Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - NEPOKORENI GRAD

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOva tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2006. 22:10 
Naslov:  Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas (nocas) je netko presarao ono "NE" u "NEPOKORENI"...

Anonymous, sto ti mislis o tome?! Motivi autora?!


IMHO, mislim da to nema veze s ratom (bar se nadam da je i autor tako mislio), nego s cinjeniom da je Osijek pokoren od trgovackih lanaca, ljudi u njemu su pokoseni od bolesti zvane konzumeritis.

Grad je pokoren centralistickom poreznom politikom potpomognutom laznim regionalistima...

Eh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedina regionala bila je SBHS, za koji ljudi i ne znaju.

A što se pokoreni i nepokoreni tiče... dajte molim vas. Osijek je grad koji je svakoj nadirućoj vojsci nosio ključeve, a ovaj mu je put guzicu spasio Vukovar i bezgranična čovječja ljubav prema kriminalu i švercu.

Prešarali su i onaj stari u Vukovarskoj... Stoji samo "XXX OFICIRI JNA XX XXXXX XXXXXXXX".

Osijek je meka za beskralježnjake, mediokretitete... Važno je biti najglasniji. BUAHAHAHAHAHA.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › A što se pokoreni i nepokoreni tiče... dajte molim vas. Osijek je grad koji je svakoj nadirućoj vojsci nosio ključeve, a ovaj mu je put guzicu spasio Vukovar i bezgranična čovječja ljubav prema kriminalu i švercu.


Kojoj su to vojsci nosili "ključeve" ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jole_33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2006. 23:10 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja smatram da je to jos jedan od incidenta na bazi srpsko-hrvatske "ljubavi", kojih je u posljednje vrijeme nazalost sve vise. a mozda i grijesim, osjecki huligani jos uvijek haraju ulicama i ne vjerujem da im se moze stati na kraj. to je stvarno jedan od najvecih problema koje Osijek MORA rijesiti. Jer ga kosta koliko fizicki toliko i psihicki. a sto se tice trgovackih lanaca, stvarno ih ima previse, ali to nije razlog da se unisti najpoznatiji "natpis" u Hrvatskoj. barem ne normalnoj osobi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Kojoj su to vojsci nosili "ključeve" ?


Svakoj.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj je natpis imao status spomenika! Ako ne službeno, svakako u srcima ljudi koji vole ovaj grad i kojima je sa svakom granatom i bombom upućenima prema Osijeku rasla strepnja za život najmilijih po podrumima i po rovovima!
O čemu god da se radi, to je krajnje barbarski čin, jer je za većinu Osječana taj natpis svetinja! Nažalost, ne i za sve. A onaj tko ne zna poštivati tuđe svetinje, ne može očekivati ni da se poštuju njegove.
Ukratko, zgrožen sam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Forever Defiant
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 0:27 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › A što se pokoreni i nepokoreni tiče... dajte molim vas. Osijek je grad koji je svakoj nadirućoj vojsci nosio ključeve, a ovaj mu je put guzicu spasio Vukovar i bezgranična čovječja ljubav prema kriminalu i švercu.



Sto pricas ti, jesi normalan?????? Sto je onda onih 2000 ljudi oko grada u jesen i zimu 1991. izigravalo, jesu mozda priređivali dobrošlicu četnicima???? Nemoj vise pisati takve nebuloze. Ljudi su ginuli za ovaj grad i taj natpis je bio simbol njihovog otpora i zrtve koju su polozili.... Nemogu vjerovat da netko moze biti toliko glup.......


I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Forever Defiant je napisao/la: › I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...


Ovo provjerena informacija, ili nagadjanje?!

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2006. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd kad se ustanovi krivac za ovo sr**nje mislim da cu imati nesto za napisati...no citajuci ove postove malo gore...ne zelim nikoga citirati niti prozivati neukima ali jos manje zelim citati postove koji su toliko idiotski napisani i zadiru u moju osobnu sad cu reci INTIMU jer je ovo moj grad...ne neko bosansko-hercegovacko sastajaliste padusa i ljudi koji nemaju ni trunke postovanja prema necemu svetome...taj natpis je simbol zivota u Osijeku...simbol postojanosti...i ne mogu dozvoliti nikome da ga gazi i degradira... FUJ !!!!! Doticni gospodin ce se prepoznati u ovom mom postu...mene neka ne quota niti mi se obraca... X-ignore !!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Shorty
Offline
Ukupno postova: 81
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 1:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Forever Defiant je napisao/la: › I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...


Ovo provjerena informacija, ili nagadjanje?!


Provjereno,provjereno... Uhitili su starkelju,izvući će se čoban s nekom mini kaznicom 100%,a trebali bi mu zaljepit neku kaznetinu za primjer ostalima da ne diraju ono što je nama sveto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2006. 4:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne samo "kaznetinu"... vec javno imenovanje kroz sav postojeci tisak u Osijeku i sire...jednostavno,cisto radi toga da mu moze pljunuti svatko u usta kad ga prepozna sa slike!!Gade mi se takvi ljudi i sto se mene tice,koji su njegovi motivi za takvo nesto...ma uopce me ne zanima...ravno je sa onim srbo-cetnickim gnjidama i pocetcima rata u Hr...sorry ak se netko osjeca uvrijedjenim ovim postom ali "Ne dirajte mi ravnicu" za mene nije samo pjesma...niti "OSIJEK-NEPOKORENI GRAD" samo parola na zidu... vec ima posve dublje znacenje...
Duboko u srcu !!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zloco_os je napisao/la (Pogledaj post): › Ne samo "kaznetinu"... vec javno imenovanje kroz sav postojeci tisak u Osijeku i sire...jednostavno,cisto radi toga da mu moze pljunuti svatko u usta kad ga prepozna sa slike!!Gade mi se takvi ljudi i sto se mene tice,koji su njegovi motivi za takvo nesto...ma uopce me ne zanima...ravno je sa onim srbo-cetnickim gnjidama i pocetcima rata u Hr...sorry ak se netko osjeca uvrijedjenim ovim postom ali "Ne dirajte mi ravnicu" za mene nije samo pjesma...niti "OSIJEK-NEPOKORENI GRAD" samo parola na zidu... vec ima posve dublje znacenje...
Duboko u srcu !!!!!!

Potpisujem!
Na stup srama s takvim gadovima!
Bilo bi tragiscno i da su neuki klinci napravili ovakvu glupost, a kamoli ovako...
Evo kikirikija Wink

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 9:17 
Naslov:  Re: Osijek - NEPOKORENI GRAD
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Forever Defiant je napisao/la: ›
Sto pricas ti, jesi normalan?????? Sto je onda onih 2000 ljudi oko grada u jesen i zimu 1991. izigravalo, jesu mozda priređivali dobrošlicu četnicima???? Nemoj vise pisati takve nebuloze. Ljudi su ginuli za ovaj grad i taj natpis je bio simbol njihovog otpora i zrtve koju su polozili.... Nemogu vjerovat da netko moze biti toliko glup.......


I da, natpis je prekrizio neki starkelja, ocito jedan od heroja nob-a, murija ga je odmah pokupila...


Satnija glupana te pravila. Gledaj Mišo, kad su provaljivali Avari, Osijek je pao šaptom. Kad su turci stizali, Ilok Vukovar i Osijek padoše u istom danu. Kad su dolazili Austrijanci, i onda se rezala meza.
Kad su stizale ustaše, Osijek se objeručke prihvatio uloge graničnog grada.
Kad su stizali partizani, Osječani daše svoj obol borbi razbijajući okupatorske natpise "Siemens", "Robert Bosch" i slično.
1991. sam i ja bio tu, konju, ali sam od tada malo nešto i naučio o povijesti.
Te drkave godine Osijek se spasio zahvaljujući hrabrost tisuću, dvije ljudi u Vukovaru gdje je JNA slomila zube.
15. 1. 1992. Hrvatskoj je međunarodno priznata neovisnost, JNA se mora povući iz RH, što znači da ovdje ostaju samo vojnički neobrazovani bradonje što kuhaju grah igule luk po šumi i nikakvog daljeg napredovanja nema.
Taj status quo, gdje je ostalo naoružanje JNA kao jezgra za VRSK, ali ne i vještina ratovanja stvara prekrasne mogućnosti za šverc i trgovanje.

Jebem te glupog.
Osijek nema svoju konstantu.

I jebo te starkelja iz NOBa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smirimo tenzije i smanjimo etiketiranje...

Tema je grafit uz kojeg su mnogi Osjecani vrlo emotivno vezani i moguci motivi osobe koja ga je presarala.

Jos uvijek nije potvrdjeno tko je to ucinio i koji su pravi motivi saranja po graffiti-spomeniku.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za počinitelja predlažem crnu misu u petak na središnjem gradskom trgu i jebanje u guzicu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: