Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: anakonda Post Postano: 05.02.2009. 16:46

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Još malo pa će odbijat krstit djecu ako nemaju "podobno" ime...


....ne....u takvim slučajevima, novac dolazi s druge strane...

#17:   Autor: DonQuijote Post Postano: 05.02.2009. 16:53

pretjerujete. nitko ne spominje nikakve zabrane ili nametanja. kakva je razlika između te kampanje i nekih "ako kupite ovaj proizvod, dobit ćete i ovaj drugi gratis"? svatko ima izbor želi li to ili ne.

#18:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: lufus Post Postano: 05.02.2009. 17:00

"Svi smo mi jednaki pred Bogom"?

#19:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: wendy Post Postano: 05.02.2009. 18:25

Pizdarije! Latentni šovinist dijeli djecu na podobnu i nepodobnu (i to na temelju imena). Samo čekam kada ćemo ponovno početi spaljivati vještice po trgovima naših gradova.

"Kakvo je to ime, Lana?", pita se pametnjaković uz podsmjeh.

Brat i ja smo se rodili u Splitu, a roditelji su na oba krštenja imali velikih problema jer su nam dali "srpska" imena. Google kaže da je moje ime "žensko ime, koje u Hrvatskoj češće nalazimo među Hrvatima te rijeđe među Srbima".

Ime moga brata, Neno, gotovo je potpuno hrvatsko ime, izvedeno iz imena Nenad, koje je u Hrvatskoj također češće među Hrvatima, nego među Srbima. Pa tko je onda tu lud?!

Samo za zapisnik, i brat i ja smo, dakle, rođeni/kršteni prije rata, u različitim crkvama u istome gradu.

Ako to nisu diskriminacija i šovinizam, ne znam što jest.

#20:   Autor: Dambix Post Postano: 05.02.2009. 18:40

očajni pokušaji mogu samo reći sramota

#21:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: mali_ivica Post Postano: 05.02.2009. 20:05

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako to nisu diskriminacija i šovinizam, ne znam što jest.
Nisu, on dijeli nagrade ne pokude i kazne. NO TO NITKO DA SHVATI, NI JA NISAM DOBIO MILJU KUNA A ZOVEM SE IVAN. ALI TO NIJE KAZNA.
@1STEP2FAR nećeš gorjet u paklu zato što se drugačije zoveš, al neš dobit ni milju zato što si rođena u OS, a ne u Ploćama Very Happy

#22:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: josephine01 Post Postano: 05.02.2009. 22:11

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako to nisu diskriminacija i šovinizam, ne znam što jest.
Nisu, on dijeli nagrade ne pokude i kazne. NO TO NITKO DA SHVATI, NI JA NISAM DOBIO MILJU KUNA A ZOVEM SE IVAN. ALI TO NIJE KAZNA.
@1STEP2FAR nećeš gorjet u paklu zato što se drugačije zoveš, al neš dobit ni milju zato što si rođena u OS, a ne u Ploćama Very Happy


Ivica će možda dobit neš drugo... Evo, recimo.. kikoša jer je uporan u polemiziranju Smile

#23:   Autor: Frost Post Postano: 05.02.2009. 22:34

Iz ove banana-republike me više ništa ne čudi.

#24:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: 1step2far Post Postano: 06.02.2009. 8:18

Ja sam rođena u Pakracu! Ne gine mi lomača!

#25:  Re: Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Autor: mali_ivica Post Postano: 06.02.2009. 10:01

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam rođena u Pakracu! Ne gine mi lomača!
Auuuu, samo mi Pakrac nediraj, Znaš da je u Scientoligiji osmi smrtni grijeh rođenje u Pakracu! osijek031.com smile
Osijek031.com » Filozofija i religija » Katolička inicijativa za spas nacije : 1000 kn djeci sa hrvatskim imenima Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::