Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Apocalypto

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Angie7
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2007. 12:10 
Naslov:  Re: Apocalypto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na stanici www.apocalypto.com ima zgodan filmic o toj sceni s panterom pa pogledajte. Samo zbog ove scene je glavni glumac itekako zaradio svoj honorar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2007. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh pa taj filmich potvrđuje da je jaguar (m-type), bio sputan u slobodnom kretanju pomoću čelične sajle koja se jednostavnim animacijskim postupkom uklonila sa konačne verzije za kina. Pa što je to doli specijalni efekt.
Manje više to je kao da kažete da u je u gospodarima bilo jako malo specijalnih efekata.
Btw. film ko film nije zaslužio oscara, da je dobar to je istina. Al što bi naš Vlado rekao većina ideja i kadrova je pokradena iz ranijih filmskih uradaka koji su već pobrali oscare.
A sumnjam da ce Gibson dobiti i jednoga oscara jer je naljutio židove prije par mjeseci, a ko njih naluti bolje da ga nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijel20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2007. 1:42 
Naslov:  Re: Apocalypto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Film je loše režirano govno. Humanost Maya je opisana tako da je debeli indijanac impotentan i onda se ostali tome forsirano smiju (otprilike sinopsis citave prve trecine filma.)

Ostale dvije trecine su notorno dosadni treš koji se sastoji od toga da protagonist hoda u jednom smjeru i onda na kraju trči prema natrag. Sve puno patetike, naivnih obiteljskih vrijednosti, loše akcije, monotone fotografije... promašaj na svakom planu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O ovom filmu bi se dalo mnogo toga prodiskutirati, ali sve u svemu film treba pogledati!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, to su mi rekli i za Pasiju - da je film koji treba pogledati. Pogledao sam ga i onda sam skužio da sam bacio 2.5 sata na taj film. Tako da sad oklijevam gledati Apocalypto....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Da, to su mi rekli i za Pasiju - da je film koji treba pogledati. Pogledao sam ga i onda sam skužio da sam bacio 2.5 sata na taj film. Tako da sad oklijevam gledati Apocalypto....

i meni je pasija bila drek, ali apocalypto mi se svidio jako... eto, možeš ga pogledati Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2007. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danijel20 je napisao/la: ›
Ostale dvije trecine su notorno dosadni treš koji se sastoji od toga da protagonist hoda u jednom smjeru i onda na kraju trči prema natrag. Sve puno patetike, naivnih obiteljskih vrijednosti, loše akcije, monotone fotografije... promašaj na svakom planu.

zar nije svaki gibsonov film takav...samo mjenja vrijeme radnje:-)

bravehart je jedini doista dobar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2007. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ćeš malo kritičkije pogledati većinu Gibsonovih filmova...
prvi dio filma - Gibsonova idila sa ženom u inače nepravednom svijetu;
drugi dio filma - Gibsonu ubiju ženu;
treći dio filma - krvava osveta.

Primjeri: Mad Max, Patriot, Braveheart Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2007. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, ali max nije gibsonov film, a i kvalitetom odskače od spomenutih... računaj na to koliki je bio budžet??? 400 000$ a zaradio preko 100 000 000, wiki kaže da je jedini Blair witch project nadmašio taj omjer!!!

kako god, apokalipto mi je bio zanimljiv kao uvid u život maja,
ocjena:3.5/5 Smile (ako čemo se već igrati kritičara Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.03.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se film svidio. Nije neko remek-djelo ali cijelog sam ga napeto pratila. I glavni glumac mi je prezgodan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2007. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heh, prošli Gibsonovi filmovi... Sjetilo me na Signs (http://www.imdb.com/title/tt0286106/)... Katafakinstrofa od filma, toliko loše da mi se bljuvalo poslije; mislim, vanzemaljci, toliko napredna rasa radi invaziju na zemlju. Na kraju ljudi skuže da su frajeri toliko osjetljivi na vodu da ih doslovce možeš ubiti istom (naravno, Gibson je nekakav jebeni preacher koji je posvetio vodicu). WTF?! Meganapredni alieni koji ne znaju izvršiti spektroskopiju planeta koji je plav zbog oceana - vode?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2007. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Heh, prošli Gibsonovi filmovi... Sjetilo me na Signs (http://www.imdb.com/title/tt0286106/)... Katafakinstrofa od filma, toliko loše da mi se bljuvalo poslije; mislim, vanzemaljci, toliko napredna rasa radi invaziju na zemlju. Na kraju ljudi skuže da su frajeri toliko osjetljivi na vodu da ih doslovce možeš ubiti istom (naravno, Gibson je nekakav jebeni preacher koji je posvetio vodicu). WTF?! Meganapredni alieni koji ne znaju izvršiti spektroskopiju planeta koji je plav zbog oceana - vode?

joj da, od tog filma sam toliko očekivala, a na kraju me naživcirao kao ni jedan u životu!!! uspio ga je zasrat maksimalno. totalno smeće.
a gibson je looser poprilični. prije tog filma sam ga još koliko-toliko i mogla smisliti, ali od onda sam ga prekrižila.
zato mi je iznenađujuće da mi se apocalypto svidio... i za nepovjerovati je što su kršćani prikazani u jednom jedinom kadru! čovjek napreduje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la: ›
kako god, apokalipto mi je bio zanimljiv kao uvid u život maja



nije prikazao život maja

već je na prikriven način prikazao život konzervativne amerike i američke vrijednosti u oblku maja, krivotvorio je majansku kulturu... tu je cijeli film pao u vodu

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bazooka i cat, potpuno ste promašili poantu Znakova. Upravo je to što ste zapeli na tu spiku s vodom znak da niste uopće skužili o čem je film. To nije film o vanzemaljskoj invaziji nego o jednoj obitelji koja se nosi sa svojim problemima, prvenstveno tragedijom gubitka majke i žene, Gibson zbog toga gubi vjeru i smisao života itd.
Motivacija i razlozi aliena što žele osvojiti Zemlju unatoč tome što je puna vode koja je za njih smrtonosna je nešto potpuno nebitno za film. Istina, time se rješava zadnja scena filma, na jedan lak način. S druge strane, i čovjek ima aspiracije prema Mjesecu, Marcu i sl. Ima li tamo od čega živjeti? Teško, jako teško. Ima li tamo toksičnih stvari za njega? Sigurno. A svejedno se želi širiti. Tko zna, možda alieni bježe sa svoga uništenog svijeta i ne biraju...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2007. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
već je na prikriven način prikazao život konzervativne amerike i američke vrijednosti u oblku maja, krivotvorio je majansku kulturu... tu je cijeli film pao u vodu


Ma napravio je AKCIJSKI film. Mislim da ambicija uopće nije bila prezentirati majačku (majčansku?) kulturu, već napraviti zabavan film. Bez skrivenih poanti, motiva, štotijaznam.

Ne čini mi se da se ovaj film treba analizirati na taj način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: