Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2007. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bilo pitanje hoće li se novovjerci iz 1990. odmetnuti, nego kada. Može ih prepoznati po kuloarskom pljuvanju i nepoznavanju terminologije... Uglavnom se svi uhvate za milostinju.

Iako spomen biskupa Srakića ne izaziva u meni nijednu pozitivnu emociju, nikada mi nije palo na pamet da preispitam onih 5 ili 10 kuna milostinje. Ipak, ne razumijem odakle antagonizam prema Ratzingeru, a počeo je i prije nego je izabran.

Ne poznajem niti jednog čovjeka koji ima dovoljno samokritičnosti i objektivnosti da se ograniči, da njeguje savjest i duh autonomno, bez drugog čovjeka. Zato postoje religije.

Ultrasocijalistička odmijenila su ultragrađanska poimanja svega i svačega i stvari su zbog toga jako, jako uvrnute.
Recimo, nenormalno se potiče sebičnost... Pravo pojedinca superordinira se pravu kolektiva. Teško je pronaći zlatni rez, ali ako smo svi sebični, onda nema kolektiva. Kolektivnog organizama nema bez konsenzusa, a dogovoriti se ne možemo... Onda smo hrpa ovaca koju je najlakše kontrolirati. Beeee.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radije ostavljam drugima da pasu tuđe ideale. ja imam svoje vlastite.
DonQuijote je napisao/la: ›
a što se grijeha tiče, bitno mi je opraštaju li mi oni prema kojima sam zgriješio.

potpisujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: ›
Crkva je bazirana na jednom divnom principu. Oprost grijeha i život vječni. Svi umiru, a ideja vječnog života je jako zanimljiva. Pa se čovjek krene pitat A šta ako su u pravu?


Koja crkva? Opet hrpa povrsinskih "misli"
Odlucite se kada pisete referencirate li se na Crkvu, crkve ili religiju. Vecina ovdje to stalno brka.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Koja crkva? Opet hrpa povrsinskih "misli"
Odlucite se kada pisete referencirate li se na Crkvu, crkve ili religiju. Vecina ovdje to stalno brka.

pod Crkva vjerojatno misliš isključivo na katoličku, a ostale su crkve?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: › Crkva je bazirana na jednom divnom principu. Oprost grijeha i život vječni.
Mislim da se princip naziva "otkup grijeha, ...". Zapravo, taj apsurd mi je uvijek bio zanimljiv. Jebiga, valjda sam zato bio jedini koji je bio izbacen sa sata vjeronauka. Dobro je sto u osnovnoj nisam bio jedini koji je iz tog predmeta imao 4, ali je lose sto mi je to bila jedina cetvorka. ;-)

Crkva (as in katolicka) je financijska ustanova koja je uspjela unistiti lijepe ideje, lijepe ideale i lijepe misli. Nazalost, katolicka Crkva nije jedina koja u vlasnistvu ima takav pogled na lijepe ideje.

Citat: › Svi umiru, a ideja vječnog života je jako zanimljiva.
Ideja vjecnog zivota je mrkva na stapu kojim se lakoumni vabe u ponor slijepog meketanja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Mislim da se princip naziva "otkup grijeha, ...". Zapravo, taj apsurd mi je uvijek bio zanimljiv.

Moj favorit je (kada neki nisu mogli krstiti dijete) -> "ostali su dužni za milodar". Fenomenalno!!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Moj favorit je (kada neki nisu mogli krstiti dijete) -> "ostali su dužni za milodar". Fenomenalno!!


Kad je umro čovjek u Antunovcu koji nije plaćao onaj godišnji kak_se_vec_zove milodar, debil od svećenika ga nije htio sahraniti. Svećenik inače vozi mečku. E klasu. Do prije godinu dana su brojke na registraciji iste označavale godinu proizvodnje (dakle, 4 znamenke), a slova u nastavku inicijale haljinaša. Zadnji puta kada sam ga vidio, promijenio je regu, valjd' ga netko iz Đakova pritisnuo. Znam da se toga nikad ne bi sam sjeto.
Pa se ti odi ispovjedaj kod takvog...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkva su vjernici, živo stado. Građevina je crkva.
Malo zbunjujući pojam, s obzirom da analogija u drugim religijama ne vrijedi.

Slažem se sa svima vama. Gore je netko spomenuo lijepe ideje i njihovu eksploataciju... Mene je uvijek fasciniralo kod kršćanstva što Isus (božanstvo staro ni 2000. godina) nije bio neki silni upravitelj i vladar života i smrti... nego stolar, socijalni slučaj kojem su se straci selili, a i nije ga rodila vila u morskoj pjeni, nego priprosta žena na slami. I nisu ga anđeli odnijeli na prijestolje i dali mu krunu i žezlo, nego su ga položili u jasle da ga stoka grije dahom.
To je meni bilo revolucionarno. Kršćanstvo je valjda jedina religija u kojoj su "praoci vjere" ljudi koji su najsličniji nama, sa svim svojim dvojbama, sumnjama, dilemama. Zato se valjda tako i raširilo.

Mislim da ste se prečvrsto fiksirali na dogmu i koncept oprosta grijeha - a zaboravljate kajanje.
Da provedete anketu o tome koliko puta su ljudi žalili za čim ili se kajali - došli biste do zabrinjavajućih rezultata.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la: › Crkva je bazirana na jednom divnom principu. Oprost grijeha i život vječni.
Mislim da se princip naziva "otkup grijeha, ...". Zapravo, taj apsurd mi je uvijek bio zanimljiv. Jebiga, valjda sam zato bio jedini koji je bio izbacen sa sata vjeronauka. Dobro je sto u osnovnoj nisam bio jedini koji je iz tog predmeta imao 4, ali je lose sto mi je to bila jedina cetvorka. ;-)

Crkva (as in katolicka) je financijska ustanova koja je uspjela unistiti lijepe ideje, lijepe ideale i lijepe misli. Nazalost, katolicka Crkva nije jedina koja u vlasnistvu ima takav pogled na lijepe ideje.

Citat: › Svi umiru, a ideja vječnog života je jako zanimljiva.
Ideja vjecnog zivota je mrkva na stapu kojim se lakoumni vabe u ponor slijepog meketanja.

PODEBLJAO SAM TI DIO REČENICE
Moraš se pitati jel vjeruješ u onoga tko te izbacio sa nastave ili u Boga!
Ljudi su griješnici, da nisu nebi bili ljudi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
zlusch je napisao/la: ›
Moj favorit je (kada neki nisu mogli krstiti dijete) -> "ostali su dužni za milodar". Fenomenalno!!


Kad je umro čovjek u Antunovcu koji nije plaćao onaj godišnji kak_se_vec_zove milodar, debil od svećenika ga nije htio sahraniti. Svećenik inače vozi mečku. E klasu. Do prije godinu dana su brojke na registraciji iste označavale godinu proizvodnje (dakle, 4 znamenke), a slova u nastavku inicijale haljinaša. Zadnji puta kada sam ga vidio, promijenio je regu, valjd' ga netko iz Đakova pritisnuo. Znam da se toga nikad ne bi sam sjeto.
Pa se ti odi ispovjedaj kod takvog...

Jel vjernici vjeruju u Boga ili u onog svečenika iz Antunovca?
Šta je Isus vozio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 15:12 
Naslov:  Re: Ateisti - "misterij zla, moć tmine"?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Eto, nabacajte mišljenja.


Ma nabijem ga, veća je on prijetnja društvu svojim postupcima nego ateisti.
I sam je napravio sranje kad je muslimane raspyzdyo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2007. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki čovjek je teist. Dakle vjernik. To proizilazi iz definicije ateizma, a i iz činjenice da nitko zapravo - ne zna.

A vjerovati znači ne znati, nego nagađati, sumnjati... Pa onda valjda i nadati se.

Teiste najčešće zamišljamo kao tvrdolinijaše katolike koji skidaju borove na Bogojavljenje, samo da ne bi bilo okićeno za pravoslavni Božić. Oni upućeniji znaju da vrijeme kroz godinu počinje, a dakle božićno završava nedjeljom nakon toga (a crkvama posvećenim Sv. Blažu ili Sv. Vlahu do svetkovine toga svetca, čini mi se 3. veljače)

Ne vjerujem da si napadnuta, jer ateist je teško biti. Ovisno o naslijeđu, odgoju, vlastitim interesima i moralnom kodeksu, svatko je vjernik.
Netko vjeruje u vrhovno božanstvo Stidljivog Zmaja U Garaži, netko "Bismillah hirRahman nirRahim"... A netko bez suviše metaforike prihvaća neka visokovrijedna etička pravila ponašanja i razmišljanja, što ga svakako kvalificira kao teista.

Komfor kapitalizma je stvorio i stvara čovjeka bez uvjerenja, bez imalo altruizma, hladnokrvnog govnara koji jako dobro zna svoja prava, a u ostvarenju svojih ciljeva gazi preko leševa. Mislim da je na to mislio.

Ipak, istina je da će želi li preživjeti ovo stoljeće crkva morati refirmirati neke stvari.


potpisujem

nitko ovdje nije ateist koliko vidim, jer da ste pravi ateisti ne bi uopće ništa ni komentirali jer vas se ne bi ni ticalo što Papa govori, kao ni općenito stavovi Crkve, a sigurno ne bi ni napadali vjernike jer vas se također ne bi ticalo u što drugi vjeruju, niti bi ulazili u ikakve rasprave-tipa Bog postoji, ili ne postoji


ja znam jednog pravog ateista, a hrpu onih što samo tvrde da su ateisti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E sad znaš i drugog. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Moj favorit je (kada neki nisu mogli krstiti dijete) - "ostali su dužni za milodar". Fenomenalno!!

Kad je umro čovjek u Antunovcu koji nije plaćao onaj godišnji kak_se_vec_zove milodar, debil od svećenika ga nije htio sahraniti. Svećenik inače vozi mečku. E klasu. Do prije godinu dana su brojke na registraciji iste označavale godinu proizvodnje (dakle, 4 znamenke), a slova u nastavku inicijale haljinaša. Zadnji puta kada sam ga vidio, promijenio je regu, valjd' ga netko iz Đakova pritisnuo. Znam da se toga nikad ne bi sam sjeto. Pa se ti odi ispovjedaj kod takvog...

Slučaj moje bake....

Ja sam uvjeren da takvi likovi uopće ne vjeruju u ono što propovijedaju. Odrade svojih sat ili dva dnevno, stave kojoj babi ruku na čelo, podijele kekse, malo otrkeljaju jednoličnim glasom i to je to u firmi. U slobodno vrijeme luduju, prcaju, jedu i piju... ajd, oni stariji su valja ozbiljniji pa odgajaju djecu Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
nitko ovdje nije ateist koliko vidim, jer da ste pravi ateisti ne bi uopće ništa ni komentirali jer vas se ne bi ni ticalo što Papa govori, kao ni općenito stavovi Crkve, a sigurno ne bi ni napadali vjernike jer vas se također ne bi ticalo u što drugi vjeruju, niti bi ulazili u ikakve rasprave-tipa Bog postoji, ili ne postoji

Baš tako... jel možeš gledati i kroz zidove? Wink

Meni se nekako čini da ovdje ljudi razgovaraju o tome kako su neki licemjerni i kako misle jedno, govore drugo, a rade treće... kao ono, propagiraju neki skrušeni vjernički život bla bla, a loču, jebavaju, kradu i lažu. Onda vele - jebiga, Isus je bezgrješan, a mi smo samo ljudi, dakle, griješnici.

De me nemojte....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: