Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Raspelo u školama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 20:15 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › A ne, ne.. Tu si u krivu. jedina kontracepcija koju odobravaju je ona "prirodna". Dakle, coitus interruptus ili prekinuti snošaj, mjerenje bazalne temperature i računanje plodnih dana. To su budalaštine, a ne metode kontracepcije. žene koje su korištenjem jedne od spomenutih metoda ipak ostale trudne pa pobacile, trebale bi otić u Vatikan i pokazati im otpusnicama iz bolnice, potvrdama o pobačaju kako funkcionira njihova "kontracepcija".

Kondome, kao što je općepoznato, ne podržavaju. Za pilulu tvrde da funkcionira na bazi pobacivanja začetog ploda, što je notorna glupost. Što se spirale tiče, ajd tu ta ista tvrdnja ponekad i ima temelj, premda se to događa tek ponekad...


kondom se dopušta u određenim situacijama...samm moram negdje pronać u kojim točno da ne bubnem glupost

Citat: ›
Muljaju, seru i lažu. Seks je fiziološka ljudska potreba. Ako ti je poznat Maslow, znat ćeš koliku se važnost toj potrebi pridaje. Dakle, potreba za hranom, vodom, kisikom, spavanjem , potreba za seksualnošću , zaštita od ekstremnih temperatura i potreba za izlučivanjem su naše fiziološke potrebe. Ako je jedna nezadovoljena, ljudski organizam ne može normalno funkcionirati.

Uostalom, pokazalo se kako na njih utječu pokušaji ustezanja od te potrebe. Postaju psihički bolesnici i guze sve što se zguziti da. osobito dječake. purity brick Rolling Eyes


daa niko ne kaže da se mora biti bez seksa cijeli život...i postoji masa ljudi u povijesti koja je cijeli život apstinirala..tesla npr.al razumijem šta želiš reći

Citat: ›
Ovime ne želim reći da su SVI svećenici takvi. Nego da oni koji nisu normalno zadovoljavaju svoje seksualne potrebe. Ako ne ševe komšinicu Micu, onda bace drkicu kad su sami sa sobom.

Potrebe se razlikuju od čovjeka do čovjeka. kao što će netko jesti manje, a netko više, netko ima potrebu ševiti češće, netko rjeđe. Oni nemaju apsolutno nikakvo pravo petljati se u te stvari. Ako žele gladovati, žeđati, ne ševiti.. neka ostave normalnim ljudima izbor da se seksaju kada i koliko hoće i da koriste kondome i ostala čuda novog doba.


izbor uvijek postoji uvijek

Citat: ›
Smatrati seks prljavim i "prostim" u 21. stoljeću je van pameti. Šta je u seksu loše ili sramotno, ukoliko su svi sudionici na njega pristali? Nikad mi to neće biti jasno.

Na mene njihova izdrkavanja ne ostavljaju poseban dojam, oni pričaju što "moraju". Ali dosta je bilo zaglupljivanja ljudi i mazanja očiju masama.


ne smatraju seks ni prljavim ni prostim...to bi trebala znati...ma ne mažu oni oči nikome...ko ne želi živjeti tako ne živi tako i to je to..presebična smo bića da bi ikome dopustili da nam nmaže oči...vjeruj mi...onaj koji prihvaća to ili bilo koje drugo uvjerenje ima od toga osobne koristi....

Citat: ›
Ni jedno zlo ne može postati dobro zato što ga prihvaća većina. Isto tako, ni jedna laž ne može postati istina zbog odobravanja većine.


hmmm?? Rolling Eyes
normalno da nijedno zlo ne može postati dobro....ali laž može postati istina...

Citat: ›
Ovo je tema bez kraja. Svi se trudimo objasniti vlastito mišljenje, a možemo se dovijeka prepucavati jer će uvijek svaka strana tjerati svoje.

I onda, eto, baš se lijepo napričasmo, kao da smo se motkama mlatili Wink


ah šta ćeš...barem pričamo o tomee...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2007. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Iako nisam vjernik u Biblijskom smislu, ne bi trebalo pojednostavljivati religiju. Sve te priče, reći ću čak i legende, nisu bile namjenjene ničemu drugom, nego da u doba u kojemu su nastajale utječu na izrazito primitivno i nepismeno stanovništvo toga vremena. Problem Crkve, kao i ostalih masovnih religija i jest u tome što se i dalje obraća neobrazovanima, i na taj način gubi korak s vremenom.

apsolutno se slažem, dodajući kako je njihove priče pregazilo vrijeme do te mjere da su postali smiješni. zbog čega se s njima mogu samo sprdati.. a da si pogodio stil (monty python).. jesi. Very Happy
@game: ne sprdam se baš sa svim vjernicima.. ali s dobrim dijelom da. po mom je mišljenju odraz nečijeg mentalnog funkcioniranja da gleda i sluša stvari na što više strana može i onda vlastitom logikom, moralom i rasuđivanjem donosi vlastite zaključke.. većina nas vjeruje u nešto. ali kada netko vjeruje samo i isključivo u ono što mu govore u jednoj te istoj instituciji cijeli život, a u nju ide praktično od rođenja, e onda to smatram ograničenim.
znam za slučaj žene koja se interesirala za satove joge, ali je onda razgovarala sa svećenikom i on joj je rekao da to ne bi bilo dobro, jer se načela joge kose s načelima kršćanstva. i ona, naravno, nije nikada otišla. mislim, do koje mjere je to bolesno?!
pljujem po pravu na petljanje u tuđe živote koje si svećenici bahato dozvoljavaju, a i na one mazge koje to dopuštaju. e, na to definitivno pljujem.
@sheila: govoreći o kontracepciji, ona ne služi samo za izbjegavanje neželjene trudnoće, nego i za prevenciju spolnih bolesti. a crkvi ne odgovara niti u jednom smislu. nema veze što pola zemaljske kugle umire od aidsa... kondomi su grijeh.. na to pljujem, na tu crkvenu zadrtost, jer često čini više štete nego koristi.


Nije to samo stil, iako bi bilo dovoljno da jest, nego i cijeli skeč - "I'm a roman catholic" - gdje protestanti nemaju djece jer koriste kontracepciju (odnosno ne koriste ništa jer se ne seksaju), a rimokatolik ima 50 djece, pa ih zbog opće neimaštine mora prodati za pokuse. Meaning of Life.

Jest, stav o zabrani kontracepcije teško je shvatljiv, ali što je tu je. Ni Crkva nije jedinstvena po tom pitanju. No ja ponavljam, problem Crkve je u selekciji - nema tog čovjeka koji nije uspio postati svećenik, ako je to htio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@blofeld: nisam imala m.p. na umu kada sam pisala post, ali očito je da sam ih gledala i više nego sam svjesna.. Smile
i nisam ciljala samo na kontracepciju, nego i na mnoge druge stavove crkve koje smatram apsurdnima i potpuno bespredmetnima u vremenu u kojem živimo (seks prije braka, stav o pobačaju.. pa čak i muško-ženski odnosi, koje crkva još uvijek podržava kao apsolutno patrijarhalne, samo što se o tome priča u rukavicama)... a ono što mi najviše smeta je njihova nametljivost i petljanje u brojne sfere u kojima definitivno nemaju što tražiti - politika, školstvo i tome slično..
dakle sama vjera mi nije uopće toliko odbojan pojam... jer je to stvar shvaćanja i individualne filozofije pojedinca. ono što smatram odbojnim je institucionaliziranje vjere.. a pogotovo one koja svom stadu nešto brani, sugerira odluke i još za to traži pare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2007. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › @game: ne sprdam se baš sa svim vjernicima.. ali s dobrim dijelom da. po mom je mišljenju odraz nečijeg mentalnog funkcioniranja da gleda i sluša stvari na što više strana može i onda vlastitom logikom, moralom i rasuđivanjem donosi vlastite zaključke.. većina nas vjeruje u nešto. ali kada netko vjeruje samo i isključivo u ono što mu govore u jednoj te istoj instituciji cijeli život, a u nju ide praktično od rođenja, e onda to smatram ograničenim.


mislim da se upravo zbog takvih razmišljanja, kao što su tvoja (a takva su, nažalost i razmišljanja nekih/mnogih svećenika) pljuje po crkvi...

to ti je kao kad netko kaže- kako je svijet bilo moguće stvoriti u 7 dana???
tako je i sa apstinencijom i ostalim... mislim da mnogi uopće ne shvaćaju ta tumačenja i shvaćaju ih doslovno pa zato i pljuju po svim vjernicima kao ograničeenim ljudima.
nisi ti loš čovjek ako npr. "uživaš tjelesne užitke", ali ćeš postati loš ako ti se život svede na to, jer ćeš postati nezadovoljan svojim životom...
zato ti je moj savjet da se ne postavljaš iznad drugih ljudi i ne misliš da su oni ograničeni što, recimo idu u crkvu... jer ne gledaju svi na tako neke stvari crno i bijelo...
a upravo ti govoriš da ne bi ljudi tako trebali gladati na svijet... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la: ›
zato ti je moj savjet da se ne postavljaš iznad drugih ljudi i ne misliš da su oni ograničeni što, recimo idu u crkvu... jer ne gledaju svi na tako neke stvari crno i bijelo...

Ček malo... pa nije li svrha Crkve kao institucije da ograničava tuđa razmišljanja? Di bi oni dospjeli da promoviraju znanost, samosvjesnost, liberalnost i otvorenost...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 8:22 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Ček malo... pa nije li svrha Crkve kao institucije da ograničava tuđa razmišljanja? Di bi oni dospjeli da promoviraju znanost, samosvjesnost, liberalnost i otvorenost...


ne Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
Citat: ›
Ček malo... pa nije li svrha Crkve kao institucije da ograničava tuđa razmišljanja? Di bi oni dospjeli da promoviraju znanost, samosvjesnost, liberalnost i otvorenost...

ne Very Happy

Naravno... šta i ja trkeljam tu bezveze Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 9:25 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): › .zato kontracepcija superrr genijalan izum,koji crkva ODOBRAVA u puno situacija...sve dok se ne koristi sa ciljem UNIŠTITI ŽIVOT..


A ne, ne.. Tu si u krivu. jedina kontracepcija koju odobravaju je ona "prirodna". Dakle, coitus interruptus ili prekinuti snošaj, mjerenje bazalne temperature i računanje plodnih dana. To su budalaštine, a ne metode kontracepcije. žene koje su korištenjem jedne od spomenutih metoda ipak ostale trudne pa pobacile, trebale bi otić u Vatikan i pokazati im otpusnicama iz bolnice, potvrdama o pobačaju kako funkcionira njihova "kontracepcija".

Kondome, kao što je općepoznato, ne podržavaju. Za pilulu tvrde da funkcionira na bazi pobacivanja začetog ploda, što je notorna glupost. Što se spirale tiče, ajd tu ta ista tvrdnja ponekad i ima temelj, premda se to događa tek ponekad...

Muljaju, seru i lažu. Seks je fiziološka ljudska potreba. Ako ti je poznat Maslow, znat ćeš koliku se važnost toj potrebi pridaje. Dakle, potreba za hranom, vodom, kisikom, spavanjem , potreba za seksualnošću , zaštita od ekstremnih temperatura i potreba za izlučivanjem su naše fiziološke potrebe. Ako je jedna nezadovoljena, ljudski organizam ne može normalno funkcionirati.

Uostalom, pokazalo se kako na njih utječu pokušaji ustezanja od te potrebe. Postaju psihički bolesnici i guze sve što se zguziti da. osobito dječake. purity brick Rolling Eyes

Ovime ne želim reći da su SVI svećenici takvi. Nego da oni koji nisu normalno zadovoljavaju svoje seksualne potrebe. Ako ne ševe komšinicu Micu, onda bace drkicu kad su sami sa sobom.

Potrebe se razlikuju od čovjeka do čovjeka. kao što će netko jesti manje, a netko više, netko ima potrebu ševiti češće, netko rjeđe. Oni nemaju apsolutno nikakvo pravo petljati se u te stvari. Ako žele gladovati, žeđati, ne ševiti.. neka ostave normalnim ljudima izbor da se seksaju kada i koliko hoće i da koriste kondome i ostala čuda novog doba.

Smatrati seks prljavim i "prostim" u 21. stoljeću je van pameti. Šta je u seksu loše ili sramotno, ukoliko su svi sudionici na njega pristali? Nikad mi to neće biti jasno.

Bravo Bravo savršeno si opisala moje mišljenje o Crkvi i kontracepciji!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 9:44 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
Citat: ›
Ček malo... pa nije li svrha Crkve kao institucije da ograničava tuđa razmišljanja? Di bi oni dospjeli da promoviraju znanost, samosvjesnost, liberalnost i otvorenost...

ne Very Happy

Naravno... šta i ja trkeljam tu bezveze Wink


nije bezveze...ali nije ni točno...to nikako nije SVRHA crkve....jer joj sami dajemo svrhu...sigurno niko tamo ne dolazi da bi mu neko ograničavao mišljenje...već sam rekla da smo presebična bića da bi to dopustili...nećeš sigurno u crkvi čuti ništa što te može ograničiti....
baš suprotno...jel nije vjera u neku ruku bezgraničnost...
aa i nema u crkvi nažalost ničeg osim neke rutine....kažem nažalost...jer bi bilo zanimljivije da nema samo te rutine...neš čut puno o njihovom stajalištu prema znanosti etc. što si nabrojao...(ili je zapravo problem u tome što ne pričaju o tome Wink )ne živimooo višee u prošlosti,i to tamo nisu neobrazovani ljudi....

meni nije jasno zašt mislite da je to zatupljeno i ograničeno...da meni tamo neko tupi nešto što se meni ne sviđa ja ne bi išla...pogotovo zato što ne moram...i zar stvarno mislite da su crkve puneee krcate ljudima kojima se ne sviđa to što čuju?? (and nemoguća misija da su pune ljudi prisiljenih od strane obitelji ili medija da dođu)recimo da je takvih nešto malo manje od pola...ostatak sigurno ima neke svoje dobre razloge što vole ići tamo....

druga je stvar uloga u državi kao institucije... na papiru...nedjeljom je to zgrada puna ljudi koji joj daju pravu svrhu,smisao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la: ›
mislim da se upravo zbog takvih razmišljanja, kao što su tvoja (a takva su, nažalost i razmišljanja nekih/mnogih svećenika) pljuje po crkvi...

ja mislim da se po njima pljuje iz puno više (opravdanih) razloga. štoviše, mislim da previše pljuvanja nije ni potrebno, jer se crkva sasvim dobro popljuje i sama svojim postupcima... što radi već stoljećima.
ne, filozofija ima nije ofucana, zadrta i odavno neodrživa.
ne, nisu licemjeri koji i sami rade suprotno od onoga što propovijedaju.
i ne, nikada ne pokušavaju manipulirati onima koji im to dozvole.
baš se pitam tko se u cijeloj priči "postavlja iznad"..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 9:54 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › nije bezveze...ali nije ni točno...to nikako nije SVRHA crkve....jer joj sami dajemo svrhu...sigurno niko tamo ne dolazi da bi mu neko ograničavao mišljenje...već sam rekla da smo presebična bića da bi to dopustili...nećeš sigurno u crkvi čuti ništa što te može ograničiti....
baš suprotno...jel nije vjera u neku ruku bezgraničnost...
aa i nema u crkvi nažalost ničeg osim neke rutine....kažem nažalost...jer bi bilo zanimljivije da nema samo te rutine...neš čut puno o njihovom stajalištu prema znanosti etc. što si nabrojao...(ili je zapravo problem u tome što ne pričaju o tome Wink )ne živimooo višee u prošlosti,i to tamo nisu neobrazovani ljudi....


U kojem to ružičastom mjehuriću od sapunice ti živiš, sheila?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
nedjeljom je to zgrada puna ljudi koji joj daju pravu svrhu,smisao

O ovom "puna ljudi" ljudi bi se dalo diskutirati.... kao i o svemu ostalom što iznosiš. Meni je osobno institucionalizirana vjera nekakav paralelni svijet koji nema uporište u realnosti i u njemu obitavaju oni koji se u toj realnosti malo slabije snalaze. Veliku većinu stvari čime ti oni pune glavu nitko sa prosječnim znanjem zemljopisa, povijesti i tehnike (da ne kažem - zdravim razumom) ne uzima za ozbiljno.

Onda ti ostaje samo to kao paralelni svijet... kojeg još i plaćaš trostruko - prvi puta ti uzmu od plaće, drugi puta napuniš krpenu vrećicu na štapu, a treći put ti otmu kada od tvojih novaca političari haljinašima u predizborno vrijeme plate da agitiraju za određenu političku stranku na misama. Toliko o duhovnosti....

Ti si redovita nedjeljom na matineji?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 10:34 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › ne živimooo višee u prošlosti,i to tamo nisu neobrazovani ljudi....


Shocked što znači obrazovan ili neobrazovan?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 11:37 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): › nije bezveze...ali nije ni točno...to nikako nije SVRHA crkve....jer joj sami dajemo svrhu...sigurno niko tamo ne dolazi da bi mu neko ograničavao mišljenje...već sam rekla da smo presebična bića da bi to dopustili...nećeš sigurno u crkvi čuti ništa što te može ograničiti....
baš suprotno...jel nije vjera u neku ruku bezgraničnost...
aa i nema u crkvi nažalost ničeg osim neke rutine....kažem nažalost...jer bi bilo zanimljivije da nema samo te rutine...neš čut puno o njihovom stajalištu prema znanosti etc. što si nabrojao...(ili je zapravo problem u tome što ne pričaju o tome Wink )ne živimooo višee u prošlosti,i to tamo nisu neobrazovani ljudi....


U kojem to ružičastom mjehuriću od sapunice ti živiš, sheila?



hehe osijek031.com smile a čuj očito ga još svojim argumentima nisu probušili...a od sapunice je...ak se probuši dobro ako se ne probuši opet dobro
uostalom to bi ti značilo da je meni to idealno....a nije...umjesto mjehurića bolje mi reci što sam tako "ružičasto i krivo" napisala?

zlusch je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
nedjeljom je to zgrada puna ljudi koji joj daju pravu svrhu,smisao

O ovom "puna ljudi" ljudi bi se dalo diskutirati.... kao i o svemu ostalom što iznosiš. Meni je osobno institucionalizirana vjera nekakav paralelni svijet koji nema uporište u realnosti i u njemu obitavaju oni koji se u toj realnosti malo slabije snalaze. Veliku većinu stvari čime ti oni pune glavu nitko sa prosječnim znanjem zemljopisa, povijesti i tehnike (da ne kažem - zdravim razumom) ne uzima za ozbiljno.

Onda ti ostaje samo to kao paralelni svijet... kojeg još i plaćaš trostruko - prvi puta ti uzmu od plaće, drugi puta napuniš krpenu vrećicu na štapu, a treći put ti otmu kada od tvojih novaca političari haljinašima u predizborno vrijeme plate da agitiraju za određenu političku stranku na misama. Toliko o duhovnosti....

Ti si redovita nedjeljom na matineji?


oplalaa...nisammm iskreno ne pamtim kad sam zadnji put bila u Crkvi...dođem baš kad mi se ide...ne ubacim im ništa...poslušam propovijed..pomolim se kad osjetim potrebu...i ostatak vremena gledam okolo kakvih ljudi ima i šta rade...i ja sam sebi stvorila smisao...ne moram ja plaćati da bi ošla u crkvu i bila vjernik...
hmm mislim da se nismo baš sporazumijeli slažem se ja s tobomm u ovoj drugoj polovici tvoga posta...

DanicaV je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): › ne živimooo višee u prošlosti,i to tamo nisu neobrazovani ljudi....


Shocked što znači obrazovan ili neobrazovan?


mmm dobro ovo je stvarno nejasno...ispričavam se..nisam htjela generalizirat...samo sam se htjela implicirati na to kako svećenici itd...moraju svašta znati i proćii da bi bili tu di jesu...
već znam šta će biti napisano na ovo... Wink mmm ne pobijam ja zapravo to što vi govorite općenito o po stoti put "crkvi kao instituciji" nego samo govorim da ja pronalazim razliku između crkve koja ljudima pruža mogućnost da zadovolje neke svoje težnje i potraže negdje nadu...i crkve koja je korumpirana,u svojoj hijerarhiji ima ljude željne svega samo ne onog zbog čega su tamo itd...

razumijem ja to sve i nikako ne mislim da je idealno Wink
i dalje mislim da SVHRA crkve nije ograničiti ljudimaa misli..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo se miješaju pojmovi religija, vjera, katolička vjera, crkva, Crkva, Katolička crkva, Hrvatska katolička crkva. Raspravljati o tome tko vjeruje u istinitost kojeg dijela nauka Katoličke crkve, malo je neumjesno. Pogotovo zato što većina iznešenih argumenata protiv nije posebno naprednija od argumenata za.

U osnovi, neka ljudi vjeruju što god hoće, samo da ne nameću svoja vjerovanja drugima. To je moj osnovni prigovor katoličanstvu (i još ponekim religijama), a samim tim i Katoličkoj crkvi, instituciji koja ga predstavlja.

Hrvatskoj katoličkoj crkvi, međutim, imao bih još štošta prigovoriti. No zadržat ću se na don Anđelku Kaćunku, čovjeku kojeg bi u normalnoj zemlji hospitalizirali s dijagnozom teškog duševnog poremećaja, a kod nas eto dijeli packe Predsjedniku države i ostalim nevjernicima, komunjarama, i opus dei masonima. Već nedostaje don Anto Baković, don Živko Kustić se malo pogubio, a biskupu Miletu Bogoviću su očito zabranili javno istupanje jer nije mogao suzdržati svoje izljeve ustaštva (podsjetit ću, prečasni biskup uspio je u Nedjeljom u 2 izjaviti da u NDH nije baš sve bilo loše, jer su tada, primjerice, izdali i dosta knjiga!). No uspješno ga nadomješta lokalni nam biskup Marin Srakić, kojeg zlonamjerni pogrdno nazivaju Srale. Čovjek je čak dogurao, čvrstoćom svojih stavova, do mjesta predsjednika Hrvatske biskupske konferencije, što nije lako, s obzirom da dobro znamo koliko su tek čvrsti pripadnici klera iz susjedne nam Hercegovine. Sve to da bi na kraju otkrili frapantnu činjenicu - cijena Hrvatske katoličke crkve je svega 75 i kusur milijuna kuna, što je najjeftinija akvizicija nekog poduzetnika (u ovom slučaju HDZ-a), a s obzirom na vrijednost firme, u povijesti mlade nam države Hrvatske. Samo naprijed, što više takvih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: