Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oralna kontracepcija - pilule

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oblik kontracepcije ovisi o paru i njihovom međusobnom dogovoru...ja ne pijem pilule, moje legice piju i nisu imale nikakvih nuspojava značajnijih, čak im i pomažu kod sprječavanja bolnih menstruacija...Ne pijem pilule jer općenito ne podnosim tablete, popijem tu i tamo neku za bolove ako baš moram...i vjerujem da neću ni počinjat pit pilule...Ak ste toliko isfrikirani zbog boleština i neželjene trudnoće prestanite se ševit...jednostavno...Mislim, da je tako lako zatrudnjet bilo bi nas Hrvata puno više..eto ja sam vam živi dokaz da nije lako( osim ako nisam sterilna)
"I shaged and i shaged and i shaged and all the little bastards missed" Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kužim ja šta ti hoćeš reći, mungos(a, dobro, otprilike Wink ) ali nije točno da ne postoje nuspojave kod novijih pilula. I to je li curi pilule propisao ginekolog ili ih je uzela samoinicijativno... nema tu tolike veze. Napisala sam već ranije što bi se trebalo napraviti da se potvrdi koje pilule kome najbolje odgovaraju. Ali, oni to ne rade. Ti dođeš tamo, kažeš da hoćeš pilule, on(a) ti prepiše Diane-35 ili Yasmin, eventualno Logest, Cilest i Triquilar. Ovisno o CIJENI koja ti najbolje odgovara. Tj., sad ih više ne treba ni prepisivati nego ti samo preporuči, ako se ne varam.

Ja sam morala piti te proklete Diane kao terapiju zbog cisti na jajnicima. Dakle, nisam mogla birati jer mi je baš ta količina hormona bila potrebna. U mjesec dana udebljala sam se OSAM kg. Prije toga sam jela sve i svašta, u ogromnim količinama, bilo kada... i uvijek bila ko čačkalica. Ipak, osam kg mi je bilo malo previše pa sam morala promijeniti prehrambene navike. Dakle, ja jesam imala loše navike, ali prije se nije "primalo" do tih prokletih hormona.

Cura jednog mog prijatelja se u dva tjedna udebljala toliko da ju ja više nisam mogla prepoznati - doslovno. A ako se radilo samo o hrani-kako se udebljala baš nakon što je počela piti pilule? I koliko bi trebala jesti da se za tako malo vremena udeblja više od deset kila?

Ok, muškima je možda teško shvatiti te ženske hormone, ali mislim da gotovo svaka cura dobro zna šta znači kad divljaju i bez pilula - PMS naprimjer. Inače ne jedem više od tri puta dnevno jer ne stignem, a i odvikla sam se dok sam se riješavala posljedica pilula. Ali, prije menze gladna sam 24 sata dnevno.

Što se dlakavosti tiče, tu se slažem. To doista je rijedak slučaj da se u tolikoj mjeri javi. Ja sam opet i tu imala peh, ali sva sreća da nemam ni jedne tamne dlačice na tijelu pa sam preživjela. I nije bilo ekstremno, ali primjetila sam pokoju dlačicu tamo gdje ih prije nisam imala (i ne, nisam ulazila u pubertet nego sam ga prošla davno Wink ).

Bila sam dobila i akne.

Uglavnom, ako ne piješ one koje ti odgovaraju zbilja se možeš pretvorit u sve ono što nikad ne bi htjela - budeš debela, dlakava, puna akni... ali kad prestaneš piti, sve se može vratiti u normalu. Tako da, ne riskiramo nepovratno ako ih pokušamo piti.

Najpametnije bi bilo da se ode privatnom ginekologu i zatraži se kompletan pregled s hormonskom slikom. Tako je opasnost od nuspojava najmanja.

Da me se ne shvati krivo, nisam ja protiv pilula, ali samo želim reći da te nuspojave nisu fama i ne potječu iz babskih priča nego su bazirane na znanstvenim činjenicama.

I, mungos, nemoj mi tu wikipediju citirat Wink Inače se uglavnom slažem s tobom, ali što si tvrdoglav kad za nešto zapneš... joooj! Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, da! Vidim da sam sad nabrojala samo loše strane pilula.

AKO se potrefi da ti određena vrsta pilula odgovara, ne samo da neće biti nuspojava nego će ti u mnogim stvarima i pomoći.

Marigold me sad na to podsjetila. Dakle, mogu umanjiti menstrualne bolove, mogu učiniti mjesečnice redovitima, mogu liječiti akne, mogu smanjiti vrijeme trajanja mjesečnice....

Bit je samo u tome da se pogodi vrsta pilula zbog različitosti hormonske slike od žene do žene. I njihova najbolja strana - sprječavaju začeće.

No, ipak, najbolje je koristiti kondom, jer osim što štiti od trudnoće, štiti i od spolno prenosivih bolesti.

I, Marigold, u redu je to što se ti ne bojiš ni jednog ni drugog, ali da nije lako zatrudnjeti ne bi bilo toliko pobačaja mladih djevojaka u Hrvatskoj, da nije lako dobiti spolnu bolest ne bi klinika za iste svakodnevno bila prepuna... stvar je u tome što se kod nas o tome ne priča toliko, ali svatko tko ima priliku zaviriti u naše zdravstvene ustanove vidi sasvim drugu priču. Da je manje pobačaja bilo bi više Hrvata, a ne da je lakše zatrudnjeti. Zatrudnjeti je, ustvari, vrlo, vrlo lako ako su muškarac i žena zdravi. A uz toliko vrsta zaštite danas poznatih koji se uvijek i iznova poboljšavaju, maloumno je zatrudnjeti ako to ne želiš ili dobiti spolnu bolest jer se ne želiš štititi. A, svi mi mislimo da se nama to neće dogoditi. Misliš da tako nisu mislili oni koji su danas HIV+? Confused

Poštujem svačije pravo na vlastito mišljenje, ali ne mogu gledati kako netko pljuje po nečijoj odgovornosti. Netko tko je odgovoran prema svom i partnerovom tijelu nije "isfrikan" nego - odgovoran. A u tome nema ništa loše.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne pljujem ja po ničijoj odgovornosti, također smatram ak mjenjaš partnere i sl da se trebaju koristiti i kondomi i ostala kontracepcija. Meni je samo dosta slušat da ak ne koristiš kondome ili ne piješ pilule da nisi normalan.Ali ak sam u dugoj ,stabilnoj vezi i btw.mungos u kojoj nitko nikog ne vara(al očito da je monogamna veza u današnje vrijeme čudo prirode) koji će mi.. pilule i kondomi(to je za mene samo bacanje novca kojeg nemam)- ponavljam to je moje mišljenje i moja situacija.I ne pokušavam nikog u ništa uvjeriti.
Zašto ima toliko pobačaja- vjerujem da nitko ne bi pobacio da zatrudni u vezi u kojoj postoji ljubav...ima toliko pobačaja zato što su većina tih mladih djevojaka promiskuitetne pa koriste pobačaj kao kontracepciju što strašno osuđujem,a usto su premlade pa ni one a očito ni njihovi partneri nemaju pojma o sexu, a usto još i popuše razne boleštine- takvi tipovi ljudi bi trebali koristiti kontracepciju- samo tvrdim da ljudima poput mene to nije potrebno ako znaju što rade..

btw wendy ne znam kak si zaključila da pljujem po ljudima koji su odgovorni pa koriste kontracepciju ak sam u svom gore postu navela da je to stvar izbora i dogovora među parovima...a to se mene ne tiče tj jebe se meni kak se neko drugi jebe..ja sam navela sam svoju situaciju- da ak se slučajno pojavi još neko ko ne koristi kontracepciju da se ne osjeća ko izrod tu među vama pravednicima i odgovornima...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 17:34 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e vidim pisane su neke činjenice i neka nagađanja...samo sam htjela napomenuti da ni pilule ni kondomi nisu 100% sigurni...prema tome nikad ne znaš...a nedo bog da se omakne a moguće je pa da vam ženska ostane trudna ili dobije spolno prenosivu bolest...aaa onda će biti...pa kako???ona pije pilule...joj joj ne znam i slažem se i ne slažem se sa dosad navedenim...stavite se u našu poziciju...nijedna baš ne želi prerano ostati trudna...pogotovo sa dečkom s kojim ne namjerava provesti ostatak života..hehe a možda i tjedna...ne znam zašto je toliki problem koristiti kondom??? ako mi možemo 21 dan uzimati pilule a jebemu miša pa možete i vi na nekoliko minuta (heheh više ili manje) staviti kondom...u čemu je problem??? Wink Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2006. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold, ja nisam u svom postu mislila isključivo na tebe niti sam imala namjeru da to shvatiš osobno. Ali, vidjela sam da si već drugi put, ako se ne varam, spomenula nešto u smislu kako su svi previše uplašeni bez razloga i ako se toliko boje da se ne moraju seksat i slično.

Sad vidim da imaš predrasude o djevojkama koje su pobacile. Ne vidim zašto bi one trebale biti promiskuitetne i zbog čega bi većina njih imala spolne bolesti? To uopće nije slučaj. Ima promiskuitetnih ljudi i ima onih koji to nisu. Spolnu bolest mogu dobiti i jedni i drugi. Nitko nije rekao da ne vjeruje u monogamne veze (odnosno, ogradit ću se, ja osobno nisam rekla jer za mene samo takve dolaze u obzir) ali uglavnom su sadašnji partneri imali partnere i ranije i možda će imati i kasnije. O tome se radi. A ako u svakoj vezi tvrdimo da nam ne treba zaštita jer smo u vezi... to ponašanje je neodgovorno. Ali, nipošto ne želim ciljati na tvoju situaciju jer, ako ti smatraš da vama zaštita nije potrebna, to je isključivo stvar tebe i tvog dečka.

A ono što si rekla da bi samo promiskuitetne osobe trebale koristiti zaštitu... to nipošto nije istina. Navela sam već svoj slučaj, ali da ponovim. Ja, dakle imam HPV, a dobila sam ga kao djevica i za mene se može reći sve osim da sam promiskuitetna. Dakle, da ga slučajno papa testom nisu otkrili, mogla sam prenijeti virus svom budućem partneru. A kako bih mogla i pomisliti da imam spolnu bolest kada nisam imala odnos? Eto, o takvim se slučajevima radi. A moj nije ni malo rijedak. Samo za informaciju, kad sam već kod HPV-a, više od 90 % žena dođe u dodir s virusom. Samo što se nekima bolest ne javi jer ga tijelo "pobijedi".

No, da se vratim na oralnu kontracepciju. Tvoj stav je da tebi zaštita ne treba i iz toga se usuđujem zaključiti da bi se znala odgovorno ponijeti da ti se dogodi trudnoća. Rekla si kako nitko ne bi pobacio u vezi u kojoj postoji ljubav. Hm, to je sad već druga tema, ali moraš shvatiti da ima jako malo veza poput tvoje danas, odnosno da ljudi puno češće mijenjaju partnere i da se veliki broj "zaljubljuje" malo-malo. A mislim da nijednoj djevojci danas nije životni cilj zatrudnjeti u dvadesetoj godini.

OK je to što braniš svoj stav, u jednu ruku te razumijem. Ali, kažeš da si rekla kako je to stvar izbora. pa, i nisi baš tako rekla. Npr. citiram te "Ak ste toliko isfrikirani zbog boleština i neželjene trudnoće prestanite se ševit...jednostavno...Mislim, da je tako lako zatrudnjet bilo bi nas Hrvata puno više..eto ja sam vam živi dokaz da nije lako" To nije nešto što bih ja htjela da pročitaju neke curice koje bi to shvatile kao neku vrstu opravdanja za nekorištenje kontracepcije, Mislim da je bolje da djevojka od 18 koja ima odnose bude "isfrikana" nego da riskira trudnoću ili spolnu bolest.

Ne zam jesi sad shvatila bit onoga što sam ti htjela reći. To nipošto nije bio pokušaj rasprave, ni napadanja tebe, a pogotovo ne svađe. Pa, bilo bi dosadno, uostalom, da svi o svemu imamo jednako mišljenje. A ako tebi moje smeta, onda više neću odgovarati na tvoje postove u ovom topicu i problem riješen.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2006. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam rekla da sve žene na sve pilule jednako reagiraju. Eto, moja sestrična ima organizam da ne podnosi nijedne (da, ginekolog ih je prepisao!!).
Znam da se n udebljaju sve žene, dogode se čak i pozitivne nuspojave, manje bolova kod mjesečnice, lice se očisti od akni...
Ali, ne znaš dok ne probaš.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2006. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boze boze...uzas..ko`da sam na ginekoloskom stolu...oc rec u gin. ordinaciji...aj sad jos nebrojite koje ste probleme imali sa vasim spolnim org...i to je genijalno! Eh...vec jesu pojedinci... ajmeeeeeeeeeee!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2006. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@wendy
Da, imam predrasude o djevojkama ili ženama koje su pobacile.Ali naravno ne prema svima, nisam protiv pobačaja.Ali sam protiv toga da se pobačaj koristi kao oblik kontracepcije, da ga se olako uzima(tipa šta ima veze i ak zatrudnim uvijek mogu pobaciti).
A što se tiče krivog shvaćanja postova- neke curice bi i tvoje postove mogle shvatiti na način- ako koristiš zaštitu to je najviše što možeš učinti kako bi imao siguran sex.Pa ako stavi kondom ja sam sigurna.
Želim reći i da kondomi i ostala kontracepcija nisu rješenje, barem ne potpuno..
Kad bi se partner malo bolje upoznao prije sexa, kad bi se javili neki osjećaji, neko povjerenje, komunikacija- mislim da bi onda uspio saznati i koliko je taj potencijalni partner imao partnerica prije tebe, da li se štitio, da li možda ima kakvu spolnu bolest ili je imao...te doći do zajedničkog dogovora što se tiče kontracepcije-I na taj način ne bi morao biti isfrikiran jer bi znao točno na čemu si( na to sam mislila) Mislim da je to jedini način prevencije spolnih bolesti...A ne samo navući kondom i mislit da si osiguran i skakat iz kreveta u krevet praktički s neznancima..što je rekla sheila ništa to nije 100% sigurno
A ljudi koji su zaraženi sami su si krivi...nitko drugi im nije kriv- jer vjerojatno su spavali s nekim koga nisu dobro poznavali a usto se nisu ni zaštitili jer što ti kažeš misle da se to njima ne može dogoditi..
Evo nadam se da i ti shvaćaš što ja želim reći, jer vjeruj mi ja shvaćam tebe, ali dodajem da koristiti kontracepciju jednostavno nije dovoljno da bi se zaštitio..
I naravno da mi ne smetaju tvoji postovi a ni to što odgovaraš na moje..Wink

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2006. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, Marigold, mi se izgleda slažemo samo smo bile u nesporazumu Wink Slažem se potpuno da nije dovoljno samo staviti kondom i potom skakti iz kreveta u krevet, a biti zaštićen od spolnih bolesti.

Također, slažem se i da pobačaj ne smije biti kontracepcija, nipošto.

Jedino s čim se ne slažem je da su si svi koji imaju spolnu bolest sami krivi. Uglavnom da, ali ne uvijek. Znam iz iskustva, mogla sam pokupit taj virus npr. kod ginekologa, na bazenu... tko zna gdje. A to su stvari na koje ne možeš utjecati. Da sam kojim slučajem tada imala odnose bez zaštite, vjerojatno bi taj dečko danas bio okrivljen ni kriv ni dužan Wink

A zloćo, ti opet filozofiraš Wink Ovo je takva tema, pa ako te ne zanima ne čitaj Tup, tup

Mada ne bi bilo loše da i ti kao muško ne smatraš ovu temu isključivo ženskom - možda ti jednom nešto od toga zatreba Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2006. 23:16 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Eto, Marigold, mi se izgleda slažemo samo smo bile u nesporazumu Wink

Eto šta su ti žene... Nabrijale atmosferu, očekuješ dobar cat-fight, kad one, naravno nakon podužeg prepucavanja na granici incidenta, odjednom zaključe da su se cijelo vrijeme slagale, samo su bile u nesporazumu?! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2006. 23:32 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la: ›
Eto, Marigold, mi se izgleda slažemo samo smo bile u nesporazumu Wink

Eto šta su ti žene... Nabrijale atmosferu, očekuješ dobar cat-fight, kad one, naravno nakon podužeg prepucavanja na granici incidenta, odjednom zaključe da su se cijelo vrijeme slagale, samo su bile u nesporazumu?! osijek031.com smile


A, sad... nije to baš bilo na granici incidenta, a nije bilo ni poduže prepucavanje. Nemoj cjepidlačit sad Razz Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fićo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2006. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva sad oralna kontracepcija..šta sve ljudi neće izmisliti.......uskoro će biti i analna kontracepcija.....Smile .....ne...stvarno..podržavam oralnu kontracepciju......freedom and power.....ili power and chaos....

_________________
Exclamation Question ......EKIPA PSIHIJATRIJA...... Question Exclamation
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trupac
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2006. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Raspitao sam se. Prema svim informacijama, ne postoji izravna veza izmedju pilula i debljanja i dlakavljenja.


Ih... općepoznata stvar. AB pilule će ti svaki pametni ginekolog preporučiti. Samo eto. Roditelji i crkva opet znaju bolje ili koja vam drago industrija mitova.

Ne postoji ni izravna veza između breza i alergije na njihovu pelud pa je voljom građana iskrčen drvored u Čevapovićevoj.

Nisu valjda svi alergični? Ne postoje li tablete za to? Ako si bolestan liječi se. To je kao netko kaže: "Ja sam alergičan na čokoladu." I sutra čokoladne proizvode skidaju s polica dućana, uvode ogromne carinske tarife i sl.
Puno ljudi nasreću uživa u čokoladi.
U ovom gradu odavno nema onih koji uživaju u brezama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2006. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, dečki. Počeli su proizvoditi i oralne kontraceptive za muškarce. Baš me zanima koliko vas će se odlučiti za takvu vrstu zaštite...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: