Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Apocalypto

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.03.2007. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledao sam ga prije mjesec s braticem... inace imamo dosta razlicit ukus, ali o ovom filmu smo se slozili da je odlican, a i da je gibsonova rezija nesto novo, bajkovito i carobno... on bi trebao raditi LOTR.

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
/bla,bla/
Motivacija i razlozi aliena što žele osvojiti Zemlju unatoč tome što je puna vode koja je za njih smrtonosna je nešto potpuno nebitno za film.


Zašto su ih onda ubacili u film?!

allein je napisao/la: ›
Tko zna, možda alieni bježe sa svoga uništenog svijeta i ne biraju...


Da, prešli su desetke, tko zna, možda i stotine svjetlosnih godina da bi došli na ovu rupu od planete, kao nemaju izbora. A i ta mi teorija smrdi na Gibsonovu novootkrivenu vjeru.

@LucijaX - Gibson bi se trabo vratiti glumi, kao i svaki drugi glumac. To što je Eastwood dobar redatelj ne znači da će i svaki gotovan koji je glumio u par akcija isto to postati.
O Pasiji nemam komentara, općenito me ekranizacija kršćanskih bajki nikad nije pretjerano zanimala...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2007. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okršaj Mela Gibsona i stručnjakinje za majansku kulturu nakon što ga je optužila da je njegov film rasistički: "Lady, fuck off!"
http://www.tmz.com/2007/03/23/mel-goes-ballistic-f-you/

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najviše mi u filmu na ku..c ide slovmoušn... da je sve u normalnom tempu film bi sigurno trajao bar sat vremena manje

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2007. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Bazooka i cat, potpuno ste promašili poantu Znakova. Upravo je to što ste zapeli na tu spiku s vodom znak da niste uopće skužili o čem je film.

hmm ne samo da su promašili nego isto nije gibsonov film:-(, što je još gore film je M. Night Shyamalana, modernog majstora.drama sa elementima sf-a, vanzemaljci su u filmu nebitni...zato se i ne pojavljuju do kraja filma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.03.2007. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
O Pasiji nemam komentara, općenito me ekranizacija kršćanskih bajki nikad nije pretjerano zanimala...

Jebeš Pasiju. Pasija, Aladin... isto. Pogledaj Posljednje Kristovo iskušenje. Martin Scorsese. 1988. Willem Dafoe Isus, Harvey Keitel Juda...
Da Vincijev kod prije Da Vincijevog koda.

Inače, Gibson fino režira - a to što čovjek ima svoje poglede o svijetu, jebiga. Njegovi su filmovi gledani, i prvi je otkrio trik kako spojiti lukrativnost blockbustera i uživanciju angažiranog gledanja kod zahtjevnijeg filmoljupca...

Ne razumijem, gdje je rasizam u filmu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la: ›
allein je napisao/la: ›
Bazooka i cat, potpuno ste promašili poantu Znakova. Upravo je to što ste zapeli na tu spiku s vodom znak da niste uopće skužili o čem je film.

hmm ne samo da su promašili nego isto nije gibsonov film:-(, što je još gore film je M. Night Shyamalana, modernog majstora.drama sa elementima sf-a, vanzemaljci su u filmu nebitni...zato se i ne pojavljuju do kraja filma.

gledala sam film kad je igrao u kinu, a to je bilo prije barem 3-4 godine, ako ne i više, tako da se više ne sjećam detalja. znam samo da me naživcirao jako.
a sad kad kažeš da je od shyamalana mi je još čudnije, jer su mi inače njegovi filmovi odlični.. the village, unbreakable... obožavam ih... mislim da je i 6th sent njegov, ako se ne varam.. i, naravno, žena iz vode - odličan je!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, kako ti the Village može biti odličan, a Signs ne? Unatoč tome što je i Selo jaaako dobro, u njemu ima rupa koje su čak i meni zasmetale. Dok sam u Znakovima mogao provariti skoro pa sve.
Kao što je flatline rekao, Shyamalan je pisao scenarij i režirao Signse tako da je to njegov film, a ne Gibsonov, on je samo glumio u njemu. Alieni tamo služe za dizanje tenzija, vanjski pritisak koji će zbližiti obitelj koja se raspada. Zadnja scena s alienom koji napada kćerku je klimaks filma, možda čak i nepotreban. No misteriozna 'Swing Merrion' rečenica koju je žena na izdisaju rekla, a koja značenje dobije tek kada Merrion treba bejzbol palicom razbiti aliena, to je neka poruka koju samo M. Night zna šta je trebala biti...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je isto village puno bolji od signs. priča je puna rupa, naravno, ali mi je priča zanimljiva i napeta, a kadrovi su mi fenomenalni! signs nekako nisam doživio, a i ono dobro u filmu mi je uništilo prenaglašavanje onom scenom na kraju kad je gibson u svećenićkom odijelu, kao da se to nije moglo zaključiti, moralo se i nacrtati! da neki kreten ne promaši poantu.

btw, cat je spomenula unbreakable, taj mi se film baš sviđa! a pasiju i apocalypto nisam gledao, to neću komentirati. ali, ako ćemo dodavati koji plusić za gibsona, ne zaboravite da je i braveheart njegov film!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2007. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Eto, kako ti the Village može biti odličan, a Signs ne? Unatoč tome što je i Selo jaaako dobro, u njemu ima rupa koje su čak i meni zasmetale. Dok sam u Znakovima mogao provariti skoro pa sve.



Tako nekako, s tim da ja ne bi rekla da je Village dobar film, već samo film s potencijalom. Nažalost, previše nelogičnosti, ali dobra ideja i atmosfera...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Eto, kako ti the Village može biti odličan, a Signs ne?

možda zato jer dobijam ospice od svega što ima imalo veze s križem... osijek031.com smile a u signs je to jebeno prenaglašeno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
btw, cat je spomenula unbreakable, taj mi se film baš sviđa! a pasiju i apocalypto nisam gledao, to neću komentirati. ali, ako ćemo dodavati koji plusić za gibsona, ne zaboravite da je i braveheart njegov film!

pogledaj onda ženu iz vode, meni je odličan! 6. čulo si gledao, to se podrazumijeva, i guess.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2007. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit ću kratak - govno i smeće teško!

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2007. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gdje je nestala priča o apocalyptu?!?
meni osobno je film prazan.tema je kao i u većini filmova (vratit ću se da te spapsim al prvo sebe moram) jedino je "nacija" promjenjena.nakon onog svog trčanja nije mi jasno čemu? ima puno boljih d okumentaraca na tu temu.
zanimljivo mi je jedino kako Mel nastavlja sa svojom opsesijom da sve bude krvavo, nasilno....mislim da ima problema sa bijesom.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2007. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je u tome kako film doživiš i što ti je bitno u njemu. Ja sam ga doživio na sličan način kao što sam doživljavao romane o Zagoru. Akcijski, ambijantalno nerealno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: