Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sadašnjost i budućnost hrvatske gimnastike na Državnom prvenstvu u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66529
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2024. 15:30 
Naslov:  Sadašnjost i budućnost hrvatske gimnastike na Državnom prvenstvu u Osijeku
Od 21.06.2024. 16:00 do 23.06.2024. 15:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gimnastički klub Osijek Žito u sljedeća tri dana od 21. do 23. lipnja bit će domaćin Prvenstva Hrvatske u svim programima sportske gimnastike. U gradu na Dravi okupit će se gotovo 550 gimnastičara i gimnastičarki iz 39 hrvatskih klubova. Natjecanje će se održati na dvije lokacije.

U petak će se sav program odvijati u dvorani Gradski vrt. Natjecanje počinje u 10 sati apsolutnim programom kadetkinja i mlađih juniorki. Prvog dana na rasporedu je i apsolutni program seniora koji počinje od 14 sati. Nastupit će svi najbolji hrvatski gimnastičari, a posebno će se pratiti nastupi Tina Srbića na preči te Aurela Benovića na preskoku i parteru. Njih dvojica intenzivno se pripremaju za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Kvalifikacije u Bercy Areni održavaju se 27. srpnja.

Stigao sam u Osijek početkom tjedna. Sutra je Državno prvenstvo, ali došao sam malo ranije kako bih promijenio sredinu i odradio jedne kratke pripreme prije Prvenstva Hrvatske. A samo Prvenstvo mi je još jedna provjera za Pariz. Imao sam poslije Svjetskog kupa u Kopru malo problema s ramenom jer je tamo bilo nekih dužih čekanja prije vježbe. Sve je to riješeno, treniramo jako dobro, forma je odlična. Da moram sutra nastupiti u Parizu, mogao bih. Na Državnom prvenstvu ću isprobati tu vježbu početne ocjene 6.3 koju ću raditi u kvalifikacijama. Nakon toga očekuje me još samo predolimpijski turnir u Belgiji, i to je to, onda idemo u Pariz. Sve stvarno štima, sve je ok, forma je jako dobra. Jedini mi je cilj da na Olimpijske igre dođem spreman, vjerujem da će sve biti kako treba“, rekao je Srbić.

U jako sam dobroj formi, možda još ne u najboljoj, tempiramo formu uoči Olimpijskih igara u Parizu. Složili smo sve kako bih bio što spremniji za nadolazeću olimpijsku smotru. Ovo Državno prvenstvo će mi biti testno natjecanje na kojem ću vidjeti u kakvoj sam formi. Na parteru ću ići vježbu s početnom ocjenom 6.3, a na preskoku svoja dva najteža skoka s početnim ocjenama 5.6. Očekujem dobar rezultat, osjećam se jako dobro i spremno. Jedva čekam natjecanje, sve sam motiviraniji i spremniji kako se bliže Olimpijske igre, nadam se dobrim rezultatima u Parizu. Očekujem dobru izvedbu, postoje još neke sitne pogreške na kojima trebam poraditi i popraviti. Sve je podređeno Olimpijskim igrama, Prvenstvo Hrvatske je dobra prilika vidjeti u kakvoj sam formi u obje discipline“, rekao je Benović.

Apsolutni program seniorki održava se također u petak s početkom u 18 sati. Nastupit će Tijana Korent, Tina Zelčić, Sara Šulekić i ostale hrvatske reprezentativke. U Osijeku neće biti Ane Đerek koja je ozlijeđena.

U subotu i nedjelju dio natjecanja odvijat će se u dvorani Gradski vrt, a dio u Sokol Centru. Gimnastičari i gimnastičarke svih dobnih uzrasta u brojnim kategorijama borit će se za medalje na Državnom prvenstvu.

[Program]

Petak, 21. lipnja 2024.
Dvorana Gradski vrt - APSOLUTNI PROGRAM ŽSG / APSOLUTNI PROGRAM MSG
10:00 – 12:30 sati - APSOLUTNI PROGRAM - kadetkinje i mlađe juniorke
14:00 – 16:30 sati - APSOLUTNI PROGRAM - juniori i seniori (Srbić, Benović, Ude…)
18:00 – 20:30 sati - APSOLUTNI PROGRAM - juniorke i seniorke (Korent, Zelčić, Šulekić…)

Subota, 22. lipnja 2024.
Sokol Centar - APSOLUTNI MDK I UNIVERZALNI PROGRAM MSG
09:00 – 11.00 sati - UNIVERZALNI PROGRAM - mlađi dječaci
12:00 – 14.00 sati - UNIVERZALNI PROGRAM - stariji dječaci
15:00 – 17:00 sati - PSOLUTNI PROGRAM - kadeti i mlađi juniori

Dvorana Gradski vrt - SLOBODNI PROGRAM ŽSG
08:30 – 11.30 sati - UNIVERZALNI PROGRAM - U1(8 godina i mlađe), U2(9 i 10 godina)
11:30 – 11.45 sati - OTVORENJE NATJECANJA
12:15 – 15:00 sati - SLOBODNI PROGRAM - kadetkinje i mlađe juniorke
16:30 – 19:15 sati - SLOBODNI PROGRAM - juniorke i mlađe seniorke

Nedjelja, 23. lipnja 2024.
Sokol Centar - OBAVEZNI I SLOBODNI PROGRAM MSG

09.00 – 10.45 sati - SLOBODNI PROGRAM MSG
11.30 – 14.00 sati - OBAVEZNI PROGRAM MSG

Dvorana Gradski vrt - OBAVEZNI PROGRAM ŽSG

08.30 – 11.00 sati - OBAVEZNI PROGRAM - mlađe kadetkinje i kadetkinje
11.45 – 14.05 sati - OBAVEZNI PROGRAM - mlađe juniorke i juniorke
15.30 – 17.30 sati - OBAVEZNI PROGRAM – mlađe seniorke



Tekst i foto: HGS

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: