Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - NEPOKORENI GRAD

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOva tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2006. 15:33 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › IMHO, mislim da to nema veze s ratom (bar se nadam da je i autor tako mislio), nego s cinjeniom da je Osijek pokoren od trgovackih lanaca, ljudi u njemu su pokoseni od bolesti zvane konzumeritis.

Grad je pokoren centralistickom poreznom politikom potpomognutom laznim regionalistima...

Eh...


Hmmm... Mungos? A da nemaš ti svoje prste u tome? Ti jedini imaš drugačiju teoriju o događaju.. ajmo provest istragu na forumu Laughing Wink

Ma zezam se, htjedoh reći nešto na što me podsjetio ovaj tvoj post. Idem sad malo u offtopic, ali nadam se da ćete mi oprostiti. Embarassed

U petak sjedimo frendica i ja pored Konzuma, kad ono dolazi neki tata-mata, sav nabrijan, iz ušiju mu izlazi para, a iz očiju sjevahu mu munje Wink Uglavnom, proklinjao je... vlasnika( jel da ne spominjemo imena), skidao mu sve svece s neba i tako dalje, proklinjao sve "pedere koji su se na tuđi račun obogatili", a nakon toga je (bezuspješno) pokušavao razbiti staklo Konzuma. Trudio se jedno četrdesetak minuta... pa je odustao i nastavio sipati psovke kakve još nikad nisam čula.

A frendica i ja smo, ono, nastavile piti svoju cugu i čekale kamen u glavu Wink A, ako je tvoja teorija točna, možda smo mogle spriječiti ovaj incident, a usput i ovu prepirku na forumu tako što bismo nazvale murju Confused Sad sam posumnjala da je taj isti frajer prešarao "NE" na tom natpisu Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Forever Defiant
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 16:39 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Forever Defiant je napisao/la: ›
Sto pricas ti, jesi normalan?????? Sto je onda onih 2000 ljudi oko grada u jesen i zimu 1991. izigravalo, jesu mozda priređivali dobrošlicu četnicima???? Nemoj vise pisati takve nebuloze. Ljudi su ginuli za ovaj grad i taj natpis je bio simbol njihovog otpora i zrtve koju su polozili.... Nemogu vjerovat da netko moze biti toliko glup.......


I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...


Satnija glupana te pravila. Gledaj Mišo, kad su provaljivali Avari, Osijek je pao šaptom. Kad su turci stizali, Ilok Vukovar i Osijek padoše u istom danu. Kad su dolazili Austrijanci, i onda se rezala meza.
Kad su stizale ustaše, Osijek se objeručke prihvatio uloge graničnog grada.
Kad su stizali partizani, Osječani daše svoj obol borbi razbijajući okupatorske natpise "Siemens", "Robert Bosch" i slično.
1991. sam i ja bio tu, konju, ali sam od tada malo nešto i naučio o povijesti.
Te drkave godine Osijek se spasio zahvaljujući hrabrost tisuću, dvije ljudi u Vukovaru gdje je JNA slomila zube.
15. 1. 1992. Hrvatskoj je međunarodno priznata neovisnost, JNA se mora povući iz RH, što znači da ovdje ostaju samo vojnički neobrazovani bradonje što kuhaju grah igule luk po šumi i nikakvog daljeg napredovanja nema.
Taj status quo, gdje je ostalo naoružanje JNA kao jezgra za VRSK, ali ne i vještina ratovanja stvara prekrasne mogućnosti za šverc i trgovanje.

Jebem te glupog.
Osijek nema svoju konstantu.

I jebo te starkelja iz NOBa.



Ti ocigledno imas ozbiljnih problema. Ne znam gdje si to bio u Osijeku '91, jer ako pises ovakve gluposti, ocito lazes ili imas neki teski poremecaj odnosa prema realnosti... I Osijek je kao i Vukvar napadan od ljeta '91. Kada je Vukvar pao, Osijek se branio jos par mjeseci dok nije UN dosao. Za ovaj grad, su ginuli mladici sa srcima vecim od tvog mozga. I zbog njih je Osijek 1991 ostao NEPOKOREN!!! Za ove ostale pirmjere me zivo zaboli, jer u tim vremenima nisam zivio niti stoga mogu sto reci o tadasnjim Osjecanima. No ocito ti imas neke telepatske sposobnosti kada vidis takve stvari....

Ma jebi ak hoces, al znas, mene ti to bas i ne uzbuđuje, jer za razliku od tebe, nemam afinitete prema istom spolu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shorty je napisao/la: ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Forever Defiant je napisao/la: › I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...


Ovo provjerena informacija, ili nagadjanje?!


Provjereno,provjereno... Uhitili su starkelju,izvući će se čoban s nekom mini kaznicom 100%,a trebali bi mu zaljepit neku kaznetinu za primjer ostalima da ne diraju ono što je nama sveto!


Provjereno je jedino da stari ima 61.g,dakle rođen je 1945. dakle nikako nije mogao biti heroj NOB-a,ali možda je bio heroj DOMOVINSKOG RATA,pa kada je vidio da nakon tolikih ljudskih žrtava ,među svojim suborcima,prijateljima susjedima,tolikih materijalnih razaranja dođoše neki ''DIVLJI'' benetoni,antonazzi,todorići,gucići,kutlići,dojče telekomovci,silni bjelosvjetski menađeri i dušebrižnici te pokupovaše silnu ''osječku imovinu'' koju je i on stvarao, za budzašto,pa kad je možda on ostao bez posla,pa se možda dočepao neke mirovinice od 1000 kn,pa kad je vidio da mu kćerku neki bjelosvjetski biznismen izrabjuje za 1800 a zet radi za recimo starog pijanca kurtića na baušteli po cijeli dan za 2500,a knjige i oprema za školu za unučad su koštale 3000 kn,pa kad je saranio ženu koja je za vrijeme rata oboljela '' na živce''stepeći za njega i djecu,a nakon toga toga umrla od raka želuca,jer nije imao 5000 eura da plati doktoru za operaciju,ali je zato svakako morao uzeti kredit za sahranu staviti kuću pod hipoteku...itd,itd..E KAD JE SVE TO VIDIO..ONDA JE VIDIO DA JE I OSIJEK I CIJELA HRVATSKA I SVI MI U NJOJ POKORENA DO KOLJENA..naravno na ''fin ,elegantan i eurposki način''..

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2006. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravio si dodati da pati od ptsp-a...pa neka onda uzme pistolj,ode u sumicu...stavi cijev na celo i oslobodi jedan tanjur hrane vise dnevno za svoju obitelj...pola kg kruha vise za baciti golubovima...a da ne govorim da postedi sve ljude ovog grada uopce sa ovakvim gnjusnim djelima...ma koji k pa kome je lako danas uopce??!! Ako je htio nekakvo radikalno rjesenje...ma idi pa se baci sa mosta uz natpis Hrvatska me je ubila!!!Tko pita da li ti imas sto za stolom za jesti?Tko pita ima li moje dijete za knjige u skoli?! TKO....? Ama bas nitko!!Ok i zato sada idem fino srusiti spomenik na trgu u Tvrdji!!!!
VIVA LA REVOLUCIJA !!!

EDIT; da rezimiram...mene osobno dira ovo sto se okomio na taj simbol grada Osijeka...za sve drugo me nije briga...i jos me onaj divljak sa nekog brda Bogu iza nogu ubode u sred pameti sa onim postovima...kata-faking-strofa!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2006. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Mislim da za sada takve stvari ne treba shvacati preozbiljno, bitno je da ne predju u naviku. ;-)

Forum: Društvo, život, lifestyle Postano: 18.09.2006. 20:30 Naslov: Da li je netko bio na KUBI????
8 je napisao/la: ›
Jebl'a majku ako si ti normalna. Svaki slobodoljubivi čovjek...
... Nađi si neki dobar falus i puhni u nj, ne moraš govorit gluposti na svakom koraku, ima i mladih i neukih koji ovo čitaju...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zloco_os je napisao/la: ›
Zaboravio si dodati da pati od ptsp-a...pa neka onda uzme pistolj,ode u sumicu...stavi cijev na celo i oslobodi jedan tanjur hrane vise dnevno za svoju obitelj...pola kg kruha vise za baciti golubovima...a da ne govorim da postedi sve ljude ovog grada uopce sa ovakvim gnjusnim djelima...ma koji k pa kome je lako danas uopce??!! Ako je htio nekakvo radikalno rjesenje...ma idi pa se baci sa mosta uz natpis Hrvatska me je ubila!!!Tko pita da li ti imas sto za stolom za jesti?Tko pita ima li moje dijete za knjige u skoli?! TKO....? Ama bas nitko!!Ok i zato sada idem fino srusiti spomenik na trgu u Tvrdji!!!!
VIVA LA REVOLUCIJA !!!

EDIT; da rezimiram...mene osobno dira ovo sto se okomio na taj simbol grada Osijeka...za sve drugo me nije briga...i jos me onaj divljak sa nekog brda Bogu iza nogu ubode u sred pameti sa onim postovima...kata-faking-strofa!!!!!!!!!


jedino što nisi rezimirao: a zašto je sve to tako? i zašto nitko ne pita za tebe i tvoje dijete za tvoju socijalu i ostalu raju rvcku..ili smo mi stvarno ''stoka sitnog zuba''..ili ti ipak pišeš i plaćaš porez u Zurich-u..kako ti je i navedeno u lokaciji Rolling Eyes

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo prepucavanje me podsječa na neke topice na Forumu.hr podforum Politika. Laughing

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Forever Defiant
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deltaos je napisao/la (Pogledaj post): ›
jedino što nisi rezimirao: a zašto je sve to tako? i zašto nitko ne pita za tebe i tvoje dijete za tvoju socijalu i ostalu raju rvcku..ili smo mi stvarno ''stoka sitnog zuba''..ili ti ipak pišeš i plaćaš porez u Zurich-u..kako ti je i navedeno u lokaciji Rolling Eyes



ma sve sto si rekao oko situacije u hr i os stoji, no i da je sam Branimir Glavas otisao to krizati, ne bih se ustrucavao zube mu razbiti da ga vidim da to radi. Stvar je u tome sto se simboli i uspomene na heroje nesmiju oskvrnjivati. Unistili su 'Slobodu', unisitili su industriju, unisitli su duh grada, a sada hoce unisitit i zadnje preostale uspomene na neka sretnija vremena, kada se pokazalo tko su pravi ljudi i pravi Osjecani!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2006. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deltaos je napisao/la (Pogledaj post): ›
zloco_os je napisao/la: ›
Zaboravio si dodati da pati od ptsp-a...pa neka onda uzme pistolj,ode u sumicu...stavi cijev na celo i oslobodi jedan tanjur hrane vise dnevno za svoju obitelj...pola kg kruha vise za baciti golubovima...a da ne govorim da postedi sve ljude ovog grada uopce sa ovakvim gnjusnim djelima...ma koji k pa kome je lako danas uopce??!! Ako je htio nekakvo radikalno rjesenje...ma idi pa se baci sa mosta uz natpis Hrvatska me je ubila!!!Tko pita da li ti imas sto za stolom za jesti?Tko pita ima li moje dijete za knjige u skoli?! TKO....? Ama bas nitko!!Ok i zato sada idem fino srusiti spomenik na trgu u Tvrdji!!!!
VIVA LA REVOLUCIJA !!!

EDIT; da rezimiram...mene osobno dira ovo sto se okomio na taj simbol grada Osijeka...za sve drugo me nije briga...i jos me onaj divljak sa nekog brda Bogu iza nogu ubode u sred pameti sa onim postovima...kata-faking-strofa!!!!!!!!!


jedino što nisi rezimirao: a zašto je sve to tako? i zašto nitko ne pita za tebe i tvoje dijete za tvoju socijalu i ostalu raju rvcku..ili smo mi stvarno ''stoka sitnog zuba''..ili ti ipak pišeš i plaćaš porez u Zurich-u..kako ti je i navedeno u lokaciji Rolling Eyes


Eto prvi puta quotam nekoga...cuj stari moj...moju zivotnu pricu ne znas...stoga mogu te prosvijetliti na PM ako te interesira toliko jer ovo nije topic o toj temi...proveo sam ja dovoljno vremena u Hr ne brini...radio za 1800 kn sa uracunatim prijevozom i bonom od 250 kn u Konzumu...i zena i dan danas radi za crkavicu zbog koje mogu sada staviti nekome pistolj na glavu i opaliti bez razmisljanja...no da cu raditi neke idiotske poteze kao gospodin iz ove price...vjeruj da necu...stoga sam se uputio u stranu drzavu...a dalje...malo po malo...vjeruj da nije lako...jer moje dijete ne ide jos u skolu...jer jos ni sam ne znam gdje i sto ce mi zivot dati u buducnosti...stoga...ostavimo se tema koje su nevazne u ovom o cemu smo zapoceli...moj porez ni Svicarska ne uzima... don`t worry...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2006. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislite da osijek nije mogao pasti, samo da je bilo volje od stran jna ? MIslim da bi nas pregazili u roku odma. Srecom to nije bio bas onaj pravi rat, neg vise obracun dva plemena na brdovitom balkanu koja sus se gadjala kamenjem (citaj: granatama) dok su poglavice dogovaralke koje ce cije loviste bit.

ps. nek 'pravi 'rvati' koji se nadju uvrjedjeni ovim odjebu u skokovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2006. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jesmo se svi zapjenili... Bit će da je strakelja svojim činom uspio napraviti united Osijek.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2006. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...gledajući ovako izdaleka cijelu priču, dolazim do zaključka kako su gotovo pa svi OSJEČANI ( a pod tim mislim na ljude koji zaista to i jesu, uključujući i sebe, još uvijek) imaju u sebi dovoljno revolta kako bi se pobunili u zaštiti vlastitih moralnih vrijednosti...ali, pitanje je što se tu može učiniti malo više osim samo pjeniti se po furomima o takvim pitanjima...Osijek je oduvijek bio relativno united, pogotovo dok je bilo gadno sranje...osim u zadnjih sedam-osam godina, kad su neke druge stvari postale u redu, a neke su potpuno izbačene ...i zato se šara, i zato se klinci bodu noževima, i zato se puca bez razloga i zato se slušaju narodnjaci, damn it...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2006. 10:47 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Mislite da osijek nije mogao pasti, samo da je bilo volje od stran jna ? MIslim da bi nas pregazili u roku odma. Srecom to nije bio bas onaj pravi rat, neg vise obracun dva plemena na brdovitom balkanu koja sus se gadjala kamenjem (citaj: granatama) dok su poglavice dogovaralke koje ce cije loviste bit.

ps. nek 'pravi 'rvati' koji se nadju uvrjedjeni ovim odjebu u skokovima.


Ako to za tebe nije bio "baš onaj pravi rat", slobodno preseli tamo gdje je neki pravi rat. Ovaj je za mene bio dovoljno pravi. Možda nisam dovoljno militantno-mačistički nastrojen kao ti, ali se time ponosim!
Nije mi namjera, kao nekim idiotima, zbog nekog komada zemlje s kojim nemam nikakve veze (teoretski govorim) dizati tenzije i zagovarati rasnu, vjersku ili nacionalnu netrepeljivost, i onda kroz nešto godina, kad sve kulminira, gurnuti svoje dijete u rat, bio taj rat više ili manje pravi!
Grozim se u kojoj je mjeri ljudska glupost sveprisutna i koliko je lagano nekažnjeno izjavljivati svakojake budalaštine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne u tom smislu rijeci pravi. bio je podal. bombardiranje, cito tako da se ubija, rusi. nije bila ofanziva na osijek, vec se vojska povukla iz grada. tj. mi smo ju otjerali gadjajuci ih kamenjem. yeah right!

sve su to dealovi bili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2006. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko je spomenuo grafit u vukovarskoj "svi oficiri jna su ratni zločinci" koji je bio prefarban... e... vidjeh jučer si je netko dao truda i ponovno napisao napisano 1991.!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: