Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muško - ženska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Postoji li muško - žensko prijateljstvo? (dolje definicija, da ne lutamo...)

da
68%
 68%  [ 66 ]
ne
31%
 31%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 96


Autor Poruka
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2006. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nice

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2006. 0:41 
Naslov:  Re: Muško - ženska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, cijenjeni publikume - nakon što sam prozvan neiskusnim offtopičarčićem, moram Vas upitati - postoji li to?


Koliko spoznah, najiskrenije prijateljstvo je ono u kojem su obje strane iskrene u svojim stavovima, pomoci i trazenju pomoci od prijatelja.

Svako prijateljstvo, bilo MM ili MZ, u kojem jedna od strana fejka ponasanje radi nekih drugih interesa - nije iskreno prijateljstvo.

Dakle, iskrenost jedne osobe prema drugoj je temelj i M-Z prijateljstva. Ako su obje osobe dovoljno na zemlji i svaka ponaosob shvaca da izmedju njih dvoje nikada nicega nece biti - onda to stima. Jednako tako, ako se i uzvise u sladostrasna nebesa putenih uzitaka jedno s drugim - i dalje mogu ostati prijatelji koji temeljito i kvalitetno uzivaju dijeleci strast s njima dragom i bliskom osobom.

Zapravo, M-Z prijateljstvo u kojem su osobe nacisto da nikad ne bi mogli biti u vezi (zbog npr. nepremostivih razlika u karakterima i sl.), moze odlicno funkcionirati uz dijeljenje trenutaka njeznosti i uzitaka. Sve do onog trenutka dok jedna od strana ne zabrije na nesto vise...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2006. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: › Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...


Nažalost to je u današnje vrijeme i više nego istina..
Nikad nisam osuđivala sve muškarce ili branila sve žene...
kakvih ima primjeraka žena takvih istih ima i muškaraca..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Gemi je napisao/la: ›
Mislim da prava ljubavna veza i povezanost zapravo najprije može započeti i najduže trajati iz dobrog prijateljstva. Ne vjerujem u ljubav ako ti ta osoba s kojom si u vezi nije i najbolji prijatelj od svih koje imaš.


S ovim prvim se slažem. S onim drugim ne nužno... Što ako je žena već u vezi?


Onda je neko u klincu. A mozda i oboje.


O zaboga, prekinuli me u pol posta, pa sam ga poslala ovako okrnjenog, pa je došlo do različitih shvaćanja. Pardon. Evo, sad ću ja.
Ne slažem se da je uvijek od emocija do seksa pola žileta kod žene. Ako je žena već u vezi, te je svoj pitjich (po svetom Mungosu:) ) već "poklonila" nekom ( ovo shvatite uvjetno, sa shvaćanjem da sam izrazito monogamna...), tada s prijateljem može stvoriti razinu bliskosti koja ne uključuje pipkanje... To sam mislila.
Kako sam shvatila, Circa i ja stojimo na prilično sličnoj poziciji o tome, jer, kako shvaćam, i on je u dugogodišnjoj vezi, te zajedno sa svojom djevojkom ima niz zajedničkih prijateljica, kao što i ja imam niz zajedničkih prijatelja sa svojim dečkom. prevariti dečka s njegovim prijateljem mi je najgora vrsta izdaje kakvu bez obzira na sve strašno osuđujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: › Imala sam dečka koji je imao prijateljice dok jednu nije odlučio tješiti jer ju je njen dečko ostavio pa ju je skoro poševio...tolko od toga..
Odonda biram dečke bez ž prijateljica...


Slicno je i sa zenama koje imaju (gotovo u pravilu) samo muske prijatelje...

Mnoge od njih su poprilicno atraktivne i muskom rodu (udu) pozeljne, a vecina ih krivo tumaci razlog svoje zanimljivosti deckima.

Koketne, jebezljive, pozeljne... idealne zrtve za krivo shvacanje projekcije vlastitih kvaliteta...

Takve ribe treba izbjegavati ne zato sto ce mozda jednog dana zajahati pola pastuha u preriji (koji konstantno naskakuju), vec zato sto imaju krivu sliku o sebi i svojim kvalitetama, a to moze izroditi nesigurnoscu.

Danas je najcesca terapija za nesigurnost nabadanje na sve sto viri iz zemlje... fake ego-trip...


Pa valjda. Svaka žena mora shvatiti da se njene kvalitete ne mjere brojem muškaraca koji su ju povalili. To je prilično dječje razmišljanje koje treba prerasti, inače će joj svaku vezu pratiti "dječje bolesti"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2006. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Marigold";p="24907
Nažalost to je u današnje vrijeme i više nego istina..
Nikad nisam osuđivala sve muškarce ili branila sve žene...
kakvih ima primjeraka žena takvih istih ima i muškaraca..[/quote]

Istina. ima svakavih ljudi...a s ženama je još gore... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Gazda,

žene su također ljudska vrsta, ljudi........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2006. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se vratimo na topic! @fatcat: hvala!
M-Ž prijateljstvo postoji! eto moj prijatelj koji je pri kraju faksa, dobio je svoj prvi posao. naravno, čovjek sretan ko nova godina, ali još je netko bio više nego presretan kad je čuo vijest - ja! za mene je to prijateljstvo: radovati se ko da sam jack pot na lotu pokupila jer je netko do koga mi je stalo sretan...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one... Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2006. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @Gazda,

žene su također ljudska vrsta, ljudi........


samo po kaznenom pravu Twisted Evil Twisted Evil


Po Ustavu RH, svatko tko tvrdi drugačije, krši Ustav, a poduzme li radnje sukladne svojoj tvrdnji, odgovoran je za diskriminaciju i seksizam, jasno, što je laički naziv za kršenje ljudskih prava, i ne samo da je odgovoran hrvatskim sudovima, već i Međunarodnog sudu za ljudska prava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2006. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kršiš zakon!!!!!!!

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2006. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
da se vratimo na topic! @fatcat: hvala!
M-Ž prijateljstvo postoji! eto moj prijatelj koji je pri kraju faksa, dobio je svoj prvi posao. naravno, čovjek sretan ko nova godina, ali još je netko bio više nego presretan kad je čuo vijest - ja! za mene je to prijateljstvo: radovati se ko da sam jack pot na lotu pokupila jer je netko do koga mi je stalo sretan...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one... Smile


Sad mi je pala na pamet jedna tako savršena ideja: ne možete tvrditi da nema muško-ženskih prijateljstava - ako je brat muško, a njegova sestra žensko i oni su prijatelji, onda u svakoj obitelji postoji muško-žensko prijateljstvo... Na brata/sestru nikad ni ne pomisliš na "taj" način, jasno, a ako se prijateljski slažete, to je prijateljstvo koje nikad neće doći u rizik "prerasti u nešto drugo", i blablabla...
Ili biste vi ipak relaciju braća-sestre stavljali u koš "rodbinski odnosi"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.07.2006. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po meni je brat-sestra obiteljski odnos koji moze, ali i ne mora biti prijateljski. No, prije svega je obiteljski, a tek onda (eventualno) prijateljski...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marianne
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: where the streets have no name
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2006. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to da ce se pravit ka da se nis nije dogodilo..nemoguce...ja se pravila al druga strana ne..a za m/ž prijateljstva neznam jel postoje...iam jednog super frenda i mogu s njim pricat o svemu i svacemu,totalno se razumijem itakoto tak da u tom slucaju glasujem za da,a opet imam iam jednog s kojim obozavam pricat i ond et zavrsili zajedno tak da nema vise prijateljstva.....m/ž prijateljstva postoje kak se ljudi postave

_________________
i definitivno moram otic u grad ispod mora s ribama...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2006. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marianne je napisao/la: ›
m/ž prijateljstva postoje kak se ljudi postave


lijepo rečeno i istinito. postoje prijateljstva-prijateljstva i prijateljstva s emocionalnim nabojem i u određenom trenutku moraš odlučiti...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: