Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Spolno prenosive bolesti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2007. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Elena_Os je napisao/la: ›
...kad su u pitanju neke bolesti jednostavno oni koji su zaraženi niječu da jesu odnosno uvjeravaju prvo sebe,a onda druge da su potpuno "čisti" odnosno zdravi...


WTF! Hoces reci da sam zarazan? Smile

A di je nestalo povjerenje u drugu osobu? Ne pricam o nekoj osobi kao sto ti kazes (one night stand) tu nema povjerenja vec samo prihvacas rizik na sebe i na svoju okolicu.... Ali pricam o vezi i kao takvoj temeljenoj na uzajamnom postivanju bar u mom slucaju razloga za brigu nemam jer nitko ne zeli zivjeti u strahu pa samim tih pokusavas doci do neke granice vjerovanja u drugu osobu time sto saznas sta ona/on zapravo zeli. Ako ja steknem dojam da joj odgovaram u postotku u odnosu na neke likove s kojima bi gubila vrijeme i da obostrano ulazemo u nas onda sama prijevara nema smisla a misliti o bolestima mi nije padalo na pamet. Sjediti na dvije stolice je zlo. Puno muljaze, tajni, skrivanja i brisanja poruka, tajna nalazenja.... previse mi je to zajebancije!


Htjela sam reći da je sve više onih koji se spuštaju na niske (životinjske) nagone i koji u "ključnom trenutku" upoće ne razmišljaju o posljedicama koje mogu biti kobne( i za njih same i za osobe s kojima su trenutno i naravno za one s kojima će tek biti),već samo utažuju svoju potrebu...

Kao što si rekao radi se tu o puno tajni, skrivanja, muljaža i ostalog koje se na kraju iz te jedne one night stand navike uvuku kasnije i u samu vezu(bilo ljubavnu bilo prijateljsku)...osoba jednostavno više ne može prestati lagati i muljati i kad bude "uhvaćena" i dalje laže...
Znam slučaj meni jedne jako bliske osobe i o njoj upravo pišem... Osoba za koju bi donedavno dala ruku u vatru je postala upravo takva...smatrala sam ju jako inteligentnom i zrelom osobom i mislila sam da je stvarno ostala iskrena kakvu sam ju upoznala...ali jednostavno iz dana u dan uviđam da su ju te one night stand veze uništile i da ju i dalje uništavaju ,a da ta osoba toga sama nije ni svijesna...
I tko na kraju pati i ispašta u svemu(i što se zdravlja tiče ,a i osjećaja)!?!
Po primjerima iz okoline vidim da su to nažalost osobe koje nisu sklone takvim egzibicijama,koje imaju jednog stalnog partnera i kojima taj isti "pokloni zajebanciju" i naravno nastavlja ju širiti s jednim partnerom i još jednim i tako u nedogled... i naravno ona poznata to se meni ne može dogoditi...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 13:31 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek se ubo na iglu, ali radi se i o spolno prenosivim bolestima.
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=76755
"Svjestan činjenice da se tim činom možda zarazio nekom od brojnih prenosivih bolesti, istog je dana zatražio liječničku pomoć. Kako doznajemo, u KBO-u se testirao na hepatitis C i HIV, i dok je za hepatitis nalaz bio negativan, rezultate za HIV još uvijek očekuje."
U 2007. godini valjda bi i novinari trebali znati da kod virus HIV-a postoji vrijeme inkubacije pa mu negativni rezultat ne može značit olakšanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odvratno... odvratnoooooo

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
čovjek se ubo na iglu, ali radi se i o spolno prenosivim bolestima.
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=76755
"Svjestan činjenice da se tim činom možda zarazio nekom od brojnih prenosivih bolesti, istog je dana zatražio liječničku pomoć. Kako doznajemo, u KBO-u se testirao na hepatitis C i HIV, i dok je za hepatitis nalaz bio negativan, rezultate za HIV još uvijek očekuje."
U 2007. godini valjda bi i novinari trebali znati da kod virus HIV-a postoji vrijeme inkubacije pa mu negativni rezultat ne može značit olakšanje.


Ne mogu vjerovati!!!!!Pa još smo u osnovnoj učili o vremenu latencije,a da ne spominjem koliko puta sam pročitala u časopisu i čula u nekoj emisiji...i sad će se opet vaditi na lapsus calmi...a i najbolje da liječnik pacijenta nije pitao kad se taj nesretni događaj dogodio i objasnio mu kada se može izvršiti testiranje...jao same gluposti... Rolling Eyes

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najgora spolno prenosiva bolest su djeca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva izjava...straasno.... Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
flatline
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: dno Drave ispod željezničkog mosta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


ajde meguza, cheerup...

bdw, za vrijeme inkubacije je nalaz pozitivan...
no, treba vemena da se akumulira količina virusa, nakon infekcije, i tek onda se može uspješno testirati.
vani postoje kokteli koji se daju u preventivne svrhe ljudima koji, odmah nakon snošaja ili potencijalne infekcije druge vrste, dođu kod doktora. ti kokteli imaju, navodno, pozitivnu stopu izlječenja. s druge strane, ukoliko ne znamo da li je čovjek zaražen kako ćemo znati da li je koktel uspješan... e jebga bolje spriječiti, nego liječiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la (Pogledaj post): › najgora spolno prenosiva bolest su djeca

ovo je samo tebi slično osijek031.com smile

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flatline je napisao/la: ›
Smile


ajde meguza, cheerup...

bdw, za vrijeme inkubacije je nalaz pozitivan...
no, treba vemena da se akumulira količina virusa, nakon infekcije, i tek onda se može uspješno testirati.
vani postoje kokteli koji se daju u preventivne svrhe ljudima koji, odmah nakon snošaja ili potencijalne infekcije druge vrste, dođu kod doktora. ti kokteli imaju, navodno, pozitivnu stopu izlječenja. s druge strane, ukoliko ne znamo da li je čovjek zaražen kako ćemo znati da li je koktel uspješan... e jebga bolje spriječiti, nego liječiti.


Dobro je,znas ti i nesto pametno napisati na ovu temu!

_________________
Bolje biti malo lud nego malo pametan...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 16:51 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, test koji otkriva protutijela na HIV trebao bi se raditi najmanje 6 tjedana nakon rizičnog kontakta. Najbolje je vrijeme između 3 i 6 mjeseci. Ne vjerujem da su mu u bolnici stvarno to radili. Ako jesu... Bravo

U redu je što se frajer testirao, svaka mu čast. Ali dizati ovoliku prašinu po novinama zbog toga stvarno nema smisla.

Naši narkići koji imaju para za heroin imaju i za igle, ne čini mi se da se pucaju mjesec dana s istom i još ju dijele okolo. Ne znači da netko ima SIDU jer se drogira. Uostalom, dolaze oni do igli na raznorazne načine, svašta sam vidjela i čula. Najjače mi je šta se prodaje po ljekarnama - svi imaju dijabetes pa im trebaju nekakve igle Shocked

Osim toga, kolika je vjerojatnost da je netko upotrijebio tu iglu pola sata, sat prije nego što je on na nju nagazio? Ne prenosi se HIV baš ko gripa.

Kod narkomana koji koriste istu iglu problem je što se intravenozno unosi moguće zaražena krv. Kod ovakvih je uboda vjerojatnost za to vrlo, vrlo mala.

Ne kažem da je loše što se testirao niti što je završilo u novinama da se može naći igla u pijesku, ali tekst zvuči tako patetično da bi čovjek pomislio da je frajer sve moguće spolno prenosive bolesti pokupio jednim ubodom na iglu. Ako je igla dugo tamo, veća mu opasnost prijeti od tetanusa.

I ja sam se tijekom srednje koji put ubola nakon vađenja krvi i neću reći da mi je bilo svejedno. Ja sam, eto, neodgovorna pa se nisam testirala premda ne mogu reći da se nekad ne sjetim toga. Ali s druge strane, ne treba ni dizati paniku oko svakog uboda na iglu. Više bi trebali paničarit kod seksa bez gumice s nekim koga smo pokupili negdje vani, na jednu noć.

A te malograđanske predrasude me užasno živciraju. Sad će babetine komentirat međusobno kako ti odvartni narkići svugdje ostavljaju te igle koje su prepune virusa, od HIV-a pa nadalje, kako samo drogaši i pederi imaju sidu... Lako je trkeljat, to je problem kojim bi se trebale pozabaviti vlasti. Narkomane treba liječit, a ne osuđivati. No, njima je jednostavnije zatvarati na koju godinu dječicu uhvaćenu s jednom pljugom, dok crkva s druge strane sere kako su kondomi zlo... I onda nam ostaje samo to - da kenjamo, kad nismo sposobni napravit ništa pametno. Uh..

Neću reći da je nemoguće da je išta pokupio tim ubodom, ali ajde, nemojmo pretjerivat

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DojaJa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

24 god, spolno aktivna osoba i nema pojma da gljivice nosi skoro svaka žena u sebi a manifestiraju se u većini slučajeva tijekom stresnog razdoblja....SRAMOTA..reci nam njegovo ime pa da mu se javno smijemo!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2007. 11:58 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još malo iz Glasa.
Kazne: Prostitutki 100 eura, svodniku 5 godina zatvora
Odavanje prostituciji je prekršaj uređen Zakonom o prekršajima protiv javnog reda i mira za koji je predviđena novčana kazna od 25 do 100 eura ili kazna zatvora do 30 dana, s tim da sudac može izreći i zaštitne mjere obveznog liječenja od spolne bolesti ili AIDS-a, te udaljenja s područja općine ili grada gdje je prekršaj počinjen, dok je podvođenje kazneno djelo regulirano Kaznenim zakonom za koje je predviđena i kazna zatvora do 5 godina, ovisno o težini slučaja. “Da bi se moglo govoriti o prekršaju odavanja prostituciji, bitno je ponavljanje prekršaja, odnosno da osoba učestalo ima spolne odnose s većim brojem partnera i od njih prima novac radi zarade”, zaključila je Edita Roterbauer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2007. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

govoreći o prostituciji... nikada mi nije bilo jasno zašto bi to bio prekršaj.. osim što kurabe ne plaćaju porez.
najstarijeg zanata je uvijek bilo i uvijek će ga biti... šta fali tome što su napravili nizozemci? žene lijepo prijavljene, plaćaju porez, redovito se testiraju na boleštine, pa tko voli nek izvoli... spriječit u obavljanju zanata ih i onako neće nikad, bez obzira na zakonsku regulativu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2007. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita, potpisujem!! Osobito ono za upućenost većine muškog roda u broj "rupa" na ženskom tijelu - prvi sati anatomije spolnog sustava dobrano su me zaprepastili - gotovo je cijela muška populacija moje grupe na faksu mislila da žena piški kroz istu rupu kroz koju... rađa, jel? Wink Užas!!

Eto...to je još jedan dokaz da muškarci smatraju žene kokošima(kokoši imaju zajednički uro-genitalni otvor, naziv mu je kloaka)! Ne, ne i ne!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.07.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sexyback je napisao/la (Pogledaj post): › Anita, potpisujem!! Osobito ono za upućenost većine muškog roda u broj "rupa" na ženskom tijelu - prvi sati anatomije spolnog sustava dobrano su me zaprepastili - gotovo je cijela muška populacija moje grupe na faksu mislila da žena piški kroz istu rupu kroz koju... rađa, jel? Wink Užas!!

Eto...to je još jedan dokaz da muškarci smatraju žene kokošima(kokoši imaju zajednički uro-genitalni otvor, naziv mu je kloaka)! Ne, ne i ne!



WTF???? na faksu..koji si ti faks??? medicinski????? pa ti ljudi onda nisu zasluzili ici tamo jebote....koji kurac......

....nisu svi decki takvi, vjeruj mi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: