Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nema više zlikavaca...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2006. 11:16 
Naslov:  Nema više zlikavaca...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska televizija prestaje emitirati "Zlikavce"

Izvor: IKA Informativna katolička agencija - http://www.ika.hr

-------
Hrvatska televizija prestaje emitirati "Zlikavce" zbog evidentnoga pada kreativnosti, inventivnosti i kvalitete, kaže direktorica Šimić - Raspravu o "Zlikavcima" potaknuo predstavnik HBK

Zagreb, 7. lipnja 2006. (IKA) - Hrvatska televizija prestaje emitirati "Zlikavce", kazala je direktorica programa HTV-a Tanja Šimić na 28. sjednici Programskoga vijeća HRT-a održanoj 7. lipnja. Raspravu o animiranoj humorističkoj seriji "Zlikavci" ponovno je inicirao predstavnik Hrvatske biskupske konferencije Nedjeljko Pintarić, unutar točke dnevnoga reda o emitiranom programu HRT-a između dviju sjednica Vijeća HRT-a, posebice s obzirom na nadzor provedbe programskih načela i obveza utvrđenih zakonom. Upravo je zbog kršenja programskih načela te etičkih i civilizacijskih vrijednosti pluralističkoga društva, Pintarić prsvjedovao u svome posljednjem pismu predsjedniku Vijeća Zdenku Ljevaku, upućenom nakon bogohulnoga ispada "Zlikavaca" u emisiji od 5. svibnja 2006. godine koja je vrvjela od psovki i najnižih prostačkih aluzija. Kako je rekla direktorica Šimić, Hrvatska televizija prestaje emitirati "Zlikavce" zbog evidentnoga pada kreativnosti, inventivnosti i kvalitete. Član Vijeća Želimir Mesarić primijetio je da bi se kardinalu Josipu Bozaniću, zbog prostačkoga rječnika na njegov račun s spomenutoj emisiji, trebala uputiti isprika.

"Zlikavci" su od početka svoga emitiranja krajem 2004. godine izazvali žestoke kritike te su članovi Programskoga vijeća i Ravnateljstva HRT-a o tome raspravljali na sjednicama Vijeća, a ta se rasprava proširila u svim medijima. Na "Zlikavce" se posebice kritički i ustrajno osvrtala Radio Marija s urednikom p. Stjepanom Fridlom, a iz te rasprave je nastala i knjiga Ivice Relkovića "Jesu li katolici zlikavci" u kojoj su sabrani gotovo sve izjave i komentari o tzv. "fenomenu" emisije "Zlikavci".

Gemi031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2006. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sva sreća pa je cenzura Hrvatima nepoznata riječ...umjesto nje imamo ukidanje nepodobnih emisija zbog "evidentnog pada kreativnosti, inventivnosti i kvalitete"...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Perjury
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2006. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, bez obzira na to što ja, ili bilo tko mislo o Zlikavcima, bitno je napomenuti kako KATOLIČKA CRKVA NE PLAĆA POREZE DRŽAVI, a HRT je DRŽAVNA TELEVIZIJA!!!
Sada ja Vas pitam kako je moguće, zašto se tolerira i smatra normalinim da svećenici birajo što ću ja gledati na TV-u???!!!!
Kada je Janica pisala skijašku povijest na TV-u je bio prijenos mise jer se vijeće HRT-a uplašilo (samo to ne žele priznati) reakcije Sv. Crkve ako umjesto mise puste skijanje.
Strašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2006. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zlikavci su mi u nezgodno vrijeme, uvijek još nešto teturam po vani, tako da nisam svjedok nekom padu čega god oni to mislili da jest. I u ovom sam strašno protiv Crkve (pajs sad ovo!):

- Zlikavci
- ono što se događa u Vrbniku s kupaćim kostimima (ajd normalno da u Crkvu nećeš u pareu, al da čitav Centar grada bude non-bikini zona????)
- ono što je bilo neki dan u 24sata, da je svećenik uzeo 300 kn za pričest i krizmu jednoj obitelji (zaprijetio je da ih neće krizmat ako ne daju novce crkvi, i pripomenuo da je zbog takvih kao što su oni "on godinama prije bio gladan" (!!!!))

Da ne spominjem još neke takve stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.06.2006. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da crkva previse utjece na sve u drzavi, a ne samo na tv.
Sjetite se kako su trazili zabranu Mansonovog koncerta, pa tek pri lansiranju Zlikavaca skoro ih odmah skinili s programa. Pa zabrana rada nedjeljom, a umalo i subotom, ne samo za trgovine, vec i za kafice, restorane, itd.

Ako vec toliko zele emisije religijskog sadrzaja i cenzuru ostalih emisija, ima i za to rijesenje.
Neka svaka tv kuca bude komercijalna (odnosno izvan drzavnog vlasnistva), pa neka crkva otvori svoj program gdje ce emitirati ono sto budu htjeli (nisam siguran da bi imali veliku gledanost). Ali neka ostave ostalima da rade kako zele. Tako bi svi bili zadovoljni, osim (naravno) crkve...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2006. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratite nam Zlikavce!!!!!!
Valjda jedina gledljiva emisija koja je bila na HTV-u.
Ne bi me čudila da moja mama nazove HTV i fino im sve po spisku. Toliko ju je nasmijavala ta emisija.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2006. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

počasti mamu kavom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2006. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
počasti mamu kavom...


hoću, baš idem kuhati jednu jaku gorku..... Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2006. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je sad samo zato da u meni izazoveš zavist...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ireas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Stolica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2006. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

it's all abot the money...tham tham thara dum dum

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2006. 14:15 
Naslov:  Re: Nema više zlikavaca...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatska televizija prestaje emitirati "Zlikavce" zbog evidentnoga pada kreativnosti, inventivnosti i kvalitete, kaže direktorica Šimić


Ovdje se sugerira da su Zlikavci nekad bili kreativni, inventivni i kvalitetni. Smile
Grozno. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hihihi... pa to je super... neka ih nema!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2007. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no, no, Leptiriću, Zlikavci su bili super..... a i novi papa se pokazao dobar u izjavama, tako da bi bilo super čuti što bi oni izveli na zadanu temu.......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Perjury je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi, bez obzira na to što ja, ili bilo tko mislo o Zlikavcima, bitno je napomenuti kako KATOLIČKA CRKVA NE PLAĆA POREZE DRŽAVI, a HRT je DRŽAVNA TELEVIZIJA!!!
Sada ja Vas pitam kako je moguće, zašto se tolerira i smatra normalinim da svećenici birajo što ću ja gledati na TV-u???!!!!
Kada je Janica pisala skijašku povijest na TV-u je bio prijenos mise jer se vijeće HRT-a uplašilo (samo to ne žele priznati) reakcije Sv. Crkve ako umjesto mise puste skijanje.
Strašno...

JOJ, opet o plaćanju poreza?!
Koja crkva u Hrvatskoj plaća porez? Pravoslavna, Grko-katolička, ...?
80 i još nešto posto ljudi se deklariralo kao katolici pa onda je normalno da i crkva može imati određeni utjecaj.
Isto tako samo još manji postotak ljudi je glasao za Sanader, ja nisam, on je idiot, ali i kao takav je naš premjer i mi ga moram poštivati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2007. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ga!! Tebe sam čekala, zabrinuo si me izostankom odgovora u ovom topicu Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: