Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljedice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2006. 23:06 
Naslov: Question Posljedice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnje si vrijeme nešto razmišljam potaknut nekim događanjima oko sebe i odlučih se upitati vas za vaše mišljenje.
Situacija koju razmatramo je vrlo jednostavna- cura zatrudni, naravno s dečkom. Između ostalog u opisu ove grupe/dijela foruma stoji M-Z odnosi a mene zanima kakvi su M-Z odnosi u donošenju odluke glede rješavanja problema. Bilo zadržavanja djeteta ili pobačaja, svejedno, kakva i kolika je uloga i utjecaj muškaraca a kolika žene u donošenju takve, rekao bih, teške odluke.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mallory
Post Postano: 08.02.2006. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ako žena uistinu želi pobaciti da je nitko ne može spriječiti i obrnuto. Ali uloga muškarca je u biti velika- ovisi o tome da li je spreman biti potpora ženi ili ne. Ako je riječ o ljubavi tada ta odluka ne bi trebala biti teška. Osobno sam protiv pobačaja osim u slučajevima kada je trudnoća posljedica silovanja i/ili incesta.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nazalost, u vecini slucajeva to bas i nije tako jednostavna situacija, zar ne?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 2:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema sumnje, žena je ta koja stavlja točku na I..
Ali, sve ovisi o m-ž odnosu...
vrlo teško pitanje o kojem ne želim razmišljati. Nadam se da nikada neću ni morati.

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tinka7
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da je uloga muskarca u takvim situacijama jako bitna. I sigurno ne bih pobacila ako bih zatrudnila s nekim s kim sam u vezi i koga volim.
Ali u svim ostalim situacijama, nikad ne reci nikad. Lagano je biti pametan kada je netko drugi u pitanju, ali da se to dogodi konkretno meni (da zatrudnim s nekim nazovi usput), ne mogu sa sigurnosšću tvrditi što bih napravila.
Nadam se kao i Catharine da nikada neću morati razmišljati o tome

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro ali što ako je ona odlučila pobaciti a on je spreman biti otac ili ako je ona spremna biti majka a on nije...muči me da na kraju svega on zapravo nema nikakvog utjecaja na tu odluku a posljedice te odluke će mu zauvijek obilježiti odnosno odrediti tijek njegova života...nekako mi je to nepravedno...

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mallory
Post Postano: 08.02.2006. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledala sam jedan film na tu foru kad otac nije htio da majka pobaci: uglavnom on ju je oteo i zaključo u neku kolibu dok nije rodila. Eto uvijek se može nešto učiniti ako si psihopat.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2006. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Gledala sam jedan film na tu foru kad otac nije htio da majka pobaci: uglavnom on ju je oteo i zaključo u neku kolibu dok nije rodila. Eto uvijek se može nešto učiniti ako si psihopat.

uh, sjećam se tog filma, odvratan je!

mislim da odluku muškarac i žena trebaju donijeti zajedno, ali ukoliko se mišljenja razlikuju, naravno da žena donosi konačnu odluku. jebiga, pa nije on trudan. da, dijete je i njegovo, ali on se uvijek može pokupiti i otići, ako za koji mjesec/godinu ustanovi da mu to baš i ne odgovara.. nije da se ne događa.
i apsolutno svaka žena ima pravo na to. i svakom se može dogoditi jednom u životu. slažem se s tinkom, lako je biti pametan i idealist, dok hipotetski razglabamo o otome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zesce zajebana situacija....naravno, lako je (ne doslovno)i rodit i pobacit ak se oboje slazete....a ako jedno zeli jedno, a drugi drugo...e to je zajebano...znam da cete me sada napast naveliko, al jbg.....
IMHO zene ipak ima vise prava..ipak je ona ta koja mora se zajebavat 9 mjeseci i onda se patit satima....istina, oboje ste potrebni da to dijete stvorite i sve to, al recimo da ja sada ostanem trudna, pa ne pada mi napamet sa stomakom hoda po faksu i sta ti ja znam, a on fino zeli dijete i ono, on ce se brinut....kurac ces se ti moj brinut, nosi ga ti onda 9 mjesci....

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malamaca je napisao/la: ›
zesce zajebana situacija....naravno, lako je (ne doslovno)i rodit i pobacit ak se oboje slazete....a ako jedno zeli jedno, a drugi drugo...e to je zajebano...znam da cete me sada napast naveliko, al jbg.....
IMHO zene ipak ima vise prava..ipak je ona ta koja mora se zajebavat 9 mjeseci i onda se patit satima....istina, oboje ste potrebni da to dijete stvorite i sve to, al recimo da ja sada ostanem trudna, pa ne pada mi napamet sa stomakom hoda po faksu i sta ti ja znam, a on fino zeli dijete i ono, on ce se brinut....kurac ces se ti moj brinut, nosi ga ti onda 9 mjesci....


hehe! tipicno za tebe! a sto ce bit kad ti budes htjela dijete a on jadnik ne? onda ce biti - ko njega jebe, opet je odluka tvoja! tj. u tvom slucaju je uvijek odluka tvoja, bez obzira na onog tko je napravio to dijete!

_________________
Lako je kad te netko ni ne zavoli,tad samo tamna strana srca zaboli. Tesko je kad za nekog jedinog i svog postanes zrnce soli,tesko je kad tvoj netko prestane da te voli...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malamaca je napisao/la: ›
zesce zajebana situacija....naravno, lako je (ne doslovno)i rodit i pobacit ak se oboje slazete....a ako jedno zeli jedno, a drugi drugo...e to je zajebano...znam da cete me sada napast naveliko, al jbg.....
IMHO zene ipak ima vise prava..ipak je ona ta koja mora se zajebavat 9 mjeseci i onda se patit satima....istina, oboje ste potrebni da to dijete stvorite i sve to, al recimo da ja sada ostanem trudna, pa ne pada mi napamet sa stomakom hoda po faksu i sta ti ja znam, a on fino zeli dijete i ono, on ce se brinut....kurac ces se ti moj brinut, nosi ga ti onda 9 mjesci....


Znaci tako to sljaka? Jedini problem je 9 mjeseci trudnoce i setnja po faksu sa stomakom...nakon toga...nothing to worry about!?!!?!?!?!?!?!
Iskreno se nadam da sam te pogresno razumio!

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2006. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malamaca je napisao/la: › .
IMHO zene ipak ima vise prava..ipak je ona ta koja mora se zajebavat 9 mjeseci i onda se patit satima....istina, oboje ste potrebni da to dijete stvorite i sve to, al recimo da ja sada ostanem trudna, pa ne pada mi napamet sa stomakom hoda po faksu i sta ti ja znam, a on fino zeli dijete i ono, on ce se brinut....kurac ces se ti moj brinut, nosi ga ti onda 9 mjesci....

Ovaj primjer je dokaz da zena nesmije imati vise prava nego muskarac. 9 mjeseci trudnoce i patnja nekoliko sati je sve to sto znaci u dolasku novog zivota? Nosi ga ti onda 9 mjeseci??... a drugih dvadesetak godina? Predlazem takvima psa ili macku.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja opcenito mislim da su djeca za odgovorne ljude, al nazalost djecu vise prave oni koji to nisu! jupi!
uglavnom, ne moze se samo "dogodit" da cura ostane trudna, ja sam zensko i to mi je tak glupo kad cura kaze eto slucajno se dogodilo! daj, mojne meni tu pricu! i onda normalno da upeca jadnog tipa koji je jos i sam dijete!
dakle, ako znas sto hoces ( dakle odlucis se da ne zelis dijete) onda ga ni ne napravis, bio ti musko ili zensko, i onda nitko ne mora donosit odluku za tebe niti ti odredjivati zivot! simple!

_________________
Lako je kad te netko ni ne zavoli,tad samo tamna strana srca zaboli. Tesko je kad za nekog jedinog i svog postanes zrnce soli,tesko je kad tvoj netko prestane da te voli...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stav o tome ti se mijenja kroz godine, pretpostavljam. U svoje doba buntovnog feminizma sam bila uvjerena da sam za abortus u tim i takvim "nezgodnim" slučajevima, ili, bolje rečeno, za ženino pravo na odluku. Sad više nisam sigurna kako bih sama postupila, iako sam možda u boljoj poziciji da djetetu omogućim normalnu i zdravu životnu sredinu u kakvu se može roditi nego što sam bila prije 5-6 godina. Ali neću lagati da za dijete još nisam spremna i da bi mi bio veliki šok i potrebna strašna prilagodba načina života da bi to dijete bilo sretno (jer je to, nakon svega, ipak najvažnije!) Kao i drugi, želim sebe i eventualno dijete poštedjeti takve mučne situacije da ne želim dijete, ili ga njegov otac ne želi-to su specifični slučajevi koji se moraju rješavati individualno, teško je reći generalno pravilo, ili čak svoj generalni stav o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
hehe! tipicno za tebe! a sto ce bit kad ti budes htjela dijete a on jadnik ne? onda ce biti - ko njega jebe, opet je odluka tvoja! tj. u tvom slucaju je uvijek odluka tvoja, bez obzira na onog tko je napravio to dijete!

zna se ko me zna Very Happy
Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znaci tako to sljaka? Jedini problem je 9 mjeseci trudnoce i setnja po faksu sa stomakom...nakon toga...nothing to worry about!?!!?!?!?!?!?!
Iskreno se nadam da sam te pogresno razumio!

nisam to rekla
ali sad se govori o pobacaju, i ja smatram da je to vise zenina odgovornost
o poslije je druga stvar
fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Predlazem takvima psa ili macku.

slazem se Very Happy obozavam pse Very Happy Very Happy Very Happy
Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
uglavnom, ne moze se samo "dogodit" da cura ostane trudna, ja sam zensko i to mi je tak glupo kad cura kaze eto slucajno se dogodilo! daj, mojne meni tu pricu!

pametno moje Bravo Bravo Bravo

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: