Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postoji li sudbina?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sviđa mi se ova ideja sa popisom.... to bi bilo stavrno praktično...bar bi pomoglo da se na neke stavri psihički pripremiš, a ne da te događaji zaskoče s leđa...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Drobimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2007. 13:55 
Naslov:  Re: Postoji li sudbina?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da postoji sudbina koja se odnosi na čitavo čovječanstvo,kao rezultat čovjekove evolucije svijesti,a što se pojedinca tiče,vjerujem da postoje prirodni zakoni kao što su uzrok i posljedica,zatim zakon ritma koji ide iz jedne krajnosti u drugu,dakle od poptuno pozitivnih događaja do krajnje negativnih.Ja to zamišljam ovako:Čovjek doživi nešto i u vezi s tim događajem promišlja misli i izražava riječi,a zatim djeluje u skladu sa svojim osjećajima te pošto su te tri stvari (misli,riječi i osjećaji) alati stvaranja, kreira buduće događaje i tako sve u krug.Ukratko,mislim da čovjekovo stanje bivanja (osjećam se sretno ili osjećam se nesretno) prouzrokuje sljedeće događaje u zavisnosti od njegovog stanja duha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda i postoji!

Imam osjećaj da ću ispuniti jednu sudbinu:

Ja ću napisati kerefeku, a ti ćeš to pročitati.
)Smile

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2007. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni izgleda da muškarci ne prihvaćaju postojanje sudbine iz bojazni da,možda,ipak ne drže oni sve konce u rukama ,već da postoji događaji na koje nemaju utjecaja!
A meni ovo izgleda kao šovinistička izjava. i ja vam kažem, navedite JEDAN događaj na koji ljudsko biće ne može utjecat a da nije neka prirodna pojava i sl. JEDAN! Very Happy

pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni izgleda da muškarci ne prihvaćaju postojanje sudbine iz bojazni da,možda,ipak ne drže oni sve konce u rukama ,već da postoji događaji na koje nemaju utjecaja!
A meni ovo izgleda kao šovinistička izjava. i ja vam kažem, navedite JEDAN događaj na koji ljudsko biće ne može utjecat a da nije neka prirodna pojava i sl. JEDAN! Very Happy

pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....
al opet ne vidim kakve to ima veze sa SUDBINOM??? doživio sam i ja milijun takvih situacija u životu pa to nisam pokušavao objasniti sudbinom crnom i mračnom. to što se događa ima veze s ponašanjima drugih ljudi, a to što se njihova ponašanja odražavaju na tebe, mene ili nekog trećeg nebi baš definirao sudbinom

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....


Sve gore nabrojano ovisi o postupcima i ponašanju drugih ljudi. Nazvati to sudbinom značilo bi prihvatiti situaciju takvome kakva je, ne učiniti ništa što bi promjenilo (očito lošu) situaciju. Najlakše sjest', plakat i srat da je sudbina kriva. Ti si kriv!
Kriv si za neodvoženje auta na servis kočnica! Kriv si zbog pasivnosti u traženju posla (kojeg vraga se prijavljuješ na namješten natječaj?)! Kriv si zbog kašnjenja! Kriv si zato što ispijaš runde u birtiji i lupajući glavom o šank kuneš sudbu kletu...
Naravno, ovaj 'ti' iz gornjeg dijela posta ne odnosi se na tebe (fairy) konkretno, nego na svakoga tko za svaku nesreću krivi sudbinu. Ne treba taj osjećaj krivice nositi u sebi, treba samo priznati krivnju i pokušati ispraviti postupke (ne nužno tvoje) koji su doveli do svega toga.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti? ja mislim da je zivot pola-pola a sad kako ces ti odigrati one karte koje mozes eeee to je vec druga stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 414
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji samo slučajnost...

_________________
www.excalibur.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


Sve je stvar samokontrole. Zen. Smile
Šala, ali moje iskustvo je da se odljubiti može jednako lako kao i zaljubiti.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 7:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....


Sve gore nabrojano ovisi o postupcima i ponašanju drugih ljudi. Nazvati to sudbinom značilo bi prihvatiti situaciju takvome kakva je, ne učiniti ništa što bi promjenilo (očito lošu) situaciju. Najlakše sjest', plakat i srat da je sudbina kriva. Ti si kriv!
Kriv si za neodvoženje auta na servis kočnica! Kriv si zbog pasivnosti u traženju posla (kojeg vraga se prijavljuješ na namješten natječaj?)! Kriv si zbog kašnjenja! Kriv si zato što ispijaš runde u birtiji i lupajući glavom o šank kuneš sudbu kletu...
Naravno, ovaj 'ti' iz gornjeg dijela posta ne odnosi se na tebe (fairy) konkretno, nego na svakoga tko za svaku nesreću krivi sudbinu. Ne treba taj osjećaj krivice nositi u sebi, treba samo priznati krivnju i pokušati ispraviti postupke (ne nužno tvoje) koji su doveli do svega toga.
..

je da, u pavu si, ne treba se prepustit "sudbini" ali na neke stvari se jednostavno ne može utjecati ma koliko se trudio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deez je napisao/la: ›
Postoji samo slučajnost...


ja se apsolutno slažem s ovim... ! sve neobjašnjive stvari su zapravo samo slučajnosti, i nemaju nikakvo dublje značenje.. nema tu nikakvog ''zacrtanog plana''.. life is what YOU make of it! odbijam biti dijelom nekakvog popisa!!!!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2007. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da postoji Smile Zasto postoji ?

Pa da ju mozemo okriviti kad nesto krene po zlu, kao.. sudbina je tako htjela.

Slicno kao Bog, ili bi Bog mogao biti produzena ruka sudbine... ako se vec nemeremo pomiriti sa sudbinom, obratimo se Bogu.. koji je svemoguc itd... i molimo ga za pomoc Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2007. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.
...da da...i ja sam uvjerena da biramo u koga ćemo se ili ne zaljubiti,,,viš viš,.,,,puno puta sam s ljudima o tome razgovarala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2007. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.
...da da...i ja sam uvjerena da biramo u koga ćemo se ili ne zaljubiti,,,viš viš,.,,,puno puta sam s ljudima o tome razgovarala...


joj ja se s ovime nikako ne slažem.. koliko puta se hrpetini nas dogodilo da se zaljubiš u nekoga, a da ne znaš zašto (onak, ni samom ti nije jasno zašto).. ili.. svjesno se zaljubiš u nekog za koga znaš da se ne bi trebao zaljubiti, jer nije za tebe ovako ili onako.. dakle, ne utječeš na to, jer zaljubio si se svejedno..
a s druge strane, počela sam razmišljati kak onak se događaju nekakve stvari na koje ti nikako nemaš utjecaja, i pošemere ti koncepciju apsolutno svega.. to je kontam opet slučajnost ?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: