Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da kod stanja zaljubljenosti ništa ne smeta i bar osobno ništa, negativno ne primjećujem...

ali kada zaljubljenost prođe i sazri u ljubav(o čemu se ovdje i radi,bar mislim po naslovu) dakako da vidim i nekakve negativne stvari ali se u biti trudim ne napominjati ih,jer nisam ni sama savršena i sigurno postoji nešto kod mene što drugoj osobi smeta
nemože se nikoga natjerati da nekoga voli,samo da bude pod "MORAŠ!" s nekim(nebih ulazila u detalje razloga),ali ako je nekome O.K. da pored sebe ima nekoga tko je nesretan i emocionalno vegetira neka mu,ali to kad tad pukne i to snažno,bar su neka iskustva pokazala

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nešto slično smo nedavno konstatirali u jednom drugom topicu - i s osobom s kojom se odlično slažeš postoje stvari kojima se i ti i on/a trebate prilagoditi. sve je stvar kompromisa i dogovora.
daleko od toga da zbog toga treba trpjeti ono što ne želiš, ali granicu između te 2 situacije svatko povlači sam... netko je spreman tolerirati više, netko manje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 19:53 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bartok je napisao/la (Pogledaj post): › ako nisi skroz zadovoljan u ljubavi- nisi zaljubljen....


Ovo se totalno kosi s definicijom i praksom zaljubljenosti. Zaljubljenost baš prikriva većinu sranja koja isplivaju tek kad zaljubljenost prođe. Za zaljubljenost ne da nije potrebno potpuno zadovoljstvo ljubavlju, nego nije nuzno bas nikakvo realno zadovoljstvo.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartok
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
bartok je napisao/la (Pogledaj post): › ako nisi skroz zadovoljan u ljubavi- nisi zaljubljen....


Ovo se totalno kosi s definicijom i praksom zaljubljenosti. Zaljubljenost baš prikriva većinu sranja koja isplivaju tek kad zaljubljenost prođe. Za zaljubljenost ne da nije potrebno potpuno zadovoljstvo ljubavlju, nego nije nuzno bas nikakvo realno zadovoljstvo.


slazem se....

_________________
nije bitno dal znaš letjeti, bitno je da ne padneš! Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 20:47 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako puno vas tu očito ne vidi razliku između "biti zaljubljen" i "voliti"
Razmislite malo...

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 23:19 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa rekla bih da je zaljubljenost onaj prvotni osjećaj ushićenosti koji te obuzima kada samo i pomisliš na tu osobu... (leptirići i ostale beštije koje trče po želucu i tamo negdje oko srca....) kako godine prolaze, on pomalo blijedi (iako sam čula da postoje slučajevi, doduše vrlo rijetki, kada takav osjećaj traje duuuugo), a na njegovo mjesto dolazi ljubav, ono što Lesi (valjda) smatra kad kaže "voliti".
Kada si svjestan svih mana i vrlina dotične osobe, vidiš ga u realnom svjetlu, a takvog ga i prihvaćaš i ne pokušavaš ga promijeniti. Voliš ga takvog kakav je: nesavršen!
A što se tiče same teme "nikada nikog...", to, nažalost shvatimo kad izgubimo prilično živaca, proplačemo puno suza i to shvatiš s godinama!
Valjda!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2007. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la: ›
Jako puno vas tu očito ne vidi razliku između "biti zaljubljen" i "voliti"
Razmislite malo...

zaljubljenost traje kratko i ne vodi nužno ka ljubavi... ljubav se rađa tek nakon nekog vremena... i ne proizlazi uvijek iz zaljubljenosti... iako ja preferiram unu koja proizlazi, u njoj kao da ima više strasti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 8:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › .....što si stariji i samostalniji samo te više stvari smeta kod druge osobe.....a s time i izbor osobe s kim bi mogao biti se smanjuje.....ja još uvijek mogu trpiti svakakve ludorije....al je teško naci ososbu do koje ti je stalo to trpiti........
Bravo jao kako si prokleto u pravu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

di si ti izvukla ovu temu?!

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikada ne možeš nikoga natjerati da te voli.... ja osjetila na svojoj koži nedavno i odvratno je... Crying or Very sad došo reko to nije više ono što je bilo i ošo... i eto... to što ti tu osobu još voliš ne znači da i ona tebe mora voljeti... bolno i istinito... a tjerati da to opstane nema smisla... treba se pomiriti s time... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onaj tko ne treba mene, ja njega još manje. to je moj moto. možda je kukavički ali lakše.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

negdje sam procitala da dokle god volis nekoga zbog njegovih vrlina to nije ljubav sve dok ne pocnes voliti i njegove mane, kojih ja sigurno kao i vi imam puno, znaci da bi bilo koja ljubav ili zaljubljenost bila duzeg vijeka potrebna je velika doza kompromisa, samo kad si zaljubljen ti taj kompromis koji si napravio drugoj strani ni ne osijetis jer si u takvoj fazi da ti nista nije tesko...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › sve dok ne pocnes voliti i njegove mane


Hm, ne misliš li da je to malo nezdravo? Voljeti tuđe mane?

OK je ako ti njegov čudan smijeh postane simpatičan, no bi li zavoljela njegovu naviku da u finom restoranu prdne na sav glas? Ne vjerujem baš...

Mislim da između voljeti i prihvaćati postoji znatna razlika.

Na početku moje veze htjela sam mijenjati neke navike mog dečka koje su mi poprilično išle na živce. Shvatila sam da je veliki dio toga proizlazio iz moje nesigurnosti. Obožavala sam ga zbog njegovih vrlina. Sada je još uvijek tako. Obožavam ga iz istih razloga, a neke njegove navike i razmišljanja me i dalje živciraju. No više ih nemam potrebu mijenjati. to ipak ne znači da sam zavolila njegove mane.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wastedbass
Offline
Avatar

Ukupno postova: 273
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › sve dok ne pocnes voliti i njegove mane


Hm, ne misliš li da je to malo nezdravo? Voljeti tuđe mane?

OK je ako ti njegov čudan smijeh postane simpatičan, no bi li zavoljela njegovu naviku da u finom restoranu prdne na sav glas? Ne vjerujem baš...

Mislim da između voljeti i prihvaćati postoji znatna razlika.

Na početku moje veze htjela sam mijenjati neke navike mog dečka koje su mi poprilično išle na živce. Shvatila sam da je veliki dio toga proizlazio iz moje nesigurnosti. Obožavala sam ga zbog njegovih vrlina. Sada je još uvijek tako. Obožavam ga iz istih razloga, a neke njegove navike i razmišljanja me i dalje živciraju. No više ih nemam potrebu mijenjati. to ipak ne znači da sam zavolila njegove mane.


ova filozofija je prihvatljiva dam ti kiriki za prosvijetljenje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kad netko prdne u finom restoranu na sav glas to nije mana nego los odgoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: