Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Kastriranje mačka Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  Kastriranje mačka Autor: stripi Post Postano: 26.02.2009. 19:33

imam mačka u stanu, noćima ne spava, stalno mjauče, grize i napada sve oko sebe, znam da se pati, sutra ide na kastraciju. Sad živim u prizemlju pa je pitanje dana kad će pobjeć kroz prozor! nadam se da ga neće zanimat druge mačke i da će se znat vratit! žao mi je da nakon kastracije ne izgubi onaj znatiželjni pogled i želju za igrom, i sve one ludosti koje radi kad ga ne pucaju hormoni. Laughing ima li kakvih iskustava?

#2:   Autor: Frost Post Postano: 26.02.2009. 19:54

Što se mačje kastracije tiče, računaj na to da će, s vremenom ili možda čak i odmah, mačak prestati lutati, neće biti borben i prestat će obilježavati teren uriniranjem (iako je šansa za ovo zadnje nekih 60-40, možda 70-30).

Nisi rekao/rekla koliko je mačak star, ako je već zreo, onda svakako računaj na "eunuh efekt" - razvit će mu se muskulatura i dobit će na težini. Postat će pravi, veliki mačor Smile

Kastrirani mačak će biti puno čišći, neće imati onaj klasični miris mužjaka, manje će se glasati, i kastracija će mu otkloniti mogućnost razvoja raka testisa.

Ako se postupak izvede dobro, mačak će biti onaj stari (novi) unutar nekoliko dana.

Sterilizacija mačaka

#3:  Re: Kastriranje mačka Autor: stripi Post Postano: 26.02.2009. 20:29

star je 8 mjeseci, nije još počeo ispuštat jake mirise. u zadnjih mjesec dana počelo je to mjaukanje i agresija prema drugim ljudima, mene i muža još i podnosi. kad ga to "ludilo" popusti onda je umiljata maca koja se mazi i prede. zaigran je i voljela bi da i takav ostane. posebno me brine što nije izlazio iz stana i hoće li se znat vratit! nikad prije nisam imala mačku pa još uvijek učim

#4:   Autor: Marinoš Post Postano: 26.02.2009. 22:00

mačak će sigurno ostati zaigran i dalje.negdje sam pročitala da mačke nakon kastracije/sterilizacije opet postaju mačići - što se ponašanja tiče - dakle,samo mu nestaju nagoni za parenje i ta hormonska ludila;
potpisujem sve što Frost kaže - bit će to pravi mačor!

#5:  Re: Kastriranje mačka Autor: stripi Post Postano: 26.02.2009. 22:08

ok, hvala! javim za par dana kako smo preživjeli Smile

#6:   Autor: Marinoš Post Postano: 26.02.2009. 22:32

svakako!

#7:   Autor: Frost Post Postano: 26.02.2009. 23:23

stripi je napisao/la: › posebno me brine što nije izlazio iz stana i hoće li se znat vratit! nikad prije nisam imala mačku pa još uvijek učim

Pa...rezat će mu jajca, ne mozak Smile

I ako dosad nije izlazio iz stana, nekako sumnjam da će i sad Wink

#8:   Autor: tonya Post Postano: 26.02.2009. 23:53

Marinoš je napisao/la: ›
mačak će sigurno ostati zaigran i dalje.negdje sam pročitala da mačke nakon kastracije/sterilizacije opet postaju mačići - što se ponašanja tiče - dakle,samo mu nestaju nagoni za parenje i ta hormonska ludila;
potpisujem sve što Frost kaže - bit će to pravi mačor!


Ovo je apsolutna istina - mačak moje frendice nakon kastracije je podjetinjio. Smile Ali nije posve izgubio naviku lutanja i tučnjava s drugim mačorima, no imao je već tri-četiri godine kad je kastriran, tako da je to malo teže iskorijeniti.

#9:   Autor: Marinoš Post Postano: 27.02.2009. 11:10

ja kontam da je to zato što je mačak prije kastracije išao van,da zato opet ide van;ali tuče se iz razloga što brani svoj teritorij;to rade i kastrirane i ne kastrirane mace...ja barem tako mislim

Fight

#10:  Re: Kastriranje mačka Autor: stripi Post Postano: 27.02.2009. 19:48

jeste li kada gledali životinju kako dolazi sebi od narkoze!? Crying or Very sad pada na glavu! doslovno. jadan cjelo vrijeme pokušava ustat ali glava mu preteška a noge drvene. do sutra će bit kao novi! bar ćemo većeras svi spavat. zamislite si da vam neko cjelu noć pali svjetlo a ustajete u 5 ujutro! ne šalim se. skužio je da ako se popne na komp može dohvatit prekidač za svjetlo i ako on ne spava neće nitko! Smile
a što se tiče izlaženja van, jesam spomenula da smo na prizemlju, francuski prozori, proljeće, ptice? zar to nije dovljno za mačju znatiželju!

#11:   Autor: Frost Post Postano: 27.02.2009. 20:57

Pusti ga neka se naspava večeras da ga popusti narkoza i bit će on brzo onaj stari Smile

#12:   Autor: tonya Post Postano: 27.02.2009. 21:12

Prijateljičin je mačak prije kastracije tri puta skočio sa četvrtoga kata, bez ikakvih ozbiljnih posljedica. osijek031.com smile Sad to bar više ne radi. Smile

#13:  Re: Kastriranje mačka Autor: MacaPapucharica Post Postano: 27.02.2009. 21:26

stripi je napisao/la (Pogledaj post): ›
a što se tiče izlaženja van, jesam spomenula da smo na prizemlju, francuski prozori, proljeće, ptice? zar to nije dovljno za mačju znatiželju!


oprosti, ali zašto mačak od 8 mjeseci nije izlazio van?
psi se izvode u šetnju, zar mačka, kojoj je, po mom mišljenju, sloboda daleko potrebnija i važnija, mora biti osuđena na život u stanu i neizlaženje?
pa, ako je kastriran, nije glupav, vratit će se...

#14:  Re: Kastriranje mačka Autor: stripi Post Postano: 28.02.2009. 14:28

nije to nikakvo uskračivanje slobode jer kad smo ga našli u parku bio je mjesec dana star! dok je porastao došla je zima i naravno da ga nisam htjela puštat van da ne pobjegne i ne ugine negdje smrznut i gladan, jer navikao je na spavanje kraj peći i redovno hranjenje!!! zadnjih mjesec dana ga pucaju hormoni i opet nisam htjela da takav lud izađe i potuče se sa pvim čoporom. sad kad je kastriran naravno da će izlazit van!

#15:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 28.02.2009. 14:57

ma, tvoj mačak - tvoj izbor Smile

meni se samo čini da si malo prezaštitnički nastrojena pa mačak opet može nastradati, ovaj puta jer nije dugo izlazio van i ne zna se braniti...
zamisli da imaš dijete i ne pustiš ga van dok ga ne prođe pubertet - kako bi mu bilo?

životinja, kao i čovjek, mora i biti bolesna i posvađati se i osjetiti bol i nepravdu, da bi opstala

sretno i tebi i mačku! Smile
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Kastriranje mačka Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::