Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 18:14 
Naslov:  Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao uvod, kome nije teško, neka pročita članak:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,1,4,papa_reakcija,57052.jl

Priznajem, jesam ateista, i to je svatko tko imalo prati osijek031, mogao skontati.
Ali, jesam li ja opasnost za naše društvo jer tako razmišljam, odnosno imam takav životni stav?
Papa Benedikt XVI. nije baš dugo papa, ali već je imao super bisernih izjava.
Danas je već u nekoliko vijesti na tv-u bio neki svećenik, isječak mise gdje se baš nije lijepo izrazio o intelektualcima koji nisu "na liniji" mišljenja Crkve u Hrvata. Pravi politički govor.

Eto, nabacajte mišljenja.
I bez offtopičarenja, molim Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je, ti si opasna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, znala sam unaprijed tvoj komentar.

Molim ostale da pitanje shvate općenitije nego @gazda777.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da možeš misliti, nije prvi put da se crkva očituje sistemom tko nije uz nas taj je OPASNOST!A nažalost ni aktuelnom papi nije prvi put da se rasuo sa izjavama!

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 19:17 
Naslov:  Re: Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nastojanju da utvrdim svoj konačan stav o vjeri zastala sam negdje... ni na nebu ni na zemlji (shvatite, molim vas, još uvijek se "tražim" - to su te godine Wink ). O Crkvi i religijama pak imam sasvim jasan stav. Teško mi je vjerovati da netko u ovom stoljeću vjeruje u bedastoće napisane u Bibliji (Cijenjeni Pojedinci, slobodno me kamenujte zbog ove izjave) i da smatra kako redovno slikanje u crkvi i propovijedanje bilo koga duhovno uzdiše na višu razinu no što bi ju bilo koji ateist mogao doseći. To više govori o njima nego o nama.

Tako da, Danice, nisam sigurna da smo ti ili ja ili bilo tko tko razmišlja drukčije od dragog pape opasnost po društvo. Prije bih rekla da je obnuto.

Razmišljajući malo o različitim proročanstvima... možda onaj toliko spominjani antikrist i neće donijeti nekakvo zlo... možda će njegova misija biti jednostavo stati crkvi na kraj, odnosno zaustaviti zlo i omogućiti ljudski napredak, približiti nas savršenstvu na koje, prema crkvi, ne bismo smjeli ni pomisliti. U tom slučaju bih ga prva podržala, pa makar gorjela u PAKLU osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 09.07.2010. 21:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Danas je već u nekoliko vijesti na tv-u bio neki svećenik, isječak mise gdje se baš nije lijepo izrazio o intelektualcima koji nisu "na liniji" mišljenja Crkve u Hrvata. Pravi politički govor.

Probaj shvatiti ekipu debeloguzih neradnika i prodavača magle - što se više ljudima otvaraju oči, njima ide manje love i to im se nimalo ne sviđa.

Rješenje je valjda u nekoj zvjezdanoj ravnoteži... da jedan dio ljudi živi na način da sami odlučuju o sebi, dok će uvijek postojati oni koji nisu sposobni voditi vlastite živote pa će ih u tu svrhu morati prepuštati profesionalnim preprodavačima utjehe i utjerivačima straha.

Haljinaši su se uvijek bojali znanosti, a svojevremeno su se naubijali ljudi koji su radili protiv duboko usađenih dogmi. Zamislimo da oni danas imaju svu vlast... koliko bi se glava kotrljalo po glavnim gradskim trgovima i koliko bi Veseli Plamičak d.o.o. proizveo sapuna i kobasica....?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2007. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha, dežulović car

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2007. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Papa Benedikt XVI. nije baš dugo papa, ali već je imao super bisernih izjava.


Meni se frajer sviđa čisto zato što je konačno stao na loptu. Ivan Pavao II imao je divnih izjava, ali bi poslije obavezno rekao službeni stav crkve. I spustio ljude na zemlju.
Ovo što Benedikt govori upravo i jest službeni stav jedne institucije. Ništa drugo.
Svejedno, kako bi pjesma rekla:
"My name is called religion, sadistic Satan whore" (Motörhead - Orgasmatron)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2007. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki čovjek je teist. Dakle vjernik. To proizilazi iz definicije ateizma, a i iz činjenice da nitko zapravo - ne zna.

A vjerovati znači ne znati, nego nagađati, sumnjati... Pa onda valjda i nadati se.

Teiste najčešće zamišljamo kao tvrdolinijaše katolike koji skidaju borove na Bogojavljenje, samo da ne bi bilo okićeno za pravoslavni Božić. Oni upućeniji znaju da vrijeme kroz godinu počinje, a dakle božićno završava nedjeljom nakon toga (a crkvama posvećenim Sv. Blažu ili Sv. Vlahu do svetkovine toga svetca, čini mi se 3. veljače)

Ne vjerujem da si napadnuta, jer ateist je teško biti. Ovisno o naslijeđu, odgoju, vlastitim interesima i moralnom kodeksu, svatko je vjernik.
Netko vjeruje u vrhovno božanstvo Stidljivog Zmaja U Garaži, netko "Bismillah hirRahman nirRahim"... A netko bez suviše metaforike prihvaća neka visokovrijedna etička pravila ponašanja i razmišljanja, što ga svakako kvalificira kao teista.

Komfor kapitalizma je stvorio i stvara čovjeka bez uvjerenja, bez imalo altruizma, hladnokrvnog govnara koji jako dobro zna svoja prava, a u ostvarenju svojih ciljeva gazi preko leševa. Mislim da je na to mislio.

Ipak, istina je da će želi li preživjeti ovo stoljeće crkva morati refirmirati neke stvari.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2007. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Gospodina Ratzingera se ne bojim, poručujem mu da sam nabavio bejzbol-palicu i da ga čekam. Krajnje je vrijeme da se netko suprotstavi tim kabadahijama, kad već policija ništa ne radi - kaže Dežulović.

Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2007. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obično se izjašnjavam kao ateist, ali ne mogu reći da ne vjerujem baš ni u što.. vjerujem u kreativnost prirode, možda čak i neku višu silu.. neku pozitivnu energiju.
ali crkvu prezirem. institucija koju je davno pregazilo vrijeme. doživljavam ju kao mjesto na koje odlaze oni kojima nedostaje vlastitih mjerila o dobru i zlu, moralu, etici i sustavu vrijednosti, pa tamo dobivaju sve na tacni... za par kovanica ili papirića u lemoziji, lemojzini ili kako već da se zove "ono na štapu što ti guraju pod nos".
nije čudno što su se krvopije održale na životu tako dugo, oprost od grijeha je roba tražena u svakoj eri.. svaka im čast!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2007. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 09.07.2010. 21:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2007. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: ›
Crkva je bazirana na jednom divnom principu. Oprost grijeha i život vječni. Svi umiru, a ideja vječnog života je jako zanimljiva. Pa se čovjek krene pitat A šta ako su u pravu?

vječni život jednog entiteta nije ništa dobro, kako možda isprva zvuči. to je čisto prokletstvo. ne bih želio da mi se dogodi.

a što se grijeha tiče, bitno mi je opraštaju li mi oni prema kojima sam zgriješio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2007. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Crkva je bazirana na jednom divnom principu. Oprost grijeha i život vječni. Svi umiru, a ideja vječnog života je jako zanimljiva. Pa se čovjek krene pitat A šta ako su u pravu?


ako već ne mogu sa stopostotnom sigurnošću računati da me bezgrešan život vodi u raj, nego da mogu i u paklu završit...onda ću barem, ako završim u paklu, znati zašto sam u paklu... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: