Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 19:52 
Naslov:  "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastavak teme Zauzete osobe (naj)poželjnije ??

bartok je napisao/la: › zapamti- nikad nikoga ne možeš natjerati da te voli ...


Da, ovo je prokleta istina...

Kontam da svi, dok smo mladji, mislimo da je sve to moguce, da se nerviranje isplati, blabla...

Kasnije shvatimo da takvi ideali ne vrijede pisljiva boba i da je najbolja formula "ako ide - ide".

Nekad sam imao strpljenja, gubio kamione zivaca, strpio... Sad precvikam liniju/odnos cim skontam da postoji nekakvo muljanje, cim skontam da se u odnosu ne osjecam zadovoljno.

S godinama rastu kriteriji, a smanjuje se tolerancija... uh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....što si stariji i samostalniji samo te više stvari smeta kod druge osobe.....a s time i izbor osobe s kim bi mogao biti se smanjuje.....ja još uvijek mogu trpiti svakakve ludorije....al je teško naci ososbu do koje ti je stalo to trpiti........

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.01.2007. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

skužila sam da je ljubav koju prodaju mediji, bajke, roditelji, bake, religije, a pogotovu tv, magazini... najdalje od onoga što ljubav baš je.

što prije čovjek to shvati i sam istraži što je za njega ljubav, što želi dati, a što bi htio za sebe - na konju je.

jer neke ljubavi su (pa i meni) jako čudne, ali su ljubavi.

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 20:57 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › S godinama rastu kriteriji, a smanjuje se tolerancija... uh...


Potpisujem sve što si rekao. Isto sam iskusio i ja. Više puta nego što je bilo potrebno, al šta ću, bio sam mlad Smile
Jel te smijem citirati s ovom gornjom rečenicom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2007. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio je neki petparački film, nisam ga čak odgledala cijeloga, ali je bila i zanimljiva rečenica koja je glasila otprilike:

...nekim ljubavima nije suđeno da se dese, ostvare.....ali ipak su ljubavi........

također, bili smo srednjoškolci, gost predavač bio je tip koji je završio sociologiju, filozofiju i tema je bila ljubav. dakle, izrekao je nešto što smo, nadam se za neke, postali naknadno svjesni - u svakoj vezi imate onog koji voli i koji je voljen, nikada nije sasvim ravnopravno.

p.s.

jadan matori @allein Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: › Jel te smijem citirati s ovom gornjom rečenicom?
Jedino ako znas uzdahnuti (vidi kraj recenice) s razocaravajucom tugom... ;-)

Doduse, ta formula vrijedi za muzjake. Kod zenki je to ponesto drugacije, buduci da one u toj formuli imaju jos jednu varijablu - bioloski sat.

Kod njih ova formula vrijedi do negdje 28. (30. je vec "red alert!"), a onda pocinje "panic mode" - vrijeme iracionalne potrage za donorom muskih spolnih stanica, vrijeme nalik na mahnitost iz narkomanske apstinencijske krize.

Ta potraga, zbog odsustva racionalnosti i kriterija, cesto zna zavrsiti njihovim dozivotnim tjesenjem i javnim laprdanjem kako su pronasle "idealnog bracnog druga", iako duboko u sebi znaju da su bile prisiljene zgrabiti "prvog s desna".

tamna strana je napisao/la: › .....što si stariji i samostalniji samo te više stvari smeta kod druge osobe.....
Istina... i to vrijedi za opa spola. Zene su se uspjele izboriti za ravnopravnost (cesto i za neravnopravnost i pozitivnu diskriminaciju) i danas su u polozaju da s jednake pozicije gledaju na mane partnera. Vjerujem da u proslosti to nije bio slucaj i da su zene cesto bivale prisiljene pristajati na odnose s kojima nisu bile zadovoljne i koje nisu zeljele.

Koliko je to dobro ili lose, pokazat ce povijest. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.01.2007. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › izrekao je nešto što smo, nadam se za neke, postali naknadno svjesni - u svakoj vezi imate onog koji voli i koji je voljen, nikada nije sasvim ravnopravno


pa to je istina, ali ako se ograničite samo na taj mikro- pogled odmah ste nesretni.
meni je bar život pokazao da udvoje može biti tako kako kažeš, ali postoji povjerenje i obzir, pa ako hoćeš i bračni zavjet - koji znači da ćeš onoga drugoga podići kad on padne i ne može ustati, da ćeš ga malo više voljeti nego možda tada on tebe.
kad čovjek tako razmišlja, sigurno mu se i vrati - naravno - ako je sa srodnom dušom.

ako nisam baš razumljivo napisala, hocu reci da se ti ciklusi u kojima je netko više, a netko manje voljen - izmjenjuju. inače veza nema smisla, nitko ne može skroz davati, a bome niti beskonačno primati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2007. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@leteći,

mislim da su u današnje vrijeme i žene i muškarci podjednako oportunisti i da nije bitno tko koga voli, nego što je lakše...... (društveno prihvatljivije, korisnije...)
brak je uglavnom ekonomska interesna zajednica.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 3:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
...brak je uglavnom ekonomska interesna zajednica.
Life according to DanicaV Chapter 15 Verse 25: Ljubav je lopovluk sa kojim nas je Bog izigrao... da postigne nastavak ljudskih bica.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 3:33 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljubav ne postoji. samo potreba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.01.2007. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa neznam baš kod mene zračika ima sposobnost čarobnog štapića ... odjednom me voli ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 9:05 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Kasnije shvatimo da takvi ideali ne vrijede pisljiva boba i da je najbolja formula "ako ide - ide".
Nekad sam imao strpljenja, gubio kamione zivaca, strpio... Sad precvikam liniju/odnos cim skontam da postoji nekakvo muljanje, cim skontam da se u odnosu ne osjecam zadovoljno.


Neki ljudi s kojima sam pričala o toj temi znali su reći da im, kad su zbilja zaljubljeni, ne smeta ništa i ne mogu se osjećati nezadovoljno.

Za tu su opciju smatrali da je jedina moguća i da, ako ti stalno nešto smeta, uopće nisi zaljubljen.

Ja se s tim ne bih složila. Zaljubljena sam, ali mi puno stvari smeta i ne propuštam priliku da to jasno i glasno kažem. To, također, očekujem od druge strane.

Smatram da je to jedan od načina "kako raditi na vezi". U ljudskoj se glavi zbivaju puno složeniji procesi od puke potrebe (premda ta potreba često prevlada ove složenije procese Wink ) i zbog toga je u svakom međuljudskom odnosu bitna kvalitetna komunikacija (sad sam, eto, otkrila toplu vodu Wink ).

Ali, razgovor i kvalitetna komunikacija ne vrijede kad se radi o neprestanim muljanjima i osjećaju nezadovoljstva i ja bih odmah "precvikala" takav odnos... samo, još nisam u stanju prepoznati ga u ranom stadiju.

Vjerojatno ću evoluirati jednom do tog stupnja.. Wink

A zadnja rečenica prvog posta u topicu odmah ide u moju bilježnicu s citatima Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jadan matori @allein Wink


Dobit ćeš žuti karton zbog ovoga Evil or Very Mad Vrijeđanje drugog korisnika bla bla bla...

Znaš li ti zašto se uopće piše "@allein" tj. čemu taj majmun prije nicka?? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartok
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba ići iz krajnosti u krajnost...
to da se nikoga ne moze natjerati da te voli ne znači da trebaš dići ruke od neke veze istog trena kada stvari krenu malo nizbrdo...
ljubav je igra... i nekad se iz ničega može napraviti štošta...
pod pretpostavkom da je tu stvarno riječ o ljubavi...jel...
kontam da postoje ljudi koi bez obzira koliko da se vole ne mogu nači zajednčki jezik...jer su jednostavno različiti previše... ali , ne bi li bilo suludo odmah pustiti sve?
ja znam da ja ne bi mogla... kontam da treba sačekati, ostati još malo,a onda ako ne ide, ne ide.. al savijest je zadovoljena Smile

_________________
nije bitno dal znaš letjeti, bitno je da ne padneš! Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartok
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 10:16 
Naslov:  Re: "Nikada nikog ne mozes natjerati da te voli!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›

Neki ljudi s kojima sam pričala o toj temi znali su reći da im, kad su zbilja zaljubljeni, ne smeta ništa i ne mogu se osjećati nezadovoljno.

Za tu su opciju smatrali da je jedina moguća i da, ako ti stalno nešto smeta, uopće nisi zaljubljen.



ajme meni.. morala sam prokomentirati još ovo.....

ako nisi skroz zadovoljan u ljubavi- nisi zaljubljen....
svaka cast tim ljudima kojima njihove veze dopuštaju takvu harmoniju razmišljanja hehe....
Laughing
ja sam za ono- svi smo mi samo ljudi.. a ljudi imaju mišljenja, ljudi zamjećuju, prigovaraju, dogovaraju, traže kompromis....
tak da..
za mene veza nije veza ako nema komunikacije, ponekad prepirke , svađe...
i nikad ( al nkad ne reci nikad) ne bi mogla biti s nekim tko bi se uvrijedio ili naljutio zbog obićne kritike tj.izrečenog mišljenja u svezi nečega....

wendy totalno si u pravu s onim da treba raditi na vezi... kontam da se jedino tako ljudi mogu stvarno upoznati....

ako nisi skroz zadovoljan u ljubavi- nisi zaljubljen....
divno Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: