Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preporuke filmova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2008. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
jedan forumaš koji nas je prerano napustio mi je preporučio ovaj brazilski film, i nije pogriješio! naime, Tropa de Elite je dinamičan, zanimljiv film, snimljen na poludokumentaristički način, živo i realno prikazuje život po favelima rio de janeira. pogledati!


Istina, druže, baš si mi oteo tastaturu iz ruke, htjedoh njega ubaciti...
No, imam ja još toga za preporučiti; A Scanner Darkly jedan je odličan film! Obavezno pogledati!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2008. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

There Will Be Blood je vrlo zanimljiv i vrlo, ali VRLO čudan film! I sviđa mi se! Sad bi me 90% ljudi koji su sinoć bili u kinu vjerojatno proglasilo ludim, jer je većinu njih u kinu držalo samo to što su platili ulaznicu (a neke ni to, pa su napuštali kino tijekom projekcije), ali meni se sviđa!

Daniel Day Lewis je maestralan, radnja nepredvidiva, naglaska na nekom konkretnom segmentu filma baš i nema, kamera i montaža vrlo zanimljive...

Ako ne volite filmove o ničemu (ok, ima kao neka radnja, ali je praktički sporedna u filmu), i to još dugačke (čak 158 minuta!), vjerojatno vam se neće svidjeti.

Inače - preporučujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2008. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Večeras sam pogledao Unknown (James Caviezel, Greg Kinnear, Peter Stormare...).

Petorica ljudi budi se u jednom skladištu, nijedan se ne sjeća kako je tamo dospio, zašto je tamo niti tko je. Kako radnja odmiče, tako se razotkrivaju i identiteti pojedinaca.

Možda u početku sve izgleda kao neki klišej, kraj je ipak neobičan Smile pogledati za dobru zabavu.


Isto vrijedi i za Crank, ukoliko vam treba dobar akcijski film uz koji ćete uživati. Jason Statham je odličan u glavnoj ulozi, radnja me podsjeća na Speed - konstantno letenje, bez suvišnog usporavanja radnje. Dobra akcija bez suvišnog razmišljanja, kvalitetan odmak od Bonda i sličnih bedastoća.

Više preporuka uskoro (nadam se Very Happy )

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2008. 2:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la: ›
Hitman je ok film

Alien vs. Predator 2- pogledo prvih 20min. - obriso,ono jako dobar film Very Happy

Hitman je mogao biti dobar akcić. Al je ispao živo sranje. Stvarno šteta. A što se tiče AvP2 mislim da nisi u pravu. Meni je film dobar. Puno bolji nego prvi dio.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.02.2008. 8:11 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Omiljeni film: Leon - profesionalac, Grimizne rijeke i čini mi se Vučje bratstvo (hm, Jean Reno), a i Scanner darkly animirani film je toliko mračan i suicidalan da se mora pogledati. Veže me ljubav za film Stigmata, valjda zato jer općenito obožavam žanr u kojem se opisuje tamna strana religije s onu stranu dobra i zla kako bi rekao Nietzsche.
Volim Trgovce, Štakore iz shoping centra i Dogmu - Kevina Smitha.
Upravo mi je kolega donio sve Saw filmove pa ću imati maratonsku filmsku večer u petak.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Volim Trgovce, Štakore iz shoping centra i Dogmu - Kevina Smitha.

kronološki...
Trgovci iliti Clerks - prejeben film
Chasing Amy - također vrlo dobar
Mallrats - nije loš
Dogma - tu i tamo ponešto zanimljivo, ali komercijala (čitaj: bezveze)
ima i dalje, ali mislim da je nepotrebno uopće spominjati, jer je očigledna silazna putanja Smithovih filmova. čovjek se priklonio mainstreamu i izgubio ono što ga je odvajalo od ostalih i činilo prve njegove filmove posebnima. šteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.02.2008. 17:59 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo mi je kolega donio sve Saw filmove pa ću imati maratonsku filmsku večer u petak.

Aj pogledaj ih sve pa mi prenesi dojmove, i mene zanima taj serijal jer sam nedavno na madjarskoj televiziji jednim okom skontao drugi dio i bio mi je cist ok Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2008. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto sinoć konačno pogledah Departed ili ti po naškim Pokojnike. Pošto sam gledao izvornu kinesku verziju ovog filma, ostao sam jako razočaran. Film je totalni promašaj. Po meni najlošiji Martina Scorsesa uz Avijatora naravno. Da nisam gledao original verziju ne bih mogao pola stvari u ovom filmu povezat. Čak je i sjajni Jack Nicholson izgledao preglumljeno u ovom filmu. Mislim Martin je imao stvarno odlične filmove za koje je trebao dobit Oscara (recimo fenomenalni Dobri Momci), al valjda ih je grizla savjest pa su mu dali za ovu blijedu kopiju originala iz Hong Konga.
I da ako je netko zainteresiran svakako neka pogleda Internal Affairs, što je ime originala iz Kine. Odličan film i iako je na kineskom mislim da bi se svidio široj publici.

Evo linkovi:

http://www.lovehkfilm.com/reviews_2/infernal_affairs.htm

http://www.imdb.com/title/tt0338564/


Zadnja promjena: cane; 06.03.2008. 3:08; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imate večeras na HRT3, u 21 h odličan ruski film Povratak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2008. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
Imate večeras na HRT3, u 21 h odličan ruski film Povratak.

HRT3???

e kakav je novi Rambo?

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2008. 0:45 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Into The Wild - film snimljen po istinitoj priči o momku koji nakon završenog fakulteta odluči napustiti sve i nači smisao života i slobodu putovanjem kroz SAD sve do Aljaske. Odličan film s fenomenalnom fotografijom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2008. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo mi je kolega donio sve Saw filmove pa ću imati maratonsku filmsku večer u petak.

Aj pogledaj ih sve pa mi prenesi dojmove, i mene zanima taj serijal jer sam nedavno na madjarskoj televiziji jednim okom skontao drugi dio i bio mi je cist ok Smile


Ako voliš horrore, puno krvi i trganje dijelova tijela pred vlastitim očima - gledaj, nećeš požaliti.. Možda ti neće sve u početku biti jasno, ali zato kad dođeš do četvrtog dijela - ima da ti se upali lampica iznad glave! Wink
Preporučam: Jumper, The Mist, Open Season (animirani), Fracture, There will be blood, Saw IV, Stardust (fantazija), Michael Clayton, 28 weeks later (poluhoror)..
Ne znam što od ovoga ima u videotekama, jer otkako imam flat rate skidam i gledam sve što vrijedi, pa videoteci nisam bila ni blizu jedno 8 mjeseci.. A kako se u torrent svijet vratio i kolega aXXo osijek031.com smile skidanje i gledanje najnovijih filmova kod kuće nikada nije bilo jednostavnije i zabavnije..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.03.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: › gledanje najnovijih filmova kod kuće nikada nije bilo jednostavnije i zabavnije..

Još ako imaš dobro društvo, kokice i cugu... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2008. 13:25 
Naslov:  Re: Preporuke filmova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preporuka za ljubitelje SF, film se zove SUNSHINE

uglavnom da skratim, za cca 50 godina sunce počinje umirati, šalje se ekipa od nekoliko astronauta sa naravno posebnim znanjima i vještinama da šibnu neku nuklearku oooogromnu u sunce i izazovu takvu exploziju koja će izazvati ponovni mali big bang i nastanak sunca u suncu (ak sam dobro shvatio) i na putu do tamo naravno 100 sranja

odličan, znanstveno i realno potkovan film za izvrsnim glumcima (nitko poznat ali bolje su odradili posao nego bilo koji poznati glumac), vrlo zanimljiv film sa izvrsnim scenama, radnjom, na trenutke jebeno prejebeno napet, sve u svemu ocjena 10/10, jedan od boljih sf filmova koje sam pogledao

dao sam čistu desetku iz razloga što jako dugo nisam pogledao jako dobar SF a ovaj me film jebeno oduševio, pogledao sam ga u jednom dahu, pogotovo scene izgaranja sunca, prejebeno





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2008. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, da, Sunshine sam zaboravila.. Kao i ZODIAC.. i to valja pogledati.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: