Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›


Što se mene tiče priroda zna što čini, i odredila je da su za „stvaranje“ djece potrebni žena i muškarac. I stoga ne trpam u isti koš usvajanje djece hetero parova , medicinski potpomognutu oplodnju, i usvajanje djece gay parova.


Ok, kontam te, ali zašto onda kažeš da se djeca trebaju roditi kako je priroda htjela? Zašto gay parovi ne bi, npr., isto iskoristili medicinski potpomognutu oplodnju - npr. hmoseksualac da spermu, uzmu surogat majku, ona rodi dijete, oni odgajaju. Ili lezbijka uzme spermu nekog donora i rodi dijete i odgaja ga sa svojom partnericom? To nije različito od medicinski potpomognute oplodnje hetero parova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2010. 19:48 
Naslov:  Re: Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U postojećoj sredini u kojoj živimo, najstrašnije bi bilo toj djeci. To bi za njih bila stigma, i mislim da bi vječno bili predmet izrugivanja u školi i društvu. Dobro je netko primijetio - da li bi ta djeca željela živjeti u takvoj obitelji? Na žalost, svjedok sam i nekih slučajeva gdje su se djeca stidjela roditelja jer su "drugačiji", bez obzira koliko ih njihovi roditelji takvi kakvi jesu, obožavali. Ali ne može se od djece očekivati da razumiju svoje roditelje ili društvo u kojem živimo, barem dok ne odrastu. A do tada, sve je to već obilježilo njihov život, i njih same. Mislim da je interes djece na prvom mjestu, pa je i pitanje posvajanja od strane homoseksualnih parova vrlo škakljivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I opet dolazimo do društva i njegova utjecaja na pojedinca kao glavne sastavnice društva. Djeca će se stidjeti roditelja koji su "drukčiji" upravo zbog tog društva - ili će njihove roditelje komentirati njihovi vršnjaci ili susjedi ili učitelji ili neki slučajni prolaznik na ulici. Djeci nije usađeno u genima da se stide roditelja, opet je tu to društvo. Treba mijenjati društvo, ono ubija individualce, i sankcionira, formalno ili neformalno, one koji odskaču od uobičajenih normi za neko društvo. A to je sve izraženije u današnjem društvu koje se smatra toliko liberalnim, a zapravo je toliko ograničavajuće - imamo toliko alternativnih supkultura koje se izdvajaju jer ih je društvo "odbacilo", a upravo su te alternativne supkulture izrazito konzervativne jer postoje točna pravila ponašanja, odijevanja, govora kako bi netko pripadao tim supkulturama, što je paradoks. Nažalost, slažem se s pumpkinom da bi u postojećoj sredini djeci čiji su roditelji homoseksualci bilo strašno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda da živimo u utopiji bi ovo bilo prihvaćeno, a naše je društvo jako daleko od toga.Danas si diskriminiran i za puno manje stvari. Možda se stvari jednom i promijene, ali ne vjerujem tako skoro.

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2010. 21:28 
Naslov:  Re: Trebaju li homoseksualni parovi posvajati djecu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Na žalost, svjedok sam i nekih slučajeva gdje su se djeca stidjela roditelja jer su "drugačiji", bez obzira koliko ih njihovi roditelji takvi kakvi jesu, obožavali.


Ja znam slucajeve kada su se djeca stidjela svojih roditelja jer su siromasni, jer su obicni radnici, jer se ne odjevaju kako bi to djeca htjela, jer su bez skole ... itd.

Ali nikada nikome nije palo na pamet da uskrati pravo na djecu siromasnima, NKV radnicima i slicno.

A sto se tice problema na koja ce djeca nailaziti ... pa nailaze i ovako. I ovako se djeca rugaju nekome jer je debel, mrsav, sutljiv, pricljiv, jer ima dugu ili kratku kosu, jer im je mama cistacica ili nemaju markiranu odjecu.

i ja sam bio ocalinko i cvikeras, i coravi i bio sam streber ... uvijek ce se djeca nekome zbog necega rugati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›


Što se mene tiče priroda zna što čini, i odredila je da su za „stvaranje“ djece potrebni žena i muškarac. I stoga ne trpam u isti koš usvajanje djece hetero parova , medicinski potpomognutu oplodnju, i usvajanje djece gay parova.


Ok, kontam te, ali zašto onda kažeš da se djeca trebaju roditi kako je priroda htjela? Zašto gay parovi ne bi, npr., isto iskoristili medicinski potpomognutu oplodnju - npr. hmoseksualac da spermu, uzmu surogat majku, ona rodi dijete, oni odgajaju. Ili lezbijka uzme spermu nekog donora i rodi dijete i odgaja ga sa svojom partnericom? To nije različito od medicinski potpomognute oplodnje hetero parova.


Bitna razlika između hetro i gay parova je u tome što gay parovi nikako ne mogu zanijeti prirodnim putem (bez utjecaja trećeg lica), dok hetero parovi imaju problema sa začećem samo u slučaju neke bolesti. Nadam se da ti je ovo bilo dovoljno jasno. Zbog toga odobravam usvajanje djece hetero parovima a gey parovima ne.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›


Bitna razlika između hetro i gay parova je u tome što gay parovi nikako ne mogu zanijeti prirodnim putem (bez utjecaja trećeg lica), dok hetero parovi imaju problema sa začećem samo u slučaju neke bolesti. Nadam se da ti je ovo bilo dovoljno jasno. Zbog toga odobravam usvajanje djece hetero parovima a gey parovima ne.

Znam ja da je to razlika, ali ja nju ne smatram bitnom. Niti to vidim kao prepreku usvajanju djece. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2010. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›


Bitna razlika između hetro i gay parova je u tome što gay parovi nikako ne mogu zanijeti prirodnim putem (bez utjecaja trećeg lica), dok hetero parovi imaju problema sa začećem samo u slučaju neke bolesti. Nadam se da ti je ovo bilo dovoljno jasno. Zbog toga odobravam usvajanje djece hetero parovima a gey parovima ne.

Znam ja da je to razlika, ali ja nju ne smatram bitnom. Niti to vidim kao prepreku usvajanju djece. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje.


Divno je da smo tako različiti. Meni je ta "sitna" razlika itekako bitna i ogromna je prepreka za usvajanje djece gay parovima.
No kako si i naveo, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Želim ti ugodno druženje na forumu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2010. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›


Bitna razlika između hetro i gay parova je u tome što gay parovi nikako ne mogu zanijeti prirodnim putem (bez utjecaja trećeg lica), dok hetero parovi imaju problema sa začećem samo u slučaju neke bolesti. Nadam se da ti je ovo bilo dovoljno jasno. Zbog toga odobravam usvajanje djece hetero parovima a gey parovima
ne.

Znam ja da je to razlika, ali ja nju ne smatram bitnom. Niti to vidim kao prepreku usvajanju djece. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje.


Znam ja da je to razlika, ali ja nju ne smatram bitnom. Niti to vidim kao prepreku usvajanju djece. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje.
[/quote]
hmm..nadam se da bi ti razlika bila i dalje tako "nebitna"kad bi tvoje gay dijete došlo jednog dana sa idejom da posvoji.Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vanna031 je napisao/la: ›


hmm..nadam se da bi ti razlika bila i dalje tako "nebitna"kad bi tvoje gay dijete došlo jednog dana sa idejom da posvoji.Pozdrav


Bilo bi nebitno. Bit će mi bitno da mi dijete bude zdravo, sretno, uspješno, da nađe svoje mjesto pod suncem, da poštuje sve ljude i da živi prema nekim načelima koja bi trebala biti univerzalna (da sad ne idemo u Kantov kategorički imperativ). I ovdje raspravljamo trebaju li homoseksualni parovi usvajati djecu, a ne o tom što bismo mi koji podržavamo tu ideju napravili kad bismo imali gej dijete. To nije argument niti konstruktivno pridonosi raspravi, već loš sarkazam i uljudno pokazivanje kako te živciram svojim mišljenjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja opet ponavljam

tko pita tu djecu žele li oni biti u homo obitelji?!?!?

gore skoro sve navedeno je sebično da je to staršno.
nije ni čudo što je društvo u debelom *urcu!

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studiozakvalitetuzivota
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
ja opet ponavljam

tko pita tu djecu žele li oni biti u homo obitelji?!?!?

gore skoro sve navedeno je sebično da je to staršno.
nije ni čudo što je društvo u debelom *urcu!


Nijedno dijete se ne pita želi li se roditi u nekoj obitelji. Kod posvajanja je drugačije, tu se mišljenje djece itekako uzima u obzir, do 14.-te godine neformalno, nakon te dobi mora se dobiti i pismena suglasnost djeteta.

Sve je češći slučaj (na "trulom" zapadu) da se roditelji rastanu, te da biološko dijete ostane s roditeljem koji zasnuje homoseksualnu vezu. To nije razlog da se promijeni odluka o tome s kim će dijete živjeti i da se dijete povjeri drugom roditelju. Po toj logici - ako su oni pogodni za roditelje, zašto ne bi bili pogodni za posvojitelje?

Kod posvajatelja sam uvijek procjenjivala njegove roditeljske vještine, "ljudskost" i spremnost da preuzme odgovornost za sve što mu život s posvojenim djetetom može donijeti. Naravno da je lakše djetetu prilagoditi se obitelji koja odgovara nekom uobičajenom načinu života. Djeca koja se posvajaju već imaju svoje životne priče i odabirom roditelja se nastoji što je više moguće smanjiti budući stres. No ništa od toga mi nije argument da zabranim posvajanje (npr. i danas je teže posvojiti djecu starijim roditeljima, samcima i slično, ali im nije zabranjeno)

_________________
http://studiozakvalitetuzivota.blog.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2010. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="lingvist"]
Vanna031 je napisao/la: ›


već loš sarkazam i uljudno pokazivanje kako te živciram svojim mišljenjem.


Ne, uopće me ne živciraš Smile naprotiv,drago mi je da ima i liberalnijh ljudi koji bi dopustili da gay osobe posvoje, i bili sretni zbog njih makar se radilo i o njihovo djeci Smile .
Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2010. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebaju li homoseksualnu djecu posvajati homo ili hetero parovi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....pod uvjetom da usvajaju i ženskadiju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: