Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biblija, Bog, zena (was: prvi gay bar)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2006. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bibliju ne treba shvatiti doslovno, to su priče za malu djecu, bibliju treba protumačiti svako na svoj način

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2006. 16:31 
Naslov:  Re: Biblija, Bog, zena (was: prvi gay bar)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, sve mi se više čini da sam otkrila gdje leži potvrda teoriji evolucije... evo, ovdje: rijetko koji primat može zamisliti univerzum bez bijesnog alfa-mužjaka koji njime dirigira. Čini se da je, ipak, otac čovječanstva umjesto Adama bio tek dlakavi majmun.

Znam da sam ovime preuzela na sebe ulogu Galilea svoga vremena na ovom topicu, ali nema veze. ajde, spalite me Razz

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2006. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@wendy ideš na lomaču Very Happy

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2006. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svjesna sam toga, pripremila sam se Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2006. 19:20 
Naslov:  Re: Biblija, Bog, zena (was: prvi gay bar)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto, ako se vjera ne temelji na Crkvi i njihovim nebulozama, toliko poturaš da je Biblija sveta i vjerodostojna? Ili smatraš da je Bog svojeručno to sve naškrabao?


Ma tko ti je rekao da se vjera temelji na Crkvi? Ne mislis valjda da svoju vjeru temeljim na poganskim obicajima tipa stovanja boga sunca ili stovanjem majke bozje Isis ili misno mrmljanje? Te sve obicaje je Crkva integrirala kako sto lakse preobratila pogane na Krscanstvo. Ja te stvari ne stujem. To sve jasno pise u Bibliji.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uostalom, u Bibliji jasno piše da se čovjek mora pokoravati Crkvi, kao što se Crkva pokorava Isusu. A od raznoraznih tumačenja Biblije su i došla mnoga zla, stoljećima prije.


Jeli se spominje negdje Katolicka ili Pravoslavna Crkva? Imas Crkava koje ne stuju te obicaje. Crkva nema ulogu koju ti misls da ima. Ne bih ulazio u dublje objasnjavanje.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto Bibliju čitati SRCEM ako imaš OČI i RAZUM?? U redu je razmišljati na određeni način i u redu je vjerovati. ali, bespogovorno tvrditi kako je vjerodostojna nekakva prastara knjiga za koju CRKVA tvrdi da je sveta... ne znam koliko se to može povezati s zdravim razumom.


Za Bibliju ti svakako treba razum, ali i srce. Ti nisi nikad gledala neki film ili citala knjigu osim ocima, razumom i srcem? Briga mene sto Crkva tvrdi. Vjera je poprilicno individualna stvar i ne moze se unificirati. Imas i puno starijih knjiga od Biblije, kako znas da su one istinite? Kako uostalom znas da je covjek bio na Mjesecu? Zato sto je pisalo u novinama? Bila neka snimka na TVu? Postoji grupa ljudi koja uvjerava da je to zabluda i da su Ameri samo lansirali pricu. Da bi vjerovla u Bibliju moras sama sebi naci dokaz. To ti nitko ne moze dokazati. Moze ti samo netko pomoci naci, ali to moras naci sama. Vjera i razum ne idu zajedno. No sto je uopce razum? Nase ograniceno shvacanje okoline? Nekada je bilo razumno pomisliti da je Zemlja u sredistu Svemira, prije da je svemir beskonacan... Jesu li razumni ratovi? Laganje? Kradja? Ubijanje? Jel to razumno? Zasto mi onda radimo nerazumne stvari kada savrseno dobro znamo sto je razumno?

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2006. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la (Pogledaj post): › bibliju ne treba shvatiti doslovno, to su priče za malu djecu, bibliju treba protumačiti svako na svoj način


Brian: Look, you've got it all wrong! You don't NEED to follow ME, you don't NEED to follow ANYBODY! You've got to think for yourselves! You're ALL individuals!
The Crowd (in unison): Yes! We're all individuals!
Brian: You're all different!
The Crowd (in unison): Yes, we ARE all different!
Man in Crowd: I'm not...
The Crowd: Shhh!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: