo neke zajedničke prijatelje i prijateljice, ja imam nekoliko prijatelja koje puki poznaje samo iz viđenja, a on ima neke prijateljice koje sam ja ili samo upoznala ili čak ni to. Moraš znati da se radi o vezi koja je povremeno na daljinu pa onda takvi elementi uvijek postoje, ali s druge strane, s obzirom da smo puki i ja dosta dugo zajedno, s tendencijom zbližavanja raste i "zajedničkost" mojih i njegovih prijatelja i prijateljica - sve se više upoznajemo međusobno. A kako smo puki i ja i zajedno zato što smo slični, a kako je poznato da se ljudi sličnih interesa nekako privlače zajedno, tako su i njegovi prijatelji dosta sličnih nazora kao i on, tako da mi se nikad nije dogodilo da puki ima nekog prijatelja s kojim se ja jednostavno ne želim družiti ili da mi sasvim ne odgovara kao osoba...

#207:   Autor: Marigold Post Postano: 17.09.2006. 11:36

Dobro i kod mene je bilo tako u prvim godinama veze al evo sad u biti imamo samo zajedničke prijatelje..

#208:   Autor: zloco_os Post Postano: 17.09.2006. 12:55

Ne bih nikoga quotao...ali ce se pronaci pojedinci u ovom slucaju...dakle,ne znam koliko ti imas iskustva sa 21 godinom...no ocito vrlo malo ili te jos uvijek pere pubertet iako si pravomocno "punoljetan" u svim drzavama na kugli nam zemaljskoj...meni se ne moras dokazivati niti citirati i izvlaciti moje rijeci iz kontexta...nadji si kolegicu i njoj se posveti i uvjeri se koliko ima istine uopce u tvojem stavu i koliko si iskren prema samom sebi...Ja? Fak ja bar priznajem da se ne mogu snaci u tom okruzju jer ne vjerujem u takvu "vezu"...
Kao "kolega matematicar" savjetovao bih ti da se drzis fax-a i da jos malo papas griza...pa da se onda opet vratis kad ti se smjeste slike i slikice i kad stasas u u izgradjenu osobu...sa zivotnim usponima i padovima i nekakvim iskustvom koje te ceka jos u njemu...jerbo preeevise si ciciban da bih ti se uopce i nastavljao obracati...NHF

Kad vec citiras nekoga onda pokusaj prvo shvatiti rijec koju si izvukao iz konteksta..."papak koji nije htio" se ne odnosi na tvoje misljenje vec iskljuvcivo poznavajuci zensku psihu ocito ne znas sto znaci kad odbijes ljepsi spol...a da ga odbijes u tako divnom ozracju u kojem tvrdis da je prijateljstvo moguce izmedju m&z osobe...vjeruj da bi ostalo vrlo malo od tog prijateljstva...bar je kod mene tako bilo...zato,ne quotam nikoga i pisem iz osobnog iskustva...

A to da sam "klon od zenske glave"...vidis,shvatio si ipak da malo vise gledam sa te iste zenske strane...stoga,EOD od mene sto se tice ove teme i ostajem pri tome da su zensko-muska prijateljstva nemoguca...u krajnjoj liniji extremno teska....
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad i tako ulupah jos 3 minute vremena...

#209:   Autor: puki Post Postano: 17.09.2006. 13:06

Zloćo, opet ti kažem - ne seri. Pogotovo ako već briješ na ulogu nekog superultrakulipametnog iskusnog lika, kako ti se može desiti lapsuz da negiraš mogućnost postojanja talvog prijateljstva?
Lega, možeš ti meni naširo i nadugo pričatri kako si ti iskusan i sve, ali iz tvojih postova samo iskače tvoja nesigurnost i tvoja potreba za uvjeravanjem sebe kako si u pravu.
Još jednom, da, žalim te. Ja biram koja ću iskustva imati kasnije kad budem star i iskusan. A ostatak posta ti je samo gomila pre*eravanja, sori.
Dakle, kul si i iskusan i tvrdiš mi da ne postoji šansa da takvo prjateljstvo postoji? Ili ne? Otkud ova zadnja rečenica?
Pun mi vas je kurac više, individua koje sjednu pred ekran, nabace neki nick i prave se da su netko drugi. Ako ćeš me već živcirati, bar budi dosljedan. I ne pokušavaj se praviti pametan, ne ide..dijete..

Ok, gotova tema then.

#210:   Autor: zloco_os Post Postano: 17.09.2006. 14:40

Citaj postove...u svakom sam bio dosljedan...ne vjerujem u takvo prijateljstvo...sorry to je stvar subjektivnog misljenja...i osobnog iskustva...nema veze sa nesigurnoscu..iliti manjka samopouzdanja...kao sto rekoh,ponaosob-extremno teska a za mene eb ga,ne ide...have a nice day... Wink
A sad stvarno eod...od mene bar...
P.S. nemoj se zivcirati...ti imas svoje misljenje,ja moje i tu se razilazimo...na kraju krajeva, gdje bi otisli kad bi bilo sve jednako i monotono...bar si pisemo i ne volimo se Smile a to je vec nesto... a po tvojim postovima,vidim da se misljenja razilaze sa vecinom ljudi i da si uvijek u pravu... Wink
na ti jedan kikiriki od mene za ustrajnost u svemu... peace !

#211:   Autor: steam Post Postano: 17.09.2006. 14:44

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Hm - imam (koliko,alana?) 4,5 zajedničkih prijateljica sa alanom, a još nekih 10ak sa kojima ona baš i ne komunicira. Ne brini, znam o čemu pričam.


Jesi siguran da su zenskog roda? Mislim, provjerio si?

#212:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: jooooooj Post Postano: 17.09.2006. 15:55

Dajte pa nećemo se oko toga svađati.
Kolega apsolutno si u pravu, "nemoguće" je vjerojatno pretjerano ali ja bi to usporedio s postojanošću vanzemaljaca-toliki svemir ali i toliko uvijeta se treba poklopiti da bi bilo života...pa onda bi možda bilo bolje- "gotovo nemoguće", ali pazi, ne kažem ja to za m-ž prijateljstva nego za ono što sam već napisao, mora biti neke fizičke privlačnosti barem s jedne strane. Imam prijateljice, s nekima sam i jako blizak ali isto tako da me pitaš jesu li zgodne, lijepe...pa jesu, pa imam oči! Ali to ne znači da želim završiti na bilo koji naćin s njima, one su mi prijateljice, potpora, utjeha itd. i ne bi mi nikada palo na pamet da bilo što napravim da bi to pokvario.
Naravno da se ženski dio neće složiti oko toga, nisu se ni prije ali vjerujem da je tako i kod njih samo što su upornije u nijekanju...
Ali naravno, poštujem i druga razmišljanja...

#213:   Autor: BlackxXxDevil Post Postano: 28.09.2006. 0:46

ja osobno nisam imao ni jedno musko zensko prijateljstvo koje je bilo bez skrivenih osjecaja sa strane! i dosad nisam uspio odrzati ni jedno prijateljstvo(ako je prijateljstvo to sto ste vi definirali) imam par prijateljica s kojima se cujem tu i tamo ali nista precesto! i vecina se meni svidala! neznam jesam ja kriv! dali biram prijateljice koje mi se svidaju ili sta! pa ni nemos biti dobar s nekom curom koja ti se i ne svida! a pod svidanje mislim vise od same tjelesne privlacnosti! ima ljudi kojima nije toliko bitna vanjstina! rijetki su ali ih ima! ja osobno nisam jedan od njih! glasovao sam za da zato sto imam jednog prijatelja koji ima zensku prijateljicu vec duze vremena i ona zna sve o njemu ali i on o njoj! ugl. vjerujem u m-ž prijateljstva ali ja to jos nisam dozivio! jos sam dijete Very Happy ! ae respect svima!

#214:   Autor: Loona Post Postano: 28.09.2006. 14:40

E, joooooj zaslužuješ od mene osijek031.com smile
Slažem se sasvim..Isto tako imam 2-3 stvarno dobra muška frenda s kojima ne bih nikada završila u krevetu iz razloga što su mi STVARNO PRIJATELJI i kukam im i plačem i isto tako njima pružam potporu kad su oni u bedu, neovisno o čemu se radilo: vezi, poslu te sa svog stajališta tvrdim da m-ž prijateljstva stvarno mogu biti bez ikakvih skrivenih namjera...

#215:   Autor: gaap Post Postano: 28.09.2006. 14:52

Loona je napisao/la: ›
E, joooooj zaslužuješ od mene osijek031.com smile
Slažem se sasvim..Isto tako imam 2-3 stvarno dobra muška frenda s kojima ne bih nikada završila u krevetu iz razloga što su mi STVARNO PRIJATELJI i kukam im i plačem i isto tako njima pružam potporu kad su oni u bedu, neovisno o čemu se radilo: vezi, poslu te sa svog stajališta tvrdim da m-ž prijateljstva stvarno mogu biti bez ikakvih skrivenih namjera...


potpisujem!

#216:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: jooooooj Post Postano: 06.10.2006. 12:17

Drago mi je da se slažemo ali...mislim...ajd da nemate kikirikija ne bi ništa rekao ali ovako... Very Happy

#217:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 06.10.2006. 12:27

Štajaznam, kada bi me najbolja legica htjela povaliti ja bih pristao na tu igru, iz jednostavnog razloga što mi ne bi ni bila najbolja legica ukoliko ne može shvatiti seks sa prijateljem kao malo bolju formu masturbiranja... Okej, malo malo bolju formu istoga ;-)
Da zaključim, očito je kako prijateljstvo treba funkcionirati u dva smjera i ja ću se toga držati u SVAKOM slučaju...

#218:   Autor: Loona Post Postano: 06.10.2006. 12:51

jooooooj je napisao/la: ›
Drago mi je da se slažemo ali...mislim...ajd da nemate kikirikija ne bi ništa rekao ali ovako... Very Happy


Aha! Drago ti je da se slažemo, znači da bi mi mogao/htio biti frend, žicaš kikirikije.. Čitam li ja to neke skrivene namjere? Ha? Laughing

#219:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: jooooooj Post Postano: 07.10.2006. 12:14

E vidiš, u mom slučaju, kad upoznam neku djevojku onda odmah, dobro, ne baš odmah ali u kratkom roku znam da li mogu/hoću biti prijatelj ili ne, tako da ne bi znao ali vrijedilo bi pokušati...jel čim se tak slažemo... Very Happy

A nisam primjetio da sam dobio koji kikiriki...

#220:   Autor: chiara Post Postano: 07.10.2006. 18:35

mislim da su musko-zenska prijateljstva prvenstveno moguca kada nekoga poznas od malena, a sve ostalo je upravo tako..... odmah pri upoznavanju znas hoces li biti samo prijatelj (iako ni to nije lako ako se drugi zaljubi, pa ode i prijateljstvo u pm) ili iza toga stoji nesto vise...
kod mene do sada jos nije upalilo.... uglavnom zbog gore navedenog razloga....

#221:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 13.10.2006. 12:26

nevjerujem ... uvijek će neka strana htjeti nešto više ...

#222:   Autor: pumbaa Post Postano: 13.10.2006. 13:57

ja imam dvojicu prijatelja s kojima bih bez beda u krevet (može u isto vrijeme, no.. i ne mora Laughing ), ali imam i njih desetak s kojima NIKAKO! i čudno je to što su ti koje ne bih u krevetu čak i puno zanimljiviji ostatku ženske populacije.. ugodniji za oko i te fore.. ali zanimljivo je da sam ja mojim prijateljima jedina prijateljica.. je li to problem u meni? osijek031.com smile Wink

#223:   Autor: Circa Post Postano: 18.11.2007. 0:06

_Jimmy_ je napisao/la: ›
nevjerujem ... uvijek će neka strana htjeti nešto više ...

Ma nemoj...

#224:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Monstrum Post Postano: 18.11.2007. 1:18

nisam čito šta ste trabunjali i ne zanima me iskreno, al muško ženska prijateljstva postoje, ja imam legicu već jako dugo godina, nikad se nije razvila nikakva potreba za nečim drugim, čisto smo prijatelji, i baš prijatelji, mogu za nju reć da mi je naj prijateljica, i treba imat prijateljstvo bar sa jednom osobom suprotnog spola čisto da ti može pomoć u trenutcima kad stvarno ne znaš šta bi (a u pitanju su recimo odnosi sa suprotnim spolom), e tu ti prijateljica postaje naj bolji savjetnik pošto žene imaju kolektivan um i praktički sve razmišljaju na sličan ako ne i isti način, znači svi vi koji nemate naj legicu uodma u potragu jer neznate šta propuštate, iskreno prijateljstvo sa suprotnim spolom je nezamjenjivo možda čak i bolje i iskrenije nego recimo muško/muško ili žensko/žensko prijateljstvo

#225:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: bondgirl Post Postano: 18.11.2007. 9:37

Apsolutno vjerujem u muško-ženska prijateljstva. Imam najboljeg frenda od vrtića, prošli smo skupa osnovnu,srednju i faks. Jedno vrijeme u srednjoj smo pokušali započeti neku vezu, ali smo skontali da bi bilo glupo žrtvovati prijateljstvo zbog veze koja vjerojatno ne bi uspjela. Super se slažemo, njemu se uvijek prvom povjerim,prije nego frendicama.Imamo super odnos, vrlo smo si iskreni, puno me puta znao osuditi za neke postupke ili popljuvati za iste, ali isto tako i pružiti podršku za puno stvari. Super je čuti savjet iz muškog kuta, a da pouzdano znaš da ti ne govori nešto samo zato da bi te povalio. Inače imam puno muških prijatelja, ne povjeravam se baš svima, ali ovima s kojima pričam o intimnim stvarima, sigurna sam u nihovu iskrenost, nikad nisam imala loših iskustava. Inače vjerujem da nije svim dečkima krajnji cilj da se curi uvuku u gaće, ima i jako dobrih koji su super pouzdani prijatelji

#226:   Autor: dadicster Post Postano: 19.11.2007. 8:20

Ne vjerujem naravno,jer sam doživio to da sam za prijateljicu konto da smo stvarno legosi,al na kraju smo se maznuli i onda još par puta itd.,tako da nema toga.M-Ž prijateljstvo 0 bodova! osijek031.com smile

#227:   Autor: Circa Post Postano: 19.11.2007. 8:39

dadicster je napisao/la: ›
...al na kraju smo se maznuli i onda još par puta...


Pa jebes mi mater trideset puta!
Pa normalno da nema nastavka prijateljstva kad ste se maznuli, i onda jos par puta...

Stab ti htio?

#228:   Autor: malecka Post Postano: 19.11.2007. 10:59

ja vjerujem u takva M_Ž prijateljstva... čak su nekada i bilaj neg Ž_Ž... lakše mi je provest pol dana s legom neg pol dana s ekipom legica kojima jedino pada na pamet tračat ljude okolo...zato i imam sam jednu najlegicu, a s njih četvoricom sam onak super sve bi dala za njih... sad pogledaj omjer....

#229:   Autor: insomnia Post Postano: 19.11.2007. 13:54

ma apsolutno je moguće.. evo ja prva..zazirem od ''kokošjih druženja'' i ćaskanja o čizmicama.. bljaa.. s muškarcima se nekako bolje kužim, bolja je zajebancija, a moš' s njima i fino ozbiljno o nečem što te muči..

#230:   Autor: vanda Post Postano: 15.01.2008. 20:29

ja sam odrasla u muškom društvu i nikada nisam spavala s nikim od svojih prijatelja iz djetinjstva,iako su mi neki nakon par godina priznali da su htjeli nešto više od mene,nikada nisu ništa pokušavali....a ja nisam ništa ni primjećivala,danas se zajedno smijemo tome i drago mi je što se ništa nije dogodilo,danas smo pravi prijatelji i ja definitivno vjerujem u muško žensko prijateljstvo!

#231:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: 1step2far Post Postano: 17.01.2008. 14:44

Postoje muško ženska prijateljstva. I definitivno se bolje slažem s muškim rodom, jednim dijelom što dijelimo slične interese, pogotovo na poslu. Ja sam jedina cura, a sa mnom rade tri muškarca. Odlično se slažemo. Nekako sa godinama blijede stara prijateljstva iz razloga što svatko krene na svoju stranu. Šteta, ali tako je.

#232:   Autor: sexyback Post Postano: 17.01.2008. 23:24

Muško-ženska prijateljstva mogu postojati/opstati isključivo ako ispunjavaju 2 osnovna uvjeta:

1. - Da je jedno od njih dvoje toliko ružno da niti mrtav-pijan/a ne bi mog(la)o završiti s njim/njom u krevetu!!

2. - da je jedno od njih dvoje gay-orijentacije!!

Ende!!

#233:   Autor: CvitaJUG2 Post Postano: 18.01.2008. 12:56

Ja sam imao takvo prijateljstvo....bio sam najbolji prijatelj s njom pa nekih 3 i pol godine....eh...ali nisam ništa htjeo više od prijateljstva. Tek nakon nekog vremena shvatio sam da mi i ona šalje neke znakove,a i ja sam se već polako zaljubljivao itd...duga priča!

onda se dogodilo nešt i završili smo zajedno i sada smo imali super vezu od god. i pol dana....bilo bi i duže samo....itd!

#234:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: pumpkin Post Postano: 18.01.2008. 14:58

Imala sam puno lega muških, s kojima sam kao mala igrala nogoš, tukla se s uljezima iz drugih teritorija i brisala balce o rukav, i nikad mi nije palo ni na kraj pameti da su oni muški, tj. nešto drugačiji od mene. I kad smo bili veliki, nikad se nismo barili međusobno. A ovako, sad u ovim godinama, ne znam baš, kako bi to funkcioniralo... Jedini pravi prijatelj muški kojeg sam imala a da smo ostali prijatelji bio je homoseksualac, i s njim sam mogla npr. mjerkati muške guze, i pitati za mišljenje glede frizure, šminke, oblačenja... imao je ukusa...

#235:   Autor: Poppy Post Postano: 18.01.2008. 15:01

homići se ne računaju pod muške prijatelje Wink

#236:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: pumpkin Post Postano: 18.01.2008. 15:15

Laughing A valjd je muško, kad mu je bog dao pimpač. A sad, što će on s njim... to ga ja nijesam pitala...

#237:   Autor: cedevita Post Postano: 18.01.2008. 21:47

Možeš imati muškog prijetelja poznanika, i ja se slažem da su muškarci bolji prijatelji od žena, nisu zajedljivi, ne tračaju, bla-bla... No bez obzira na to ne vjerujem u prave m-ž odnose i prijateljstva.. Uvijek se zapitam kako bi ja reagirala da moj dečko telefonira s najboljom frendicom pola sata, ide s njom u kino i na kave???????Hm...Neznam baš da bi bila oduševljena.. Slažete li se?

#238:   Autor: 031maja Post Postano: 18.01.2008. 22:10

pumpkin je napisao/la: ›
Imala sam puno lega muških, s kojima sam kao mala igrala nogoš, tukla se s uljezima iz drugih teritorija i brisala balce o rukav
upravo tako. a i ponekad je lakše s njima nego sa ženama. pogotovo onima koje su sklone prevelikom filozofiranju, petljanju i sl. ponekad mi je moj najbolji prijatelj, izgovoreći samo jednu rečenicu (jednostavno proširenu xD ), pomogao pri rješavanju neke bolesno komplicirane situacije ili problema. uz njih imaš osjećaj sigurnosti. u najboljeg prijatelja sam imala toliko povjerenja da neznam koma sam ikad toliko vjerovala... no pravog prijatelja treba znati naći. m - ž prijateljstva ne postoje uvijek. postoje samo tada, kada je objema stranama prijateljstvo na 1. mjestu, i kada on nije taj koji ti pomaže samo onda ako te malo kasnije smije povaliti, ili ako ona nije ta koja traži dečka za šetnju okolo, kako bi tamo nekom "majmunu koji ju je povrijedio" nabila na nos pojedine stvari ..
- sve u svemu vjerujem da postoji m-ž ili ž-m prijateljstvo, samo, ljudi moraju znati odabrati..

#239:   Autor: mala_maja Post Postano: 19.01.2008. 23:15

nekoć sam vjerovala, ali više ne...

#240:   Autor: pumpkin Post Postano: 20.01.2008. 18:14

cedevita je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš imati muškog prijetelja poznanika, i ja se slažem da su muškarci bolji prijatelji od žena, nisu zajedljivi, ne tračaju, bla-bla... No bez obzira na to ne vjerujem u prave m-ž odnose i prijateljstva.. Uvijek se zapitam kako bi ja reagirala da moj dečko telefonira s najboljom frendicom pola sata, ide s njom u kino i na kave???????Hm...Neznam baš da bi bila oduševljena.. Slažete li se?


Tu si u pravu, vrijeme i život učine svoje, pa se udaljiš, svatko ode svojim putem, i ima svoj život, svoje partnere ili supružnike, djecu. S legicama još i odem na kavu, ili k njima kući, ali kod nekog od muških prijatelja, ne baš. Kad se sretnemo u nekim prilikama, feštama i sl. ispričamo se do besvjesti, ili kad se sretnemo u gradu, proćakulamo malo u prolasku, ali se ne družimo više.

#241:   Autor: plain_me Post Postano: 04.02.2008. 23:22

tvrdim također da je to moguće, iz osobnog iskustva znam, nekada je to puno intenzivnije i neki moji prijatelji provode više vremena sa mnom nego sa boljim polovicama, ali u tome i jest bit, nije bitno koliko vremena smo skupa, prijateji smo, kada sam u krizu netko od njih je tu i obrnuto.
e i slažem se sa ovim napisanim iznad mene:)

#242:   Autor: sokrat Post Postano: 04.02.2008. 23:50

nisam čitao sve ali jesam zadnjih 2-3 stranice....
i što možemo zaključiti....???
...večina misli da postoje M-Ž prijateljstva....
...ja ne znam jel moguće da postoje...upravo sam u fazi da to otkrijem.....
...nekoliko cura je napisalo da se ugodnije osjećaju u muškom društvu nego u društvu nekoliko cura....
...mislim da dečki isto uživaju u ženskom društvu....
....ljudi imaju takav mentalni sklop da na osobe istog spola gledaju kao na konkurenciju.....kada govorimo o poziciji u M-Ž društvu.....
...ja osobno volim kad je društvo što uravnoteženije u broju muških i ženskih.......
....ali najbitnije je da u toj drugoj osobi gledamo prijatelja.....po nekakvim zakonima prirode muškarci i žene se međusobno privlače.....sad o tome koliko mi tu sexualnu privlačnost možemo kontrolirati ovisi i naše prijateljstvo sa osobom suprotnog spola...

#243:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 05.02.2008. 0:04

1.ima m-z prijateljstava koja traaaaju i nikada niti jedna strana nije imala neke aspiracije drugacijeg tipa prema drugoj

2. ima onih kod kojih je jedna osoba nakon nekog vremena pozeljela nesto vise, nista nije bilo i prijateljstvo se nakon toga razvodnilo

3.ima onih kod kojih je bila situacija pod 2, nesto se dogodilo (maznuli se npr.) i prijeteljstvo nakon toga otislo k vragu

4.situacija pod 2, dogodilo se/ne dogodilo se (maznuli se/ne maznuli), ljudi uspjeli nadici sve to i nakon nekog vremena opet smo si samo prijatelji

5.oboje s vremenom pozeljeli nesto vise (ovdje sad moze biti situacija a,b,c... Wink )

6.kombinacije gore navedenih slucajeva

ukratko, kako bi rekao Einstein, : "Sve je relativno!" Smile

#244:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 08.02.2008. 9:06

Evo, recimo.... MacaPapucharica i ja smo živi primjer postojanja muško-ženskih prijateljstava.... Prijatelji smo već više od pola svojih života, i baš nam je krasnjeeee.... Al dobro, oboje smo (polu)pedofili, pa ni ne težimo "produbljenju" prijateljstva osijek031.com smile

#245:   Autor: insomnia Post Postano: 14.04.2008. 18:45

Pa ovako.. Iskreno, više se volim družiti s muškarcima, i to iz najjednostavnijeg razloga što mi doslovce fizički zna pozliti u ženskom društvu koje priča samo i iskjlučivo o šminkici i čizmama. Takvo ponašanje zovem ''kokošjim''. S muškarcima je bolja zajebancija, ali njihovi savjeti rijetko da će mi uistinu pomoći, pretpostavljam zbog njihovog užasno jednostavnog poimanja stvari, koje meni, kao poprilično kompliciranoj osobi, ne odgovara Smile Imam mnogo i jednih i drugih prijatelja, s tim da ženske prijateljice biram pomnije nego muške ''prijateljice''. Smile Za prijateljicu mi je bitno da ima nešto više u razgovoru od ogovaranja ili ispraznih razgovora već spomenutih.
Ma ja volim muškarce! Uvijek su brutalno iskreni a to volim kod ljudi! Smile

P.s. pusa, bejbe, aj lav ju tu! Smile

#246:   Autor: deer_hunter Post Postano: 15.04.2008. 9:36

insomnia je napisao/la: › Ma ja volim muškarce! Uvijek su brutalno iskreni a to volim kod ljudi! Smile

slažem se sa cijelim postom, ali ovo mi najviše sjeda osijek031.com smile

dečki volimo vas, bez obzira da li bi vas privile na grudi ili ste nam jednostavno zabavni Cool Laughing

#247:   Autor: MissTake Post Postano: 15.04.2008. 9:58

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): ›
dečki volimo vas, bez obzira da li bi vas privile na grudi ili ste nam jednostavno zabavni Cool Laughing

o daaaaaa
u zadnje vrijeme mi dosadile "ženske kavice"

#248:   Autor: Monstrum Post Postano: 15.04.2008. 10:11

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): ›
insomnia je napisao/la: › Ma ja volim muškarce! Uvijek su brutalno iskreni a to volim kod ljudi! Smile

slažem se sa cijelim postom, ali ovo mi najviše sjeda osijek031.com smile

dečki volimo vas, bez obzira da li bi vas privile na grudi ili ste nam jednostavno zabavni Cool Laughing


ja sam zabavan Smile tako kažu

#249:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva Autor: 1step2far Post Postano: 15.04.2008. 10:32

Da, dečki, mi vas zapravo jako volimo.
I jučer sam bila na testiranju za posao, pa postoji mogućnost da radim sa tri dečka od kojih su dvojica mlađi (veliki plus), simpatični i zgodni.
Lijepo je zajebavati se bez da neke cice kolutaju očima i misle: ju, koja blesača.
Ako ja želim pričati o svršavanju u usta, e onda ću i pričati. I točka. Dečki će me pomno slušati.
Nedostaje mi jedan prijatelj Kubin koji je preživio nekoliko godina sa nama u društvu, čudim se da već nije dobio mengu...
Ali, mislim da se oženio, fak!

#250:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva Autor: marrai Post Postano: 15.04.2008. 10:37

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Da, dečki, mi vas zapravo jako volimo.



osijek031.com smile

#251:   Autor: insomnia Post Postano: 15.04.2008. 10:38

Ha ha, da, Kubin.. E to je bila ''prijateljica''! Ali super smo se slagali.. Iako, jadan, stvarno se svega znao naslušati.. Rolling Eyes Smile Ali, začudo, on je to sve trpio, a bez da je postao feminiziran osijek031.com smile
Evo jedna pusa vama muškarcima! osijek031.com smile

#252:   Autor: eldiablo Post Postano: 15.04.2008. 18:47

Musko - zenska prijateljstva postoje!
Ja imam puno puno prijateljica!
Jako smo si dobri, ja pomazem njima kad je kriza a i one meni kad je meni kriza Laughing
Nesporazuma nema - dok god ne pricamo Laughing

#253:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:00

Od vrtića imam najfrenda koji mi je kao brat i pozna me možda bolje nego što poznam samu sebe. Oduvijek se rado družim i s dečkima i curama,ali pravih prijatelja imam svega nekoliko,mogla bih nabrojati na prste jedne ruke,pomno su odabrani baš kao što je netko gore rekao. Svoje frendice ne smatram kokošima i vjerujem im potupno. Dečkima iz svog uskog kruga prijatelja isto tako jer imamo "čist" odnos tipa bez ikakvih primisli o iskorištavanju i slično. Volim kad imam neki problem osobne ili emocionalne prirode pa kad ih okupim zajedno da mi pomognu. Jako je zanimljivo čuti i muška i ženska gledišta na isti problem, a sve od ljudi za koje znam da su iskreni da mi žele pomoći bez nekih skrivenih motiva. Muško-ženska prijateljstva su super stvar i uopće ih nije teško održavati. Meni to barem nikada nije bio problem

#254:   Autor: Lugar Post Postano: 16.04.2008. 19:35

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › Jako smo si dobri, ja pomazem njima kad je kriza a i one meni kad je meni kriza Laughing
Nesporazuma nema - dok god ne pricamo Laughing


Uuuuu, zakon... I ja bih takve prijateljice, samo što je meni uvijek kriza i uvijek mi treba pomoć. A uvijek sam spreman i pomoći, pa makar iz nekog razloga stvarno ne stignem ovo mi je važnije...
Smile

#255:   Autor: deer_hunter Post Postano: 17.04.2008. 9:33

eldiablo je napisao/la: ›
Musko - zenska prijateljstva postoje!
Ja imam puno puno prijateljica!
Jako smo si dobri, ja pomazem njima kad je kriza a i one meni kad je meni kriza Laughing
Nesporazuma nema - dok god ne pricamo Laughing

eldiablo budi mi prijatelj osijek031.com smile

#256:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: 1step2far Post Postano: 17.04.2008. 10:40

Meni to što sam pedofil nije pomoglo u životu, mlađi su me se uglavnom bojali...
Neću se žaliti, imam mlađeg dečka, he he...
Eh, Maco i Oligofreni, baš ste super.

#257:   Autor: Delfin Post Postano: 17.04.2008. 11:55

Iako sam izglasala za DA radije bih kliknula za trecu opciju pod nazivom NISAM SIGURNA. U srednjoj skoli sam imala frendove al cim oni ili ja udjemo u neku ozbiljniju vezu to se izgubi,tako da se prijateljstvo svodilo tu i tamo neka kava a ne intenzivno prijateljstvo.
Mislim da M-Z prijateljstvo postoji samo kad su oba dvoje slobodni jer cim netko udje u vezu- pisi kuci propalo.

#258:   Autor: goopa Post Postano: 17.04.2008. 12:12

Iskreno, ne vjerujem u prava muško - ženska prijateljstva jer će u većini slučajeva jedna strana htjeti nešto više. Uvijek postoji a i postojat će, privlačnost ( kemija ) između muškarca i žene… Iako smo civilizirani i u društvu u kakvom danas živimo muško - ženska prijateljstva su u teoriji moguća. U jako rijetkim slučajevima prvenstveno zbog onih primarnih ljudskih poriva i nagona koje je ne moguće negirati, ali ih je moguće kontrolirati. Ljudi su hajmo to tako reći “ kolektivne (misaone) životinje “, koje imaju potrebu zbližavanja sa drugim osobama koje smatraju prisnima. Što se više postiže prisniji odnos želja je veća u čovjeku...

#259:   Autor: tux Post Postano: 17.04.2008. 13:37

ma kakvo god da je prijateljstvo dobro je

#260:   Autor: Marshall-T Post Postano: 17.04.2008. 14:24

Jest da je rijetkost, ali više pomaže u nekim životnim situacijama nego prijateljstvo dvojice lega, odnosno legica.

#261:   Autor: ruana Post Postano: 17.04.2008. 15:14

glasam za musko zenska prijateljstva, ja preferimam muske prijatelje i imam ih 5 puta vise nego zenskih i stvarno su pravi prijatelji

#262:   Autor: Frost Post Postano: 17.04.2008. 15:19

i prijatelji su ti jer samo to žele od tebe, jel tako?

#263:   Autor: ruana Post Postano: 17.04.2008. 15:40

Frost je napisao/la: ›
i prijatelji su ti jer samo to žele od tebe, jel tako?



ne kontam?

#264:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 17.04.2008. 16:53

Frost ti zeli reci da vecina od njih zeli nesto vise od prijateljstva

#265:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: bosonoga76 Post Postano: 14.06.2008. 11:46

sve manje vjerujem u to.
jos nisam imala prijatelja koji me nije pokusao zbariti.

#266:   Autor: tux Post Postano: 14.06.2008. 12:38

"Pa reci zašto ne bi htjela
Imati me za prijatelja
Evo ja ću biti tvoj najbolji drug
Pa svrati na kavu ili na fuk"

#267:   Autor: Lugar Post Postano: 15.06.2008. 20:57

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
na kraju svi imaju i život prije veze a to znači i poznanstva i prijateljstva kojih se ne mora odreći zbog veze.


Ja bih prije rekao poznanstva i prijateljstva kojih se ne bi trebao odreći...

#268:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: eldiablo Post Postano: 16.06.2008. 9:06

Pa...imao sam par zenskih priljatelja...a neke i vise puta Laughing

#269:   Autor: mala_ja Post Postano: 29.06.2008. 13:46

u muško ženska prijateljstva vjerujem...
iako je istina da se u 90% posto slučajeva dogodi da jedno od njih dvoje poželi nešto više...

no razlika kod prijateljstva je u tome što će ti prijatelj ostati prijatelj i ako ne osjeća baš to isto prema tebi...
u svom mladom životu imala sam nekoliko muških prijatelja...
s ovim jednim sam i dan danas super
bili smo ono baš baš naj naj...stalno zajedno...i kad sam ja našla dečka on se nešto povuko...dok ga ja nisam isterala na čistac....brate to što ja imam dečka ne znači da je naše prijateljstvo gotovo...već samo da mjenja satnicu...
i moj dečko nije bio ljubomoran na njega...iako mi je taj prijatelj priznao da je ispočetka bio ljubomoran...ne zato što ja imam dečka nego što više ne provodimo toliko vremena zajedno...no i to smo sredili...

isto tako ranije imala sam drugog najboljeg prijatelja...tu se dogodilo da sam se ja poželjela nešto više....ali me to nije ni u jednom trenutku spriječilo da mu budem i dalje najbolja legica...kada je trebao savjet...isključila sam osjećaje...i odgovorila iskreno i objektivno...pomogla mu da osvoji curu koja mu se sviđala i tako to...i dan danas smo dobri, ne toliko jer se ne možemo viđati toliko često s obzirom da je on u drugoj državi...ali čujemo se redovito...

a inače imam duplo više muških nego ženskih prijatelja...i to mi odgovara...važno je samo kako se postaviš...

#270:   Autor: fairy Post Postano: 29.06.2008. 13:54

Do nedavno sam bila uvjerena u m-ž prijateljstva,,,imam puno muških prijatelja s kojima provodim dosta vremena,,,gotovo jednako kao i s curama,,,zapravo s muškima mi je bolje vani,,,,i onda, jednoga dana,,prijateljičin muž mi je rekao nešto što mi se urezalo u pamćenje,,,rekao mi je da sam u zabludi jer muškarci razmišljaju o ženama drugačije,,,oni se ne žele družiti sa ženama koje im nisu fizički privlače,,lijepe ili atraktivne,,,znači, malo bi ih zigu,,,tako da opet se sve svodi na sex,,,
..zapravo kada malo bolje razmislim,,,jedno vrlo jednostavno i logično razmišljanje,,,,
...a ako još malo bolje razmislim i svi moji muški prijatelji su zgodni dečki,,,,
...eto..malo za razmišljanje,,,

#271:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Elena_Os Post Postano: 19.07.2008. 11:23

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, cijenjeni publikume - nakon što sam prozvan neiskusnim offtopičarčićem, moram Vas upitati - postoji li to?
Onak, imamo osobu A jednog spola i osobu B drugog spola - može li se dogoditi da se te dvije osobe intenzivno druže, a da jedna od njih ne želi po*ebati ovu drugu?
Tvrdim da mogu, dok mi sveznajući i überiskusni netko tvrdi da ne mogu...(hehe, ovdje ne oftopičarim).


dakle, da ne cjepidlačimo: mogu li dvije osobe suprotnoga spola biti prijatelji po svim točkama optužnice (pri tome ne mislim na "frend" prijatelje, nego na osobe koje su tu za vas kad ih trebate...a biti"tu" je stvarno velika stvar...bez aluzija, molim:), a da jedna od njih ne zeli zavrsiti u krevetu i vezi sa onom drugom?

Nažalost mislila sam da mogu, sve do nedavno..moj princip sklapanja prijateljstva je (ovdje naravno mislim sad na muški spol) osoba koja me ni na kakav način ne privlači..
Danas vidim da sam ipak u toj prijateljskoj vezi ja uvijek bila prvo žensko, pa tek onda prijateljica i jedino tko mi može biti pravi/najbolji prijatelj je partner...

#272:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Lugar Post Postano: 20.07.2008. 19:12

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Danas vidim da sam ipak u toj prijateljskoj vezi ja uvijek bila prvo žensko, pa tek onda prijateljica i jedino tko mi može biti pravi/najbolji prijatelj je partner...


Partner bi i trebao biti pravi i najbolji prijatelj.
Ipak ako si s nekim u vezi to mora biti osoba na koju se možeš osloniti u svakom trenutku (kao na najboljeg prijatelja/prijateljicu)...

#273:   Autor: tux Post Postano: 21.07.2008. 0:03

Lugar je napisao/la: ›
Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Danas vidim da sam ipak u toj prijateljskoj vezi ja uvijek bila prvo žensko, pa tek onda prijateljica i jedino tko mi može biti pravi/najbolji prijatelj je partner...


Partner bi i trebao biti pravi i najbolji prijatelj.
Ipak ako si s nekim u vezi to mora biti osoba na koju se možeš osloniti u svakom trenutku (kao na najboljeg prijatelja/prijateljicu)...
slazem se u potpunosti,idealan partner trebao bi biti i najbolji prijatelj..znaci ona osoba s kojom uvijek mozes biti,na koju se mozes osloniti.

#274:   Autor: obyzouth Post Postano: 23.07.2008. 0:48

Potpisujem zadnje postove.

#275:   Autor: liberta Post Postano: 31.07.2008. 14:42

to je ono curo nemoze mi se dic na tebe pa smo prijatelji nista vise....i kontra e neprivlacis me frendovi smo....tak to, al ono zgodan frajer i zenska samo prijatelji HAHAHAHAHAHA mozda da pred ekipom, al sam cekaju trenutak kad ce bit sami i opusteni da skoce jedan na drugo....

P.S.
Najvise i najbolje se jebu majke od 25 do 35 godina koje drze do sebe i muz im radi do kasna.

#276:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: sokrat Post Postano: 13.08.2008. 16:10

..................

Zadnja promjena: sokrat; 20.08.2008. 17:55; ukupno mijenjano 1 put.

#277:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Elena_Os Post Postano: 13.08.2008. 16:14

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ne znam kuda spada al ja ću tu napisat..........
....došla mi bivša iz zagreba....( veza od prije 7 godina,prva prava mladenačka ljubav )
ostali smo stvarno dobri svih ovih godina......odvede me ona u kino...bio onaj neki film kako ukrasti mladu.............ljudi moji ja sam nakon odgledanog filma skužio da ju ja nakon 7 godina još uvijek volim...................
.......a baš kada sam pomislio da su muško ženska prijateljstva stvarno moguća.........
osijek031.com smile daj molim te, pa imao si 16.. osim ako napisane godine nisu točne...

#278:   Autor: sokrat Post Postano: 13.08.2008. 16:19

Elena_Os je napisao/la: ›
osijek031.com smile daj molim te, pa imao si 16.. osim ako napisane godine nisu točne...

znam da to glupavo zvuči....ali vjeruj mi, kad bi znala sve razumjela bi............
samo kažem da ja više ne vjerujem u muško ženska prijateljstva..........
...........................

#279:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 13.08.2008. 16:21

nema prijateljstva...bar ne dugotrajno...bar ne dok se ne prođu neke stvari...

#280:   Autor: Dambix Post Postano: 13.08.2008. 16:26

muško ženska prijateljstva ne postoje. to je čisto sranje.. možda neka naklonost, ali sve to završi ili dobro ili loše..

#281:   Autor: neki_lik Post Postano: 14.08.2008. 23:49

Evo:
ti i djevojka se ludo volite, ali ti jednu subotu ne možeš van. ona ode sa dva,tri dobra prijetelja van i ludo se zabavalja. to je sve što znaš...

ili, ona je bolesna. gripa, neš prelazno. nema veze, tebi je dosadno i odeš do najbolje frendice kući. i to je sve što ona zna...

moguća su muško-ženka prijatlejstva, ljubomore ako ste u vezi i ostale komplikacije. moje mišljanje, dokazane situacije.

#282:   Autor: rockeros Post Postano: 15.08.2008. 11:23

mislio sam da postoje dok mi legica nije rekla neke stvari hehe

#283:   Autor: Dambix Post Postano: 15.08.2008. 15:13

rockeros je napisao/la: ›
mislio sam da postoje dok mi legica nije rekla neke stvari hehe
koje stvari da i mi znamo

#284:   Autor: josephine01 Post Postano: 02.09.2008. 23:20

po mome mišljenu, ne postoji ... muškarci i žene su stvoreni za zna-se-šta... ako postoji kemija među njima, biti će u vezi.. ako ne postoji, traže nekoga drugog... barem kod mene funkcionira tako.. da bih pridala bilo kakvu pažnju muškarcu mora postojati barem atom neke privlačnosti, a ako postoji taj jedan atom privlačnosti onda se ne može govoriti o prijateljstvu... imam prijateljicu za prijateljevanje, a odnos m/ž postoji radi produživanja vrste

#285:   Autor: jooooooj Post Postano: 03.09.2008. 21:32

za muško ženska prijateljstva je potrebna određena razina zrelosti

#286:   Autor: malena19 Post Postano: 06.09.2008. 1:06

MOZE MALA VASA POMOC?

#287:   Autor: nake_rado Post Postano: 06.09.2008. 1:10

Može tebi jedna zamolba?
Ugasi CAPSLOCK.
A sad ti traži pomoć

#288:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: Drobimir Post Postano: 07.09.2008. 5:38

najbolje je kad se možeš seksati s prijateljicom. onda ti je ona cura. štaš više od života.
a ak imaš prijatelja(icu) s kim se ne seksaš, opet dobro, jer te prijatelj(ica) neće davit ko cura ili dečko s nekim sranjima. muškarcu ponekad pobjegne pogled na prijateljičino dupe ili tak nešto...ah, bože moj, kakva svinjarija, ajmo na ispovijed. eto meni pobjegne pogled na razna ženska dupeta...prolaznice, prijateljice, pa čak i trudnice...jebi ga, šta sad, volim pogledat dobar film, dobru fotku, dobro dupe...hej, ak to nije prirodno onda sam ja nadprirodan i zabrinut ću se...al ko će mi reć da to nije prirodno... prirodoslovac? biolog? psihijatar? bozanić? haški sud? eto, ja imam prijateljicu koja ima dobro dupe. i ona zna da ja kontam da ona ima dobro dupe. eto nekad bih baš volio izjebat mirjanu hrgu, a nekad mi je baš antipatična. a nekad i oboje u isto vrijeme. dobro, ona mi nije prijateljica. i ako se ja sad upoznam s njom i ispostavi se da je baš simpa ženica, i ja joj kažem da mi se sviđa i da bih baš volio rasklimat kuhinjski stol s njom, a ona kaže da ne želi razjebat stol sa mnom. možemo li mi ostat prijatelji? ili je to odmah isključeno jer je stol u klimakteriju...pitam ja vas...

#289:   Autor: blaster-x Post Postano: 11.09.2008. 1:25

Rijetko, jako rijetko... u većini slučajeva je bar jedno od dvoje onaj koji bar malo pati... želi malo više...

No nekad je dobro imati 'prijateljicu'..... samo da ne poželi više i ne počne s pitanjima...znamo kojim...

#290:   Autor: mala slatkica Post Postano: 19.01.2009. 20:29

Ja sam u zivotu imala jako jako puno muskih prijatelja,jer je meni tipicno za mene da prvo odem do muskog drustva nego do zenskog. Samo najveci je problem sto ja ta prijateljstva nikako ne mogu zadrzati...dosad svaki moj best frend (pa i oni koji su samo frendovi) su mi rekli da zele biti samnom u vezi a ne samo prijatelji....moram priznati da ja ne vjerujem u to..a i sad sam u vezi sa jednim prijateljem tako da...to potvrduje moj odgovor

#291:   Autor: Doc Post Postano: 19.01.2009. 22:31

mala slatkica je napisao/la: ›
Ja sam u zivotu imala jako jako puno muskih prijatelja,jer je meni tipicno za mene da prvo odem do muskog drustva nego do zenskog. Samo najveci je problem sto ja ta prijateljstva nikako ne mogu zadrzati...dosad svaki moj best frend (pa i oni koji su samo frendovi) su mi rekli da zele biti samnom u vezi a ne samo prijatelji....moram priznati da ja ne vjerujem u to..a i sad sam u vezi sa jednim prijateljem tako da...to potvrduje moj odgovor


Jebomajku ak sam ja ovo shvatio.

#292:  Re: Muško - ženska prijateljstva Autor: rale Post Postano: 19.01.2009. 22:50

Mislim da je htjela reci:

-imala je puno "prijatelja"
-"prijatelji" joj vise pasu jer su prijateljice zavidne.
- "prijatelji" svi su htjeli bit s njom, pa zato ne vjeruje u musko-zenska prijateljstva
- kao dokaz navodi da joj je jedan od tih "prijatelja" sada decko.

jednostavno je zapravo.

#293:   Autor: sasa09 Post Postano: 26.01.2009. 1:57

Imam best frendicu,i verujem u musko zenska prijateljstva.Ali su retka...
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Muško - ženska prijateljstva


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::