Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Srbić osvojio 54. zlato na PH, Benović sjajan na tlu i preskoku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65755
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2023. 8:57 
Naslov:  Srbić osvojio 54. zlato na PH, Benović sjajan na tlu i preskoku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tin Srbić, aktualno olimpijsko srebro i novopečeni prvak Europe na preči po 54. put postao je prvak Hrvatske. Drugog dana Prvenstva Hrvatske u sportskoj gimnastici kojemu je do sutra domaćin Gimnastičko društvo Osijek-Žito u dvorani Gradski vrt, Tin je slavio na preči s ocjenom 13.133.

Nije mi nikada mentalno problem nastupiti na PH, nego je sada bio fizički. Osjećam da sam umoran malo, nešto me stišće, ne mogu dati svoj maksimum. Upravo zato što na Državnom prvenstvu nemam baš neku konkurenciju da me stisne da dam sve od sebe i onda me ne uhvati adrenalin i trema. Državna prvenstva su mi iskreno, najteža natjecanja. Teže mi je bilo danas nastupiti na PH nego nedavno u finalu Europskog prvenstva u Antalyji. Najteže je izvući ono najbolje od sebe. Bio sam sport, pospan. Malo sam ljut što nisam danas pokazao ono što znam, jer na treninzima radim super vježbe, super se osjećam, ništa me ne boli, ali nisam danas uspio izvući ono što sam trebao. Ovo je dobra priprema za Svjetski kup u Osijeku sljedećeg tjedna da vidim što trebam popraviti i više se angažirati oko ove nove vježbe. Dobro je da me ovo naljutilo jer sad znam da u petak u kvalifikacijama SK ne smije biti ovakvog opuštanja. Idem na 100%. Opet, znam da je bitno za gimnastiku da sam nastupio ovdje, gledao sam ujutro i klince u univerzalnom programu. OK je da se pokažem među njima, osjećam se kao dio njih, vidio sam da ima talentiranih klinaca i nadam se da će i oni jednom doći do razine na kojoj sam ja“, rekao je Tin Srbić.


Osječanin Aurel Benović povezao je dva odlična nastupa osvojivši naslove prvaka na parteru (14.333) i preskoku (14.566).

„Zadovoljan sam s obzirom na okolnosti proteklih dana. Razbolio sam se, pao mi je imunitet, onda sam ozlijedio i zglob noge, borim se s time, ali uspio sam danas dati 300%. Parter je bio odlično odrađen, visoka ocjena, a parter, iskreno, nisam očekivao da ću stati oba skoka, ali uz adrenalin, izvukao sam sve od sebe i odradio sam savršeno, ponovo jako visoka ocjena. S takvom ocjenom bi sljedećeg tjedna na SK u Osijeku mogao biti i u finalu preskoka, možda osvojiti i medalju. Ništa, sada idem pokušati zaliječiti sve što me muči i spreman dočekati četvrtak i svoje prve kvalifikacije na parteru“, rekao je Aurel Benović.



Seniorski prvak Hrvatske na konju s hvataljkama je Marko Sambolec iz GK MZ Macan (13.733), na karikama je slavio Borna Matić (GK Petrinja) sa 12.633, a na ručama Marko Jovičić iz GK Rijeka (11.433).

U juniorskoj konkurenciji zlato na tlu osvojio je Branimir Udovičić iz GK Split (12.600), čak trostruki prvak je Marko Kenđel iz GK Petrinje koji je pozlatio konja s hvataljkama (12.500), ruče (12.266) i preskok (10.916), najbolji na karikama je Janko Šeler iz GK Novi Zagreb (11.400), dok je Niko Nevešćanin (GK Salto Zadar) sa 11.500 osvojio preču.

Tri naslova prvaka u mlađejuniorskoj konkurenciji osvojio je Fran Radić iz GK Novi Zagreb. Pozlatio je preču (10.333), ruče (11.200) i karike (11.000). Njegov klupski kolega Filip Perestegi prvak je na parteru (12.100), Toma Bodrožić iz ZTD Hrvatski sokol na konju s hvataljkama (12.166), a Lovre Šućur iz GK Marjan na preskoku (11.833).

Višebojski kadetski prvak je Franko Šušić iz GK Salto Zadar s ukupno 113.465 bodova.

U univerzalnom programu najbolji višebojac kod mlađih dječaka je Jan Celestin Kojić iz ZTD Hrvatski sokol (114.216), a u ovoj kategoriji momčadski prvaci su gimnastičari GK Novi Zagreb (413.761) ispred srebrnog ZTD Hrvatskog sokola (405.979) i brončane GK Trešnjevke (392.230).

Mark Horvat (GK Vindija) osvojio je zlato kod starijih dječaka univerzalnog programa (115.599) u kojemu je momčadsko zlato pripalo GK Trešnjevci (445.044). Srebrni je GD Osijek-Žito (442.061), a brončani ZTD Hrvatski sokol (430.295).

U ženskom slobodnom programu održana je Završnica kupa Hrvatske u višeboju, te ekipno PH. U univerzalnom programu 1 Kup je osvojila Nika Fratrić iz GK Gimko (54.232), a ekipni naslov AGK Stellae (154.397). U univerzalnom programu 2 najbolja je bila Misha Mešter iz GK Vita (64.333) i ekipno ZTD Hrvatski sokol (184.846).

Kod kadetkinja Ana Mihaljević (ZTD Hrvatski sokol) imala je najbolji višeboj (62.166), a ekipno zlato pripalo je GK Split (175.399). Najbolja mlađa juniorka u Kupu je Gabrijela Dučkić iz GK Dubrava (48.350), dok je ekipni naslov osvojio GK Samobor (135.766).

Lucija Puljiz najbolja je u juniorskoj konkurenciji Završnice Kupa (46.266), a njezin GK Split ekipni je prvak (131.764).

Marta Bracanović (ZTD Hrvatski sokol) pobijedila je u mlađeseniorskoj konkurenciji (47.850) Kupa u kojoj je GK Dubrava ekipni prvak (134.397).

Posljednjeg dana PH u Osijeku natjecanje od 8:30 otvara obavezni program mlađih kadetkinja i kadetkinja, od 9:00 slijede muški slobodni programi, u 11:30 muški obavezni, u 11:45 obavezni za mlađe juniorke i juniorke, a natjecanje će zatvoriti ženski mlađeseniorski obavezni program.



Tekst: Hrvatski gimnastički savez
Foto: Marko Banić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: