Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Raspelo u školama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Ja bi se neke stvari zapitao na tvom mjestu...

poanta i je u tome da se NE zapitaš. ideš u crkvu, slušaš čovjeka u haljini koji ti prodaje muda pod bubrege, puni glavu vrijednostima koje ni sam ne živi i pravilima nastalim isključivo da odgovaraju korporaciji. govori ti što je dobro i zlo, što smiješ, a što ne i što moraš, a što ne, stojeći pod davno iskrivljenom ikonografijom. i ti sve popaseš i uzmeš zdravo za gotovo. to je poanta vjere - vjeruješ, ne propituješ.
ako se ikada i dogodi da se sam zapitaš i počneš razmišljati o smislu cijele priče, ili bilo čega drugog... teško da ćeš kasnije ići slušati to bulažnjenje. ako ti mozak ikada profunkcionira, ne trebaju ti više drugi servirati filozofiju, uvjerenja i sustav vrijednosti. drugim riječima - crkva tu više nema šta tražiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Isis je napisao/la: ›
Ja bi se neke stvari zapitao na tvom mjestu...

poanta i je u tome da se NE zapitaš. ideš u crkvu, slušaš čovjeka u haljini koji ti prodaje muda pod bubrege, puni glavu vrijednostima koje ni sam ne živi i pravilima nastalim isključivo da odgovaraju korporaciji. govori ti što je dobro i zlo, što smiješ, a što ne i što moraš, a što ne, stojeći pod davno iskrivljenom ikonografijom. i ti sve popaseš i uzmeš zdravo za gotovo. to je poanta vjere - vjeruješ, ne propituješ.
ako se ikada i dogodi da se sam zapitaš i počneš razmišljati o smislu cijele priče, ili bilo čega drugog... teško da ćeš kasnije ići slušati to bulažnjenje. ako ti mozak ikada profunkcionira, ne trebaju ti više drugi servirati filozofiju, uvjerenja i sustav vrijednosti. drugim riječima - crkva tu više nema šta tražiti.


Cat, imas veceru za ovo

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cat, pravo zboriš, shaćam ja da je bi cijele religije da vjeruješ, ne da zapitkuješ, al kao vječni optimist čisto nabacujem bubu u uho u nadi da će se ipak zapitati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 15:31 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Isis je napisao/la: ›
Ja bi se neke stvari zapitao na tvom mjestu...

poanta i je u tome da se NE zapitaš. ideš u crkvu, slušaš čovjeka u haljini koji ti prodaje muda pod bubrege, puni glavu vrijednostima koje ni sam ne živi i pravilima nastalim isključivo da odgovaraju korporaciji. govori ti što je dobro i zlo, što smiješ, a što ne i što moraš, a što ne, stojeći pod davno iskrivljenom ikonografijom. i ti sve popaseš i uzmeš zdravo za gotovo. to je poanta vjere - vjeruješ, ne propituješ.
ako se ikada i dogodi da se sam zapitaš i počneš razmišljati o smislu cijele priče, ili bilo čega drugog... teško da ćeš kasnije ići slušati to bulažnjenje. ako ti mozak ikada profunkcionira, ne trebaju ti više drugi servirati filozofiju, uvjerenja i sustav vrijednosti. drugim riječima - crkva tu više nema šta tražiti.


mislim da nije poanta da se NE zapitaš,nego i kad se zapitaš da vjeruješ....svi ljudi sumnjaju..žalosno je što neki dođu u crkvu zbog svega drugog samo ne zbog sebe...ta pravila i te vrijednosti nisu nastale da odgovaraju korporaciji nego smo ih mi podredili njima..i to je žalosno...kažeš stojeći pod davno iskrivljenom ikonografijom...kako kome i kako ju je ko iskrivio...ovo se ne može toliko poopćeniti..zanimljivo je kako su neki izrazi postali toliko općeniti iako ih je kreirala samo određena grupica ljudi..no dobro nije bitno...
svi se pitamoo o svemu...to nije upitno...nadam se da poanta nije u tome da želiš reći kako ljudim koji idu u crkvu mozak ne funkcionira...
filozofiju ti crkva sigurno ne servira....osim toga opet naglašavam crkvu čine ljudi...oni su ju napravili oni ju održavaju..uopće zapravo neću o crkvi kao instituciji jer po tom pitanju ima svega za reci...

nije bit cijele religije da vjeruješ,a da se ne zapitkuješ...
bit svakog čovjeka je da zapitkuje..a hoće li vjerovati...ostavljeno mu je na izbor

Isis je napisao/la: ›
Cat, pravo zboriš, shaćam ja da je bi cijele religije da vjeruješ, ne da zapitkuješ, al kao vječni optimist čisto nabacujem bubu u uho u nadi da će se ipak zapitati...


vječni optimist??u vezi čega..u nadi da će ljudi prestat vjerovati??ako je to možeš ladno odustati od optimizma Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djeco, ne slušajte ove bogohulnike! To vas Sotona stavlja na kušnju! Evil or Very Mad Twisted Evil Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sheila, odavno sam shvatio kako je tebe nemoguće odgovoriti od onog što misliš. Sjeti se one večeri tj. onog "sastanka" u Swanu i one smješne rasprave u kojoj, na svu sreću, nisam bio sudionik....
Ukleti krug, ideš Đurđa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 17:20 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › .kako kome i kako ju je ko iskrivio...ovo se ne može toliko poopćeniti..


Slažem se s tobom (zamisli, u ovoj temi Wink ). Ja zbilja mislim da nema ništa loše u tome da čovjek vjeruje u Boga, čuda, anđele.. Dapače, to je lijepo. Ponekad i sama, moram priznati, požalim što se putem izgubila bezuvjetna vjera koju sam imala kao dijete.

Ne priznajem vjernicima tvrdnju kako bog postoji, ni ateistima kako ne postoji. Možemo u to vjerovati ili ne vjerovati. Nitko to ne može ZNATI. Osim ako osobno nije s Velikim popričao.

Samo što većina vjernika napad na organiziranu religiju i Crkvu kao instituciju zapravo doživljava kao napad na sebe, shvaćaju to osobno. I tu nastaju problemi.

Nije stvar u osobnim stavovima. Po čemu bi onaj koji vjeruje u Boga bio primitivniji od onog koji vjeruje u.. ne znam, vanzemaljce, horoskop, duhove..?

Stvar je u vašem stavu koji vam je usađen u glave. Usađivan je većini nas tijekom djetinjstva, ali smo, kada smo počeli razmišljati svojom glavom, shvatili da popovi nisu dobričine (čast izuzecima) nego pohlepni, lopovi, pedofili i štasvene, da ljudski rod nije postao od Adama i Eve i da Zemlja nije ravna ploča oko koje kruži Sunce.

Uvidjeli smo što se kroz povijest događalo zbog morona, zbog bolesnih umova i još bolesnije ideologije. Vidimo što se zbog istog događa danas.

Seremo se na "vjernike" skrivene iza povika "Bog i Hrvati", seremo se na sve lažove i primitivce koji poturaju prastare besmislene teze pod moralne norme, seremo se na ubojstva u ime Boga, seremo se na ispiranje mozgova...

Dakle, ne bih rekla da je Cat htjela reći kako nikome tko vjeruje u Boga mozak ne funkcionira.. nego onima koji su, pored zdravih očiju, slijepi.

Da se katolička ili bilo koja druga vjera bavi onime zbog čega i postoji - molitvom, mislim da se nitko ne bi bunio.

Kad gurate nos gdje mu nije mjesto, kad branite nepravdu, kad nas uvjeravate da je naše mišljenje netočno ili manje vrijedno od vašeg, kad vaši pastiri u Africi i dalje šire antikondomsku propagandu, kad se zauzimaju za oduzimanje prava na izbor u slučaju neželjene trudnoće, kada se petljaju u politiku... a kada vi to sve podržavate... onda zaključimo da svoj mozak ne koristite pa se seremo i na vas.

Ima puno ljudi koji vjeruju u boga, a koji imaju VLASTITO mišljenje o svijetu oko sebe. Ima puno ljudi koji nikome ne čine ništa loše jer ne vjeruju u boga, nego nalaze zadovoljstvo u životu koji imaju. Samo... vi to niste u stanju shvatiti.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 18:18 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Slažem se s tobom (zamisli, u ovoj temi Wink ). Ja zbilja mislim da nema ništa loše u tome da čovjek vjeruje u Boga, čuda, anđele.. Dapače, to je lijepo. Ponekad i sama, moram priznati, požalim što se putem izgubila bezuvjetna vjera koju sam imala kao dijete.

Ne priznajem vjernicima tvrdnju kako bog postoji, ni ateistima kako ne postoji. Možemo u to vjerovati ili ne vjerovati. Nitko to ne može ZNATI. Osim ako osobno nije s Velikim popričao.

Samo što većina vjernika napad na organiziranu religiju i Crkvu kao instituciju zapravo doživljava kao napad na sebe, shvaćaju to osobno. I tu nastaju problemi.

Nije stvar u osobnim stavovima. Po čemu bi onaj koji vjeruje u Boga bio primitivniji od onog koji vjeruje u.. ne znam, vanzemaljce, horoskop, duhove..?


eto pa se i mi našle u ovoj temi osijek031.com smile hehe..uglavnom samo želim reći da se slažem sa ovim dijelom tvog postića...heh aa sad ovo daljee... Wink

Citat: ›
Stvar je u vašem stavu koji vam je usađen u glave. Usađivan je većini nas tijekom djetinjstva, ali smo, kada smo počeli razmišljati svojom glavom, shvatili da popovi nisu dobričine (čast izuzecima) nego pohlepni, lopovi, pedofili i štasvene, da ljudski rod nije postao od Adama i Eve i da Zemlja nije ravna ploča oko koje kruži Sunce.


opet bih se ovdje donekle složila s tobom,no opet mi je isto tako previše poopćeno...eto pošto ne želim uzimati nikog drugog za primjer jer nemogu nikog najbolje objasnit kolko mogu sebe govorit ću u svoje ime..ja vjerujem u boga i ne idem u crkvu i znam da postoje svećenici koji su ovakvi onakvi,znam da je misa postala rutina...itd....no isto tako znam da postoje i nevjernici koji su pedofili,lopovi,pohlepni i štasvene...i isto tako znam da je biblija jedno po meni lijepo preneseno značenje iz kojeg još niko nije izvukao ništa loše...

Citat: ›
Uvidjeli smo što se kroz povijest događalo zbog morona, zbog bolesnih umova i još bolesnije ideologije. Vidimo što se zbog istog događa danas.

Seremo se na "vjernike" skrivene iza povika "Bog i Hrvati", seremo se na sve lažove i primitivce koji poturaju prastare besmislene teze pod moralne norme, seremo se na ubojstva u ime Boga, seremo se na ispiranje mozgova...


serem se i ja na vjernike skrivene iza povika "Bog i Hrvati" iako mislim da je tim ljudima vjera samo izgovor...ili se tu radi o ideologiji nekoj koja ima svoje uzroke..neću ulazit u to sad i ovako je ovo offtopic svjetskih razmjera Embarassed ...serem se i ja na sve lažove i primitivce..bili nevjernici ili vjernici...serem se na sve te osobine bile one kod vjernika ili nevjernika..
no blablabla isto tako i razumijem te ljude...ne opravdavam ali razumijem...
kako je tužno kad čovjek čovjeku ispire mozak...nije stvar u vjeri...stvar je u nama...

Citat: ›
Dakle, ne bih rekla da je Cat htjela reći kako nikome tko vjeruje u Boga mozak ne funkcionira.. nego onima koji su, pored zdravih očiju, slijepi.

Da se katolička ili bilo koja druga vjera bavi onime zbog čega i postoji - molitvom, mislim da se nitko ne bi bunio.


ee ne bi se bunila ni ja da se svako bavi svojim poslom..pa opet nije tako..i moramo živjeti s tim Wink vjera je tu zbog svakog individualno...vjerovali nevjerovali sve se svodi na naš izbor...i zato se trudim trudim...kad razgovaram o ovakvim temama ne uvjeravati nikoga da postoji bog...sve što pokušam je način način da me netko shvati..i da ne napada na moja uvjerenja kao što se ja trudim ne napadati na njegova...

ma što se mene tiče vjerujte nevjerujte pljujte po crkvi po svećenicima po narodu po bogu..votevr...akoo je to način na koji izgrađujete sebe....dobro je...pa nek je možda i krivo il moje il vaše(iako mi je bezveze govoriti moje i vaše)...ako vas niko nije dosad razuvjerio ni ne treba a ni ne mora...više cijenim nečije čvrste stavove makar se ne slagala s njima nego one koji se mijenjaju kako vjetar puhne

Citat: ›
Kad gurate nos gdje mu nije mjesto, kad branite nepravdu, kad nas uvjeravate da je naše mišljenje netočno ili manje vrijedno od vašeg, kad vaši pastiri u Africi i dalje šire antikondomsku propagandu, kad se zauzimaju za oduzimanje prava na izbor u slučaju neželjene trudnoće, kada se petljaju u politiku... a kada vi to sve podržavate... onda zaključimo da svoj mozak ne koristite pa se seremo i na vas.

Ima puno ljudi koji vjeruju u boga, a koji imaju VLASTITO mišljenje o svijetu oko sebe. Ima puno ljudi koji nikome ne čine ništa loše jer ne vjeruju u boga, nego nalaze zadovoljstvo u životu koji imaju. Samo... vi to niste u stanju shvatiti.


aah nažalost svi to radimo..uvjeravamoo jedni druge u obrnute stavove samo kako bi učvrstili svoje...
hmm i ne bi ja to nazivala vaši i naši...kako bi bilo jadno kad bi se tako podijelili....
i nemoj u množini.....tom silinom..mislim da svaki pravi vjernik shvaća sve to o čemu pričaš...i da svaki pravi vjernik ne tupi samo svoje...

fali nam svima razumijevanja...
osobno mislim da bi ljudi trebali vjerovati u biloo šta...kako bi ovaj svijet bio surov,tužan i jadan kad ne bi bilo vjere...vjere u biloo šta i one najmanje sitnice koje ti uljepšavaju dan...kad pogledaš svaki dan se doslovno uvjeravamo u nešto i nadamo nečemu..i nadam se da toga neće nestati...

jooj što sam se raspisala... osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2007. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je otprilike ubola to što sam htjela reći.. nisam mislila na to kako, ako vjeruješ u boga ili nešto slično tome, ti mozak ne funkcionira. ali ako paseš tuđu i već skuhanu filozofiju sa oltara, e u tom slučaju to mislim.
muka mi je od tih spika koje se protive pobačaju, kontracepciji i seksu prije braka... ali ako si to i napravio, izmoli 17 očenaša i 23 zdravomarije i opet je sve ok. lagao sam i bio loš prema svojim bližnjima, molim vas 25 dkg zdravomarije... Rolling Eyes
pa spika sa stvaranjem zemlje u 7 dana i stvaranjem čovjeka... teorija evolucije nam u biti uopće ne odgovara, ali ako baš moramo, pod pritiskom ćemo izjaviti kako nam odgovara, ali uklopljena u naša vjerovanja... de, molim te...
znanost nam isto nije baš najdraža, jer zbog nje saznajemo više nego što želimo i više nego što nam odgovara znati, pa se moramo znojiti kako bismo iskombinirali to s našim pretpotopnim uvjerenjima... tko je bio najveći protivnik teorije kako se zemlja okreće oko sunca? pa crkva, naravno! toliko o smislu i logici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Ne priznajem vjernicima tvrdnju kako bog postoji, ni ateistima kako ne postoji. Možemo u to vjerovati ili ne vjerovati. Nitko to ne može ZNATI. Osim ako osobno nije s Velikim popričao.

Apsolutno! Ipak, postoji veliki broj ljudi koji jednostavno ne znaju voditi sami svoje živote i uvijek im treba netko da im govori što i kako, gdje i zašto. Za takve je religija idealna stvar. Kad nešto sjebeš, izdrljaš par papagajski naučenih linija i odmah si ko novi. Kad se nešto dogodi loše, uvijek imaš izgovor da je neka viša i nepoznata sila za to kriva i da si ti kao mala jedinka totalno nemoćan (vidiš li ti to A.B. Šimiću?).

A nije problem u tome što netko vjeruje ili ne vjeruje u bogove, anđele, sotone ili Djedove Mrazove.... problem je što nam neka jebački bogata firma želi nametnuti svoju izmišljotinu kao način života i još da joj za to plaćamo.

Da rezimiram - osobno smatram da je vjera u nešto sasvim privatna stvar i ne treba se nametati nekome silom. Mislili smo da je padom Berlinksog zida prošlo vrijeme odlaska u Komitet po mišljenje - e, nije - sada se za to mišljenje treba i platiti.

Pa, tko voli.... bi maj gest!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
wendy je otprilike ubola to što sam htjela reći.. nisam mislila na to kako, ako vjeruješ u boga ili nešto slično tome, ti mozak ne funkcionira. ali ako paseš tuđu i već skuhanu filozofiju sa oltara, e u tom slučaju to mislim.
muka mi je od tih spika koje se protive pobačaju, kontracepciji i seksu prije braka... ali ako si to i napravio, izmoli 17 očenaša i 23 zdravomarije i opet je sve ok. lagao sam i bio loš prema svojim bližnjima, molim vas 25 dkg zdravomarije... Rolling Eyes
pa spika sa stvaranjem zemlje u 7 dana i stvaranjem čovjeka... teorija evolucije nam u biti uopće ne odgovara, ali ako baš moramo, pod pritiskom ćemo izjaviti kako nam odgovara, ali uklopljena u naša vjerovanja... de, molim te...
znanost nam isto nije baš najdraža, jer zbog nje saznajemo više nego što želimo i više nego što nam odgovara znati, pa se moramo znojiti kako bismo iskombinirali to s našim pretpotopnim uvjerenjima... tko je bio najveći protivnik teorije kako se zemlja okreće oko sunca? pa crkva, naravno! toliko o smislu i logici.


Ha, ha. Čisti Monty Python, katoličanstvo - to je vjera za mene (praviš sranja i ispovijedaš se). Naravno, tu se zaboravlja na pokajanje bez koje nema oprosta.

Iako nisam vjernik u Biblijskom smislu, ne bi trebalo pojednostavljivati religiju. Sve te priče, reći ću čak i legende, nisu bile namjenjene ničemu drugom, nego da u doba u kojemu su nastajale utječu na izrazito primitivno i nepismeno stanovništvo toga vremena. Problem Crkve, kao i ostalih masovnih religija i jest u tome što se i dalje obraća neobrazovanima, i na taj način gubi korak s vremenom. No još od Webera je poznato da su izvori svih religija uvijek isti - 1. strah od smrti, 2. strah od nepoznatog.

Pri tome je interesantno istraživanje koje su napravili anketirajući vodeće svjetske fizičare. Tamo je naime, veći postotak vjernika (naravno, ne onih koji vjeruju da je Isus nahranio 1000 ljudi s 2 ribe i 3 kruha - uostalom, radi se o metafori od samog početka, samo priprosti svećenici nikako da to progovore), nego što ih ima u prosjeku u društvu. Neki od njih reći će da su u svom velikom znanju spoznali da znaju izrazito malo - pojave se mogu proučavati i objašnjavati, ali do određene granice (primjer. - gravitacijska sila - pokretač svega - jasno je donekle na koji način djeluje, i kako su se stvari razvijale nakon Velikog praska - ali, na pitanje otkud ta sila?, zašto gravitacija? prije Velikog praska nije postojala? Da djeluje samo malo drugačije, odn. da je malo jača ili slabija, ne bi nastajali planetarni sustavi i čovječanstvo? Tko je ili što odredilo početne parametre? Ili stvari jednostavno jesu, bez posebnog uzroka i povoda?)

He, he, malo previše, zar ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 18:15 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
wendy je otprilike ubola to što sam htjela reći.. nisam mislila na to kako, ako vjeruješ u boga ili nešto slično tome, ti mozak ne funkcionira. ali ako paseš tuđu i već skuhanu filozofiju sa oltara, e u tom slučaju to mislim.
muka mi je od tih spika koje se protive pobačaju, kontracepciji i seksu prije braka... ali ako si to i napravio, izmoli 17 očenaša i 23 zdravomarije i opet je sve ok. lagao sam i bio loš prema svojim bližnjima, molim vas 25 dkg zdravomarije... Rolling Eyes
pa spika sa stvaranjem zemlje u 7 dana i stvaranjem čovjeka... teorija evolucije nam u biti uopće ne odgovara, ali ako baš moramo, pod pritiskom ćemo izjaviti kako nam odgovara, ali uklopljena u naša vjerovanja... de, molim te...
znanost nam isto nije baš najdraža, jer zbog nje saznajemo više nego što želimo i više nego što nam odgovara znati, pa se moramo znojiti kako bismo iskombinirali to s našim pretpotopnim uvjerenjima... tko je bio najveći protivnik teorije kako se zemlja okreće oko sunca? pa crkva, naravno! toliko o smislu i logici.


Rolling Eyes hmm hmm vjera nije filozofija...sigurna sam u to...al nema veze, ta tuđa "već skuhana filozofija sa oltara"nije ništa s čim se ne bi složila velika većina ljudi na ovome svijetu...90%mise je molitva koja nema veze sa nekim izravnim utjecanjem na ljude...aa ostatak je propovijed...iz biblije...metaforična..skoro po uvijek...i uvijek ti prenese neku životnu poruku nikad ništa loše....zašto misliš da ljudi sljede tuđu "filozofiju"...možda se jednostavno dođu pronaći u nečemu,podsjetiti se na nešto..ili razmisliti o nečemu....nije sve crno-bijelo...niti možemo sve sami kroz život...uvijek biramo nečije savjete,nečija iskustva ili se pronađemo u nečijim uvjerenjima....nitko nije sve napravio sam..pa ako će neko doći u crkvu i ako će nekome pomoći 5 minuta propovjedi o izgubljanom sinu da shvati gdje je pogriješio i što je napravio big dil..nije zatoo odmah slijepa ovca...

evo...mislim da je nemoguće izbjeći i seks prije braka,i bilo bi preglupo izbjegavati korištenje kontracepcije...i pobačaj bla bla...
ali moram priznati da nema takvih zabrana pravila štogod...bilo bi puno više izgubljenih života,puno manje bi cijenili sam život...i lagano bi opravdavali svaki svoj postupak..i šta onda..kolko god idealno se možda činilo...brzo bi propali...too je sve takoo povezanoo
jel nije neodgovorno stupati u spolne odnose ako nisi spreman na posljedice,fizički si spreman na seks u određenoj životnoj dobi,psihiči si spreman na seks kad tako počneš razmišljati a društveno si spreman na seks kad si svjestan posljedica i kad si spreman odgovarati za njih...zato postoji jedna smjernica koja ti sa razlogom kaže nemoj...jer puno mladih ne zna u šta se upušta...dalje...zato kontracepcija superrr genijalan izum,koji crkva ODOBRAVA u puno situacija...sve dok se ne koristi sa ciljem UNIŠTITI ŽIVOT...naravno neka pravila su stvarno krajnje glupa i tu smo da ih promijenimo....iako kolko je ovaj svijet postao "kvazi lliberalan i pun jebeno glupih liberalnih ideja" možda bi nam bilo pametnije da ne mijenjamo ništa a kršpimo neke od ovih zakona...

ee a ovo da izmoliš 25 zdravomarija 3 očenaša i da ti je oprošteno...
to mi je definitivno najsmiješnija stvar...
kakooo je nevjerojatno koliko ljudi vole komplicirati život...
značii ne možemo jednostavno prihvatit da je tako jednostavoooo samo se pokajati i da je oprošteno..i to je naš osnovni problem..mislimo da moramo radit sve i svašta a dovoljno je ISKRENO SE POKAJATI za bilo šta...ako ti znaš da je tebi stvarno žao zbog neke stvari zašto to ne bi bilo dovoljno,tebi je na savjesti ako se pretvaraš da ti je žao...i to ostaje nama na izbor...ko su svećenici da prosuđuju kome je stvarno žao kome ne.,zato vam je svima oprošteno,pa se vi nosite s tim kako znate...

zašto ne bi bilo jednostavno?zašto moramo komplicirati..uvijek...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2007. 19:14 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › .zato kontracepcija superrr genijalan izum,koji crkva ODOBRAVA u puno situacija...sve dok se ne koristi sa ciljem UNIŠTITI ŽIVOT..


A ne, ne.. Tu si u krivu. jedina kontracepcija koju odobravaju je ona "prirodna". Dakle, coitus interruptus ili prekinuti snošaj, mjerenje bazalne temperature i računanje plodnih dana. To su budalaštine, a ne metode kontracepcije. žene koje su korištenjem jedne od spomenutih metoda ipak ostale trudne pa pobacile, trebale bi otić u Vatikan i pokazati im otpusnicama iz bolnice, potvrdama o pobačaju kako funkcionira njihova "kontracepcija".

Kondome, kao što je općepoznato, ne podržavaju. Za pilulu tvrde da funkcionira na bazi pobacivanja začetog ploda, što je notorna glupost. Što se spirale tiče, ajd tu ta ista tvrdnja ponekad i ima temelj, premda se to događa tek ponekad...

Muljaju, seru i lažu. Seks je fiziološka ljudska potreba. Ako ti je poznat Maslow, znat ćeš koliku se važnost toj potrebi pridaje. Dakle, potreba za hranom, vodom, kisikom, spavanjem , potreba za seksualnošću , zaštita od ekstremnih temperatura i potreba za izlučivanjem su naše fiziološke potrebe. Ako je jedna nezadovoljena, ljudski organizam ne može normalno funkcionirati.

Uostalom, pokazalo se kako na njih utječu pokušaji ustezanja od te potrebe. Postaju psihički bolesnici i guze sve što se zguziti da. osobito dječake. purity brick Rolling Eyes

Ovime ne želim reći da su SVI svećenici takvi. Nego da oni koji nisu normalno zadovoljavaju svoje seksualne potrebe. Ako ne ševe komšinicu Micu, onda bace drkicu kad su sami sa sobom.

Potrebe se razlikuju od čovjeka do čovjeka. kao što će netko jesti manje, a netko više, netko ima potrebu ševiti češće, netko rjeđe. Oni nemaju apsolutno nikakvo pravo petljati se u te stvari. Ako žele gladovati, žeđati, ne ševiti.. neka ostave normalnim ljudima izbor da se seksaju kada i koliko hoće i da koriste kondome i ostala čuda novog doba.

Smatrati seks prljavim i "prostim" u 21. stoljeću je van pameti. Šta je u seksu loše ili sramotno, ukoliko su svi sudionici na njega pristali? Nikad mi to neće biti jasno.

Na mene njihova izdrkavanja ne ostavljaju poseban dojam, oni pričaju što "moraju". Ali dosta je bilo zaglupljivanja ljudi i mazanja očiju masama.

Ni jedno zlo ne može postati dobro zato što ga prihvaća većina. Isto tako, ni jedna laž ne može postati istina zbog odobravanja većine.

Ovo je tema bez kraja. Svi se trudimo objasniti vlastito mišljenje, a možemo se dovijeka prepucavati jer će uvijek svaka strana tjerati svoje.

I onda, eto, baš se lijepo napričasmo, kao da smo se motkama mlatili Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2007. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Isis je napisao/la: ›
Ja bi se neke stvari zapitao na tvom mjestu...

poanta i je u tome da se NE zapitaš. ideš u crkvu, slušaš čovjeka u haljini koji ti prodaje muda pod bubrege, puni glavu vrijednostima koje ni sam ne živi i pravilima nastalim isključivo da odgovaraju korporaciji. govori ti što je dobro i zlo, što smiješ, a što ne i što moraš, a što ne, stojeći pod davno iskrivljenom ikonografijom. i ti sve popaseš i uzmeš zdravo za gotovo. to je poanta vjere - vjeruješ, ne propituješ.
ako se ikada i dogodi da se sam zapitaš i počneš razmišljati o smislu cijele priče, ili bilo čega drugog... teško da ćeš kasnije ići slušati to bulažnjenje. ako ti mozak ikada profunkcionira, ne trebaju ti više drugi servirati filozofiju, uvjerenja i sustav vrijednosti. drugim riječima - crkva tu više nema šta tražiti.

dobro, mislim da ti ovime želiš popljuvati sve vjernike, ali mislim da to nije u redu...
znači svi vjernici su glupi???!!!
ja to baš ne bih tako rekla..
ali, neka...

mislim da svatko ima pravo odabrati način na koji će se osjećati bolje i kako će dobiti snagu koja mu je potrebna u životu..ako netko sluša riječi iz biblije ne znači da nema mozak i da se drži nekih prastarih pravila...
ako netko radije ide na jogu da raščisti svoje misli, neka...onaj drugi neka posluša ljude kako pjevaju u crkvi i neka se pomoli, ako će ga to smiriti i opustiti..

a još bih samo nešto dodala na ovu temu...
jel se netko sjeća kada su u poshu na gornjem flooru, na šanku stajala dva kipića malog budhe??
e, pa, ja bih rekla da je to provokacija svim katolicima, ateistima, itd...
tako da im ne padne na pamet ući u taj kaf (pazite, preimenovan je u TUFNA - nemojte da vas zlo zavara!!!!)
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

ne budite tako zatucani, ljudi moji i pustite svakoga da odabere što mu paše i neka živi kako je odgojen i navikao...

that's it from me.... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2007. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Iako nisam vjernik u Biblijskom smislu, ne bi trebalo pojednostavljivati religiju. Sve te priče, reći ću čak i legende, nisu bile namjenjene ničemu drugom, nego da u doba u kojemu su nastajale utječu na izrazito primitivno i nepismeno stanovništvo toga vremena. Problem Crkve, kao i ostalih masovnih religija i jest u tome što se i dalje obraća neobrazovanima, i na taj način gubi korak s vremenom.

apsolutno se slažem, dodajući kako je njihove priče pregazilo vrijeme do te mjere da su postali smiješni. zbog čega se s njima mogu samo sprdati.. a da si pogodio stil (monty python).. jesi. Very Happy
@game: ne sprdam se baš sa svim vjernicima.. ali s dobrim dijelom da. po mom je mišljenju odraz nečijeg mentalnog funkcioniranja da gleda i sluša stvari na što više strana može i onda vlastitom logikom, moralom i rasuđivanjem donosi vlastite zaključke.. većina nas vjeruje u nešto. ali kada netko vjeruje samo i isključivo u ono što mu govore u jednoj te istoj instituciji cijeli život, a u nju ide praktično od rođenja, e onda to smatram ograničenim.
znam za slučaj žene koja se interesirala za satove joge, ali je onda razgovarala sa svećenikom i on joj je rekao da to ne bi bilo dobro, jer se načela joge kose s načelima kršćanstva. i ona, naravno, nije nikada otišla. mislim, do koje mjere je to bolesno?!
pljujem po pravu na petljanje u tuđe živote koje si svećenici bahato dozvoljavaju, a i na one mazge koje to dopuštaju. e, na to definitivno pljujem.
@sheila: govoreći o kontracepciji, ona ne služi samo za izbjegavanje neželjene trudnoće, nego i za prevenciju spolnih bolesti. a crkvi ne odgovara niti u jednom smislu. nema veze što pola zemaljske kugle umire od aidsa... kondomi su grijeh.. na to pljujem, na tu crkvenu zadrtost, jer često čini više štete nego koristi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: