Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HDSSB-HSP-HDZ prepucavanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rutinska provjera znanja


Negdje u Donjem Gradu... Prva spavaonica grada, negdje oko 3 izjutra. Vrijeme & mjesto idealni za dogovaranje strategije transparentne & javne uprave grada. Uključen laptop, nitko ne sjedi ispred. Zvonjava na skajpu. Ispis: ŠEF calling. Zalud. Nitko se ne javlja. Zvoni mobitel. Prvi građanin u polusnu hvata aparat, odmah se razbudi... Pomisli: „Kako nisam stig’o na skajp?! Mislit će da ga nisam posluš’o! Koji šit!“
Poznati glas s druge strane:
- Dobro, Mali, majku mu staru, moram li ja tebi neke stvari crtati?! Štedim na sladoledu za one malce s Interneta - da bih rasipao na računima za Eronet samo zato što se ti ne javljaš! Boli me briga – nećete jest’ sladoled!– grmi iz mobilnog aparata...
- Ali, šefe… Spavao sam, ujutro moram ustati rano… Radim puno. Moram se odmoriti... – ne uspije niti dovršiti...
- Opet on ODMARA! Rekoh ti: nema odmaranja niti spavanja! Znaš i zašto! – grmi zloslutno s druge strane – ’Ajmo, naša stara igra: provjera znanja!
- Neeeee...Pa, kako ću sad?! Nisam se pripremao, šefe...
- Ovo-moraš-znati-u-pol-noći-kad-se-probudiš, kao ime i prezime!
- Dobro, šefe, ’ajmo! – nevoljko će Prvi. Misli: „Prije krenem - prije završim!“
- Dakle... Pitanje broj jedan: tko je tvoj izumitelj, tvorac, mecena & jedini prijatelj?
- Ti, šefe.
- Točno. 10 bodova. Idemo dalje: tko su tvoji najljući neprijatelji u svemiru?
- Ante & com.
- Netočno. Odgovor je: oporba+Vrdoljak. Minus 10 bodova.
- Ali, šefe, on mi je koalicijski partner...Obećao sam da ću mu progurati projekte...
- Glupane! Lijepo sam ti rekao: ne daj nikome ništa i drži ih iza zavjese! Partneri ti trebaju samo za slikanje u kampanji!
- Ali Gordan, šefe… Što je sve napravio za mene, pa moram ispunit’ obećanja… Jednostavno – moram…
- Ostavi me na miru s tim tipovima! Lijepo sam ti rek’o: obećavaj i bogu i vragu dok ne dobiješ utakmicu, a onda ih sve odj… Nađeš lijepo druge za 4 godine! Ima takvih svagdje kol’ko ’oćeš! Idemo dalje: što ne treba građanima Osijeka?
- Tramvaj!
- Točno, plus 10 bodova. Jer, vidiš kako se Drinovci, na primjer, lijepo razvijaju i bez tramvaja…
- Ma, Denmark! – promrmlja nerazgovjetno Prvi.
- Zaj….š ti to mene malo, a?
- Što? Ma, ne, šefe! Greška u konekciji… Rekoh: Darinka! – pegla brzo Prvi…
- Kakva Darinka, pobogu?! Tko je to? – ništa Šefu nije jasno jer ne gleda matičnu TV kuću.
- Ma, šefe, to ti je nova butra u gradu.
- To me ne zanima. ’Ajmo dalje: tko je kriv za ama baš sve?
- Ante!
- Hm… Djelomično točno… Dajem ti samo pola bodova: 5 komada. Nije skroz netočno, ali ima još: hadeze nakon što sam ja izaš’o, Zagreb općenito&uvijek, Bilja i još poneko… Kad bolje razmislim: ovdje je prilično kompliciran odgovor…Dobro, petaka si zaslužio! ’Ajmo dalje: što se ne smije u Osijeku?
- Gradit’.
- Točno. 10 bodova plus. Zašto?
- Zato jer: baba Kata iz moje ulice živi mirno - ne gradi ništa već 80 godina, ali joj tekući štima u lipu! Lega moj; u LI-PU! Jel’ ti znaš što je to u računovodstvu?! – ushićeno opisuje Prvi, sa žarom strasnog računovođe u srcu – A, osim toga, ni baba Mara s ekipom preko puta ne može joj napakirat’ ništa. A, rado bi joj one smjestile…Pa, znaš kako smo mi derali kad je trebalo…Eeee, kako bi to tek baba Mara odradila! Profesionalka, šefe! Maksimovića mi!
- Ispravno razmišljaš, Malac. Nikad nemoj zaboravit’ kako smo mi to radili… A babe Mara&Kata nek’ mi se sutra jave! Mogli bi ih mi malo angažirat’…Dodaš ono „com.“ na kraju i nek’ rade, brate, ionako samo snajpaju iz kibicfenstera! A da su ubojite – ne sumnjam! Spitfajeri, prika moj, spitfajeri su to!- Šef će, oduševljen otkrićem - Opet cener! Dalje: kad će bit’ novca u proračunu?
- Nikad.
- Točno. 10 plus. Dalje: što ako ga bude?
- Potpisat ugovor s „Laurusom“.
- Točno. A s „Laurusom“ ću ja dalje, he, he…- i Šef učini nekakav šum kao da trlja rukama.
- Malac, opet cener! Idemo dalje. Gdje se slave osječki blagdani?
- U Tomislavgradu.
- Deset u plusu. Dalje: gdje je centar kontinenta?
- U Drinovcima.
- Cener! I na kraju: što ako me netko od naših ogovara?
- Javim odma’ tebi, šefe!
- Cener! Imaš cca 85 bodova od mogućih 100! Bravo, Malac! Ponekad mislim da sam se zaj…o što sam te izmislio, ali testovi su ti dobri…Osim što si lijep…
- Nisi, šefe! – ponosno će Prvi.
- Eeee… Nemoj si umišljat’ puno! Samo da znaš da ti je Doktor blizu: on ima 80!
- Ma,da?! Di se zaj…o? – s nasladom će Prvi…
- He, he! Znao je sve, ali kod „Laurusa“ nije rekao što bi s lovom napravio, pa sam mu skinuo 20 jer mi je to jako važno pitanje. Ali, pazi… Ima 80, a nije ni ružan… Dobro otvori oči & pazi što radiš! Nitko nije nezamjenjiv… - reče s mirnoćom u glasu lukavi Šef. Malo šuti, spusti glas – Ti znaš da ja volim šah…
Zamisli se malo Prvi…
- Znam, šefe…
Šef zadovoljan, Prvi građanin zabrinut – pođoše svaki na svoju stranu… Jbg, ionako je već jutro…

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...jesi to cijelo ljeto smišljala na godišnjem?....imaš jedan topic - zove se Literarno kreativni forumaši...možda je ova kratka pričica tamo trebala završiti....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema nam druge, morat ćemo jednu zbirku zajebancija objavit Smile , alo admine Wink

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2009. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvostruko više prosjaka na osječkim ulicama
30.08.2009. 17:16
Vijesti::Život031
Dok su prema, evidenciji osječke policije, tijekom 2008. godine na području Osijeka u skitnji zatečene samo dvije osobe, a tri osobe u prosjačenju, samo tijekom prvih sedam mjeseci ove godine u prosjačenju je zatečeno sedam osoba. Da je problem beskućnika i prosjaka proteklih mjeseci postao sve očitiji tvrde i sugrađani, koji svjedoče o sve većem broju osoba koje prenoćište traže u gradskim parkovima, posebice u Perivoju kralja Tomislava, gdje navodno već u polijepodnevnim satima počinje borba za klupu.

- "Spavanje u parkovima je zabranjeno, jer se time potencijalno krše dva zakona. Riječ je o kršenju Zakona o javnom redu i miru, odnosno skitnji i prosjačenju, a s druge strane moguće je i da se krši Zakon o obveznoj prijavi prebivališta. Protiv svih zatečenih osoba podnose se optužni prijedlozi Prekršajnom sudu u Osijeku. Inače, pod skitnjom razumijevamo učestalo mijenjanje mjesta boravka bez određenog cilja i bez osiguranih sredstava za život. ", objašnjava Ivan Petrović iz PU osječko-baranjske.

Istodobno u Caritasovu domu za beskućnike sv. Vinka napominju kako su tijekom ljetnih mjeseci imali samo deset osoba, koje su potražile smještaj u ovoj ustanovi.

Ma na takve beskučnike treba poslati policiju i dobro ih ispendrekati. Savjesna vlast ove države i ovoga grada ipak bi treba voditi računa o svom ugledu.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2009. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno nisam mislila da će se ovoliko nisko spuštati, neki dan me jedan poznanik upita, kako da se isključi iz HSP-a jer mu je produženje ugovora na određeno u pitanju, te da su mu rekli da je izuzetno dobar i vrijedan, ali mora se isključiti iz stranke. Radi se o jednoj županijskoj firmi, i dečko se uopće nije zaposlio preko veze nego mu je to struka. Niti je posebno aktivan, niti je sudjelovao u kampanji, samo zato što je na popisu članstva kojeg je maznio Matković kad je zdimio iz stranke. Malo ga pretjerujete gospodo, dao bog pa vam se vrati jednog dana, jer ovo je čista nepravda !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2009. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prazne džepove su im ostavili oni prije njih osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la: ›
prazne džepove su im ostavili oni prije njih osijek031.com smile


nego reci ti meni, što su oni prije njih ostavili njima ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2009. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
c-192 je napisao/la: ›
prazne džepove su im ostavili oni prije njih osijek031.com smile


nego reci ti meni, što su oni prije njih ostavili njima ???


koliko se sjećam svi su se borili za vlast zadnjih godinu dana jer je blagajna bila prepuna zbog toga što gradska vlast dugo nije funkcionirala. Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la: ›
bavaria je napisao/la: ›
c-192 je napisao/la: ›
prazne džepove su im ostavili oni prije njih osijek031.com smile


nego reci ti meni, što su oni prije njih ostavili njima ???


koliko se sjećam svi su se borili za vlast zadnjih godinu dana jer je blagajna bila prepuna zbog toga što gradska vlast dugo nije funkcionirala. Shocked


a tko je došao na vlast ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2009. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima do kad će se gradska vlast šlepati na staroj. Već su na slamčicu popili sve što je zdrava pamet mogla uvažiti kao razlog totalno lošeg kursa kojeg su se uhvatili i što dalje objašnjenja su im sve bljeđa i jadnija. Valjda sami ne mogu ništa smisliti, pa im još uvijek treba onaj od prije. Loši potezi, bezidejnost, socijalna neosjetljivost, elementarna nepogoda Medić, stranačke aktivnosti jedne regionalne stranke - u drugoj državi... Sve to u samo 100 prvih dana... Što tek dalje slijedi?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Studenac, jel ti to vičeš na mene ? Uh, prva bračna svađica....ne odgovori ti meni glede egzila i skypea i ostaloga...pozdravi me drugi put kad me vidiš da se šmucam... Smile , iako mislim da se znamo...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2009. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vičem, izvini ako sam te uvrijedio. Ali činjenice su tu. Svatko može ići u posjetu kome hoće i gdje hoće. I za tvoju informaciju "brifinga" nema vjerovao ili ne, a egzila je uvijek bilo i bit će.

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"PREDSJEDNIŠTVA stranke i udruge HDSSB-a održala su danas zajedničku sjednicu"...predsjednik stranke Vladimir Šišljagić i Branimir Glavaš predsjednik Zajednice udruga HDSSB-a"...
...sam ti naslov kaže...
Po tebi svaki sastanak ili druženje ili kava ili bilo kakvo zajedničko pojavljivanje u javnosti zanači "brifing", malo si me razočarao takvim razmišljanjem.

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo, brifing ili kratki radni sastanak. Ovo je čak bilo malo ozbiljnije nego brifing....sjednica....možda si mislio da sam ja nešto drugo mislio....hmmm

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: