Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oralna kontracepcija - pilule

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2006. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › sto ce reci ne voli me sex stavi qrton;jebi;svrsi;skini qrton. bez veze. bolje mi je drkanje.


S ovim se potpuno slazem.

Doduse, kondom ide kad je na operacijskom stolu riba za koju mislim da bi mogla spadati u rizicnu skupinu.

Kondom u vezi?! Hmm... no tnx. bas zbog toga sto je seks trajnija sesija gdje ima svega, a ne samo straightforward skolski put do orgazma.

Definitivno mi je smijesno kad riba argumentira da nece pilule jer ce se udebljati ili ce joj narasti brkovi. Mislim, jest da vecina pilula ima estrogena i da moze utjecati na hormonku (ne)ravnotezu, ali deblja se od hrane za tov, a dlakavi od gena.

Fala kiti, danas postoji porpilican broj tableta, zato se i ide kod ginitja za preporuku, kako kasnije ne bi bilo sranja zbog estrogena.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2006. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › hmm... jel se nos broji kao jedna rupa il kao dvije ? Smile))))))


Jel' se usta mnoze s koeficijentom dva, jer su rupa s mozgom?! ;-)

Marigold je napisao/la: › Da, i to bez kondoma..zapravo nikad ne koristimo kondome jer smo u monogamnoj vezi pa se ne moramo bojati spolnih bolesti...


Vjerujem da isto tvrdi i 99% zena muzeva koji ih varaju. I vice versa, naravno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2006. 21:48 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Definitivno mi je smijesno kad riba argumentira da nece pilule jer ce se udebljati ili ce joj narasti brkovi. Mislim, jest da vecina pilula ima estrogena i da moze utjecati na hormonku (ne)ravnotezu, ali deblja se od hrane za tov, a dlakavi od gena.

Fala kiti, danas postoji porpilican broj tableta, zato se i ide kod ginitja za preporuku, kako kasnije ne bi bilo sranja zbog estrogena.


hmmmm.. ima jako puno cura koje NE MOGU piti pilule zbog hrpe nuspojava, sto je stvarno nezgodno..Nije da iz prve ruke znam niti bih voljela osjetiti na sebi, jer ima i tih manjih koji su već sami po sebi višak, no eto, zanemaruje ih se u korist nekog mira u glavi..i krevetu. Smile
Ali realno, to je živo sranje! Svjesno si štetiš jer nikada ne možeš znati kako će ti tijelo reagirati na njih sutra, za godinu, 5 ili više... Pre "olako" se danas gleda na sve to..evo uzimam sebe, kad si provrtim u glavi sve te pizdarije vezane uz ab-pilule dođe mi da se ošamarim! ..a da ne govorim o muskoj populaciji "kaaaakva je to cura koja nece piti pilule??" ..ja bi rekla pametna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2006. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Anita, prema informacijama kojima raspolazem, velika vecina zena ne bi trebala imati nikakvih nuspojava, posljedica i sl. zbog upotrebe odgovarajucih pilula. Problemi nastaju kada se cure srame otici i pitati ginitja koje bi im pilule odgovarale, pa gutaju ono sto guta i njena najbolja legica.

Pilule postoje kojih 40tak godina i vjerujem da su se prilicno unaorijedile od svojih prvih dana, a i 40 godina je dovoljno vremena za uocavanje ostalih eventualnih stetnih nuspojava.

Sto se tice muskog odnosa prema ribama koje ne piju pilule - hebiga, uvijek smatram da je to njena/njihova odluka, ali prije nego odluci cu joj rado pomoci u edukaciji i upoznavanju s cijenicama... ;-)

P.S. i ja bih rekao da je pametna, pogovoto ona koja bi se mogla okarakterizirati kao "udavaca". ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2006. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A, OK, pilule kao zaštita od trudnoće u većini slučajeva jesu prihvatljive no kondom je, kao što svi znamo, jedina zaštita (osim apstinencije, naravno) od spolno prenosivih bolesti. I, ne bih se tu složila da je potreban samo kod sumnjivih "riba" Wink , bilo muških, bilo ženskih.

A što se tiče nuspojava kod pilula... Mungos, tu imaš pravo da se žena ne deblja od samih pilula, no kako se mijenja hormonska slika, tako se događaju i druge stvari u tijelu žene. Ne kod svake, naravno, ali vjerojatnost je velika. Apetit se jako povećava, a masno tkivo se lakše skladišti... Danas većina djevojaka vrlo rano počinju sa spolnim životom i besmisleno je da se netko od sedamnaeste godine, recimo, truje pilulama jer one, dugoročno gledano, mogu uzrokovati probleme ako ih se predugo koristi. A pretpostavimo da će nas većina u braku piti iste, pa ti to dođe dugo, a nije baš preporučljivo. A što se tiče različitih tipova tableta... sve je to u osnovi vrlo slično, ali postoje nijanse u kojima se razlikuju. Kako bi se najpreciznije odredilo koje kome odgovaraju potrebno bi bilo, uz još koju pretragu, napraviti hormonsku sliku. Ali, nije stvar u djevojkama jer većina za to i ne zna. problem je što to ginekolozi, iz meni nepoznatih razloga, uglavnom ne rade.

A sad smo skroz u offtopicu, ali eto...

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2006. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Anita, prema informacijama kojima raspolazem, velika vecina zena ne bi trebala imati nikakvih nuspojava, posljedica i sl. zbog upotrebe odgovarajucih pilula.


I to si pročitao na Wikipedii pretpostavljam? Zar nemamo ti i ja zajedničku prijeteljicu koja je imala gadnih problema i to upravo zbog AB pilula? Nisu te komplikacije uopće toliko rijetke i zanemarive...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 6:50 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Pilule postoje kojih 40tak godina i vjerujem da su se prilicno unaorijedile od svojih prvih dana, a i 40 godina je dovoljno vremena za uocavanje ostalih eventualnih stetnih nuspojava.


yeah right.. Hormonska tableta je hormonska tableta, i prije 40god i sada.. Te nijanse su se mogle promijeniti jer su ih možda tada počeli praviti u dozama za konje a sada su ih malo prilagodili čovjeku!! Confused

Leteci mungos je napisao/la: ›
P.S. i ja bih rekao da je pametna, pogovoto ona koja bi se mogla okarakterizirati kao "udavaca". ;-)


Jaoooooooo....
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ocu djecu i nikakve pilule ni qrtoni ne dolaze u obzir.

tenkjuverimač!

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2006. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Definitivno mi je smijesno kad riba argumentira da nece pilule jer ce se udebljati ili ce joj narasti brkovi. Mislim, jest da vecina pilula ima estrogena i da moze utjecati na hormonku (ne)ravnotezu, ali deblja se od hrane za tov, a dlakavi od gena.

Dlakavi se i deblja i od hormona, dragi moj, raspitaj se malo. Evo, ja pijem pilule, ali, na sreću, nisam imala mnogo nuspojava, osim laganog debljanja. Zato je moja sestrična imala milijun problema, glavobolje, debljanje, prištići i svašta nešto... No, htjela ih je piti, isprobala razne i na kraju je morala na cijepljenje. Sad ih smije piti, ali nakon koliko problema...
Stoga mislim da je lakše poslati mužjake na vazektomiju, koja je, usput rečeno, povratan proces. Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.09.2006. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
toni je napisao/la: › sto ce reci ne voli me sex stavi qrton;jebi;svrsi;skini qrton. bez veze. bolje mi je drkanje.


S ovim se potpuno slazem.

Doduse, kondom ide kad je na operacijskom stolu riba za koju mislim da bi mogla spadati u rizicnu skupinu.

Kondom u vezi?! Hmm... no tnx. bas zbog toga sto je seks trajnija sesija gdje ima svega, a ne samo straightforward skolski put do orgazma.

Definitivno mi je smijesno kad riba argumentira da nece pilule jer ce se udebljati ili ce joj narasti brkovi. Mislim, jest da vecina pilula ima estrogena i da moze utjecati na hormonku (ne)ravnotezu, ali deblja se od hrane za tov, a dlakavi od gena.

Fala kiti, danas postoji porpilican broj tableta, zato se i ide kod ginitja za preporuku, kako kasnije ne bi bilo sranja zbog estrogena.


za pocetak jedno pitanje: Dali bi ti pio pilule svaki dan ????
Inace ako imas imalo zdravog razuma jasno ti je da svakodnevno kljukanje pilulama nije zdravo ni za jedno zivo bice na ovoj planeti.
O nuspojavama tableta necu pricati jer vidim da si totalno neupoznat sa njima, tj. po tvom komentaru zakljucujem da si na pijačnoj naobrazbi naucio sve o nuspojavama.


P.S. Sad kad budu u slobodnoj prodaji na trzistu pilule za musku kontracepciju budi primjer drugima i koristi ih.
a možda i alternativa u obliku vazektomije Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.09.2006. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Definitivno mi je smijesno kad riba argumentira da nece pilule jer ce se udebljati ili ce joj narasti brkovi. Mislim, jest da vecina pilula ima estrogena i da moze utjecati na hormonku (ne)ravnotezu, ali deblja se od hrane za tov, a dlakavi od gena.

Dlakavi se i deblja i od hormona, dragi moj, raspitaj se malo. Evo, ja pijem pilule, ali, na sreću, nisam imala mnogo nuspojava, osim laganog debljanja. Zato je moja sestrična imala milijun problema, glavobolje, debljanje, prištići i svašta nešto... No, htjela ih je piti, isprobala razne i na kraju je morala na cijepljenje. Sad ih smije piti, ali nakon koliko problema...
Stoga mislim da je lakše poslati mužjake na vazektomiju, koja je, usput rečeno, povratan proces. Smile


povratan proces !?! ha ha ha ....mozda samo u tvojim snovima

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Stoga mislim da je lakše poslati mužjake na vazektomiju, koja je, usput rečeno, povratan proces. Smile


da nisi gledala seinfelda neki dan???

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2006. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nek vama podvezu jajnike...kakve ideje vam samo padaju napamet...kad se pita oc`mo li djece? Ne bih...karijera..bla bla bla...aj pilulice? Jooj nec debljam se...bla bla bla...aj kondom? Joooj nije to to...ben ti pa nec`mo se ni ebat onda...nist`vam ne pase...vazektomija...maj es!!!! A zena...nista vam ne pase...svi bi se ebali al da im ne udje...jea vrajt!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2006. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: › Dlakavi se i deblja i od hormona, dragi moj, raspitaj se malo.
Raspitao sam se. Prema svim informacijama, ne postoji izravna veza izmedju pilula i debljanja i dlakavljenja. Kao sto rekoh - deblja se od hrane, a dlakavi od gena. Prve tablete (dakle, one prije 40 godina) nisu bile dovoljno razvijene, pa je bilo nuspojava, ali danas se proizvode pilule s razlicitim koncentracijama hormona i sl.

Btw. trebam li ponoviti da se debljas od hrane?! Smile

Poznam ljude koji ne piju pilule, a debljaju se. Jednako tako poznajem ribe koji su dlakave bile prije nego su pilule vidjele u izlogu. Kako to objasnjavas?!

Ja objasnjavam cinjenicom da ne postoji izravna veza izmedju pijenja pilula i te dvije nuspojave.

Citat: › Zato je moja sestrična imala milijun problema, glavobolje, debljanje, prištići i svašta nešto...
Jel' sestricna bila kod ginitja i jel' joj on prepisao pilule?

Citat: › Stoga mislim da je lakše poslati mužjake na vazektomiju, koja je, usput rečeno, povratan proces. Smile


Ne znam zasto ovu raspravu dozivljavas kao macisticki napad i frajersku neupucenost!? Hebote, nisam rekao da bih ucijenio ili forsirao ribu da guta pilule. Samo sam rekao da su mi smijesni argumenti o debljanju i dlakavljenju, jer znam da su temeljini na bapskim pricama.

Vjerujem da velika vecina (necu napisati "sve") riba ima sranja s pilulama jer se srame/lijene su za otici kod ginitja i traziti odgovarajuce pilule, pa kupuju one koje su najjeftiniji ili one koje im piju legice.

Bitno da su takve najglasnije kad svoju neumjerenost u hrani pravdaju s pilulama. Kao, eto, jadnice, to je njihova zrtva za siguran (bezbrizan) snosaj... yeah, right... a, prve su na valovu kad se janje trantchira...;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2006. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: › yeah right.. Hormonska tableta je hormonska tableta, i prije 40god i sada.. Te nijanse su se mogle promijeniti jer su ih možda tada počeli praviti u dozama za konje a sada su ih malo prilagodili čovjeku!! Confused


Eto, vidis, sama si dala odgovor. Dakle, potpuno ti je jasno o cemu govorim. ;-)

fallen-angel je napisao/la: › za pocetak jedno pitanje: Dali bi ti pio pilule svaki dan ????
Da sam zensko i da se ne zelim udati, prekinuti skolovanje, sjebati si zivot, pobaciti, svaki mjesec imati traume zbog iscekivanja, a da zelim uzivati u snosaju sa svojim stalnim partnerom - odgovor je DA.

Citat: › Inace ako imas imalo zdravog razuma jasno ti je da svakodnevno kljukanje pilulama nije zdravo ni za jedno zivo bice na ovoj planeti.
Nemam zdravog razuma. A i da ga imam, prvo bih se informirao.

Citat: › O nuspojavama tableta necu pricati jer vidim da si totalno neupoznat sa njima, tj. po tvom komentaru zakljucujem da si na pijačnoj naobrazbi naucio sve o nuspojavama.
Naravno. Kad se otrijeznim odem do
http://en.wikipedia.org/wiki/Oral_contraceptive#Side-effects
i onda skontam da su moje alkoholne vizije bile prosocke. Da nisam shaman?!

Btw. tonya, 50% zena se udeblja, a 50% smrsavi. Zna biti zajeban taj postotni racun i statistika, a? ;-)

Citat: › P.S. Sad kad budu u slobodnoj prodaji na trzistu pilule za musku kontracepciju budi primjer drugima i koristi ih.
Nakon sto prodje odredjeni broj godina njihove widespread upotrebe, mozes biti siguran da se necu libiti to piti (jasno, prije toga cu provjeriti kakve mi najbolje odgovaraju)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: