Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preporuke filmova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2009. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drag me to hell je dobio 2 od mene zato što je ajd smiješno kad baba slini po onoj butri i cucla joj bradu. spidey je dobio 0 zato što nema apsolutno ništa zanimljivoga u 2 sata filma. imam novu kletvu: dabog da ti raimi svatove radio

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2009. 2:29 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Večeras pogledao Avatara.
Sjedio sam u drugom redu (ne sjećam se kad sam zadnji put svjedočio tolikoj gužvi u osječkom kinu) i kao prvo, leđa su mi se ukliještila jer film traje preko 2 i pol sata, a kao drugo, oči peku jer sam toliko detalja sa Pandore (mjesta radnje filma) htio upiti, boreći se sa titlovima i blizinom platna. Pouka - nikad više u drugi red neću sjest, ako nema drugih slobodnih mjesta, neću ni gledat film.

Kada želim ocijeniti film, uvijek se vodim onim prvim dojmom kojeg imam nakon što napuštam kino. Sad je dojam sljedeći: blago razočaranje.
Film je vizualno genijalan, specijalni efekti i animacije su nešto najbolje ikad napravljeno. Ali hebemu, film je koštao oko pola MILIJARDE dolara tako da efekti moraju biti najbolji. Sve manje od toga je totalni promašaj. Sad, ne znam kakav je točno doživljaj film vidjeti u 3D izdanju, a mislim da ga nikad ni neću vidjeti takvoga, ali i 2D izdanje je sasvim zadovoljavajuće. Cameroon je stari majstor akcije, tako da ni ovdje nije razočarao sa akcijskim scenama...

I to je to, sve ostalo je negativno.
O samom scenariju ne bih trošio puno riječi, dovoljno je reći da bih ga ja uspio smisliti i napisati za jedno popodne, eto toliko je "uvjerljiv" i "dobar" Rolling Eyes
Likovi preplastični, jednom riječju loši (osim glavnog ženskog lika - plavog vanzemaljca domoroca). Isto tako, film je PG-13, znači nema krvi, nema golotinje, doslovno za djecu - kao malo ozbiljniji Disneyev uradak.
Stvarno ne kužim što je to Cameroon radio preko 10 godina koliko mu je trebalo da napravi ovaj film. Pa na kraju krajeva, nije on osobno zaslužan za vizualne efekte (osim idejno), nego vojska programera i dizajnera koji su realizirali taj cijeli svijet i likove.
Ne znam što više reći, odite ga pogledati, svakako je jedan od boljih blockbustera, ali ništa više od toga.
Je li opravdao uloženih 500 000 000 dolara? Nije. Hoće li se na kraju isplatiti? Vjerojatno da, ali nikako neće zaraditi kao jedan Titanic.
Ocjena: 7.5/10 (toliko mu predviđam i na IMDB-u da će s vremenom dobiti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo pogledo sada
state of play

treba ga pogledati-

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Walter_B
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2009. 19:44 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la (Pogledaj post): › Tek sam jučer pogledala Walk the line Embarassed film je jako lijep, a glazba naravno genijalna...preporučujem pogledati, tj. tko još nije Wink


Cijeli soundtrack je napravio Joaquin Phoenix. Slažem se, genijalan film! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2009. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bad lieutenant - po meni najjača uloga nicholas cagea

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2009. 2:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr. zoidberg je napisao/la (Pogledaj post): › bad lieutenant - po meni najjača uloga nicholas cagea


da, predobro je odglumio, jako me podsjetio na nedodirljivog pacina u mrgud-ulogama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

the boy in striped payamas

iskreno, malo sam više očekivao. s obzirom na tematiku film mi je malo premlak i dosadnjikav. uglavnom, tema je holokaust iz očiju dječaka njemačkog komandanta koji je ipak malo preglup za svoje godine. pogledati ali bez prevelikih očekivanja

ocjena 6/10

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2009. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GRAĐANIN OPASNIH NAMJERA!!!!!!
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eleonora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 14:47 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo neke preporuke i za božićne filmove: Polar Express-animirani, ali je odličan; Christmas Carol- film, ali Patrick Stewart kao E.Scrooge, Nightmare before Christmas-od Tim Burton-a, It´s a wonderful life-iz 1946...ima ih još...sad se ne mogu sjetiti.. Wink ...although it´s been said many times, many wayes,
merry Christmas to you Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 18:45 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la (Pogledaj post): › Evo neke preporuke i za božićne filmove: Polar Express-animirani, ali je odličan; Christmas Carol- film, ali Patrick Stewart kao E.Scrooge, Nightmare before Christmas-od Tim Burton-a, It´s a wonderful life-iz 1946...ima ih još...sad se ne mogu sjetiti.. Wink ...although it´s been said many times, many wayes,
merry Christmas to you Razz

Ako ćemo o božićnim filmovima, onda definitivno preporučujem "Beskrajan dan" iliti "Groundhog day" s Bill Murrayem. Mislim, nije doslovno božićni, ali ima tu neku atmosferu.
To mi je općenito jedna od najboljih komedija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la: ›
Evo neke preporuke i za božićne filmove: Polar Express-animirani, ali je odličan; Christmas Carol- film, ali Patrick Stewart kao E.Scrooge, Nightmare before Christmas-od Tim Burton-a, It´s a wonderful life-iz 1946...ima ih još...sad se ne mogu sjetiti.. Wink ...although it´s been said many times, many wayes,
merry Christmas to you Razz
Brick Top je napisao/la: ›
Eleonora je napisao/la (Pogledaj post): › Evo neke preporuke i za božićne filmove: Polar Express-animirani, ali je odličan; Christmas Carol- film, ali Patrick Stewart kao E.Scrooge, Nightmare before Christmas-od Tim Burton-a, It´s a wonderful life-iz 1946...ima ih još...sad se ne mogu sjetiti.. Wink ...although it´s been said many times, many wayes,
merry Christmas to you Razz

Ako ćemo o božićnim filmovima, onda definitivno preporučujem "Beskrajan dan" iliti "Groundhog day" s Bill Murrayem. Mislim, nije doslovno božićni,
ali ima tu neku atmosferu.
To mi je općenito jedna od najboljih komedija.



po meni je najjači božični film s onim malim koji hoće pušku za božič , al stara mu ne da da si ne izbije oko, al ne znam kak se zove

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.12.2009. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
GRAĐANIN OPASNIH NAMJERA!!!!!!
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Čuo sam da baš i nije nešto.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Moira je napisao/la: ›
GRAĐANIN OPASNIH NAMJERA!!!!!!
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Čuo sam da baš i nije nešto.

Pa i nije. To je, onak, film kojeg za tjedan dana zaboraviš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.12.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eleonora je napisao/la: ›
Pandorum- pgledat ako se mora Rolling Eyes



ne bih se složio , svakako pogledat tko voli sf

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amelie_poulain
Offline
Ukupno postova: 220
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 22:07 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Avatar osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile (nisam htjela pretjerivat Very Happy), ali film mi je genijalan.

_________________
Born on a different cloud.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: