Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preporuke filmova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Film je ekranizacije knjige.

nije čak ni cijela knjiga već kratka priča.slažem se sa tvojom ocjenom,priča je slojevita ali je konačna poanta izostala

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2009. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Star Trek - budući da sam fan serijala, teško mi ostat objektivnim, no za svrhu ove teme, moram to biti. Evo nekih random misli (bez spoilera Smile ).

Majko moja, što je Leonard Nimoy ostario...

OK, ovako. Sviđaju mi se glumci. Zachary Quinto je savršen izbor za Spocka kojeg je odglumio OK. I Simon Pegg kao Scotty (I'm giving her all she's got, Captain!). I Anton Yelchin kao Čehov. I John Cho kao Sulu. Karl Urban kao McCoy možda i najviše, tim više što malo i liči na starog Bonesa. Sviđa mi se njihov humor i kemija koju ovi glumci imaju među sobom. Osjeti se tračak stare ST ekipe iz originalne serije, a svojom mladošću su franšizi dali onu novu energiju koja je ST-u bila neophodna.

Sviđa mi se vrijeme kad se odvija radnja u filmu i svemir u tom vremenu. I kamera. I fotografija. Specijalni efekti su priča za sebe - vrhunski, akcijske scene su užitak za gledanje, a zvučni efekti...ajme majko, definitivno zaslužuju nominaciju za Oscara, pogotovo novi zvuk kretanja u warp i zaustavljanja iz istog.

NE sviđa mi se što nije više truda uneseno u razvoj odnosa među likovima. Priča je malo previše zgusnuta, da film traje jedno pola sata dulje, bio bi puno, puno bolji. I nakon filma, na putu do auta, sam nekako imao dojam da možda nešto nedostaje ovom filmu, a nisam bio siguran što. Al dobro, to sam samo ja Very Happy

Nemojte me krivo shvatiti - ovo je i dalje jedan vrlo dobar i zabavan film. 7.5/10, dosta svjež i inovativan pristup Star Treku Smile

Evo i komentar Rogera Eberta (boldano je ono što i mene najviše smeta):

Roger Ebert je napisao/la: › I understand the Star Trek science has never been intended as plausible. I understand this is not science fiction but an Ark movie using a starship. I understand that the character types are as familiar as your favorite slippers. But the franchise has become much of a muchness. The new movie essentially intends to reboot the franchise with younger characters and carry on as before. The movie deals with narrative housekeeping. Perhaps the next one will engage these characters in a more challenging and devious story, one more about testing their personalities than re-establishing them. In the meantime, you want space opera, you got it.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2009. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hyppolita je napisao/la: ›
Martyrs (2008)
Fenomenalna atmosfera, režija i gluma, odlična priča, scenarij bez patetike, brutalnosti ajme, ma uglavnom sve kako treba! PREPORUČUJEM, ali samo onima koji imaju želudac za takav žanr horora jer sam ja poslje jako teško sinoć zaspala, ostavlja neki jak dojam na čovjeka i potiče na razmišljanje!


Isse, gLedaLa sam ga sinoć i to ovako Shocked cijeLo vrijeme Shocked
Mučno za gLedat definitivno

Shocked

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Star Trek - budući da sam fan serijala, teško mi ostat objektivnim, no za svrhu ove teme, moram to biti. Evo nekih random misli (bez spoilera Smile ).

Majko moja, što je Leonard Nimoy ostario...

OK, ovako. Sviđaju mi se glumci. Zachary Quinto je savršen izbor za Spocka kojeg je odglumio OK. I Simon Pegg kao Scotty (I'm giving her all she's got, Captain!). I Anton Yelchin kao Čehov. I John Cho kao Sulu. Karl Urban kao McCoy možda i najviše, tim više što malo i liči na starog Bonesa. Sviđa mi se njihov humor i kemija koju ovi glumci imaju među sobom. Osjeti se tračak stare ST ekipe iz originalne serije, a svojom mladošću su franšizi dali onu novu energiju koja je ST-u bila neophodna.

Tesko to more biti dobro bez Uhure u topless sceni! Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.05.2009. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Tesko to more biti dobro bez Uhure u topless sceni! Smile

More, more Wink iako i toga ima. Recimo osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Star Trek - budući da sam fan serijala, teško mi ostat objektivnim, no za svrhu ove teme, moram to biti. Evo nekih random misli (bez spoilera Smile ).

Majko moja, što je Leonard Nimoy ostario...

OK, ovako. Sviđaju mi se glumci. Zachary Quinto je savršen izbor za Spocka kojeg je odglumio OK. I Simon Pegg kao Scotty (I'm giving her all she's got, Captain!). I Anton Yelchin kao Čehov. I John Cho kao Sulu. Karl Urban kao McCoy možda i najviše, tim više što malo i liči na starog Bonesa. Sviđa mi se njihov humor i kemija koju ovi glumci imaju među sobom. Osjeti se tračak stare ST ekipe iz originalne serije, a svojom mladošću su franšizi dali onu novu energiju koja je ST-u bila neophodna.

Sviđa mi se vrijeme kad se odvija radnja u filmu i svemir u tom vremenu. I kamera. I fotografija. Specijalni efekti su priča za sebe - vrhunski, akcijske scene su užitak za gledanje, a zvučni efekti...ajme majko, definitivno zaslužuju nominaciju za Oscara, pogotovo novi zvuk kretanja u warp i zaustavljanja iz istog.

NE sviđa mi se što nije više truda uneseno u razvoj odnosa među likovima. Priča je malo previše zgusnuta, da film traje jedno pola sata dulje, bio bi puno, puno bolji. I nakon filma, na putu do auta, sam nekako imao dojam da možda nešto nedostaje ovom filmu, a nisam bio siguran što. Al dobro, to sam samo ja Very Happy

Nemojte me krivo shvatiti - ovo je i dalje jedan vrlo dobar i zabavan film. 7.5/10, dosta svjež i inovativan pristup Star Treku Smile

Evo i komentar Rogera Eberta (boldano je ono što i mene najviše smeta):

Roger Ebert je napisao/la: › I understand the Star Trek science has never been intended as plausible. I understand this is not science fiction but an Ark movie using a starship. I understand that the character types are as familiar as your favorite slippers. But the franchise has become much of a muchness. The new movie essentially intends to reboot the franchise with younger characters and carry on as before. The movie deals with narrative housekeeping. Perhaps the next one will engage these characters in a more challenging and devious story, one more about testing their personalities than re-establishing them. In the meantime, you want space opera, you got it.
slažem se apsolutno sa svim napisanim. da nis ti mali neki filmski kritičar Smile
čak i ova opservacija o odnosu među likovima mi nije tolko primjetna, čak štoviše mislim da je i taj aspekt sasvim konkretno odrađen.
fora 1. priča o rudarskom brodu i bušilica - genijalno
fora 2. ostavljen prostor za razvijanje potpuno nove star trek franšize (zbog izmjenjene prošlosti, jel)
fora 3. koju su mogli napraviti ali nisu - enterprise se ne uspijeva iščupati iz crne rupe i završava u drugoj dimenziji/budućnosti/paralelnom svemiru/whatever (spika voyager)
ali i ovako ima puno prostora za nove filmove i serije
p.s. sad će se bazooka javit i reć da crna rupa može samo pojest al ne i telepiortirat al ko da bi ikog to smetalo Very Happy

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.05.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: › slažem se apsolutno sa svim napisanim. da nis ti mali neki filmski kritičar Smile

ma jok, ja samo kenjam o filmovima osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2009. 15:10 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo malo neameričkih, a usput se možeš i malo uplašiti : Panov labirint , Sirotište i devils backbone

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Barricade
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Prvi put da sam totalno zadovoljan nekim filmom koji je radjen na temu stripa.Svaka cast,savrseno!

_________________
Absence Of War Does Not Mean Peace
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2009. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Star Trek odličan. Totalno me oduševio. I kao što je Frost rekao mogao je trajati barem pola sata duže. No ko zna možda i postoji neki director's cut.

A pogledah i Push. Moj komentar na ovaj film se može sažeti u par stihova grupe Nickelback...It's too bad...it's too long...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2009. 3:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
A pogledah i Push. Moj komentar na ovaj film se može sažeti u par stihova grupe Nickelback...It's too bad...it's too long...

Ajde, Push je bio zabavan...

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2009. 11:36 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la (Pogledaj post): ›

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile uljepšao si mi dan, na kikoša. ovo je u rangu boe protiv pitona. e al ovdje je i lorenzo lamas eeeeee zipa lorenzo lamas. špica
kako netko može financirati snimanje ovakve gluposti

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2009. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
kyx je napisao/la (Pogledaj post): ›

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile uljepšao si mi dan, na kikoša. ovo je u rangu boe protiv pitona. e al ovdje je i lorenzo lamas eeeeee zipa lorenzo lamas. špica
kako netko može financirati snimanje ovakve gluposti


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Kakog li epskog filma osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2009. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
A pogledah i Push. Moj komentar na ovaj film se može sažeti u par stihova grupe Nickelback...It's too bad...it's too long...

Ajde, Push je bio zabavan...

Film bez ikakvog smisla. Ne kontam uopće kakav konj ga je pustio iz studija za montažu u kina. Katastrofa!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: