Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muško - ženska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Postoji li muško - žensko prijateljstvo? (dolje definicija, da ne lutamo...)

da
68%
 68%  [ 66 ]
ne
31%
 31%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 96


Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2006. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatcat je napisao/la: ›
Dobri prijatelji nemaju tajne izmedju sebe. Ako je bas takav, on vec zna...


upravo tako, pravom prijatelju ne moraš ni reći..... osjeća i zna. ako misli da će te suvišnim pitanjima povrijediti, ostavit će ih za kasnije ili nikada. prijatelj neće postavljati pitanja kada ne treba, neće te silovati "prijateljstvom".



sorry, ljudi, i ja obožavam bajke i često želim zamišljati da živim u njima. Ali izjava da "pravi prijatelj već zna"... koliko je to realno uopće pomisliti. Ne znam, ako vi imate sposobnost čitati misli... svaka čast. No, većina ljudi nema. To se dogodilo, kako sam rekla, ovaj vikend. Odnosno, moji su se osjećaji promijenili. A ja mu to nisam pokazala. Nakon onoga što sam mu rekla ranije, ne znam kako bi mogao znati.

Lako je to sve napisati, ali stvarnost je nešto sasvim drugo Wink

Alana, razmišljam jednako kao i ti... ali kako postupiti... ne nam hoću biti sposobna tako lako odlučiti Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2006. 3:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2006. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...


super si se "odrazio".
"prijatelji" koji se naljute jer im nisi nešto rekao u povjrenju nisu prijatelji.
govor očiju, tijela (vidiš po tome kako se netko drži je li dobro, nervozno, radosno....), mimika.... govori više od riječi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2006. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatcat je napisao/la: ›
Lako je to sve napisati, to je tocno. Lakse nego pogledati osobu (koja ne cita misli) u oci. Previse mislis...
Bajke postoje. Ili ih sanjas ili ucestujes u njima, izbor je tvoj. Toliko o tome...


super si se "odrazio".
"prijatelji" koji se naljute jer im nisi nešto rekao u povjrenju nisu prijatelji.
govor očiju, tijela (vidiš po tome kako se netko drži je li dobro, nervozno, radosno....), mimika.... govori više od riječi.


Izgleda nikad niste bili u sličnoj situaciji... Ne radi se o tome bi li se netko naljutio ili ne bi... Ovdje je u pitanju kako nekome tko ti je godinama poput brata reći da osjećaš nešto više. Ako netko misli da je to sve lako... svaka čast. Meni nije ni najmanje lako, ali svatko je drukčiji. Ne znam kako bi mogao "znati" kad sam jedva ja sama sebi to priznala. I po čemu bi mogao zaključiti kad mu ničim to nisam pokazala. Tu postoji velika opasnost... Ne bi se on naljutio, možda uostalom misli baš kao i ja... ali ako ne misli... šta, vi mislite da će naš odnos ostati isti. Evo, samo jedan banalan primjer, moći će se bez nelagode meni izjadati kad ga povrijedi ili zbuni ili očara neka cura, kao što je radio dosad?

Ali dobro, vidim da si baš ne možete percipirati moju situaciju, pa bolje da se vratimo na razgovore od prije, a ostavimo moju priču sa strane. Samo sam htjela podijeliti iskustvo s forumašima, kad se već o toj temi raspravlja.

Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2006. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

Nisam cuo za Balasevica niti ga se sjecam, prihvaticu to kao kompliment.
Promisliti dobro je jedno, analizirati te misli dok nisu izgube sve znacenje je drugo. Mogucnost da se stvari pogorsaju? Kao da se ste postali najednom stranci, zasto tako negativan stav?
FWIW, ista situacija prije mnogo godina... mnogo godina. Bajka jos traje, kako za mene tako i za moju suprugu.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2006. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: › Fatcat... vjerujem ja da bajke postoje i ova inačica Balaševićeve rečenice koju si naveo je i meni jedna od njegovih najljepših misli... Ali, tim bajkama je mjesto u našoj mašti. Stvarnost je nešto sasvim drugo. Nesuvislo je zamišljati da živiš u loše režiranom filmu, patetičnoga tijeka u kojem tvoj partner/prijatelj ili tkogod već jednostavno ZNA i mora znati što ti misliš. Slutiti može... Da je tako kako vas dvoje tvrdite, verbalna komunikacija uopće ne bi imala važnost kakva ju sada odlikuje.
Jedino se razgovorom može sve riješiti. I toga sam itekako svjesna. Ali, isto tako, imam si pravo uzeti malo vremena za razmisliti kako to reći. Kad se radi o jednoj od najvažnijih osoba u životu, nije se lako suočiti s činjenicom da postoji mogućnost da se stvari promijene na gore. Ako se nađete ikad u sličnoj situaciji, točno ćete znati na što mislim.

Nisam cuo za Balasevica niti ga se sjecam, prihvaticu to kao kompliment.
Promisliti dobro je jedno, analizirati te misli dok nisu izgube sve znacenje je drugo. Mogucnost da se stvari pogorsaju? Kao da se ste postali najednom stranci, zasto tako negativan stav?
FWIW, ista situacija prije mnogo godina... mnogo godina. Bajka jos traje, kako za mene tako i za moju suprugu.


Smile Drago mi je zbog tebe, fatcat. Međutim, neki ljudi odbijaju riskirati (sjećam se sebe u balavim godinama, i zaključujem da nikad nisam bila takva - uvijek sam voljela preuzimati rizike.) Tako da znam što bih ja napravila u wendynoj situaciji, ali ne mogu to njoj nametnuti kao muss...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2006. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Smile Drago mi je zbog tebe, fatcat. Međutim, neki ljudi odbijaju riskirati (sjećam se sebe u balavim godinama, i zaključujem da nikad nisam bila takva - uvijek sam voljela preuzimati rizike.) Tako da znam što bih ja napravila u wendynoj situaciji, ali ne mogu to njoj nametnuti kao muss...
Ne namecemo nista, niti je to bila namjera. Pitanje je bilo "I šta bi u mojoj situaciji napravili svi ovi ljudi s ISKUSTVOM ili oni bez njega?".
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pirgo
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2006. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitao sam topic i glasao za "NE" opciju.

svira:
Roni Size - Friends

^_^

_________________
Will You make that grim connection?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2006. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?


Možda je i to točno. Hm.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2006. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Uciniti nesto u ovoj situaciji je risk, a ne uciniti nije?


Hm..Ja se slazem. Opet - ja sam nerijetko u krivu...

Ne znam. Ovo je situacija u kojoj se ne mogu dati pravi savjeti.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2006. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile

Kad bih pokupila sad ponešto od svakog od vas... dobila bih rješenje, čini se Wink

Ma, ne razmišljam ja uopće više o tome reći ili ne... pitanje je kako i šta reći. dobila sam finih savjeta od jedne frendice. Slušajte jedan: napij ga u subotu i onda skoči na njega i poljubi ga. Shocked - takva je otprilike bila moja faca nakon njene izjave, pa je na konto toga dodala : Pa, dobro, nisam rekla da mu odmah moraš jezik uvalit. Confused

Tako da ja neću više razmišljati niti tražiti savjete. Reći ću mu baš tako kako je. Sad kad mi se sve malo posložilo u glavi... ako njegov odgovor i ne bude onakav kakvog bih voljela Smile stvari se ne mogu baš toliko drastično promijeniti. Jedno vrijeme možda, ali kad se to sve slegne... već ga mogu zamisliti kako me nakon nekog vremena zadirkuje : Aaa, znaš onda kad si se palila na mene.. Laughing A, s druge strane... fatcat, možda se i ja jednog dana uspijem pohvaliti tako lijepim iskustvom poput tvoga Wink

Pa, eto, hvala vam na trudu. Odlučila sam mu reći i to što prije Cool

Rezultate ću vam već javiti Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2006. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Rezultate ću vam već javiti Wink
Ako prihvatis savjet prijateljice i skocis na njega (uvalila jezik ili ne), moze slobodno i koja fotka uz rezultate. Wink

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2006. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Slušajte jedan: napij ga u subotu i onda skoči na njega i poljubi ga. Shocked - takva je otprilike bila moja faca nakon njene izjave, pa je na konto toga dodala : Pa, dobro, nisam rekla da mu odmah moraš jezik uvalit. Confused

Plijen se lovi na cistini... Ako mu to usljakas, a on je u pola posla s nekom drugom ribom, onda mozes biti sigurna da neces dobiti ono cemu se nadas, odnosno da to neces dobiti intenzitetom kojim zelis. Ako s njim zelis pravu ljubav, onda mu moras dozirati emocije i signale. Pod "signale" mislim na ono sto bi on shvatio kao "signale", a ne ono sto vi ribe smatrate signalima, tipa "pogledala sam ga u guzvi od sto tisuca ljudi i pogledi su nam se susreli" (ako si plavusa, ovo nije slucajno, naime, muzjak u takvoj guzvi na brzinu promatra potencijalnu lovinu, a plavuse se zbog zuckaste boje kose (fizika, blabla, valna duljina zutog svjetla) isticu) ili npr. "prosao je pored mene i ocesao me kukovima" ili "prdnula sam, a on se slatko nasmijao"... ;-) Sto zelim reci?! Zelim reci da zene uglavnom imaju drugacije kalibrirane radare i odasiljace signala od muskaraca, ali to je jedna sasvim druga prica. ;-)

Doduse, ako to nesto kuha medju vama oboma, onda bi moglo biti drugacije, ali ti velis da ne znas sto on misli. Probaj prvo to spoznati.


Citat: › Sad kad mi se sve malo posložilo u glavi... ako njegov odgovor i ne bude onakav kakvog bih voljela Smile
Ja sam siguran da bi on u odredjenom vremenu prihvatio tvoju poruku na nacin na koji bi ti to zeljela. Sada jos ostaje pitanje hoces li pogoditi taj time window. ;-)

Citat: › već ga mogu zamisliti kako me nakon nekog vremena zadirkuje : Aaa, znaš onda kad si se palila na mene.. Laughing
On te zadirkuje, a ti i dalje potajno patis... ;-) Bas super... ;-)

Citat: › Pa, eto, hvala vam na trudu. Odlučila sam mu reći i to što prije Cool Rezultate ću vam već javiti Wink


Mogu ti jedino pozeljeti: "rodilo ti votje!" i "omastila muf" ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2006. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, fatcat, i da se odlučim na taj pothvat, ne želim ni zamisliti njegovu facu na takvoj fotki Laughing

Ma, ljudi, šta bih ja bez vas Wink A, dobro, djelomično se šalim, ali eto, ipak ste mi svi pomogli da sa različitih stajališta sagledam situaciju...hvala na tome osijek031.com smile večeras se nalazim s njim... pa ćemo vidjeti Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2006. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungos, hvala na iscrpnoj analizi osijek031.com smile Bravo

Zanimljiva je ta teorija o ženskoj percepciji "signala" - poprilično glupo, ali poprilično istinito Wink

A, to što me češće primjete u rulji nema veze s mojom neodoljivom karizmom nego bojom kose koju mi je priroda dala? Wink Laughing

I za kraj, hvala na željama... rodilo, dao Bog! Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: