Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljedice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2007. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Nažalost, u 90% slučajeva kontracepcija je uvijek ženska briga.. pa nek mi pijemo tabletice koje nam štete hipofizi i jetri jer dotični gospodin "nema jednak feeling ako ima odnos s prezervativom i on je stava - prezervativ nikada." Rolling Eyes
Slazem se... prezervativ nikada. Poslije drugog djeteta imao sam vasectomy, najvise zbog toga sto nisam zelio da mi supruga guta tablete cijeli zivot.
insomnia je napisao/la: ›
.. samo da se osvrnem na ovo-tko je kriv- bedasto je prebacivati lopticu..tko je kriv.. dvoje ih se seksalo, desilo se oboma..
Tu nema nikakvog prebacivanja loptice... to je tvoje tjelo i naravno da si odgovorna za svoje tijelo! Jednostavno... nema suskavca, nema seksa.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
insomnia je napisao/la: ›
usudila bih se reći da je pitanje kontracepcije nešto o čemu bi brigu trebali voditi i muškarac i žena ! ?

Slobodno se usudi, ja ovo potpisujem u pol dana i pol noći!! Bravo
Nažalost, u 90% slučajeva kontracepcija je uvijek ženska briga.. pa nek mi pijemo tabletice koje nam štete hipofizi i jetri jer dotični gospodin "nema jednak feeling ako ima odnos s prezervativom i on je stava - prezervativ nikada." Rolling Eyes


Kontracepcija - zajednička briga. Iskombinirati što najbolje odgovara, a prtljanje s kemijom tijela (aka the pill) treba svakako pokušati izbjeći.
Što se tiče brojke od 90%, ne mogu govoriti tako kategorički, ali iz mog iskustva nije tolika brojka. Ja osobno nemam problema s korištenjem kondoma; bivši od frendice je također bio spremniji koristiti kondome nego dati da mu se cura kljuka tabletama. S druge strane, druga frendica je sama od svoje slobodne volje počela piti tabletu kad je u vezi došlo do toga da su za seks. Od osobe do osobe.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat i allein - pohvalno.. istina, od osobe do osobe, a ja sam izgleda nabasala na drugačije stavove.. Wink

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 11:29 
Naslov:  Re: Posljedice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno vec godinama pijem pilule, ali zato jer ja to tako zelim. Znam i da imaju svoje lose strane, ali zasad su mi donijele samo dobre stvari. Jednog dana kada budem imala djecu, tj. dvoje, nadam se, otici cu na podvezivanje jajnika i gotovo. Ne mislim cijeli zivot piti pilule, a sa stalnim partnerom ne koristim kondome. U 21 stoljecu glupo je reci: desilo se. Da, desilo se ako nije koristena nikakva zastita, vec na povjerenje. U potencijalnoj trudnoci sudjelovalo je dvoje ljudi i to trebaju rijesiti izmedju sebe, a ne biti kukavice. Lako se seksati...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Osobno vec godinama pijem pilule, ali zato jer ja to tako zelim. Znam i da imaju svoje lose strane, ali zasad su mi donijele samo dobre stvari. Ne mislim cijeli zivot piti pilule, a sa stalnim partnerom ne koristim kondome.


Same here, but.. stvar je u tome da kad poželiš imati djecu i prestati piti pilule moraš paziti da ne zatrudniš barem godinu i pol dana (neki doktori preporučuju i duže) od zadnjeg ciklusa pilula kako bi dijete imalo šanse za normalan razvoj u maternici, tj. da bi se svi ti hormoni koje smo popile izlučili iz organizma..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 11:43 
Naslov:  Re: Posljedice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Raspitati cu se u vezi toga, inace moj ginekolog kaze da je pauza od mjesec dana dovoljna da se tijelo ocisti uz pravilnu prehranu. npr, od nikotina se organizam pocinje cistiti od prvog dana prestanka pusenja. Ali, Loona, hvala, korisna informacija.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Same here, but.. stvar je u tome da kad poželiš imati djecu i prestati piti pilule moraš paziti da ne zatrudniš barem godinu i pol dana (neki doktori preporučuju i duže) od zadnjeg ciklusa pilula kako bi dijete imalo šanse za normalan razvoj u maternici, tj. da bi se svi ti hormoni koje smo popile izlučili iz organizma..


Ma jooj.. To stvarno nije tako. Neki doktori zbilja pretjeruju kad pokušavaju ispasti pametni, inovativni... i pričaju stvari koje se uopće ne temelje na znanstvenim činjenicama. Ovo je skroz bezveze. Godinu i pol ili čak više.. mda Rolling Eyes

Vrijeme koje bi trebalo proći od uzimanja pilula je mjesec, dva. Dok se ciklus ne ustali, dakle dok žena ne dobije pravu mjesečnicu, jer dok pijemo pilule javlja se krvarenje slično mjesečnici. Hormoni koje uzimamo s pilulama nisu neki hormoni strani našem tijelu.

Kada uzimamo pilule,zapravo samo "manipuliramo" vlastitim hormonima, koje našim jajnicima i maternici šalju lažne signale da je tijelo trudno i ne dolazi do ovulacije. Taj mehanizam danas više ne šteti ženinoj plodnosti i zdravlju, novom generacijom pilula.

Današnje pilule više koriste nego što škode, sigurnija su zaštita od kondoma (ako se radi o stalnoj vezi) i sigurno su bolja opcija od pobačaja ili neželjenog djeteta.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2007. 3:00 
Naslov:  Re: Posljedice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odluka je zajednička i zajedno ju trebaju riješiti.
Ja sam uvijek svakog svog dečka pitala da se to dogodi jel bi on radije da pobacim ili rodim i svi redom su bili protiv pobačaja.
Ali nije mi se to dogodilo i uvijek kažem ne možeš suditi o nekim situacijama dok se u njima ne nađeš...sad vjerojatno ne bih pobacila,ali da mi se to dogodilo do 21.-vjerojatno bi...jer nisam nikako bila spremna na taj korak, a nisam ni sada. 5 godina kasnije...
ma tko zna u biti ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vanda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2008. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i m i z trebaju zajedno odlučiti,definitivno,ipak sve ovisi o cjelokupnoj situaciji ali,hm...ako žena to hoće napraviti,teško će ju se zaustaviti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: