Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti zahtijevaju bezuvjetan upis!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što bi se reklo: kampanjac... Same here.. Daj dva u indeks i samo da sam ga se riješila da ne moram 2-3 puta izlaziti na ispit..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm, da, bio bi to u neku ruku dvosjekli mač... ali opet, s druge strane, zašto bi bilo kome od nas bilo krivo što je netko upisao sljedeću godinu bez ikakva truda, a mi smo "grijali stolicu"?! Ja učim zbog sebe, ne zbog drugih.

A, uostalom, bilo bi mi drago da sve moje "kolege" s godine budu sa mnom i dogodine, tako da mi stvarno nema smisla buniti se protiv toga.

Ali, dobro, ako mislite tako zbog onih koji polože dva tri ispita pa bi dalje, evo vam moj primjer : meni je ostao još samo jedan ispit... ali ako ga ne dam padam godinu. a cijenjena gospođa o kojoj to sve ovisi je odlučila smanjiti broj studenata na mojoj godini barem za 40%. Izgleda sam ja, baksuz, baš u tih 40% Sad

Ajoj, što bi me spasio taj bezuvjetan upis Laughing Da me ne shvatite krivo, ne bih ja za sebe tražila ništa nezasluženo. Ali, kad dva puta za redom na pismenom dobiješ 4, a na usmenom te ruši nakon prve rečenice... više ne znam šta da radim, kao ni ostalih tridesetak ljudi koji su u istoj gabuli kao ja.

Dalje, jel zna itko od vas koliko prema tom prokletom bolonjskom treba biti rokova za jedan predmet? mi smo načuli šest... a ova je nama dala četiri, dok je za peti rekla da će "razmisliti" jer je to neki dekanski rok.

I još nešto! jel znate šta je potrebno da se određeni ispit ide polagati na neko drugo sveučilište? radi se, znači, o većoj grupi studenata.

stvarno ću se ubit ako zbog jednog prokletog ispita budem morala ponavljati godinu. Dok iz drugih 13 nemam manju ocjenu od trojke. Eto sad, koliko je to fer?? šta s tim kad te jedan iskompleksirani debil zahebava pa zbog njega možda izgubiš šansu za nastavak fakulteta?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2006. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pao godinu zbog dva ispita, pa što.
Mislim taj studenski zbor je stvarno smeće! Oko kakvih oni stvari se trude. Kada su izašli u javnost o tome da se trebaju poboljšati uvjeti za studiranje, kada su izašli u javnost oko toga da treba nabaviti novu opremu na nekim fakultetima...
De ajd vi retardi iz studeskog zbora malo se angažirajte oko konkretnih stvari.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je sasvim svejedno hoće li biti bezuvjetnog upisa ili ne, ali bi svakako studentima trebalo omogućiti završavanje studija po programu po kojem su i upisali faks. Tako je u Zagrebu na Filozofskom (bilo, ne znam za sada), a mislim da bi tako trebalo biti svagdje.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, i meni je baš svejedno hoće li biti bezuvjetnih upisa - ja sam dala uvjet, zadnji, najzadnji! Na četvrtoj nema više uvjeta!!! Oprostite na bezosjećajnosti, ali sam samo sretna! Very Happy

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja još nisam, ali nadam se da hoću. Smile Pa ću i ja biti sretna kao i ti.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2006. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma uopće to nije upitno i o tome se govorilo još dok su trajale pripreme za bolonjski porces. Profesori dok su pripremali programe za bolonju govorili su nam o tome.
Neg, jel če možda studenski zbor biti zaslužan ukoliko se uvede taj famozni bezuvjetni....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
choco
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2006. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je za svaki predmet dovoljno par dana da ga naučim i sve krećem u zadnji trenutak... šta da radim kad imam dobro pamćenje..Ne kontam kad ljudi uče jedan predmet po mjesec dana, ja bi poludila učiti jedno te isto toliko dugo..Smile



pa sta ti bokte studiras?!?!DIF?"?"?
i ti glupi komentari o ljencinama i kojekakvim izjavama protiv bezuvjetnog upisa su glupe koliko i ljudi koji komentiraju nesto o cemu nemaju pojma!naravno da se na svim faksevima ne moze uvest bezuvjetan upis,ali bi bilo dobro da se na fakultetima u kojima je ukinut uvjet kao npr medicinskom vrati uvjet natrag!ne kazem da je medicina tezak faks,ima puno tezih,ali su neki predmeti ogromni i potrebno je u njih ulozit najmanje 3 tjedna intezivnog ucenja!zato se nadam da ce bar odluciti da se bar nama vrati uvjet kao jedini fakultet u os koji je bez uvjeta ostao prije 3 god!to uopce ne funkcionira i zato ce od 100 ljudi koliko se upisalo prije 3 god na medicinu na 4 upisat samo 30-tak!nije moguce da je ostalih 70 lijeno ili glupo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2006. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

choco je napisao/la: ›


pa sta ti bokte studiras?!?!DIF?"?"?


Ekonomiju, i najduže što sam učila je bila statistika( neke 3 skripte od 1000str) i to sam učila 10 dana-ali dan i noć , i dobila sam tri..Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2006. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
šta s tim kad te jedan iskompleksirani debil zahebava pa zbog njega možda izgubiš šansu za nastavak fakulteta?


Ne znam.. isto sam 2,5 godine polagala jedan ispit i padala sam bez razloga (ja sam završila pa mogu reći kod koga: "draga" prof. Lamza s EFOS-a) dok ju na kraju mama moja nije otišla pitati jesam li ja oglupila za to vrijeme pa ne mogu položiti baš taj ispit, na što je odgovor "drage" profesorice bio: Pa ja sam nju zamijenila s nekim, neka dođe taj dan u 15h.. i pogađate: položila sam njen ispit taj dan u 15h... wtf??
Neki profesori jednostavno nisu normalni..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2006. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TREBA OMOGUCITI BEZUVJETAN UPIS!!!
1. Ako sam upisao studij po jednom programu, moram i zavrsiti po tom programu, a ne da mi se produzi studiranje za neznm koliko godina i raznih predmeta. Zamislite ovo: odaberete da ce te poloziti prvo teze ispite pa onda lakse zato jer svjedno morate dati te teže ispite kad-tad, i studirat će te određeno vrijeme, recimo 7g. (Imajte na umu da nekima studij traje dugo zato što si moraju zaraditi za studij, a ne zato što su ljenčine). Recimo da u vam najtezi predmeti na 2.g studija. Ako idete polagati prvo te teže ispite past će te tu 2.g, a ako skupite sve lakeše i osrednje teške ispite i date uvjet ove godine, sljedeću godinu nećete uspjeti dati dovoljno novih ispita sa 3.g + one superteške sa 2.g(koje ste prenjeli), tako da padate 3.g i nagodinu ste opet u istoj učionici sa studentima koji su odabrali teže ispite za polagati prije lakših. Sve dođe na isto. Oboje će te studirati 6 g. Da li bi trebalo te studente (koji su odabrali teže ispite) "nagraditi" sa još dodatnih ispita koji kače bolonjce? Jednako dugo bi studirali, samo što bi oni ispaštali svoju odluku što su se počeli prvo polagati teške ispite? Di je tu pravda?

2. Ako ne omoguće bezuvjetno polaganje ispita, tko će plaćati profesorima da dodatno predaju studentima koji su upisali po starom programu? Kako će se organizirati dvostruka predavanja? Odakle toliko sati u jednom danu? A možda da počnu profesori predavati u noćnoj smjeni?

3. Koja će biti titula onih koji završe dio programa po starom a dio programa po bolonjskom procesu? Hoću ja biti onda mješavina dipl.ing el.tehnike i prvostupnika? ili koji 'urac?

PS: Marigold, svaka čast što polažeš ispite u tako kratkom ruku. To sve govori o težini tvog fakulteta(ekonomski) ili si ti možda genije, čudo prirode, sve na svijetu znaš i jasno ti je sve...
Dođi kod mene na fax(ETF) pa probaj za 3 dana naučiti kvantnu fiziku ili Teoriju mreža(koju ljudi uče pola godine, i (na)pukunu psihički)...
Zato pssst, i budi sreta što ti ide tako lako, osim možda ako nisi lagala što i nije baš lijepo
PPS: Kada će biti peticija na ETF-u?

BAKŠA, NEDAJ SE! VEĆINA JE UZ TEBEEEE

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2006. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Polažem ispite u dosta kratkom roku i uvijek prvo polažem ove lakše a teže prenosim na iduću godinu- sve godine sam redovito dala..
A ako misliš da je ekonomski lagan fakultet (ne znam zašto ga tako malo ljudi završi u redovnom roku) onda si u krivu jer niti jedan fakultet nije lagan..
Slažem se da je etf teži fakultet od mog što se tiče nekih predmeta..ali lakši je zbog toga jer vas ne zajeb. toliko oko administracije, jer vam je praktički dopušteno švercanje na ispitima, tako i kad neki predmet nisi naučio možeš ga dosta lako prošvercat što na ekonomskom ne možeš nikako- niti jedan ispit nisam položila a da ga prethodno nisam naučila tako da... nisam nikakav genije samo imam iznadprosječno dobro pamćenje i kad nešto počnem učit onda to učim dok ne naučim bez prevelikih pauza, a ako misliš da je to lako, nije, dobro se ja namučim i iscrpim da dam neki težak predmet... samo što mi ne treba nikad više od 2-3 tjedna
Vjerujem da bi na etf-u dosta loše prošla kao što bi ti na ekonomiji koji je više teorijski...no hard feelings Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2006. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I samo da još jednom napomenem da jesam za bezuvjetan upis...that's all folks..Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2006. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › samo što mi ne treba nikad više od 2-3 tjedna


Dosli smo s 2-3 dana, pa max 10 dana na 2-3 tjedna? Smile
Nego, to je ucenje nakon sto si pratila predavanja ili je to ucenje kada se prvi put susreces s građom? Bitna razlika.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2006. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Eto sad, koliko je to fer?? šta s tim kad te jedan iskompleksirani debil zahebava pa zbog njega možda izgubiš šansu za nastavak fakulteta?


Slicno iskustvo i ja imadoh...Sad

Nije da je on kriv sto sam usporio s faksom, ali sam definitivno postao demotiviraniji, izgubio se onaj pocetni elan i zelja za ucenjem... valjda je potrebna ta katarza iz idealistickog studenta gladnog znanja i novih zivotnih spoznaja u studenta kojem je jedini cilj imati diplomu...

To je svojevrsna zivotna skola... snalazenje u zivotu... novi, evoluirani oblik socijalne inteligencije...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: