Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mojih 35 kvadrata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Text je ok, za one koji su shvatili poruku ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2011. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrlo ugodan tekst

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajdvej
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2011. 22:47 
Naslov:  Re: Mojih 35 kvadrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

. j


Zadnja promjena: bajdvej; 20.08.2011. 16:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne svidja mi se. Posebno iritantno je naglašavanje pojedinih riječi u tekstu. Tu bismo se trebali zadržati, zastati..zaustaviti dah i razmisliti nekoliko minuta prije nastavka čitanja ili...?
NHF

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.05.2011. 23:28 
Naslov:  Re: Mojih 35 kvadrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zgodna pričica Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 23:51 
Naslov:  Re: Mojih 35 kvadrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu.


Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života.

Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
John_Doe
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu.


Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života.

Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita.

A ti zen031, koliko sam vidila samo pljuješ tu po portalu. Mora da živiš u duplo većem stanu od Duminske trake i imaš para koliko želiš, ali nemaš mozga ni prilike da sam napraviš nešto ovakvo...Odi si lijepo napravi svoj sajt pa tamo pljuj koliko ti volja. Da tu i tamo nešto pročitaš shvatio bi da su tekstovi sasvim solidni a neki i odlični.... naravno da to jadnik poput tebe nikada neće moći shvatiti, a di napisati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebaš razlikovati pljuvanje i kritiku. Inače, nisi dobro vidjela, jer ne samo da, u najvećem broju slučajeva, ne pljujem, nego i ne kritiziram.

Dosta čitam, zato i mislim da mu tekstovi nisu ni dobri, a pogotovo ne odlični. Da TI tu i tamo nešto pročitaš, mogla bi naučiti da se ne kaže "vidila", da gramatički nije ispravno pisati "mora da..." (to je čisti srbizam) i da se rečenica završava odgovarajućim interpunkcijskim znakom.

Pročitaj ponekad Tomićevu kolumnu, Dežulovića, Jergovića, Šolu, Vladu Bulića, itd., da stekneš dojam kako dobra kolumna treba izgledati. Ako ništa drugo, barem ne podsjećaju na zapise iz dnevnika neshvaćene tinejdžerke. Za razliku od ove.

I ne, ne živim u stanu od 140 kvadrata. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
coq_au_vin
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 7:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram se složiti sa zen031 po ovom pitanju. Povremeno pratim ovaj portal jer sam prije nekoliko godina napustio Osijek pa mi predstavlja zgodan način za ostati u toku. Ružno je vidjeti kad ljudi nekoga potpuno popljuju jer ipak je čovjek uložio nekakav trud u ovaj tekst, ali to ne znači da mu treba podilaziti.

Pročitao sam par autorovih kolumna i sve pate od iste boljke - fokus je uglavnom na samom autoru. A to samo znači da, godinama usprkos, mora odrasti kako bi uspio ljudima servirati kvalitetnu kolumnu. Samosažalijevanje je ružna stvar, a ljudi danas nemaju previše strpljenja za to. Ako imaš emocionalnih problema, stvorio si oklop i ne daš da ti ne netko približi; rezerviraj si par termina u najbližoj klinici za psihološku medicinu. I ne kažem to zlobno jer u tome nema nikakve sramote. A onda kreni obrađivati neke kvalitetnije teme od lamentiranja o samoći jer živimo u zanimljivim vremenima. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

coq_au_vin je napisao/la: › Pročitao sam par autorovih kolumna i sve pate od iste boljke - fokus je uglavnom na samom autoru.


Hm, mozda autor samo pise u prvom licu jednine, ali ne pise o sebi. Mijenja li to perspektivu?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrijeme je da Osijek031 pokrene Blog jer ovakvi članci stvarno nemaju nikakvog smisla zato što prisiljavaju čitatelje da ne budu sebični i suosjećaju s piscem. Naši dragi čitatelji su navikli ismijavati se s takvima i stvarno nije korektno da neko svoje frustracije liječi ovdje na forumu. Ako netko to želi neka piše svoj blog pa ko hoće neka ga sažaljeva ali ne moraju i forumaši čitati takva sranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sam u 35 kvadrata. pa šta će ti više?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2011. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onaj tko ima neka si sjedne na jaja (da mu bude lakše) i malo si razmisli! Da li bi i meni sutra moglo biti tako? A ne jok, neće nikada. Da budem onako slikovit. Tko zna kako Vam život na kraju udjeli drugo djeljenje!? Prvo su vam dali roditelji, nekom novcem a nekom dobrim odgojem. Gomila balavaca koji komentiraju sve i svašta a nikada se ne okrenu oko sebe i malo zapitaju tko su svi ti ljudi oko mene. Poznavao sam mnoge koji su se busali o prsa. Ja ću biti ovo, ja ću imati ono a sada samo nesređen brak koji mrze i dugove što ih guše. Mrze sve oko sebe i prave se gospoda! Sramite se, neotesanci i glupani raznih profila što u Vama odavno je umrla svaka sućut. Nisam još stigao toliko blizu ali mi se sviđa sve napisano no na vama je da se razmislite zašto ne i vama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čekaj, nisam baš stekao dojam da autor želi izazvati sućut. Ima svojih 35 kvadrata-što uopće nije malo za jednu osobu, i nije baš da se pretjerano žali, osim što je, kako se da iščitati iz ovog i prethodnih tekstova, imao onu jednu, jedinu i neprežaljenu koja je na njemu ostavila tako dubok i neizlječiv ožiljak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: