Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Nightlife » Osječka rock scena Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1: Beark ! Osječka rock scena Autor: joe maračić meki Post Postano: 18.08.2009. 15:39

u zadnje vrijeme pratim malo jače osječku rock scenu pa mi se čini da se tu nešto događa u pozitivnom smislu. Kreativci tj. autorska djela pojedinih bandova iz Osijeka počela su se vrtiti na radio postajama više nego inače, a kvaliteta nije ništa slabija od renomiranih bandova iz glazbeno jačih gradova; Rijeke i Zagreba. Na top ljestvici radio Plus među prvih 10 pjesama vrti se više osječkih autorskih uradaka što je vrlo pohvalno ali i lijepo za čuti da ovaj grad .

#2:   Autor: tonya Post Postano: 18.08.2009. 15:48

Čemu onda rolajz u naslovu? Very Happy

#3:   Autor: joe maračić meki Post Postano: 19.08.2009. 8:45

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Čemu onda rolajz u naslovu? Very Happy


ne kužim ove svemirske fore - sličicom sam htio vidjeti je li još netko sličnog mišljenja ili sam ja u zabludi (jer bi to htio da je tako). Bilo bi lijepo da Osijek ponovno postane urbana sredina gdje se stvara i sluša dobra urbana glazba a ne ovo što danas možemo vidjeti - puno seljačije.

#4:   Autor: Zodijak Post Postano: 19.08.2009. 8:48

ja vjerujem da Osijek ide u tom smjeru

#5:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 19.08.2009. 10:46

joe maračić meki je napisao/la: ›
u zadnje vrijeme pratim malo jače osječku rock scenu pa mi se čini da se tu nešto događa u pozitivnom smislu. Kreativci tj. autorska djela pojedinih bandova iz Osijeka počela su se vrtiti na radio postajama više nego inače, a kvaliteta nije ništa slabija od renomiranih bandova iz glazbeno jačih gradova; Rijeke i Zagreba. Na top ljestvici radio Plus među prvih 10 pjesama vrti se više osječkih autorskih uradaka što je vrlo pohvalno ali i lijepo za čuti da ovaj grad .


Ok, hvala?

#6:   Autor: Monstrum Post Postano: 19.08.2009. 10:50

ja mislim da je osijek imao naj rock scenu krajem 90ih i početkom 2000. dok je oks bio mjesto gdje su se održavale vikend gitarijade, barem jednom mjesečno rock koncert ispred stuca ili u stucu. dok je radio rock caffe na štrosiki, a kasnije i nessi. svaki vikend se nešto događalo. možda i sada postoje slična mjesta ali izgleda da ili nisam utoku ili je to toliko underground da je praktički zakopano pod zemlju.

al kad se sjetim gitarijada u oksu. uf uf uf Very Happy

#7:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 19.08.2009. 10:53

Why Stakla i Die Hausers.

#8:   Autor: tonya Post Postano: 19.08.2009. 12:57

joe maračić meki je napisao/la (Pogledaj post): ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Čemu onda rolajz u naslovu? Very Happy


ne kužim ove svemirske fore - sličicom sam htio vidjeti je li još netko sličnog mišljenja ili sam ja u zabludi (jer bi to htio da je tako). Bilo bi lijepo da Osijek ponovno postane urbana sredina gdje se stvara i sluša dobra urbana glazba a ne ovo što danas možemo vidjeti - puno seljačije.


Da, ali time pokazuješ da je rock scena u banani, a u tekstu govoriš nešto drugo. No, nema veze.

Bilo bi dobro kad bi se nabrojali neki od bendova na koje ciljaš i kad bi se stavili njihovi uratci. Ovako je rasprava preopćenita.

#9:   Autor: joe maračić meki Post Postano: 19.08.2009. 13:22

tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
joe maračić meki je napisao/la (Pogledaj post): ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Čemu onda rolajz u naslovu? Very Happy


ne kužim ove svemirske fore - sličicom sam htio vidjeti je li još netko sličnog mišljenja ili sam ja u zabludi (jer bi to htio da je tako). Bilo bi lijepo da Osijek ponovno postane urbana sredina gdje se stvara i sluša dobra urbana glazba a ne ovo što danas možemo vidjeti - puno seljačije.


Da, ali time pokazuješ da je rock scena u banani, a u tekstu govoriš nešto drugo. No, nema veze.

Bilo bi dobro kad bi se nabrojali neki od bendova na koje ciljaš i kad bi se stavili njihovi uratci. Ovako je rasprava preopćenita.


Pa, gledao sam ekipu koja svira pod imenom ''Krele i inspektori'', mislim da je ekipa negdje iz Višnjevca, i sviraju jako dobro i imaju dobre stvari. Čuo sam da su izdali i CD za Crotia records. Drugo, čuo sam na top ljestvici stvar ''Kralj'' od nekog Kit Karsona - stvar je odlična. To je za početak.

#10:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 19.08.2009. 15:03

*krle i inspektori

vrlo su loši.

#11: Question  Autor: joe maračić meki Post Postano: 19.08.2009. 15:43

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › *krle i inspektori

vrlo su loši.


što ti se ne sviđa, vrsta glazbe ili izvedba ili oboje? Što misliš, za koji (ako ima itko) band se trenutno u Os može reći da imaju neku dobru stvar?

#12:   Autor: Kugla Post Postano: 19.08.2009. 15:47

Meni je Kanđžija trenutno super.

Znam da nije rock, ali šta je zapravo rock danas...

#13:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 19.08.2009. 16:37

joe maračić meki je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › *krle i inspektori

vrlo su loši.


što ti se ne sviđa, vrsta glazbe ili izvedba ili oboje? Što misliš, za koji (ako ima itko) band se trenutno u Os može reći da imaju neku dobru stvar?


Oboje. I nijedan. Jebiga.

#14:   Autor: joe maračić meki Post Postano: 19.08.2009. 16:39

[quote="Kugla";p="262744"]Meni je Kanđžija trenutno super.

Znam da nije rock, ali šta je zapravo rock danas...[/quote]

rock je kao i uvijek; bubanj, bas gitara, ritam i solo gitara (može i malo sinta), tako da Kandžija nije u tom filmu ali cijenim sve što je urbano pa tako i to što on radi.

#15:   Autor: Svebor Post Postano: 19.08.2009. 16:43

joe maračić meki je napisao/la (Pogledaj post): › Pa, gledao sam ekipu koja svira pod imenom ''Krele i inspektori'', mislim da je ekipa negdje iz Višnjevca, i sviraju jako dobro i imaju dobre stvari. Čuo sam da su izdali i CD za Crotia records. Drugo, čuo sam na top ljestvici stvar ''Kralj'' od nekog Kit Karsona - stvar je odlična. To je za početak.

Pa, ja sam gledao ekipu koja svira pod imenom "Bud Spencer", mislim da je ekipa negdje iz Osijeka. I sviraju jako dobro i imaju dobre stvari. Znam da su izdali i CD za Dallas Records. Drugo, znam da su neki osječki Fat Prezidenti dobili i Zlatnu Kooglu za naj album godine! To je za nastavak. Laughing
Osijek031.com » Nightlife » Osječka rock scena Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::