Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za pedofila

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2006. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Ma to može biti legitimno mišljenje - ali pametan si pa uoči da u slučaju pedofilije ne postoji oko za oko.
Može recimo, jedno pluće i pola bubrega, ali nikako ne možeš izvesti oko za oko.
Pedofili nijesu đeca.

Ako uzmes "oko za oko" doslovce, u tom slucaju ne postoji. Ako gledas sa strane djeteta kojemu je mladost ili cijeli zivot upropasten?

Moje misljenje je kao i @Circa "da je manje ovakvih neadekvatnih kazni ova raspava ne bi ni zapocela...".

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2006. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dopusti da ti odgovorim kontrakonstrukcijom.
paperje, upoznao sam čovjeka koji je bio zapovjednik topničke bintnice (artiljerijske baterije) u vojsci RSK na položajima u Mirkovcima. Iz Mirkovaca je projektilima iz 85mm topa srušena kuća u kojoj smo živjeli.

Hoćemo mi ići srušiti njegovu kuću? Pretpostavimo da smo mi bili i vlasnici kuće.


Pa jel ti uopce znas o cemu pricas?

Po tvom primjeru, pedofilu koji je silovao tvoje djete, treba odgovoriti silovanjem njegovog djeteta...

Sorry, lega, al ti malo previse pametujes, i izmedju ostalog razmisli prije nego sto nesto komentiras...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2006. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Sorry, lega, al ti malo previse pametujes, i izmedju ostalog razmisli prije nego sto nesto komentiras...


Sorry lega, ali ti si imbecil ako pored svega što sam napisao ne možeš izvući poruku da sam ja baš na suprotnom diskursu.

Što vrijedi za paperje, vrijedi i za tebe. Uhvati se za nešto što sam napisao, a ne za nešto što misliš da sam napisao ili tako u tvojoj glavi izgleda.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2006. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko vidim da ti bas i nemas veze sa zdravom pameti.
Ako nisi primjetio, upravo se i hvatam za ono sto si napisao. Primjeri ti nemaju veze s vezom. Kakve veze ima zapovjednik artiljerijske baterije i pedofil.
Uostalom, ako nemas sto pametno za reci, bolje se skini s foruma.

Vrijedjajuci ljude samo otkrivas koliko si ugrozen. Imas li ti ikakav drustveni zivot osim foruma? Ako i imas, vjerujem da nisi bas omiljen u drustvu.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2006. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Koliko vidim da ti bas i nemas veze sa zdravom pameti.
Ako nisi primjetio, upravo se i hvatam za ono sto si napisao. Primjeri ti nemaju veze s vezom. Kakve veze ima zapovjednik artiljerijske baterije i pedofil.


...kaže mi lik sa sjekirom u avataru. Odjebi care, kad mi bude trebao glup savjet, zvat ću te.

P.S. Kad se za nešto upecaš, citiraj. A ako ni tad ne uočiš vezu [osveta i njena motivacija], onda odšuti i prebaci se na teme: utakmica, motomobil i slično. Da si šutio, ostao bi pametan.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2006. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pedofile treba poslat u zatvor doživotno, i to u neki opaki zatvor gdje će ga silovat danonoćno Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2006. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Sučeva diskrecijska odluka o odmjeravanju sankcije nije neograničena (i ne odmjerava se tako pojednostavljeno kao što opisuješ. Razlika je samo u tome što u RH većina sudaca sudi ko da radi u fušu!). Tvoja da oduzmeš nečiji život jest. Naime, u pravu ne vrijedi i ne smije vrijediti reciprocitet: ako netko krši pravo, to ne daje automatski i tebi pravo da ga kršiš.

Pogledaj link (my last post) iznad i objasni mi logiku iza toga presuda koji nije "pojednostavljen", please.

Ja osobno ne zelim uzeti zivot ali bih zelio bih da se sustav promjeni i to omoguci. Oko za oko mozda zvuci primitivno ali to je moj stav i nemam ga namjeru braniti ili pravdati.


Žao mi je što zvučim bezdušno (stvarno to nisam, ja sam ti od onih koji plaču ko kiša kad na Oprah show bude kako maltretiraju djecu s Touretteovim sindromom ili o onoj preslatkoj maloj curici sa sirenomelijom!), samo želim možda nekakvim trenutnim trendovima u kaznenom pravu dati "podstavu" raspravi. Problem i nije toliko u diskrecijskoj odluci suca, već u propisanim sankcijama: ako je za neko kazneno djelo propisana kazna od primjerice 3 do čak 15 godina, svaki će se sudac, uzevši u obzir prijašnje ponašanje osuđenika, njegovu ulogu u društvu i slično, ipak odlučiti ublažiti kaznu. Propisati jedinstvenu kaznu od recimo 20 godina za ubojstvo ne bi bilo svrhovito, tako bi u istom košu bio mladić koji je automobilom u kišovitoj noći zgazio pijanca i serijski ubojica.
To je strašna odgovornost: znati da će osoba kad izađe iz kaznenopopravne institucije vjerojatno biti još gora zvijer, jer preodgoja tamo nema, možda i zato.
Ja ipak ne bih htjela sebe svesti na istu takvu osobu kao što je jedan ubojica, silovatelj ili pedofil, i postati to i sama. I would think less of myself (i ne samo to, to mi ne bi vratilo djetinjstvo moga djeteta ili blisku osobu koja je umrla, zar ne?)
Kao možda buduća majka i roditelj, grozno mi se morati pomiriti s tim, ali kao pravnik, potrebno je koješta vagati. Valjda i zbog gomile godina studija, te sam dvije osobe naučila balansirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2006. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2006. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
...kaže mi lik sa sjekirom u avataru.


Inace, psovke su ti jedini nacin izrazavanja?

A i sjekira u mom avataru ima veci IQ od tebe samog....
A tko tebi uopce i daje savjet? (ne isplati se)

Uostalom, kako se kaze, pametniji popusta, pa cu ja tebe ostaviti da zivis u svom svijetu...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2006. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Žao mi je što zvučim bezdušno (stvarno to nisam, ja sam ti od onih koji plaču ko kiša kad na Oprah show bude kako maltretiraju djecu s Touretteovim sindromom ili o onoj preslatkoj maloj curici sa sirenomelijom!), samo želim možda nekakvim trenutnim trendovima u kaznenom pravu dati "podstavu" raspravi. Problem i nije toliko u diskrecijskoj odluci suca, već u propisanim sankcijama: ako je za neko kazneno djelo propisana kazna od primjerice 3 do čak 15 godina, svaki će se sudac, uzevši u obzir prijašnje ponašanje osuđenika, njegovu ulogu u društvu i slično, ipak odlučiti ublažiti kaznu. Propisati jedinstvenu kaznu od recimo 20 godina za ubojstvo ne bi bilo svrhovito, tako bi u istom košu bio mladić koji je automobilom u kišovitoj noći zgazio pijanca i serijski ubojica.
To je strašna odgovornost: znati da će osoba kad izađe iz kaznenopopravne institucije vjerojatno biti još gora zvijer, jer preodgoja tamo nema, možda i zato.
Ja ipak ne bih htjela sebe svesti na istu takvu osobu kao što je jedan ubojica, silovatelj ili pedofil, i postati to i sama. I would think less of myself (i ne samo to, to mi ne bi vratilo djetinjstvo moga djeteta ili blisku osobu koja je umrla, zar ne?)
Kao možda buduća majka i roditelj, grozno mi se morati pomiriti s tim, ali kao pravnik, potrebno je koješta vagati. Valjda i zbog gomile godina studija, te sam dvije osobe naučila balansirati.

Znam da nisi bezdusna ali izgleda da nisi potpuno procitala link, ili ga nisi razumjela. Nazalost u ovom i u vecini drugih slucaja problem nije u upravnom stavu, nego u diskreciji sudca.

Covjek (takozvani u ovom primjeru) je namlatio djete od 7 godina radi toga sto nije zavrsio dorucak u dozvoljenom vremenu. Posljedice: masnice na vecini tjela ucinjene velikom plasticnom kasikom i kajisem, kao i razbijenu vilicu (jaw) vjerojatno zatvorenom rukom.

Taj "covjek" ima 349 (yes, 349...) prijasnjih osuda vecinom namjerenih prema djeci i zenama. Sudac je odlucio 18 mjeseci zatvora je adekvatno za ovaj kriminalni zlocin. Upravni sustav predlaze maximalni rok od 15 godina. Na koji nacin je ponasanje osudenika ili njegova uloga u drustvu imala utjecaj na odluku sudca?

Kako se vaze nesretan slucaj mladica koji je nenamjerno zgazio osobu u kisovnoj noci, i odraslog "covjeka" koji je namjerno namlatio malo djete bez razloga?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2006. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kako se vaze nesretan slucaj mladica koji je nenamjerno zgazio osobu u kisovnoj noci, i odraslog "covjeka" koji je namjerno namlatio malo djete bez razloga?


Mozda je mladic bio pijan, pobjegao sa mjesta nesrece, te kada su ga pronasli drogiran (sa 1kg kokaina namijenjenom preprodaji) se opirao uhicenju te pljunio sluzbenoj osobi u lice.

Ispricavam se za ovaj post, uhvatio me neki napadaj baljezganja, ali moralo je izaci iz mene... Jos jednom, sorry.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2006. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Mozda je mladic bio pijan, pobjegao sa mjesta nesrece, te kada su ga pronasli drogiran (sa 1kg kokaina namijenjenom preprodaji) se opirao uhicenju te pljunio sluzbenoj osobi u lice.

Ispricavam se za ovaj post, uhvatio me neki napadaj baljezganja, ali moralo je izaci iz mene... Jos jednom, sorry.

Ali taj kokain je za vrijedan razlog. Poznato je da @DanicaV trazi nove clanove za taj izmisljeni Kalimero Klub.

Baljezganje je prihvaceno, kava je izuzetak...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2006. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
[DanicaV trazi nove clanove za taj izmisljeni Kalimero Klub.


čovječe, kako da ti dokažemo da je to crtić?????

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2006. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
čovječe, kako da ti dokažemo da je to crtić?????


DaniceV, nepravda pa to ti je...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2006. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Calimero
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search

Calimero

カリメロ
(Calimero)
Genre Kodomo
TV anime
Directed by Kazuya Miyazaki, Takeshi Tamiya, Yugo Serikawa
Studio Toei Animation
Network
Original run 1972 – 1975
No. of episodes 47
Calimero (Japanese: カリメロ) is an Italian series about a charming, but hapless anthropomorphized cartoon chicken; the only black one in a family of yellow chickens. He wears half of his egg shell still on his head.

It was created by Nino and Toni Pagot and originated as an animated advertisements shown throughout Italy. It was later licensed to Japan as an anime series, twice. The first ran from October 15, 1974 to September 30, 1975, and the second, with new settings and characters, was made in 1992. Both were animated by Toei, and altogether, 99 Japanese episodes were made (47 in the 1974 series, and 52 in the 1992 series).

Co-starring are his girlfriend Priscilla, a shy bird with common sense; Valeriano, a green bird who is obsessed with film-making; Susy, a wealthy girl duck; Piero (Susy's boyfriend), another wealthy green duck; and Rosella (Valeriano's girlfriend), another shy bird. The series mostly consists of the group's many adventures as they solve mysteries and make documentaries. However, their adventures usually get them into quite a bit of trouble.

Quote: It's an injustice.

Quote: It's unfair, they are big and I am small.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: