Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
Takve njegove izjave če nas sve koštati glave ..... jesi vidio kako su muslimani regirali na prijašnju njegovu izjavu "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem".

Pročitaj gore podebljano!
Reakcija muslimana na izjavu je bila otprilike ovakva:
Ne naša vjera se uopće ne širi mačem, pobili su par časnih sestara i mirna Bosna!
Prema tome sami su pokazali kako je Papa dobro rekao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
Takve njegove izjave če nas sve koštati glave ..... jesi vidio kako su muslimani regirali na prijašnju njegovu izjavu "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem".

Pročitaj gore podebljano!
Reakcija muslimana na izjavu je bila otprilike ovakva:
Ne naša vjera se uopće ne širi mačem, pobili su par časnih sestara i mirna Bosna!
Prema tome sami su pokazali kako je Papa dobro rekao!

a kršćanstvo se nije širilo mačem?! šta misliš kako su indijanci i afrikanci pokrštavani? pa inkvizicija za političke neprijatelje? pa pljačkaški pohodi lijepo nazvani križarski ratovi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
Takve njegove izjave če nas sve koštati glave ..... jesi vidio kako su muslimani regirali na prijašnju njegovu izjavu "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem".

Pročitaj gore podebljano!
Reakcija muslimana na izjavu je bila otprilike ovakva:
Ne naša vjera se uopće ne širi mačem, pobili su par časnih sestara i mirna Bosna!
Prema tome sami su pokazali kako je Papa dobro rekao!

a kršćanstvo se nije širilo mačem?! šta misliš kako su indijanci i afrikanci pokrštavani? pa inkvizicija za političke neprijatelje? pa pljačkaški pohodi lijepo nazvani križarski ratovi?

Pa krščanstvo ovdje nitko nije ni spominjao!
Nitko nije ni rekao, da nije!
Post ti uopće nema smisla!
Papa se ispričao za sve nedaće koje su učinili krščani!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa krščanstvo ovdje nitko nije ni spominjao!
Nitko nije ni rekao, da nije!
Post ti uopće nema smisla!
Papa se ispričao za sve nedaće koje su učinili krščani!

ispričaš se za nešto što si ti radio (ili ljudi koje zastupaš, svejedno), a onda za ista takva nedjela predbaciješ drugima?! to je, najblaže rečeno, licemjerno! a odmah za licemjerjem dolazi kretenluk, idiotizam, nesnošljivost, mržnja... ništa što bi poglavar jedne toliko velike i raširene institucije smio imati ili bar iskazivati, jer bi mu moralo biti jasno kakve bi posljedice njegove riječi mogle imati. a ovaj ili ne shvaća, ili to radi namjerno. ne sviđa mi se ni jedna od tih opcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Pa krščanstvo ovdje nitko nije ni spominjao!
Nitko nije ni rekao, da nije!
Post ti uopće nema smisla!
Papa se ispričao za sve nedaće koje su učinili krščani!

ispričaš se za nešto što si ti radio (ili ljudi koje zastupaš, svejedno), a onda za ista takva nedjela predbaciješ drugima?! to je, najblaže rečeno, licemjerno! a odmah za licemjerjem dolazi kretenluk, idiotizam, nesnošljivost, mržnja... ništa što bi poglavar jedne toliko velike i raširene institucije smio imati ili bar iskazivati, jer bi mu moralo biti jasno kakve bi posljedice njegove riječi mogle imati. a ovaj ili ne shvaća, ili to radi namjerno. ne sviđa mi se ni jedna od tih opcija.

Šta je trebao reći da je ono što su radili OK, ispričao se... pričaš o Papi Ivanu Pavlu II, kao da je zadnja stoka! Pa tko je tu licemjeran, Ajde reci što je on loše učinio, da još jednom ponovim ispričao se IVAN PAVAO II!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Šta je trebao reći da je ono što su radili OK, ispričao se... pričaš o Papi Ivanu Pavlu II, kao da je zadnja stoka! Pa tko je tu licemjeran, Ajde reci što je on loše učinio, da još jednom ponovim ispričao se IVAN PAVAO II!

ti bi, kao kršćanin i akademski građanin, trebao znati da je papa institucija, a ne osoba. to znači da, tehnički gledano, nije bitno koji se od njih ispričao, a koji je koga uvrijedio, jer je oboje zapravo napravila rimokatolička crkva. dakle, postoji neprekinuti slijed. iz toga slijedi da se moj odgovor ne kosi s tim postavkama.

s druge strane, ako ćemo gledati po tvom, ti si taj koji je potegnuo ispriku jednog pape kao odgovor na moju kritiku drugog pape. dakle, ti si uveo i drugog u raspravu, izjednačio ih. u tome se slučaju moj odgovor ne kosi ni s tvojim postavkama.

btw, ja vrlo poštujem osobu Karola Jozefa Wojtyle i ono što je on napravio za mir u svijetu i opću toleranciju i poštivanje. ne bih njega i sadašnjeg papu, kao ni barem polovicu ostalih crkvenjaka stavio ni na isti planet, a ne u istu rečenicu, da ti to nisi sam napravio.


Zadnja promjena: DonQuijote; 14.01.2007. 18:18; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OPEMENUTI NEKOGA ŠTO ČINI ZLO, UČEĆI NA SVOM ISKUSTVU IZ NEDJELA KOJE JE NETKO OD TVOJIH ČINIO JE PREMA TEBI LICEMJERNO?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
OPEMENUTI NEKOGA ŠTO ČINI ZLO, UČEĆI NA SVOM ISKUSTVU IZ NEDJELA KOJE JE NETKO OD TVOJIH ČINIO JE PREMA TEBI LICEMJERNO?!


Ej, islkjuči caps lock! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
OPEMENUTI NEKOGA ŠTO ČINI ZLO, UČEĆI NA SVOM ISKUSTVU IZ NEDJELA KOJE JE NETKO OD TVOJIH ČINIO JE PREMA TEBI LICEMJERNO?!

"Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem."

to je tebi opominjanje nekoga da čini zlo?!

evo, primjer slične izjave s isusom u glavnoj ulozi, uključujući samo zemaljske činjenice:

Isus je bio propali stolar i prevarant koji je huškao rimske građane na bunu protiv vlasti!

šta kažeš na nju, ne vrijeđa te? a šta da je to rekao poglavar neke druge (velike) vjerske zajednice?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem."


Papa je rekao istinu.
Ali nije mu trebala ta "mi jesmo loši, ali oni su jos gori" propaganda.
Dobar političar tako ne nastupa.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Isus je bio propali stolar i prevarant koji je huškao rimske građane na bunu protiv vlasti!

šta kažeš na nju, ne vrijeđa te? a šta da je to rekao poglavar neke druge (velike) vjerske zajednice?


Teza je krivo postavljena, ne postoji poglavar veće vjerske zajednice koji bi to rekao.
Muslimani štuju Isusa kao Allahova poslanika (ili proroka), ali se ne slažu sa kršćanskom forom Svetog Trojstva. Isus je (po Qur'an-u) bio jedan od Allahovih najdražih poslanika i direktno je predhodio najvećem od njih - Muhamedu.
Po njima - Isus ne može biti isto što i bog što i duh sveti. Zapravo, kršćanska vjera u Isusa kao u Sina Božijega za muslimane je neprihvatljiva, uvredljiva čak.
I to je razlog svim problemima. A ne Muhamedova izjava o širenju vjere mačem.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Teza je krivo postavljena, ne postoji poglavar veće vjerske zajednice koji bi to rekao.

nisam rekao da bi to morao reći netko iz vrha muslimanske crkve, mogao bi i dalaj lama ili netko drugi tko nema preklapanja s katolicizmom. poanta je bila samo da se neke stvari mogu gledati iz drugog kuta, ako se ne pazi na tada postojeći ekonomsko-socijalno-politički kontekst ili se ne uzima u obzir utjecaj "više sile".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ketty
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2007. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
Takve njegove izjave če nas sve koštati glave ..... jesi vidio kako su muslimani regirali na prijašnju njegovu izjavu "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem".

Pročitaj gore podebljano!
Reakcija muslimana na izjavu je bila otprilike ovakva:
Ne naša vjera se uopće ne širi mačem, pobili su par časnih sestara i mirna Bosna!
Prema tome sami su pokazali kako je Papa dobro rekao!


Ja nisam rekla da papa nije u pravu nego da te njegove izjave muslimani jedva čekaju da pobiju nekog kao što i jesu.

Zar misliš da je papi bilo drago što su te časne ubijene da bi se dokazalo da je on u pravu.

Problem je što zbog njegovih izjava stvarno ljudi mogu izgubiti život , ne samo izjava od pape nego od svih poznatijih ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › pričaš o Papi Ivanu Pavlu II, kao da je zadnja stoka! Pa tko je tu licemjeran, Ajde reci što je on loše učinio, da još jednom ponovim ispričao se IVAN PAVAO II!


Učinio je nešto loše. U Africi je propovijedao kako su kondomi zlo i kako su oni krivi za pojavu AIDS-a (jer kao propagiraju seks s puno partnera, seks prije braka, seks kojemu nije svrha potomstvo). Shvaćam, papa mora govoriti ono što je "zapisano". Ali, u Africi govoriti kako su kondomi zlo... gdje mu je pamet?! Shocked

Inače sam njega još i cijenila, s obzirom na to kakvi su ostali poglavari drage nam Crkve. Nakon te izjave mi je bilo mučno.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › pričaš o Papi Ivanu Pavlu II, kao da je zadnja stoka! Pa tko je tu licemjeran, Ajde reci što je on loše učinio, da još jednom ponovim ispričao se IVAN PAVAO II!


Učinio je nešto loše. U Africi je propovijedao kako su kondomi zlo i kako su oni krivi za pojavu AIDS-a (jer kao propagiraju seks s puno partnera, seks prije braka, seks kojemu nije svrha potomstvo). Shvaćam, papa mora govoriti ono što je "zapisano". Ali, u Africi govoriti kako su kondomi zlo... gdje mu je pamet?! Shocked

Inače sam njega još i cijenila, s obzirom na to kakvi su ostali poglavari drage nam Crkve. Nakon te izjave mi je bilo mučno.

Pamet mu je bila na mjestu, sprečavanju AIDS-a služi i apstinencija!
E sad ja znam da bi se ti ševila, ali moraš naučiti pobjediti samu sebe! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: