Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preporuke filmova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2010. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovome se uvijek mogu nasmijati
http://www.imdb.com/title/tt0095801/

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.01.2010. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Avatar - ne sjećam se jesam li ikad u Osijeku vidio ovoliki interes za jednim filmom (osim možda za Gospodara prstenova ili Harry Pottera). Mene je film totalno iznenadio po tom pitanju, jer do jučerašnje predstave nisam znao ništa osim dvije stvari - da je film djelo Jamesa Camerona i da je najskuplji film ikad napravljen. A ovo drugo je očito gotovo po samom startu filma.

Vizualno - film je savršen. Fantastično dizajnirani krajolici i priroda, specijalni efekti savršeni. Film je ugodan za oko od početka do kraja. Zvuk fenomenalan, zvučni efekti realistični... nominacija za Oscara ne gine Wink

E sad... na priči malo zapne stvar, ali ne previše Very Happy dok se film može shvatiti kao Cameronova kritika američke osvajačke politike, nije potrošio dovoljno vremena na malo dublju karakterizaciju likova. Dao bih pola sata spektakularnih scena borbe u zamjenu za malo bolje razrađene likove i malo detaljniji uvod u film koji bi pojasnio malo bolje kako je došlo do toga da se ljudi nađu tamo gdje jesu (ne želim spoilat film Very Happy ).

No kad se sve podvuče... dobije se lijepa priča u lijepom pakiranju. Kojoj fali još samo ono malo nešto da bude film za sva vremena. Ovako će, nažalost (barem u mojoj glavi), biti zapamćen samo kao najskuplji film svih vremena. No svejedno, film koji vrijedi pogledati, apsolutno! 8/10 Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2010. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2010. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Terra - http://www.imdb.com/title/tt0858486/ - predobar sf animirani ima sličnosti s avatarom il bi reko avatar ima s njim pošto je ovaj iz 2007.

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.01.2010. 15:52 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Red Cliff
John Woo i najskuplji kineski film. Mnogo dobar.

The Host
Solidan korejski monster hororcic/triler.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2010. 5:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sherlock Holmes - nekako sam se uvijek pitao "kako je moguće da toliko strip junaka dobije svoje ubercool holivudske FX filmove, a jedan od najslavnijih detektiva u povijesti svijeta ne?". Guy Ritchie, Robert Downey Jr. i Jude Law su, napokon, slavnom detektivu Holmesu dali takav film.

Neću duljiti - film je spektakl. Scenografija je fantastična, kostimografija još i više, specijalni efekti i način na koji je prikazan London su van pameti. Svijet je prikazan u filmu na vrlo uvjerljiv način, i vrlo je lako izgubiti se u Londonu s kraja 19. stoljeća.

E sad... svi koji su čitali sir Arthur Conan Doylea bi možda mogli biti malo razočarani načinom na koji je prikazan slavni inspektor. Meni osobno je Downey Jr. odradio jednu od ponajboljih uloga u svojoj karijeri. Možda zato što se u ulogu rastresenog, opsesivno-kompulzivnog, čudnog, ali i brilijantnog uma uživio bez ikakvih problema Wink veliki plus je dobio od mene što je kao Amerikanac savršeno savladao britanski cockney, tako da gospodin Holmes ni na trenutak ne zvuči umjetno ili kao da ne pripada u ovaj film. Jude Law vrlo dobar kao dr. Watson, odlična nadopuna i savršena kemija s Downey Jr.-om, pogotovo što u ovom filmu nije prikazan kao Holmesov pomoćnik, već više kao ravnopravan lik. Scenarij je potpuni pogodak. Ne želim otkriti ništa iz filma, ali su detektivu našli vrijednog suparnika Wink a i kraj filma nagoviješta mogući nastavak koji bi mogao biti vrlo vrlo zanimljiv i dobar - pod uvjetom da scenaristi ne pretjeraju i odvedu film u neku sasvim drugu stranu.

Ovo nije Sherlock Holmes, detektiv. Ovo je Sherlock Holmes, detektiv koji pokazuje sva svoja znanja iz romana (npr. vrlo dobro poznavanje borilačkih vještina, bare-knuckle boksa pogotovo). Film kao takav je odlična mješavina akcije, krimića i komedije - malo od svega čini odličan recept za više nego dobar film. Nekima će izgledati pretjeran, nerealan i nedovoljno dobar. Ostavite romane kod kuće i zaputite se u kino - ovaj film će vam: 1) prikazati Sherlocka Holmesa na jedan sasvim novi način; 2) prikazati sve ono što ste mogli naslutiti u romanima, a niste vidjeli/pročitali Wink

8/10, meni osobno vrlo dobra zabava Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2010. 6:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast Sherlocku, ali Robertova najjbolja uloga definitivno ona u Tropic Thunderu. Smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Svaka čast Sherlocku, ali Robertova najjbolja uloga definitivno ona u Tropic Thunderu. Smile

to ne računam, to je izvan konkurencije Very Happy Very Happy Very Happy

"who in crikey fuck is Half-Squat?" osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 378
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2010. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka čast Sherlocku, ali Robertova najjbolja uloga definitivno ona u Tropic Thunderu. Smile


Definitivno, do kraja filma nisam ni skuzio da je to zapravo on. Odlicno je odglumio Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
E sad... svi koji su čitali sir Arthur Conan Doylea bi možda mogli biti malo razočarani načinom na koji je prikazan slavni inspektor.

nisam gledao film. ne znam ni hoću li. ne sviđa mi se to grubo iskrivljavanje i holivusko prilagođavanje povijesti (kvazipovijesni filmovi), literature (eto, Sherlock) ili kojeg drugog predloška (npr. Die Hard 4).

Neke su stvari i neki likovi postali kultni zbog određenog razloga i ne sviđa mi se kad u to dira. A zašto? Da se film ne zove "Sherlock Holmes", da se radi o nekom no-name detektivu, isti film ne bi utržio ni pola iznosa kojeg je utržio. Zato "Sherlock Holmes", zato "Die hard 4", zato "Batman Returns" i "Batman: The Dark Knight", itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2010. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Neke su stvari i neki likovi postali kultni zbog određenog razloga i ne sviđa mi se kad u to dira. A zašto? Da se film ne zove "Sherlock Holmes", da se radi o nekom no-name detektivu, isti film ne bi utržio ni pola iznosa kojeg je utržio. Zato "Sherlock Holmes", zato "Die hard 4", zato "Batman Returns" i "Batman: The Dark Knight", itd.

Apsolutno si u pravu.

Zato je ovaj Sherlock Holmes više akcijski junak nego detektiv. Inače ni ja ne volim kad stvari tako ispadnu, ali isto tako moram biti iskren i priznati da je ovaj film vrlo zabavan Smile najbolje je gledat bez nekih očekivanja Very Happy

P.S. ali da je The Dark Knight odličan film... je. Na tragu izvornog Burtonovog Batman-a.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2010. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnje vrijeme pogLedano:

Mum & Dad http://www.imdb.com/title/tt1129428/ boLesno...

The Thaw http://www.imdb.com/title/tt1235448/ nie mi se svidio..

Jack Ketchum's The GirL Next Door http://www.imdb.com/title/tt0830558/ grozno,biLa sam u totaLnom *beep* nakon fiLma, i još je snimLjen po istinitoj priči Sad

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strange Wildernis solidna komedija za razbibrigu.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 21:51 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo da preduhitrim caneta i don quijotea koje sretoh u kinu... Smile

konačno pogledao i taj famozni avatar i mogu slobodno reći da sam oduševljen. čitam tu neke komentare da se ljudima ne sviđa "jednostavnost" filma. ne znam ni što ste očekivali od filmskog spektakla koji traje 2,5 sata? s obzirom o kakvoj se vrsti filma radi, po meni ima sasvim pristojnu poruku i baš udara po američkoj osvajačkoj politici. samo džabe je cameronu to bilo snimat, čisto sumnjam da su glupi ameri "got a point". Na izgled filma je potpuno suvišno trošiti riječi, zbog toga, mora se priznati, malo pati i karakterizacija likova ali i sama gluma. iskreno mi je drago što film nisam gledao u 3D tehnologiji, mislim da se nebi toliko uživio i samo bi se nabrijavao na te dijelove filma. ne znam jeste skužili par sitnica koje su možda čak i poveznice s titanikom; glavni lik se zove jake, tamo je bio jack. volim te zamjenjuje izraz i see you što je jedan od stihova udarne pjesme iz titanika i tako još par stvarčica. dal je to namjerno ili samo ja imam bujnu maštu samo cameron zna. Smile

ocjena 9/10

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pogledo inglorijus bastrd, napokon. imam ga već mjesecima i nikako da ga pogledam i iskreno govoreći nisam ga ni trebo gledat. taj tarantino mi boga mi sve više pada u očima. 2.5 sata ničega, glupih i ispraznih razgovora pomiješanih u stripovsko nadrkavanje u drugom svjetskom ratu. scene su kao i uvijek kod tarantina genijalne, precizne, dobro snimljene. ma čovjek ima oko o tome nema govora i ima ono nešto za stvoriti scenu al brate zadnji pilmovi su mu za kurac. od reservoir dogsa i pulpa sdamo downhill. ok film za pogledat 1X i to je to.

6/10

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: