Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trg Lavoslava Ružičke otvara se idući tjedan

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4122
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2008. 10:40 
Naslov:  Trg Lavoslava Ružičke otvara se idući tjedan
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radovi na obnovi Trga Lavoslava Ružičke ispred osječkoga Željezničkog kolodvora ušli su u fazu “šminkanja” i za nekoliko bi dana taj trg trebao biti predan na uporabu građanima.

Obnovljen prema idejnom projektu hrvatskih arhitekata Gorana Jagića i Branimira Kljajića, koji rade u Beču, Ružičkin trg u parteru ima rustikalnu crvenu ciglu, a nad njim se nadvijaju metalno-staklene nadstrešnice i moderni stupovi javne rasvjete. Iako prvotno nije bilo predviđeno parkiranje, Gradsko će poglavarstvo to ipak dopustiti.

- Ali, samo privremeno, do završetka gradnje javnih garaža u sklopu novog Autobusnog kolodvora, odnosno nove poslovne zgrade s javnim garažama koja će se nalaziti na mjestu starog Autobusnog kolodvora.

S obzirom na očit manjak parkirališnog prostora u okolici kolodvora i zgrade Policijske uprave, primorani smo na parteru trga omogućiti privremeno parkiranje vozila
- rekao je gradonačelnik Gordan Matković.

Obnova trga stajala je 8,1 milijun kuna, a ovaj tjedan počeli su i radovi na gradnji novog futurističkog nathodnika iznad kolosijeka Željezničkog kolodvora. Riječ je o drugoj fazi obnove trga, a i nathodnik je dio idejnog rješenja spomenutih autora.

Visoka cijena nathodnika

No, ono što bode u oči jest njegova vrijednost. Predviđeno je da će novi stakleni nathodnik građane Osijeka stajati čak 14,3 milijuna kuna s PDV-om.

Obnova trga obuhvatila je i prostor ispred zgrade PU gdje je također postavljena klinker cigla koja je po rubovima oštećena. Inženjeri gradilišta kažu da tako mora biti, a proizvođač iz Njemačke navodno jamči rok trajnosti od deset godina.

Grad će nastaviti i pregovore s HŽ-om da se ubrza njihov projekt renoviranja zgrade kolodvora, koja je sada u potpunoj suprotnosti s novim izgledom trga.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monkeyhouse
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2008. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

počelo je počelo
brate mili tako dobro organizirani i pripremljeni, a kad ono brdo propusta, o kojima valjda nisu stigli razmišljati ????
a kakva je to priča s bečkim arhitektima??? jel' nas to treba impresionirati??? il' nam nabiti kompleks, jer nismo dovoljno dobri, pa nam trebaju uvozni????
a tu je i priča s trgom u donjem gradu, pa otkud sad najednom toliki propusti????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.04.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to su becline nase gore list. osjecani i jedan i drugi samo su otisli tamo raditi.

a sto se trga tice, ja nisam vidio nista spektakularno. sve sto ne napravljeno je mogao i unikom napraviti ... tj. postaviti one betonske cigle na tlo.

rasvjeta ja katastora, ista je kao sto su i u merkatoru ili na trgu.

ono sto su natandarili ispred zgrade zeljeznicke postaje, nikako ne razumijem cemu sluzi.

1. naslonjeno je na fasatu, pa me bas interesira kako ce renovirati fasadu.
2. zaklanja tu staru austrougarsku stanicu koja mozda nekome i nije lijepa, ali s ovim izgleda jos ruznije.
3. ta nadstresnica neznam cemu sluzi, 2 m zaste od kise ? staklenik ?
4. velika prazna betonska ploca ... na koju ce mozda staviti koju klupu,ili mozda unikom stavi koju fontanu i posadi macuhice.

dakle, sve u svemu ... ogromna lova bacena nizasto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: