Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oralna kontracepcija - pilule

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, ja nikada nisam pila pilule i svaki puta kad posmislim da bi ih počela piti, predomislim se kad pročitam papirić unutar kutije.
Moja mama je imala hormonski uvjetovan rak dojke i nekako me strah...
sva sreća pa se ne sexam...eto...u svakom zlu, neko dobro Wink

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OCTOBER
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahahahahaha koji ste vi likovi Very Happy
Pa ko tebe moze naterati da pijes ili ne pijes pilule??! To je tvoj jebeni licni izbor! Mislim poenta tableta jeste bas u tome da bi mogao imati sto opustenije sexualni odnos...osim toga tablete imaju visestruko dejstvo...novija generacija kontraceptivnih pilula je pokazala i DOKAZALA da su cak pomogle mnogim zenama koje imaju problema CAK!!! sa sterilitetom...Jasmin tablete npr. ciste kozu, cak hrane je svakojakim vitaminima...licno sam pila te tablete i nikada nisam imala efekat gojenja ili dlakavljenja...naravno da ces se izdlakaviti od tamo nekih jebote nagruvanih hormonski tableta koje su predvidjene za monstrume a ne zene, znaci sto manje horomona (sto je npr.Jasmin) je sasvim ok sredstvo za zastitu od trudnoce...kao drugo, jebes ti taj sex ili ti vodjenje ljubavi ako bas moramo biti fini...ili jos bolje ljubavni sex Very Happy...ehm...kada tvoj partner mora biti konstantno napet u odnosu...zar nije gust videti svog partnera u exstazi? Pa to je onaj drive! Sta ima bolje od toga!? A i sama sa sobom si mirna, imas redovne menstruacije...naravno treba praviti pauze ali ne treba se bojati toga...jer kazem vam to nije vise kao sto je bilo za vreme nasih mama Very Happy kada su svaki mesec menjale proizvodjaca, pa dok ne potrefe Very Happy Very Happy haos! Very Happy I evo nista im ne fali...i btw dokazano je da ove novije tablete sprecavaju pojavu kancera...cisti i ostalih sranja...cak ih prepisuju zenama...tako da pliz...to nije pitanje ravnopravnosti medju polovima...to je pitanje koliko zelite imati kvalitetan sexualni zivot a i generalno zivot...jer nekima ne prilici da imaju bebu u tim godinama...jel Very Happy

A kondom..ok ko to voli nek izvoli...ja sam monogaman lik...ako ste u dugoj vezi mislim da je besmisleno koristiti kondome...meni barem...to je stvar izbora naravno...a i meni je sex sa kondomom strani pojam, uvek sam bila u dugim vezama tako da meni to jednostavno ne odgovara...zato ako se vec opredeljujete za promiskuitet onda vodite racuna jer svega ima...trust me...stvarno ima svega...cak i medju najlepsima i "cistijima"...ali ako ste monogaman tip onda pijte tablete sa prekidima...povremenim...cisto zbog zdravlja...bitnoje samo dok ih pijete da jedete vise npr.cveklu...ribu...cisto da bi se jetra cistila...eventualno shumece tablete magnezijum...

Naravoucenije...opustite se i vodite ljubav a ne rat Wink

Pusaaaa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 07.03.2008. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to sto se svi opijate svaki vikend o toj stetnosti ne raspravljate

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): › a to sto se svi opijate svaki vikend o toj stetnosti ne raspravljate


to samo ti hihihi, nemoj se izvlacit vidjeli smo te kak izlazis iz Q - ko ping pong loptica Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2008. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OCTOBER je napisao/la (Pogledaj post): › i btw dokazano je da ove novije tablete sprecavaju pojavu kancera...cisti i ostalih sranja...cak ih prepisuju zenama...tako da pliz...


Uh, ovo je dosta hrabra izjava, ja ne bih bila tako isključiva u toj tvrdnji. Think again... ili još malo čitaj Wink

Neka istraživanja zbilja pokazuju da se oralnim kontraceptivima smanjuje rizik od raka ovarija. Ali što je s grlićem maternice i dojkama? Još uvijek nije isključeno nepovoljno djelovanje, unatoč smanjenoj dozi hormona u tabletama. Osobito ako se radi o dugotrajnoj uporabi, a obično je tako. I još uvijek bi liječnik MaciPapucharici, prema onome što je napisala, preporučio nehormonalne metode kontracepcije.

A što je s krvnim žilama? Iako većina današnjih "pilula" ima vrlo nisku razinu estrogena, i dalje postoji učinak na ubrzanje aterosklerotskih promjena, kao i na povišenje masnoće u krvi. Oralni kontraceptivi su povezani i s povećanjem rizika za subarahnoidalno krvarenje, što je osobito izraženo kod žena koje imaju i hipertenziju. Doda li se tome pušenje i životna dob iznad 35. godine...

Oralni kontraceptivi imaju neke pozitivne učinke, kao što su redovit menstrualni ciklus, mjesečnice koje traju kraće, ublaženi simptomi PMS-a ili njihov potpuni izostanak, nekima će pomoći s problematičnom kožom (no to nikako nije pravilo) itd.

Istina je, prema svim istraživanjima, ne utječu nepovoljno na plodnost. dapače, pokazalo se da zbog zaštitnog učinka pri pojavi upalne bolesti zdjelice, u nekim situacijama, recimo, mogu pomoći pri sprječavanju neplodnosti.

Ipak, kada bismo sve "za" i "protiv" stavili na vagu... nisam sigurna koja bi strana prevagnula. Rekla bih, kako kod koje žene.

I ostajem pri tvrdnji da su oralni kontraceptivi prije "nužno zlo" negoli lijek blagotvornog učinka na sve ženske zdravstvene probleme, kako se to često zna prikazivati.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OCTOBER
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2008. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh, ovo je dosta hrabra izjava, ja ne bih bila tako isključiva u toj tvrdnji. Think again... ili još malo čitaj

Ili jos malo citaj Very Happy Very Happy jel se ti to nalazis prozvanom? Pazi svako ima pravo na svoje misljenje...ovde nije poenta u ubedjivanju, vec iznosenju stavova...ja imam pravo da tvrdim da su mi tablete pomogle...neko sa rakom smatra da nisu, neko sa ovim sa onim...mislim kao sto rekoh to je sve individualno...ali da je JAKO LOSE u fazonu ISH SOTONO! Ne bih rekla.
Ahahahhahaha! Cek da li sam ja rekla da neko mora da pije tablete? Very Happy
Sve sto si napisala jeste potvrda onog mog iznad, ako nisi primetila Smile btw, kao sto sam i navela ne treba piti tablete non-stop, vec periodicno...a to sto neko ima rak dojke, ne verujem da je upotpunosti krivica kontraceptivnih tableta, mislim da je to samo mistifikovanje...ima tu milion drugih stavki koje prouzrokuju rak. Ne kazem da su tablete zdrave,naravno da nisu ali nisu ni toooooliko strashne koliko su se zene istripovale...meni je abortus strashniji od ovoga iskreno Smile


Take care!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2008. 19:32 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam još uvijek veliki pobornik pilula jer su mi donijele samo dobre stvari. Prije nego sam se odlučila za njih sam se dobro raspitala o štetnosti i dobrim stvarima. Općenito, sex mi je puno opušteniji sa njima i potpuno sam bez straha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2008. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OCTOBER je napisao/la (Pogledaj post): › jel se ti to nalazis prozvanom?


Uvijek se osjećam prozvanom reagirati kada netko priča, da prostiš, gluposti, a navodi ih kao znanstvene činjenice. Ovo se odnosi prvenstveno na izjave kako oralni kontraceptivi SPRJEČAVAJU pojavu raka, a osobito na onu da iste pomažu u slučaju STERILITETA. Sorry, ali to su nebuloze koje nemaju apsolutno nikakvu potvrdu u znanosti.

Da pojasnim, još jednom. Dakle, što se steriliteta tiče, kao što sam već napisala, "zbog zaštitnog učinka pri pojavi upalne bolesti zdjelice, u nekim situacijama, recimo, mogu pomoći pri sprječavanju neplodnosti". Uoči ovo "SPRJEČAVAJU". To nije isto što i LIJEČENJE. Ipak, njihov je učinak u sprječvanju neplodnosti doista zanemariv, ali eto, spomenula sam radi usporedbe s tvojom izjavom.

O utjecaju na (ne)nastanak raka ne bih duljila. Postoje knjige, stručni članci i prijatelj google. Premda mogu utjecati na sprječavanje raka ovarija (što još uvijek nije niti zajamčeno niti sa sigurnošću potvrđeno), postoji neka korelacija između nastanka raka dojke i grlića maternice uz dugogodišnje uzimanje oralnih kontraceptiva, koja se također još uvijek ispituje. Dakle, tvoja izjava ne stoji. Eto.

OCTOBER je napisao/la (Pogledaj post): › Pazi svako ima pravo na svoje misljenje...ovde nije poenta u ubedjivanju, vec iznosenju stavova...ja imam pravo da tvrdim da su mi tablete pomogle...


Naravno da imaš pravo na svoje mišljenje. Kao i ja na svoje. Kada kažeš da su ti tablete pomogle i da ti je s njima bolje, to je tvoje mišljenje. Ali kada tvrdiš da je dokazano ovo ili ono, a neupućena si... onda se ili samozavaravaš ili si neodgovorna. Svi smo mi različiti, ali ja ću, kada o nekoj temi ne znam dovoljno ili šutjeti ili dobro istražiti pa tek potom pričati.


OCTOBER je napisao/la (Pogledaj post): › Sve sto si napisala jeste potvrda onog mog iznad, ako nisi primetila Smile


Uh... prije bih rekla da si ti nešto krivo primijetila. Molim, ako budeš opet poželjela komentirati, pročitaj sve što sam napisala, još jednom i sa razumijevanjem Wink

OCTOBER je napisao/la (Pogledaj post): › a to sto neko ima rak dojke, ne verujem da je upotpunosti krivica kontraceptivnih tableta, mislim da je to samo mistifikovanje...


Evo, lijepo te molim, citiraj dio moga teksta u kojemu sam ja ovo izjavila.

Da smo u školi i da sam ja u ulozi profesora, rekla bih ti "Sjedni! Jedan!", a to bi bila kulja k'o kuća i to iz razumijevanja pročitanog. Ali, nismo u školi pa bih ti samo rekla da JA MISLIM kako nije pozitivno reagirati na tvoj način ako netko ispravi nešto što ti nisi napisala točno jer o tome ne znaš dovoljno. Nisam reagirala na tvoj stav, nego na tvoje (ne)znanje. A to je bitna stavka.

Ako smatraš da sam u krivu, predoči mi mišljenje znanosti o svemu što si napisala pa možemo krenuti u debatu. U suprotnom, ja ću i dalje morati tvrditi da sam u pravu. i polako, bez ljutnje, ne razumijem zašto se svi pjene kad se o rapravama na forumu radi.

Da se razumijemo, nigdje nisam rekla da oralne kontraceptive ne treba piti. Pijem ih i sama i to već duži niz godina, upravo zbog njihovog povoljnog učinka na neke zdravstvene probleme koje imam.

Ipak, svjesna sam rizika koji one nose, bez imalo samozavaranja. A rizici uopće nisu zanemarivi i treba ih biti svjestan. Na primjer, da bismo mogli primijetiti nuspojave i simptome mogućih zdravstvenih problema uzrokovanih "terapijom" koju pijemo.

Tko će odabrati koju metodu kontracepcije, potpuno je individualna stvar. Tzv. "prirodne metode" kontacepcije su jedine za koje bih ja rekla da su loše. Jer su neučinkovite. Ali i druge nose sa sobom mane, uz prednosti. Kondomi imaju svoje (recimo, pucanje, nepraktičnost...), a imaju ih i pilule.

Dakle, sve što ja želim reći je da bi trebalo znati što konzumiramo i kako to na nas utječe. Ili da, ako nas već to ne zanima, ne poturamo neistine pod znanstvene činjenice.

Huh, samo što ja sve to što želim reći, ne znam reći kratko pa, eto, uvijek nekako na kraju ispadne esejčina Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajte ljudi molim vas, pa i aspirin je stetan ako ga ne koristis kako treba!
ljudi gutaju jako puno kojekakvih tableta i o tom se nigdje ne raspravlja, kupuje se, konzumira za dorucak, rucak veceru po jedna tabletica necega i koga briga!
ono sto zapravo zelim reci je vec stoput ovdje receno, a to je da svako bira za sebe, svako reagira drugacije na neku tabletu pa isto tako i na kontracepciju. kome pase nek pije, kom ne pase nek koristi kondome i bok.
a kog boli glava nek uzme aspirin Smile

meni osobno pase, nisam nikad imala nekih nuspojava, drago mi je sto nisam opterecena dok se seksam, a ni moj dragi, ne prozivljavam stresove i nervoze svaki mjesec prije menge i bas mi je dobro!

a u subotu cu se opit pa mozda otvorim temu o stetnosti alkohola za jetru! navalite ljudi, i tu se ima stosta za reci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OCTOBER
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2008. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ijaooooo! Very Happy Wendy bjejbe Very Happy ti si chudo! Stvarno volim citati sve sto pises, skroz si u pravu Smile, niko to ne negira, samo ne shvatam zasto se toliko hvatas za tudje reci...pazi ja sam navela uglavnom pozitivne strane tih tableta a ti negativne...zar zlo iskljucuje dobro? Hm....pazi i jedno i drugo je korisno Smile Necu reagovati na tvoje "potencijalne uvrede" shvaticu to kao tvoju zelju za prenosenjem znanja...tacnije potrebu...postujem to iznad svega Smile

Naravno da kontraceptivne tablete nisu najzdraviji nacin zastite od trudnoce, medjutim za one koji to vole vruce Very Happy jeste! Very Happy Kako da ti to objasnim...znas statisticki je dokazano ako nisi znala Smile da zene koje koriste pilule najmanje procentualno NE oboljevaju od kancera reproduktivnih organa Smile Novija generacija tableta je to doooooookazala...anomalije na grlicu materice mogu nastati nevezano za pilule...ako cemo otvoreno ja sam LICNO imala promene na grlicu materice i pogodi sta mi je pomoglo? TABLETE!! AHA! Very Happy Zamisli? Cudo?! Very Happy Vidis...svacija iskustva su drugacija...em mi se sredila menstruacija, em sam izlecila sebe od potencijalnog RAKA, nisam ostala u drugom stanju imajuci diiiiiiivan i otvoren sexualni zivot Very Happy nisam morala kao pojedine "jebacice" (ne odnosi se ni na koga odavde - samo iskoriscavam priliku da se malo istresem jel Very Happy) da zavrsim pod nozem sto se kaze Smile Sto se tice steriliteta...pazi moja tetka je sterilna, prvo sto su joj prepisali su bile tablete za kontracepciju JER ZASTO?!?! ZATO STO u sebi imaju hormone A HOROMNI?!?! Horomni pomazu u CEMU?!?! U povecanju plodnosti! Very Happy Znas...ako pijes 3 meseca tablete i naglo prekines zagarantovao si sebi jos jednog clana familije Smile Zato postoje periodi kada se tablete ostavljaju...i kada treba posle toga vise voditi racuna u sexualnim odnosima...potvrda u znanosti?! Very Happy Gde ces vecu...U SVAKOM SLUCAJU se slazem sa svim sto si rekla niko ne ne gira to ponavljam, NIKO PA CAK NI JA! ;D Salim se ja malo...samo hocu da ti kazem moje iskustvoje drugacije...a mi ovde iznosimo svoja misljenja i iskustva...toje sustina foruma...onaj koji ocenjuje je onaj sto sada upravo cita i ta ga tema bas interesuje...


Svaka tableta ima svoje pozitivno i negativno dejstvo. Slozices se? Nadam se....iskreno vidim da si skroz u tim sferama...i cenim sto si sa nama svima podeilal svoje misljenje koje je 100% tacno ali necemo zanemariti i onih 50% koji govore DA PIJTE TABLETE!

Eto bas je cura iznad pomenula alkohol...sve sto mogu da kazem jeste da dok se tablete piju ne preporucuje se preterano konzumiranje alkohola i duvana...zahvalno je "pochastiti" svoj organizam (sto inace bi trebali raditi) sa magnezijumom, povrcem , vocem...ribom...cveklom....zbog ciscenja jetre...znamo da sve jadnica jetra trpi zato POMOZIMO JOJ! Very Happy Very Happy Very Happy

Btw, niko se ovde ne pjeni...stvarno wendy...Smile
Naravno pre koriscenja kontraceptivnih tableta treba se konsultovati sa svojim ginekologom. To stoji! Jer nikada ne znate koje vam tablete odgovoaraju. E sada poznato je da ginekolozi vole tako da nagadjaju s vremena na vreme...mislim i corava koka zrno nakljuca jel...tako da...postoje neke vec proverene tablete DANASHNJICE kao Yasmin npr...naravno da je besmisleno ocekivati da ce vam se koza ocistiti ili ne znam ako jedete svaki dan gomilu hrane da cete biti vitki, tako da mislim da je to ipak genetika u pitanju Smile
Iskreno ja nenam problema sa gojaznoshcu nisi maljavoscu, pijem ih vec duze vreme i evo me i dalje sam slim i nisu mi poceli rasti brkovi, a grlic mi je ko u deteta! Very Happy Very Happy Puj puj da ne ureknem! Very Happy

Znaci Wendy calm down...sve to stoji sta ti kazes i svaka tebi cast! Cenim! RESPECT!


Samo ponekad ne moras bas uvredama da nameces svoje misljenje...gubis na jacini i tezini. Kiss! I pliz nemojmo vise raspravljati o nebulozama. Ako ti smatras da sam ja retardirani kreten, ja cu to rasirenih ruku prihvatiti i reci cu ti HVALA. Smile

A sta da jesam retardirana? Zar nemas saosecanja? Sram te bilo! ;D Salim se....pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2008. 1:03 
Naslov:  Re: Oralna kontracepcija - pilule
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooj, dobro je, sve pet. Nas dvije bismo se mogle dopisivati danima i opet ne bi završile na zelenoj grani Smile

Nije mi uopće bila namjera vrijeđati te. Ne znati nešto nije sramota. Eto, htjela sam ispraviti neke neistine koje si napisala jer su me "bole u oči". Ali ako sam ja rekla da si napisala glupost, to ne znači da mislim da si ti glupa. Medicina je moje područje. Da se radi o nekoj drugoj znanosti o kojoj ne znam dovoljno, ja ne bih pametovala. Eto Smile

Htjela bih te, ako smijem, još samo pokušati riješiti jedne zablude. Hormonski ti kontaceptivi ni u kojem slučaju nisu mogli pomoći s CIN-om. Tko god ti je to rekao, slagao te Wink

I još jednom, ne kažem da su hormonski kontraceptivi sasvim loši niti sam tvrdila da ih ne treba piti...

Ali, ne trebamo biti mediokriteti i zadovoljavati se polovičnim znanjem ili neznanjem. Nije loše, uz prednosti, poznavati i rizike koje nosi tableta koju pijemo.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OCTOBER
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2008. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahahahhaha! I love you! Very Happy

Da, verovatno su me slagali ja i ovako i onako nista ne verujem doktorima ;D
I naravno, slazem se sa tobom...zato si ti tu da mi kazes the truth!
Hej jel to znaci da napokon imam svog medicinskog savetnika???? JUPIIIIIIII!!! Smile

Pusaaaa Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: