Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cjenik pića u kafićima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Cijene pića u osječkim kafićima su:

Visoke
75%
 75%  [ 51 ]
Niske
2%
 2%  [ 2 ]
Odgovarajuće
22%
 22%  [ 15 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2009. 3:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SheOs je napisao/la: ›
Bila neki dan u Šetaču i platila 9 kuna za bijelu kavu Sad(

Išo neki dan u pekaru, burek platio 10kn, prije 5 god sam isti taj platio 7kn...
život postaje skuplji pa tako i cuga...
PsychoSoldier je napisao/la: ›
pa i danas ima hrpu vina od 11 kuna, dakle za 22 kune se otelish...

Šjor Bepo???? osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.02.2009. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe
ima ih: veli joze, ribar, bjeli ribar, bepo i hrpa "vina" koja cini mi se nemaju ni traga grozdu hehe

meni je od takih vina najbolje pleševičko (nekih 14 kn)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saracevic
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2010. 13:05 
Naslov:  Nabavna p
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Gledajuci marzu koju ugostitelji beru na svakoj prodanoj cugi - cijene su previsoke.

Doduse, ugositetljstvo nije isto sto i maloprodaja kucnih potrepstina, stoga je i usporedjivanje samo po cijenama nategnuto, al' ajd...

Pivo:
Kad cugam u birtiji, onda volim okrugle iznose. Pivo moze biti ili 5 ili 10kn. Ako je 5kn, onda ugositetelj ima marzu od hmmm 1-2kn (ne znam koliko je tocno nabavna cijena domaceg piva, ali pretpostavljam da nije vise od 4kn, a ni manje od 3). Ako je pivo 10kn, onda ugositelj ima marzu od 6kn.

20% marze je fer. 120% marze nije fer. Dakle, pivo bi trebalo biti 5kn. Posto ga ne pijem i u ovom slucaju me ne jebu okrugli iznosi - fer cijena je i 6kn. ;-)

Domaca zesta 0.3: kao prvo, 0.3 nije mjera za pice, nego za kolicinu izlucenog znoja u covjeka bez zlijezda znojnica. Nekad davno, u onim zivopisnim narancastim bistroima, postojala je samo jedna The Mjera - 0.5. Dakle, prvo bih vratio drevni normativ i to prodavao za 5Kn. Dakle, litru cuge ugostitelj proda za 100kn i ostvari jako dobru zaradu.

Za sokove vrijedi slicna anlogija kao i za pivo. Dakle, umjetni sokovi s dodatkom CO2 - 5Kn (0.25L sokove bih zabranio kao neekoloske, buduci da je ambalaza vrijednija od sadrzaja), "prirodni" sokovi - 7kn.

Naravno, ovo su samo moje fantazije. Kad bi cijene bile fer, ne bi se intelektualna krema drustva bavila ugostiteljstvom, vec bi taj posao morali obavljati vrijedni trudbenici.I tko bi onda kupovao automobile za seljake?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saracevic
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2010. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cijena je 5,33 kn. ako niste znali kod Bijelića za pivo 0.5,znači,dosta,pa kome se isplati prodavati pivo onda za 8 kn???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dumbaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2010. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Leteci mungos";p="223918"]
avantgarde je napisao/la: › Nekad se vino HIS moglo kupiti za 4.5Kn, garazni sok u boci (staklenoj) od 1L je bio 2.5kn,


D:

Spontana flešback glavobolja. Hvala puno. Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Armstrong
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2010. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha sjećam se tog gaziranog za 2.5 Very Happy to smo poslje škole kupovali Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2010. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

popravlja nam se standard pa cijene rastu Smile, još samo kad bi i plaćenarasle (onima koji ih imaju)

ja u os platim bijelu kavu 10 kn, u vk 6 ili 7 kn, a u zg 13 kn-s tim da je ova u zg daleko najlošija...i boli me srce platiti bijelu kavu toliko, a koliko zapravo vrijedi ako znate da je litra mlijeka 6 kn...

a čaj da ne spominjem...voda i vrećica a neprocjenjiv..8, 10 ili 12 kn! bezobrazno...
za te pare dođete svi s foruma kod mene i skuham 20 l čaja..s tim da ćete dobiti i med i limun, jer limun ne pamtim kada sam negdje dobila..u ičem...
a cola bez limuna mi šuplja..
ako sam već platila taj prculjak od bočice 12 ili 14 kn (više nego ono pakiranje od 2,5 l) pa mogu dobiti barem malo limunčića..
ili još bolje, studena s limunom 10 kn, u najboljem slučaju 8kn...sve je to idiotski, ali nije da imamo izbora nego platiti..to vlasnici kafića znaju i iskorištavaju
skuplje me izađe otići na kavu s nekim nego si kupiti ručak za taj dan...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la (Pogledaj post): › dođete svi s foruma kod mene i skuham 20 l čaja..s tim da ćete dobiti i med i limun


dakle....gdje živiš...........
i što imaš osim čaja.... Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vesnica
Offline
Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.12.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijene su od do ali skupe ali to sto kazete caj i kava su najskuplje najvise zarada najvece prevara a o tocenom pivu da ne govorim sama voda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je to kako konobari popizde kad naruciš kavu ili caj...a kad realno pogledaš najveca zarada je upravo na tome....

fear of the dark je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la (Pogledaj post): › dođete svi s foruma kod mene i skuham 20 l čaja..s tim da ćete dobiti i med i limun


dakle....gdje živiš...........
i što imaš osim čaja.... Smile



i ja bi na caj...ili što god vec...može i obicna voda bez cedevite....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 13:51 
Naslov:  Re: Cjenik pića u kafićima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
popravlja nam se standard pa cijene rastu Smile, još samo kad bi i plaćenarasle (onima koji ih imaju)

ja u os platim bijelu kavu 10 kn, u vk 6 ili 7 kn, a u zg 13 kn-s tim da je ova u zg daleko najlošija...i boli me srce platiti bijelu kavu toliko, a koliko zapravo vrijedi ako znate da je litra mlijeka 6 kn...

a čaj da ne spominjem...voda i vrećica a neprocjenjiv..8, 10 ili 12 kn! bezobrazno...
za te pare dođete svi s foruma kod mene i skuham 20 l čaja..s tim da ćete dobiti i med i limun, jer limun ne pamtim kada sam negdje dobila..u ičem...
a cola bez limuna mi šuplja..
ako sam već platila taj prculjak od bočice 12 ili 14 kn (više nego ono pakiranje od 2,5 l) pa mogu dobiti barem malo limunčića..
ili još bolje, studena s limunom 10 kn, u najboljem slučaju 8kn...sve je to idiotski, ali nije da imamo izbora nego platiti..to vlasnici kafića znaju i iskorištavaju
skuplje me izađe otići na kavu s nekim nego si kupiti ručak za taj dan...


čisto podatak, 1l mlijeka je dovoljna za otprilike 100 kavi s mlijekom,u vecini slucajeva kava s mlijekom je 1 kunu skuplja nego obicna, stoga se moze gledati da ugostitelj litru mlijeka plati 6 kn,a tu istu litru naplati 100 kn..dobar profit Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i ponuda čajeva je ubi bože.. a još k tome i brkaju čajeve s onim pizdarijama od šumskog voca, hibiskusa lipe, šipka itd.. postoji li kaf u os da ima neke druge čajeve osim franckovih, podravkinih, cedevitinih?..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi se zale a osijek je od ovih vecih gradova daleko najeftiniji sto se ovoga tice..
gore usporedjujes kavu i kavu s mlijekom. dok npr bijela kava kosta u vecini kafica isto kao i bijela kava sa slagom..
dok u vecini ostalih gradova ti naplati "extra slag" 2kn itd itd. jos po tvrdji i okolo kada bude svakakvih akcija cappy + kava 10kn, bijela sa slagom 5kn...
pivo nam je isto jeftinije nego ostalima..

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2010. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer sam dva piva u Tufni platila 40kn, jbt oči su mi ispale skoro kad sam vidjela račun, i još pivo nije bilo hladno puj puj puj.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2010. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›
popravlja nam se standard pa cijene rastu Smile, još samo kad bi i plaćenarasle (onima koji ih imaju)

ja u os platim bijelu kavu 10 kn, u vk 6 ili 7 kn, a u zg 13 kn-s tim da je ova u zg daleko najlošija...i boli me srce platiti bijelu kavu toliko, a koliko zapravo vrijedi ako znate da je litra mlijeka 6 kn...

a čaj da ne spominjem...voda i vrećica a neprocjenjiv..8, 10 ili 12 kn! bezobrazno...
za te pare dođete svi s foruma kod mene i skuham 20 l čaja..s tim da ćete dobiti i med i limun, jer limun ne pamtim kada sam negdje dobila..u ičem...
a cola bez limuna mi šuplja..
ako sam već platila taj prculjak od bočice 12 ili 14 kn (više nego ono pakiranje od 2,5 l) pa mogu dobiti barem malo limunčića..
ili još bolje, studena s limunom 10 kn, u najboljem slučaju 8kn...sve je to idiotski, ali nije da imamo izbora nego platiti..to vlasnici kafića znaju i iskorištavaju
skuplje me izađe otići na kavu s nekim nego si kupiti ručak za taj dan...


čisto podatak, 1l mlijeka je dovoljna za otprilike 100 kavi s mlijekom,u vecini slucajeva kava s mlijekom je 1 kunu skuplja nego obicna, stoga se moze gledati da ugostitelj litru mlijeka plati 6 kn,a tu istu litru naplati 100 kn..dobar profit Smile

U kavu s mlijekom ide pola deci. Dakle 20 možeš maximalno dobiti. Ne trabunjaj gluposti.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: