Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 22:56 
Naslov:  Re: Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se da lijepo reći u dvije rečenice:

ljudi griješe. Razz
a žene su griješnice... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2007. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Marigold,

meni kao ateistu uopće ne smetaju vjernici. cijenim osobe koje zaista vjeruju i poštuju moje pravo da ne vjerujem (znam nekolicinu). no, užasno mi smeta npr. uvođenje vjeronauka u školu pri čemu su djeca koju roditelji nisu upisali gotovo obilježena i znam nekoliko slučajeva da su učiteljice nagovarale roditelje da upišu djecu bez obzira na svoja uvjerenja, kako se ne bi "razlikovali".

kada mi netko uskrati pravo na drugačije mišljenje, različitost u boji, rasi, vjeri, spolnoj ili bilo kakvoj vrsti opredijeljenosti, uvjerenju i sl. a to si Crkva u ime vjere uzima za pravo, onda mi ne bude svejedno. Crkva baš nije tolerantna institucija.

naknadno vidjeh da se @isis prijavio kao drugi ateista, evo ja sam onda treća, ali nas ne poznaš osobno pa...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
nitko ovdje nije ateist koliko vidim, jer da ste pravi ateisti ne bi uopće ništa ni komentirali jer vas se ne bi ni ticalo što Papa govori, kao ni općenito stavovi Crkve, a sigurno ne bi ni napadali vjernike jer vas se također ne bi ticalo u što drugi vjeruju, niti bi ulazili u ikakve rasprave-tipa Bog postoji, ili ne postoji


Stavovi crkve zanimaju me koliko i stavovi SAD-a ili EU-a. Dakle, zanimaju me. Nije samo katolička crkva u pitanju, već sve veće vjerske institucije.
Ipak, najviše čitam i proučavam službene stavove katolika. FYI

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @Marigold,
naknadno vidjeh da se @isis prijavio kao drugi ateista, evo ja sam onda treća, ali nas ne poznaš osobno pa...


Mene pozna, al nismo dovoljno o religiji ikad pričali da bi to rekla za mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.01.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › no, užasno mi smeta npr. uvođenje vjeronauka u školu


vjeronauk u školi je po onome što čujem - katastrofa jer ga predaju zatucani laici. meni su predavale časne u osnovnoj, a u srednjoj sam imala profesora koji je imao najdeblji cv od svih profesora. čovjek je predavao i na sorboni.

ipak, građanska sekularna kultura danas je pred velikim izazovima... kako pomiriti pravo vjernika i građansku obvezu... u slučajevima da kad se slika za vozačku ili putovnicu nosi burku, a i da pokaže lice...

crkva je na niskim granama šuplja kao švicarski sir, ali bojim se da ima puno jasnije ciljeve i viziju. najveća razlika i ono zbog čega podržavam pametne istupe vođa je to što tvrde da nisu sve "istine" jednako vrijedne.

ako je u stvarima koje su lako dokazive 2+2=4, onda je onaj tko kaže da "on ima pravo vjerovati da je to pet" idiot. a danas je stanje da mu to otprilike ne smiješ ni reći.

p.s. ne znam kako je danas, sa mnom je u razred išla djevojka koja pripada adventističkoj crkvi, a išla sam osnovnu u jednom selu - i nikad, ali baš nikada nije bilo nikakavih gluposti prema njoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la (Pogledaj post): › najveća razlika i ono zbog čega podržavam pametne istupe vođa je to što tvrde da nisu sve "istine" jednako vrijedne.

ako je u stvarima koje su lako dokazive 2+2=4, onda je onaj tko kaže da "on ima pravo vjerovati da je to pet" idiot. a danas je stanje da mu to otprilike ne smiješ ni reći.

Apsolutno se slažem!
Još bi nešto dodao:
Ako osobi koja tvrdi da je 2+2=5, kažeš da je idiot onda ne možeš u Europu zbog poradi lišanja prava građana da iznose sranja (mišljenje)!

Bio jednom jedan Prljavi Harry koji je rekao:
Mišljenja su kao šupci, svi ih imaju!

E da, problem je to što svi misle kako su baš oni ti koji su rekli da je 2+2=4

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shodno svemu tomu, smatram da treba dekretom ukinuti mišljenje i zamijeniti ga slaganjem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Bio jednom jedan Prljavi Harry koji je rekao:
Mišljenja su kao šupci, svi ih imaju!

E vidiš... ovo je jedna velika neistina. Eto, niti naš lega Harry nije baš uvijek u pravu. Da svatko ima svoje mišljenje, danas ne bi veleprodaja dotičnoga bila tako sirovo institucionalizirana.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ketty
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2007. 19:06 
Naslov:  Re: Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da bi ovaj papa mogao svoje mišljenje malo zadržati za sebe jer kako je krenuo izazvat će 3 svjetski rat.

A ta njegova izjava ''Ateisti su sluge paklene tmine'' je čista glupost.
A gluposti mu često izlaze iz usta.
Koliko ja znam Bog nas sve voli i svima oprašta i svi smo njegova djeca,on nas ne osuđuje,ali zato njegovi sljedbenici to rade umjesto njega i u njegovo ime.
Samo nas osuđuju.
Nije ni čudo da ne odlazim u Crkvu , mogla bi se tamo potući s njima .... jel su oni ikad pročitali Bibliju , cjela bit krščanstva je u opraštanju a ne osuđivanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ketty,

ova prva rečenica ti je genjalna. kada bi mnogi koji utječu na zbivanja u svijetu i sudbine nas malih koji puta malo zadržali svoje mišljenje /ako je uopće njihovo/, toliko bi ljepši ovaj svijet bio.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:35 
Naslov:  Re: Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ta njegova izjava ''Ateisti su sluge paklene tmine'' je čista glupost.
A gluposti mu često izlaze iz usta.

Glede izjave Ateisti su sluge...
Papa je vjerojatno htjeo reći kako ta "Paklena tmina" lako može vrbovati nekog ateistu nego nekog vjernika!
Glede izjave A gluposti mu često izlaze iz usta.
Ovaj Papa je jako oštar što vi niste dakako navikli!
Vi ste navikli, da vam se podilazi, liže guza, navikli ste na egzotiku Laughing
Ovaj Papa je sad stao malo na loptu i šta:
Prvi put kad je Papa počeo govoriti nekome nešto u brk... odma nevalja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cekaj, cekaj, ti tvrdis da je i prosli Papa mislio gluposti, samo ih nije izgovarao?

Ne bih se slozio.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam rekao da je ijedan od ovo dvoje Papa mislio gluposti! Citirao sam izjave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Bio jednom jedan Prljavi Harry koji je rekao:
Mišljenja su kao šupci, svi ih imaju!

E vidiš... ovo je jedna velika neistina. Eto, niti naš lega Harry nije baš uvijek u pravu. Da svatko ima svoje mišljenje, danas ne bi veleprodaja dotičnoga bila tako sirovo institucionalizirana.

Ne možeš prodati nešto čega nema
I dalje stojim pri svojoj tvrdnji!
Ovo o ćemu ti pričaš bi izrekao ovako
Svaki šupak ima mišljenje, ali je nečije toliko zatucano ...da ga zapravo ni nema, ili je pak preuzeo tuđe, ali opet preuzimanjem postaje njegovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ketty
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2007. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ketty je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ta njegova izjava ''Ateisti su sluge paklene tmine'' je čista glupost.
A gluposti mu često izlaze iz usta.

Glede izjave Ateisti su sluge...
Papa je vjerojatno htjeo reći kako ta "Paklena tmina" lako može vrbovati nekog ateistu nego nekog vjernika!
Glede izjave A gluposti mu često izlaze iz usta.
Ovaj Papa je jako oštar što vi niste dakako navikli!
Vi ste navikli, da vam se podilazi, liže guza, navikli ste na egzotiku Laughing
Ovaj Papa je sad stao malo na loptu i šta:
Prvi put kad je Papa počeo govoriti nekome nešto u brk... odma nevalja Wink


Vidiš u tome je problem .... ja njemu ne mogu čitati misli ja znam šta je on rekao,a šta je on mislio to je druga stvar.Takve njegove izjave če nas sve koštati glave ..... jesi vidio kako su muslimani regirali na prijašnju njegovu izjavu "Pokažite mi što je nova donio Muhamed i otkrit ćete samo zle i nečovječne stvari, kao što je njegova zapovijed da se vjera što ju je propovijedao širi mačem".

Ti ljudi jedva čekaju da imaju zbog nečega ratovati a ovaj im daje razlog.Mora malo paziti jer muslimani ne pljuju po nama i ne vidim zašto bi on onda po njima.

A ovo o podilaženju,ne bih ni komentirala ..... baš me zanima kako nam je prošli papa podilazio.On je isto izjavljivao svašta ali rijetko kad su njegove izjave izazvale nerede,imao je čovjek stila zato mi je ostao u dobrom pamćenju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: