Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Spolno prenosive bolesti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 14:18 
Naslov:  Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na pokretanje ovog topica potaknuo me razgovor s jednom frendicom jutros...
Cura je u subotu trebala spavati s tipom s kojim je u vezi nekoliko mjeseci. Zaljubila se ko mali majmun i pravila je veliku famu oko tog "prvog puta" s njim. Ali, sve se posložilo tako da je dan-dva prije dobila gljivice Confused Nesretnica Wink

No, da prijeđem na stvar! Kad je to rekla svom "dragom", postupajući ispravno, odnosno iskreno, on se zgrozio i postao neraspoložen... da bi to kasnije kulminiralo njegovom rečenicom: "Nisam znao da si i ti laka treba, ono, hoćeš se ševit sa mnom, a prešutiš da imaš spolnu bolest. Jebote,šta si dosad čekala!? Zato si rekla da nije važno s koliko si ih bila. " osijek031.com smile

Prolazi me jeza pri samoj pomisli na to da je, jadna, mogla malo smuljati zbog nelagode pa reći da, recimo, ima menstruaciju or something pa da se za koji dan stvarno poševila s takvim debilom.

On ima 24 godine. JEL MOGUĆE!!??? Je li moguće da itko zna toliko o spolno prenosivim bolestima, odnosno da ne zna o tome a ma baš ništa??

Ne znam, mene je ovo toliko zgrozilo da sam ostala bez teksta. Možda mi je to profesionalna deformacija... ali ovih nekoliko sati ne mogu prestati razmišljati o tome.

Sad mi je potpuno jasno što misle oboljeli od AIDS-a u Hrvatskoj kada kažu da ih ne ubija bolest, nego ljudi oko njih. Sad shvaćam!

I, premda je ovaj gorespomenuti momak stvarno idiot, svejedno se pitam kakvi su stavovi većine o ljudima koji imaju spolne bolesti, koliko o tome znaju i kako bi reagirali da im njihov partner prizna da ima neku od brojnih mogućih. I bi li, nakon koliko vremena i kako priznali novom partneru za svoju eventualnu spolnu bolest? Može, kao dodatak, i to koliko znate o tome.

Ajd, oraspoložite me, molim vas Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče gljivica, danas ih ima oko 95 % žena koje se redovno pregledavaju kod ginekologa - dvije vaginalete i/ili Canesten (??? Wendy, help out, jel to točan naziv?) bi trebali riješiti stvar u roku par dana. Navodno da neki ginekolozi ženama preporučuju nekorištenje određenih higijenskih proizvoda koji mogu pojačati opasnost od gljivica poput nekih vrsta uložaka ili sintetičkog donjeg rublja.
O ostalim spolnim bolestima mislim da znam ponešto, jer mi je bilo stalo da se informiram. Vjerujem da u seksu neopterećeno mogu uživati samo oni koji su dovoljno odgovorni da se obrazuju oko toga što je prilikom seksa osobito važno.
Pa evo ti primjer iz ... 24 sata od subote - jedna od članica Big Brothera nije upoznata s pojmom "safe sex"... Trebamo li iz toga nešto zaključiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heh, Alana, ja i nazivi lijekova... ne idemo baš zajedno, možda na drugoj, trećoj godini uspijem to sve popamtiti. Ali, pssst, nemoj nikome reći osijek031.com smile Wink
Mislim da se zove tako jer sam i ja koristila tako nešto kad sam imala gljivice. Ajde sad, brzo, svežite me na stup srama, baš sam radodajka, da ne kažem fufa i stara pohotnjača Wink

Baš u tome i je stvar, što je gotovo svaka žena/djevojka imala ili će imati gljivice kad-tad. Vrlo ih je lako dobiti od pojedinih materijala, kako si napisala, ili na primjer od preuskih hlača, što osobito ljeti dolazi do izražaja.

A što se tiče onoga što si napisala kako u seksu neopterećeno mogu uživati samo oni koji su dovoljno informirani... slažem se da bi tako trebalo biti. Ali, i oni koji nemaju pojma uživaju neopterećeno do jednom, kada ih ta neupućenost može puno koštati.

I ja sam se susretala s raznim predrasudama što se moje bolesti tiče. Naime, imala sam HPV, ali mi je imunitet na svu sreću bio jak pa mi je tijelo uspjelo "iskorijeniti" taj virus Wink Kada sam došla kod moje ginekologinje, s kojom se redovno viđam najmanje jednom u dva tjedna s obzirom da imam ciste na jajnicima i tako svašta i koja je jako dobro trebala znati da sam djevica, odmah mi je rekla: "Zašto si si dopustila seks bez zaštite?". A ja seksa još ni vidila Embarassed

I onda sam ja, blesača koja nikad ništa ne zna prešutit, to svima pričala i jadala se, da bi se to na kraju proširilo i onda se o meni pričalo svašta. Tada sam bila mlađa pa sam se bedirala, ali sada bih reagirala potpuno drugačije. Iako je to sada tako, neke su me stvari jako boljele dok sam muke mučila s tom jako neugodnom boleštinom.

A sada me više to i ne čudi, kad vidim da cure proglase "lakima" zbog gljivica...

Stoga, ljudi, HPV se nalazio i kod novorođenčadi koja nisu bila seksualno zlostavljana, dobiju ga i junice Wink (kao što je bilo u mom slučaju) i ne znači da je osoba promiskuitetna ako ima tako nešto. O tim prokletim gljivicama da ne pričam.

A, što se tiče načina prenošenja... eto, mene je ta bolest potpuno bila iznenadila. Moja ginekologinja je bila poprilično sigurna da sam virus dobila na bazenu, jer sam se kupala za vrijeme mjesečnice. Iako sam imala tampon, mikroorganizmi su sićušni, a krv odlična podloga za njih.

Tako da ne treba nikoga "osuđivati" dok ne znaš dovoljno o čitavoj situaciji. I treba paziti na svoje zdravlje bilo kada i bilo gdje jer se ljudi užasno neodgovorno znaju ponašati, ne samo prema sebi nego i prema drugima.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2006. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje se informirati o bolestima, testirati (po mogućnosti i pratner), koristiti kondom jer kondom glavu čuva i uživaj kolko oćeš Wink

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › A ja seksa još ni vidila Embarassed


zbog čega ovaj smajl? uopće se ne trebaš sramiti te izjave...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2006. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na ja...da se nadovezem malo i na ovu temu...
Pocevsi od toga da o tome uvelike ovisi informiranost koja pocinje vec u ranoj dobi(osnovna skola)pa do toga o samoj kontracepciji,zastiti na "radu" a da ne govorim o tome koliko je vazan kontakt sa partnerom iliti mozda kao i u ovom slucaju manjak partnerovog znanja i informiranosti koja potjece iz vec gore navedene proslosti..ali isto tako najcesci uzrok spolno prenosivih bolesti JE upravo SPOLNI ODNOS...e sad na koji nacin je ona njemu prezentirala njene probleme...to je vec druga stvar...nije se radilo o zanoktici tako da i mogu sa jedne strane skuziti da se tip ukakao u gace od muke...no koliko on zna ili na zna o tome...to govori reakcija...iliti manjak informacije u svakom slucaju..
Poznavajuci floru i faunu spolnih organa u zena(nacitan ja) bitno vam je teze u "servisiranju" alatke...no kao sto reko covjek gore iznad mene...forsirajte na kondomima i ne bu bilo nezeljenog efekta a uzitak ostaje istiiii.... i koristiti ph neutralne sapuncice i slicne preparate...joj sad ce me na prvi stup!!!! jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!! Ne zelim nikome spolne bolesti...da se razumijemo odmah!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opće poznato da je većina dragog nam muškog roda premalo upoznata u takve i slične stvari iliti pojave, uopće u samo funkciniranje ženskog organizma pa nije ni čudo da su tak nepovjerljivi i bedasti! I aj ti sad njemu obasni nešt, ideš biti fer, a na kraju ispadneš bitch! Zašto? Zato što nekada imaju glavu samo za ukras. Ja bi bar razmislila jel uopće imam pojma sta pričam...ili bar pitala. Prestrašno.. Sramota. Ak se već hvale "tko sam. šta sam, ja sam", ne trebaju biti tak sebični, ima literature na sve strane, a ne samo kliknuti na "djevojka dana" i gledati golo tijelo a nemati blage veze o njemu. Hrpa njih ne zna ni koliko žena ima rupa na sebi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unaprijed se ispričavam onima na koje se to ne odnosi... Ne generaliziram, da se razumijemo Smile

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2006. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče gljivica, danas ih ima oko 95 % žena koje se redovno pregledavaju kod ginekologa - dvije vaginalete i/ili Canesten (??? Wendy, help out, jel to točan naziv?)

Nisam Wendy, ali točan je naziv Wink

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2006. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › zbog čega ovaj smajl? uopće se ne trebaš sramiti te izjave...


Joj, ti, zločesti jedan mali osijek031.com smile Wink ne sramim se ja te izjave, nego je taj smile trebao pokazati kako sam se osjećala kod doktorice - imala sam 14 godina tada, pa sam bila malo puno stidljiva Smile

Hehe, vidim da je Jeff upućen Bravo

Anita, potpisujem!! Osobito ono za upućenost većine muškog roda u broj "rupa" na ženskom tijelu - prvi sati anatomije spolnog sustava dobrano su me zaprepastili - gotovo je cijela muška populacija moje grupe na faksu mislila da žena piški kroz istu rupu kroz koju... rađa, jel? Wink Užas!!

A sad, ti zloco osijek031.com smile Flora i fauna Laughing servisiranje alatke Laughing
Ma šalim se, primijetila sam ja da ti ne možeš nigdje bez sarkazma pa te neće nitko na prvi stup - navikli smo na tebe Wink Nego ono što si rekao da se ne radi o zanoktici... e, pa, mudro zboriš! baš zato što se ne radi o zanoktici, treba o tome biti informiran! I mislim da si ni jedan FRAJER ne bi smio dopustiti da na takav način napada curu zbog ijedne bolesti, a pogotovo ne zbog gljivica koje su, kako smo u više navrata spomenuli, vrlo, vrlo česte i nipošto nisu pokazatelj niti spolne aktivnosti, a osobito ne promiskuiteta. Naglasih FRAJER jer to uglavnom rade oni koji se takvima smatraju. A ne vjerujem da bi i jedan brižni i pametni "PAPUČAR" reagirao na taj način (nadam se da primjećujete sarkazam u mojoj izjavi, da se razumijemo, ja sam pobornica onih koje FRAJERI nazivaju PAPUČARIMA Wink ). Možda ja malo drukčije od tebe gledam na ovu situaciju jer poznajem tog tipa, ali svakako bih se zgrozila na takvu reakciju. Tako da, njega ne treba ni donekle shvaćati.
S ostalim se slažem Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2006. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mudro zboris teta Smile Smile Dao bih ti kikiriki al sam sve potrosio na dragog nam jeffa Smile ...samo mislim da je manjak informacija najcesci problem u ovakvim stvarima...dakle decki-NAUCIMO NESTO...ok aj ubrajam se u "papucare" ak se to tako moze nazvati...mada malo googlanja ne skodi potrositi na korisnije stvari...svasta ima na tom netu...a da ne zaboravimo korisne literature i finog stiva za procitati...lako biti jebach...iliti gledati "djevojku mjeseca" kako na m je napisla doticna gdjica malo povise gore....

P.S. to za "frajera"...ma ne shvacam ga ja nist...samo sam muski i mogu pomisliti na tren njegovu reakciju...no sto bi bilo da je obratno ? I da si ti uzasnuta sto on ima nekakav slicni problemcic....? Kako onda reagirati na to.... ja nje znaju....!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2006. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zloco_os je napisao/la: › ...forsirajte na kondomima i ne bu bilo nezeljenog efekta a uzitak ostaje istiiii....


dalo bi se raspravljati o ovome

wendy je napisao/la: › I bi li, nakon koliko vremena i kako priznali novom partneru za svoju eventualnu spolnu bolest?


normalno da bi priznao; ne mogu ni zamisliti drugaciji rasplet situacije; a ionako bi ona saznala nakon seksa u roku dan ili dva Smile; mozda kroz neku šalu ili tako nešto; u svakom slučaju ne u krevetu 5 sekundi prije samog...
nitko nije sebi navukao neku bolest namjerno, i treba se informirati prije nego se nekoga osudi (a ima i ljudi koji stvarno zaslužuju osudu jerbo se ponašaju neodgovorno)
btw, wendy čita li tvoja prijateljica ovaj forum? možda joj neće biti drago što se raspravlja o njezinom "slučaju"

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2006. 0:04 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok...nije isti osjecaj sa kondomom aj...ali za 2-3 mikrona gumice...a toliko toga mozes nezeljenog izbjeci...da se svakako pretrpjeti...em aj rajt ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 10:37 
Naslov:  Re: Spolno prenosive bolesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zloco_os je napisao/la: ›
Poznavajuci floru i faunu spolnih organa u zena(nacitan ja) bitno vam je teze u "servisiranju" alatke...no kao sto reko covjek gore iznad mene...forsirajte na kondomima i ne bu bilo nezeljenog efekta a uzitak ostaje istiiii....


Jes' ti jebo bez gume ? a s njom ? Ja s njom jesam 1-2 puta... bezveze. zajebancija je s time. pogotovo ako svastanesta volis raditi i to po nekom nepravilnom redu..

sto ce reci ne voli me sex stavi qrton;jebi;svrsi;skini qrton.

bez veze. bolje mi je drkanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2006. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Hrpa njih ne zna ni koliko žena ima rupa na sebi!


hmm... jel se nos broji kao jedna rupa il kao dvije ?

Smile))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: