Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Pamet mu je bila na mjestu, sprečavanju AIDS-a služi i apstinencija!
E sad ja znam da bi se ti ševila, ali moraš naučiti pobjediti samu sebe! Wink


Hehe, ma znala sam ja da ćeš se ti prvi upecat na ovaj komentar Wink

Jest, služi I apstinencija... ali, ta neuka rulja teško će se toga pridžavati. Puno su veće šanse za uspjeh donirati im kondome (ne kikiriki) i objasniti da njima i njihovoj djeci na taj način ne prijeti opasnost od te bolesti. Naravno, treba ih i naučiti kako kondom koristiti.

Da ne bude zabune, ne mislim da je to trebala biti papina zadaća (premda bi to izuzetno simpatično izgledalo Wink ), ali nije trebao ni odmagati u nastojanjima medicinskih djelatnika da uspiju barem malo popraviti situaciju.

A sad... tko bi se tu ševio manje je važno... ali ja baš ne znam puno ljudi koji u željama i nastojanjima što se te teme tiče uopće žele pobijediti sebe Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Winter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2007. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Komfor kapitalizma je stvorio i stvara čovjeka bez uvjerenja, bez imalo altruizma, hladnokrvnog govnara koji jako dobro zna svoja prava, a u ostvarenju svojih ciljeva gazi preko leševa. Mislim da je na to mislio.


Ti imaš neke dobre veze, kad znaš što je Papa mislio. Mislo ovo, ili ono - rekao je što je rekao. A ovo citirano- pa to je opis, kako Nijemaca, Engleza, tako i nas Hrvata (velikom većinom baš njegovih vjernika).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Winter je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la: ›
Komfor kapitalizma je stvorio i stvara čovjeka bez uvjerenja, bez imalo altruizma, hladnokrvnog govnara koji jako dobro zna svoja prava, a u ostvarenju svojih ciljeva gazi preko leševa. Mislim da je na to mislio.


Ti imaš neke dobre veze, kad znaš što je Papa mislio. Mislo ovo, ili ono - rekao je što je rekao. A ovo citirano- pa to je opis, kako Nijemaca, Engleza, tako i nas Hrvata (velikom većinom baš njegovih vjernika).

Nemoj tako Englezi su protestanti (oni su dobri! Embarassed )!
DA, glede kapitalizma dobra teza, ali ima jedna stvar:
1) U kapitalizmu se u 95% slučajeva na NOVAC gleda kao na Boga!
2) Njihova je stvar kakvi su oni, a to ne mora značiti da sam i ja takav! Jedino što mi smeta to generaliziranje i (neuspjelo povezivanje sa Papom)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Winter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2007. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nemoj tako Englezi su protestanti (oni su dobri! Embarassed )!
DA, glede kapitalizma dobra teza, ali ima jedna stvar:
1) U kapitalizmu se u 95% slučajeva na NOVAC gleda kao na Boga!
2) Njihova je stvar kakvi su oni, a to ne mora značiti da sam i ja takav! Jedino što mi smeta to generaliziranje i (neuspjelo povezivanje sa Papom)!

I sam kažeš (pod 1) - drago mi je da to ti kažeš. Što se tiče protestanata - vidi Webera. Poanta je na licemjerju - vjerske norme nas uče - to što nas uče - a to sa kapitalizmom baš i nema prevelike veze. A većina (velika većina) smo pripadnici vjerskih zajednica - ali želimo kapitalizam. Razumije se da se ovdje radi o pojednostavljenju, ali ovaj topik kao i inače forumi ovakvog tipa ne dopuštaju detaljniju razradu (bar za mene - neiskusnog forumaša).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2007. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Winter je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nemoj tako Englezi su protestanti (oni su dobri! Embarassed )!
DA, glede kapitalizma dobra teza, ali ima jedna stvar:
1) U kapitalizmu se u 95% slučajeva na NOVAC gleda kao na Boga!
2) Njihova je stvar kakvi su oni, a to ne mora značiti da sam i ja takav! Jedino što mi smeta to generaliziranje i (neuspjelo povezivanje sa Papom)!

I sam kažeš (pod 1) - drago mi je da to ti kažeš. Što se tiče protestanata - vidi Webera. Poanta je na licemjerju - vjerske norme nas uče - to što nas uče - a to sa kapitalizmom baš i nema prevelike veze. A većina (velika većina) smo pripadnici vjerskih zajednica - ali želimo kapitalizam. Razumije se da se ovdje radi o pojednostavljenju, ali ovaj topik kao i inače forumi ovakvog tipa ne dopuštaju detaljniju razradu (bar za mene - neiskusnog forumaša).

Ja nisam htjeo reći da je kapitalizam loš kao takav, Američki DA, ali eto ovi ostali i nisu toliko! Čuj kapitalizam kao takav je lijep dok imaš para, a kad nemaš, onda ko te jebe! Najbolje bi bilo neko Socijalkapitalističko riješenje, znam da naziv kao takav možda i je smiješan, ali eto!
Zbrini se da svi imaju koliko im je potrebno (uz nihov minimalan rad), a ostalima koji se trude skini pare sa nebesa!

Samo još ne mogu dokučiti, to tvoje vjersko licemjerje... ili kako već?
Neznam zašto svi po crkvi pljuju?
Ljudi vi kao da ste pali iz raja, od svih grijeha oprani?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Winter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2007. 3:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Samo još ne mogu dokučiti, to tvoje vjersko licemjerje... ili kako već?
Neznam zašto svi po crkvi pljuju?
Ljudi vi kao da ste pali iz raja, od svih grijeha oprani?!


Radi se o tome da nas uče (npr.vjeronauk) jednim pravilima, a onda od nas očekuju drugačije ponašanje. A niti sami se ne drže onoga čemu nas uče. Mi to prihvaćamo i živimo s tim: npr. svetost braka - ljubavnice/i, razvodi, itd. onda se ispovjedimo i kao sve je ok. Onda opet... Ili Blago siromašnima.... a ne žele pokopati osobu ako nije platila lukno. A j.... ga ima toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Winter je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Samo još ne mogu dokučiti, to tvoje vjersko licemjerje... ili kako već?
Neznam zašto svi po crkvi pljuju?
Ljudi vi kao da ste pali iz raja, od svih grijeha oprani?!


Radi se o tome da nas uče (npr.vjeronauk) jednim pravilima, a onda od nas očekuju drugačije ponašanje. A niti sami se ne drže onoga čemu nas uče. Mi to prihvaćamo i živimo s tim: npr. svetost braka - ljubavnice/i, razvodi, itd. onda se ispovjedimo i kao sve je ok. Onda opet... Ili Blago siromašnima.... a ne žele pokopati osobu ako nije platila lukno. A j.... ga ima toga.

Sve je to OK što ti kažeš, ali ne smiješ generalizirati!
Svagdje im licemjerja, ali ti ne vjeruješ u svečenika, nego u Boga!
Druga stvar je to: Ako svečenik učini nešto dobro, onda to nitko ne spominje zato što bi to on kao trebao činiti po DEFAULT, a čim nešto loše napravi odma svi viču!
Na kraju ispada kako ovdje svi pišu: Da su svi svečenici bitange, barabe i ostalo, a to nije istina!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Druga stvar je to: Ako svečenik učini nešto dobro, onda to nitko ne spominje zato što bi to on kao trebao činiti po DEFAULT, a čim nešto loše napravi odma svi viču!

pa, normalno! ako mi automehaničar popravi auto, to je očekivano, jer je to njegov posao. međutim, ako ga još sjebe, to onda treba spominjati i razglasiti, jer je lik očigledno nesposoban! tako to ide.

ne kužim kod tebe kako možeš neke stvari kod nečega u što bespogovorno vjeruješ uzimati apsolutno (npr. vjera u bibliju), a druge relativno (svećenici mogu biti ovakvi i onakvi). to je vrlo vrlo vrlo nedosljedno. kako argumentirano razgovarati s nekim tko je nedosljedan?!

kužiš što ti hoću reći? da ja, npr., apsolutno vjerujem u bezgrešnost svećenstva i to zastupam, ali mi biblija i nije baš najdraža literatura, ti bi se obrušio na mene kakav sam ja to kršćanin, katolik, vjernik, štogod. ali kad je obratno i kad se radi o tebi, onda je to sve ok!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Druga stvar je to: Ako svečenik učini nešto dobro, onda to nitko ne spominje zato što bi to on kao trebao činiti po DEFAULT, a čim nešto loše napravi odma svi viču!

pa, normalno! ako mi automehaničar popravi auto, to je očekivano, jer je to njegov posao. međutim, ako ga još sjebe, to onda treba spominjati i razglasiti, jer je lik očigledno nesposoban! tako to ide.

ne kužim kod tebe kako možeš neke stvari kod nečega u što bespogovorno vjeruješ uzimati apsolutno (npr. vjera u bibliju), a druge relativno (svećenici mogu biti ovakvi i onakvi). to je vrlo vrlo vrlo nedosljedno. kako argumentirano razgovarati s nekim tko je nedosljedan?!

kužiš što ti hoću reći? da ja, npr., apsolutno vjerujem u bezgrešnost svećenstva i to zastupam, ali mi biblija i nije baš najdraža literatura, ti bi se obrušio na mene kakav sam ja to kršćanin, katolik, vjernik, štogod. ali kad je obratno i kad se radi o tebi, onda je to sve ok!

Nisam išao u tom smjeru (htjeo sam samo reći da bi bilo lijepo da se koji puta i pohvali neki npr. učinio je nešto meni, a nije morao ...)
Kad smo kod automehaničar, zar ne kažeš: E jeb... te kako mi je ovaj dobro sredio auto!
Nisam htio reći kako podržavam sranja koja oni nekad znaju raditi, ali ne treba generalizirati.
U ovim raspravama se obično prilazi sa argumentima tipa ("šta ti pričaš jesi vidio kakav on auto vozi" i sad ispada da su svi takvi E NISU i to je bila moja poanta!)
Krivo shvaćen!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Druga stvar je to: Ako svečenik učini nešto dobro, onda to nitko ne spominje zato što bi to on kao trebao činiti po DEFAULT, a čim nešto loše napravi odma svi viču!

pa, normalno! ako mi automehaničar popravi auto, to je očekivano, jer je to njegov posao. međutim, ako ga još sjebe, to onda treba spominjati i razglasiti, jer je lik očigledno nesposoban! tako to ide.

ne kužim kod tebe kako možeš neke stvari kod nečega u što bespogovorno vjeruješ uzimati apsolutno (npr. vjera u bibliju), a druge relativno (svećenici mogu biti ovakvi i onakvi). to je vrlo vrlo vrlo nedosljedno. kako argumentirano razgovarati s nekim tko je nedosljedan?!

kužiš što ti hoću reći? da ja, npr., apsolutno vjerujem u bezgrešnost svećenstva i to zastupam, ali mi biblija i nije baš najdraža literatura, ti bi se obrušio na mene kakav sam ja to kršćanin, katolik, vjernik, štogod. ali kad je obratno i kad se radi o tebi, onda je to sve ok!

Nisam išao u tom smjeru (htjeo sam samo reći da bi bilo lijepo da se koji puta i pohvali neki npr. učinio je nešto meni, a nije morao ...)
Kad smo kod automehaničar, zar ne kažeš: E jeb... te kako mi je ovaj dobro sredio auto!
Nisam htio reći kako podržavam sranja koja oni nekad znaju raditi, ali ne treba generalizirati.
U ovim raspravama se obično prilazi sa argumentima tipa ("šta ti pričaš jesi vidio kakav on auto vozi" i sad ispada da su svi takvi E NISU i to je bila moja poanta!)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nisam htio reći kako podržavam sranja koja oni nekad znaju raditi, ali ne treba generalizirati.
U ovim raspravama se obično prilazi sa argumentima tipa ("šta ti pričaš jesi vidio kakav on auto vozi" i sad ispada da su svi takvi E NISU i to je bila moja poanta!)

jasno da nisu svi, ima ih puno koji svoj poziv shvaćaju onako kako bi i trebali, ali je alarmantno velik broj onih koji taj poziv koriste da bi lakše ostvarivali neke svoje opskurne ciljeve. i njima treba stati na kraj! a ako to neće napraviti sama crkva, onda se s razlogom pljuje i po njoj. ja ne kažem da crkva ne radi na tome, vjerojatno i radi, ali vjerujem da bi trebali napraviti puno veće i radikalnije rezove da bi ljudi povratili vjeru i u "božje poslanike na zemlji", u koje više ne vjeruju ni sami "veliki vjernici". uostalom, i sam si više puta rekao da vjeruješ u boga, ne i u svećenike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
i sam si više puta rekao da vjeruješ u boga, ne i u svećenike.

Da, ali na konto generakiziranja oko tih svečenika ljudi počinju odbacivati nekakve crkvene uredbe, koje same po sebi i nisu loše te vjeru kao takvu počinju prilagođavati sebi (onako kako njima odgovara) to znači ovo:
Ove tu stvari ću se pridržavati, a one tamo neću eto zato što mislim da oni nisu u pravu! Wink , a donijeli ih ljudi koji su završili i po dva, tri fakulteta! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
i sam si više puta rekao da vjeruješ u boga, ne i u svećenike.

Da, ali na konto generakiziranja oko tih svečenika ljudi počinju odbacivati nekakve crkvene uredbe, koje same po sebi i nisu loše te vjeru kao takvu počinju prilagođavati sebi (onako kako njima odgovara) to znači ovo:
Ove tu stvari ću se pridržavati, a one tamo neću eto zato što mislim da oni nisu u pravu! Wink , a donijeli ih ljudi koji su završili i po dva, tri fakulteta! Wink

pa, to i ti sam kažeš kad ne vjeruješ u svećenike koji su božji ljudi, božji predstavnici na zemlji! i ti prilagođuješ vjeru sebi! o tome ti pričam kad kažem da nisi dosljedan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
i sam si više puta rekao da vjeruješ u boga, ne i u svećenike.

Da, ali na konto generakiziranja oko tih svečenika ljudi počinju odbacivati nekakve crkvene uredbe, koje same po sebi i nisu loše te vjeru kao takvu počinju prilagođavati sebi (onako kako njima odgovara) to znači ovo:
Ove tu stvari ću se pridržavati, a one tamo neću eto zato što mislim da oni nisu u pravu! Wink , a donijeli ih ljudi koji su završili i po dva, tri fakulteta! Wink

pa, to i ti sam kažeš kad ne vjeruješ u svećenike koji su božji ljudi, božji predstavnici na zemlji! i ti prilagođuješ vjeru sebi! o tome ti pričam kad kažem da nisi dosljedan.

Nisam u tom kontekstu pričao o vjeri u svečenike, rekao sam tim riječima kako ispada da drugi poistovječuju svečenike s Bogom i obrnuto...
Oni su isto ljudi.

A ja ne znam ni zašto ovo pišem jel ispada da ti se svaki puta moram zbog nečega opravdavati?!
To niti ima namjeru činiti, niti ću!
Svaki put kad nešto napišem, ti krivo shvatiš ili je nešto drugo po srijedi?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Svaki put kad nešto napišem, ti krivo shvatiš ili je nešto drugo po srijedi?!

da samo ja krivo shvatim tvoje riječi, zapitao bih se zašto je to tako. kad više ljudi krivo shvati, kako ovdje i je slučaj, onda se ti moraš zapitati zašto je to tako. možda ne kažeš dovoljno kvalitetno to što želiš reći, a možda to što želiš reći nije dovoljno kvalitetno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: