Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preporuke filmova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2010. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mother Earth je napisao/la (Pogledaj post): › Jeste vi gLedaLi Rec i Rec 2?


dvojku nisam...gledao sam prvi i americku verziju 'quarantine' koja je isto tako dobra

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2010. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preporučam bilo šta od Michaele Schaffrath!
kakva anđelina, megan fox i slična strašila...ovakve glumice kao što je ona dugo nema....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Imaginarium of Doctor Parnassus - http://www.imdb.com/title/tt1054606/ - još jedan spaljeni film terry gilliama, takodjer zadnji film hit leđera...

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.05.2010. 1:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iron Man 2 - nakon vrlo zanimljivog prvog dijela, dočekao sam (jedva) i drugi. I ostao razočaran.

Scenarij je sranje. Priča je sranje. Akcijske scene prekratke. Odnosi među likovima nerazrađeni.

Scarlett Johansson koja mlati likove - nenadjebiva Very Happy War Machine-ov oklop - fantazija Smile


Ne znam što da kažem o ovom filmu. Tipična hollywoodska priča, napraviš odličan prvi, pa mlaki drugi, i usereš sve s trećim, ili kako ja volim reći, X-Men ili Spiderman sindrom. 6/10, pogledajte ako želite, ako ste fan Iron Mana podignite slobodno ocjenu za 1 do 2.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2010. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@frost- sad si me doveo u dilemu.neki dan sam pročitao kritiku za Ironmana i sami superlativi.pohvalili dobre dijaloge i sve tako neke stvari...ništa,morat ću sam pogledat.
nije da ti ne vjerujem... Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2010. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Iron Man 2 - nakon vrlo zanimljivog prvog dijela, dočekao sam (jedva) i drugi. I ostao razočaran.

Scenarij je sranje. Priča je sranje. Akcijske scene prekratke. Odnosi među likovima nerazrađeni.

Scarlett Johansson koja mlati likove - nenadjebiva Very Happy War Machine-ov oklop - fantazija Smile


Ne znam što da kažem o ovom filmu. Tipična hollywoodska priča, napraviš odličan prvi, pa mlaki drugi, i usereš sve s trećim, ili kako ja volim reći, X-Men ili Spiderman sindrom. 6/10, pogledajte ako želite, ako ste fan Iron Mana podignite slobodno ocjenu za 1 do 2.


moram se složiti.
film je glediv ali ništa više.
a scarlett..uf i ona je glediva.

da dodam..gledao kick ass.

po najavama sam očekivao komediju di štreberi glume junake na komičan način..
priča obećava, rating na IMDB-u odličan.

zapravo sam dobio klinku od 11 god. koja kolje sve od reda.ne znam dal je to komedija ili kill girl od tarantina..
čudan film..ja sam se uglavnom razočarao..kažem, baš sam se nabrijao na štrebere koji izigravaju superheroje i prave pizdarije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
@frost- sad si me doveo u dilemu.neki dan sam pročitao kritiku za Ironmana i sami superlativi.pohvalili dobre dijaloge i sve tako neke stvari...ništa,morat ću sam pogledat.
nije da ti ne vjerujem... Smile

Ma dobro, brate, dijalozi... ali priča ne drži vodu. Žao mi je, ali nakon vrlo solidnog prvog dijela sve usraše s ovim drugim.

A da ironija bude još veća, Iron Man 2 je mogao biti film u kojem su priča i scenarij mogli sve dići na novu razinu, a ovako je sve ostalo (ispod)prosječno. Šteta, velika šteta Sad

Ali naravno, nemoj uzet moj komentar kao mjerilo ičega, on je samo objektivno mišljenje i ništa više Smile ali Scarlett... meow Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2010. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za kick ass imam gotovo identično razmišljanje kao i maniche s tim da u tom kolopletu akcije, parodije, komedije i "tarantinovstva" ima nešto simpatično Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 134
Lokacija: Dubovac 22, 47 000 Karlovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e frost a sta je s nama koji se ne palimo na skarlet (ili sam jedina ? Very Happy ) ??? jel vrijedi pogledat ? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2010. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
dr. zoidberg je napisao/la (Pogledaj post): ›
ali nema li ni avatar nešto američkog glorificiranja poput toga da glavni heroj dođe kako bi ratova s domorocima s kojima se skompa na kraju posebno s domorotkinjama i onda kao svaki amer spasi stvar iliti ga na američkom saves the day...


može se to i tako shvatiti ali osnovna priča filma je kapitalizam, glad za resursima i što je amerika spremna učiniti po tom pitanju, znači razjebat planetu ako treba..
one škole za engleski jezik na pandori su valjd asocijacija na "demokratiziranje" islamskog svijeta...zapravo njihovo shvaćanje da su jedini ispravni i da svi moraju biti poput njih.oni te žele spasiti tako da te nauče engleski jezik i hip-hop valjd..
naravno jedan amer se ipak pobuni i sjebe šefove...usamljeni junak..i on je heroj priče..poruka "nismo svi jednaki"...
tako sam ja barem film doživio.


evo a meni je npr hurt locker 1000x bolji od avatara koji po meni osim efekata nema ništa,ali ništa,priča o indijancima i kaubojima snimljena prije 50 godina i isprazni dijalozi i monolozi, ne vidim neko ruganje i prozivanje amerike i njihove gladi za resursima nego kauboja koji kako je dr. rekao, amera koji spasi stvar
i po vama je onda svaki ratni film politički film,pa ovaj je barem drugačiji,bez nekog nametnutog patriotizma nego o liku kojem je lakše ić razjebavat bombe nego kupovat corn flakes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2010. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cina je napisao/la: ›
e frost a sta je s nama koji se ne palimo na skarlet (ili sam jedina ? Very Happy ) ??? jel vrijedi pogledat ? Smile

Ako ti se sviđaju Downey Jr., Rourke ili Cheadle osijek031.com smile

A gle, moje mišljenje stoji - pogledaj ako baš želiš. Iskreno, film je možda 20% onoga što sam očekivao (a i to je velikodušna procjena).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2010. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

russell je napisao/la (Pogledaj post): ›
evo a meni je npr hurt locker 1000x bolji od avatara koji po meni osim efekata nema ništa,ali ništa,priča o indijancima i kaubojima snimljena prije 50 godina i isprazni dijalozi i monolozi, ne vidim neko ruganje i prozivanje amerike i njihove gladi za resursima nego kauboja koji kako je dr. rekao, amera koji spasi stvar
i po vama je onda svaki ratni film politički film,pa ovaj je barem drugačiji,bez nekog nametnutog patriotizma nego o liku kojem je lakše ić razjebavat bombe nego kupovat corn flakes


svatko doživi stvari na svoj način.
ja sam od avatara očekivao mnoštvo specijalnih efekata i nešto novo(pandora).
to sam i dobio.
Priča je jednostavna i po meni takva baš treba biti jer je ovo film za vizualni doživljaj i komplicirana radnja bi bi mu ubila čar.
kao da cameron nije mogao odraditi bolju radnju.

...a ako je tebi promakla osnovna poruka filma, onda šta da ti ja kažem Very Happy .ti si prvi od kojeg to čujem.


s druge strane hurt locker je dobar film ali ništa posebno..takvih ratnih ima godišnje 2-3.

sad, avatar je definitivno spektakl, među najvećima u povijesti filma.
uzeo je oko 3 milijarde dolara na blagajnama,kritike i više nego dobre.
i da takav film jedan hurt locker pojede na dodjeli oscara..
sigurno je sve bilo bez utjecaja politike..kao i svake godine Rolling Eyes
uostalom, o temi su se raspisali mnogi kritičari,portali i mediji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
...a ako je tebi promakla osnovna poruka filma, onda šta da ti ja kažem Very Happy .ti si prvi od kojeg to čujem.

a zašto svi misle da taj film ima poruku? radnja je ionako prepisana iz nekog vesterna. eto, slučajno se može shvatiti na ovaj ili onaj način, i sad su svi uvjereni da taj film nosi neku duboku poruku! yeah right...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duboku?

u filmu imamo ovo:
cijeli film se vrti oko ljudske gladi za novcem, o imperijalističkoj mašineriji koja u službi kapitala gazi sve pred sobom.
film također govori o kolonijalizmu i asimilaciji onih koji nisu poput nas.

u stvarnom svijetu imamo ovo:
Zapadnjačka imperijalistička mašinerija koja u službi krupnog kapitala gazi sve pred sobom.
zapadnjačkii način asimilacije onih koji nisu poput njih - širenje "demokracije" u islamskom svijetu.

zamjeniš navije s istočnjacim i dobiješ ono što se događa sada dok ja tu tipkam, uz neke minimalne razlike.
meni je poruka sasvim jasna.
sad idemo offtopic, pa nemam više šta na temu avatara reć.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: