Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljedice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gost
Post Postano: 14.02.2006. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naslonjač je napisao/la: ›
Zar je bolje roditi dijete pa da cijeli zivot gladuje i prosi na ulici?


Tako je najbolje, zasto da djete bude gladno kad ga je lakse ubiti. I sta ti jos smeta: krivi spol, boja kose...

@fatcat

Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2006. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj molim te -ubijaš dijete, kako da ne! tom logikom ćemo stvarno na kraju doći do toga da je drkanje genocid Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2006. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ma daj molim te -ubijaš dijete, kako da ne! tom logikom ćemo stvarno na kraju doći do toga da je drkanje genocid Very Happy

e upravo to, svaka cast Very Happy osijek031.com smile

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2006. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, dijete je najlakše ubiti. Neželjeno ili željeno, nebitno. Nađeš se u nezgodnoj situaciji pa primijeniš najgori način kontracepcije.
Ali, ubiti je grijeh.
Možete me sad proglasiti konzervativnom, zaostalom ili bilo kakovom, ali nitko nema pravo drugom oduzeti život. To što smo sami taj život stvorili ne daje nam to pravo.
No, nisam željela o ovom.
Čudi me, nitko nije napomenuo jedno. Posljedice pobačaja - ne uvijek, ne nužno, ali moguće. Događa se, češće i više nego što znamo.
Da, mlada djevojka ostane trudna, ne može roditi dijete, bez obzira želi li nastaviti sa svojim školovanjem ili je razlog to što ne radi, pa materijalna situacija nije nikakva, nebitno. I naravno, donese ona (ili donesu oni) odluku da je najbolje to učiniti.
E, onda prođe neko vrijeme. I sad ta žena (ili par) želi dijete. Želi očajnički. Ali više ne može. Pobačaji, pogotovo kod prvih trudnoća mogu biti kobni. Možeš ostati bez djece zauvijek. Samo, mladi ljudi to ne znaju, često zanemaruju.
Ne želim nikom dijeliti savjete, niti izigravati mamu, ali pored toliko načina i vrsta kontracepcije, pobačaj zaista ne treba biti onaj način koji će se primijeniti.
Samo toliko.
I, žene koje tvrde da je odluka njihova (jer, zaboga, o njihovom se tijelu radi) trebaju biti svjesne da ih ta odluka može koštati više od što ja znam koliko košta jedan pobačaj i eventualne boli ako se odluče da im je anestezija preskupa.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2006. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): › ajme razmišljanja......

potpisujem... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Naslonjač
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4
Lokacija: kuća
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Da, dijete je najlakše ubiti. Neželjeno ili željeno, nebitno. Nađeš se u nezgodnoj situaciji pa primijeniš najgori način kontracepcije.
Ali, ubiti je grijeh.
Možete me sad proglasiti konzervativnom, zaostalom ili bilo kakovom, ali nitko nema pravo drugom oduzeti život. To što smo sami taj život stvorili ne daje nam to pravo.
No, nisam željela o ovom.
Čudi me, nitko nije napomenuo jedno. Posljedice pobačaja - ne uvijek, ne nužno, ali moguće. Događa se, češće i više nego što znamo.
Da, mlada djevojka ostane trudna, ne može roditi dijete, bez obzira želi li nastaviti sa svojim školovanjem ili je razlog to što ne radi, pa materijalna situacija nije nikakva, nebitno. I naravno, donese ona (ili donesu oni) odluku da je najbolje to učiniti.
E, onda prođe neko vrijeme. I sad ta žena (ili par) želi dijete. Želi očajnički. Ali više ne može. Pobačaji, pogotovo kod prvih trudnoća mogu biti kobni. Možeš ostati bez djece zauvijek. Samo, mladi ljudi to ne znaju, često zanemaruju.
Ne želim nikom dijeliti savjete, niti izigravati mamu, ali pored toliko načina i vrsta kontracepcije, pobačaj zaista ne treba biti onaj način koji će se primijeniti.
Samo toliko.


Ne misle svi kao ti, uostalom ako se ni znanstvenici ne mogu dogovoriti kada život zapravo počinje, otkud tebi ideja da se pobačajem ubija dijete?

Jesi li čula da kondom nekad pukne? Meni se dogodilo. (Na sreću, bez ikakvih posljedica)

_________________
Naslon
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2006. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naslonjač je napisao/la: ›
Ne misle svi kao ti, uostalom ako se ni znanstvenici ne mogu dogovoriti kada život zapravo počinje, otkud tebi ideja da se pobačajem ubija dijete?

Jesi li čula da kondom nekad pukne? Meni se dogodilo. (Na sreću, bez ikakvih posljedica)


joooj, herojcek nas...ne znam kako si to prezivio....a jaaadaaaan. jesi dobro? jesi se oporavio? PA NARAVNO DA KONDOMI PUCAJU,TELE JEDNO!!!(isprika leonu ako sam evil, nemoj me ubiti).cestitamo..
cuj, ako je tebi jedini izlaz iz situacije puknutoga kondoma eventualni abortus, ....ono, skidam kapu. ako ces se sevit, dijete drago, prihvati posljedice. u te "posljedice" ide i dijete.
a sto se tice ove recenice da nisi siguran da pobacaj ubija dijete?PREKLINJEM te da mi kazes da se zajebavas...aj molim te...ne zelim se sada razocaravati u ljudski rod.
(pitanje nevezano za temu - slusas li narodnjake i/ili jesi li policajac?)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Da, dijete je najlakše ubiti. Neželjeno ili željeno, nebitno. Nađeš se u nezgodnoj situaciji pa primijeniš najgori način kontracepcije.
Ali, ubiti je grijeh.

grijeh mi je vrlo relativan i, kao prvo, potpuno stran pojam! (ne zato što ne griješim, ngo zato što nešto što je dobro i ugodno i od čega se ljudi osjećaju bolje upće ne nazivam grijehom) misliš grijeh u crkvenom smislu? onda je isto tako grijeh i što si se uopće jebala prije braka.
zametak nije dijete, uostalom kao što je naslonjač napisao, to nas može odvući u beskonačne rasprave kada ta nakupina stanica uopće postaje dijete! ali protivnici abortusa naprosto obožavaju pjam "ubojstvo djeteta" - što je samo po sebi već upitna tvrdnja, za koju nitko od nas ovdje nema odgovor je li točna ili nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.02.2006. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jako jednostavno i logično:
- ono što raste je živo.
- fetus raste, ergo - živ je.
- ubiti fetus znači oduzeti život.

catcloe ...ili ti imaš devet života, pa te boli banana?! Rolling Eyes Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rastu i kosa i nokti Very Happy
raste i jajna stanica (i prije nego je oplođena)
raste i kupus. i krpelji.
i još štošta..
ne znam koliko života imam, ali definitivno me boli banana Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
zametak nije dijete, uostalom kao što je naslonjač napisao, to nas može odvući u beskonačne rasprave kada ta nakupina stanica uopće postaje dijete! ali protivnici abortusa naprosto obožavaju pjam "ubojstvo djeteta" - što je samo po sebi već upitna tvrdnja, za koju nitko od nas ovdje nema odgovor je li točna ili nije.


Zametak mi izgleda kao vrlo gadna rijec i jos gadnija kad izade iz zenskih usta. Da je ta rijec izasla iz muskih usta, pjesma bi bila drugacija. Kad "zametak" postaje djete? Zavisi o kome je rijec. Ako ja opalim trudnu zenu u stomak namjerno a mozda i slucajno, ja sam ubojica jer sam ubio djete. Ako zena odluci da ta "nakupina stanica" nije dosla bas u povoljno vrijeme onda nema problema. Neke zene su isto tako prihvatile tu "nakupinu stanica" kao put do boljega zivota.

Nisam za abortus ali u extremnoj situaciji nisam ni protiv njega. Ja sam za izbor ali ne za izbor pogodnosti. Uostalom svaka zena ima izbor: odluci dali zelis imati sex ili ne, i odluci dali zelis upotrebljavati kontracepciju ili ne.

Samo grijesnici idu u crkvu... idu zato sto moraju.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
[Nisam za abortus ali u extremnoj situaciji nisam ni protiv njega. Ja sam za izbor ali ne za izbor pogodnosti. Uostalom svaka zena ima izbor: odluci dali zelis imati sex ili ne, i odluci dali zelis upotrebljavati kontracepciju ili ne.

Samo grijesnici idu u crkvu... idu zato sto moraju.

couldn't agree more. od prve do zadnje riječi.. a posebno me se dojmila zadnja rečenica. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2006. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo grijesnici idu u crkvu... idu zato sto moraju.
[/quote]

znači da sam bezgrešan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2006. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bespredmetno je raspravljati o tome je li fetus dijete ili nije s obzirom da se ni crkveni oci vs. državne vlasti svjetskih država još nisu dogovorili oko definicije fetusa. Neki kažu da je kriterij života kad fetus osjeti bol. Ja ne bih bila tako stroga oko nedopuštanja izbora kao puki. Zlo mi je od gledanja kako nedoraslima dopuštaju imati djecu samo zato što su skužili sistem ključ-brava kod muških i ženskih spolnih organa. Neprestano neko dijete tuku, zlostavljaju, zapostavljaju... (hell, neku djecu!) Iskreno, ja bih da svi ljudi polože test psihičkog zdravlja prije nego što im se uopće dopusti da se poševe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2006. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje grijeha nije pitanje crkve. Ubiti je grijeh jer nitko nema pravo oduzeti drugom život, bez obzira bio vjernik ili nevjernik. I nema to veze ni sa kojom religijom. Svakom normalnom čovjeku dovoljno je poslušati svoj unutarnji glas, neku svoju savjest kad učini nešto loše i na taj način može definirati grijeh i svoj odnos prema istom.
Koliko vidim nitko nije shvatio što sam željela reći.
Poantu sam bacila na pobačaj kao sredstvo kontracepcije. Postoji mnoštvo načina za zaštitu od neželjene trudnoće. Ja sam npr. uvijek brojala dane. I uvijek je bilo uspješno. Treba poznavati sebe, svoje tijelo, ciklus i vrlo lako i taj način može biti uspješan.
Također sam željela naglasiti krajnje negativne posljedice pobačaja, koje se događaju prečesto (porazgovarajte s ginekolozima), a na njih nitko ne misli.
Glede zlostavljača - dijelim Alanino mišljenje. Nažalost, mnogo je ljudi koji ne zaslužuju biti roditelji. Također je podosta onih koji bi bili divni roditelji ali im je uskraćena ta mogućnost.
Ne shvatite me krivo, nisam apriori protiv pobačaja. Ipak, mišljenja sam da bi se on trebao učiniti zaista samo u iznimnim, recimo beznadnim situacijama.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: