Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljedice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2006. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="deer_hunter";p="13910"]
ozana je napisao/la: ›
Pa to cijelo vrijeme pokušavam reći. Očito mi nešto ne ide s izražavanjem. Pobačaj se može učiniti u nekim zaista iznimnim sitacijama, ali ni u kom slučaju ne smije biti način kontracepcije.


slažem se, iako imam još štogod za dodati... al ne da mi se... Cool
naime sinoć sam sanjala da sam trudna i osjećala sam se fantastično... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2006. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="deer_hunter";p="13911"]
deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): ›
ozana je napisao/la: ›
Pa to cijelo vrijeme pokušavam reći. Očito mi nešto ne ide s izražavanjem. Pobačaj se može učiniti u nekim zaista iznimnim sitacijama, ali ni u kom slučaju ne smije biti način kontracepcije.


slažem se, iako imam još štogod za dodati... al ne da mi se... Cool
naime sinoć sam sanjala da sam trudna i osjećala sam se fantastično... osijek031.com smile

neću ni ja ništa dodavati... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2006. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"super" mi je to što se svaki komentar (ženski) koji se nekome ne sviđa objašnjava pms-om. vrlo zanimljivo. nemaš pojma o čemu pričaš, pa je najbolje sve svaliti na pms! cool.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2006. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
"super" mi je to što se svaki komentar (ženski) koji se nekome ne sviđa objašnjava pms-om. vrlo zanimljivo. nemaš pojma o čemu pričaš, pa je najbolje sve svaliti na pms! cool.

Nemam pojma o cemu? Ne razumijes pravni ili moralni stav?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2006. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne razumijem PMS. to je moj stav...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino protiv čega sam više nego protiv pobačaja je ukidanje prava na pobačaj.

Ja sam za to sam da se stvore uvjeti da oni parovi ili djevojke koje nisu sigurne kako će im se razvijati život s djetetom nemaju fobiju od toga što su trudne. Djeca su budućnost i tko god da priča "kako si mogla zatrudnjeti?" treba biti poslan u P.M. jer tko će zaboga zaraditi njegovu mirovinu ili platiti troškove liječenja?

Svima kojima to nešto znači - ne razmišljajte o sadašnjoj trudnoći kao o problemu nego doživite to kao blagoslov i sreću. Koliko ljudi čini sve moguće i nemoguće da imaju djece.

Za djevojke: Nemojte misliti da nemožete i same. Ako se tip i preplaši, neka ga. Sigurno ste dovoljno jake, pametne i sposobne da imate dijete. Pitanje je to samo osobne hrabrosti suočavanja, ne s trudnoćom ili djetetom, nego s roditeljima i okolinom. Moj stav je Tko ih HEBE.

Ima li neka djevojka strah od toga da neće uspijeti prehraniti sebe i dijete nek' se javi.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikada mi nije bilo jasno kako se trudnoća može "dogoditi"...dajte molim vas, nismo u srednjem vijeku!

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 13:19 
Naslov:  Re: Posljedice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka naša odluka povlači za sobom određene posljedice. U slučaju trudnoće kao posljedice može se dugo polemizirati. Danas bi mladi ljudi trebali biti više informirani o sredstvima zaštite. Sex nije bezazlen. Žalosno je što se velo mlada djeca upuštaju u rizične odnose iz razloga da "obave to, jer su svi drugi to obavili", ili iz čiste radoznalosti. Ali i maca katkad opeče jezik na vrućoj kaši. Odluka o rođenju djeteta je možda najvažnija odluka koja će odrediti putanju tog djeteta. Čovjek treba imati dijete kad osjeti da je spreman odreći se mnogo toga u svojem životu i možda po prvi put staviti nekog drugog ispred sebe.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam znala da je tema pobačaja već bila.. my bed.. oprostite mi, nova sam.. Embarassed

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la (Pogledaj post): › nikada mi nije bilo jasno kako se trudnoća može "dogoditi"...dajte molim vas, nismo u srednjem vijeku!


Ne mislim da je bit problema u tome da li se "dogođa". Čak većinu pobačaja obavljaju osobe od 25-30 godina jer se boje za čitav niz stvari kao što su posao, egzistencija, problemi itd.
Edukacija svakako ima svoje mjesto ali mislim da moguće puno toga napraviti i u okruženju da dijete ne bude doživljeno kao teret nego sreća.
I da, svakako treba više edukacije da se ne bi "dogodilo".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trudnoća se nekad doista događa. Po nekim podacima, više desetaka trudnoća (po nekima i puno više) na prostoru bivše države za vrijeme rata posljedica su silovanja. Ne znam tko je ta faca koja će ženama u tim slučajevima zabraniti pobačaj.Potom pobačaj iz zdravstvenih razloga (situacija ili žena ili dijete), te još ponešto slučajeva.

Zabrana pobačaja je blesavoća koju treba ignorirati. Ako netko misli da je pobačaj pogrešan, neka ga ne čini. Neka utječe na druge da ga ne čine, ali neka ne nameće svoje (diskutabilne) stavove. Ako su argumenti dovoljno čvrsti, zabrana neće ni biti potrebna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: › Zabrana pobačaja je blesavoća koju treba ignorirati. Ako su argumenti dovoljno čvrsti, zabrana neće ni biti potrebna.
Cvrsceg argumenta protiv pobacaja nego zasticenje ljudskog bica?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Zabrana pobačaja je blesavoća koju treba ignorirati. Ako netko misli da je pobačaj pogrešan, neka ga ne čini. Neka utječe na druge da ga ne čine, ali neka ne nameće svoje (diskutabilne) stavove. Ako su argumenti dovoljno čvrsti, zabrana neće ni biti potrebna.

'diskutabilnih stavova' imaš na pregršt i ovdje.. http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=9828&start=135

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: › Zabrana pobačaja je blesavoća koju treba ignorirati. Ako su argumenti dovoljno čvrsti, zabrana neće ni biti potrebna.
Cvrsceg argumenta protiv pobacaja nego zasticenje ljudskog bica?


Dobar argument protiv pobačaja, što ne znači da je dobar i za zabranu pobačaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: › Dobar argument protiv pobačaja, što ne znači da je dobar i za zabranu pobačaja.
Argument je vise nego dovoljan za zabranu ali zabrana nije rijesenje.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: