Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počinje izgradnja nove prometnice koja povezuje Filipovicu s gradom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70080
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2025. 10:04 
Naslov:  Počinje izgradnja nove prometnice koja povezuje Filipovicu s gradom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku je u srijedu predstavljen projekt izgradnje nerazvrstane ceste – spoja sjevernog i južnog dijela južne obilaznice, odnosno Bistričke ulice, čime će se nakon dva desetljeća čekanja napokon omogućiti bolja prometna povezanost naselja Filipovica s ostatkom grada.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić naglasio je značaj projekta za stanovnike Filipovice te istaknuo da su za početak njegove realizacije najveći izazovi bili imovinskopravni odnosi.

Oni su često nevidljivi, ali predstavljaju veliku prepreku i zahtijevaju puno vremena za rješavanje. Uspjeli smo riješiti sve imovinskopravne odnose i sada, nakon dva desetljeća, stanovnici Filipovice dobit će ono što su tražili – rekao je gradonačelnik pojasnivši da su zemljišta kroz koja će prolaziti buduća trasa ceste u potpunosti riješena, zahvaljujući suradnji s vlasnicima zemljišta, od kojih će neka biti otkupljena, a s nekima će se provesti zamjena.

Bitno je da je građevinska dozvola 12. svibnja izdana, u tijeku je nabava za izvođača radova i vrlo skoro možemo ovdje očekivati radove. Radovi su biti vrijedni oko 875 tisuća eura. Osim Grada Osijeka, u radovima će sudjelovati i Vodovod Osijek. Govorimo o dvotračnoj cesti prometnog traka širine tri metra, pješačkoj i biciklističkoj stazi, novoj javnoj rasvjeti i oborinskoj odvodnji – istaknuo je gradonačelnik.

Naglasio je i kako su u Industrijskoj četvrti nikad veća ulaganja, a upravo će se tu graditi i najveći projekt u zadnjih 100 godina – projekt novog Kliničkog bolničkog centra Osijek, vrijednosti gotovo 800 tisuća eura.

U tijeku su radovi na energetskoj obnovi vrtića na Mačkamami. Također su u tijeku radovi zajedno s Osječko-baranjskom županijom na reflektorima na Mačkamami na nogometnom igralištu. Ranije danas smo župan Lukić i ja potpisali sporazum za izgradnju novog doma za starije i nemoćne u Drinskoj ulici. Nedavno smo predstavili i novi trg na Mačkamami, a osnovne škole August Šenoa i Dobriša Cesarić će dobiti dvije nove školske sportske dvorane – naveo je gradonačelnik.

Zamjenik župana koji obnaša dužnost župana Osječko-baranjske županije Mato Lukić rekao je kako su stanovnici Filipovice konačno dočekali početak radova na izgradnji ceste koja će njihovo naselje povezati s Ulicom Leopolda Bogdana Mandića i Čepinskom cestom, čime će im biti omogućen jednostavniji i sigurniji pristup gradu.

Posebno mi je drago što se u posljednje četiri godine na području Industrijske četvrti provodi niz značajnih projekata. Trasa nove ceste neće prolaziti kroz samu Industrijsku četvrt upravo zbog izgradnje velikih infrastrukturnih zahvata, među kojima je i projekt stoljeća – novi Klinički bolnički centar. Taj će projekt dodatno povećati promet u tom dijelu grada, stoga je iznimno važno da nova prometnica izlazi na ovom mjestu, kako bi stanovnici Filipovice i svi koji dolaze u naselje izbjegli dodatne prometne poteškoće i gužve nakon otvorenja KBC-a – rekao je župan Lukić.

Zaključio je kako je suradnja Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije na izuzetno visokoj razini, što potvrđuju i brojni zajednički projekti, te izrazio uvjerenje da će nova prometnica, uz suvremenu infrastrukturu, od biciklističkih i pješačkih staza do javne rasvjete i odvodnje, značajno unaprijediti kvalitetu života stanovnika Filipovice.

Predsjednik vijeća Gradske četvrti Tomislav Kurevija istaknuo je kako je posebno ponosan što je do konačnog rješenja pristupne ceste došlo upravo u aktualnom mandatu.

Zahvaljujem gradonačelniku Radiću, koji je među prvima prepoznao važnost izgradnje ove prometnice i podržao projekt od samih početaka. Industrijska četvrt i u prethodnim je desetljećima bila snažno uključena i podržavala izgradnju ove ceste. Ovim projektom udaljenost od Filipovice do centra grada smanjuje se s dosadašnjih pet kilometara na svega 1,5 kilometar. Uz novu prometnicu, stanovnici će dobiti i prateću infrastrukturu, biciklističke i pješačke staze, čime će se blizina centra grada, koja je dosad bila samo zračna udaljenost, napokon pretvoriti u stvarnu prometnu povezanost – istaknuo je Kurevija.

Dražen Jakopović, stanovnik naselja Filipovica, izrazio je zadovoljstvo stanovnika.

Izuzetno mi je čast i doista sam sretan što svjedočim ostvarenju sna dugog gotovo 50 godina, koji ovo naselje uistinu zaslužuje. Filipovica se može pohvaliti visokim natalitetom i ova nova cesta predstavlja zalog za budućnost – zaključio je Jakopović.


Tekst i foto: Osijek.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: